ark - en to pl translation catalogue (344 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
pl: &Archiwum

en: Extracting Files
pl: Wypakowywanie plików

en: Source archive
pl: Z archiwum

en: Destination
pl: Do miejsca

en: The following files could not be extracted:
pl: Nie można wypakować następujących plików:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
pl: Wystąpił błąd podczas wypakowywania <filename>%1</filename>. Każde kolejne archiwum nie zostanie wypakowane.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
pl: Wystąpił błąd podczas wypakowywania <filename>%1</filename>.<nl/><message>%2</message><nl/>Każde kolejne archiwum nie zostanie wypakowane.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
pl: Wystąpił błąd podczas wypakowywania <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
pl: Wystąpił błąd podczas wypakowywania <filename>%1</filename>.<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
pl: Nie można wypakować archiwum do <filename>%1</filename>, bo Ark może wypakowywać tylko do lokalnych miejsc docelowych.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
pl: Spakuj

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
pl: Spakuj do...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
pl: Tutaj do "%1"

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
pl: Wypakuj do...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
pl: Wypakuj tutaj

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
pl: Wypakuj tutaj, do katalogu

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
pl: Wypakuj

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
pl: Wypakuj tutaj

en: KDE Archiving tool
pl: Narzędzie KDE do obsługi archiwów

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
pl: (c) 1997-2019, Programiści Ark

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Maintainer, KF5 port
pl: Opiekun, przeniósł na KF5

en: Former Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Former maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Advanced editing functionalities
pl: Rozszerzone możliwości edycji

en: Icons
pl: Ikony

en: Ideas, help with the icons
pl: Pomysły, pomoc z ikonami

en: bkisofs code
pl: kod bkisofs

en: URLs to open.
pl: Adresy URL do otwarcia.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
pl: Pokaż okno dialogowe z opcjami tej operacji (dodawanie/wypakowywanie)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
pl: Katalog, do którego wypakować. Jeśli nie podano, to wypakowanie nastąpi do bieżącego katalogu.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
pl: Po wypakowaniu otwórz katalog docelowy.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
pl: Zapytaj użytkownika o nazwę archiwum i dodaj do niego podane pliki. Wyjdź po zakończeniu.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
pl: Dodaj podane pliki do 'archiwum'. Utwórz archiwum, jeśli nie istnieje. Wyjdź po zakończeniu.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
pl: Zmień katalog na pierwszą element i dodaj wszystkie następne elementy względne do pierwszego.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
pl: Sam wybieraj nazwę pliku dla wybranego rozszerzenia (np. rar, tar.gz, zip lub dowolny inny obsługiwany rodzaj)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
pl: Użyj interfejsu dla skryptów zamiast zwykłego okna. Ta opcja jest używana, gdy podano więcej niż jeden URL

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
pl: Docelowym katalogiem będzie ścieżka pierwszego podanego pliku.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
pl: Zawartość archiwum zostanie odczytana i jeśli zostanie wykryte, że nie jest to archiwum pojedynczego katalogu lub pliku, to zostanie utworzony podkatalog z nazwą archiwum.

en: List supported MIME types.
pl: Wypisz obsługiwane rodzaje MIME.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
pl: Nie można znaleźć elementu KPart dla Ark. Proszę sprawdzić instalację.

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Welcome Page
pl: Strona powitalna

en: Show the welcome page
pl: Pokaż tę stronę powitalną

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
pl: To przełącza pomiędzy posiadaniem <emphasis>paska menu</emphasis>, a posiadaniem przycisku <interface>menu hamburgera</interface>. Oba zawierają te same polecenia i możliwości ustawień.

en: Lock Sidebar
pl: Zablokuj pasek boczny

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
pl: Otwórz archiwum

en: Create New Archive
pl: Tworzenie nowego archiwum

en: Welcome to %1
pl: Witaj w %1

en: No recent files
pl: Nie ma żadnych ostatnich plików

en: Copy &Location
pl: S&kopiuj położenie

en: &Open Containing Folder
pl: &Otwórz katalog zawierający

en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
pl: Witaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
pl: Otwórz istniejące archiwum...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
pl: Utwórz nowe archiwum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
pl: Wyczyść ostatnie pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
pl: Pomoc

