aspell 0.60.8.1 - en to eo translation catalogue (300 entries)

en: a number between 0 and 1
eo: nombro inter 0 kaj 1

en: in the form "<name> <value>"
eo: laŭ la formo "<nomo> <valoro>"

en: string
eo: ĉeno

en: integer
eo: entjero

en: boolean
eo: buleo

en: list
eo: listo

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
eo: aŭ "true" aŭ "false"

en: a positive integer
eo: pozitiva entjero

en: # default:
eo: # aprioras:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
eo: 
    #######################################################################
    #
    # Filtrilo: %s
    #   %s
    #
    # agordita jene:

en: ASPELL_CONF env var
eo: ASPELL_CONF medi-var

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
eo: ĉefa agorda dosiero

en: location of main configuration file
eo: loko de la ĉefa agorda dosiero

en: location of language data files
eo: loko de la lingva datumardosieroj

en: create dictionary aliases
eo: krei vortarajn kromnomojn

en: location of the main word list
eo: loko de la ĉefa vortlisto

en: encoding to expect data to be in
eo: atendata enkodigo de la datumaro

en: add or removes a filter
eo: aldoni aŭ forigi filtrilon

en: path(s) aspell looks for filters
eo: vojo(j) kiujn aspell serĉas por filtriloj

en: filter mode
eo: filtra reĝimo

en: extra dictionaries to use
eo: aldonaj vortaroj uzotaj

en: files with list of extra words to accept
eo: dosieroj kun listo da kromaj vortoj por esti akceptotaj

en: location for personal files
eo: loko por personaj dosieroj

en: ignore words <= n chars
eo: preteratenti vortojn <= n signoj

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
eo: preteratenti supersignojn kontrolante vortojn -- NUNE PRETERATENTITE

en: ignore case when checking words
eo: preteratenti usklecon kontrolante vortojn

en: ignore commands to store replacement pairs
eo: preteratenti konserv-ordonojn por anstataŭigparoj

en: extra information for the word list
eo: aldona informo por la vortlisto

en: keyboard definition to use for typo analysis
eo: klavar-difino uzota por tajp-erara analizo

en: language code
eo: lingvo-kodo

en: deprecated, use lang instead
eo: malrekomendinde, uzu lang anstataŭe

en: location of local language data files
eo: loko de lokaj lingvo-datumaraj dosieroj

en: base name of the main dictionary to use
eo: baza nomo de la ĉefa vortaro uzota

en: set module name
eo: difini modulan nomon

en: search order for modules
eo: serĉ-ordo por moduloj

en: enable Unicode normalization
eo: ebligi unikodan normigon

en: Unicode normalization required for current lang
eo: Unikoda normigo estas postulata por la nuna lingvo

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
eo: Unikoda normiga formo: none, nfd, nfc, comp

en: avoid lossy conversions when normalization
eo: eviti perdigajn konvertojn dum normigo

en: personal configuration file
eo: persona agordo-dosiero

en: personal dictionary file name
eo: persona vortara dosiernomo

en: prefix directory
eo: prefiksa dosierujo

en: replacements list file name
eo: dosiernomo de anstataŭig-listo

en: consider run-together words legal
eo: konsideri kun-metitajn vortojn validaj

en: maximum number that can be strung together
eo: maksimuma nombro kiu povas esti kunĉenigita

en: minimal length of interior words
eo: minimuma longo de internaj vortoj

en: consider camel case words legal
eo: konsideri MiksUsklajn vortojn validaj

en: save replacement pairs on save all
eo: konservi anstataŭigajn parojn je 'konservi ĉion'

en: set the prefix based on executable location
eo: difini prefikson surbazite de la programlanĉa loko

en: size of the word list
eo: grando de la vortlisto

en: no longer used
eo: ne plu uzata

en: suggestion mode
eo: sugesto-dona reĝimo

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: use typo analysis, override sug-mode default
eo: uzi tajp-erar-analizon, surpasi sug-mode aprioron

en: use replacement tables, override sug-mode default
eo: uzi anstataŭig-tabelojn, surpasi sug-mode aprioron

en: characters to insert when a word is split
eo: signoj enmetotaj kiam vorto estas apartigita

