artikulate - en to eo translation catalogue (117 entries)

[ctx: Language Title]
en: Bengali
eo: Bengala

[ctx: Language Title]
en: Catalan
eo: Kataluna

[ctx: Language Title]
en: German
eo: Germana

[ctx: Language Title]
en: Dutch
eo: Nederlanda

[ctx: Language Title]
en: British English
eo: Brita angla

[ctx: Language Title]
en: English
eo: Angla

[ctx: Language Title]
en: French
eo: Franca

[ctx: Language Title]
en: Greek
eo: Greka

[ctx: Language Title]
en: Hindi
eo: Barata

[ctx: Language Title]
en: Italian
eo: Itala

[ctx: Language Title]
en: Marathi
eo: Marata

[ctx: Language Title]
en: Polish
eo: Pola

[ctx: Language Title]
en: Spanish
eo: Hispana

[ctx: @item:inlistbox unknown learning goal]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: @title:column]
en: Learning Goal
eo: Lerna celo

en: Open Image
eo: Malfermi Bildon

en: Image Files (*.png *.jpg *.bmp)
eo: Bilddosieroj (*.png *.jpg *.bmp)

en: Invalid database version '%1'.
eo: Nevalida datumbaza versio "%1".

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMenuBar), group (artikulate)
en: If true, the main menu bar is shown.
eo: Se vera, la ĉefa menubreto montriĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCourseRepository), group (artikulate)
en: If enabled, course files are only read from the local contributor repository
eo: Se eblas, kurs-dosieroj estos legitaj nur el deponejo de lokaj kontribuantoj

note: i18n: ectx: label, entry (CourseRepositoryPath), group (artikulate)
en: Path to local contributor repository
eo: Vojo al loka kontribuanta deponejo

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputDevice), group (artikulate)
en: Name of audio input device
eo: Nomo de sonenigilo

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputVolume), group (artikulate)
en: Audio input volume
eo: Soneniga laŭteco

note: i18n: ectx: label, entry (AudioOutputVolume), group (artikulate)
en: Audio output volume
eo: Soneliga laŭŧeco

note: i18n: ectx: label, entry (TrainingPhraseFont), group (artikulate)
en: Font
eo: Tiparo

note: i18n: ectx: label, entry (RecordingBackend), group (artikulate)
en: Set either to 'qtmultimediabackend' or 'qtgstreamerbackend', selected on runtime if available.
eo: Agordi kaj 'qtmultimediabackend' kaj 'qtgstreamerbackend', elektita dum lanĉado, se disponeblas.

en: New Unit
eo: Nova unuo

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Pronunciation Trainer
eo: Artikulate Prononcado-Trejnilo

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2022 The Artikulate Developers
eo: (c) 2013-2022 La Artikulate-Programistoj

[ctx: @title Short program description]
en: Train your pronunciation in a foreign language.
eo: Trejnu vian prononcon en fremda lingvo.

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
eo: Origina aŭtoro

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
eo: Kreinto

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer and Course Data
eo: Programista kaj kursa datumo

[ctx: @title Displayed program name]
en: Artikulate Editor
eo: Artikulate-Redaktilo

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Course Editor
eo: Artikulate-Kursredaktilo

[ctx: @title Short program description]
en: Edit Artikulate course files.
eo: Redakti Artikulate-kursajn dosierojn.

en: Unnamed Identity
eo: Sennoma identaĵo

en: Training
eo: Trejnado

en: Download Training
eo: Elŝuti Trejnaĵon

en: About Artikulate
eo: Pri Artikulate

en: Course Configuration
eo: Kursa Agordo

en: Prototype Configuration
eo: Prototipa Agordo

en: Prototype Description
eo: Prototipa Priskribo

en: Course Description
eo: Kursa Priskribo

en: Title:
eo: Titolo:

en: Localized Title:
eo: Lokalizita Titolo:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Prototype
eo: Prototipo

en: Update from Prototype:
eo: Ĝisdatigo de Prototipo:

en: Update
eo: Ĝisdatigo

en: Update the course with elements from prototype.
eo: Ĝisdatigi la kurson kun elementoj de prototipo.

[ctx: @item:inlistbox:]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: @title:column]
en: Course
eo: Kurso

en: Edit Course
eo: Redakti Kurson

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Switch to previous phrase.
eo: Ŝanĝi al antaŭa frazo.

en: Next
eo: Poste

en: Switch to next phrase.
eo: Ŝanĝi al sekva frazo.

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete this phrase.
eo: Forigu ĉi tiun frazon.

en: Create Phrase
eo: Krei Frazon

en: Create phrase after current phrase.
eo: Krei frazon post nuna frazo.

en: Repository:
eo: Deponejo:

en: Change Folder
eo: Ŝanĝi Dosierujon

en: Select Repository Folder
eo: Elekti Dosierujon de Deponejo

[ctx: @action:button]
en: Edit Course
eo: Redakti Kurson

[ctx: @action:button]
en: Edit Prototype
eo: Redakti Prototipon

en: Courses
eo: Kursoj

en: Save
eo: Konservi

[ctx: @title:column]
en: Language
eo: Lingvo

en: Words
eo: Vortoj

en: Sentences
eo: Frazoj

en: Expressions
eo: Eksprimoj

en: Paragraphs
eo: Paragrafoj

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Group
eo: Fonema grupo

[ctx: @title:column]
en: Phoneme
eo: Fonemo

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Unit
eo: Fonema unuo

en: Localized Phrase:
eo: Lokigita Frazo:

en: Word
eo: Vorto

en: Expression
eo: Esprimo

en: Sentence
eo: Frazo

en: Paragraph
eo: Paragrafo

[ctx: state]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: state]
en: Translated
eo: Tradukita

[ctx: state]
en: Completed
eo: Plenumitaj:

[ctx: @title:column]
en: Phrase
eo: Frazo

en: Learner
eo: Lernanto

en: Favorite Languages
eo: Preferataj lingvoj

[ctx: @title:column]
en: Profile
eo: Profilo

en: Create New Learner Identity
eo: Krei novan lernanto-identecon

en: Use Selected Identity
eo: Uzi elektatan identaĵon

en: Configure Profile
eo: Agordi Profilon

en: Name
eo: Nomo

en: Edit
eo: Redakti

en: Change Image
eo: Ŝanĝi bildon

en: Clear Image
eo: Viŝi Bildon

en: Done
eo: Finita

en: Do you really want to delete this identity "<b>%1</b>"?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la identaĵon "<b>%1</b>"?

en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: @title:column]
en: Skeleton
eo: Skeleto

en: Play
eo: Ludi

en: Record
eo: Registri

en: Attempts
eo: Provoj

en: Category: no category selected
eo: Kategorio: neniu kategorio elektita

en: Category: %1
eo: Kategorio: %1

en: Mark current phrase as completed and proceed with next one.
eo: Marki nunan frazon kiel finite kaj daŭrigi kun la sekva.

en: Skip
eo: Salti

en: Skip current phrase and proceed with next one.
eo: Preterpasi la nunan frazon kaj daŭrigi kun la sekva.

en: Play original
eo: Ludi originalon

en: Record yourself
eo: Registri vin mem

en: Play yourself
eo: Ludi mem

en: Localized Unit:
eo: Lokigita unuo:

[ctx: @title:column]
en: Unit
eo: Unuoj

en: Welcome to Artikulate
eo: Bonvenon al Artikulate

[ctx: @action:button]
en: Start Training
eo: Starti trejnadon

en: No trainings found
eo: Trovis neniujn trejnadojn
