aspell 0.51 - en to be translation catalogue (79 entries)

note: TRANSLATORS: The remaining strings in config.cpp should be kept under 50 characters, begin with a lower case character and not include any trailing punctuation marks.
en: main configuration file
be: канфігурацыйны файл

en: location of main configuration file
be: знаходжаньне канфігурацыйнага файла

en: location of language data files
be: разьмяшччэньне файлаў даньняў мовы

en: location of the main word list
be: разьмяшчэньне сьпісу словаў

en: encoding to expect data to be in
be: кадаваньне чаканых даньняў

en: add or removes a filter
be: дадае ці выдаляе фільтар

en: extra dictionaries to use
be: дадатковыя слоўнікі для выкарыстаньня

en: location for personal files
be: разьмяшчэньне для асабістых файлаў

en: ignore words <= n chars
be: ігнараваньне словаў <= n сымбаляў

en: ignore case when checking words
be: ігнараваньне рэгістра ў працэсе праверкі словаў

en: ignore commands to store replacement pairs
be: ігнараваньне камандаў у захаваньні параў замены

en: extra information for the word list
be: дадатковыя зьвесткі для сьпісу словаў

en: keyboard definition to use for typo analysis
be: вызначэньне клявіятуры ў выкарыстаньні для тыповага аналізу

en: language code
be: код мовы

en: deprecated, use lang instead
be: асуджана, замест гэтага выкарыстоўвайце lang

en: location of local language data files
be: разьмяшчэньне файлаў даньняў бягучае мовы

en: base name of the main dictionary to use
be: асноўная назва слоўніка

en: personal configuration file
be: пэрсанальны канфігурацыйны файл

en: prefix directory
be: каталёг

en: replacements list file name
be: назва файла сьпісу зьменаў

en: consider run-together words legal
be: разгледзеныя складаныя словы правільныя

en: minimal length of interior words
be: мінімальная даўжыня нутраных словаў

en: save replacement pairs on save all
be: захаваньне параў замены ў часе захаваньня

en: set the prefix based on executable location
be: усталяваньне прэфікса са знаходжаньня запускнога файла

en: size of the word list
be: памер сьпісу файлаў

en: no longer used
be: шмат не выкрыстоўваўся

en: suggestion mode
be: рэжым прапанаваньня

en: create a backup file by appending ".bak"
be: стварае рэзэрвовы файл праз даданьне пашырэньня ".bak"

en: reverse the order of the suggest list
be: адваротны накірунак у сьпісе прапановаў

en: time load time and suggest time in pipe mode
be: час загрузкі й час прапановы ў рэжыме канала

en: The file "%file:1" can not be opened
be: Файл "%file:1" не можа быць адкрыты

en: The file "%file:1" can not be opened for reading.
be: Файл "%file:1" не можа быць адкрыты для чытаньня.

en: The file "%file:1" can not be opened for writing.
be: Файл "%file:1" не можа быць адкрыты для запісу.

en: The file name "%file:1" is invalid.
be: Недапушчальная назва файла "%file:1".

en: The file "%file:1" is not in the proper format.
be: Файл "%file:1" у памылковым фармаце.

en: The directory "%dir:1" can not be opened for reading.
be: Каталёг "%dir:1" не можа быць адкрыты для чытаньня.

en: The key "%key:1" is unknown.
be: Ключ "%key:1" невядомы.

en: The value for option "%key:1" can not be changed.
be: Значэньне для выбару "%key:1" не можа быць зьменена.

en: The key "%key:1" is not %accepted:2 and is thus invalid.
be: Ключ "%key:1" не %accepted:2 і таму нерэчаісны.

en: The value "%value:2" is not %accepted:3 and is thus invalid for the key "%key:1".
be: Значэньне "%value:2" не %accepted:3 і таму не рэчаісна для ключа "%key:1".

en: The language "%lang:1" is not known.
be: Мова "%lang:1" невядома.

en: The soundslike "%sl:2" is not known.
be: Невядомы гук "%sl:2".

en: The language "%lang:1" is not supported.
be: Мова "%lang:1" не падтрымліваецца.

en: No word lists can be found for the language "%lang:1".
be: Няма сьпісу словаў для мовы "%lang:1".

en: Expected language "%lang:1" but got "%prev:2".
be: Чакалася мова "%lang:1" але атрымана "%prev:2".

en: The encoding "%encod:1" is not known.
be: Невядомае кадаваньне "%encod:1".

en: The encoding "%encod:1" is not supported.
be: Кадаваньне "%encod:1" не падтрымліваецца.

en: The conversion from "%encod:1" to "%encod2:2" is not supported.
be: Пераўтварэньне з "%encod:1" у "%encod2:2" не падтрымліваецца.

en: The word "%word:1" is invalid.
be: Слова "%word:1" нерэчаіснае.

en: Unhandled Error:
be: Памылка без апрацоўкі:

en: Error:
be: Памылка:

en: enter Email mode.
be: рэжым э-пошты.

en: enter TeX mode.
be: рэжым TeX.

en: Invalid Option: %s
be: Недапушчальны выбар: %s

en: You must specify an action
be: Вы мусіце пазначыць дзеяньне

en: Unknown Action: %s
be: Невядомае дзеяньне: %s

en: Invalid Input
be: Недапушчальны ўвод

en: Time to load word list:
be: Час загрузкі сьпісу словаў:

en: You must specify a file name.
be: Вы мусіце пазначыць назву файла.

en: Could not open the file "%s" for reading
be: Немагчыма адкрыць файл "%s" для чытаньня

en: Invalid keymapping: %s
be: Недапушчальнае мапаваньне клявішаў:·%s

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Ignore all
be: Ігнараваць усё

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace all
be: Замяніць усё

en: Add
be: Дадаць

en: Add Lower
be: Дадаць малымі літарамі

en: Abort
be: Адкінуць

en: Exit
be: ВЫйсьці

en: With:
be: З:

en: Sorry that is an invalid choice!
be: Выбачайце, але гэта памылковы выбар!

en: Can't merge a master word list yet. Sorry.
be: Немагчыма зараз аб'яднаць асноўны сьпіс словаў. Выбачайце.

en: Sorry "create/merge personal" is currently unimplemented.
be: Выбачайце "стварэньне/аб'яднаньне пэрсанальнага" зараз непрацаздольнае.

en: Sorry I won't overwrite "%s"
be: Выбачайце, трэба перазапісаць "%s"

en: Sorry "create/merge repl" is currently unimplemented.
be: Выбачайце пакуль гэтая апэрацыя непрацаздольная.

en: email quote characters
be: сымбалі дужак э.пошты

en: num chars that can appear before the quote char
be: колькасьць сымбаляў якія ідуць перад сымбалем дужак

en: check TeX comments
be: праверка камэнтараў TeX

en: TeX commands
be: каманды TeX
