astk - en to da translation catalogue (12 entries)

note: Type: select Description
en: Aster platform:
da: Aasterplatform:

note: Type: select Description
en: Select Aster platform.
da:  Vælg Asterplatform.

note: Type: string Description
en: ASTK server domain name:
da: ASTK-serverdomænenavn:

note: Type: string Description
en: Please enter the domain name of the server that this ASTK client should connect to.
da: Indtast venligst domænenavnet på serveren som denne ASTK-klient skal forbinde til.

note: Type: string Description
en: ASTK server host name:
da: ASTK-serverværtsnavn:

note: Type: string Description
en: Please enter the host name (without domain name) of the server that this ASTK client should connect to.
da: Indtast venligst værtsnavnet (uden domænenavn) på serveren som denne ASTK-klient skal forbinde til.

note: Type: string Description
en: ASTK client node name:
da: ASTK-klientknudenavn:

note: Type: string Description
en: Please enter the public name by which this client will be known on the network. It must be a unique name within the domain.
da: Indtast venligst det offentlige navn som denne klient vil blive kendt som på netværket. Det skal være et unikt navn indenfor domænet.

note: Type: select Description
en: Standard editor:
da: Standardredigering:

note: Type: select Description
en: Please select the command line that ASTK should use to launch an editor.
da: Vælg venligst kommandolinjen som ASTK skal bruge til at starte en redigering.

note: Type: select Description
en: Standard terminal emulator:
da: Standardterminalemulator:

note: Type: select Description
en: Please select the command line that ASTK should use to launch a terminal window.
da: Vælg venligst kommandolinjen som ASTK skal bruge til at starte et terminalvindue.