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
pl: Odwiedź stronę domową

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
pl: Przeczytaj podręcznik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
pl: Po ten ekran zaraz po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
pl: Zamknij stronę powitalną

en: Advanced Options
pl: Ustawienia rozszerzone

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
pl: Pliki/katalogi do spakowania

en: Compress to Archive
pl: Spakuj do archiwum

en: No input files were given.
pl: Nie podano plików wejściowych.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
pl: Musisz podać albo nazwę archiwum, albo rozszerzenie (np. rar, tar.gz) z opcją <command>--autofilename</command>.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
pl: Archiwum

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
pl: Określa czy wyświetlić ostrzeżenie przy tworzeniu archiwów zip szyfrowanych AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
pl: Domyślne działanie po otwarciu elementów archiwum.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
pl: Zamknij Ark po wypakowaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
pl: Zachowaj ścieżki przy wypakowywaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
pl: Wypakuj do podkatalogów, jeśli archiwum ma więcej niż jedną nadrzędną rzecz.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
pl: Sposób dzielenia głównego okna.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
pl: Określa czy pokazywać panel szczegółów.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
pl: Określa czy ograniczać podgląd na podstawie rozmiaru pliku.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
pl: Ograniczenie rozmiaru dla podglądu pliku w megabajtach.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
pl: Nie można ustalić położenia programu <filename>%1</filename> na dysku.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
pl: Wypakowanie nie powiodło się z powodu niewystarczającego wolnego miejsca.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
pl: Wypakowanie nie powiodło się. Upewnij się, że podałeś poprawne hasło i że masz wystarczająco wolnego miejsca.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
pl[0]: Nie można przenieść wypakowanego pliku do katalogu docelowego.
pl[1]: Nie można przenieść wypakowanych plików do katalogu docelowego.
pl[2]: Nie można przenieść wypakowanych plików do katalogu docelowego.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
pl: Wypakowywanie nie powiodło się, bo dysk jest pełen.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
pl: Wypakowanie nie powiodło się z powodu nieprawidłowego hasła.

en: Incorrect password.
pl: Nieprawidłowe hasło.

en: Ark does not currently support testing this archive.
pl: Ark obecnie nie obsługuje sprawdzania tych archiwów.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
pl: Ochrona listy plików hasłem nie jest możliwa dla formatu %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
pl: Ochrona archiwum hasłem nie jest możliwa dla formatu %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
pl: Nie można ustawić poziomu pakowania dla formatu %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
pl: Nie można ustawić rodzaju pakowania dla formatu %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
pl: Format %1 nie obsługuje archiwów wieloczęściowych.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
pl: Pakowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
pl: Poziom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
pl: Tryb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
pl: Maks

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
pl: Ochrona hasłem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
pl: Sposób szyfrowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
pl: Zapytaj o hasło przed wyświetleniem listy plików w archiwum

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
pl: Ten sposób szyfrowanie może być nieobsługiwany na starszym oprogramowaniu do pakowania.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
pl: Archiwum wieloczęściowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
pl: Utwórz archiwum wieloczęściowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
pl: Rozmiar części:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
pl:  megabajtów

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
pl: Dopisz .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
pl: Wybrane hasło nie pasuje do danego hasła sprawdzającego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
pl: Katalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
pl: Wpisz nazwę archiwum...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
pl: Rozszerzenie:

[ctx: @title:window]
en: Extract
pl: Wypakuj

en: Extract
pl: Wypakuj

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
pl: Nazwa podkatalogu nie może zawierać znaku '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
pl: Katalog <filename>%1</filename> już istnieje. Czy na pewno wypakować tutaj?

en: Folder exists
pl: Katalog już istnieje

en: Extract here
pl: Wypakuj

en: Retry
pl: Ponów

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
pl: Nie można utworzyć katalogu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
pl: <filename>%1</filename> już istnieje, ale nie jest katalogiem.

