aspell 0.60.8-pre2 - en to sl translation catalogue (292 entries)

en: a number between 0 and 1
sl: številka med 0 in 1

en: in the form "<name> <value>"
sl: v obliki »<ime> <vrednost>«

en: string
sl: niz

en: integer
sl: celo število

en: list
sl: seznam

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
sl: ali »true« ali »false«

en: a positive integer
sl: pozitivno celo število

en: # default:
sl: privzeto število:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
sl: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # z naslednjimi nastavitvami:

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
sl: glavna datoteka nastavitev

en: location of main configuration file
sl: lokacija glavne datoteke nastavitev

en: location of language data files
sl: lokacija datoteka prevodov

en: create dictionary aliases
sl: ustvari aliase slovarjev

en: location of the main word list
sl: lokacija glavenga seznama besed

en: encoding to expect data to be in
sl: pričakovano kodiranje podatkov

en: add or removes a filter
sl: doda ali odstrani filter

en: path(s) aspell looks for filters
sl: pot(i) za filtre

en: filter mode
sl: način filtriranja

en: extra dictionaries to use
sl: dodatni slovarji za uporabo

en: files with list of extra words to accept
sl: datoteke s seznamom dodatnih besed za sprejem

en: location for personal files
sl: lokacija osebnih datotek

en: ignore words <= n chars
sl: ignoriraj besede <= n znaki

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
sl: spreglej naglase pri preverjanju besed -- TRENUTNO NE DELUJE

en: ignore case when checking words
sl: spreglej začetnice pri preverjanju besed

en: ignore commands to store replacement pairs
sl: spreglej ukaze za shranjevanje parov zamenjav

en: extra information for the word list
sl: dodatni podatki o seznamu besed

en: keyboard definition to use for typo analysis
sl: definicija tipkovnice za analizo tipkarskih napak

en: language code
sl: koda jezika

en: deprecated, use lang instead
sl: zastarelo, uporabite lang

en: location of local language data files
sl: lokacija lokalnih datotek jezika

en: base name of the main dictionary to use
sl: osnova imena glavnega slovarja za uporabo

en: set module name
sl: nastavi ime modula

en: search order for modules
sl: vrstni red iskanja modulov

en: enable Unicode normalization
sl: omogoči normalizacijo Unicode

en: Unicode normalization required for current lang
sl: Za trenutni jezik je zahtevana normalizacija Unicode

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
sl: Oblika normalizacije Unicode: none, nfd, nfc, comp

en: avoid lossy conversions when normalization
sl: izogni se izgubam pretvorbe pri normalizaciji

en: personal configuration file
sl: uporabniška datoteka nastavitev

en: personal dictionary file name
sl: ime datoteke osebnega slovarja

en: prefix directory
sl: imenik predpon

en: replacements list file name
sl: ime datoteke zamenjav

en: consider run-together words legal
sl: smatraj skupaj povezane besede dovoljene

en: maximum number that can be strung together
sl: največje število, ki je lahko spojeno skupaj

en: minimal length of interior words
sl: najmanjša dolžina notranjih besed

en: consider camel case words legal
sl: smatraj skupaj zapisane besede z velikimi začetnicami dovoljene

en: save replacement pairs on save all
sl: ob shranjevanju vsega shrani tudi nadomestne pare

en: set the prefix based on executable location
sl: nastavi predpono glede na lokacijo programa

en: size of the word list
sl: velikost seznama besed

en: no longer used
sl: ni več v uporabi

en: suggestion mode
sl: način predlaganja

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: use typo analysis, override sug-mode default
sl: uporabi analizo napak, preglasi privzeti sug-mode

en: use replacement tables, override sug-mode default
sl: uporabi tabele zamenjav, preglasuj privzeti sug-mode

en: characters to insert when a word is split
sl: znaki za vstavljanje pri deljenju besede

en: use personal, replacement & session dictionaries
sl: uporabi slovar osebe, zamenjav in seanse

