artikulate - en to ca@valencia translation catalogue (135 entries)

[ctx: Language Title]
en: Bengali
ca@valencia: Bengalí

[ctx: Language Title]
en: Catalan
ca@valencia: Català

[ctx: Language Title]
en: German
ca@valencia: Alemany

[ctx: Language Title]
en: Dutch
ca@valencia: Neerlandés

[ctx: Language Title]
en: British English
ca@valencia: Anglés britànic

[ctx: Language Title]
en: English
ca@valencia: Anglés

[ctx: Language Title]
en: French
ca@valencia: Francés

[ctx: Language Title]
en: Greek
ca@valencia: Grec

[ctx: Language Title]
en: Italian
ca@valencia: Italià

[ctx: Language Title]
en: Polish
ca@valencia: Polonés

[ctx: Language Title]
en: Spanish
ca@valencia: Espanyol

[ctx: @item:inlistbox unknown learning goal]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: @title:column]
en: Learning Goal
ca@valencia: Objectiu de l'aprenentatge

en: Open Image
ca@valencia: Obri una imatge

en: Image Files (*.png *.jpg *.bmp)
ca@valencia: Fitxers d'imatge (*png *.jpg *.bmp)

en: Invalid database version '%1'.
ca@valencia: Versió «%1» de la base de dades no vàlida.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMenuBar), group (artikulate)
en: If true, the main menu bar is shown.
ca@valencia: Si és cert, es mostra la barra de menús principal.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCourseRepository), group (artikulate)
en: If enabled, course files are only read from the local contributor repository
ca@valencia: Si està habilitada, els fitxers del curs només es llegiran des del repositori de col·laboració local

note: i18n: ectx: label, entry (CourseRepositoryPath), group (artikulate)
en: Path to local contributor repository
ca@valencia: Camí al repositori de col·laboració local

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputDevice), group (artikulate)
en: Name of audio input device
ca@valencia: Nom del dispositiu d'entrada de l'àudio

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputVolume), group (artikulate)
en: Audio input volume
ca@valencia: Volum de l'entrada de l'àudio

note: i18n: ectx: label, entry (AudioOutputVolume), group (artikulate)
en: Audio output volume
ca@valencia: Volum de l'eixida de l'àudio

note: i18n: ectx: label, entry (TrainingPhraseFont), group (artikulate)
en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: label, entry (RecordingBackend), group (artikulate)
en: Set either to 'qtmultimediabackend' or 'qtgstreamerbackend', selected on runtime if available.
ca@valencia: Ajusteu a «qtmultimediabackend» o «qtgstreamerbackend», seleccionat en temps d'execució, si està disponible.

en: Please select a course
ca@valencia: Seleccioneu un curs

en: New Unit
ca@valencia: Unitat nova

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Pronunciation Trainer
ca@valencia: Entrenador de la pronunciació Artikulate

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2022 The Artikulate Developers
ca@valencia: (c) 2013-2022 Els desenvolupadors d'Artikulate

[ctx: @title Short program description]
en: Train your pronunciation in a foreign language.
ca@valencia: Entreneu la pronunciació en un idioma estranger.

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
ca@valencia: Autor original

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer and Course Data
ca@valencia: Desenvolupador i dades dels cursos

[ctx: @title Displayed program name]
en: Artikulate Editor
ca@valencia: Editor d'Artikulate

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Course Editor
ca@valencia: Editor de cursos d'Artikulate

[ctx: @title Short program description]
en: Edit Artikulate course files.
ca@valencia: Edita fitxers de cursos d'Artikulate.

en: Unnamed Identity
ca@valencia: Identitat sense nom

[ctx: @item:inlistbox:]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: @title:column]
en: Course
ca@valencia: Curs

[ctx: @title:column]
en: Language
ca@valencia: Idioma

en: Words
ca@valencia: Paraules

en: Sentences
ca@valencia: Frases

en: Paragraphs
ca@valencia: Paràgrafs

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Group
ca@valencia: Grup de fonemes

[ctx: @title:column]
en: Phoneme
ca@valencia: Fonema

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Unit
ca@valencia: Unitat de fonemes

[ctx: @title:column]
en: Phrase
ca@valencia: Frase

[ctx: @title:column]
en: Profile
ca@valencia: Perfil

[ctx: @title:column]
en: Skeleton
ca@valencia: Esquelet

[ctx: @title:column]
en: Unit
ca@valencia: Unitat

en: Training
ca@valencia: Entrenament

en: Download Training
ca@valencia: Baixa l'entrenament

en: About Artikulate
ca@valencia: Quant a Artikulate

en: Course Configuration
ca@valencia: Configureu el curs

en: Prototype Configuration
ca@valencia: Configureu el prototip

en: Prototype Description
ca@valencia: Descripció del prototip

en: Course Description
ca@valencia: Descripció del curs

en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: Localized Title:
ca@valencia: Títol traduït:

