artikulate - en to sl translation catalogue (138 entries)

[ctx: Language Title]
en: Bengali
sl: Bengalščina

[ctx: Language Title]
en: Catalan
sl: Katalonščina

[ctx: Language Title]
en: German
sl: Nemščina

[ctx: Language Title]
en: Dutch
sl: Nizozemščina

[ctx: Language Title]
en: British English
sl: Angleščina (VB)

[ctx: Language Title]
en: English
sl: Angleščina

[ctx: Language Title]
en: French
sl: Francoščina

[ctx: Language Title]
en: Greek
sl: Grščina

[ctx: Language Title]
en: Hindi
sl: Hindujščina

[ctx: Language Title]
en: Italian
sl: Italijanščina

[ctx: Language Title]
en: Marathi
sl: Maratščina

[ctx: Language Title]
en: Polish
sl: Poljščina

[ctx: Language Title]
en: Spanish
sl: Španščina

[ctx: @item:inlistbox unknown learning goal]
en: unknown
sl: neznan

[ctx: @title:column]
en: Learning Goal
sl: Cilj učenja

en: Open Image
sl: Odpri sliko

en: Image Files (*.png *.jpg *.bmp)
sl: Datoteke s sliko (*.png *.jpg *.bmp)

en: Invalid database version '%1'.
sl: Neveljavna različica podatkovne zbirke '%1'.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMenuBar), group (artikulate)
en: If true, the main menu bar is shown.
sl: Ali naj bo prikazana glavna menijska vrstica.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCourseRepository), group (artikulate)
en: If enabled, course files are only read from the local contributor repository
sl: Če je omogočeno, bodo datoteke s tečaji prebrane le iz krajevnega skladišča s prispevki

note: i18n: ectx: label, entry (CourseRepositoryPath), group (artikulate)
en: Path to local contributor repository
sl: Pot do krajevnega skladišča s prispevki

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputDevice), group (artikulate)
en: Name of audio input device
sl: Ime vhodne zvočne naprave

note: i18n: ectx: label, entry (AudioInputVolume), group (artikulate)
en: Audio input volume
sl: Glasnost vhoda

note: i18n: ectx: label, entry (AudioOutputVolume), group (artikulate)
en: Audio output volume
sl: Glasnost izhoda

note: i18n: ectx: label, entry (TrainingPhraseFont), group (artikulate)
en: Font
sl: Pisava

note: i18n: ectx: label, entry (RecordingBackend), group (artikulate)
en: Set either to 'qtmultimediabackend' or 'qtgstreamerbackend', selected on runtime if available.
sl: Nastavite na 'qtmultimediabackend' ali 'qtgstreamerbackend', kar bo izbrano ob zagonu, če bo na voljo.

en: Please select a course
sl: Izberite tečaj

en: New Unit
sl: Nova enota

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Pronunciation Trainer
sl: Učenje izgovorjave Artikulate

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2022 The Artikulate Developers
sl: (c) 2013-2022, razvijalci Artikulate

[ctx: @title Short program description]
en: Train your pronunciation in a foreign language.
sl: Vadite vašo izgovorjavo v tujem jeziku.

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
sl: Prvotni avtor

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer and Course Data
sl: Razvijalec in podatki tečajev

[ctx: @title Displayed program name]
en: Artikulate Editor
sl: Urejevalnik Artikulate

[ctx: @title KAboutData: short program description]
en: Artikulate Course Editor
sl: Urejevalnik tečajev Artikulate

[ctx: @title Short program description]
en: Edit Artikulate course files.
sl: Uredite datoteke s tečaji Artikulate.

en: Unnamed Identity
sl: Neimenovana istovetnost

[ctx: @item:inlistbox:]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @title:column]
en: Course
sl: Tečaj

[ctx: @title:column]
en: Language
sl: Jezik

en: Words
sl: Besede

en: Sentences
sl: Stavki

en: Expressions
sl: Izrazi

en: Paragraphs
sl: Odstavki

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Group
sl: Skupina fonemov

[ctx: @title:column]
en: Phoneme
sl: Fonem

[ctx: @title:column]
en: Phoneme Unit
sl: Enota fonema

[ctx: @title:column]
en: Phrase
sl: Fraza

[ctx: @title:column]
en: Profile
sl: Profil

[ctx: @title:column]
en: Skeleton
sl: Ogrodje

[ctx: @title:column]
en: Unit
sl: Enota

en: Training
sl: Vaja

en: Download Training
sl: Naloži vaje

en: About Artikulate
sl: O programu Artikulate

en: Course Configuration
sl: Nastavitve tečajev

en: Prototype Configuration
sl: Prototip nastavitve

en: Prototype Description
sl: Opis prototipa

en: Course Description
sl: Opis tečaja

en: Title:
sl: Naslov:

en: Localized Title:
sl: Preveden naslov:

en: Description:
sl: Opis:

en: Language:
sl: Jezik:

en: Prototype
sl: Prototip

en: Update from Prototype:
sl: Osveži iz prototipa:

en: Update
sl: Osveži

en: Update the course with elements from prototype.
sl: Posodobi tečaj s predmeti iz prototipa.