en: use personal, replacement & session dictionaries
eo: uzi personan, anstataŭigan kaj seancajn vortarojn

en: search path for word list information files
eo: serĉvojo por vortlistaj informaj dosieroj

en: enable warnings
eo: ebligi avertojn

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
eo: indikilo por afikso-flagoj en vortlistoj -- NUNE PRETERATENTITE

en: use affix compression when creating dictionaries
eo: uzi afiks-densigo dum kreo de vortaroj

en: remove invalid affix flags
eo: forigi malvalidajn afiks-flagojn

en: attempts to clean words so that they are valid
eo: provas netigi vortojn tiel ke ili validu

en: compute soundslike on demand rather than storing
eo: kalkuli la fonemojn laŭbezone anstataŭ konservi

en: partially expand affixes for better suggestions
eo: parte elvolvigi afiksojn por pli bonaj sugestoj

en: skip invalid words
eo: salti malvalidajn vortojn

en: check if affix flags are valid
eo: kontroli ĉu afiks-flagoj validas

en: check if words are valid
eo: kontroli ĉu vortoj validas

en: create a backup file by appending ".bak"
eo: krei savkopian dosieron postmetante ".bak"

en: use byte offsets instead of character offsets
eo: uzi bajto-deŝovojn anstataŭ signo-deŝovoj

en: create missing root/affix combinations
eo: krei mankantajn radik/afiks-kombinojn

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
eo: klavmapigo por kontrolreĝimo: "aspell" aŭ "ispell"

en: reverse the order of the suggest list
eo: inversigi la ordon de la sugestlisto

en: suggest possible replacements
eo: sugesti eblajn anstataŭigojn

en: time load time and suggest time in pipe mode
eo: tempoj de ŝargo kaj de sugesto laŭ dukta reĝimo

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
eo: Tio povus ankaŭ signifi ke la dosiero "%s" povas ne esti malfermita por legi aŭ ke ĝi ne ekzistas.

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
eo: La unikoda kodpunkto U+%04X ne estas subtenata.

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
eo: Malvalida sekvo de UTF-8 ĉe pozicio %ld.

en: Operation Not Supported: %what:1
eo: Operacio ne subtenata: %what:1

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
eo: La metodo "%what:1" ne estas realigita en "%where:2".

en: The file "%file:1" can not be opened
eo: La dosiero "%file:1" ne povas esti malfermata

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
eo: La dosiero "%file:1" ne povas esti malfermata por legi.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
eo: La dosiero "%file:1" ne povas esti malfermata por skribi.

en: The file name "%file:1" is invalid.
eo: La dosiernomo "%file:1" estas malvalida.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
eo: La dosiero "%file:1" ne sekvas ĝustan formon.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
eo: La dosierujo "%dir:1" ne povas esti malfermata por legi.

en: The key "%key:1" is unknown.
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne estas konata.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
eo: La valoro por la opcio "%key:1" ne povas esti ŝanĝata.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne estas %accepted:2 kaj tial malvalidas.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
eo: La valoro "%value:2" ne estas %accepted:3 kaj tial malvalidas por la ŝlosilo "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a string.
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne estas ĉeno.

en: The key "%key:1" is not an integer.
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne estas entjero.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne estas buleo.

en: The key "%key:1" is not a list.
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne estas listo.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne prenas iun ajn parametron kiam prefiksita de "reset-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne prenas iun ajn parametron kiam prefiksita de "enable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne prenas iun ajn parametron kiam prefiksita de "dont-" aŭ "disable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
eo: La ŝlosilo "%key:1" ne prenas iun ajn parametron kiam prefiksita de "clear-".

en: The language "%lang:1" is not known.
eo: La lingvo "%lang:1" ne estas konata.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
eo: La fonemo "%sl:2" ne estas konata.

en: The language "%lang:1" is not supported.
eo: La lingvo "%lang:1" ne estas subtenata.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
eo: Neniu vortlisto povas esti trovata por la lingvo "%lang:1".

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
eo: Ni atendis la lingvon "%lang:1" sed ni ricevis "%prev:2".

