ark - en to sl translation catalogue (345 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
sl: &Arhiv

en: Extracting Files
sl: Razširjanje datotek

en: Source archive
sl: Izvorni arhiv

en: Destination
sl: Cilj

en: The following files could not be extracted:
sl: Naslednjih datotek ni bilo mogoče razširiti:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
sl: Prišlo je do napake ob razširjanju <filename>%1</filename>. Noben arhiv več ne bo razširjen.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
sl: Prišlo je do napake ob razširjanju <filename>%1</filename>. :<nl/><message>%2</message><nl/>Noben arhiv več ne bo razširjen.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
sl: Prišlo je do napake ob razširjanju <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
sl: Prišlo je do napake ob razširjanju <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
sl: Arhiva ni bilo mogoče izvleči v <filename>%1</filename>, ker Ark lahko izvleka samo na lokalne cilje.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
sl: Stisni

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
sl: Stisni v...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
sl: Tukaj kot "%1"

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
sl: Razširi arhiv v...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
sl: Razširi arhiv sem

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
sl: Razširi arhiv sem, samodejno zaznaj podmapo

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
sl: Razširi

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
sl: Razširi sem

en: KDE Archiving tool
sl: KDE-jevo arhivsko orodje

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
sl: (c) 1997-2019, razvijalci Arka

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Maintainer, KF5 port
sl: Vzdrževalec, predelava za KF5

en: Former Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Former maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Advanced editing functionalities
sl: Napredne zmožnosti urejanja

en: Icons
sl: Ikone

en: Ideas, help with the icons
sl: Ideje, pomoč z ikonami

en: bkisofs code
sl: Koda bkisofs

en: URLs to open.
sl: Naslovi URL za odprtje.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
sl: Prikaži okno za izbiro možnosti za dejanje (razširi/dodaj)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
sl: Ciljna mapa za razširitev. Če ni podana, je to privzeto trenutna pot.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
sl: Po razširitvi odpri ciljno mapo.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
sl: Vprašaj uporabnika za ime datoteke arhiva in vanj dodaj navedene datoteke. Končaj, ko je zaključeno.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
sl: Dodaj podane datoteke v »filename«. Ustvari arhiv, če ne obstaja. Končaj, ko je zaključeno.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
sl: Spremeni trenutno mapo na prvi podan argument in vse ostale dodaj relativno glede nanj.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
sl: Samodejno izberi ime datoteke, z izbrano pripono (npr. tar.bz2, zip)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
sl: Uporabi paketni vmesnik namesto običajnega pogovornega okna. Če sta podana dva ali več naslova URL, je možnost izbrana samodejno.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
sl: Cilj bo nastavljen na pot datoteke, ki je podana kot prva.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
sl: Prebrana bo vsebina arhiva in če bo zaznano, da ni arhiv z eno samo mapo, bo ustvarjena podmapa z imenom arhiva.

en: List supported MIME types.
sl: Seznam podprtih vrst MIME.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
sl: Ni bilo mogoče najti Ark-ovega sestavnega dela KPart, preverite namestitev.

en: Sidebar
sl: Stranski drsnik

en: Welcome Page
sl: Stran dobrodošlice

en: Show the welcome page
sl: Prikaži stran dobrodošlice

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
sl: To preklaplja med <emphasis>Menijsko vrstico</emphasis> in gumbom za <interface>Hamburger meni</interface>. Oba vsebujeta večinoma enake ukaze in možnosti konfiguracije.

en: Lock Sidebar
sl: Zakleni stranski drsnik

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
sl: Odpri arhiv

en: Create New Archive
sl: Ustvari nov arhiv

en: Welcome to %1
sl: Dobrodošli v %1

en: No recent files
sl: Ni nedavnih datotek

en: Copy &Location
sl: Kopiraj &Lokacijo

en: &Open Containing Folder
sl: &Odpri vsebovano mapo

en: &Remove
sl: Odst&rani

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
sl: Dobrodošli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
sl: Odpri arhiv...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
sl: Novi arhiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
sl: Počisti nedavne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
sl: Obišči domačo stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
sl: Preberi priročnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
sl: Prikaži ob zagonu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
sl: Zapri stran dobrodošlice

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

[ctx: @action:button]
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
sl: Datoteke/mape za stisniti

en: Compress to Archive
sl: Stisni v arhiv

en: No input files were given.
sl: Podane ni bilo nobene vhodne datoteke.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
sl: Za možnost <command>--autofilename</command> morate podati ime datoteke arhiva, ali pa pripono (npr. .tar.bz2, zip).

