ark - en to sk translation catalogue (330 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
sk: Archív

en: Extracting Files
sk: Rozbaľujú sa súbory

en: Source archive
sk: Zdrojový archív

en: Destination
sk: Cieľ

en: The following files could not be extracted:
sk: Nasledujúce súbory sa nepodarilo rozbaliť:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
sk: Vyskytla sa chyba počas rozbaľovania <filename>%1</filename>. Žiaden ďalší archív nebude rozbalený.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
sk: Vyskytla sa chyba počas rozbaľovania <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Žiaden ďalší archív nebude rozbalený.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
sk: Vyskytla sa chyba počas rozbaľovania súboru <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
sk: Vyskytla sa chyba počas rozbaľovania <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
sk: Archív sa nepodarilo extrahovať do <filename>%1</filename>. pretože Ark môže rozbaľovať iba do lokálnych umiestnení.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
sk: Komprimovať

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
sk: Komprimovať do...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract here
sk: Rozbaliť sem

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
sk: Rozbaliť

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
sk: Rozbaliť sem

en: KDE Archiving tool
sk: Archivačný nástroj prostredia KDE

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
sk: (c) 1997-2019, Vývojári Ark

en: Maintainer
sk: Správca

en: Maintainer, KF5 port
sk: Správca, KF5 port

en: Former Maintainer
sk: Pôvodný správca

en: Former maintainer
sk: Pôvodný správca

en: Advanced editing functionalities
sk: Pokročilé editovacie funkcionality

en: Icons
sk: Ikony

en: Ideas, help with the icons
sk: Nápady, pomoc s ikonami

en: bkisofs code
sk: bkisofs kód

en: URLs to open.
sk: URL na otvorenie.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
sk: Zobrazí dialóg pre určenie možností pre operáciu (rozbaliť/pridať)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
sk: Cieľový priečinok pre rozbalenie. Ak nebude zadaný, použije sa aktuálna cesta.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
sk: Otvoriť cieľový priečinok po rozbalení.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
sk: Spýta sa užívateľa na názov archívu a pridá do neho zadané súbory. Po dokončení ukončí aplikáciu.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
sk: Pridá zadané súbory do 'archívu'. Vytvorí archív, ak neexistuje. Po dokončení ukončí aplikáciu.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
sk: Zmení aktuálny adresár na prvú položku a pridá všetky ďalšie položky relatívne k tejto.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
sk: Automaticky vyberie názov súboru podľa vybranej prípony (napr. rar, tar.gz, zip alebo iné podporované typy)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
sk: Použije dávkové rozhranie namiesto bežného dialógu. Táto možnosť je implicitná, ak je zadaná viac ako jedna URL.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
sk: Cieľový priečinok sa nastaví podľa prvého zadaného súboru.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
sk: Prečíta sa obsah archívu a ak sa zistí, že nejde o archív s jedným priečinkom, vytvorí sa podpriečinok s názvom archívu.

en: List supported MIME types.
sk: Vypísať podporované MIME typy.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
sk: Nepodarilo sa nájsť komponent KPart pre Ark, skontrolujte inštaláciu.

en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: Welcome Page
sk: Uvítacia stránka

en: Show the welcome page
sk: Zobraziť uvítaciu stránku

en: Lock Sidebar
sk: Zamknúť bočný panel

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
sk: Otvorí archív

en: Create New Archive
sk: Vytvoriť nový archív

en: Welcome to %1
sk: Vitajte v %1

en: Copy &Location
sk: Kopírovať umiestnenie

en: &Open Containing Folder
sk: &Otvoriť priečinok s obsahom

en: &Remove
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
sk: Vitajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
sk: Otvoriť archív...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
sk: Nový archív

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
sk: Vymazať nedávne súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
sk: Nedávne súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
sk: Pomocník

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
sk: Čítať príručku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
sk: Zobraziť pri spustení:

en: Advanced Options
sk: Pokročilé možnosti

[ctx: @action:button]
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
sk: Súbory/priečinky na komprimáciu

en: Compress to Archive
sk: Komprimovať do archívu

en: No input files were given.
sk: Neboli zadané žiadne vstupné súbory.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
sk: S argumentom <command>--autofilename</command> musíte zadať buď názov archívu alebo príponu (ako napr. rar, tar.gz).

