aspell 0.60.8.1 - en to pl translation catalogue (287 entries)

en: a number between 0 and 1
pl: liczba od 0 do 1

en: in the form "<name> <value>"
pl: w postaci "<nazwa> <wartość>"

en: string
pl: łańcuch

en: integer
pl: liczba całkowita

en: boolean
pl: wartość logiczna

en: list
pl: lista

note: TRANSLATORS: "true" and "false" are literal * values and should not be translated.
en: either "true" or "false"
pl: "true" lub "false"

en: a positive integer
pl: liczba całkowita dodatnia

en: # default:
pl: # domyślnie:

en: 
    #######################################################################
    #
    # Filter: %s
    #   %s
    #
    # configured as follows:
pl: 
    #######################################################################
    #
    # Filtr: %s
    #   %s
    #
    # skonfigurowano następująco:

en: ASPELL_CONF env var
pl: zmienna środowiskowa ASPELL_CONF

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
pl: główny plik konfiguracyjny

en: location of main configuration file
pl: położenie głównego pliku konfiguracyjnego

en: location of language data files
pl: położenie plików danych językowych

en: create dictionary aliases
pl: utworzenie aliasów do słownika

en: location of the main word list
pl: położenie głównej listy słów

en: encoding to expect data to be in
pl: kodowanie danych

en: add or removes a filter
pl: dodanie lub usunięcie filtra

en: path(s) aspell looks for filters
pl: ścieżki poszukiwania filtrów

en: filter mode
pl: tryb filtra

en: extra dictionaries to use
pl: dodatkowe słowniki do użycia

en: files with list of extra words to accept
pl: pliki z listą dodatkowych akceptowanych słów

en: location for personal files
pl: położenie plików osobistych

en: ignore words <= n chars
pl: ignorowanie słów <= n znaków

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: ignore accents when checking words -- CURRENTLY IGNORED
pl: ignorowanie akcentów przy sprawdzaniu słów - OBECNIE IGNOROWANE

en: ignore case when checking words
pl: ignorowanie wielkości liter przy sprawdzaniu

en: ignore commands to store replacement pairs
pl: ignorowanie poleceń zapisu par zamienników

en: extra information for the word list
pl: dodatkowe informacje do listy słów

en: keyboard definition to use for typo analysis
pl: definicja klawiatury do wyszukiwania literówek

en: language code
pl: kod języka

en: deprecated, use lang instead
pl: przestarzałe, należy używać lang

en: location of local language data files
pl: położenie lokalnych plików danych językowych

en: base name of the main dictionary to use
pl: nazwa głównego słownika do użycia

en: set module name
pl: ustawienie nazwy modułu

en: search order for modules
pl: kolejność przeszukiwania modułów

en: enable Unicode normalization
pl: włączenie normalizacji Unikodu

en: Unicode normalization required for current lang
pl: wymagana normalizacja Unikodu dla bieżącego języka

note: TRANSLATORS: the values after the ':' are literal values and should not be translated.
en: Unicode normalization form: none, nfd, nfc, comp
pl: tryb normalizacji Unikodu: none, nfd, nfc, comp

en: avoid lossy conversions when normalization
pl: unikanie stratnej konwersji przy normalizacji

en: personal configuration file
pl: osobisty plik konfiguracji

en: personal dictionary file name
pl: nazwa pliku słownika osobistego

en: prefix directory
pl: katalog przedrostków

en: replacements list file name
pl: nazwa pliku list zamienników

en: consider run-together words legal
pl: uznawanie sklejonych słów za poprawne

en: maximum number that can be strung together
pl: maksymalna liczba łączonych słów

en: minimal length of interior words
pl: minimalna długość słów składowych

en: consider camel case words legal
pl: uznawanie słów "camel case" za poprawne

en: save replacement pairs on save all
pl: zapis par zamienników wraz ze wszystkim

en: set the prefix based on executable location
pl: ustawienie prefiksu wg położenia programu

en: size of the word list
pl: rozmiar listy słów

en: no longer used
pl: już nie używane

en: suggestion mode
pl: tryb podpowiedzi

note: TRANSLATORS: "sug-mode" is a literal value and should not be translated.
en: use typo analysis, override sug-mode default
pl: użycie analizy literówek, wyłącza domyślne sug-mode