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
sl: Arhiv

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
sl: Ali naj bo med ustvarjanjem arhivov zip s šifriranjem AES pokazano opozorilo.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
sl: Privzeto dejanje med odpiranjem vnosov arhivov.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
sl: Po razširitvi zapri Ark.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
sl: Med razširjanjem ohrani poti.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
sl: Razširi v podmapo, če ima arhiv več kot en nadrejeni vnos.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
sl: Kako je razdeljeno glavno okno.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
sl: Ali naj bo prikazan pult s podrobnostmi.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
sl: Ali naj bo bo predogled omejen glede na velikost datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
sl: Omejitev predogleda v megabajtih.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
sl: Na disku ni bilo mogoče najti programa <filename>%1</filename>.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
sl: Razširjanje ni uspelo. Prepričajte se, da je na voljo dovolj prostora.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
sl: Razširjanje ni uspelo. Prepričajte se, da ste podali pravilno geslo in da je na voljo dovolj prostora.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
sl[0]: Razširjene datoteke ni bilo mogoče premakniti v ciljno mapo.
sl[1]: Razširjenih datotek ni bilo mogoče premakniti v ciljno mapo.
sl[2]: Razširjenih datotek ni bilo mogoče premakniti v ciljno mapo.
sl[3]: Razširjenih datotek ni bilo mogoče premakniti v ciljno mapo.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
sl: Razširjanje ni uspelo, ker je disk poln.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
sl: Razširjanje ni uspelo: napačno geslo

en: Incorrect password.
sl: Napačno geslo.

en: Ark does not currently support testing this archive.
sl: Ark trenutno ne podpira preizkušanja tega arhiva.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
sl: Zaščita seznama datotek z geslom ni mogoča za vrsto %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
sl: Zaščita arhiva z geslom ni mogoča za vrsto %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
sl: Za vrsto %1 ni mogoče nastaviti ravni stiskanja.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
sl: Za vrsto %1 ni mogoče nastaviti načina stiskanja.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
sl: Vrsta %1 ne podpira arhivov z več nosilci.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
sl: Stiskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
sl: Stopnja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
sl: Najmanjši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
sl: Način:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
sl: Največji

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
sl: Zaščita z geslom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
sl: Način šifriranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
sl: Vprašaj za geslo pred prikazom seznama datotek v arhivu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
sl: Starejši programi za arhiviranje morda ne podpirajo tega načina šifriranja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
sl: Arhiv z več nosilci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
sl: Ustvari arhiv z več nosilci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
sl: Velikost nosilca:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
sl:  megabajtov

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
sl: Samodejno dodaj .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
sl: Izbrano geslo se ne ujema s ponovno vnesenim geslom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
sl: Mapa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
sl: Ime datoteke:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
sl: Vnesite ime arhiva ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
sl: Pripona:

[ctx: @title:window]
en: Extract
sl: Razširi

en: Extract
sl: Razširi

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
sl: Ime podmape ne sme vsebovati znaka '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
sl: Mapa <filename>%1</filename> že obstaja. Ali res želite razširiti v to mapo?

en: Folder exists
sl: Mapa že obstaja

en: Extract here
sl: Razširi sem

en: Retry
sl: Poskusi znova

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
sl: Mape <filename>%1</filename> ni bilo mogoče ustvariti.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
sl: <filename>%1</filename> že obstaja, a ni mapa.

en: Please check your permissions to create it.
sl: Preverite dovoljenja za ustvarjanje.