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
sk: Archív

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
sk: Či zobraziť upozornenie pri vytváraní zip archívov so šifrovaním AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
sk: Predvolená akcia pri otváraní položiek archívu.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
sk: Zavrieť Ark po rozbalení.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
sk: Zachovať cesty pri rozbaľovaní.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
sk: Rozbaliť do podpriečinka, ak archív má viac ako jednu položku prvej úrovne.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
sk: Ako je rozdelené hlavné okno.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
sk: Či zobraziť informačný panel.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
sk: Či obmedziť náhľad podľa veľkosti súboru.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
sk: Veľkosť obmedzenia náhľadu súboru v megabajtoch.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
sk: Nepodarilo sa nájsť program <filename>%1</filename> na disku.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
sk: Rozbalenie zlyhalo. Uistite sa, že máte dostatok miesta.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
sk: Rozbalenie zlyhalo. Uistite sa, že ste zadali správne heslo a je dostatok voľného miesta.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
sk[0]: Nemôžem presunúť extrahovaný súbor do cieľového adresára.
sk[1]: Nemôžem presunúť extrahované súbory do cieľového adresára.
sk[2]: Nemôžem presunúť extrahované súbory do cieľového adresára.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
sk: Rozbaľovanie zlyhalo, pretože disk je plný.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
sk: Rozbalenie zlyhalo: Nesprávne heslo

en: Incorrect password.
sk: Nesprávne heslo.

en: Ark does not currently support testing this archive.
sk: Ark aktuálne nepodporuje testovanie tohto archívu.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
sk: Ochrana zoznamu súborov nie je možné vo formáte %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
sk: Ochrana archívu heslom nie je možné vo formáte %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
sk: Nie je možné nastaviť úroveň kompresie pre formát %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
sk: Nie je možné nastaviť úroveň kompresie pre formát %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
sk: Formát %1 nepodporuje vstavané viaczväzkové archívy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
sk: Kompresia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
sk: Úroveň:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
sk: Metóda:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
sk: Ochrana heslom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
sk: Metóda šifrovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
sk: Pýtať si heslo pred zobrazením zoznamu súborov v archíve

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
sk: Táto šifrovacia metóda nemusí byť podporovaná starším archivačným softvérom.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
sk: Viaczväzkový archív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
sk: Vytvoriť viaczväzkový archív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
sk: Veľkosť zväzku:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
sk:  megabajtov

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
sk: Automaticky pridať .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
sk: Zvolené heslo sa nezhoduje s daným heslom overenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
sk: Priečinok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
sk: Názov súboru:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
sk: Napíšte názov archívu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
sk: Prípona:

[ctx: @title:window]
en: Extract
sk: Rozbaliť

en: Extract
sk: Rozbaliť

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
sk: Názov podpriečinka nemôže obsahovať znak '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
sk: Priečinok <filename>%1</filename> už existuje. Naozaj ho chcete rozbaliť sem?

en: Folder exists
sk: Priečinok existuje

en: Extract here
sk: Rozbaliť sem

en: Retry
sk: Opakovať

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
sk: <filename>%1</filename> už existuje, ale nie je priečinok.

en: Please check your permissions to create it.
sk: Skontrolujte svoje prístupové práva na jeho vytvorenie.

en: Extract multiple archives
sk: Rozbaliť viacero archívov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
sk: Dialóg rozbaľovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
sk: Rozbaliť všetky súbory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
sk: &Rozbaliť do podpriečinka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
sk: Otvoriť &cieľový priečinok po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
sk: Zavrieť &Ark po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
sk: Zachovať &cesty pri rozbaľovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
sk: &Automaticky vytvárať podpriečinky

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
sk: Rozbaliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
sk: Iba označené súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
sk: &Všetky súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
sk: Otvoriť cieľový priečinok po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
sk: Zavrieť Ark po rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
sk: Zachovať cesty pri rozbaľovaní

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
sk: Či predvolene zaškrtnúť políčko rozbalenia do podpriečinka v dialógu rozbalenia, keď archív má viac ako jednu položku prvej úrovne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
sk: Extrahovať do podpriečinka, ak má archív viac ako jednu položku prvej úrovne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
sk: Pri kliknutí na súbor archívu alebo stlačení klávesy Enter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
sk: Zobraziť náhľad súboru vnútorným prehliadačom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
sk: Otvoriť súbor asociovaným programom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
sk: Zobraziť upozornenie pri vytváraní zip archívov so šifrovaním AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
sk: Nebol nájdený vhodný modul. Ark zrejme nepodporuje tento typ súboru.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
sk: Nebol nájdený vhodný modul. Uistite sa, že máte nainštalované všetky programy na spracovanie tohto typu archívu.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
sk: Nepodarilo sa načítať archív, pretože obsahuje chybné položky a môže to byť škodlivý archív.