en: search path for word list information files
sl: pot iskanja datotek s podatki seznamov besed

en: enable warnings
sl: omogoči opozorila

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
sl: indikator za zastavice predpon v seznamih besed -- TRENUTNO PREZRT

en: use affix compression when creating dictionaries
sl: pri ustvarjanju slovarjev uporabi stiskanje pripon

en: remove invalid affix flags
sl: odstrani neveljavne zastavice pripon

en: attempts to clean words so that they are valid
sl: poskusi očistiti besede, tako da so veljavne

en: compute soundslike on demand rather than storing
sl: določi zveni-kot na zahtevo in jih ne shranjuj

en: partially expand affixes for better suggestions
sl: delno razširi predpone za boljše predloge

en: skip invalid words
sl: preskoči neveljavne besede

en: check if affix flags are valid
sl: preveri, če so zastavice pripon veljavne

en: check if words are valid
sl: preveri, če so besede veljavne

en: create a backup file by appending ".bak"
sl: ustvari varnostno kopijo s končnico ».bak«

en: use byte offsets instead of character offsets
sl: uporabi bajtne odmike namesto znakovne odmike

en: create missing root/affix combinations
sl: ustvari manjkajoče kombinacije korenov/predpon

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
sl: zrcaljenje tipk za preizkusni način: »aspell« ali »ispell«

en: reverse the order of the suggest list
sl: preobrni vrstni red seznama predlogov

en: suggest possible replacements
sl: predlagaj možne zamenjave

en: time load time and suggest time in pipe mode
sl: beleži čas nalaganja in čas računanja predlogov v cevnem načinu

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
sl: To bi lahko pomenilo tudi, da datoteke "%s" ni mogoče odpreti za branje ali da ne obstaja.

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
sl: Kodni znak Unicode U+%04X ni podprt.

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
sl: Neveljaven niz UTF-8 na mestu %ld.

en: Operation Not Supported: %what:1
sl: Operacija ni podprta: %what:1

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
sl: Metoda "%what:1" v "%where:2" ni implementirana.

en: The file "%file:1" can not be opened
sl: Datoteke "%file:1" ni mogoče odpreti

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
sl: Datoteke "%file:1" ni mogoče odpreti za branje.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
sl: Datoteke "%file:1" ni mogoče odpreti za pisanje.

en: The file name "%file:1" is invalid.
sl: Ime datoteke "%file:1" ni veljavno.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
sl: Datoteka "%file:1" ni v podprtem zapisu.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
sl: Imenika "%dir:1" ni mogče odpreti za branje.

en: The key "%key:1" is unknown.
sl: Ključ "%key:1" ni poznan.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
sl: Vrednost možnosti "%key:1" ni mogoče spremeniti.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
sl: Ključ "%key:1" ni %accepted:2, zato ni veljaven.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
sl: Vrednost "%value:2" ni %accepted:3 in zato ni veljavna za ključ "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a string.
sl: Ključ "%key:1" ni niz.

en: The key "%key:1" is not an integer.
sl: Ključ "%key:1" ni število.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
sl: Ključ "%key:1" ni boolean.

en: The key "%key:1" is not a list.
sl: Ključ "%key:1" ni seznam.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
sl: Ključ "%key:1" ne sprejema parametrov, ki imajo predpono "reset-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
sl: Ključ "%key:1" ne sprejema parametrov, ki imajo predpono "enable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
sl: Ključ "%key:1" ne sprejema parametrov, ki imajo predpono "dont-" ali "disable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
sl: Ključ "%key:1" ne sprejema parametrov, ki imajo predpono "clear-".

en: The language "%lang:1" is not known.
sl: Jezik "%lang:1" ni poznan.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
sl: Zveni-kot "%sl:2" ni poznan.

en: The language "%lang:1" is not supported.
sl: Jezik "%lang:1" ni podprt.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
sl: Za jezik "%lang:1" ni seznamov besed.

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
sl: Pričakovani jezik je bil "%lang:1", vendar se je pojavila "%prev:2".

