atk - en to xh translation catalogue (114 entries)

en: Selected Link
xh: Unxulumaniso olukhethiweyo

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
xh: Icacisa ukuba ingaba umba we-AtkHyperlink ukhethiwe na

en: Number of Anchors
xh: Inani lee-Ankile

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
xh: Inani lee-ankile elinxulunyaniswa nelungu le-AtkHyperlink

en: End index
xh: Phelisa isalathiso

en: The end index of the AtkHyperlink object
xh: Isiphelo sesalathiso somba we-AtkHyperlink

en: Start index
xh: Qalisa isalathiso

en: The start index of the AtkHyperlink object
xh: Isalathiso sokuqalisa somba we-AtkHyperlink

en: invalid
xh: ayisebenzi

en: accelerator label
xh: ileyibhile yesinqumlisi

en: alert
xh: isiqaphelisi

en: animation
xh: oopopayi

en: arrow
xh: isalathisi

en: calendar
xh: ikhalenda

en: canvas
xh: i-canvas yokuzobela

en: check box
xh: uphawu olufakwa ebhokisini

en: check menu item
xh: okukhethwa kwimenyu yokuqinisekisa

en: color chooser
xh: isikhethi sombala

en: column header
xh: okubhalwa emantla oluhlu

en: combo box
xh: ibhokisi enoludwe ekunokukhethwa kulo

en: dateeditor
xh: umhleli weentsuku

en: desktop icon
xh: umfanekiso ongumqondiso kwi-desktop

en: desktop frame
xh: isakhelo se-desktop

en: dial
xh: nxibelelana

en: dialog
xh: ingxoxo

en: directory pane
xh: isahlulo sefestile kavimba weefayili

en: drawing area
xh: indawo yokuzoba

en: file chooser
xh: umkhethi weefayili

en: filler
xh: umgcini weefayili

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
xh: umkhethi wefonti

en: frame
xh: isakhelo

en: glass pane
xh: isahlulo sefestile yeglasi

en: html container
xh: isiqulathi se-html

en: icon
xh: umfanekiso ongumqondiso

en: image
xh: umfanekiso

en: internal frame
xh: isakhelo sangaphakathi

en: label
xh: ileyibhile

en: layered pane
xh: isahlulo sefestile esinomaleko

en: list
xh: uludwe

en: list item
xh: okukhethwa kuludwe

en: menu
xh: imenyu

en: menu bar
xh: umgca wemenyu

en: menu item
xh: okukhethwa kwimenyu

en: option pane
xh: okukhethwa kuludwe

en: page tab
xh: i-tab yephepha

en: page tab list
xh: uludwe lwe-tab yephepha

en: panel
xh: indawo yolawulo

en: password text
xh: umbhalo we-password

en: popup menu
xh: imenyu yokukhetha okuvelayo

en: progress bar
xh: umgca wenkqubela

en: push button
xh: iqhosha elicinezelwayo

en: radio button
xh: iqhosha lokukhetha

en: radio menu item
xh: okukhethwa kwimenyu ye-radio

en: root pane
xh: umva weskrini

en: row header
xh: okubhalwe emantla omgca

en: scroll bar
xh: umgca wokuhlisa usenyusa

en: scroll pane
xh: ifestile yokuhlisa usenyusa

en: separator
xh: isahluli

en: slider
xh: islayida

en: split pane
xh: ifestile yokwahlukanisa

en: spin button
xh: iqhosa lokujikelezisa

en: statusbar
xh: umgca wobume

en: table
xh: itheyibhile

en: table cell
xh: iseli yetheyibhile

en: table column header
xh: okubhalwa emantla oluhlu lwetheyibhile

en: table row header
xh: okubhalwa emantla omgca wetheyibhile

en: tear off menu item
xh: susa okukhethwa kwimenyu

en: terminal
xh: i-terminal

en: text
xh: umbhalo

en: toggle button
xh: iqhosha le-toggle

en: tool bar
xh: umgca wezixhobo

en: tool tip
xh: inkcazelo yesixhobo

en: tree
xh: imo-mthi

en: tree table
xh: itheyibhile yenkcazelo

en: unknown
xh: ayaziwa

en: viewport
xh: ikroba lokubuka

en: window
xh: ifestile

en: header
xh: okubhalwa emantla ephepha

en: footer
xh: okubhalwa emazantsi ephepha

en: paragraph
xh: umhlathi

en: application
xh: inkqubo yekhompyutha

en: autocomplete
xh: igqibezela ngokwayo

en: edit bar
xh: umgca wokuhlela

en: embedded component
xh: inxalenye eqhotyoshelweyo

en: Accessible Name
xh: Igama eliFikelelekayo

en: Object instance’s name formatted for assistive technology access
xh: Igama leenkcukacha zomba elilungiselelwe ubugcisa obuncedisayo

en: Accessible Description
xh: Inkcazelo eFikelelekayo

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
xh: Inkcazelo ngomba, ilungiselelwe ubugcisa obuncedisayo

en: Accessible Parent
xh: Unozala oFikelelekayo

en: Is used to notify that the parent has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba unozala utshintsile

en: Accessible Value
xh: Ixabiso eliFikelelekayo

en: Is used to notify that the value has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba ixabiso litshintshile

en: Accessible Role
xh: Indima eFikelelekayo

en: The accessible role of this object
xh: Indima efikelelekayo yalo mba

en: Accessible Layer
xh: Umaleko ofikelelekayo

en: The accessible layer of this object
xh: Umaleko ofikelelekayo walo mba

en: Accessible MDI Value
xh: Ixabiso elifikelelekayo le-MDI

en: The accessible MDI value of this object
xh: Ixabiso elifikelelekayo le-MDI yalo mba

en: Accessible Table Caption
xh: Inkcazelo yeTheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba inkcazelo yetheyibhile itshintshile; olu phawu malungasetyenziswa. Kodwa makusetyenziswe accessible-table-caption-object

en: Accessible Table Column Header
xh: Okubhalwa kuLuhlu lweTheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table column header has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba okubhalwa emantla oluhlu lwetheyibhile kutshintshile

en: Accessible Table Column Description
xh: Inkcazelo yoLuhlu lweTheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table column description has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba inkcazelo yoluhlu lwetheyibhile itshintshile

en: Accessible Table Row Header
xh: Okubhalwa kuMgca weTheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table row header has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba okubhalwa emantla omgca wetheyibhile kutshintshile

en: Accessible Table Row Description
xh: Inkcazelo yoMgca weTheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table row description has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba inkcazelo yomgca wetheyibhile itshintshile

en: Accessible Table Summary
xh: Isishwankathelo Setheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table summary has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba isishwankathelo setheyibhile sitshintshile

en: Accessible Table Caption Object
xh: Umba weNkcazelo yeTheyibhile eFikelelekayo

en: Is used to notify that the table caption has changed
xh: Isetyenziselwa ukwazisa ukuba inkcazelo yetheyibhile itshintshile

en: Number of Accessible Hypertext Links
xh: Inani leziNxulumanisi eziFikelelekayo zeHypertext

en: The number of links which the current AtkHypertext has
xh: Inani lezinxulumanisi ezikwi-AtkHypertext yangoku
