aspell-0.60.8.1 - en to nl translation catalogue (294 entries)

en: a number between 0 and 1
nl: een getal tussen 0 en 1

en: in the form "<name> <value>"
nl: in de vorm "<naam> <waarde>"

en: string
nl: tekenreeks

en: integer
nl: geheel getal

en: boolean
nl: booleaan

en: list
nl: lijst

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
nl: 'true' (waar) of 'false' (onwaar)

en: a positive integer
nl: een positief geheel getal

en: # default:
nl: # standaard:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
nl: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # als volgt ingesteld:

en: ASPELL_CONF env var
nl: ASPELL_CONF-omgevingsvariabele

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
nl: hoofdconfiguratiebestand

en: location of main configuration file
nl: locatie van hoofdconfiguratiebestand

en: location of language data files
nl: locatie van taalgegevensbestanden

en: create dictionary aliases
nl: woordenboek-aliassen aanmaken

en: location of the main word list
nl: locatie van hoofdwoordenlijst

en: encoding to expect data to be in
nl: codering waarin gegevens worden verwacht

en: add or removes a filter
nl: een filter toevoegen of verwijderen

en: path(s) aspell looks for filters
nl: pad(en) waarin 'aspell' zoekt naar filters

en: filter mode
nl: filtermodus

en: extra dictionaries to use
nl: te gebruiken extra woordenboeken

en: files with list of extra words to accept
nl: bestanden met lijst van ook te accepteren woorden

en: location for personal files
nl: locatie van persoonlijke bestanden

en: ignore words <= n chars
nl: woorden van deze lengte (of korter) negeren

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
nl: accenten negeren bij controleren van woorden -- WERKT MOMENTEEL NIET

en: ignore case when checking words
nl: woorden niet-hoofdlettergevoelig controleren

en: ignore commands to store replacement pairs
nl: opdrachten om vervangingsparen op te slaan negeren

en: extra information for the word list
nl: extra informatie voor de woordenlijst

en: keyboard definition to use for typo analysis
nl: toetsenbord-definitie voor typfout-analyse

en: language code
nl: taalcode

en: deprecated, use lang instead
nl: ontraden; gebruik 'lang' ervoor in de plaats

en: location of local language data files
nl: locatie van lokale taalgegevensbestanden

en: base name of the main dictionary to use
nl: basisnaam van te gebruiken hoofdwoordenboek

en: set module name
nl: modulenaam instellen

en: search order for modules
nl: zoekvolgorde voor modules

en: enable Unicode normalization
nl: Unicode-normalisatie aanzetten

en: Unicode normalization required for current lang
nl: Unicode-normalisatie is vereist voor huidige taal

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
nl: normalisatievorm: 'none', 'nfd', 'nfc', 'comp'

en: avoid lossy conversions when normalization
nl: verliesgevende normalisatie-omzettingen vermijden

en: personal configuration file
nl: persoonlijk configuratiebestand

en: personal dictionary file name
nl: bestandsnaam van persoonlijk woordenboek

en: prefix directory
nl: voor te voegen pad

en: replacements list file name
nl: bestandsnaam van lijst met vervangingen

en: consider run-together words legal
nl: aan elkaar geschreven woorden goedkeuren

en: maximum number that can be strung together
nl: maximum aantal aan elkaar te schrijven woorden

en: minimal length of interior words
nl: minimum lengte van inwendige woorden

en: consider camel case words legal
nl: CamelCase-woorden goedkeuren

en: save replacement pairs on save all
nl: vervangingsparen opslaan bij 'alles opslaan'

en: set the prefix based on executable location
nl: pad instellen aan hand van locatie van 'aspell'

en: size of the word list
nl: grootte van woordenlijst

en: no longer used
nl: niet meer gebruikt

en: suggestion mode
nl: suggestiemodus

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: use typo analysis, override sug-mode default
nl: typfout-analyse gebruiken (sug-modus negeren)

en: use replacement tables, override sug-mode default
nl: vervangingstabellen gebruiken (sug-modus negeren)

en: characters to insert when a word is split
nl: in te voegen tekens als woord wordt gesplitst

