ark - en to nds translation catalogue (86 entries)

en: Source archive
nds: Bornarchiev

en: Destination
nds: Teel

en: The following files could not be extracted:
nds: Disse Dateien laat sik nich ruttrecken:

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
nds: Hier ruttrecken

en: KDE Archiving tool
nds: KDE-Archievprogramm

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Former Maintainer
nds: Pleger wesen

en: Former maintainer
nds: Pleger wesen

en: Icons
nds: Lüttbiller

en: Ideas, help with the icons
nds: Ideen, Hülp bi de Lüttbiller

en: bkisofs code
nds: bkisofs-Kode

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
nds: En Dialoog för't Fastleggen vun Optschonen för de Akschoon (ruttrecken/tofögen) wiesen

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
nds: Teelorner, na den Du Dateien ruttrecken wullt. Standardwies de aktuelle Padd, wenn nich angeven.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
nds: Den Bruker na en Archievnaam fragen un dor angeven Dateien na tofögen. Na't Afsluten utmaken.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
nds: De angeven na "filename" tofögen. Archiev opstellen, wenn dat dat nich gifft. Na't Afsluten utmaken.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
nds: Aktuell Orner op eerst Indrag ännern un all anner Indrääg dor relatiev to tofögen

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
nds: Dateinaam automaatsch utsöken, mit de utsöchte Verwiedern (a.B. rar, tar.gz, zip oder en anner ünnerstütt Typ)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
nds: De Stapelverarbeiden-Koppelsteed bruken un den normalen Dialoog nich wiesen. Disse Optschoon warrt jümmers bruukt, wenn mehr as een URL angeven is.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
nds: As Teel warrt de Padd vun de eerste angeven Datei bruukt.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
nds: Ark sien KParts-Komponent lett sik nich finnen, prööv bitte Dien Installatschoon.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
nds: Dateien/Ornern, de Du komprimeren wullt

en: Compress to Archive
nds: To Archiev komprimeren

en: No input files were given.
nds: Keen Ingaavdateien angeven

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
nds: Du muttst för dat Archiev en Dateinaam oder en Suffix (as rar oder tar.gz) mit dat Argument <command>--autofilename</command> praatstellen.

en: Incorrect password.
nds: Leeg Passwoort.

[ctx: @title:window]
en: Extract
nds: Utpacken

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
nds: De Ünnerorner sien Naam mutt keen Dwaarsstreek "/" bargen.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
nds: Dat gifft al en Orner mit den Naam <filename>%1</filename>. Wullt Du em redig hier ruttrecken?

en: Folder exists
nds: Gifft Orner al

en: Extract here
nds: Hier ruttrecken

en: Retry
nds: Nochmaal versöken

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
nds: De Orner <filename>%1</filename> lett sik nich opstellen.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
nds: Dat gifft <filename>%1</filename> al, man dat is keen Orner.

en: Please check your permissions to create it.
nds: Prööv bitte Dien Verlöven för't Opstellen.

en: Extract multiple archives
nds: Mehr as een Archiev utpacken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
nds: Utpackdialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
nds: All Dateien utpacken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
nds: &Teelorner na't Utpacken opmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
nds: &Ark na't Ruttrecken tomaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
nds: &Padden bi't Utpacken wohren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
nds: Ünnerornern &automaatsch opstellen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
nds: Utpacken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
nds: All &Dateien

en: Extracting all files
nds: All Dateien warrt utpackt

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
nds[0]: Een Datei warrt utpackt
nds[1]: %1 Dateien warrt utpackt

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
nds[0]: En Datei warrt ut dat Archiev wegdaan
nds[1]: %1 Dateien warrt ut dat Archiev wegdaan

en: Incorrect password, please try again.
nds: Leeg Passwoort. Versöök dat nochmaal.

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
nds: Naam

[ctx: File's owner username]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: File's group]
en: Group
nds: Koppel

[ctx: File permissions]
en: Mode
nds: Verlöven

[ctx: Compression method]
en: Method
nds: Metood

[ctx: File version]
en: Version
nds: Verschoon

[ctx: Timestamp]
en: Date
nds: Datum

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Closing preview
nds: Vöransicht warrt tomaakt

en: Please wait while the preview is being closed...
nds: Tööv bitte, bides de Vöransicht tomaakt warrt...

en: The internal viewer cannot preview this file.
nds: De interne Kieker kann disse Datei nich vörweg wiesen.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
nds: De interne Kieker kann dissen Dateityp nich vörweg wiesen<nl/>(%1).<nl/><nl/>Wullt Du em as eenfach Text ankieken?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
nds: Datei lett sik nich vörweg wiesen

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
nds: As Text ankieken

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
nds: De interne Kieker kann dissen Dateityp nich vörweg wiesen, he is nich begäng.<nl/><nl/>Wullt Du em as eenfach Text ankieken?

en: No archive loaded
nds: Keen Archiev laadt

en: Symbolic Link
nds: Symboolsch Link

en: Unknown size
nds: Nich begäng Grött

en: One file selected | %1 files selected
nds[0]: 1 Datei utsöcht
nds[1]: %1 Dateien utsöcht

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
nds: Infopaneel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
nds: Dateityp nich begäng

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
nds: Opgaven naspören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
nds: <b>Opgaav-Beschrieven</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
nds: Informatschonen över de Opgaav

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
nds: &Ankieken

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
nds: Klick hier, wenn Du den Utpackdialoog opropen wullt. Dor binnen kannst Du angeven, wat Du all oder bloots de utsöchten Dateien utpacken wullt.

en: Extract To...
nds: Utpacken na...

en: Quick Extract To...
nds: Gau utpacken binnen...

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
nds: <filename>%1</filename> is en Orner.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
nds: Dat Archiev <filename>%1</filename> lett sik nich finnen.

[ctx: @title:window]
en: File Exists
nds: Gifft Datei al

[ctx: @title:window]
en: Add Files
nds: Dateien tofögen

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
nds: Dat Archiev lett sik nich as <filename>%1</filename> sekern. Versöök dat Sekern an en anner Steed.

en: The archive reader could not be initialized.
nds: De Archievleser lett sik nich torechtmaken.

en: The archive writer could not be initialized.
nds: De Archievschriever lett sik nich torechtmaken.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
nds: Ark ünnerstütt den Komprimerentyp "%1" nich.