en: Loading archive
sk: Načítava sa archív

en: Archive
sk: Archív

en: No space available on device <filename>%1</filename>
sk: Na zariadení <filename>%1</filename> nie je k dispozícii žiadne miesto

en: Extracting all files
sk: Rozbaľujú sa všetky súbory

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
sk[0]: Rozbaľuje sa jeden súbor
sk[1]: Rozbaľujú sa %1 súbory
sk[2]: Rozbaľuje sa %1 súborov

[ctx: extraction folder]
en: Destination
sk: Cieľ

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
sk: Nemôžem zapisovať do cieľa <filename>%1</filename>.<nl/>Skontrolujte, či máte dostatočné oprávnenia.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
sk[0]: Komprimuje sa súbor
sk[1]: Kopírujú sa %1 súbory
sk[2]: Kopíruje sa %1 súborov

en: Moving a file | Moving %1 files
sk[0]: Presúva sa súbor
sk[1]: Presúvanie %1 súborov
sk[2]: Presúvanie %1 súborov

en: Copying a file | Copying %1 files
sk[0]: Kopíruje sa súbor
sk[1]: Kopírujú sa %1 súbory
sk[2]: Kopíruje sa %1 súborov

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
sk[0]: Odstraňuje sa súbor z archívu
sk[1]: Odstraňujú sa %1 súbory z archívu
sk[2]: Odstraňuje sa %1 súborov z archívu

en: Adding comment
sk: Pridávam komentár

en: Testing archive
sk: Testovanie archívu

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
sk: Plugin sa nedá použiť, pretože jeden alebo viac potrebných programov chýba. Skontrolujte si inštaláciu.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
sk: Názov

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
sk: Popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
sk: Zakázať náhľad pre súbory väčšie ako:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
sk: Vlastnosti pre %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: yes (%1 volumes)
sk: áno (%1 zväzkov)

en: %1 file | %1 files
sk[0]: %1 súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

en: , %1 folder | , %1 folders
sk[0]: , % priečinok
sk[1]: , %1 priečinky
sk[2]: , %1 priečinkov

en: only file contents (%1)
sk: iba obsah súboru (%1)

en: yes (%1)
sk: áno (%1)

en: Calculating...
sk: Vypočítava sa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
sk: Názov archívu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
sk: Typ archívu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
sk: Typ MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
sk: Otvorené len na čítanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
sk: Chránené heslom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
sk: Má komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
sk: Počet položiek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
sk: Rozbalená veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
sk: Zbalená veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
sk: Kompresný pomer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
sk: Posledná zmena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
sk: Viaczväzkový:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
sk: Kompresná metóda:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
sk: Súbor už existuje

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
sk: Archív <filename>%1</filename> je chránený heslo. Prosím, zadajte heslo.

en: Incorrect password, please try again.
sk: Nesprávne heslo. Skúste to znovu.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
sk: Archív, ktorý sa snažíte otvoriť, je poškodený.<nl/>Niektoré súbory môžu chýbať alebo byť poškodené.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
sk: Poškodený archív

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
sk: Otvoriť len pre čítanie

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
sk: Neotvoriť

en: Don't ask again.
sk: Nepýtať sa znova.

en: Error during extraction
sk: Počas rozbaľovania nastala chyba

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
sk: Rozbalenie položky:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>zlyhalo s chybovou správou:<nl/>    %2<nl/><nl/>Chcete pokračovať v rozbaľovaní?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
sk: Názov

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
sk: Pôvodná veľkosť

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
sk: Komprimovaná veľkosť

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
sk: Stupeň

[ctx: File's owner username]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: File's group]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: File permissions]
en: Mode
sk: Režim

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
sk: Kontrolný súčet CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
sk: Kontrolný súčet BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
sk: Metóda

[ctx: File version]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: Timestamp]
en: Date
sk: Dátum

en: Adding files is not supported for this archive.
sk: Pridávanie súborov nie je podporované pre tento archív.

en: You can only add local files to an archive.
sk: Do archívu je možné pridávať len miestne súbory.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
sk: &Archív

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Nas&tavenie

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: Pomocník

en: Closing preview
sk: Zatvára sa náhľad

en: Please wait while the preview is being closed...
sk: Čakajte, prosím kým sa uzavrie náhľad...

en: The internal viewer cannot preview this file.
sk: Interný prehliadač nemôže zobraziť tento súbor.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sk: Interný prehliadač nemôže zobraziť tento typ súboru<nl/>(%1).<nl/><nl/>Chcete ho skúsiť zobraziť ako čistý text?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
sk: Nemôžem urobiť náhľad súboru