en: Extract multiple archives
sl: Razširi več arhivov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
sl: Pogovorno okno za razširjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
sl: Razširi vse datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
sl: Razširjanje v podmapo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
sl: Po razširitvi odpri ciljno mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
sl: Po razširitvi zapri &Ark

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
sl: Med razširjanjem ohrani poti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
sl: &Avtomatsko ustvari podmape

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
sl: Razširi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
sl: Samo izbrane datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
sl: Vse datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
sl: Po razširitvi odpri ciljno mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
sl: Po razširitvi zapri Ark

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
sl: Med razširjanjem ohrani poti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
sl: Ali naj bo označno polje za razširitev v podmapo samodejno označeno, če ima arhiv več kot en nadrejeni vnos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
sl: Razširi v podmapo, če ima arhiv več kot en nadrejeni vnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
sl: Ob kliku datoteke v arhivu ali pritisku Vračalke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
sl: Pokaži datoteko &v notranjem pregledovalniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
sl: Odpri datoteko s povezanim programom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
sl: Pokaži opozorilo med ustvarjanjem arhivov zip s šifriranjem AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
sl: Ni bilo najdenega primernega vstavka. Ta vrsta datoteke očitno ni podprta v programu Ark.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
sl: Ni bilo mogoče naložiti primernega vstavka. Prepričajte se, da so nameščene izvedljive datoteke, ki so zahtevane za obravnavanje te vrste arhiva.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
sl: Arhiva ni bilo mogoče naložiti, ker vsebuje napačno oblikovane vnose in bi bil lahko zlonamerno oblikovan arhiv.

en: Loading archive
sl: Nalaganje arhiva

en: Archive
sl: Arhiviraj

en: No space available on device <filename>%1</filename>
sl: Ni razpoložljivega prostora na napravi <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
sl: Razširjanje vseh datotek

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
sl[0]: Razširjanje %1 datoteke
sl[1]: Razširjanje %1 datotek
sl[2]: Razširjanje %1 datotek
sl[3]: Razširjanje %1 datotek

[ctx: extraction folder]
en: Destination
sl: Cilj

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
sl: Ni bilo mogoče pisati v cilj <filename>%1</filename>.<nl/>Preverite ali imate zadostna dovoljenja.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
sl[0]: Stiskanje %1 datoteke
sl[1]: Stiskanje %1 datotek
sl[2]: Stiskanje %1 datotek
sl[3]: Stiskanje %1 datotek

en: Moving a file | Moving %1 files
sl[0]: Premikanje %1 datoteke
sl[1]: Premikanje %1 datotek
sl[2]: Premikanje %1 datotek
sl[3]: Premikanje %1 datotek

en: Copying a file | Copying %1 files
sl[0]: Kopiranje %1 datoteke
sl[1]: Kopiranje %1 datotek
sl[2]: Kopiranje %1 datotek
sl[3]: Kopiranje %1 datotek

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
sl[0]: Brisanje %1 datoteke
sl[1]: Brisanje %1 datotek
sl[2]: Brisanje %1 datotek
sl[3]: Brisanje %1 datotek

en: Adding comment
sl: Dodajanje opombe

en: Testing archive
sl: Preizkušanje arhiva

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
sl: Vstavka ni mogoče uporabiti, ker manjkajo ena ali več zahtevanih izvedljivih datotek. Preverite vašo namestitev.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
sl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
sl: Onemogoči predogled za datoteke večje od:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
sl: Lastnosti za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
sl: da

en: no
sl: ne

en: yes (%1 volumes)
sl: da (%1 nosilcev)

en: %1 file | %1 files
sl[0]: %1 datoteka
sl[1]: %1 datoteki
sl[2]: %1 datoteke
sl[3]: %1 datotek

en: , %1 folder | , %1 folders
sl[0]: , %1 mapa
sl[1]: , %1 mapi
sl[2]: , %1 mape
sl[3]: , %1 map

en: only file contents (%1)
sl: samo vsebina datotek (%1)

en: yes (%1)
sl: da (%1)

en: Calculating...
sl: Preračunavanje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
sl: Ime arhiva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
sl: Vrsta arhiva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
sl: Vrsta MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
sl: Odprto samo za branje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
sl: Zaščiten z geslom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
sl: Ima opombo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
sl: Število vnosov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
sl: Razširjena velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
sl: Stisnjena velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
sl: Razmerje stiskanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
sl: Nazadnje spremenjeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
sl: Razpršilo MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
sl: Razpršilo SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
sl: Razpršilo SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
sl: Več nosilcev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
sl: Načini stiskanja:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
sl: Arhiv <filename>%1</filename> je zaščiten z geslom. Vnesite geslo.