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
sl: Pripona '%aff:1' je okvarjena.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
sl: Pogoj "%cond:1" ni veljaven.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
sl: Pogoj "%cond:1" ne zagotavlja, da je "%strip:2" lahko vedno okrajšan.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
sl: Datoteka "%file:1" ni v pravilnem zapisu. Pričakovani zapis datoteke je "%exp:2" in ne "%got:3".

en: The encoding "%encod:1" is not known.
sl: Kodiranje "%encod:1" ni poznano.

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
sl: Kodiranje "%encod:1" ni podprto.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
sl: Pretvorba iz nabora znakov "%encod:1" v "%encod2:2" ni podprta.

en: The string "%str:1" is invalid.
sl: Niz "%str:1" ni veljaven.

en: The word "%word:1" is invalid.
sl: Beseda "%word:1" ni veljavna.

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
sl: Zastavice predpone '%aff:1' ni veljavna za besedo "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
sl: Zastavice predpon '%aff:1' ni mogoče uporabiti pri besedi "%word:2".

en: not a version number
sl: ni številka različice

en: dlopen returned "%return:1".
sl: dlopen je vrnil "%return:1".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
sl: Datoteka "%filter:1" ne vsebuje filtrov.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
sl: Filter "%filter:1" ne obstaja.

en: Confused by version control.
sl: Nadzor različice je zmeden.

en: Aspell version does not match filter's requirement.
sl: Različica Aspella se ne ujema z zahtevami filtra.

en: Filter option already exists.
sl: Možnost filtra že obstaja.

en: Use option modifiers only within named option.
sl: Uporabi parametre možnosti le z imenovano možnostjo.

en: Option modifier unknown.
sl: Vrednost možnosti ni znana.

en: Error setting filter description.
sl: Napaka pri nastavljanju opisa filtra.

en: Empty option specifier.
sl: Možnost zahteva vrednost.

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
sl: Možnost "%option:1" je po vsej verjetnosti navedena pred filtrom.

en: Unknown mode description key "%key:1".
sl: Neznan ključ opisa modusa "%key:1".

en: Expecting "%modekey:1" key.
sl: Pričakovan je ključ "%modekey:1".

en: Version specifier missing key: "aspell".
sl: Manjkajoči ključ določljivosti različice: "aspell".

en: Aspell version does not match mode's requirement.
sl: Različica Aspella se ne ujema z zahtevami modusa.

en: Missing magic mode expression.
sl: Manjkajoč izraz čudežnega modusa.

en: Empty extension at char %char:1.
sl: Prazna razširitev pri znaku %char:1.

en: "%mode:1" error
sl: napaka "%mode:1"

en: Unknown mode: "%mode:1".
sl: Neznan način: "%mode:1".

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
sl: Napaka "%mode:1" pri razširjanju modusov Aspell. (zmanjkalo spomina?)

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
sl: "%mode:1":  ni začetka za čudežno iskanje "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
sl: "%mode:1":  ni razpona za čudežno iskanje "%magic:2".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
sl: "%mode:1":  ni čudežnega izraza za čudežno iskanje "%magic:2".

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
sl: "%mode:1":  čudež "%magic:2": slab regularni izraz po določitelju lokacije; regexp poroča: "%regerr:3".

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
sl: "%expression:1" ni veljaven regularni izraz.

en: Unhandled Error:
sl: Neobravnavana napaka:

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Error:
sl: Napaka:

en: enter Email mode.
sl: vstopi v način Email

en: enter HTML mode.
sl: vstopi v način HTML.

en: enter TeX mode.
sl: vstopi v način TeX.

en: enter Nroff mode.
sl: vstopi v način Nroff.

en: enter Markdown mode.
sl: vstopi v način Markdown.

en: Invalid Option: %s
sl: Neveljavna možnost: %s

en: You must specify a parameter for "%s".
sl: Za "%s" morate navesti parameter.

