aspell 0.60.8.1 - en to uk translation catalogue (286 entries)

en: a number between 0 and 1
uk: число від 0 до 1

en: in the form "<name> <value>"
uk: у формі "<назва> <значення>"

en: string
uk: символьний рядок

en: integer
uk: ціле число

en: boolean
uk: логічне значення

en: list
uk: список

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
uk: або "true" або "false"

en: a positive integer
uk: додатне ціле число

en: # default:
uk: # типово:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
uk: 
    #######################################################################
    #
    # Фільтр: %s
    #   %s
    #
    # налаштований наступним образом:

en: ASPELL_CONF env var
uk: змінна середовища ASPELL_CONF

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
uk: головний конфігураційний файл

en: location of main configuration file
uk: розташування головного конфігураційного файлу

en: location of language data files
uk: розташування файлів даних мов

en: create dictionary aliases
uk: створення псевдонімів словника

en: location of the main word list
uk: розташування переліку головних слів

en: encoding to expect data to be in
uk: очікуване кодування даних

en: add or removes a filter
uk: додавання або видалення фільтру

en: path(s) aspell looks for filters
uk: шляхи, зі якими aspell шукає фільтри

en: filter mode
uk: режим фільтру

en: extra dictionaries to use
uk: додаткові словники

en: files with list of extra words to accept
uk: файли зі списком додаткових слів, написання яких слід вважати правильним

en: location for personal files
uk: розташування особистих файлів

en: ignore words <= n chars
uk: ігнорування слів <= n символів

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
uk: ігнорування акценту при перевірці слів -- НАРАЗІ ІГНОРУЄТЬСЯ

en: ignore case when checking words
uk: ігнорування регістру при перевірці слів

en: ignore commands to store replacement pairs
uk: ігнорування команд для збереження замінних пар

en: extra information for the word list
uk: додаткова інформація для переліку слів

en: keyboard definition to use for typo analysis
uk: визначення клавіатури для аналізу помилок набору

en: language code
uk: код мови

en: deprecated, use lang instead
uk: не схвалюється, використовуйте lang

en: location of local language data files
uk: розташування файлів локальних даних мови

en: base name of the main dictionary to use
uk: базова назва головного словника

en: set module name
uk: встановлює назву модуля

en: search order for modules
uk: порядок пошуку модулів

en: enable Unicode normalization
uk: увімкнення нормалізації Юнікоду

en: Unicode normalization required for current lang
uk: для поточної мови потрібна нормалізація Юнікоду

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
uk: тип нормалізації Юнікоду: none, nfd, nfc, comp

en: avoid lossy conversions when normalization
uk: запобіг. перетворенню з втратами при нормалізації

en: personal configuration file
uk: особистий конфігураційний файл

en: personal dictionary file name
uk: назва файлу особистого словника

en: prefix directory
uk: префікс каталогу

en: replacements list file name
uk: назва файлу списку замін

en: consider run-together words legal
uk: вважати зчеплення слів допустимим

en: maximum number that can be strung together
uk: макс. кількість слів, які можуть бути зчеплені

en: minimal length of interior words
uk: мінімальна довжина внутрішніх слів

en: consider camel case words legal
uk: вважати зчеплені слова із літерами різного регістру допустимим

en: save replacement pairs on save all
uk: зберігати пари замін при загальному збереженні

en: set the prefix based on executable location
uk: встан. префіксу на основі розташ. виконув. файлу

en: size of the word list
uk: розмір списку слів

en: no longer used
uk: більше не використовується

en: suggestion mode
uk: режим пропонування

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: use typo analysis, override sug-mode default
uk: аналіз помилок вводу, перекриває режим sug-mode

en: use replacement tables, override sug-mode default
uk: викор. таблиці замін, перекриває режим sug-mode

en: characters to insert when a word is split
uk: символи, що вставляються при розділенні слова

en: use personal, replacement & session dictionaries
uk: викор. особистих, із замінами та сеансових словників

en: search path for word list information files
uk: шлях пошуку файлів з інформацією переліку слів

en: enable warnings
uk: увімкнення попереджень

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
uk: індикатор афіксних ознак у списках слів -- НАРАЗІ ІГНОРУЄТЬСЯ

en: use affix compression when creating dictionaries
uk: викор. стиснення афіксу при створенні словників

en: remove invalid affix flags
uk: видалення неправильних афіксних ознак

en: attempts to clean words so that they are valid
uk: пробувати очищати слова, щоб вони стали правильними

en: compute soundslike on demand rather than storing
uk: обчислення soundslike за вимогою замість зберігання

en: partially expand affixes for better suggestions
uk: часткове розшир. афіксів для покращення пропозицій

en: skip invalid words
uk: пропуск неправильних слів

en: check if affix flags are valid
uk: перевірка правильності ознак афіксів

en: check if words are valid
uk: перевірка правильності слів

en: create a backup file by appending ".bak"
uk: створювати резервні файли додаванням ".bak"

en: use byte offsets instead of character offsets
uk: викор. зсув байтів замість зсуву символів

en: create missing root/affix combinations
uk: створення відсутніх комбінацій корінь/афікс