en: use replacement tables, override sug-mode default
pl: użycie tablic zamienników, wyłącza domyślne sug-mode

en: characters to insert when a word is split
pl: znaki do wstawienia przy podziale słowa

en: use personal, replacement & session dictionaries
pl: użycie osobistych słowników zamienników i sesji

en: search path for word list information files
pl: ścieżka wyszukiwania plików inform. list słów

en: enable warnings
pl: włączenie ostrzeżeń

note: TRANSLATORS: It is OK if this is longer than 50 chars
en: indicator for affix flags in word lists -- CURRENTLY IGNORED
pl: znacznik flag afiksów w listach słów - OBECNIE IGNOROWANY

en: use affix compression when creating dictionaries
pl: kompresja afiksów przy tworzeniu słowników

en: remove invalid affix flags
pl: usuwanie błędnych flag afiksów

en: attempts to clean words so that they are valid
pl: próba czyszczenia słów, by były poprawne

en: compute soundslike on demand rather than storing
pl: wyliczanie brzmienia słowa zamiast przechowywania

en: partially expand affixes for better suggestions
pl: częściowe rozszerzanie afiksów przy sugestiach

en: skip invalid words
pl: pomijanie niepoprawnych słów

en: check if affix flags are valid
pl: sprawdzanie poprawności flag afiksów

en: check if words are valid
pl: sprawdzanie poprawności słów

en: create a backup file by appending ".bak"
pl: tworzenie kopii zapasowej przez dodanie ".bak"

en: use byte offsets instead of character offsets
pl: użycie pozycji w bajtach zamiast w znakach

en: create missing root/affix combinations
pl: tworzenie brakujących kombinacji rdzeń/afiksy

en: keymapping for check mode: "aspell" or "ispell"
pl: mapa klawiszy trybu sprawdzania: "aspell"/"ispell"

en: reverse the order of the suggest list
pl: odwrócenie kolejności listy sugestii

en: suggest possible replacements
pl: sugerowanie możliwych zamienników

en: time load time and suggest time in pipe mode
pl: mierzenie czasu wczytywania i sugestii w potoku

en: This could also mean that the file "%s" could not be opened for reading or does not exist.
pl: Może to także oznaczać, że plik "%s" nie istnieje lub ni można go otworzyć do odczytu.

en: The Unicode code point U+%04X is unsupported.
pl: Znak unikodowy o kodzie U+%04X nie jest obsługiwany.

en: Invalid UTF-8 sequence at position %ld.
pl: Błędna sekwencja UTF-8 na pozycji %ld.

en: Operation Not Supported: %what:1
pl: Operacja nie obsługiwana: %what:1

en: The method "%what:1" is unimplemented in "%where:2".
pl: Metoda "%what:1" nie jest zaimplementowana w "%where:2".

en: The file "%file:1" can not be opened
pl: Nie można otworzyć pliku "%file:1"

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
pl: Nie można otworzyć pliku "%file:1" do odczytu.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku "%file:1" do zapisu.

en: The file name "%file:1" is invalid.
pl: Nazwa pliku "%file:1" jest błędna.

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
pl: Plik "%file:1" jest w niewłaściwym formacie.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
pl: Nie można otworzyć katalogu "%dir:1" do odczytu.

en: The key "%key:1" is unknown.
pl: Nieznany klucz "%key:1".

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
pl: Wartości opcji "%key:1" nie można zmienić.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
pl: Klucz "%key:1" nie jest %accepted:2, więc jest błędny.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
pl: Wartość "%value:2" nie jest %accepted:3, więc jest błędna dla klucza "%key:1".

en: The key "%key:1" is not a string.
pl: Klucz "%key:1" nie jest łańcuchem.

en: The key "%key:1" is not an integer.
pl: Klucz "%key:1" nie jest liczbą całkowitą.

en: The key "%key:1" is not a boolean.
pl: Klucz "%key:1" nie jest wartością logiczną.

en: The key "%key:1" is not a list.
pl: Klucz "%key:1" nie jest listą.