en: Please check your permissions to create it.
pl: Proszę sprawdzić prawa dostępu potrzebne do jego utworzenia.

en: Extract multiple archives
pl: Wypakuj wiele plików

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
pl: Okno wypakowywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
pl: Wypakuj wszystkie pliki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
pl: &Wypakuj do podkatalogu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
pl: Po wypakowaniu otwórz katalog &docelowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
pl: Po wypakowaniu zamknij &Arka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
pl: &Przy wypakowywaniu zachowaj ścieżki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
pl: S&amoczynnie utwórz podkatalogi

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
pl: Wypakowywanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
pl: Tylko zazna&czone pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
pl: &Wszystkie pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
pl: Po wypakowaniu otwórz katalog docelowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
pl: Po wypakowaniu zamknij Arka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
pl: Przy wypakowywaniu zachowaj ścieżki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
pl: Określa początkowe zaznaczenia pola dotyczącego wypakowywania do podkatalogów w oknie wypakowywania, gdy archiwum ma więcej niż jedną nadrzędną rzecz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
pl: Wypakuj do podkatalogów, jeśli archiwum ma więcej niż jedną nadrzędną rzecz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
pl: Po naciśnięciu na pliku w archiwum lub klawisza enter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
pl: Podejrzyj plik w &wewnętrznej przeglądarce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
pl: Otwórz plik w przypisa&nym programie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
pl: Wyświetl ostrzeżenie przy tworzeniu archiwów zip szyfrowanych AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
pl: Brak odpowiedniej wtyczki. Ark nie obsługuje plików tego rodzaju.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
pl: Nie można wczytać odpowiedniej wtyczki. Upewnij się, że wgrano wszystkie narzędzia do obsługi archiwum tego rodzaju.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
pl: Nie można wczytać archiwum, bo zawiera zniekształcone wpisy i może być szkodliwe dla systemu.

en: Loading archive
pl: Wczytywanie archiwum

en: Archive
pl: Archiwum

en: No space available on device <filename>%1</filename>
pl: Brak wolnego miejsca na urządzeniu <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
pl: Wypakowywanie wszystkich plików

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
pl[0]: Wypakowywanie 1 pliku
pl[1]: Wypakowywanie %1 plików
pl[2]: Wypakowywanie %1 plików

[ctx: extraction folder]
en: Destination
pl: Miejsce docelowe

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
pl: Nie można zapisać w miejscu docelowym <filename>%1</filename>.<nl/>Sprawdź czy masz wystarczające uprawnienia.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
pl[0]: Pakowanie pliku
pl[1]: Pakowanie %1 plików
pl[2]: Pakowanie %1 plików

en: Moving a file | Moving %1 files
pl[0]: Przenoszenie pliku
pl[1]: Przenoszenie %1 plików
pl[2]: Przenoszenie %1 plików

en: Copying a file | Copying %1 files
pl[0]: Kopiowanie pliku
pl[1]: Kopiowanie %1 plików
pl[2]: Kopiowanie %1 plików

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
pl[0]: Usuwanie 1 pliku z archiwum
pl[1]: Usuwanie %1 plików z archiwum
pl[2]: Usuwanie %1 plików z archiwum

en: Adding comment
pl: Dodawanie uwag

en: Testing archive
pl: Próba archiwum

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
pl: Nie można użyć wtyczki, ponieważ brakuje jednego lub wyięcej wymaganych plików wykonywalnych. Sprawdź swoją instalację.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
pl: Nazwa