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
sk: Náhľad ako text

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sk: Interný prehliadať nemôže zobraziť tento neznámy typ súboru.<nl/><nl/>Chcete ho skúsiť zobraziť ako čistý text?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
sk: O komponente zobrazovania

en: No archive loaded
sk: Nebol načítaný žiadny archív

en: Symbolic Link
sk: Symbolický odkaz

en: Unknown size
sk: Neznáma veľkosť

en: One file selected | %1 files selected
sk[0]: Vybraný jeden súbor
sk[1]: Vybrané %1 súbory
sk[2]: Vybraných %1 súborov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
sk: Informačný panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
sk: Neznámy typ súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
sk: Vlastník:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
sk: Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
sk: Cieľ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
sk: Sledovanie úloh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
sk: <b>Popis úlohy</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
sk: Informácie o úlohe

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
sk: Súbory s nasledovnými cestami už existujú. Odstráňte ich, ak naozaj chcete prepísať.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
sk: Súbory s nasledovnými cestami už existujú. Chcete pokračovať ich prepísaním?

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment has been modified.
sk: Komentár sa zmenil.

en: Save
sk: Uložiť

en: Type to search...
sk: Píšte na hľadanie...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
sk: Ark môže extrahovať archívy iba do miestnych umiestnení.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
sk: Zobraziť informačný panel

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
sk: Uložiť kópiu ako...

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
sk: Otvoriť &pomocou...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
sk: Kliknite na otvorenie vybraného súboru externým programom

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
sk: Ná&hľad

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
sk: Kliknutím zobrazíte náhľad vybraného súboru

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
sk: &Rozbaliť všetko

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
sk: Kliknutím otvoríte dialóg pre rozbalenie, kde môžete vybrať, ako rozbaliť všetky súbory v archíve

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
sk: Rozbaliť

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
sk: Kliknutím otvoríte dialóg pre rozbalenie, kde môžete vybrať, či rozbaliť buď všetky súbory alebo len vybrané

en: Add &Files...
sk: Pridať súbory...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
sk: Kliknutím pridáte súbory do archívu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
sk: &Vlastnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
sk: Kliknite na zobrazenie vlastností archívu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
sk: Kliknite na pridanie alebo upravenie komentára

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
sk: Otestovať integritu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
sk: Kliknite na otestovanie integrity archívu

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
sk: Pridávanie súborov do existujúceho heslom chráneného archívu bez šifrovania hlavičky aktuálne nie je podporované.<nl/><nl/> Rozbaľte súbory a vytvorte nový archív, ak chcete pridať súbory.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
sk: Testovanie heslom chránených archívov bez šifrovania hlavičky aktuálne nie je podporované.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
sk: Upraviť komentár

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
sk: Pridať komentár

en: The archive passed the integrity test.
sk: Prešiel test integrity archívu.

en: Test Results
sk: Výsledky testu

en: The archive failed the integrity test.
sk: Zlyhal test integrity archívu.

en: Extract To...
sk: Rozbaliť do...

en: Quick Extract To...
sk: Rýchlo rozbaliť do...

[ctx: @title:tab]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
sk: Extrakcia

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
sk: Doplnky

[ctx: @title:tab]
en: Previews
sk: Náhľady

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
sk: <filename>%1</filename> je adresár.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
sk: Nemôžem prepísať <filename>%1</filename>. Skontrolujte, či máte právo na zápis.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
sk: Archív <filename>%1</filename> bude vytvorený hneď, ako pridáte súbor.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
sk: Archív <filename>%1</filename> nebol nájdený.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
sk: Archív <filename>%1</filename> nie je možné načítať, keďže nie je možné čítanie z neho.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
sk: Archív <filename>%1</filename> už existuje. Chcete ho prepísať?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
sk: Súbor existuje

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
sk: Archív je prázdny alebo sa nepodarilo otvoriť jeho obsah.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
sk: Ark aktuálne nepodporuje ISO súbory so súborovým systémom UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
sk: Načítanie archívu <filename>%1</filename> zlyhalo s chybou: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
sk: Ark nemôže otvoriť symbolické odkazy.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
sk: Súbor <filename>%1</filename> sa zmenil. Naozaj chcete aktualizovať archív?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
sk: Súbor sa zmenil

[ctx: @action:button]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: @action:button]
en: Ignore
sk: Ignorovať

