artikulate - en to az translation catalogue (136 entries)

[ctx: Language Title]
en: Bengali
az: Benqal

[ctx: Language Title]
en: Catalan
az: Kataloniya

[ctx: Language Title]
en: German
az: Almanca

[ctx: Language Title]
en: Dutch
az: Hollandca

[ctx: Language Title]
en: British English
az: Britaniya İngiliscəsi

[ctx: Language Title]
en: English
az: İngiliscə

[ctx: Language Title]
en: French
az: Fransızca

[ctx: Language Title]
en: Greek
az: Yunanca

[ctx: Language Title]
en: Italian
az: İtalyanca

[ctx: Language Title]
en: Marathi
az: Maratxi dili

[ctx: Language Title]
en: Polish
az: Polyakca

[ctx: Language Title]
en: Spanish
az: İspanca

[ctx: @item:inlistbox unknown learning goal]
en: unknown
az: naməlum

[ctx: @title:column]
en: Learning Goal
az: Öyrənmə məqsədi

en: Open Image
az: Şəkili açmaq

en: Image Files (*.png *.jpg *.bmp)
az: Şəkil faylları (*.png *.jpg *.bmp)

en: Invalid database version '%1'.
az: Verilənlər bazasının yalnış "%1" versiyası

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMenuBar), group (artikulate)
en: If true, the main menu bar is shown.
az: true olduqda əsas menyu sətri görünür

note: i18n: ectx: label, entry (UseCourseRepository), group (artikulate)
en: If enabled, course files are only read from the local contributor repository
az: Aktiv edildikdə, kursa aid fayllar yalnız iştirakçının yerli mənbəyindən oxunur

note: i18n: ectx: label, entry (CourseRepositoryPath), group (artikulate)
en: Path to local contributor repository
az: Yerli iştirakçı mənbələrinə yol

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputDevice), group (artikulate)
en: Name of audio input device
az: Daxili səs cihazının adı

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputVolume), group (artikulate)
en: Audio input volume
az: Səs girişi səviyyəsi

note: i18n: ectx: label, entry (AudioOutputVolume), group (artikulate)
en: Audio output volume
az: Səs çıxışı səviyyəsi

note: i18n: ectx: label, entry (TrainingPhraseFont), group (artikulate)
en: Font
az: Şrift

note: i18n: ectx: label, entry (RecordingBackend), group (artikulate)
en: Set either to 'qtmultimediabackend' or 'qtgstreamerbackend', selected on runtime if available.
az: Əgər mövcuddursa, icra olunma vaxtı seçilmiş, ya 'qtmultimediabackend'i, ya da 'qtgstreamerbackend'i quraşdırın.

en: Please select a course
az: Lütfən kursu seçin

en: New Unit
az: Yeni vahid

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Pronunciation Trainer
az: Artikulate Tələffüz Təlimi

[ctx: @title Short program description]
en: Train your pronunciation in a foreign language.
az: Xarici bir dildə tələfüüzünüzü məşq etdirin.

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
az: Əsas müəllifi

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
az: Tərtibatçı

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer and Course Data
az: Tərtibat və Kurs veriləri

[ctx: @title Displayed program name]
en: Artikulate Editor
az: Artikulate Redaktoru

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Course Editor
az: Artikulate Kurs Redaktoru

[ctx: @title Short program description]
en: Edit Artikulate course files.
az: Artikulate kurs fayllarına düzəliş etmək

en: Unnamed Identity
az: Adsız Kimlik

[ctx: @item:inlistbox:]
en: unknown
az: naməlum

[ctx: @title:column]
en: Course
az: Kurs

[ctx: @title:column]
en: Language
az: Dil

en: Words
az: Sözlər

en: Sentences
az: Cümlələr

en: Expressions
az: İfadələr

en: Paragraphs
az: Abzaslar

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Group
az: Fonem qrupu

[ctx: @title:column]
en: Phoneme
az: Fonem

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Unit
az: Fonem vahidi

[ctx: @title:column]
en: Phrase
az: İfadə

[ctx: @title:column]
en: Profile
az: Profil

[ctx: @title:column]
en: Skeleton
az: Hazırlıq

[ctx: @title:column]
en: Unit
az: Vahid

en: Training
az: Təlim

en: Download Training
az: Təlimin endirilməsi

en: About Artikulate
az: Artikulate haqqında

en: Course Configuration
az: Kurs tənzimləmələri

en: Prototype Configuration
az: Prototip tənzimləməsi

en: Prototype Description
az: Prototip təsviri

en: Course Description
az: Kursun təsviri

en: Title:
az: Başlıq:

en: Localized Title:
az: Lokallaşdırılmış başlıq:

en: Description:
az: Təsviri:

en: Language:
az: Dil:

en: Prototype
az: Prototip

en: Update from Prototype:
az: Prototipdən yeniləmək:

en: Update
az: Yeniləmək

en: Update the course with elements from prototype.
az: Prototipdəki elementlər ilə kursu yeniləmək.