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
pl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
pl: Wyłącz podgląd dla plików większych niż:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
pl: Właściwości %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: yes (%1 volumes)
pl: tak (%1 częsci)

en: %1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: , %1 folder | , %1 folders
pl[0]: , %1 katalog
pl[1]: , %1 katalogi
pl[2]: , %1 katalogów

en: only file contents (%1)
pl: tylko zawartość plików (%1)

en: yes (%1)
pl: tak (%1)

en: Calculating...
pl: Obliczanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
pl: Nazwa archiwum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
pl: Rodzaj archiwum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
pl: Rodzaj MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
pl: Otwarte jako tylko-do-odczytu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
pl: Zabezpieczone hasłem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
pl: Zawiera uwagi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
pl: Liczba rzeczy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
pl: Rozmiar przed spakowaniem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
pl: Rozmiar po spakowaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
pl: Stopień spakowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
pl: Czas ostatniej zmiany:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
pl: Skrót MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
pl: Skrót SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
pl: Skrót SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
pl: Wieloczęściowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
pl: Tryb pakowania:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
pl: Archiwum <filename>%1</filename> jest zabezpieczone hasłem. Podaj hasło.

en: Incorrect password, please try again.
pl: Błędne hasło. Spróbuj ponownie.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
pl: Archiwum, które próbujesz otworzyć jest uszkodzone.<nl/>Pewnych plików może brakować lub mogą one być uszkodzone.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
pl: Uszkodzone archiwum

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
pl: Otwórz jako tylko-do-odczytu

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
pl: Nie otwieraj

en: Don't ask again.
pl: Nie pytaj ponownie.

en: Error during extraction
pl: Błąd podczas wypakowywania

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
pl: Wypakowywanie elementu:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>zakończono wiadomością błędu:<nl/>    %2<nl/><nl/>Czy chcesz kontynuować wypakowywanie?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
pl: Rozmiar pierwotny

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
pl: Po spakowaniu

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
pl: Szybkość

[ctx: File's owner username]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: File's group]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: File permissions]
en: Mode
pl: Tryb

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
pl: Suma CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
pl: Suma sprawdzająca BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
pl: Tryb

[ctx: File version]
en: Version
pl: Wersja

[ctx: Timestamp]
en: Date
pl: Data

en: Adding files is not supported for this archive.
pl: Dodawanie plików nie jest obsługiwane dla tego archiwum.

en: You can only add local files to an archive.
pl: Do archiwum można dodać tylko pliki lokalne.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
pl: &Archiwum

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

en: Closing preview
pl: Zamykanie podglądu...

en: Please wait while the preview is being closed...
pl: Proszę czekać na zamknięcie podglądu...

en: The internal viewer cannot preview this file.
pl: Wewnętrzna przeglądarka nie może wyświetlić tego pliku.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
pl: Wewnętrzna przeglądarka nie może wyświetlić tego pliku<nl/>(%1). <nl/><nl/>Czy chcesz spróbować wyświetlić ten plik jako zwykły tekst?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
pl: Nie można wyświetlić pliku

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
pl: Wyświetl jako tekst

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
pl: Wewnętrzna przeglądarka nie może wyświetlić tego nieznanego typu pliku. <nl/><nl/>Czy chcesz spróbować wyświetlić ten plik jako zwykły tekst?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
pl: O przeglądarce

en: No archive loaded
pl: Nie wczytano żadnego archiwum

en: Symbolic Link
pl: Dowiązanie symboliczne

en: Unknown size
pl: Nieznany rozmiar

en: One file selected | %1 files selected
pl[0]: Wybrano 1 plik
pl[1]: Wybrano %1 pliki
pl[2]: Wybrano %1 plików

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
pl: Panel szczegółów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
pl: Nieznany rodzaj pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
pl: Właściciel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
pl: Grupa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
pl: Na miejsce:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
pl: Śledzenie zadań

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
pl: <b>Opis zadania</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
pl: Nieco danych o zadaniu

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
pl: Pliki o następujących ścieżkach już istnieją. Usuń je, jeśli twoim zamiarem jest je zastąpić.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
pl: Pliki o następujących ścieżkach już istnieją. Czy chcesz je zastąpić?

en: Comment
pl: Uwagi

en: Comment has been modified.
pl: Uwagi uległy zmianie.

en: Save
pl: Zapisz

en: Type to search...
pl: Pisz, aby zacząć szukać...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
pl: Ark może wypakowywać tylko lokalnie.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
pl: Pokaż panel szczegółów