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "reset-".
pl: Klucz "%key:1" nie przyjmuje parametrów, jeśli jest poprzedzony "reset-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by an "enable-".
pl: Klucz "%key:1" nie przyjmuje parametrów, jeśli jest poprzedzony "enable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "dont-" or "disable-".
pl: Klucz "%key:1" nie przyjmuje parametrów, jeśli jest poprzedzony "dont-" lub "disable-".

en: The key "%key:1" does not take any parameters when prefixed by a "clear-".
pl: Klucz "%key:1" nie przyjmuje parametrów, jeśli jest poprzedzony "clear-".

en: The language "%lang:1" is not known.
pl: Nieznany język "%lang:1".

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
pl: Nieznane brzmienie "%sl:2".

en: The language "%lang:1" is not supported.
pl: Język "%lang:1" nie jest obsługiwany.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
pl: Brak listy słów dla języka "%lang:1".

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
pl: Oczekiwano języka "%lang:1", ale znaleziono "%prev:2".

en: Affix '%aff:1' is corrupt.
pl: Afiks '%aff:1' jest uszkodzony.

en: The condition "%cond:1" is invalid.
pl: Warunek "%cond:1" jest błędny.

en: The condition "%cond:1" does not guarantee that "%strip:2" can always be stripped.
pl: Warunek "%conf:1" nie gwarantuje, że "%strip:2" zawsze będzie ucięte.

en: The file "%file:1" is not in the proper format. Expected the file to be in "%exp:2" not "%got:3".
pl: Plik "%file:1" jest w niewłaściwym formacie. Oczekiwano pliku "%exp:2", a nie "%got:3".

en: The encoding "%encod:1" is not known.
pl: Nieznane kodowanie "%encod:1".

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
pl: Kodowanie "%encod:1" nie jest obsługiwane.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
pl: Konwersja z "%encod:1" do "%encod2:2" nie jest obsługiwana.

en: The string "%str:1" is invalid.
pl: Błędny łańcuch "%str:1".

en: The word "%word:1" is invalid.
pl: Błędne słowo "%word:1".

en: The affix flag '%aff:1' is invalid for word "%word:2".
pl: Błędna flaga afiksu '%aff:1' dla słowa "%word:2".

en: The affix flag '%aff:1' can not be applied to word "%word:2".
pl: Flagi afiksu '%aff:1' nie można zastosować dla słowa "%word:2".

en: not a version number
pl: nie jest numerem wersji

en: dlopen returned "%return:1".
pl: dlopen zwróciło "%return:1".

en: The file "%filter:1" does not contain any filters.
pl: Plik "%filter:1" nie zawiera żadnych filtrów.

en: The filter "%filter:1" does not exist.
pl: Filtr "%filter:1" nie istnieje.

en: Confused by version control.
pl: Zaskoczony kontrolą wersji.

en: Aspell version does not match filter's requirement.
pl: Wersja Aspella nie odpowiada wymaganiom filtra.

en: Filter option already exists.
pl: Opcja filtra już istnieje.

en: Use option modifiers only within named option.
pl: Modyfikatorów opcji można użyć tylko z daną opcją.

en: Option modifier unknown.
pl: Nieznany modyfikator opcji.

en: Error setting filter description.
pl: Błąd ustawiania opisu filtra.

en: Empty option specifier.
pl: Puste określenie opcji.

en: Option "%option:1" possibly specified prior to filter.
pl: Opcja "%option:1" prawdopodobnie podana przed filtrem.

en: Unknown mode description key "%key:1".
pl: Nieznany klucz opisu trybu "%key:1".

en: Expecting "%modekey:1" key.
pl: Oczekiwano klucza "%modekey:1".

en: Version specifier missing key: "aspell".
pl: Brak klucza określającego wersję: "aspell".

en: Aspell version does not match mode's requirement.
pl: Wersja Aspella nie zgadza się z wymaganym trybem.

en: Missing magic mode expression.
pl: Brak magicznego określenia trybu.

en: Empty extension at char %char:1.
pl: Puste rozszerzenie przy znaku %char:1.

