ark - en to nn translation catalogue (334 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
nn: &Arkiv

en: Extracting Files
nn: Pakkar ut filer

en: Source archive
nn: Kjeldearkiv

en: Destination
nn: Mål

en: The following files could not be extracted:
nn: Klarte ikkje pakka ut desse filene:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
nn: Det oppstod ein feil ved utpakking av <filename>%1</filename>. Vidare arkivinnhald vert ikkje pakka ut.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
nn: Det oppstod ein feil ved utpakking av <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Vidare arkivinnhald vert ikkje pakka ut.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
nn: Det oppstod ein feil ved utpakking av <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
nn: Det oppstod ein feil ved utpakking av <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
nn: Klarte ikkje pakka ut arkivfila til <filename>%1</filename>, då Ark berre kan pakka ut til lokale mapper.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
nn: Komprimer

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Compress to "%1"
nn: Komprimer til «%1»

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
nn: Arkiv

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract to…
nn: Pakk ut til …

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract here
nn: Pakk ut her

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
nn: Pakk ut

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
nn: Pakk ut her

en: KDE Archiving tool
nn: Arkivverktøy frå KDE

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Maintainer, KF5 port
nn: Vedlikehaldar og port til KF5

en: Former Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Former maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Advanced editing functionalities
nn: Avanserte redigeringsfunksjonar

en: Icons
nn: Ikon

en: Ideas, help with the icons
nn: Idéar og hjelp med ikona

en: bkisofs code
nn: bkisofs-kode

en: URLs to open.
nn: Adresser som skal opnast.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
nn: Vis eit vindauge med operasjonensval (utpakking/tillegging).

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
nn: Målmappa å pakka ut til. Standard er gjeldande mappe.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
nn: Opna målmappa etter utpakking.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
nn: Spør brukaren kva filnamn som skal brukast på arkivet, og legg til valde filer. Avslutt etterpå.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
nn: Legg dei valde filene til «filename». Opprett arkivfila om ho ikkje alt finst. Avslutt etterpå.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
nn: Byt gjeldande mappe til den første oppføringa, og legg til dei andre oppføringane relativt til denne.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
nn: Vel automatisk filnamn med det valde etternamnet (for eksempel «rar», «tar.gz» eller «zip»).

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
nn: Bruk fleirfilgrensesnittet i staden for det vanlege vindauget. Dette valet gjeld når meir enn éi adresse er oppgjeven.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
nn: Målargumentet vert sett til adressa til den første oppgjevne fila.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
nn: Arkivinnhaldet vert vist, og viss det ikkje består av éi mappe eller eitt filarkiv, vert det laga ei mappe basert på namnet til arkivfila.

en: List supported MIME types.
nn: Vis oversikt over støtta MIME-typar.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
nn: Klarte ikkje finna KPart-komponenten til Ark. Sjå til at programmet er rett installert.

en: Sidebar
nn: Sidestolpe

en: Welcome Page
nn: Velkomstside

en: Show the welcome page
nn: Vis velkomstsida

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
nn: Byter mellom <emphasis>menylinje</emphasis> og <interface>hamburger­meny</interface>. Begge inneheld stort sett dei same kommandoane og vala.

en: Lock Sidebar
nn: Lås sidestolpen

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
nn: Opna arkiv

en: Create New Archive
nn: Lag nytt arkiv

en: Welcome to %1
nn: Velkommen til %1

en: No recent files
nn: Ingen nyleg brukte filer

en: Copy &Location
nn: Kopier &filadressa

en: &Open Containing Folder
nn: &Opna foreldermappa

en: &Remove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
nn: Velkommen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
nn: Nytt arkiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
nn: Tøm nyleg brukte filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
nn: Nyleg brukte filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
nn: Hjelp

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
nn: Besøk heimesida

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
nn: Les handboka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
nn: Vis ved oppstart

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
nn: Lukk velkomstsida

en: Advanced Options
nn: Avanserte val

[ctx: @action:button]
en: Add
nn: Legg til

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
nn: Filer og mapper som skal komprimerast

en: Compress to Archive
nn: Komprimer til arkiv

en: No input files were given.
nn: Ingen innfiler vart oppgjevne.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
nn: Du må anten oppgje eit filnamn til arkivet eller eit etternamn (for eksempel «rar» eller «tar.gz») med <command>--autofilename</command>-argumentet.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
nn: Arkivfila <filename>%1</filename> finst frå før. Vil du skriva over ho?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
nn: Fila finst alt

