aspell 0.60.8-pre2 - en to ka translation catalogue (173 entries)

en: a number between 0 and 1
ka: რიცხვი 0-სა და 1-ს შორის

en: in the form "<name> <value>"
ka: ფორმით "<name> <value>"

en: string
ka: სტრიქონი

en: integer
ka: მთელი რიცხვი

en: boolean
ka: ლოგიკური

en: list
ka: სია

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
ka: ან "true" ან "false"

en: a positive integer
ka: დადებითი მთელი რიცხვი

en: # default:
ka: # ნაგულისხმები:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
ka: 
    #######################################################################
    #
    # ფილტრი: %s
    #   %s
    #
    # მორგებულია, როგორც:

en: ASPELL_CONF env var
ka: ASPELL_CONF გარემოს ცვლადი

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
ka: მთავარი კონფიგურაციის ფაილი

en: location of main configuration file
ka: მთავარი კონფიგურაციის ფაილის მდებარეობა

en: location of language data files
ka: ენის მონაცემების ფაილების მდებარეობა

en: create dictionary aliases
ka: ლექსიკონის მეტსახელების შექმნა

en: location of the main word list
ka: მთავარი სიტყვების სიის მდებარეობა

en: encoding to expect data to be in
ka: მონაცემების მოსალოდნელი კოდირება

en: add or removes a filter
ka: ფილტრის დამატება ან მოცილება

en: path(s) aspell looks for filters
ka: aspell-ი ფილტრებს შემდეგ მდებარეობებზე მოძებნის

en: filter mode
ka: ფილტრის რეჟიმი

en: extra dictionaries to use
ka: დამატებითი ლექსიკონები

en: files with list of extra words to accept
ka: მისაღები ფაილები დამატებითი სიტყვების სიებით

en: location for personal files
ka: პირადი ფაილების მდებარეობა

en: ignore words <= n chars
ka: <= n ნაკლებსიმბოლოიანი სიტყვების გამოტოვება

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
ka: აქცენტის იგნორი სიტყვების შემოწმებისას -- ამჟამად იგნორირებულია

en: ignore case when checking words
ka: აქცენტის იგნორი სიტყვების შემოწმებისას

en: ignore commands to store replacement pairs
ka: ჩასანაცვლებელი წყვილების შესანახი ბრძანებების გამოტოვება

en: extra information for the word list
ka: დამატებითი ინფორმაცია სიტყვების სიისთვის

en: keyboard definition to use for typo analysis
ka: შეცდომების ანალიზისთვის გამოყენებული კლავიატურის აღწერა

en: language code
ka: ენის კოდი

en: deprecated, use lang instead
ka: მოძველებულია. გამოიყენეთ lang

en: location of local language data files
ka: ლოკალური ენის მონაცემების ფაილების მდებარეობა

en: base name of the main dictionary to use
ka: მთავარი გამოყენებული ლექსიკონის საბაზისო სახელი

en: set module name
ka: მოდულის სახელის დაყენება

en: search order for modules
ka: ძებნის მიმდევრობა მოდულებისთვის

en: enable Unicode normalization
ka: უნიკოდის ნორმალიზაციის ჩართვა

en: Unicode normalization required for current lang
ka: უნკოდის ნორმალიზაცია აუცილებელია მიმდინარე ენისთვის

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
ka: უნიკოდის ნორმალიზაციის ფორმა: none, nfd, nfc, comp

en: avoid lossy conversions when normalization
ka: ნორმალიზაციისას კარგვის შემცველი გადაყვანების თავიდან აცილება

en: personal configuration file
ka: პერსონალური კონფიგურაციის ფაილი

en: personal dictionary file name
ka: პერსონალური ლექსიკონის ფაილის სახელი

en: prefix directory
ka: პრეფიქსი საქაღალდე

en: replacements list file name
ka: ჩანაცვლების სიის ფაილის სახელი

en: consider run-together words legal
ka: run-together სიტყვების სწორად ჩათვლა

en: maximum number that can be strung together
ka: მაქსიმალური რიცხვი, რომელიც ერთად შეგიძლიათ შეკრათ

en: minimal length of interior words
ka: შიდა სიტყვების მინიმალური სიგრძე

en: consider camel case words legal
ka: camel-case სიტყვების სწორად ჩათვლა

en: save replacement pairs on save all
ka: ყველას შენახვისას ჩანაცვლებული წყვილებიც შეინახება

en: set the prefix based on executable location
ka: პრეფიქსის დაყენება გამშვები ფაილების მდებარეობის მიხედვით

en: size of the word list
ka: სიტყვების სიის ზომა

en: no longer used
ka: აღარ გამოიყენება

en: suggestion mode
ka: მინისნების რეჟიმი

en: enable warnings
ka: გაფრთხილებების ჩართვა

en: remove invalid affix flags
ka: არასწორი აფიქსის ალმების წაშლა

en: attempts to clean words so that they are valid
ka: მცდელობა ისე გავწმინდოთ სიტყვები, რომ ისინი სწორი იყოს

en: skip invalid words
ka: არასწორი სიტყვების გამოტოვება

en: check if affix flags are valid
ka: შემოწმება, სწორია თუ არა აფიქსის ალმები

en: check if words are valid
ka: შემოწმება, სწორია ეს სიტყვები, თუ არა

en: suggest possible replacements
ka: შესაძლო ჩანაცვლებების მინიშნება

en: Operation Not Supported: %what:1
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია: %what:1

en: The file "%file:1" can not be opened
ka: ფაილის "%file:1" გახსნა შეუძლებელია

en: The file name "%file:1" is invalid.
ka: ფაილის სახელი "%file:1" არასწორია.