en: use personal, replacement & session dictionaries
nl: persoonlijke, vervangings- en sessiewoordenboeken gebruiken

en: search path for word list information files
nl: zoekpad voor woordenlijst-informatiebestanden

en: enable warnings
nl: waarschuwingen aanzetten

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
nl: label voor affixopties in woordenlijsten -- WERKT MOMENTEEL NIET

en: use affix compression when creating dictionaries
nl: affixen comprimeren bij aanmaken van woordenboeken

en: remove invalid affix flags
nl: ongeldige affixopties verwijderen

en: attempts to clean words so that they are valid
nl: pogen woorden op te schonen zodat ze geldig zijn

en: compute soundslike on demand rather than storing
nl: de "klinkt-als" niet opslaan maar berekenen

en: partially expand affixes for better suggestions
nl: affixen deels uitschrijven voor betere suggesties

en: skip invalid words
nl: ongeldige woorden overslaan

en: check if affix flags are valid
nl: controleren of affixopties geldig zijn

en: check if words are valid
nl: controleren of woorden geldig zijn

en: create a backup file by appending ".bak"
nl: reservekopie maken ('.bak' achter bestandsnaam)

en: use byte offsets instead of character offsets
nl: byteposities gebruiken in plaats van tekenposities

en: create missing root/affix combinations
nl: ontbrekende stam/affix-combinaties aanmaken

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
nl: toetsbindingen voor controle: 'aspell' of 'ispell'

en: reverse the order of the suggest list
nl: volgorde van de lijst met suggesties omdraaien

en: suggest possible replacements
nl: mogelijke vervangingen suggereren

en: time load time and suggest time in pipe mode
nl: opstart- en suggestietijd bijhouden in pijpmodus

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
nl: Dit kan ook betekenen dat het bestand '%s' niet kan worden geopend om te lezen, of niet bestaat.

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
nl: Unicode-codepunt U+%04X wordt niet ondersteund.

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
nl: Ongeldige UTF-8-reeks op positie %ld.

en: Operation Not Supported: %what:1
nl: Bewerking wordt niet ondersteund: %what:1

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
nl: De methode "%what:1" is niet geïmplementeerd in "%where:2".

en: The file "%file:1" can not be opened
nl: Het bestand "%file:1" kan niet worden geopend.

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
nl: Het bestand "%file:1" kan niet worden geopend om te lezen.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
nl: Het bestand "%file:1" kan niet worden geopend om te schrijven.

en: The file name "%file:1" is invalid.
nl: Bestandsnaam "%file:1" is ongeldig.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
nl: Het bestand "%file:1" is niet in de juiste indeling.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
nl: De map "%dir:1" kan niet worden geopend om te lezen.

en: The key "%key:1" is unknown.
nl: Sleutel "%key:1" is onbekend.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
nl: De waarde voor optie "%key:1" kan niet worden gewijzigd.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
nl: Sleutel "%key:1" is niet %accepted:2 en is dus ongeldig.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
nl: De waarde "%value:2" is niet %accepted:3, en is dus ongeldig voor sleutel "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a string.
nl: Sleutel "%key:1" is geen tekenreeks.

en: The key "%key:1" is not an integer.
nl: Sleutel "%key:1" is geen geheel getal.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
nl: Sleutel "%key:1" is geen booleaan.

en: The key "%key:1" is not a list.
nl: Sleutel "%key:1" is geen lijst.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
nl: Sleutel "%key:1" neemt geen parameters als deze begint met "reset-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
nl: Sleutel "%key:1" neemt geen parameters als deze begint met "enable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
nl: Sleutel "%key:1" neemt geen parameters als deze begint met "dont-" of "disable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
nl: Sleutel "%key:1" neemt geen parameters als deze begint met "clear-".

en: The language "%lang:1" is not known.
nl: Taal "%lang:1" is onbekend.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
nl: De "klinkt-als" "%sl:2" is onbekend.

en: The language "%lang:1" is not supported.
nl: De taal "%lang:1" wordt niet ondersteund.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
nl: Voor de taal "%lang:1" zijn geen woordenlijsten gevonden.

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
nl: Taal "%lang:1" verwacht, maar "%prev:2" gekregen.