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
nn: Om det skal visast ei åtvaring når ein lagar ZIP-arkiv med AES-kryptering.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
nn: Standardhandling ved opning av arkivfiler.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
nn: Lukk Ark etter utpakking.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
nn: Bevar mappestruktur ved utpakking.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
nn: Pakk ut til undermappe viss arkivet har meir enn éi oppføring på det øvste mappenivået.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
nn: Korleis hovudvindauget skal delast.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
nn: Om informasjonspanelet skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
nn: Om førehandsvisinga skal avgrensast på filstorleik.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
nn: Filstorleiksgrense i megabyte.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
nn: Fann ikkje programmet <filename>%1</filename> på disken.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
nn: Klarte ikkje pakka ut. Sjå til at det er nok ledig diskplass.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
nn: Klarte ikkje pakka ut. Sjå til at du oppgav rett passord og at det er nok ledig diskplass.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
nn[0]: Klarte ikkje flytta den utpakka fila til målmappa.
nn[1]: Klarte ikkje flytta dei utpakka filene til målmappa.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
nn: Klarte ikkje pakka ut, på grunn av for lite ledig diskplass.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
nn: Klarte ikkje pakka ut: ugyldig passord

en: Incorrect password.
nn: Feil passord.

en: Ark does not currently support testing this archive.
nn: Ark støttar ikkje testing av denne arkivtypen.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
nn: Det er ikkje mogleg å verna fillista med %1-formatet.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
nn: Verning av arkivfila med passord er ikkje mogleg med %1-formatet.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
nn: Det er ikkje mogleg å velja komprimeringsnivå med %1-formatet.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
nn: Det er ikkje mogleg å velja komprimeringsmetode med %1-formatet.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
nn: Formatet %1 støttar ikkje fleirvolumarkiv.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
nn: Komprimering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
nn: Nivå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
nn: Minst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
nn: Metode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
nn: Høgst

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
nn: Passordvern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
nn: Krypteringsmetode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
nn: Be om passord før vising av filoversikt for arkivet

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
nn: Denne krypterinsmetoden er kanskje ikkje støtta av eldre arkiveringsprogram.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
nn: Fleirvolumarkiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
nn: Lag fleirvolumarkiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
nn: Volumstorleik:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
nn:  megabyte

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
nn: Legg automatisk til .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
nn: Det valde passordet er ikkje likt stadfestingspassordet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
nn: Mappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
nn: Filnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
nn: Etternamn:

[ctx: @title:window]
en: Extract
nn: Pakk ut

en: Extract
nn: Pakk ut

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
nn: Mappenamnet kan ikkje innehalda teiknet «/».

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
nn: Mappa <filename>%1</filename> finst frå før. Er du sikker på at du vil pakka ut her?

en: Folder exists
nn: Mappa finst alt

en: Extract here
nn: Pakk ut her

en: Retry
nn: Prøv igjen

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
nn: Klarte ikkje oppretta mappa <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
nn: <filename>%1</filename> finst frå før, men er ikkje ei mappe.

en: Please check your permissions to create it.
nn: Sjå til at du har løyve til å oppretta ho.

en: Extract multiple archives
nn: Pakk ut fleire arkiv

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
nn: Utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
nn: Pakk ut alle filene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
nn: &Pakk ut til undermappe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nn: Val

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
nn: Opna &målmappa etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
nn: Lukk &Ark etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
nn: &Bevar mappestruktur ved utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
nn: &Lag automatisk undermapper

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
nn: Pakk ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
nn: &Berre merkte filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
nn: &Alle filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
nn: Opna målmappa etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
nn: Lukk Ark etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
nn: Bevar mappestruktur ved utpakking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
nn: Om utpakking til undermappe skal vera kryssa av som standard i utpakkingsvindauget.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
nn: Pakk ut til undermappe viss arkivet har meir enn éi oppføring på det øvste mappenivået

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
nn: Når eg trykkjer på ei fil i eit arkiv eller på «Enter»-tasten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
nn: &Førehandsvis fila med den innebygde filvisaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
nn: Opna fi&la i det tilknytte programmet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
nn: Vis åtvaring ved oppretting av ZIP-arkiv med AES-kryptering