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
eo: La afikso '%aff:1' estas rompita.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
eo: La kondiĉo "%cond:1" estas malvalida.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
eo: La kondiĉo "%cond:1" ne garantias ke "%strip:2" povu ĉiam esti demetata.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
eo: La dosiero "%file:1" ne sekvas ĝustan formon. Ni atendis ke ĝi estus laŭ "%exp:2", ne "%got:3".

en: The encoding "%encod:1" is not known.
eo: La enkodigo "%encod:1" ne estas konata.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
eo: La enkodigo "%encod:1" ne estas subtenata.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
eo: La konverto de "%encod:1" al "%encod2:2" ne estas subtenata.

en: The string "%str:1" is invalid.
eo: La ĉeno "%str:1" estas malvalida.

en: The word "%word:1" is invalid.
eo: La vorto "%word:1" estas malvalida.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
eo: La afiks-flago '%aff:1' estas malvalida por la vorto "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
eo: La afiks-flago '%aff:1' ne povas esti aplikata al la vorto "%word:2".

en: not a version number
eo: ne estas versi-numero

en: dlopen returned "%return:1".
eo: dlopen liveris "%return:1".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
eo: La dosiero "%filter:1" ne enhavas iun ajn filtrilon.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
eo: La filtrilo "%filter:1" ne ekzistas.

en: Confused by version control.
eo: Konfuzite de versi-regado.

en: Aspell version does not match filter's requirement.
eo: La versio de aspell ne kongruas kun la postulo de la filtrilo.

en: Filter option already exists.
eo: Filtra opcio jam ekzistas.

en: Use option modifiers only within named option.
eo: Uzi opci-modifantojn nur ene de nomita opcio.

en: Option modifier unknown.
eo: Opci-modifanto ne estas konata.

en: Error setting filter description.
eo: Eraro difinante filtran priskribon.

en: Empty option specifier.
eo: Malplena opcia specifanto.

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
eo: La opcio "%option:1" eble estis specifata antaŭ ol la filtrilo.

en: Unknown mode description key "%key:1".
eo: Nekonata ŝlosilo de reĝim-priskribo "%key:1".

en: Expecting "%modekey:1" key.
eo: Ni atendas ŝlosilon "%modekey:1".

en: Version specifier missing key: "aspell".
eo: Versia specifanto malhavas ŝlosilon: "aspell".

en: Aspell version does not match mode's requirement.
eo: Versio de aspell ne kongruas al la postuloj de reĝimo.

en: Missing magic mode expression.
eo: Mankas magio-reĝima esprimo.

en: Empty extension at char %char:1.
eo: Malplena etendo ĉe signo %char:1.

en: "%mode:1" error
eo: Eraro de "%mode:1"

en: Unknown mode: "%mode:1".
eo: Nekonata reĝimo: "%mode:1".

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
eo: Eraro de "%mode:1" dum etendo de reĝimoj Aspell. (ĉu mankas memoro?)

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
eo: "%mode:1": neniu komenco por magi-serĉado estis donata por la magio "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
eo: "%mode:1": neniu intervalo por magi-serĉo estis donata por la magio "%magic:2".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
eo: "%mode:1": neniu magi-esprimo disponeblas por la magio "%magic:2".

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
eo: "%mode:1": Magio "%magic:2": malĝusta regulesprimo post lokiga specifanto; regexp raportas: "%regerr:3".

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
eo: "%expression:1" ne estas valida regulesprimo.

en: Unhandled Error:
eo: Netraktita eraro:

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Error:
eo: Eraro:

en: enter Email mode.
eo: eniri retpoŝtan reĝimon.

en: enter HTML mode.
eo: eniri HTML-reĝimon.

en: enter TeX mode.
eo: eniri TeX-reĝimon.

en: enter Nroff mode.
eo: eniri Nroff-reĝimon.

en: enter Markdown mode.
eo: eniri Markdown-reĝimon.

en: Invalid Option: %s
eo: Malvalida opcio: %s

en: '%s' does not take any parameters.
eo: '%s' ne allasas iun ajn parametron.

en: You must specify a parameter for "%s".
eo: Vi devas indiki parametron por "%s".

en: You must specify an action
eo: Vi devas indiki agon

en: Unknown Action: %s
eo: Nekonata ago: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
eo: Eraro: vi devas indiki minimume %d parametrojn por "%s".