en: Download Training Material
sl: Naloži učne materiale

[ctx: @action:button]
en: Update
sl: Osveži

[ctx: @action:button]
en: Install
sl: Namesti

[ctx: @action:button]
en: Remove
sl: Odstrani

en: Edit Course
sl: Uredi tečaj

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Switch to previous phrase.
sl: Preklopi na prejšnjo frazo.

en: Next
sl: Naslednje

en: Switch to next phrase.
sl: Preklopi na naslednjo frazo.

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete this phrase.
sl: Izbriši to frazo.

en: Create Phrase
sl: Ustvari frazo

en: Create phrase after current phrase.
sl: Ustvari frazo za trenutno frazo.

en: Welcome to Artikulate Course Editor
sl: Dobrodošli v urejevalnik tečajev Artikulate

[ctx: @action:button]
en: Edit Course
sl: Uredi tečaj

en: Courses
sl: Tečaji

en: Repository
sl: Skladišče

en: Save
sl: Shrani

en: About Artikulate Editor
sl: O urejevalniku Artikulate

en: Select Prototype
sl: Izberi prototip

[ctx: @action:button]
en: Edit Prototype
sl: Uredi prototip

en: Unit
sl: Enota

en: Unit:
sl: Enota:

en: Localized Unit:
sl: Prirejena enota:

en: Phrase:
sl: Fraza:

en: Localized Phrase:
sl: Prirejena fraza:

en: Edit State:
sl: Stanje urejanja:

[ctx: state]
en: Unknown
sl: Neznan

[ctx: state]
en: Translated
sl: Prevedeno

[ctx: state]
en: Completed
sl: Zaključeno

en: Native Speaker Recording
sl: Posnetek maternega govorca

en: Existing Recording:
sl: Obstoječ posnetek:

en: Create New Recording:
sl: Ustvari nov posnetek:

en: Replace Existing Recording
sl: Zamenjaj obstoječ posnetek

en: Dismiss
sl: Opusti

en: Difficulty:
sl: Težavnost:

en: Word
sl: Beseda

en: Expression
sl: Izraz

en: Sentence
sl: Stavek

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Learner
sl: Učenec

en: Favorite Languages
sl: Priljubljeni jeziki

en: Create New Learner Identity
sl: Ustvari novo istovetnost učenca

en: Use Selected Identity
sl: Uporabi izbrano istovetnost

en: Configure Profile
sl: Nastavi profil

en: Edit
sl: Uredi

en: Select Image
sl: Izberi sliko

en: Clear Image
sl: Počisti sliko

en: Delete User
sl: Izbriši uporabnika

en: Name
sl: Ime

en: Change Image
sl: Spremeni sliko

en: Done
sl: Končano

en: Do you really want to delete this identity "<b>%1</b>"?
sl: Ali resnično želite izbrisati to istovetnost "<b>%1</b>"?

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Repository Configuration
sl: Nastavi skladišče

en: Select Repository Folder
sl: Izberi mapo skladišča

en: Repository:
sl: Skladišče:

en: Change Folder
sl: Spremeni mapo

en: Play
sl: Predvajaj

en: Record
sl: Zajemi

en: Attempts
sl: Poskusi

en: Category: no category selected
sl: Kategorija: ni izbrane kategorije

en: Category: %1
sl: Kategorija: %1

en: Mark current phrase as completed and proceed with next one.
sl: Označi trenutno frazo kot zaključeno in nadaljuj z naslednjo.

en: Skip
sl: Preskoči

en: Skip current phrase and proceed with next one.
sl: Preskoči trenutno frazo in nadaljuj z naslednjo.

en: Play original
sl: Predvajaj izvirnik

en: Record yourself
sl: Posnemi sebe

en: Play yourself
sl: Predvajaj sebe

en: Welcome to Artikulate
sl: Dobrodošli v Artikulate

[ctx: @action:button]
en: Start Training
sl: Začni vadbo