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
uk: розкладка режиму перевірки: "aspell" або "ispell"

en: reverse the order of the suggest list
uk: зворотний порядок списку пропозицій

en: suggest possible replacements
uk: пропозиція можливих замін

en: time load time and suggest time in pipe mode
uk: час завантаження та час пропозиції у pipe-режимі

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
uk: Це також може означати, що файл "%s" не може бути відкритий для читання, або не існує.

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
uk: Символ Юнікоду U+%04X не підтримується.

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
uk: Неправильна послідовність UTF-8 у позиції %ld.

en: Operation Not Supported: %what:1
uk: Операція не підтримується: %what:1

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
uk: Метод "%what:1" не реалізований у "%where:2".

en: The file "%file:1" can not be opened
uk: Файл "%file:1" не може бути відкритий

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
uk: Файл "%file:1" не може бути відкритий для читання.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
uk: Файл "%file:1" не може бути відритий для запису.

en: The file name "%file:1" is invalid.
uk: Неправильна назва файлу "%file:1".

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
uk: Файл "%file:1" має неправильний формат.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
uk: Каталог "%dir:1" не може бути відкритий для читання.

en: The key "%key:1" is unknown.
uk: Невідомий ключ "%key:1".

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
uk: Значення для параметра "%key:1" не можна змінювати.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
uk: Ключ "%key:1" не %accepted:2, тому він не дійсний.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
uk: Значення "%value:2" не %accepted:3, тому воно не дійсне для ключа "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a string.
uk: Ключ "%key:1" не є символьним рядком.

en: The key "%key:1" is not an integer.
uk: Ключ "%key:1" не є цілим числом.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
uk: Ключ "%key:1" не є логічним значенням.

en: The key "%key:1" is not a list.
uk: Ключ "%key:1" не є списком.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
uk: Ключ "%key:1" не допускає ніяких параметрів з префіксом "reset-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
uk: Ключ "%key:1" не допускає ніяких параметрів з префіксом "enable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
uk: Ключ "%key:1" не допускає ніяких параметрів з префіксом "dont-" чи "disable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
uk: Ключ "%key:1" не допускає ніяких параметрів з префіксом "clear-".

en: The language "%lang:1" is not known.
uk: Невідома мова "%lang:1".

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
uk: Невідомий soundslike "%sl:2".

en: The language "%lang:1" is not supported.
uk: Мова "%lang:1" не підтримується.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
uk: Не вдається знайти списки слів для мови "%lang:1".

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
uk: Очікувалась мова "%lang:1" але отримано "%prev:2".

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
uk: Афікс '%aff:1' пошкоджений.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
uk: Неправильна умова "%cond:1".

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
uk: Умова "%cond:1" не гарантує, що "%strip:2" завжди може бути розділений.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
uk: Файл "%file:1" має неправильний формат. Очікувалось, що файл буде "%exp:2", а не "%got:3".

en: The encoding "%encod:1" is not known.
uk: Невідоме кодування "%encod:1".

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
uk: Кодування "%encod:1" не підтримується.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
uk: Перетворення з "%encod:1" у "%encod2:2" не підтримується.

en: The string "%str:1" is invalid.
uk: Неправильний рядок "%str:1".

en: The word "%word:1" is invalid.
uk: Неправильне слово "%word:1".

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
uk: Ознака афіксу '%aff:1' є неправильною для слова "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
uk: Ознака афіксу '%aff:1' незастосовна до слова "%word:2".

en: not a version number
uk: не є номером версії

en: dlopen returned "%return:1".
uk: dlopen повернув "%return:1".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
uk: Файл "%filter:1" не містить жодного фільтру.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
uk: Фільтр "%filter:1" не існує.

en: Confused by version control.
uk: Заплутаний керуванням версіями.

en: Aspell version does not match filter's requirement.
uk: Версія aspell не задовольняє вимогам фільтра.

en: Filter option already exists.
uk: Параметр фільтра вже існує.

en: Use option modifiers only within named option.
uk: Використовуйте модифікатори лише з іменованим параметром.

en: Option modifier unknown.
uk: Невідомий модифікатор параметра.

en: Error setting filter description.
uk: Помилка встановлення опису фільтра.

en: Empty option specifier.
uk: Порожній специфікатор параметра.