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
nl: Affix '%aff:1' is beschadigd.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
nl: De voorwaarde "%cond:1" is ongeldig.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
nl: De voorwaarde "%cond:1" garandeert niet dat "%strip:2" altijd kan worden verwijderd.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
nl: Het bestand "%file:1" is niet in de juiste indeling.  Indeling "%exp:2" werd verwacht, niet "%got:3".

en: The encoding "%encod:1" is not known.
nl: Codering "%encod:1" is onbekend.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
nl: De codering "%encod:1" wordt niet ondersteund.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
nl: Conversie van "%encod:1" naar "%encod2:2" wordt niet ondersteund.

en: The string "%str:1" is invalid.
nl: De tekenreeks "%str:1" is ongeldig.

en: The word "%word:1" is invalid.
nl: Het woord "%word:1" is ongeldig.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
nl: De affixoptie '%aff:1' is ongeldig voor woord "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
nl: De affixoptie '%aff:1' kan niet worden toegepast op woord "%word:2".

en: not a version number
nl: is geen versienummer

en: dlopen returned "%return:1".
nl: dlopen() gaf "%return:1" terug.

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
nl: Het bestand "%filter:1" bevat geen enkel filter.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
nl: Filter "%filter:1" bestaat niet.

en: Confused by version control.
nl: Verward door versiebeheer.

en: Aspell version does not match filter's requirement.
nl: Versie van 'aspell' komt niet overeen met wat filter verlangt.

en: Filter option already exists.
nl: Filteroptie bestaat al.

en: Use option modifiers only within named option.
nl: Gebruik optieveranderaars alleen binnen genoemde optie.

en: Option modifier unknown.
nl: Optieveranderaar is onbekend.

en: Error setting filter description.
nl: Fout bij instellen van filteromschrijving.

en: Empty option specifier.
nl: Lege optie-parameter.

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
nl: Optie "%option:1" is misschien vóór filter opgegeven.

en: Unknown mode description key "%key:1".
nl: Onbekende omschrijvingssleutel "%key:1" voor modus.

en: Expecting "%modekey:1" key.
nl: Sleutel "%modekey:1" werd verwacht.

en: Version specifier missing key: "aspell".
nl: Versie-opgave mist sleutel: "aspell".

en: Aspell version does not match mode's requirement.
nl: Versie van 'aspell' komt niet overeen met wat modus verlangt.

en: Missing magic mode expression.
nl: Ontbrekende magische modusuitdrukking.

en: Empty extension at char %char:1.
nl: Lege uitbreiding bij teken %char:1.

en: "%mode:1" error
nl: "%mode:1"-fout

en: Unknown mode: "%mode:1".
nl: Onbekende modus: "%mode:1".

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
nl: "%mode:1"-fout bij uitbreiden van 'aspell'-modi -- onvoldoende geheugen?

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
nl: "%mode:1": geen begin voor magische zoekactie gegeven voor "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
nl: "%mode:1": geen bereik voor magische zoekactie gegeven voor "%magic:2".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
nl: "%mode:1": geen magische uitdrukking beschikbaar voor "%magic:2".

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
nl: "%mode:1": "%magic:2": ongeldige reguliere expressie na locatie-opgave;
    regexp() rapporteert: "%regerr:3".

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
nl: "%expression:1" is geen geldige reguliere expressie.

en: Unhandled Error:
nl: Onbehandelde fout:

en: Error: %s
nl: Fout: %s

en: Error:
nl: Fout:

en: enter Email mode.
nl: op e-mailmodus overgaan

en: enter HTML mode.
nl: op HTML-modus overgaan

en: enter TeX mode.
nl: op TeX-modus overgaan

en: enter Nroff mode.
nl: op Nroff-modus overgaan

en: enter Markdown mode.
nl: op Markdown-modus overgaan

en: Invalid Option: %s
nl: Ongeldige optie: %s

en: '%s' does not take any parameters.
nl: '%s' neemt geen parameters aan.

en: You must specify a parameter for "%s".
nl: U dient een parameter op te geven voor "%s".

en: You must specify an action
nl: U dient een actie op te geven.

en: Unknown Action: %s
nl: Onbekende actie: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
nl: Fout: u dient minstens %d parameters op te geven voor "%s".