en: Incorrect password, please try again.
sl: Napačno geslo. Poskusite znova.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
sl: Arhiv, ki ga poskušate odpreti, je pokvarjen.<nl/>Nekatere datoteke morda manjkajo ali so poškodovane.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
sl: Pokvarjen arhiv

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
sl: Odpri samo za branje

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
sl: Ne odpiraj

en: Don't ask again.
sl: Ne vprašaj znova.

en: Error during extraction
sl: Napaka med razširjanjem

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
sl: Razširjanje vnosa:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>je spodletelo s sporočilom napake:<nl/>    %2<nl/><nl/>Ali želite nadaljevati z razširjanjem?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
sl: Izvorna velikost

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
sl: Stisnjena velikost

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
sl: Razmerje

[ctx: File's owner username]
en: Owner
sl: Lastnik

[ctx: File's group]
en: Group
sl: Skupina

[ctx: File permissions]
en: Mode
sl: Dovoljenja

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
sl: Kontrolna vsota CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
sl: Kontrolna vsota BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
sl: Metoda

[ctx: File version]
en: Version
sl: Verzija

[ctx: Timestamp]
en: Date
sl: Datum

en: Adding files is not supported for this archive.
sl: Za ta arhiv trenutno ni podprto dodajanje datotek.

en: You can only add local files to an archive.
sl: V arhiv lahko dodajate samo lokalne datoteke.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
sl: &Arhiv

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

en: Closing preview
sl: Zapiranje predogleda

en: Please wait while the preview is being closed...
sl: Počakajte, da se predogled zapre ...

en: The internal viewer cannot preview this file.
sl: Notranji pregledovalnik ne more prikazati te datoteke.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sl: Notranji pregledovalnik ne more prikazati te vrste datoteke<nl/>(%1).<nl/><nl/>Ali si jo želite ogledati kot navadno besedilo?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
sl: Predogled ni mogoč

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
sl: Predogled kot besedilo

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
sl: Notranji pregledovalnik ne more prikazati te neznane vrste datoteke<nl/>().<nl/><nl/>Ali si jo želite ogledati kot navadno besedilo?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
sl: O komponenti Viewer

en: No archive loaded
sl: Naložen ni noben arhiv

en: Symbolic Link
sl: Simbolna povezava

en: Unknown size
sl: Neznana velikost

en: One file selected | %1 files selected
sl[0]: %1 izbrana datoteka
sl[1]: %1 izbrani datoteki
sl[2]: %1 izbrane datoteke
sl[3]: %1 izbranih datotek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
sl: Pult s podrobnostmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
sl: Neznana vrsta datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
sl: Lastnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
sl: Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
sl: Cilj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
sl: Sledilnik poslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
sl: <b>Opis posla</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
sl: Nekaj podatkov o poslu

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
sl: Datoteke z naslednjimi potmi že obstajajo. Za prepis jih morate odstraniti.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
sl: Datoteke z naslednjimi potmi že obstajajo. Ali jih resnično želite prepisati?

en: Comment
sl: Opomba

en: Comment has been modified.
sl: Opomba je bila spremenjena.

en: Save
sl: Shrani

en: Type to search...
sl: Tipkajte za iskanje...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
sl: Ark lahko izvleče arhive samo v krajevne cilje.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
sl: Pokaži pult s podrobnostmi

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
sl: Shrani kopijo kot...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
sl: &Odpri v zunanji aplikaciji