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
uk: Можливо, параметр "%option:1" вказаний перед фільтром.

en: Unknown mode description key "%key:1".
uk: Невідомий ключ опису режиму "%key:1".

en: Expecting "%modekey:1" key.
uk: Очікується ключ "%modekey:1"

en: Version specifier missing key: "aspell".
uk: Відсутній ключ вказівника версії: "aspell".

en: Aspell version does not match mode's requirement.
uk: Версія aspell не відповідає вимогам режиму.

en: Missing magic mode expression.
uk: Відсутній вираз режиму ядра.

en: Empty extension at char %char:1.
uk: Порожнє розширення у символі %char:1.

en: "%mode:1" error
uk: Помилка "%mode:1"

en: Unknown mode: "%mode:1".
uk: Невідомий режим: "%mode:1".

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
uk: "%mode:1" помилка при розширенні режимів Aspell. (недостатньо пам'яті?)

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
uk: "%mode:1": немає початку для пошуку magic, заданого для magic "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
uk: "%mode:1": немає діапазону для пошуку magic, заданого для  magic "%magic:2".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
uk: "%mode:1": немає наявного виразу magic, для magic "%magic:2".

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
uk: "%mode:1": Magic "%magic:2": неправильний регулярний вираз після вказівника розташування; regexp повернув: "%regerr:3".

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
uk: "%expression:1" не є правильним регулярним виразом.

en: Unhandled Error:
uk: Необроблена помилка:

en: Error: %s
uk: Помилка: %s

en: Error:
uk: Помилка:

en: enter Email mode.
uk: перехід у режим Email.

en: enter HTML mode.
uk: перехід у режим HTML.

en: enter TeX mode.
uk: перехід у режим TeX.

en: enter Nroff mode.
uk: перехід у режим Nroff.

en: enter Markdown mode.
uk: перехід у режим Markdown.

en: Invalid Option: %s
uk: Неправильний параметр: %s

en: '%s' does not take any parameters.
uk: «%s» не допускає ніяких параметрів.

en: You must specify a parameter for "%s".
uk: Необхідно вказати параметр для "%s".

en: You must specify an action
uk: Необхідно вказати дію

en: Unknown Action: %s
uk: Невідома дія: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
uk: Помилка: Необхідно вказати принаймні %d параметрів для "%s".

en: Invalid Input
uk: Неправильні вхідні дані

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
uk: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Не вдається увійти у режим Nroff: %s

en: Time to load word list:
uk: Час завантаження списку слів:

en: Suggestion Time: %f
uk: Час пропонування: %f

en: You must specify a file name.
uk: Необхідно вказати назву файла.

en: Only one file name may be specified.
uk: Можна вказувати лише один файл.

en: Could not open the file "%s" for reading
uk: Не вдається відкрити файл "%s" для читання

en: Invalid keymapping: %s
uk: Неправильна розкладка клавіатури: %s

en: "%s" is not a regular file
uk: «%s» не є звичайним файлом

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
uk: Не вдається відкрити файл "%s" для запису. Файл не збережено.

en: Ignore
uk: Ігнорувати

en: Ignore all
uk: Ігнорувати все

en: Replace
uk: Замінити

en: Replace all
uk: Замінити все

en: Add
uk: Додати

en: Add Lower
uk: Додати нижн.рег

en: Abort
uk: Перервати

en: Exit
uk: Вийти

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
uk: Ви впевнені, що бажаєте перервати (y/n)?

en: With:
uk: На:

en: Sorry that is an invalid choice!
uk: Вибачте, це некоректний вибір!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
uk: Поки-що не можна об'єднати головний список слів.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
uk: Функція "create/merge personal" наразі не реалізована.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
uk: Файл "%s" не буде перезаписаний

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
uk: Функція "create/merge repl" наразі не реалізована.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
uk: "%s" не є правильним ключем для команди "munch-list".