en: Invalid Input
eo: Malvalida enigo

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
eo: AVERTO: ne eblas eniri reĝimon Nroff: %s

en: Time to load word list:
eo: Tempo por ŝargi vortliston:

en: Suggestion Time: %f
eo: Sugesta tempo: %f

en: You must specify a file name.
eo: Vi devas indiki dosiernomon.

en: Only one file name may be specified.
eo: Nur unu dosiernomo povas esti indikata.

en: Could not open the file "%s" for reading
eo: Ne eblis malfermi la dosieron "%s" por legi

en: Invalid keymapping: %s
eo: Malvalida klavmapo: %s

en: "%s" is not a regular file
eo: "%s" ne estas ordinara dosiero.

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
eo: Ne eblis malfermi la dosieron "%s" por skribi. Dosiero ne estas konservita.

en: Ignore
eo: Preteratenti

en: Ignore all
eo: Preteratenti ĉion

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace all
eo: Anstataŭigi ĉion

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Lower
eo: Aldoni minuskle

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Exit
eo: Eliri

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas ĉesigi (j/n)?

note: TRANSLATORS: The user may input any of these characters to say "yes". MUST ONLY CONSIST OF ASCII CHARACTERS.
en: Yy
eo: JjYy

en: With:
eo: Kun:

en: Sorry that is an invalid choice!
eo: Pardonu, tio estas malvalida elekto!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
eo: Ankoraŭ ne eblas kunfandi ĉefan vortliston. Pardonu.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
eo: Pardonu, "create/merge personal" nune ne estas realigita.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
eo: Pardonu, mi ne anstataŭigos "%s"

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
eo: Pardonu, "create/merge repl" nune ne estas realigita.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
eo: "%s" ne estas valida flago por la komando "munch-list".

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
eo: Uzmaniero: aspell [opcioj] <komando>

en: <command> is one of:
eo: <komando> estas unu el:

en:   -?|usage         display a brief usage message
eo:   -?|usage         montri resumitan mesaĝon pri uzado

en:   help             display a detailed help message
eo:   help             montri detalan help-mesaĝon

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
eo:   -c|check <dosiero> literume kontroli dosieron

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
eo:   -a|pipe          "ispell -a" kongru-reĝimo

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
eo:   [dump] config    ŝutas la nunan agordon al la ĉefeligo

en:   config <key>     prints the current value of an option
eo:   config <ŝlosilo> montras la nunan valoron de opcio

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
eo:     listigas disponeblajn vortarojn / filtrilojn / filtro-reĝimojn

en: [options] is any of the following:
eo: [opcioj] estas iuj el la jenaj:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
eo:   list             produktas liston de misliterumitaj vortoj el la ĉefenigo

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
eo:   soundslike       liveras la 'sonas-kiel'-ekvivalenton por ĉiu enigita vorto

en:   munch            generate possible root words and affixes
eo:   munch            generas eblajn radikvortojn kaj afiksojn

en:   expand [1-4]     expands affix flags
eo:   expand [1-4]     etendigas afiks-flagojn

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
eo:   clean [strict]   netigas vortliston tiel ke ĉiu linio estu valida vorto

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
eo:   filter           filtri enigon kvazaŭ ĝi estus literume kontrolita

en:   -v|version       prints a version line
eo:   -v|version       montras programversion

en:     reduce the size of a word list via affix compression
eo:     malpliigas la grandon de vortlisto per afikso-densigo

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
eo:   conv <de> <al> [<norm-formo>]

en:     converts from one encoding to another
eo:     konvertas de unu enkodigo al alia

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
eo:   norm (<norm-mapo> | <de> <norm-mapo> <al>) [<norm-formo>]

en:     perform Unicode normalization
eo:     efektivigas unikodan normigon

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
eo:   dump|create|merge master|personal|repl [<nomo>]

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
eo:     ŝutas, kreas aŭ kunfandigas ĉefan, personan, aŭ anstataŭigan vortaron.

note: TRANSLATORS: "none", "internal" and "strict" are literal values and should not be translated.
en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
eo:   <norm-formo>     normiga formo uzota, aŭ 'none', 'internal', aŭ 'strict'

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 by Kevin Atkinson.
eo: 
    Aspell %s.  Kopirajto 2000-2023 de Kevin Atkinson.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
eo: Disponeblaj vortaroj:
        Vortaroj povas esti elektataj per la opcioj "-d" aŭ "master".
        Ili ankaŭ povas esti elektataj nerekte per la opcioj "lang",
        "variety", kaj "size".