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
nn: Fann ikkje nødvendig programtillegg. Ark støttar ikkje denne filtypen.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
nn: Klarte ikkje lasta inn nødvendig programtillegg. Sjå til at dei nødvendige programfilene for filtypen er installerte.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
nn: Klarte ikkje lasta arkivfila, då ho inneheld ugyldige oppføringar. Det kan vera ho er laga for å gjera skade.

en: Loading archive
nn: Lastar arkiv

en: Archive
nn: Arkiv

en: No space available on device <filename>%1</filename>
nn: Ikkje meir ledig plass på eininga <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
nn: Pakkar ut alle filer

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
nn[0]: Pakkar ut éi fil
nn[1]: Pakkar ut %1 filer

[ctx: extraction folder]
en: Destination
nn: Mål

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
nn: Klarte ikkje lagra til <filename>%1</filename>.<nl/>Sjå til at du har skriveløyve til mappa.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
nn[0]: Komprimerer fil
nn[1]: Komprimerer %1 filer

en: Moving a file | Moving %1 files
nn[0]: Flyttar éi fil
nn[1]: Flyttar %1 filer

en: Copying a file | Copying %1 files
nn[0]: Kopierer éi fil
nn[1]: Kopierer %1 filer

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
nn[0]: Slettar éi fil frå arkivet
nn[1]: Slettar %1 filer

en: Adding comment
nn: Legg til kommentar

en: Testing archive
nn: Testar arkivfil

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
nn: Tillegget kan ikkje brukast, då eitt eller fleire av programfilene manglar. Sjå til det er rett installert.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
nn: Namn

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
nn: Skildring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
nn: Slå av førehandsvising for filer større enn:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
nn: Eigenskapar for %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
nn: ja

en: no
nn: nei

en: yes (%1 volumes)
nn: ja (%1-volum)

en: %1 file | %1 files
nn[0]: %1 fil
nn[1]: %1 filer

en: , %1 folder | , %1 folders
nn[0]: , %1 mappe
nn[1]: , %1 mapper

en: only file contents (%1)
nn: berre filinnhald (%1)

en: yes (%1)
nn: ja (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
nn: Arkivnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
nn: Arkivtype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
nn: MIME-type:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
nn: Opna skriveverna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
nn: Passordverna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
nn: Har kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
nn: Talet på oppføringar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
nn: Utpakka storleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
nn: Pakka storleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
nn: Komprimeringsgrad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
nn: Sist endra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
nn: MD5-kode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
nn: SHA-1-kode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
nn: SHA-256-kode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
nn: Fleirvolum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
nn: Komprimeringsmetode/-ar:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
nn: Fila finst frå før

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
nn: Arkivfila <filename>%1</filename> er verna med passord. Skriv inn passordet.

en: Incorrect password, please try again.
nn: Feil passord. Prøv igjen.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
nn: Arkivfila som du prøver å opna, er øydelagd.<nl/>Nokre av filene kan mangla eller vera skadde.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
nn: Ugyldig arkiv

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
nn: Opna skriveverna

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
nn: Ikkje opna

en: Don't ask again.
nn: Ikkje spør igjen.

en: Error during extraction
nn: Feil ved utpakking

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
nn: Utpakking av oppføringa<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>førte til ein feil:<nl/>    %2<nl/><nl/>Vil du halda fram med utpakking?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
nn: Namn

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
nn: Opphavleg storleik

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
nn: Komprimert storleik

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
nn: Forhold

[ctx: File's owner username]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: File's group]
en: Group
nn: Gruppe

[ctx: File permissions]
en: Mode
nn: Modus

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
nn: CRC-sjekksum

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
nn: BLAKE2-sjekksum

[ctx: Compression method]
en: Method
nn: Metode

[ctx: File version]
en: Version
nn: Versjon

[ctx: Timestamp]
en: Date
nn: Dato

en: Adding files is not supported for this archive.
nn: Det er ikkje mogleg å leggja til filer for denne arkivtypen.

en: You can only add local files to an archive.
nn: Du kan berra legga lokale filer i arkiv.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
nn: &Arkiver

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

en: Closing preview
nn: Lukkar førehandsvisinga

en: The internal viewer cannot preview this file.
nn: Det interne visingsprogrammet kan ikkje førehandsvisa denne fila.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
nn: Det interne visingsprogrammet kan ikkje førehandsvisa filtypen<nl/>(%1).<nl/><nl/>Vil du prøva å visa fila som rein tekst?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
nn: Kan ikkje førehandsvisa fila