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
uk: Використання: aspell [параметри] <команда>

en: <command> is one of:
uk: <команда> одна з:

en:   -?|usage         display a brief usage message
uk:   -?|usage         вивести коротке повідомлення про використання

en:   help             display a detailed help message
uk:   help             вивести докладну довідку

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
uk:   -c|check <файл>  перевірка правопису у файлі

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
uk:   -a|pipe          режим сумісності "ispell -a"

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
uk:   [dump] config    вивід дампу поточної конфігурації у стандартний вивід

en:   config <key>     prints the current value of an option
uk:   config <ключ>    вивід поточного значення параметра

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
uk:     перелік доступних словників / фільтрів / режимів фільтрів

en: [options] is any of the following:
uk: [параметри] будь-які з наступних:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
uk:   list             створює перелік слів з помилками зі стандартного вводу

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
uk:   soundslike       повертає звуковий еквівалент для кожного виділеного слова

en:   munch            generate possible root words and affixes
uk:   munch            створює можливі корені слів та афіксів

en:   expand [1-4]     expands affix flags
uk:   expand [1-4]     розширює ознаки афіксів

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
uk:   clean [strict]   очищує перелік слів, тобто кожний рядок - правильне слово

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
uk:   filter           фільтрувати вхідні дані так, наче у них виконується перевірка правопису

en:   -v|version       prints a version line
uk:   -v|version       виводить номер версії

en:     reduce the size of a word list via affix compression
uk:     зменшити розмір списку слів використовуючи affix-стиснення

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
uk:   conv <з> <у> [<норм-форма>]

en:     converts from one encoding to another
uk:     перетворює з одного кодування у інше

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
uk:   norm (<катра-норм> | <з> <карта-норм> <у>) [<форма-норм>]

en:     perform Unicode normalization
uk:     виконати нормалізацію Юнікоду

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
uk:   dump|create|merge master|personal|repl [<назва>]

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
uk:     дамп, створення або об'єднання головного, особистого словників або словника замін.

note: TRANSLATORS: "none", "internal" and "strict" are literal values and should not be translated.
en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
uk:   <форма-норм>     форма нормалізації, що вживається: none, internal, або strict

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 by Kevin Atkinson.
uk: 
    Aspell %s. ©Kevin Atkinson, 2000–2023.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
uk: Наявні словники:
        Словники можна вибрати безпосередньо параметром "-d" чи "master".
        Також вони вибираються непрямим способом, параметрами "lang",
        "variety", та "size".

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
uk: Наявні фільтри (та пов'язані з ними параметри):
        Фільтри можна додавати та видаляти параметром "filter".

en: 
      %s filter: %s
uk: 
      %s фільтр: %s

note: TRANSLATORS: This should be formated to fit in 80 column or less
en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
uk: Наявні режими фільтрів:
        Режими фільтрів - це переналаштовані комбінації фільтрів, оптимізовані
        для файлів певного типу. Режим вибирається параметром "mode". Це
        відбуватиметься постійно, якщо Aspell буде здатний визначити тип файлу
        за його розширенням, та, можливо, вмістом файлу.

en: Error: Stdin not a terminal.
uk: Помилка: Stdin не є терміналом.

en: Accept Changes
uk: Прийняти зміни

en: Delete the previous character
uk: Видалити попередній символ

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
uk: Стрілка ліворуч

en: Move Back one space
uk: Переміститись назад на одну позицію

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
uk: Стрілка праворуч

en: Move Forward one space
uk: Переміститись вперед на одну позицію

en: Move to the beginning of the line
uk: Переміститись на початок рядка

en: Move to the end of the line
uk: Переміститись у кінець рядка

en: Delete the next character
uk: Видалити наступний символ

en: Kill all characters to the EOL
uk: Видалити усі символи до кінця рядка

en: Abort This Operation
uk: Перервати цю операцію

en: This is probably because:
uk: Можлива причина:

en: The required field "name" is missing.
uk: Відсутнє обов'язкове поле "name".

en: Empty string.
uk: Порожній рядок.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
uk: Символ "%s" (U+%02X) не може з'являтись на початку слова.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
uk: Після символу '%s' (U+%02X) повинен іти символ цифри чи букви.

en: Does not contain any alphabetic characters.
uk: Не містить ніяких цифрових чи буквених символів.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
uk: Символ '%s' (U+%02X) не може з'являтись у середині слова.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
uk: Символ '\r' (U+0D) не може бути використано наприкінці слова. Можливо, це означає, що у файлі використовується символ кінця файлу MS-DOS, а не Unix.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
uk: Символ '%s' (U+%02X) не може бути використано наприкінці слова.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
uk: Попередження: вилучаємо неправильний суфікс '%s' зі слова %s.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
uk: Попередження: Видаляється непридатний афікс '%s' зі слова %s.