en: Invalid Input
nl: Ongeldige invoer

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
nl: Waarschuwing: kan niet op Nroff-modus overgaan: %s

en: Time to load word list:
nl: Tijd gebruikt voor laden van woordenlijst:

en: Suggestion Time: %f
nl: Tijd gebruikt voor suggesties: %f

en: You must specify a file name.
nl: U dient een bestandsnaam op te geven.

en: Only one file name may be specified.
nl: Er mag slechts één bestandsnaam opgegeven worden.

en: Could not open the file "%s" for reading
nl: Kan bestand "%s" niet openen om te lezen.

en: Invalid keymapping: %s
nl: Ongeldige toets-toekenning: %s

en: "%s" is not a regular file
nl: '%s' is geen regulier bestand

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
nl: Kan bestand "%s" niet openen om te schrijven -- bestand is niet opgeslagen.

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignore all
nl: Alle negeren

en: Replace
nl: Vervangen

en: Replace all
nl: Alle vervangen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Lower
nl: Lager toevoegen

en: Abort
nl: Afbreken

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
nl: Wilt u het programma afbreken (j/n)?

note: TRANSLATORS: The user may input any of these characters to say "yes". MUST ONLY CONSIST OF ASCII CHARACTERS.
en: Yy
nl: JjYy

en: With:
nl: Met:

en: Sorry that is an invalid choice!
nl: Sorry, die keuze is ongeldig!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
nl: Kan hoofdwoordenlijst nog niet samenvoegen.  Sorry.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
nl: Sorry, "aanmaken/samenvoegen van persoonlijk woordenboek" is nog niet geïmplementeerd.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
nl: Sorry, '%s' wordt NIET overschreven.

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
nl: Sorry, "aanmaken/samenvoegen van vervangingen" is nog niet geïmplementeerd.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
nl: '%s' is geen geldige optie voor de opdracht 'munch-list'.

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
nl: Gebruik:  aspell [opties] <opdracht>

en: <command> is one of:
nl: <opdracht> is één van:

en:   -?|usage         display a brief usage message
nl:   -?|usage            een korte gebruikssamenvatting tonen

en:   help             display a detailed help message
nl:   help                een uitgebreide hulptekst tonen

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
nl:   -c|check <bestand>  dit bestand controleren

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
nl:   -a|pipe             compatibiliteitsmodus (met 'ispell -a')

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
nl:   [dump] config       huidige configuratie tonen

en:   config <key>     prints the current value of an option
nl:   config <sleutel>    huidige waarde van een optie tonen

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
nl:                       beschikbare woordenboeken, filters en filtermodi opsommen

en: [options] is any of the following:
nl: [opties] kunnen de volgende zijn:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
nl:   list                een lijst van verkeerd gespelde woorden tonen

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
nl:   soundslike          een "klinkt-als"-equivalent voor elk gegeven woord geven

en:   munch            generate possible root words and affixes
nl:   munch               mogelijke stamwoorden en affixen genereren

en:   expand [1-4]     expands affix flags
nl:   expand [1-3]        resultaten van affixopties uitschrijven

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
nl:   clean [strict]      woordenlijst opschonen, alleen geldige woorden toestaan

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
nl:   filter              invoer filteren alsof het op spelling gecontroleerd werd

en:   -v|version       prints a version line
nl:   -v|version          programmaversie tonen

en:     reduce the size of a word list via affix compression
nl:                       grootte van woordenlijst door affixcompressie verkleinen

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
nl:   conv <van> <naar> [<normalisatievorm>]

en:     converts from one encoding to another
nl:                       naar een andere codering converteren

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
nl:   norm (<norm.afbeelding> | <van> <norm.afbeelding> <naar>) [<norm.vorm>]

en:     perform Unicode normalization
nl:                       Unicode-normalisatie uitvoeren

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
nl:   dump|create|merge master|personal|repl [<naam van woordenlijst>]

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
nl:                       weergeven, aanmaken of samenvoegen van
                          hoofd-, persoonlijke of vervangingswoordenlijst

note: TRANSLATORS: "none", "internal" and "strict" are literal values and should not be translated.
en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
nl:   <normalisatievorm>  te gebruiken normalisatievorm: 'none' (geen),
                          'internal' (intern), of 'strict' (strikt)

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 by Kevin Atkinson.
nl: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 Kevin Atkinson.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
nl: Beschikbare woordenboeken:
        (Woordenboeken kunnen gekozen worden met de optie '-d' of 'master';
        of indirect via de opties 'lang', 'variety' en 'size'.)