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
nn: Førehandsvis som tekst

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
nn: Det interne visingsprogrammet kan ikkje førehandsvisa denne ukjende filtypen.<nl/><nl/>Vil du prøva å visa fila som rein tekst?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
nn: Om visarkomponenten

en: No archive loaded
nn: Ingen opne arkiv

en: Symbolic Link
nn: Symbolsk lenkje

en: Unknown size
nn: Ukjend storleik

en: One file selected | %1 files selected
nn[0]: Éi merkt fil
nn[1]: %1 merkte filer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
nn: Informasjonspanel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
nn: Ukjend filtype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
nn: Eigar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
nn: Gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
nn: Mål:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
nn: Jobbsporar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
nn: <b>Jobbskildring</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
nn: Litt informasjon om jobben

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, progressBar)
en: %p%
nn: %p %

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
nn: Det finst alt filer med denne adressa. Fjern dei viss du er sikker på at du vil overskriva.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
nn: Det finst alt filer med denne adressa. Vil du halda fram med å overskriva dei?

en: Comment
nn: Kommentar

en: Comment has been modified.
nn: Kommentaren er endra.

en: Save
nn: Lagra

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
nn: Ark kan berre pakka ut til lokale mapper.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
nn: Vis informasjonspanel

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
nn: &Opna i eksternt program

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
nn: Trykk for å opna den valde fila med eit eksternt program

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
nn: &Førehandsvising

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
nn: Trykk for å førehandsvisa den valde fila

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
nn: &Pakk ut alle

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
nn: Trykk for å opna eit utpakkingsvindauge, der du kan velja korleis du vil pakka ut alle filene i arkivet

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
nn: &Pakk ut

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
nn: Trykk for å opna eit utpakkingsvindauge, der du kan pakka ut alle eller utvalde filer.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
nn: Trykk for å leggja filer til arkivet

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
nn: Fjern frå arkivet

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
nn: &Eigenskapar

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
nn: Trykk for å sjå eigenskapar for arkivet

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
nn: Trykk for å leggja til eller redigera kommentar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
nn: &Test integritet

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
nn: Trykk for å testa arkivet for integritet

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
nn: Å leggja filer til eksisterande passordverna arkivfiler utan filhovudkryptering er ikkje støtta.<nl/><nl/>Pakk ut filene og lag eit nytt arkiv viss du vil leggja til filer.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
nn: Å testa passordverna arkivfiler utan filhovudkryptering er ikkje støtta.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
nn: Rediger &kommentar

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
nn: Legg til &kommentar

en: The archive passed the integrity test.
nn: Integritetstesten var vellukka.

en: Test Results
nn: Testresultat

en: The archive failed the integrity test.
nn: Integritetstesten var mislukka.

[ctx: @title:tab]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
nn: Utpakking

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
nn: Programtillegg

[ctx: @title:tab]
en: Previews
nn: Førehandsvising

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
nn: <filename>%1</filename> er ei mappe.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
nn: Klarte ikkje overskriva <filename>%1</filename>. Sjå til at du har skriveløyve.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
nn: Arkivfila <filename>%1</filename> vert oppretta når du legg til ei fil.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
nn: Fann ikkje arkivfila <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
nn: Klarte ikkje opna <filename>%1</filename>, då det ikkje var mogleg å lesa frå ho.

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
nn: Arkivfila er tom eller så klarte ikkje Ark å opna innhaldet.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
nn: Ark støttar ikkje ISO-filer med UDF-filsystemet.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
nn: Forsøk på å opna arkivfila <filename>%1</filename> gav denne feilmeldinga:<nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
nn: Ark kan ikkje opna symbolske lenkjer.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
nn: Fila <filename>%1</filename> vart endra. Vil du oppdatera arkivet?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
nn: Fil endra

[ctx: @action:button]
en: Update
nn: Oppdater

[ctx: @action:button]
en: Ignore
nn: Ignorer

[ctx: @title:window]
en: Add Files
nn: Legg til filer

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
nn: Legg filer til %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
nn: Filnamn kan ikkje innehalda skråstrekar og kan ikkje vera lik «.» eller «..».

en: Folders can't be moved into themselves.
nn: Du kan ikkje flytta mapper til seg sjølve.

en: Moving a folder into itself
nn: Mappe flytta til seg sjølv

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
nn: Oppføringar med same namn kan ikkje limast inn til same målmappe.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
nn[0]: Du kan ikkje angra slettinga av denne fila. Er du sikker på at du vil sletta ho?
nn[1]: Du kan ikkje angra slettinga av desse filene. Er du sikker på at du vil sletta dei?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
nn[0]: Slett fila
nn[1]: Slett filene