en: You must specify an action
sl: Določiti morate akcijo

en: Unknown Action: %s
sl: Neznana akcija: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
sl: Napaka: določiti morate najmanj %d parametrov za "%s".

en: Invalid Input
sl: Neveljaven vnos

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
sl: OPOZORILO: vstop v način Nroff ni možen: %s

en: Time to load word list:
sl: Čas nalaganja seznama besed:

en: Suggestion Time: %f
sl: Čas predloga: %f

en: You must specify a file name.
sl: Navesti morate ime datoteke.

en: Only one file name may be specified.
sl: Navedena je lahko le ena datoteka.

en: Could not open the file "%s" for reading
sl: Datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti za branje

en: Invalid keymapping: %s
sl: Neveljavno zrcaljenje tipk: %s

en: "%s" is not a regular file
sl: »%s« ni veljavna datoteka

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
sl: Datoteke "%s" ni bilo mogoče odpreti za pisanje. Datoteka ni shranjena.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore all
sl: Prezri vse

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace all
sl: Zamenjaj vse

en: Add
sl: Dodaj

en: Add Lower
sl: Dodaj spodnjega

en: Abort
sl: Prekini

en: Exit
sl: Izhod

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
sl: Ste prepričani, da želite prekiniti (d/n)?

note: TRANSLATORS: The user may input any of these characters to say "yes". MUST ONLY CONSIST OF ASCII CHARACTERS.
en: Yy
sl: Dd

en: With:
sl: Z:

en: Sorry that is an invalid choice!
sl: Oprostite, izbira ni veljavna!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
sl: Žal s tem programom še ni mogoče spojiti glavnega seznama besed.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
sl: Oprostite, "create/merge personal" trenutno ni implementiran.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
sl: Datoteka ne bo prepisana: "%s"

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
sl: Oprostite, "create/merge repl" trenutno ni implementiran.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
sl: "%s" ni veljavna zastavica za ukaz "munch-list".

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
sl: Uporaba: aspell [možnosti] <ukaz>

en: <command> is one of:
sl: <ukaz> je eden izmed:

en:   -?|usage         display a brief usage message
sl:   -?|usage         izpiše kratko sporočilo o uporabi

en:   help             display a detailed help message
sl:   help             prikaz podrobne pomoči

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
sl:   -c|check <datoteka>  preveri črkovanje datoteke

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
sl:   [dump] config    izvrže trenutno konfiguracijo na standardni izhod

en:   config <key>     prints the current value of an option
sl:   config <ključ>     izpiše trenutno vrednost možnosti

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
sl:     izpiše slovarje / filtre / načine filtrov, ki so na voljo

en: [options] is any of the following:
sl: [možnosti] so katere koli od naslednjih:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
sl:   list             ustvari seznam napačno črkovanih besed z običajnega vhoda

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
sl:   soundslike       za vsako vneseno besedo vrne ekvivalent, ki se sliši enako

en:   munch            generate possible root words and affixes
sl:   munch            tvori možne korenske besede in predpone

en:   expand [1-4]     expands affix flags
sl:   expand [1-4]     razširi zastavice predpon

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
sl:   clean [strict]   očisti seznam besed, tako da je vsaka vrstica veljavna beseda

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
sl:   filter           filtrira vhod, kot da se na njem preverja črkovanje

en:   -v|version       prints a version line
sl:   -v|version       izpiše vrstico z opisom različice

en:     reduce the size of a word list via affix compression
sl:     pomanjšaj velikost seznama besed prek stiskanja predpon

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
sl:   conv <iz> <v> [<norm-form>]

en:     converts from one encoding to another
sl:     pretvori iz enega kodiranja v drugega

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
sl:   norm (<norm-map> | <od> <norm-map> <do>) [<oblika-norm>]

en:     perform Unicode normalization
sl:     izvedi normalizacijo Unicode

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
sl:   dump|create|merge master|personal|repl [<ime>]

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
sl:     opusti, ustvari ali spoji glavni, osebni ali nadomestni slovar.

note: TRANSLATORS: "none", "internal" and "strict" are literal values and should not be translated.
en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
sl:   <oblika-norm>      oblika normalizacije, vrednosti: none, internal ali strict

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
sl: Slovarji na voljo:
        slovarje lahko izberete neposredno z možnostjo "-d" ali
        "master".  Izberete jih lahko tudi posredno prek možnosti
        "lang", "variety" in "size".

