at-spi2-core - en to sq translation catalogue (140 entries)

en: AT-SPI: Unknown signature %s for RemoveAccessible
sq: AT-SPI: Firmë e panjohur %s për RemoveAccessible

en: AT-SPI: Error calling getRoot for %s: %s
sq: AT-SPI: Gabim gjatë thirjes getRoot për %s: %s

en: AT-SPI: Error in GetItems, sender=%s, error=%s
sq: AT-SPI: Gabim në GetItems, sender=%s, error=%s

en: AT-SPI: Called _atspi_dbus_return_accessible_from_message with strange signature %s
sq: AT-SPI: Është përdorur _atspi_dbus_return_accessible_from_message me firmë të dyshimtë %s

en: AT-SPI: Called _atspi_dbus_return_hyperlink_from_message with strange signature %s
sq: AT-SPI: Është përdorur _atspi_dbus_return_hyperlink_from_message me firmë të dyshimtë %s

en: AT-SPI: AddAccessible with unknown signature %s
sq: AT-SPI: AddAccessible me firmë të panjohur %s

en: AT-SPI: Could not get the display
sq: AT-SPI: E pamundur marrja e ekranit

en: AT-SPI: Accessibility bus not found - Using session bus.
sq: AT-SPI: Bus i açesibilitetit nuk u gjet - Po përdoret bus i seancës.

en: AT-SPI: Couldn't connect to bus: %s
sq: AT-SPI: E pamundur lidhja me bus: %s

en: AT-SPI: Couldn't register with bus: %s
sq: AT-SPI: I pamundur regjistrimi me bus: %s

en: The application no longer exists
sq: Aplikativi nuk ekziston më

en: AT-SPI: expected a variant when fetching %s from interface %s; got %s
sq: AT-SPI: pritej një variant gjatë marrjes së %s nga interfaqja %s; u mor %s

en: atspi_dbus_get_property: Wrong type: expected %s, got %c
sq: atspi_dbus_get_property: Lloj i gabuar: pritej %s, u mor %c

en: AT-SPI: Unknown interface %s
sq: AT-SPI: Interfaqe e panjohur %s

en: AT-SPI: expected 2 values in states array; got %d
sq: AT-SPI: priteshin 2 vlera në matricën e gjëndjes; u mor %d

en: Streamable content not implemented
sq: Përmbajtja streamable nuk është implementuar

en: called atspi_event_listener_register_from_callback with a NULL event_type
sq: është thirrur atspi_event_listener_register_from_callback me një event_type NULL

en: Got invalid signature %s for signal %s from interface %s
sq: U mor firma e pavlefshme %s për sinjalin %s nga interfaqja %s

en: Selected Link
sq: Lidhja e zgjedhur

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
sq: Specifikon nëse është zgjedhur objekti AtkHyperlink

en: Number of Anchors
sq: Numri i lidhjeve

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
sq: Numri i spirancave shoqëruar me objektin AtkHyperlink

en: End index
sq: Fundi i treguesit

en: The end index of the AtkHyperlink object
sq: Fundi i treguesit të objektit AtkHyperlink

en: Start index
sq: Fillimi i treguesit

en: The start index of the AtkHyperlink object
sq: Fillimi i treguesit të objektit AtkHyperlink

