artikulate - en to ka translation catalogue (126 entries)

[ctx: Language Title]
en: Bengali
ka: ბენგალური

[ctx: Language Title]
en: Catalan
ka: კატალანური

[ctx: Language Title]
en: German
ka: გერმანული

[ctx: Language Title]
en: Dutch
ka: ჰოლანდიური

[ctx: Language Title]
en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

[ctx: Language Title]
en: English
ka: ინგლისური

[ctx: Language Title]
en: French
ka: ფრანგული

[ctx: Language Title]
en: Greek
ka: ბერძნული

[ctx: Language Title]
en: Hindi
ka: ინდური

[ctx: Language Title]
en: Italian
ka: იტალიური

[ctx: Language Title]
en: Marathi
ka: მარათი

[ctx: Language Title]
en: Polish
ka: პოლონური

[ctx: Language Title]
en: Spanish
ka: ესპანური

[ctx: @item:inlistbox unknown learning goal]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: @title:column]
en: Learning Goal
ka: სწავლის მიზანი

en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

en: Image Files (*.png *.jpg *.bmp)
ka: გამოსახულების ფაილები (*.png *.jpg *.bmp)

en: Invalid database version '%1'.
ka: ბაზის არასწორი ვერსია '%1'.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMenuBar), group (artikulate)
en: If true, the main menu bar is shown.
ka: თუ ჩართულია, მთავარი მენიუ ნაპოვნია.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCourseRepository), group (artikulate)
en: If enabled, course files are only read from the local contributor repository
ka: თუ ჩართულია, კურსის ფაილები მხოლოდ ლოკალური შემომწირავის რეპოზიტორიიდან წაიკითხება

note: i18n: ectx: label, entry (CourseRepositoryPath), group (artikulate)
en: Path to local contributor repository
ka: ბილიკი ლოკალური შემომწირავის რეპოზიტორიამდე

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputDevice), group (artikulate)
en: Name of audio input device
ka: აუდიოს შეყვანის მოწყობილობის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputVolume), group (artikulate)
en: Audio input volume
ka: აუდიოს შეყვანის ხმა

note: i18n: ectx: label, entry (AudioOutputVolume), group (artikulate)
en: Audio output volume
ka: აუდიოს გამოტანის ხმა

note: i18n: ectx: label, entry (TrainingPhraseFont), group (artikulate)
en: Font
ka: შრიფტი

note: i18n: ectx: label, entry (RecordingBackend), group (artikulate)
en: Set either to 'qtmultimediabackend' or 'qtgstreamerbackend', selected on runtime if available.
ka: დააყენეთ ან 'qtmultimediabackend', ან 'qtgstreamerbackend', გააჩნია, რომელს იყენებთ.

en: New Unit
ka: ახალი ერთეული

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Pronunciation Trainer
ka: Artikulate - გამოთქმის მასწავლებელი

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2022 The Artikulate Developers
ka: (c) 2013-2022 Artikulate -ის პროგრამისტები, ყველა უფლება დაცულია

[ctx: @title Short program description]
en: Train your pronunciation in a foreign language.
ka: ივარჯიშეთ უცხო ენებში გამოთქმისთვის.

[ctx: @info:credit Developer name]
en: Andreas Cord-Landwehr
ka: ანდრეას კორდ-ლენდვერი

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
ka: პროგრამისტი

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer and Course Data
ka: პროგრამისტი და კურსის მონაცემები

[ctx: @title Displayed program name]
en: Artikulate Editor
ka: Artikulate -ის რედაქტორი

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Course Editor
ka: Artikulate -ის კურსის რედაქტორი

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2025 The Artikulate Developers
ka: (c) 2013-2025 Artikulate -ის პროგრამისტები, ყველა უფლება დაცულია

[ctx: @title Short program description]
en: Edit Artikulate course files.
ka: Artikulate -ის კურსის ფაილების ჩასწორება.

en: Unnamed Identity
ka: უსახელო იდენტიფიკაცია

en: Training
ka: გაკვეთილები

en: Download Training
ka: გაკვეთილების გადმოწერა

en: About Artikulate
ka: Artikulate-ის შესახებ

en: Course Configuration
ka: კურსის მორგება

en: Prototype Configuration
ka: პროტოტიპის მორგება

en: Prototype Description
ka: პროტოტიპის აღწერა

en: Course Description
ka: კურსის აღწერა

en: Title:
ka: სათაური:

en: Localized Title:
ka: ლოკალიზებული სათაური:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Language:
ka: ენა:

en: Prototype
ka: პროტოტიპი

en: Update from Prototype:
ka: პროტოტიპიდან განახლება:

en: Update
ka: განახლება

en: Update the course with elements from prototype.
ka: კურსის პროტოტიპის ელემენტებით განახლება.