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
eo: Disponeblaj filtriloj (kaj rilataj opcioj):
        Filtriloj povas esti aldonataj aŭ demetataj per la opcio "filter".

en: 
      %s filter: %s
eo: 
      %s filtrilo: %s

note: TRANSLATORS: This should be formated to fit in 80 column or less
en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
eo: Disponeblaj filtrilaj reĝimoj:
        Filtrilaj reĝimoj estas reagorditaj kombinoj de filtroj, plejbonigitaj
        por dosieroj de specifa tipo. Reĝimo estas elektata per la opcio "mode".
        Tio ĉi okazos implicite se Aspell kapablas rekoni la dosiertipon
        el ĝia sufikso, kaj eble el ĝia enhavo.

en: Error: Stdin not a terminal.
eo: Eraro: ĉefenigo ne estas terminalo.

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Enter
eo: Enigklavo

en: Accept Changes
eo: Akcepti ŝanĝojn

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Backspace
eo: Retropaŝo

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-H
eo: Ctrl-H

en: Delete the previous character
eo: Forigi la antaŭan signon

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
eo: Maldekstro

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-B
eo: Ctrl-B

en: Move Back one space
eo: Retroiri unu spacon

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
eo: Dekstro

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-F
eo: Ctrl-F

en: Move Forward one space
eo: Antaŭeniri unu spacon

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Home
eo: Hejmo

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-A
eo: Ctrl-A

en: Move to the beginning of the line
eo: Moviĝi al la komenco de linio

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: End
eo: Fino

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-E
eo: Ctrl-E

en: Move to the end of the line
eo: Moviĝi al la fino de la linio

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Delete
eo: Forigo

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-D
eo: Ctrl-D

en: Delete the next character
eo: Forigi la sekvan signon

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-K
eo: Ctrl-K

en: Kill all characters to the EOL
eo: Mortigi ĉiujn signojn ĝis la linifino

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-C
eo: Ctrl-C

en: Abort This Operation
eo: Ĉesigi tiun ĉi operacion

en: This is probably because:
eo: Tio ĉi okazas probable ĉar:

en: The required field "name" is missing.
eo: Mankas la postulata kampo "name".

en: Empty string.
eo: Malplena ĉeno.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
eo: La signo '%s' (U+%02X) eble ne aperas ĉe komenco de vorto.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
eo: La signo '%s' (U+%02X) devas esti sekvata de alfabeta signo.

en: Does not contain any alphabetic characters.
eo: Ne enhavas iun ajn alfabetan signon.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
eo: La signo '%s' (U+%02X) eble ne aperas ĉe la mezo de vorto.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
eo: La signo '\r' (U+0D) eble ne aperas ĉe la fino de vorto. Tio ĉi probable signifas ke la dosiero uzas MS-DOS EOL anstataŭ la uniksan EOL.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
eo: La signo '%s' (U+%02X) eble ne aperas ĉe la fino de vorto.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
eo: Averto: ni forigas malvalidan afikson '%s' de la vorto %s.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
eo: Averto: ni forigas neaplikeblan afikson '%s' de la vorto %s.

en: Warning: %s Skipping string.
eo: Averto: %s Ni preterpasas ĉenon.

en: The total length is larger than 240 characters.
eo: La entuta longo estas pli ol 240 signoj.

en: Warning: %s Skipping word.
eo: Averto: %s Ni preterpasas vorton.

en: Possibly incorrect count.
eo: Eble malĝusta kalkulo.

en: Incompatible hash function.
eo: Malkongrua haketa funkcio.

en: Wrong endian order.
eo: Malĝusta bajtordo.

en: Wrong soundslike.
eo: Malĝusta fonemo.

en: Wrong soundslike version.
eo: Malĝusta fonema versio.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
eo: Afiks-flagoj estis trovataj en la vorto sed sen iu ajn afiks-dosiero.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
eo: La entuta vortlongo, kun fonema datumaro, estas pli ol 240 signoj.

en: There must be at least one "add" line.
eo: Devas esti minimume unu linio "add".