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Language:
ca@valencia: Idioma:

en: Prototype
ca@valencia: Prototip

en: Update from Prototype:
ca@valencia: Actualitza a partir del prototip:

en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: Update the course with elements from prototype.
ca@valencia: Actualitza el curs amb elements des del prototip.

en: Download Training Material
ca@valencia: Baixa material d'entrenament

[ctx: @action:button]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @action:button]
en: Install
ca@valencia: Instal·la

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Edit Course
ca@valencia: Edita el curs

en: Previous
ca@valencia: Anterior

en: Switch to previous phrase.
ca@valencia: Canvia a la frase anterior.

en: Next
ca@valencia: Següent

en: Switch to next phrase.
ca@valencia: Canvia a la frase següent.

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete this phrase.
ca@valencia: Suprimix esta frase.

en: Create Phrase
ca@valencia: Crea una frase

en: Create phrase after current phrase.
ca@valencia: Crea una frase després de la frase actual.

en: Welcome to Artikulate Course Editor
ca@valencia: Us donem la benvinguda a l'editor de cursos d'Artikulate

[ctx: @action:button]
en: Edit Course
ca@valencia: Edita el curs

en: Courses
ca@valencia: Cursos

en: Repository
ca@valencia: Repositori

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: About Artikulate Editor
ca@valencia: Quant a l'editor d'Artikulate

en: Select Prototype
ca@valencia: Seleccioneu el prototip

[ctx: @action:button]
en: Edit Prototype
ca@valencia: Edita el prototip

en: Unit
ca@valencia: Unitat

en: Unit:
ca@valencia: Unitat:

en: Localized Unit:
ca@valencia: Unitat traduïda:

en: Phrase:
ca@valencia: Frase:

en: Localized Phrase:
ca@valencia: Frase traduïda:

en: Edit State:
ca@valencia: Edita l'estat:

[ctx: state]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: state]
en: Translated
ca@valencia: Traduïda

[ctx: state]
en: Completed
ca@valencia: Completada

en: Native Speaker Recording
ca@valencia: Gravació d'un parlant nadiu

en: Existing Recording:
ca@valencia: Gravació existent:

en: Create New Recording:
ca@valencia: Crea una gravació nova:

en: Replace Existing Recording
ca@valencia: Substituïx la gravació existent

en: Dismiss
ca@valencia: Descarta

en: Difficulty:
ca@valencia: Dificultat:

en: Word
ca@valencia: Paraula

en: Expression
ca@valencia: Expressió

en: Sentence
ca@valencia: Frase

en: Paragraph
ca@valencia: Paràgraf

en: Learner
ca@valencia: Aprenentatge

en: Favorite Languages
ca@valencia: Idiomes preferits

en: Create New Learner Identity
ca@valencia: Crea una identitat nova d'aprenentatge

en: Use Selected Identity
ca@valencia: Utilitza la identitat seleccionada

en: Configure Profile
ca@valencia: Configura un perfil

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Select Image
ca@valencia: Seleccioneu una imatge

en: Clear Image
ca@valencia: Neteja la imatge

en: Delete User
ca@valencia: Suprimix l'usuari

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Change Image
ca@valencia: Canvia la imatge

en: Done
ca@valencia: Fet

en: Do you really want to delete this identity "<b>%1</b>"?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir esta identitat «<b>%1</b>»?

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Repository Configuration
ca@valencia: Configureu el repositori

en: Select Repository Folder
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta del repositori

en: Repository:
ca@valencia: Repositori:

en: Change Folder
ca@valencia: Canvia la carpeta

en: Play
ca@valencia: Reproduïx

en: Record
ca@valencia: Grava

en: Attempts
ca@valencia: Intents

en: Category: no category selected
ca@valencia: Categoria: No hi ha cap categoria seleccionada

en: Category: %1
ca@valencia: Categoria: %1

en: Mark current phrase as completed and proceed with next one.
ca@valencia: Marca la frase actual com a completada i continua amb la següent.

en: Skip
ca@valencia: Omet

en: Skip current phrase and proceed with next one.
ca@valencia: Omet la frase actual i continua amb la següent.

en: Play original
ca@valencia: Reproduïx l'original

en: Record yourself
ca@valencia: Enregistreu-vos

en: Play yourself
ca@valencia: Reproduïu-vos

en: Welcome to Artikulate
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Artikulate

[ctx: @action:button]
en: Start Training
ca@valencia: Inicia l'entrenament