en: The key "%key:1" is unknown.
ka: გასაღები "%key:1" უცნობია.

en: The key "%key:1" is not a string.
ka: პარამეტრი "%key:1" სტრიქონი არაა.

en: The key "%key:1" is not an integer.
ka: პარამეტრი "%key:1" მთელი რიცხვი არაა.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
ka: პარამეტრი "%key:1" ლოგიკური მნიშვნელობა არაა.

en: The key "%key:1" is not a list.
ka: პარამეტრი "%key:1" სია არაა.

en: The language "%lang:1" is not known.
ka: ენა "%lang:1" უცნობია.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
ka: Soundslike "%sl:2" უცნობია.

en: The language "%lang:1" is not supported.
ka: ენა "%lang:1" მხარდაუჭერელია.

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
ka: აფიქსი '%aff:1' დაზიანებულია.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
ka: პირობა "%cond:1" არასწორია.

en: The encoding "%encod:1" is not known.
ka: კოდირება "%encod:1" უცნობია.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
ka: კოდირება "%encod:1" მხარდაჭერილი არაა.

en: The string "%str:1" is invalid.
ka: სტრიქონი "%str:1" არასწორია.

en: The word "%word:1" is invalid.
ka: სიტყვა "%word:1" არასწორია.

en: not a version number
ka: ვერსიის ნომერს არ წარმოდგენს

en: dlopen returned "%return:1".
ka: dlopen-მა დააბრუნა "%return:1".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
ka: ფაილი "%filter:1" ფილტრებს არ შეიცავს.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
ka: ფილტრი "%filter:1" არ არსებობს.

en: Confused by version control.
ka: დაბნეული ვერსიის კონტროლის მიერ.

en: Filter option already exists.
ka: ფილტრის პარამეტრი უკვე არსებობს.

en: Option modifier unknown.
ka: პარამეტრის მოდიფიკატორი უცნობია.

en: Error setting filter description.
ka: ფილტრის აღწერის დაყენების შეცდომა.

en: Empty option specifier.
ka: პარამეტრის მიმთითებელი ცარიელია.

en: "%mode:1" error
ka: "%mode:1" შეცდომა

en: Unknown mode: "%mode:1".
ka: უცნობი რეჟიმი: "%mode:1".

en: Unhandled Error:
ka: დაუმუშავებელი შეცდომა:

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Error:
ka: შეცდომა:

en: enter Email mode.
ka: ელფოსტის რეჟიმში გადასვლა.

en: enter HTML mode.
ka: html რეჟიმში გადასვლა.

en: enter TeX mode.
ka: tex-ის რეჟიმში გადასვლა.

en: enter Nroff mode.
ka: nroff-ის რეჟიმში გადასვლა.

en: enter Markdown mode.
ka: markdown-ის რეჟიმში გადასვლა.

en: Invalid Option: %s
ka: არასწორი პარამეტრი: %s

en: You must specify a parameter for "%s".
ka: "%s"-სთვის პარამეტრის მითითება აუცილებელია.

en: You must specify an action
ka: ქმედების მითითება აუცილებელია

en: Unknown Action: %s
ka: უცნობი ქმედება: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
ka: შეცდომა: "%2$s-სთვის აუცილებელია მინიმუმ %1$d პარამეტრის მითითება.

en: Invalid Input
ka: არასწორი შეყვანა

en: Time to load word list:
ka: სიტყვების სიის ჩატვირთვის დრო:

en: Suggestion Time: %f
ka: მინიშნების დრო: %f

en: You must specify a file name.
ka: ფაილის სახელის მითითება აუცილებელია.

en: Only one file name may be specified.
ka: შესაძლებელია მხოლოდ ერთი ფაილის სახელის მითითება.

en: Could not open the file "%s" for reading
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა

en: "%s" is not a regular file
ka: "%s" ჩვეულებრივი ფაილი არაა

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Ignore all
ka: ყველას იგნორირება

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Replace all
ka: ყველას ჩანაცვლება

en: Add
ka: დამატება

en: Add Lower
ka: ქვედა რეგისტრის დამატება

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: Exit
ka: გასვლა

en: With:
ka: რასთან ერთად:

en: Sorry that is an invalid choice!
ka: უკაცრავად, მაგრამ ეს არასწორი არჩევანია!