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
pl: Zapisz kopię jako...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
pl: &Otwórz w zewnętrznej aplikacji

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
pl: Otwórz &w...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
pl: Naciśnij, aby otworzyć wybrany plik programem zewnętrznym

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
pl: Po&dejrzyj

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
pl: Naciśnij, aby podejrzeć wybrany plik

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
pl: &Wypakuj wszystko

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
pl: Naciśnij, aby otworzyć okno dialogowe wypakowywania, gdzie możesz określić sposób wypakowania dla wszystkich plików w archiwum

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
pl: &Wypakuj

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
pl: Naciśnij, aby otworzyć okno dialogowe wypakowywania, gdzie można wybrać wszystkie pliki lub tylko zaznaczone

en: Add &Files...
pl: Dodaj &pliki...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
pl: Naciśnij, aby dodać pliki do archiwum

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
pl: Usuń z archiwum

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
pl: &Właściwości

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
pl: Naciśnij, aby obejrzeć właściwości archiwum

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
pl: Naciśnij, aby dodać lub zmienić uwagi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
pl: &Sprawdź spójność

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
pl: Naciśnij, aby sprawdzić spójność archiwum

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
pl: Dodawanie plików do istniejących archiwów chronionych hasłem, bez szyfrowania nagłówka jest obecnie nieobsługiwane.<nl/><nl/>Wypakuj pliki i utwórz nowe archiwum, jeśli chcesz dodać te pliki.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
pl: Sprawdzanie archiwów chronionych hasłem, bez szyfrowania nagłówka jest obecnie nieobsługiwane.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
pl: Edytuj &uwagi

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
pl: Dodaj &uwagi

en: The archive passed the integrity test.
pl: Archiwum przeszło próbę spójności.

en: Test Results
pl: Wyniki próby

en: The archive failed the integrity test.
pl: Archiwum nie przeszło próby spójności.

en: Extract To...
pl: Wypakuj do...

en: Quick Extract To...
pl: Szybko wypakuj do...

[ctx: @title:tab]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
pl: Wypakowywanie

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: @title:tab]
en: Previews
pl: Podglądy

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
pl: <filename>%1</filename> jest katalogiem.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
pl: Nie można zastąpić <filename>%1</filename>.<nl/>Upewnij się, że masz uprawnienia do zapisu.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
pl: Archiwum <filename>%1</filename> zostanie utworzono zaraz po tym jak dodasz jakiś plik do niego.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
pl: Nie znaleziono archiwum <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
pl: Nie można wczytać archiwum <filename>%1</filename>, gdyż nie można go odczytać.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
pl: Archiwum <filename>%1</filename> już istnieje. Czy chcesz je zastąpić?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
pl: Plik istnieje

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
pl: Archiwum jest puste lub Ark nie może odczytać jego  zawartości.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
pl: Ark obecnie nie obsługuje plików ISO o systemie plików UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
pl: Wczytywanie archiwum <filename>%1</filename> zakończyło się błędem: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
pl: Ark nie może otwierać dowiązań symbolicznych.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
pl: Plik <filename>%1</filename> uległ zmianie. Czy chcesz uaktualnić archiwum?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
pl: Plik zmieniony

[ctx: @action:button]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: @action:button]
en: Ignore
pl: Pomiń

[ctx: @title:window]
en: Add Files
pl: Dodaj pliki

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
pl: Dodaj pliki do %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
pl: Nazwa pliku nie może zawierać ukośników i nie może być "." lub ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
pl: Nie można przenieść katalogu do samego siebie.

en: Moving a folder into itself
pl: Przenoszenie katalogu do samego siebie

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
pl: Nie można wkleić wpisów o tych samych nazwach w to samo miejsce.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
pl[0]: Usunięcie tego pliku będzie nieodwracalne. Czy na pewno kontynuować?
pl[1]: Usunięcie tych plików będzie nieodwracalne. Czy na pewno kontynuować?
pl[2]: Usunięcie tych plików będzie nieodwracalne. Czy na pewno kontynuować?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
pl[0]: Usuń plik
pl[1]: Usuń pliki
pl[2]: Usuń pliki