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
sl: Filtri na voljo (in sorodne možnosti):
        Filtre lahko dodajate ali odstranite prek možnosti "filter".

en: 
      %s filter: %s
sl: 
      Filter %s: %s

note: TRANSLATORS: This should be formated to fit in 80 column or less
en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
sl: Modusi filtrov na voljo:
        Modusi filtrov so prekonfigurirane kombinacije filtrov, optimizirani za
        datoteke posebnih vrst. Modus izberete prek možnosti "mode".
        To se bo zgodilo implicitno, če bo Aspell lahko identificiral vrsto
        datoteke iz končnice ali vsebine datoteke.

en: Error: Stdin not a terminal.
sl: Napaka: Stdin ni zaslonski vmesnik.

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Enter
sl: Vnašalka

en: Accept Changes
sl: Sprejmi spremembe

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Backspace
sl: Vračalka

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-H
sl: Krmilka-H

en: Delete the previous character
sl: Zbriši prejšnji znak

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
sl: Levo

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-B
sl: Krmilka-B

en: Move Back one space
sl: Premakni se nazaj za en presledek

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
sl: Desno

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-F
sl: Krmilka-F

en: Move Forward one space
sl: Premakni se naprej za en presledek

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-A
sl: Krmilka-A

en: Move to the beginning of the line
sl: Pomik na začetek vrstice

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-E
sl: Krmilka-E

en: Move to the end of the line
sl: Pomik na konec vrstice

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-D
sl: Krmilka-D

en: Delete the next character
sl: Zbriši naslednji znak

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-K
sl: Krmilka-K

en: Kill all characters to the EOL
sl: Ubij vse znake do konca vrstice

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Control-C
sl: Krmilka-C

en: Abort This Operation
sl: Prekini operacijo.

en: This is probably because:
sl: Verjetni vzrok:

en: The required field "name" is missing.
sl: Zahtevano polje "ime" manjka.

en: Empty string.
sl: Prazen niz.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
sl: Znak '%s' (U+%02X) se ne sme pojaviti na začetku besede.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
sl: Znaku '%s' (U+%02X) mora slediti znak abecede.

en: Does not contain any alphabetic characters.
sl: Ne vsebuje abecednih znakov.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
sl: Znak '%s' (U+%02X) se ne sme pojaviti sredi besede.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
sl: Znak '\r' (U+0D) se ne sme pojaviti na koncu besede. To najbrž pomeni, da datoteka uporablja za konec vrstice oznake MS-DOS namesto Unix.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
sl: Znak '%s' (U+%02X) se ne sme pojaviti na koncu besede.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
sl: Opozorilo: odstranjevanje neveljavne prepone '%s' iz besede %s.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
sl: Opozorilo: odstanjevanje neuporabne prepone '%s' iz besede %s.

en: Warning: %s Skipping string.
sl: Opozorilo: %s Niz bo presokočen.

en: The total length is larger than 240 characters.
sl: Skupna dolžina je večja kot 240 znakov.

en: Warning: %s Skipping word.
sl: Opozorilo: %s Beseda bo presokočena.

en: Possibly incorrect count.
sl: Najverjetneje nepravilen števec.

en: Incompatible hash function.
sl: Nezdružljiva razpršilna funkcija.

en: Wrong endian order.
sl: Napačen vrstni red endian.

en: Wrong soundslike.
sl: Napačen zveni-kot.

en: Wrong soundslike version.
sl: Napačna različica se-sliši-kot.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
sl: Zastavice predpone so v besedi, ponujene pa ni datoteke predpon.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
sl: Skupna dolžina besede s podatki zveni-kot presega 240 znakov.

en: There must be at least one "add" line.
sl: Obstajati mora vsaj ena vrstica "add".