en: Warning: %s Skipping string.
uk: Попередження: %s Пропускається рядок.

en: The total length is larger than 240 characters.
uk: Загальна довжина перевищує 240 символів.

en: Warning: %s Skipping word.
uk: попередження: %s Пропускається слово.

en: Possibly incorrect count.
uk: Можливо, неправильний рахунок.

en: Incompatible hash function.
uk: Несумісна функція хешування.

en: Wrong endian order.
uk: Неправильний порядок endian.

en: Wrong soundslike.
uk: Неправильний soundslike.

en: Wrong soundslike version.
uk: Неправильна версія soundslike.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
uk: У слові знайдені ознаки афіксу, але файл афіксу не вказаний.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
uk: Загальна довжина слів з даним soundslike перевищує 240 символів.

en: There must be at least one "add" line.
uk: Має бути принаймні один рядок "add"

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
uk: одне з ultra, fast, normal, slow, чи bad-spellers

en: is not one of the allowed types
uk: не є одним з допустимих типів

en: The personal word list is unavailable.
uk: Недоступний особистий список слів.

en: The session word list is unavailable.
uk: Недоступний сеансовий список слів.

en: The main word list is unavailable.
uk: Недоступний головний список слів.

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
uk: рядок з 'o','O','p' чи 'P'

note: TRANSLATORS: Like the strings in config.cpp, all strings in *-filter.opt should be under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: experimental filter for hiding delimited contexts
uk: фільтр приховування розділених контекстів Aspell

en: context delimiters (separated by spaces)
uk: роздільники контексту (відокремлених пробілами)

en: swaps visible and invisible text
uk: міняє видимий та невидимий текст

en: filter for skipping quoted text in email messages
uk: фільтр для пропуску цитованого тесту у email

en: email quote characters
uk: символи лапок email

en: num chars that can appear before the quote char
uk: кільк. символів, які можуть з'являтись перед лапками

en: filter for dealing with HTML documents
uk: фільтр для роботи з документами HTML

en: HTML attributes to always check
uk: атрибути HTML, що завжди перевіряються

en: HTML tags to always skip the contents of
uk: HTML теги, вміст яких завжди пропускається

en: filter for Markdown/CommonMark documents
uk: фільтр для роботи із документами Markdown/CommonMark

en: skip link labels in link reference definitions
uk: пропускати мітки посилань у визначеннях посилань

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
uk: увімкнути поза блоками HTML підтримку теґів, які складаються з декількох рядків

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
uk: теґи HTML, які розпочинають блок HTML, у якому можуть бути порожні рядки

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
uk: теґи HTML, які розпочинають блок HTML, який завершується порожнім рядком

en: filter for dealing with Nroff documents
uk: фільтр для роботи з документами Nroff

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
uk: фільтр для роботи зі звичайними SGML/XML документами

en: SGML attributes to always check
uk: атрибути SGML, що завжди перевіряються

en: SGML tags to always skip the contents of
uk: SGML теги, вміст яких завжди пропускається

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
uk: фільтр для роботи з документами TeX/LaTeX

en: check TeX comments
uk: перевірка коментарів TeX

en: TeX commands
uk: команди TeX

en: filter for dealing with Texinfo documents
uk: фільтр для роботи з документами Texinfo

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
uk: Команди Texinfo для ігнорування параметрів

en: Texinfo environments to ignore
uk: Середовища texinfo, які слід проігнорувати

en: filter to skip URL like constructs
uk: фільтр для пропуску конструкцій типу URL

en: mode for checking C++ comments and string literals
uk: режим перевірки коментарів C++ та символьних літералів

en: mode to check any lines starting with a #
uk: режим перевірки довільних рядків, що починаються з #

en: mode for skipping quoted text in email messages
uk: режим для пропуску цитованого тексу у email

en: mode for checking HTML documents
uk: режим для перевірки документів HTML

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
uk: режим для перевірки документів Markdown/CommonMark

en: mode to disable all filters
uk: режим для відключення усіх фільтрів

en: mode for checking Nroff documents
uk: режим для перевірки документів Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
uk: режим для перевірки коментарів perl та символьних літералів

en: mode for checking generic SGML/XML documents
uk: режим для перевірки звичайних SGML/XML документів

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
uk: режим для перевірки звичайних TeX/LaTeX документів

en: mode for checking Texinfo documents
uk: режим для перевірки документів Texinfo

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
uk: режим для пропуску конструкцій типу URL (типовий режим)