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
pl: Zapisz kopię jako

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
pl: Nie można zapisać archiwum jako <filename>%1</filename>. Proszę spróbować innej nazwy.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
pl: Archiwum <filename>%1</filename> już nie istnieje, więc nie można go skopiować do wskazanego miejsca.

en: Listing the archive failed.
pl: Nie udało się wypisanie zawartości archiwum.

en: Extraction failed due to an unknown error.
pl: Wypakowywanie nie powiodło się z powodu nieznanego błędu.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
pl: Wypakowywanie nie powiodło się z powodu jednego lub więcej uszkodzonych plików. Każdy wypakowany plik może być uszkodzony.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
pl: Nie udała się czynność usuwania. Spróbuj uaktualnić 7z lub wyłączyć wtyczkę 7z w oknie ustawień.

en: ARJ old
pl: Stary ARJ

en: GOST 40-bit
pl: GOST 40-bitowy

en: unknown
pl: nieznany

en: Failed to find all archive volumes.
pl: Nie udało się znaleźć wszystkich części archiwum.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
pl: Wersja twojego pliku wykonywalnego unrar to %1 i jest zbyt stara na obsługę tego archiwum. Uaktualnij go do nowszej wersji.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
pl: Unrar zwrócił archiwum nie-RAR. Wgrana wersja unrar (%1) jest stara. Spróbuj uaktualnić unrar na swoim systemie.

en: One or more wrong checksums
pl: Jedna lub więcej złych sum sprawdzających

en: Extraction failed.
pl: Nie udało się wypakowywanie.

en: Not enough memory for loading the archive.
pl: Brak wystarczającej pamięci do wczytania archiwum.

en: Wrong password.
pl: Nieprawidłowe hasło.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
pl: Wypakowywanie nie powiodło się z powodu nieobsługiwanego sposobu pakowania (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
pl: Wypakowywanie nie powiodło się z powodu nieobsługiwanego sposobu szyfrowania.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
pl: nieznany

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
pl: Bład krytyczny, przerwano wypakowywanie.

en: The archive reader could not be initialized.
pl: Nie można uruchomić modułu do odczytywania archiwów.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
pl: Archwium uszkodzone lub brak wystarczających uprawnień.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
pl: Nie udało się utworzyć pliku tymczasowego do zapisywania danych.

en: The archive writer could not be initialized.
pl: Nie można uruchomić modułu do zapisywania archiwów.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
pl: Nie można otworzyć archiwum do zapisania wpisów.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
pl: Rodzaj pakowania '%1' nie jest obsługiwany przez Ark.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
pl: Nie można ustawić sposobu pakowania.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
pl: Nie można ustawić poziomu pakowania.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
pl: Nie można spakować elementu, przerwano działanie.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
pl: Nie można spakować elementu.

en: Failed to open archive: %1
pl: Nie udało się otworzenie archiwum: %1

en: Failed to write archive.
pl: Nie udało się zapisanie archiwum.

en: Failed to add entry: %1
pl: Nie udało się dodanie elementu: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
pl: Nie udało się nadać ustawień pakowania dla elementu: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
pl: Nie udało się odczytanie metadanych elementu: %1

en: Failed to delete entry: %1
pl: Nie udało się usunięcie elementu: %1

en: Failed to create directory: %1
pl: Nie udało się utworzyć katalogu: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
pl: Nie udało się otworzenie '%1':<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
pl: Nie udało się otworzenie pliku do zapisu: %1

en: Failed to read data for entry: %1
pl: Nie udało się odczytanie danych elementu: %1

en: Failed to write data for entry: %1
pl: Nie udało się zapisanie danych elementu: %1

en: Failed to locate entry: %1
pl: Nie udało się ustalenie położenia elementu: %1

en: Failed to move entry: %1
pl: Nie udało się przeniesienie elementu: %1

en: Failed to copy entry: %1
pl: Nie udało się kopiowanie elementu: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
pl: Nie udało ustawienie metadanych dla elementu: %1