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
sl: eden od ultra, hitrih, normalnih, počasnih ali slabih črkovalnikov

en: is not one of the allowed types
sl: ni dovoljene vrste

en: The personal word list is unavailable.
sl: Osebni seznam besed ni na voljo.

en: The session word list is unavailable.
sl: Seznam besed seanse ni na voljo.

en: The main word list is unavailable.
sl: Glavni seznam besed ni na voljo.

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
sl: niz iz 'o', 'O', 'p' ali 'P'

note: TRANSLATORS: Like the strings in config.cpp, all strings in *-filter.opt should be under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: experimental filter for hiding delimited contexts
sl: poskusni filter prikritja označevalnih kontekstov

en: context delimiters (separated by spaces)
sl: kontekstni označevalci (ločeni s presledki)

en: swaps visible and invisible text
sl: zamenja vidno in nevidno besedilo

en: filter for skipping quoted text in email messages
sl: filter za preskakovanje citatov v e-sporočilih

en: email quote characters
sl: znaki za navajanje vsebine e-sporočil

en: num chars that can appear before the quote char
sl: število znakov, ki se lahko pojavijo pred znakom citata

en: filter for dealing with HTML documents
sl: filter za obravnavo dokumentov HTML

en: HTML attributes to always check
sl: vedno preveri naslednje atribute HTML

en: HTML tags to always skip the contents of
sl: vedno preskoči vsebino naslednjih zaznamkov HTML

en: filter for Markdown/CommonMark documents
sl: filter za obravnavo dokumentov Markdown/CommonMark

en: skip link labels in link reference definitions
sl: preskoči oznake povezav v referenčnih definicijah povezave

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
sl: podpira oznake, ki obsegajo več vrstic zunaj blokov HTML

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
sl: oznake HTML, ki začenjajo blok HTML, ki dovoljuje prazne vrstice

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
sl: oznake HTML, ki začenjajo blok HTML, ki se konča s prazno vrstico

en: filter for dealing with Nroff documents
sl: filter za obravnavo dokumentov Nroff

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
sl: filter za obravnavo splošnih dokumentov SGML/XML

en: SGML attributes to always check
sl: vedno preveri naslednje SGML atribute

en: SGML tags to always skip the contents of
sl: vedno preskoči vsebino naslednjih zaznamkov SGML

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
sl: filter za obravnavo dokumentov TeX/LaTeX

en: check TeX comments
sl: preveri komentarje TeX

en: TeX commands
sl: ukazi TeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
sl: filter za obravnavo dokumentov Texinfo

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
sl: Ukazi Texinfo, katerih parametri naj bodo prezrti

en: Texinfo environments to ignore
sl: Okolja Texinfo, ki naj bodo prezrta

en: filter to skip URL like constructs
sl: filter za preskok konstruktov vrste URL

en: mode for checking C++ comments and string literals
sl: način preverjanja komentarjev in dobesednih nizov v C++

en: mode to check any lines starting with a #
sl: način preverjanja vseh vrstic, ki se začnejo z #

en: mode for skipping quoted text in email messages
sl: način preskakovanja navedkov v e-sporočilih

en: mode for checking HTML documents
sl: način preverjanja dokumentov HTML

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
sl: način preverjanja dokumentov Markdown/CommonMark

en: mode to disable all filters
sl: način izklopljenih filtrov

en: mode for checking Nroff documents
sl: način preverjanja dokumentov Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
sl: način preverjanja komentarjev Perl in dobesednih nizov

en: mode for checking generic SGML/XML documents
sl: način preverjanja splošnih dokumentov SGML/XML

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
sl: način preverjanja dokumentov TeX/LaTeX

en: mode for checking Texinfo documents
sl: način preverjanja dokumentov Texinfo

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
sl: način preskakanja konstruktov tipa URL (privzeti način)