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
sl: Odpri z...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
sl: Kliknite za odprtje izbrane datoteke z zunanjim programom

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
sl: Predogled

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
sl: Kliknite za predogled izbrane datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
sl: Razširi vse

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
sl: Kliknite za odprtje pogovornega okna za razširjanje, kjer lahko izberete kako razširiti vse datoteke iz arhiva

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
sl: Razširi

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
sl: Kliknite za odprtje pogovornega okna za razširjanje, kjer lahko razširite vse ali pa samo izbrane datoteke

en: Add &Files...
sl: Dodaj datoteke...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
sl: Kliknite za dodajanje datotek v arhiv

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
sl: Odstrani iz arhiva

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
sl: Lastnosti

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
sl: Kliknite za ogled lastnosti arhiva

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
sl: Kliknite za dodajanje ali urejanje opombe

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
sl: Preizkusi celovi&tost

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
sl: Kliknite za preizkus celovitosti arhiva

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
sl: Dodajanje datotek v obstoječe arhive zaščitene z geslom, a brez šifriranja glav, trenutno ni podprto.<nl/><nl/>Razširite datoteke in ustvarite nov arhiv, če želite dodati datoteke.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
sl: Preizkušanje arhivov zaščitenih z geslom, a brez šifriranja glav, trenutno ni podprto.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
sl: Uredi opombo

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
sl: Dodaj opombo

en: The archive passed the integrity test.
sl: Arhiv je prestal preizkus celovitosti.

en: Test Results
sl: Rezultati preizkusa

en: The archive failed the integrity test.
sl: Arhiv ni prestal preizkusa celovitosti.

en: Extract To...
sl: Razširi v...

en: Quick Extract To...
sl: Hitro razširi v...

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
sl: Razširjanje

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
sl: Vtičniki

[ctx: @title:tab]
en: Previews
sl: Predogledi

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
sl: <filename>%1</filename> je mapa.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
sl: Ni bilo mogoče prepisati <filename>%1</filename>.Preverite, ali imate dovoljenja za zapisovanje.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
sl: Arhiv <filename>%1</filename> bo ustvarjen, ko dodate vsaj eno datoteko.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
sl: Arhiva <filename>%1</filename> ni bilo mogoče najti.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
sl: Arhiva <filename>%1</filename> ni bilo mogoče naložiti, ker iz njega ni bilo mogoče brati.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
sl: Arhiv <filename>%1</filename> že obstaja. Ali ga želite prepisati?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
sl: Datoteka obstaja

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
sl: Arhiv je prazen ali pa Ark ne more odpreti njegove vsebine.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
sl: Ark trenutno ne podpira datotek ISO z datotečnim sistemom UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
sl: Nalaganje arhiva <filename>%1</filename> je spodletelo z naslednjo napako: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
sl: Ark ne more odpreti simbolnih povezav.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
sl: Datoteka <filename>%1</filename> je bila spremenjena. Ali želite posodobiti arhiv?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
sl: Datoteka spremenjena

[ctx: @action:button]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: @action:button]
en: Ignore
sl: Prezri

[ctx: @title:window]
en: Add Files
sl: Dodaj datoteke

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
sl: Dodaj datoteke v %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
sl: Ime datoteke ne sme vsebovati poševnic in ne sme biti enako "." ali ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
sl: Map ni mogoče premakniti samih vase.

en: Moving a folder into itself
sl: Premikanje mape same vase

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
sl: Vnosov z enakim imenom ni mogoče prilepiti v isti cilj.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
sl[0]: Izbrisa te datoteke ni mogoče razveljaviti. Ali ste prepričani, da želite to storiti?
sl[1]: Izbrisa teh datotek ni mogoče razveljaviti. Ali ste prepričani, da želite to storiti?
sl[2]: Izbrisa teh datotek ni mogoče razveljaviti. Ali ste prepričani, da želite to storiti?
sl[3]: Izbrisa teh datotek ni mogoče razveljaviti. Ali ste prepričani, da želite to storiti?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
sl[0]: Izbriši datoteko
sl[1]: Izbriši datoteki
sl[2]: Izbriši datoteke
sl[3]: Izbriši datoteke