en: "%mode:1" error
pl: Błąd "%mode:1"

en: Unknown mode: "%mode:1".
pl: Nieznany tryb: "%mode:1".

en: "%mode:1" error while extend Aspell modes. (out of memory?)
pl: Błąd "%mode:1" przy rozszerzaniu trybów Aspella (brak pamięci?).

en: "%mode:1": no start for magic search given for magic "%magic:2".
pl: "%mode:1": brak początku wyszukiwania sekwencji magicznej "%magic:2".

en: "%mode:1": no range for magic search given for magic "%magic:2".
pl: "%mode:1": brak zakresu wyszukiwania sekwencji magicznej "%magic:2".

en: "%mode:1": no magic expression available for magic "%magic:2".
pl: "%mode:1": brak wyrażenia sekwencji magicznej "%magic:2".

en: "%mode:1": Magic "%magic:2": bad regular expression after location specifier; regexp reports: "%regerr:3".
pl: "%mode:1": Sekwencja magiczna "%magic:2": błędne wyrażenie regularne po określeniu położenia: "%regerr:3".

en: "%expression:1" is not a valid regular expression.
pl: "%expression:1" nie jest poprawnym wyrażeniem regularnym.

en: Unhandled Error:
pl: Nie obsłużony błąd:

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Error:
pl: Błąd:

en: enter Email mode.
pl: przejście w tryb E-mail.

en: enter HTML mode.
pl: przejście w tryb HTML.

en: enter TeX mode.
pl: przejście w tryb TeX.

en: enter Nroff mode.
pl: przejście w tryb Nroff.

en: enter Markdown mode.
pl: przejście w tryb Markdown.

en: Invalid Option: %s
pl: Błędna opcja: %s

en: '%s' does not take any parameters.
pl: '%s' nie przyjmuje żadnych parametrów.

en: You must specify a parameter for "%s".
pl: Trzeba podać parametr dla opcji "%s".

en: You must specify an action
pl: Trzeba podać akcję

en: Unknown Action: %s
pl: Nieznana akcja: %s

en: Error: You must specify at least %d parameters for "%s".
pl: Błąd: trzeba podać przynajmniej %d parametrów dla opcji "%s".

en: Invalid Input
pl: Błędne wejście

en: WARNING: Unable to enter Nroff mode: %s
pl: UWAGA: Nie udało się przejść w tryb Nroff: %s

en: Time to load word list:
pl: Czas wczytywania listy słów:

en: Suggestion Time: %f
pl: Czas podpowiedzi: %f

en: You must specify a file name.
pl: Trzeba podać nazwę pliku.

en: Only one file name may be specified.
pl: Można podać tylko jedną nazwę pliku.

en: Could not open the file "%s" for reading
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" do odczytu

en: Invalid keymapping: %s
pl: Błędna mapa klawiszy: %s

en: "%s" is not a regular file
pl: "%s" nie jest zwykłym plikiem

en: Could not open the file "%s" for writing. File not saved.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" do zapisu. Plik nie zapisany.

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: Ignore all
pl: Zignoruj wszystkie

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace all
pl: Zastąp wszystkie

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Lower
pl: Dodaj małymi literami

en: Abort
pl: Przerwij

en: Exit
pl: Zakończ

en: Are you sure you want to abort (y/n)?
pl: Czy na pewno przerwać (t/n)?

note: TRANSLATORS: The user may input any of these characters to say "yes". MUST ONLY CONSIST OF ASCII CHARACTERS.
en: Yy
pl: TtYy

en: With:
pl: Czym zastąpić:

en: Sorry that is an invalid choice!
pl: Błędny wybór!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
pl: Niestety nie można jeszcze łączyć głównej listy słów.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
pl: Niestety "create/merge" na osobistej liście słów nie jest teraz zaimplementowane.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
pl: Niestety "%s" nie zostanie nadpisany

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
pl: Niestety "create/merge" na liście zamienników nie jest teraz zaimplementowane.

en: "%s" is not a valid flag for the "munch-list" command.
pl: "%s" nie jest poprawną flagą polecenia "munch-list".

