atk - en to hy translation catalogue (126 entries)

en: Selected Link
hy: Ընտրված հղում

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
hy: Որոշում է արդյոք AtkHyperlink օբյեկտն ընտրված է

en: Number of Anchors
hy: Խարիսխների քանակը

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
hy: AtkHyperlink օբյեկտի հետ ասոցացված խարիսխների քանակը

en: End index
hy: Վերջնական ինդեքս

en: The end index of the AtkHyperlink object
hy: AtkHyperlink օբյեկտի վերջնական ինդեքս

en: Start index
hy: Սկիզբնական ինդեքս

en: The start index of the AtkHyperlink object
hy: AtkHyperlink օբյեկտի սկիզբնական ինդեքս

en: invalid
hy: անվավեր

en: accelerator label
hy: արագացուցչի պիտակ

en: alert
hy: տագնապ

en: animation
hy: անիմացիա

en: arrow
hy: սլաք

en: calendar
hy: օրացույց

en: canvas
hy: կտավ

en: check box
hy: նշատուփ

en: check menu item
hy: նշատուփերի տարր

en: color chooser
hy: գույնի ընտրություն

en: column header
hy: սյան գլխամաս

en: combo box
hy: համակցված տուփ

en: dateeditor
hy: ամսաթվի խմբագրիչ

en: desktop icon
hy: աշխատասեղանի պատկերակ

en: desktop frame
hy: աշխատասեղանի շրջանակ

en: dial
hy: համարի հավաքում

en: dialog
hy: երկխոսություն

en: directory pane
hy: պանակի վահանակ

en: drawing area
hy: նկարչության տարածք

en: file chooser
hy: ֆայլերի ընտրություն

en: filler
hy: ներկող

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
hy: տառատեսակի ընտրություն

en: frame
hy: շրջանակ

en: glass pane
hy: թափանցիկ վահանակ

en: html container
hy: պարունակությունը html լեզվով

en: icon
hy: պատկերակ

en: image
hy: նկար

en: internal frame
hy: ներքին շրջանակ

en: label
hy: պիտակ

en: layered pane
hy: շերտավոր վահանակ

en: list
hy: ցուցակ

en: list item
hy: ցուցակի տարր

en: menu
hy: մենյու

en: menu bar
hy: մենյուի գոտի

en: menu item
hy: մենյուի տարր

en: option pane
hy: ընտրանքի վահանակ

en: page tab
hy: էջի ներդիր

en: page tab list
hy: էջի ներդիրների ցանկ

en: panel
hy: վահանակ

en: password text
hy: գաղտնաբառ

en: popup menu
hy: ելնող մենյու

en: progress bar
hy: ընթացագոտի

en: push button
hy: սեղմվող կոճակ

en: radio button
hy: կետակոճակ

en: radio menu item
hy: Կետակոճակների տարր

en: root pane
hy: արմատային վահանակ

en: row header
hy: տողի գլխամաս

en: scroll bar
hy: ոլորագոտի

en: scroll pane
hy: ոլորման վահանակ

en: separator
hy: բաժանիչ

en: slider
hy: սահիչ

en: split pane
hy: կրկնակի վահանակ

en: spin button
hy: պտտման կոճակ

en: statusbar
hy: վիճակագոտի

en: table
hy: աղյուսակ

en: table cell
hy: աղյուսակի բջիջ

en: table column header
hy: աղյուսակի սյան գլխամաս

en: table row header
hy: աղյուսակի տողի գլխամաս

en: tear off menu item
hy: անբաժան մենյուի տարր

en: terminal
hy: տերմինալ

en: text
hy: տեքստ

en: toggle button
hy: փոխանջատիչ կոճակ

en: tool bar
hy: գործիքների գոտի

en: tool tip
hy: հուշում

en: tree
hy: ծառ

en: tree table
hy: ծառի տեսքով աղյուսակ

en: unknown
hy: անհայտ

en: viewport
hy: դիտման տարածք

en: window
hy: պատուհան

en: header
hy: գլխամաս

en: footer
hy: ստորամաս

en: paragraph
hy: պարբերություն

en: ruler
hy: քանոն

en: application
hy: աշխատածրագիր

en: autocomplete
hy: ինքնալրացում

en: edit bar
hy: խմբագրման վահանակ

en: embedded component
hy: ներդրված բաղադրիչ

en: entry
hy: գրառում

en: chart
hy: գծապատկեր

en: caption
hy: վերնագիր

en: document frame
hy: փաստաթղթի շրջանակ

en: heading
hy: վերնագիր

en: page
hy: էջ

en: section
hy: բաժին

en: redundant object
hy: ավելցուկային օբյեկտ

en: form
hy: ձեւ

en: link
hy: հղում

en: input method window
hy: մուտքագրման մեթոդի պատուհան

en: Accessible Name
hy: Մատչելիացված անուն

en: Object instance’s name formatted for assistive technology access
hy: Օբյեկտի օրինակի նկարագրություն, որն օգտագործվում է մատչելիացման տեխնոլոգիաների միջոցով հասանելիության համար

en: Accessible Description
hy: Մատչելիացված նկարագրություն

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
hy: Օբյեկտի նկարագրություն, որն օգտագործվում է մատչելիացման տեխնոլոգիաների միջոցով հասանելիության համար

en: Accessible Parent
hy: Մատչելիացված ծնող

en: Is used to notify that the parent has changed
hy: Օգտագործվում է ծնողի փոփոխությունների մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Value
hy: Մատչելիացված արժեք

en: Is used to notify that the value has changed
hy: Օգտագործվում է արժեքի փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Role
hy: Մատչելիացված դեր

en: The accessible role of this object
hy: Այս օբյեկտի հասանելի դերը

en: Accessible Layer
hy: Մատչելիացված շերտ

en: The accessible layer of this object
hy: Այս օբյեկտի հասանելի շերտը

en: Accessible MDI Value
hy: Մատչելիացված MDI արժեք

en: The accessible MDI value of this object
hy: Այս օբյեկտի հասանելի MDI արժեքը

en: Accessible Table Caption
hy: Մատչելիացված աղյուսակի վերնագիր

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի գլխամասի փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար; այս հատկությունը չպետք է օգտագործվի, փոխարենը պետք է օգտագործվի accessible-table-caption-object հատկությունը

en: Accessible Table Column Header
hy: Մաչելիացված աղյուսակի սյան գլխամաս

en: Is used to notify that the table column header has changed
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի սյան գլխամասի փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Table Column Description
hy: Աղյուսակի սյան մատչելի նկարագրություն

en: Is used to notify that the table column description has changed
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի սյան նկարագրության փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Table Row Header
hy: Մաչելիացված աղյուսակի տողի գլխամաս

en: Is used to notify that the table row header has changed
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի տողի գլխամասի փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Table Row Description
hy: Աղյուսակի տողի մատչելի նկարագրություն

en: Is used to notify that the table row description has changed
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի տողի նկարագրության փոփոության մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Table Summary
hy: Մատչելիացված աղյուսակի ամփոփում

en: Is used to notify that the table summary has changed
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի ամփոփման փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար

en: Accessible Table Caption Object
hy: Մատչելիացված աղյուսակի վերնագրի օբյեկտ

en: Is used to notify that the table caption has changed
hy: Օգտագործվում է աղյուսակի վերնագրի փոփոխության մասին տեղեկացնելու համար

en: Number of Accessible Hypertext Links
hy: Հասանելի հիպերտեքստային հղումների քանակը

en: The number of links which the current AtkHypertext has
hy: AtkHypertext ընթացիկ օբյեկտի պարունակած հղումների քանակը