en: Sorry I won't overwrite "%s"
ka: უკაცრავად, მაგრამ "%s"-ს მე არ გადავაწერ

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
ka: გამოყენება: aspell [პარამეტრები] <ბრძანება>

en: <command> is one of:
ka: <ბრძანება> ერთ-ერთია:

en:   -?|usage         display a brief usage message
ka:   -?|usage         გამოყენების მოკლე შეტყობინების ჩვენება

en:   help             display a detailed help message
ka:   help             დეტალური დახმარების შეტყობინების ჩვენება

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
ka:   -c|check <ფაილი>  ფაილის მართლწერის სემოწმება

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
ka:   -a|pipe          "ispell -a" თავსებადობის რეჟიმი

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
ka:   [dump] config    მიმდინარე კონფიგურაციის stdout-ზე გამოტანა

en:   config <key>     prints the current value of an option
ka:   config <პარამეტრი>     პარამეტრის მიმდინარე მნიშვნელობის გამოტანა

en:   [dump] dicts | filters | modes
ka:   [dump] dicts (ლექსიკონები) | filters (ფილტრები) | modes (რეჟიმები)

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
ka:     ხელმისაწვდომი ლექსიკონების / ფილტრების / ფილტრის რეჟიმების სია

en: [options] is any of the following:
ka: [პარამეტრი] ერთ-ერთია:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
ka:   list             სტანდარტული შეყვანიდან მიღებული არასწორი მართლწერის მქონე სიტყვების სია

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
ka:   soundslike       აბრუნებს თითოეულ შეყვანილი სიტყვის ხმის ეკვივალენტს

en:   munch            generate possible root words and affixes
ka:   munch            სიტყვების შესაძლო ფესვებისა და აფიქსების გენერაცია

en:   expand [1-4]     expands affix flags
ka:   expand [1-4]     აფიქსის ალმების გაფართოება

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
ka:   clean [strict]   ასუფთავებს სიტყვების სიას, ასე რომ, თითოეული ხაზი სწორი სიტყვა იქნება

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
ka:   filter           შეყვანის გაფილტვრა, თითქოს მისი მართლწერის შემოწმება მიმდინარეობს

en:   -v|version       prints a version line
ka:   -v|version       ვერსიის გამოტანა

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
ka:   conv <საიდან> <სადამდე> [<ფორმა-ნორმ>]

en:     converts from one encoding to another
ka:     ერთი კოდირება მეორეში გადაყავს

en:     perform Unicode normalization
ka:     უნიკოდის ნორმალიზაციის შესრულება

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
ka:   dump|create|merge master|personal|repl [<სახელი>]

en: 
      %s filter: %s
ka: 
      %s ფილტრი: %s

en: Error: Stdin not a terminal.
ka: შეცდომა: Stdin-ი ტერმინალი არაა.

en: Accept Changes
ka: ცვლილებების დადასტურება

en: Delete the previous character
ka: წინა სიმბოლოს წაშლა

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
ka: მარცხენა

en: Move Back one space
ka: ერთი ადგილით უკან გადასვლა

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
ka: მარჯვენა

en: Move Forward one space
ka: ერთი ადგილით წინ გადასვლა

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Home
ka: მთავარი

en: Move to the beginning of the line
ka: ხაზის დასაწყისში გადასვლა

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: End
ka: დასასრული

en: Move to the end of the line
ka: ხაზის ბოლოში გადასვლა

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete the next character
ka: შემდეგი სიმბოლოს წაშლა

en: Abort This Operation
ka: ამ ოპერაციის გაუქმება

en: This is probably because:
ka: ეს ალბათ იმიტომ მოხდა, რომ:

en: The required field "name" is missing.
ka: აკლია აუცილებელი ველი "name" (სახელი).

en: Empty string.
ka: ცარიელი სტრიქონი.

en: Does not contain any alphabetic characters.
ka: ანბანის სიმბოლოებს არ შეიცავს.

en: The total length is larger than 240 characters.
ka: ჯამური სიგრძე 240 სიმბოლოზე მეტია.

en: Possibly incorrect count.
ka: ალბათ არასწორი რაოდენობა.

en: Incompatible hash function.
ka: ჰეშის შეუთავსებელი ფუნქცია.

en: Wrong endian order.
ka: ბოლოიანობის არასწორი მიმდევრობა.

en: Wrong soundslike.
ka: არასწორი soundslike.

en: Wrong soundslike version.
ka: არასწორი soundslike-ის ვერსია.

en: is not one of the allowed types
ka: არ წარმოადგენს დაშვებულ ტიპს

en: The personal word list is unavailable.
ka: პირადი სიტყვების სია ხელმიუწვდომელია.

en: The session word list is unavailable.
ka: სესიის სიტყვების სია ხელმიუწვდომელია.

en: The main word list is unavailable.
ka: მთავარი სიტყვების სია ხელმიუწვდომელია.

en: swaps visible and invisible text
ka: ხილული და უხილავი ტექსტების მიმოცვლა

en: email quote characters
ka: ელფოსტის ციტირების სიმბოლოები

en: HTML attributes to always check
ka: HTML ატრიბუტები, რომლებიც ყოველთვის შემოწმდება

en: TeX commands
ka: TeX-ის ბრძანებები