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
sl: Shrani kopijo kot

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
sl: Arhiva ni bilo mogoče shraniti kot <filename>%1</filename>. Poskusite ga shraniti na drugo mesto.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
sl: Arhiv <filename>%1</filename> ne obstaja več, zato ga ni bilo mogoče kopirati na zadano mesto.

en: Listing the archive failed.
sl: Izpis vsebine arhiva ni uspel.

en: Extraction failed due to an unknown error.
sl: Razširjanje ni uspelo zaradi neznane napake.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
sl: Razširjanje ni uspelo zaradi ene ali več okvarjenih datotek. Že razširjene datoteke so lahko poškodovane.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
sl: Opravilo brisanja ni uspelo. Poskusite nadgraditi 7z ali onemogočiti vstavek 7z v nastavitvenem pogovornem oknu.

en: ARJ old
sl: ARJ stari

en: GOST 40-bit
sl: GOST 40-bitni

en: unknown
sl: neznano

en: Failed to find all archive volumes.
sl: Ni bilo mogoče najti vseh nosilcev arhiva.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
sl: Različica izvedljive datoteke unrar je %1 in je prestara za obravnavanje tega arhiva. Posodobite na novejšo različico.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
sl: Unrar je poročal o arhivu, ki ni RAR. Nameščena različica izvedljive datoteke (%1) je stara. Poskusite jo posodobiti.

en: One or more wrong checksums
sl: Ena ali več napačnih nadzornih vsot

en: Extraction failed.
sl: Razširjanje ni uspelo.

en: Not enough memory for loading the archive.
sl: Ni dovolj pomnilnika za nalaganje arhiva.

en: Wrong password.
sl: Napačno geslo.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
sl: Razširjanje ni uspelo zaradi nepodprtega načina stiskanja (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
sl: Razširjanje ni uspelo zaradi nepodprtega načina šifriranja.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
sl: neznan

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
sl: Usodna napaka, razširjanje prekinjeno.

en: The archive reader could not be initialized.
sl: Bralnika arhivov ni bilo mogoče začeti.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
sl: Arhiv je pokvarjen ali pa nimate zadostnih dovoljenj.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti začasne datoteke za zapisovanje podatkov.

en: The archive writer could not be initialized.
sl: Zapisovalnika arhivov ni bilo mogoče začeti.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
sl: Ni bilo mogoče odpreti arhiva za zapisovanje vnosov.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
sl: Ark ne podpira vrste stiskanja '%1'.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
sl: Ni bilo mogoče nastaviti načina stiskanja.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
sl: Ni bilo mogoče nastaviti stopnje stiskanja.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
sl: Ni bilo mogoče stisniti vnosa, opravilo prekinjeno.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
sl: Ni bilo mogoče stisniti vnosa.

en: Failed to open archive: %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti arhiva: %1

en: Failed to write archive.
sl: Ni bilo mogoče pisati v arhiv.

en: Failed to add entry: %1
sl: Ni bilo mogoče dodati vnosa: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
sl: Ni bilo mogoče nastaviti možnosti stiskanja za vnos: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
sl: Ni bilo mogoče prebrati metapodatkov za vnos: %1

en: Failed to delete entry: %1
sl: Ni bilo mogoče izbrisati vnosa: %1

en: Failed to create directory: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
sl: Ni bilo mogoče odpreti »%1«:<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke za pisanje: %1

en: Failed to read data for entry: %1
sl: Ni bilo mogoče prebrati podatkov za vnos: %1

en: Failed to write data for entry: %1
sl: Ni bilo mogoče zapisati podatkov za vnos: %1

en: Failed to locate entry: %1
sl: Ni bilo mogoče najti vnosa: %1

en: Failed to move entry: %1
sl: Ni bilo mogoče premakniti vnosa: %1

en: Failed to copy entry: %1
sl: Ni bilo mogoče kopirati vnosa: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
sl: Ni bilo mogoče nastaviti metapodatkov za vnos: %1