note: TRANSLATORS: These should all be formated to fit in 80 column or less
en: Usage: aspell [options] <command>
pl: Składnia: aspell [opcje] <polecenie>

en: <command> is one of:
pl: <polecenie> to jedno z:

en:   -?|usage         display a brief usage message
pl:   -?|usage         wyświetlenie skróconego opisu użycia

en:   help             display a detailed help message
pl:   help             wyświetlenie szczegółowego opisu

en:   -c|check <file>  spellchecks a file
pl:   -c|check <plik>  sprawdzenie pisowni pliku

en:   -a|pipe          "ispell -a" compatibility mode
pl:   -a|pipe          tryb kompatybilności z "ispell -a"

en:   [dump] config    dumps the current configuration to stdout
pl:   [dump] config    zrzut bieżącej konfiguracji na standardowe wyjście

en:   config <key>     prints the current value of an option
pl:   config <klucz>   wypisanie bieżącej wartości opcji

en:     lists available dictionaries / filters / filter modes
pl:     wypisanie dostępnych słowników / filtrów / trybów filtrów

en: [options] is any of the following:
pl: [opcje] mogą być dowolnymi z:

en:   list             produce a list of misspelled words from standard input
pl:   list             utworzenie listy błędnie pisanych słów ze stand. wejścia

en:   soundslike       returns the sounds like equivalent for each word entered
pl:   soundslike       podanie tak samo brzmiących ekwiwalentów wpisanych słów

en:   munch            generate possible root words and affixes
pl:   munch            wygenerowanie możliwych korzeni i afiksów słów

en:   expand [1-4]     expands affix flags
pl:   expand [1-4]     rozszerzenie flag afiksów

en:   clean [strict]   cleans a word list so that every line is a valid word
pl:   clean [strict]   czyszczenie listy słów, żeby każda linia była poprawnym słowem

en:   filter           filters input as if it was being spellchecked
pl:   filter           filtrowanie wejścia jak w trakcie sprawdzania pisowni

en:   -v|version       prints a version line
pl:   -v|version       wypisanie informacji o wersji

en:     reduce the size of a word list via affix compression
pl:     zmniejszenie rozmiaru listy słów poprzez kompresję afiksów

en:   conv <from> <to> [<norm-form>]
pl:   conv <z> <do> [<forma-norm>]

en:     converts from one encoding to another
pl:     przekształcenie z jednego kodowania do innego

en:   norm (<norm-map> | <from> <norm-map> <to>) [<norm-form>]
pl:   norm (<mapa-norm> | <z> <mapa-norm> <do>] [<forma-norm>]

en:     perform Unicode normalization
pl:     wykonanie normalizacji Unikodu

en:   dump|create|merge master|personal|repl [<name>]
pl:   dump|create|merge master|personal|repl [<nazwa>]

en:     dumps, creates or merges a master, personal, or replacement dictionary.
pl:     zrzut, utworzenie lub łącznie słownika głównego, osobistego lub zamienników

note: TRANSLATORS: "none", "internal" and "strict" are literal values and should not be translated.
en:   <norm-form>      normalization form to use, either none, internal, or strict
pl:   <forma-norm>     forma normalizacji do wykonania: none, internal lub strict

en: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 by Kevin Atkinson.
pl: 
    Aspell %s.  Copyright 2000-2023 Kevin Atkinson.

en: Available Dictionaries:
        Dictionaries can be selected directly via the "-d" or "master"
        option.  They can also be selected indirectly via the "lang",
        "variety", and "size" options.
pl: Dostępne słowniki:
        Słowniki można wybrać bezpośrednio opcją "-d" lub "master".
        Mogą być także wybierane pośrednio opcjami "lang", "variety" oraz
        "size".

en: Available Filters (and associated options):
        Filters can be added or removed via the "filter" option.
pl: Dostępne filtry (i powiązane opcje):
        Filtry można dodawać i usuwać opcją "filter".