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
eo: unu el ultra, fast, normal, slow, aŭ bad-spellers

en: is not one of the allowed types
eo: ne estas unu el la permesataj tipoj

en: The personal word list is unavailable.
eo: La persona vortlisto ne disponeblas.

en: The session word list is unavailable.
eo: La seanca vortlisto ne disponeblas.

en: The main word list is unavailable.
eo: La ĉefa vortlisto ne disponeblas.

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
eo: ĉeno el 'o','O','p', aŭ 'P'

note: TRANSLATORS: Like the strings in config.cpp, all strings in *-filter.opt should be under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: experimental filter for hiding delimited contexts
eo: eksperimenta filtrilo por kaŝi limigit-kuntekstojn

en: context delimiters (separated by spaces)
eo: kuntekstaj limigiloj (apartitaj per spacoj)

en: swaps visible and invisible text
eo: permutas videblan kaj nevideblan tekston

en: filter for skipping quoted text in email messages
eo: filtrilo por salti cititan tekston en retmesaĝoj

en: email quote characters
eo: retpoŝtaj citilaj signoj

en: num chars that can appear before the quote char
eo: nombro da signoj kiuj povas aperi antaŭ la citilo

en: filter for dealing with HTML documents
eo: filtrilo por trakti dokumentojn HTML

en: HTML attributes to always check
eo: atributoj HTML kontrolendaj

en: HTML tags to always skip the contents of
eo: markoj HTML kies enhavo estu preterpasata

en: filter for Markdown/CommonMark documents
eo: filtrilo por dokumentoj Markdown/CommonMark

en: skip link labels in link reference definitions
eo: preterpasi ligo-etikedojn en difinoj de ligo-referencoj

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
eo: subteni etikedojn kiuj okupas multoblajn liniojn for de HTML-blokoj

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
eo: HTML-etikedoj kiuj komencigas HTML-blokon kiuj permesas blank-liniojn

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
eo: HTML-etikedoj kiuj komencigas HTML-blokon kiuj finas per blank-linio

en: filter for dealing with Nroff documents
eo: filtrilo por trakti dokumentojn Nroff

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
eo: filtrilo por trakti ĝeneralan dokumenton SGML/XML

en: SGML attributes to always check
eo: atributoj SGML kontrolendaj

en: SGML tags to always skip the contents of
eo: atributoj SGML kies enhavo estu preterpasata

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
eo: filtro por trakti dokumentojn TeX/LaTeX

en: check TeX comments
eo: kontroli komentojn TeX

en: TeX commands
eo: komandoj TeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
eo: filtrilo por trakti dokumentojn Texinfo

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
eo: komandoj Texinfo kies parametroj estu malatentataj

en: Texinfo environments to ignore
eo: medioj Texinfo kiuj estu preteratentataj

en: filter to skip URL like constructs
eo: filtrilo por preterpasi konstruojn similajn al URL

en: mode for checking C++ comments and string literals
eo: reĝimo por kontroli komentojn C++ & ĉenliteraĵojn

en: mode to check any lines starting with a #
eo: reĝimo por kontroli iun ajn linion kiu komencas per #

en: mode for skipping quoted text in email messages
eo: reĝimo por salti cititan tekston en retmesaĝoj

en: mode for checking HTML documents
eo: reĝimo por kontroli dokumentojn HTML

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
eo: reĝimo por kontroli dokumentojn Markdown/CommonMark

en: mode to disable all filters
eo: reĝimo por malebligi ĉiujn filtrilojn

en: mode for checking Nroff documents
eo: reĝimo por kontroli dokumentojn Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
eo: reĝimo por kontroli komentojn Perl & ĉenliteraĵojn

en: mode for checking generic SGML/XML documents
eo: reĝimo por kontroli ĝeneralajn dokumentoj SGML/XML

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
eo: reĝimo por kontroli dokumentojn TeX/LaTeX

en: mode for checking Texinfo documents
eo: reĝimo por kontroli dokumentojn Texinfo

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
eo: reĝimo por salti URL-similajn konstruojn (aprioras)