en: Download Training Material
az: Təlim materialını endirmək

[ctx: @action:button]
en: Update
az: Yeniləmək

[ctx: @action:button]
en: Install
az: Quraşdırmaq

[ctx: @action:button]
en: Remove
az: Silmək

en: Edit Course
az: Kursa düzəliş etmək

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Switch to previous phrase.
az: Əvvəlki ifadəyə keçid.

en: Next
az: Növbəti

en: Switch to next phrase.
az: Növbəti ifadəyə keçid.

en: Delete
az: Silmək

en: Delete this phrase.
az: Bu ifadəni silmək.

en: Create Phrase
az: İfadə yaratmaq

en: Create phrase after current phrase.
az: Cari ifadədən sonra ifadə yaratmaq.

en: Welcome to Artikulate Course Editor
az: Artikulate Kurs Redaktoruna Xoş Gəldiniz

[ctx: @action:button]
en: Edit Course
az: Kursa düzəliş etmək

en: Courses
az: Kurslar

en: Repository
az: Repazitoriya

en: Save
az: Saxlayın

en: About Artikulate Editor
az: Artikulate redaktoru haqqında

en: Select Prototype
az: Prototipi seçmək

[ctx: @action:button]
en: Edit Prototype
az: Prototipə düzəliş etmək

en: Unit
az: Vahid

en: Unit:
az: Vahid:

en: Localized Unit:
az: Lokallaşdırılmış vahid:

en: Phrase:
az: İfadə:

en: Localized Phrase:
az: Lokallaşdırılmış ifadə:

en: Edit State:
az: Vəziyyətə düzəliş:

[ctx: state]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: state]
en: Translated
az: Tərcümə olundu

[ctx: state]
en: Completed
az: Tamamlandı

en: Native Speaker Recording
az: Yerli dinamikdən yazmaq

en: Existing Recording:
az: Mövcud qeyd:

en: Create New Recording:
az: Yeni səs yazmaq:

en: Replace Existing Recording
az: Mövcud yazılmışı əvəzləmək

en: Dismiss
az: Qəbul etməmək

en: Difficulty:
az: Çətinlik:

en: Word
az: Söz

en: Expression
az: İfadə

en: Sentence
az: Cümlə

en: Paragraph
az: Abzas

en: Learner
az: Öyrənci

en: Favorite Languages
az: Sevimli dillər

en: Create New Learner Identity
az: Yeni öyrənci kimliyi yaratmaq

en: Use Selected Identity
az: Seçilmiş kimlikdən istifadə etmək

en: Configure Profile
az: Profili tənzimləmək

en: Edit
az: Düzəliş etmək

en: Select Image
az: Şəkili seşmək

en: Clear Image
az: Şəkili təmizləmək

en: Delete User
az: İstifadəçini silmək

en: Name
az: Adı

en: Change Image
az: Şəkili dəyişmək

en: Done
az: Başa çatdı

en: Do you really want to delete this identity "<b>%1</b>"?
az: "<b>%1</b>" kimliyini doğrudan silmək istəyirsiniz?

en: Cancel
az: İmtina

en: Repository Configuration
az: Rapazitoriya tənzimləmələri

en: Select Repository Folder
az: Repazitoriya qovluğunu seçmək

en: Repository:
az: Repozitoriya:

en: Change Folder
az: Qovluğu dəyişmək

en: Play
az: Səsləndirmək

en: Record
az: Səs qeydi

en: Attempts
az: Cəhdlər

en: Category: no category selected
az: Kateqoriya: kateqoriya seçilməyib

en: Category: %1
az: Kateqoriya: %1

en: Mark current phrase as completed and proceed with next one.
az: Cari ifadəni tamamlanmış kimi işarələyin və növbəti ifadə ilə davam edin.

en: Skip
az: Ötürmək

en: Skip current phrase and proceed with next one.
az: Bu ifadəni ötürün və növbəti ifadə ilə davam edin.

en: Play original
az: Orijinalı səsləndirin

en: Record yourself
az: Öz səsinizi yazın

en: Play yourself
az: Öz səsinizi oxudun

en: Welcome to Artikulate
az: Artikulate-yə xoş gəldiniz

[ctx: @action:button]
en: Start Training
az: Təlimə başlamaq