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
nn: Lagra kopi som

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
nn: Klarte ikkje lagra arkivfila som <filename>%1</filename>. Prøv å lagra ho i ei anna mappe.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
nn: Arkivfila <filename>%1</filename> finst ikkje lenger. Ho kan derfor ikkje kopierast til den valde mappa.

en: Listing the archive failed.
nn: Feil ved vising av innhaldsoversikt for arkivet.

en: Extraction failed due to an unknown error.
nn: Feil ved utpakking, av ukjend grunn.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
nn: Feil ved utpakking, på grunn av éi eller fleire øydelagde filer. Dei utpakka filene kan vera skadde.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
nn: Feil ved sletting. Prøv å oppgradera 7zip eller å slå av 7zip-tillegget i innstillingane.

en: ARJ old
nn: ARJ (gammal)

en: GOST 40-bit
nn: GOST 40-bits

en: unknown
nn: ukjend

en: Failed to find all archive volumes.
nn: Fann ikkje alle arkivvoluma.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
nn: Du har unrar versjon %1, som er for gammal til å handtera dette arkivet. Oppdater til ein nyare versjon.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
nn: Unrar melde om arkivfila ikkje er i RAR-formatet. Den installerte versjonen av unrar-programmet (%1) er gammal. Prøv å oppdatera programmet.

en: One or more wrong checksums
nn: Éin eller fleire ugyldig sjekksummar

en: Extraction failed.
nn: Feil ved utpakking.

en: Not enough memory for loading the archive.
nn: Ikkje nok minne til å opna arkivfila.

en: Wrong password.
nn: Feil passord.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
nn: Klarte ikkje pakka ut arkivfila, då ho brukar ein komprimeringsmetode (%1) som ikkje er støtta.

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
nn: Klarte ikkje pakka ut arkivfila, då ho brukar ein komprimeringsmetode som ikkje er støtta.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
nn: ukjend

[ctx: @info]
en: The archive may be corrupt or has header-encryption, which is currently not supported.
nn: Arkivfila kan vera øydelagd eller ha kryptering av filhovudet, som førebels ikkje er støtta.

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
nn: Kritisk feil. Utpakking er avbroten.

[ctx: @info]
en: Extraction of encrypted 7-zip entries is currently not supported.
nn: Utpakking av krypterte 7-Zip-oppføringar er førebels ikkje støtta.

en: The archive reader could not be initialized.
nn: Klarte ikkje starta arkivlesaren.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
nn: Arkivfila er øydelagd eller du manglar tilgangsløyve.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil for lagring av data.

en: The archive writer could not be initialized.
nn: Klarte ikkje starta arkivskrivaren.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
nn: Klarte ikkje opna arkivfila for lagring.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
nn: Ark støttar ikkje komprimeringstypen «%1».

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
nn: Klarte ikkje definera komprimeringsmetode.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
nn: Klarte ikkje definera komprimeringsgrad.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
nn: Klarte ikkje komprimeria oppføringa. Handlinga vart avbroten.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
nn: Klarte ikkje komprimera oppføringa.

en: Failed to open archive: %1
nn: Klarte ikkje opna arkivfila: %1

en: Failed to write archive.
nn: Klarte ikkje lagra arkivfil.

en: Failed to add entry: %1
nn: Klarte ikkje leggja oppføring: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
nn: Klarte ikkje bruka komprimeringsval for oppføring: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
nn: Klarte ikkje lesa metadata for oppføring: %1

en: Failed to delete entry: %1
nn: Klarte ikkje sletta oppføring: %1

en: Failed to create directory: %1
nn: Klarte ikkje laga ny mappe: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
nn: Klarte ikkje opna «%1»:<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
nn: Klarte ikkje opna fila for skriving: %1

en: Failed to read data for entry: %1
nn: Klarte ikkje lesa data til oppføring: %1

en: Failed to write data for entry: %1
nn: Klarte ikkje lagra data til oppføring: %1

en: Failed to locate entry: %1
nn: Fann ikkje oppføring: %1

en: Failed to move entry: %1
nn: Klarte ikkje flytta oppføring: %1

en: Failed to copy entry: %1
nn: Klarte ikkje kopiera oppføring: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
nn: Klarte ikkje definera metadata for oppføring: %1