[ctx: @title:window]
en: Add Files
sk: Pridať súbory

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
sk: Pridať súbory do %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
sk: Názvy súborov nesmú obsahovať lomky a nemôžu byť "." alebo ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
sk: Priečinky nie je možné presunúť do seba.

en: Moving a folder into itself
sk: Presúvanie priečinka do seba

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
sk: Položky s rovnakými názvami nie je možné vložiť do rovnakého cieľa.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
sk[0]: Odstránenie týchto súborov sa nedá vrátiť späť. Naozaj to chcete urobiť?
sk[1]: Odstránenie týchto súborov sa nedá vrátiť späť. Naozaj to chcete urobiť?
sk[2]: Odstránenie týchto súborov sa nedá vrátiť späť. Naozaj to chcete urobiť?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
sk[0]: Vymazať súbor
sk[1]: Vymazať súbory
sk[2]: Vymazať súbory

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
sk: Uložiť kópiu ako

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
sk: Archív sa nepodarilo uložiť ako <filename>%1</filename>. Skúste iné umiestnenie.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
sk: Archív <filename>%1</filename> už neexistuje, preto ho nie je možné skopírovať do daného umiestnenia.

en: Listing the archive failed.
sk: Vypísanie archívu zlyhalo.

en: Extraction failed due to an unknown error.
sk: Rozbaľovanie zlyhalo kvôli neznámej chybe.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
sk: Rozbalenie zlyhalo kvôli jednému alebo viacerím poškodeným súborom. Niektoré rozbalené súbory môžu byť poškodené.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
sk: Operácia vymazania zlyhala. Skúste aktualizovať 7zip alebo zakázať plugin 7zip v konfiguračnom dialógu.

en: unknown
sk: neznáme

en: Failed to find all archive volumes.
sk: Zlyhalo nájdenie všetkých zväzkov archívu.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
sk: Vaša verzia programu unrar je %1, čo je príliš stará na spracovanie tohto archívu. Prosím, aktualizujte na novšiu verziu.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
sk: Unrar oznámil iný ako RAR archív. Nainštalovaná verzia unrar (%1) je stará. Skúste aktualizovať váš unrar.

en: One or more wrong checksums
sk: Jeden alebo viac zlých kontrolných súčtov

en: Extraction failed.
sk: Rozbalenie zlyhalo.

en: Not enough memory for loading the archive.
sk: Nedostatok pamäte na načítanie archívu.

en: Wrong password.
sk: Nesprávne heslo.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
sk: Rozbaľovanie zlyhalo kvôli nepodporovanej kompresnej metóde (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
sk: Rozbaľovanie zlyhalo kvôli nepodporovanej šifrovacej metóde.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
sk: neznáme

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
sk: Fatálna chýba, rozbalenie prerušené.

en: The archive reader could not be initialized.
sk: Nepodarilo sa inicializovať čítačku archívov.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
sk: Archív poškodený alebo nedostatok oprávnení.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor na zápis údajov.

en: The archive writer could not be initialized.
sk: Nepodarilo sa inicializovať zapisovač archívov.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
sk: Nemôžem otvoriť archív na zápis položiek.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
sk: Ark nepodporuje typ kompresie '%1'.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
sk: Nemôžem nastaviť kompresnú metódu.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
sk: Nemôžem nastaviť úroveň kompresie.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
sk: Nemožno komprimovať položku, operácia prerušená.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
sk: Nemôžem komprimovať položku.

en: Failed to open archive: %1
sk: Zlyhalo otvorenie archívu: %1

en: Failed to write archive.
sk: Zlyhal zápis archívu.

en: Failed to add entry: %1
sk: Zlyhalo pridanie položky: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
sk: Zlyhalo nastavenie kompresných možností pre položku: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
sk: Zlyhalo čítanie meta údajov pre položku: %1

en: Failed to delete entry: %1
sk: Zlyhalo vymazanie položky: %1

en: Failed to create directory: %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár: '%1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1':<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
sk: Zlyhalo otvorenie súboru na zápis: %1

en: Failed to read data for entry: %1
sk: Zlyhalo čítanie údajov pre položky: %1

en: Failed to write data for entry: %1
sk: Zlyhal zápis údajov pre položky: %1

en: Failed to locate entry: %1
sk: Zlyhalo lokalizovanie položky: %1

en: Failed to move entry: %1
sk: Zlyhal presun položky: %1

en: Failed to copy entry: %1
sk: Zlyhalo kopírovanie položky: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
sk: Zlyhalo nastavenie meta údajov pre položku: %1