en: 
      %s filter: %s
pl: 
      filtr %s: %s

note: TRANSLATORS: This should be formated to fit in 80 column or less
en: Available Filter Modes:
        Filter Modes are reconfigured combinations of filters optimized for
        files of a specific type. A mode is selected via the "mode" option.
        This will happen implicitly if Aspell is able to identify the file
        type from the extension, and possibility the contents, of the file.
pl: Dostępne tryby filtrów:
        Tryby filtrów to skonfigurowane kombinacje filtrów zoptymalizowane
        dla plików określonego rodzaju. Tryb wybiera się opcją "mode".
        Jest to robione samoczynnie, jeśli Aspell jest w stanie określić rodzaj
        pliku po rozszerzeniu i ewentualnie zawartości pliku.

en: Error: Stdin not a terminal.
pl: Błąd: standardowe wejście nie jest terminalem.

en: Accept Changes
pl: Akceptacja zmian

en: Delete the previous character
pl: Usunięcie poprzedniego znaku

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Left
pl: Lewo

en: Move Back one space
pl: Przesunięcie o jedno miejsce w lewo

note: TRANSLATORS: This is a literal Key.
en: Right
pl: Prawo

en: Move Forward one space
pl: Przesunięcie o jedno miejsce w prawo

en: Move to the beginning of the line
pl: Przejście na początek linii

en: Move to the end of the line
pl: Przejście na koniec linii

en: Delete the next character
pl: Usunięcie następnego znaku

en: Kill all characters to the EOL
pl: Usunięcie wszystkich znaków do końca linii

en: Abort This Operation
pl: Przerwanie operacji

en: This is probably because:
pl: Prawdopodobna przyczyna:

en: The required field "name" is missing.
pl: Brak wymaganego pola "name".

en: Empty string.
pl: Pusty łańcuch.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the beginning of a word.
pl: Znak '%s' (U+%02X) nie może wystąpić na początku słowa.

en: The character '%s' (U+%02X) must be followed by an alphabetic character.
pl: Znak '%s' (U+%02X) musi poprzedzać znak z alfabetu.

en: Does not contain any alphabetic characters.
pl: Nie zawiera żadnych znaków z alfabetu.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear in the middle of a word.
pl: Znak '%s' (U+%02X) nie może wystąpić w środku słowa.

en: The character '\r' (U+0D) may not appear at the end of a word. This probably means means that the file is using MS-DOS EOL instead of Unix EOL.
pl: Znak '\r' (U+0D) nie może wystąpić na końcu słowa. Oznacza to prawdopodobnie, że plik zawiera znaki końca linii MS-DOS zamiast uniksowych.

en: The character '%s' (U+%02X) may not appear at the end of a word.
pl: Znak '%s' (U+%02X) nie może wystąpić na końcu słowa.

en: Warning: Removing invalid affix '%s' from word %s.
pl: Uwaga: Usuwanie błędnego afiksu '%s' ze słowa %s.

en: Warning: Removing inapplicable affix '%s' from word %s.
pl: Uwaga: Usuwanie nie pasującego afiksu '%s' ze słowa %s.

en: Warning: %s Skipping string.
pl: Uwaga: %s Pominięto łańcuch.

en: The total length is larger than 240 characters.
pl: Całkowita długość jest większa niż 240 znaków.

en: Warning: %s Skipping word.
pl: Uwaga: %s Pominięto słowo.

en: Possibly incorrect count.
pl: Prawdopodobnie błędna liczba.

en: Incompatible hash function.
pl: Niekompatybilna funkcja skrótu.

en: Wrong endian order.
pl: Błędna kolejność bajtów w słowie.

en: Wrong soundslike.
pl: Błędne nazwa pliku brzmień.

en: Wrong soundslike version.
pl: Błędna wersja brzmień.

en: Affix flags found in word but no affix file given.
pl: Napotkano w słowie flagi afiksów, ale nie podano pliku afiksów.

en: The total word length, with soundslike data, is larger than 240 characters.
pl: Całkowita długość słowa, wraz z danymi o brzmieniu, jest większa niż 240 znaków.

en: There must be at least one "add" line.
pl: Musi być przynajmniej jedna linia "add".

en: one of ultra, fast, normal, slow, or bad-spellers
pl: jeden z: ultra, fast, normal, slow, bad-spellers

en: is not one of the allowed types
pl: nie jest jednym z dozwolonych typów

en: The personal word list is unavailable.
pl: Osobista lista słów nie jest dostępna.