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
nl: Beschikbare filters (en bijbehorende opties):
        (Filters kunnen worden toegevoegd of verwijderd met de optie 'filter'.)

note: TRANSLATORS: This should be formated to fit in 80 column or less
en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
nl: Beschikbare filtermodi:
        (Filtermodi zijn gewone filters, of combinaties van filters toegesneden
        op een bepaald soort bestand.  De filtermodus wordt impliciet gekozen
        als 'aspell' uit de bestandsextensie of uit de inhoud van het bestand
        de bestandssoort kan afleiden.  Met de optie 'mode' kan de filtermodus
        expliciet gekozen worden.  Hieronder staan de beschikbare modi.)

en: Error: Stdin not a terminal.
nl: Fout: standaardinvoer is geen terminal.

en: Accept Changes
nl: Wijzigingen accepteren

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-H
nl: Ctrl-H

en: Delete the previous character
nl: Het vorige teken verwijderen

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
nl: Links

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-B
nl: Ctrl-B

en: Move Back one space
nl: Eén positie terug

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
nl: Rechts

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-F
nl: Ctrl-F

en: Move Forward one space
nl: Eén positie vooruit

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-A
nl: Ctrl-A

en: Move to the beginning of the line
nl: Naar het begin van de regel

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-E
nl: Ctrl-E

en: Move to the end of the line
nl: Naar het einde van de regel

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-D
nl: Ctrl-D

en: Delete the next character
nl: Het volgende teken verwijderen

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-K
nl: Ctrl-K

en: Kill all characters to the EOL
nl: Alle tekens tot einde-regel verwijderen

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-C
nl: Ctrl-C

en: Abort This Operation
nl: Deze bewerking afbreken

en: This is probably because:
nl: Dit komt vermoedelijk omdat:

en: The required field "name" is missing.
nl: Het vereiste naamveld "name" ontbreekt.

en: Empty string.
nl: Lege tekst.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
nl: Het teken '%s' (U+%02X) mag niet aan het begin van een woord voorkomen.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
nl: Het teken '%s' (U+%02X) moet door een letterteken gevolgd worden.

en: Does not contain any alphabetic characters.
nl: Bevat geen enkel letterteken.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
nl: Het teken '%s' (U+%02X) mag niet in het midden van een woord voorkomen.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
nl: Het teken '\r' (U+0D) mag niet aan het einde van een woord voorkomen.
    Dit betekent waarschijnlijk dat het bestand het regeleindeteken van MS-DOS
    gebruikt en niet dat van Unix.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
nl: Het teken '%s' (U+%02X) mag niet aan het einde van een woord voorkomen.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
nl: Waarschuwing: ongeldige affix '%s' wordt uit woord "%s" verwijderd.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
nl: Waarschuwing: ontoepasselijke affix '%s' wordt uit woord "%s" verwijderd.

en: Warning: %s Skipping string.
nl: Waarschuwing: %s -- tekenreeks wordt overgeslagen.

en: The total length is larger than 240 characters.
nl: De totale lengte is groter dan 240 tekens.

en: Warning: %s Skipping word.
nl: Waarschuwing: %s -- woord wordt overgeslagen.

en: Possibly incorrect count.
nl: Mogelijk een onjuist aantal.

en: Incompatible hash function.
nl: Incompatibele hash-functie.

en: Wrong endian order.
nl: Verkeerde bytevolgorde ('endianness').

en: Wrong soundslike.
nl: Onjuiste "klinkt-als".

en: Wrong soundslike version.
nl: Onjuiste versie van "klinkt-als".

en: Affix flags found in word but no affix file given.
nl: Affixopties gevonden in woord, maar er is geen affixbestand opgegeven.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
nl: De totale woordlengte, inclusief "klinkt-als"-gegevens, is meer dan 240 tekens.

en: There must be at least one "add" line.
nl: Er moet minstens één 'add'-regel zijn.