[ctx: @item:inlistbox:]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: @title:column]
en: Course
ka: კურსი

en: Edit Course
ka: კურსის ჩასწორება

en: Previous
ka: წინა

en: Switch to previous phrase.
ka: წინა ფრაზაზე გადართვა.

en: Next
ka: შემდეგი

en: Switch to next phrase.
ka: შედეგ ფრაზაზე გადართვა.

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete this phrase.
ka: ამ ფრაზის წაშლა.

en: Create Phrase
ka: ფრაზის შექმნა

en: Create phrase after current phrase.
ka: ფრაზის მიმდინარე ფრაზის შემდეგ შექმნა.

[ctx: @title:page]
en: Repository and course selection
ka: რეპოზიტორიის და კურსის არჩევანი

en: Repository:
ka: რეპოზიტორია:

en: Change Folder
ka: საქაღალდის შეცვლა

en: Select Repository Folder
ka: აირჩიეთ რეპოზიტორიის საქაღალე

[ctx: @action:button]
en: Edit Course
ka: კურსის ჩასწორება

[ctx: @action:button]
en: Edit Prototype
ka: პროტოტიპის ჩასწორება

en: Courses
ka: კურსები

en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @title:column]
en: Language
ka: ენა

en: Words
ka: სიტყვა

en: Sentences
ka: წინადადებები

en: Expressions
ka: გამოთქმები

en: Paragraphs
ka: პარაგრაფები

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Group
ka: ფონემების ჯგუფი

[ctx: @title:column]
en: Phoneme
ka: ფონემა

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Unit
ka: ფონემის ერთეული

en: Localized Phrase:
ka: ლოკალიზებული ფრაზა:

en: Complexity:
ka: სირთულე:

en: Word
ka: სიტყვა

en: Expression
ka: გამოსახულება

en: Sentence
ka: წინადადება

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Translation State:
ka: თარგმანის მდგომარეობა:

[ctx: state]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: state]
en: Translated
ka: თარგმნილია

[ctx: state]
en: Completed
ka: დასრულებულია

[ctx: @action:button]
en: Play stored recording
ka: დამახსოვრებული ჩანაწერის დაკვრა

[ctx: @action:button]
en: Record new
ka: ახლის ჩაწერა

[ctx: @action:button]
en: Play new recording
ka: ახალი ჩანაწერის დაკვრა

[ctx: @action:button]
en: Take new recording
ka: ახალი ჩანაწერის შექმნა

[ctx: @title:column]
en: Phrase
ka: ფრაზა

en: Learner
ka: მოსწავლე

en: Favorite Languages
ka: რჩეული ენები

[ctx: @title:column]
en: Profile
ka: პროფილი

en: Create New Learner Identity
ka: ახალი მოსწავლის იდენტიფიკატორის შექმნა

en: Use Selected Identity
ka: მონიშნული იდენტიფიკატორის გამოყენება

en: Configure Profile
ka: პროფილის მორგება

en: Name
ka: სახელი

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Change Image
ka: გამოსახულების შეცვლა

en: Clear Image
ka: გამოსახულების გასუფთავება

en: Done
ka: დასრულებულია

en: Do you really want to delete this identity "<b>%1</b>"?
ka: ნამდვილად გსურთ იდენტიფიკატორის "<b>%1</b>" წაშლა?

en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @title:column]
en: Skeleton
ka: ჩონჩხი

en: Play
ka: დაკვრა

en: Record
ka: ჩაწერა

en: Attempts
ka: ცდები

en: Category: no category selected
ka: კატეგორია: არჩეული არაა

en: Category: %1
ka: კატეგორია: %1

en: Mark current phrase as completed and proceed with next one.
ka: მონიშნეთ მიმდინარე ფრაზები, როგორც დასრულებული და შემდეგზე გადადით.

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Skip current phrase and proceed with next one.
ka: გამოტოვეთ მიმდინარე ფრაზა და შემდეგზე გადადით.

en: Play original
ka: საწყისის დაკვრა

en: Record yourself
ka: ჩაწერეთ თვითონ

en: Play yourself
ka: დაუკარით თვითონ

en: Localized Unit:
ka: ლოკალიზებული ერთეული:

[ctx: @title:column]
en: Unit
ka: ერთეული

en: Welcome to Artikulate
ka: მოგესალმებათ Artikulate -ში

[ctx: @action:button]
en: Start Training
ka: გაკვეთილების დაწყება

en: No trainings found
ka: ტრენინგები აღმოჩენილი არაა