en: The session word list is unavailable.
pl: List słów sesji nie jest dostępna.

en: The main word list is unavailable.
pl: Główna lista słów nie jest dostępna.

en: a string of 'o','O','p',or 'P'
pl: łańcuch z 'o','O','p' lub 'P'

note: TRANSLATORS: Like the strings in config.cpp, all strings in *-filter.opt should be under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: experimental filter for hiding delimited contexts
pl: eksperymentalny filtr ukrywający wybrany kontekst

en: context delimiters (separated by spaces)
pl: ograniczniki kontekstu (oddzielone spacjami)

en: swaps visible and invisible text
pl: zamiana tekstu widzialnego i niewidzialnego

en: filter for skipping quoted text in email messages
pl: filtr pomijający cytowany tekst w listach

en: email quote characters
pl: znaki cytowania w e-mailach

en: num chars that can appear before the quote char
pl: liczba znaków mogących wystąpić przed cytowaniem

en: filter for dealing with HTML documents
pl: filtr do obsługi dokumentów HTML

en: HTML attributes to always check
pl: atrybuty HTML do sprawdzania zawsze

en: HTML tags to always skip the contents of
pl: znaczniki HTML do pomijania zawartości zawsze

en: filter for Markdown/CommonMark documents
pl: filtr do dokumentów Markdown/CommonMark

en: skip link labels in link reference definitions
pl: pomijanie etykiet powiązań w definicjach odnośników

en: support tags that span multiple lines outside of HTML blocks
pl: obsługa znaczników obejmujących wiele linii poza blokami HTML

en: HTML tags that start an HTML block that allows blank lines
pl: znaczniki HTML rozpoczynające blok HTML dopuszczający puste linie

en: HTML tags that start an HTML block that ends with a blank line
pl: znaczniki HTML rozpoczynające blok HTML kończący się pustą linią

en: filter for dealing with Nroff documents
pl: filtr do obsługi dokumentów Nroff

en: filter for dealing with generic SGML/XML documents
pl: filtr do obsługi ogólnych dokumentów SGML/XML

en: SGML attributes to always check
pl: atrybuty SGML do sprawdzania zawsze

en: SGML tags to always skip the contents of
pl: znaczniki SGML do pomijania zawartości zawsze

en: filter for dealing with TeX/LaTeX documents
pl: filtr do obsługi dokumentów w TeXu/LaTeXu

en: check TeX comments
pl: sprawdzanie komentarzy TeXa

en: TeX commands
pl: polecenia TeXa

en: filter for dealing with Texinfo documents
pl: filtr do obsługi dokumentów Texinfo

en: Texinfo commands to ignore the parameters of
pl: polecenia Texinfo do ignorowania parametrów

en: Texinfo environments to ignore
pl: środowiska Texinfo do ignorowania

en: filter to skip URL like constructs
pl: filtr pomijający konstrukcje w stylu URL-i

en: mode for checking C++ comments and string literals
pl: tryb do sprawdzania komentarzy i łańcuchów w C++

en: mode to check any lines starting with a #
pl: tryb do sprawdzania linii zaczynających się od #

en: mode for skipping quoted text in email messages
pl: tryb do pomijania cytowanego tekstu w listach

en: mode for checking HTML documents
pl: tryb do sprawdzania dokumentów HTML

en: mode for checking Markdown/CommonMark documents
pl: tryb do sprawdzania dokumentów Markdown/CommonMark

en: mode to disable all filters
pl: tryb wyłączający wszystkie filtry

en: mode for checking Nroff documents
pl: tryb do sprawdzania dokumentów Nroff

en: mode for checking Perl comments and string literals
pl: tryb do sprawdzania komentarzy i łańcuchów w Perlu

en: mode for checking generic SGML/XML documents
pl: tryb do sprawdzania ogólnych dokumentów SGML/XML

en: mode for checking TeX/LaTeX documents
pl: tryb do sprawdzania dokumentów w TeXu/LaTeXu

en: mode for checking Texinfo documents
pl: tryb do sprawdzania dokumentów Texinfo

en: mode to skip URL like constructs (default mode)
pl: tryb do pomijania napisów typu URL (domyślny)