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
nl: één van 'ultra' (bliksemsnel), 'fast' (snel), 'normal' (normaal),
    'slow' (langzaam), of 'bad-spellers' (voor slechte spellers)

en: is not one of the allowed types
nl: is geen toegestane soort

en: The personal word list is unavailable.
nl: De persoonlijke woordenlijst is niet beschikbaar.

en: The session word list is unavailable.
nl: De sessiewoordenlijst is niet beschikbaar.

en: The main word list is unavailable.
nl: De hoofdwoordenlijst is niet beschikbaar.

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
nl: een tekenreeks bestaand uit 'o','O','p', of 'P'

note: TRANSLATORS: Like the strings in config.cpp, all strings in *-filter.opt should be under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: experimental filter for hiding delimited contexts
nl: experimenteel filter voor verbergen van afgebakende contexten

en: context delimiters (separated by spaces)
nl:  contextbakens (gescheiden door spaties)

en: swaps visible and invisible text
nl:  tekst omschakelen tussen zichtbaar/onzichtbaar

en: filter for skipping quoted text in email messages
nl: voor het overslaan van aangehaalde tekst in e-mail

en: email quote characters
nl: aanhaaltekens (meestal ">" en "|") in e-mail

en: num chars that can appear before the quote char
nl: aantal tekens dat vóór aanhaalteken kan staan

en: filter for dealing with HTML documents
nl: voor behandeling van HTML-documenten

en: HTML attributes to always check
nl: HTML-attributen die gecontroleerd moeten worden

en: HTML tags to always skip the contents of
nl: HTML-tags waarvan inhoud moet worden overgeslagen

en: filter for Markdown/CommonMark documents
nl: voor behandeling van Markdown/CommonMark-documenten

en: skip link labels in link reference definitions
nl: koppelingslabels overslaan in koppelingsverwijzingsdefinities

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
nl: tags ondersteunen die meerdere regels omvatten buiten HTML-blokken

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
nl: HTML-tags die een HTML-blok starten dat lege regels toestaat

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
nl: HTML-tags die een HTML-blok starten dat eindigt met een lege regel

en: filter for dealing with Nroff documents
nl: voor behandeling van Nroff-documenten

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
nl: voor behandeling van algemene SGML/XML-documenten

en: SGML attributes to always check
nl: SGML-attributen die gecontroleerd moeten worden

en: SGML tags to always skip the contents of
nl: SGML-tags waarvan inhoud moet worden overgeslagen

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
nl: voor behandeling van TeX/LaTeX-documenten

en: check TeX comments
nl:  TeX-commentaren controleren

en: TeX commands
nl:  te controleren TeX-opdrachten

en: filter for dealing with Texinfo documents
nl: voor behandeling van Texinfo-documenten

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
nl:  parameters van deze opdrachten negeren

en: Texinfo environments to ignore
nl:  te negeren Texinfo-omgevingen

en: filter to skip URL like constructs
nl: voor het overslaan van URL-achtige constructies

en: mode for checking C++ comments and string literals
nl: voor het controleren van C++-commentaren/tekenreeksen

en: mode to check any lines starting with a #
nl: voor het controleren van regels die beginnen met een #

en: mode for skipping quoted text in email messages
nl: voor het overslaan van aangehaalde tekst in e-mail

en: mode for checking HTML documents
nl: voor het controleren van HTML-documenten

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
nl: voor het controleren van Markdown/CommonMark-documenten

en: mode to disable all filters
nl: schakelt alle filters uit

en: mode for checking Nroff documents
nl: voor het controleren van Nroff-documenten

en: mode for checking Perl comments and string literals
nl: voor het controleren van Perl-commentaren/tekenreeksen

en: mode for checking generic SGML/XML documents
nl: voor het controleren van algemene SGML/XML-documenten

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
nl: voor het controleren van TeX/LaTeX-documenten

en: mode for checking Texinfo documents
nl: voor het controleren van Texinfo-documenten

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
nl: voor het overslaan van URL-achtige constructies (standaard)