en: invalid
sq: i pavlefshëm

en: accelerator label
sq: etiketa e përshpejtuesit

en: alert
sq: paralajmërim

en: animation
sq: animacioni

en: arrow
sq: shigjetë

en: calendar
sq: kalendar

en: canvas
sq: telë

en: check box
sq: kuti zgjedhjeje

en: check menu item
sq: element menu zgjedhur

en: color chooser
sq: zgjedhësi i ngjyrave

en: column header
sq: kreu i kollonës

en: combo box
sq: kuti e kombinuar

en: dateeditor
sq: ndryshues date

en: desktop icon
sq: ikonë për desktop

en: desktop frame
sq: kornizë desktop-i

en: dial
sq: telefonatë

en: dialog
sq: dritare dialogu

en: directory pane
sq: paneli i directory

en: drawing area
sq: sipërfaqja e vizatimit

en: file chooser
sq: zgjedhësi i file

en: filler
sq: mbushës

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
sq: zgjedhës gërmash

en: frame
sq: kornizë

en: glass pane
sq: panel i tejdukshëm

en: html container
sq: përmbajtës html

en: icon
sq: ikonë

en: image
sq: figurë

en: internal frame
sq: kornizë e brendshme

en: label
sq: etiketë

en: layered pane
sq: panel me nivele

en: list
sq: listë

en: list item
sq: element liste

en: menu bar
sq: shtyllë menuje

en: menu item
sq: element menuje

en: option pane
sq: panel opsionesh

en: page tab
sq: skedë

en: page tab list
sq: listë skedash

en: password text
sq: tekst fjalëkalimi

en: popup menu
sq: menu e shpalosëshme

en: progress bar
sq: shtyllë ecurie

en: push button
sq: pulsant

en: radio button
sq: pulsant zgjedhje

en: radio menu item
sq: element menu zgjedhje

en: root pane
sq: panel bazë

en: row header
sq: kreu i rreshtit

en: scroll bar
sq: shtyllë rrëshkitje

en: scroll pane
sq: panel me rrëshkitje

en: separator
sq: ndarës

en: slider
sq: kontrollues me rrëshkitje

en: split pane
sq: panel i ndarë

en: spin button
sq: pulsant numerik

en: statusbar
sq: shtyllë gjëndjeje

en: table
sq: tabelë

en: table cell
sq: qeli tabele

en: table column header
sq: kreu kollone tabele

en: table row header
sq: kreu rresht tabele

en: tear off menu item
sq: element i shkëputshëm menuje

en: text
sq: tekst

en: toggle button
sq: pulsant me dy gjëndje

en: tool bar
sq: panel instrumentësh

en: tool tip
sq: propozim

en: tree
sq: degëzim

en: tree table
sq: tabelë e degëzuar

en: unknown
sq: nuk njihet

en: window
sq: dritare

en: header
sq: kreu

en: footer
sq: fundi

en: paragraph
sq: paragraf

en: ruler
sq: vizore

en: application
sq: aplikativ

en: autocomplete
sq: plotësim automatik

en: edit bar
sq: shtyllë ndryshimi

en: embedded component
sq: komponent i trupëzuar

en: entry
sq: fushë shtimi

en: chart
sq: diagramë

en: caption
sq: titull

en: document frame
sq: kornizë dokumenti

en: heading
sq: titull

en: page
sq: faqe

en: section
sq: seksion

en: redundant object
sq: objekt i përsëritur

en: form
sq: formular

en: link
sq: lidhje

en: input method window
sq: dritare metode të input

en: Accessible Name
sq: Emri açesibël

en: Object instance’s name formatted for assistive technology access
sq: Emri i instancës së objektit i formatuar për të qenë i shfrytëzueshëm nga teknollogjitë asistuese

en: Accessible Description
sq: Përshkrimi açesibël

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sq: Përshkrimi i një objekti, formatuar për hyrje nga teknollogjia asistuese

en: Accessible Parent
sq: Prind i përshtatshëm

en: Is used to notify that the parent has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që prindi është ndryshuar

en: Accessible Value
sq: Vlerë e përshtatshme

en: Is used to notify that the value has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që vlera është ndryshuar

en: Accessible Role
sq: Rol i përshtatshëm

en: The accessible role of this object
sq: Roli i përshtatshëm i këtij objekti

en: Accessible Layer
sq: Nivel i përshtatshëm

en: The accessible layer of this object
sq: Niveli i përshtatshëm i këtij objekti

en: Accessible MDI Value
sq: Vlerë MDI e përshtatshme

en: The accessible MDI value of this object
sq: Vlera e përshtatshme MDI e këtij objekti

en: Accessible Table Caption
sq: Titull i përshtatshëm tabele

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
sq: Përdoret për të njoftuar që përshkrimi i tabelës është ndryshuar; kjo pronësi nuk duhet përdorur. Në vend të saj duhet përdorur accessible-table-caption-object

en: Accessible Table Column Header
sq: Titulli i përshtatshëm i kollonës së tabelës

en: Is used to notify that the table column header has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që titulli i kollonës së tabelës është ndryshuar

en: Accessible Table Column Description
sq: Përshkrim i përshtatshëm i kollonës së tabelës

en: Is used to notify that the table column description has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që përshkrimi i kollonës së tabelës është ndryshuar

en: Accessible Table Row Header
sq: Titulli i përshtatshëm i rreshtit të tabelës

en: Is used to notify that the table row header has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që titulli i rreshtit të tabelës është ndryshuar

en: Accessible Table Row Description
sq: Përshkrim i përshtatshëm i rreshtit të tabelës

en: Is used to notify that the table row description has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që përshkrimi i rreshtit të tabelës është ndryshuar

en: Accessible Table Summary
sq: Përmbledhje e përshtatshme e tabelës

en: Is used to notify that the table summary has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që përmbledhja e tabelës është ndryshuar

en: Accessible Table Caption Object
sq: Objekt titulli i përshtatshëm tabele

en: Is used to notify that the table caption has changed
sq: Përdoret për të njoftuar që titulli i tabelës është ndryshuar

en: Number of Accessible Hypertext Links
sq: Numër lidhjesh të përshtatshme në hypertext

en: The number of links which the current AtkHypertext has
sq: Numri i lidhjeve që ka AtkHypertext-i aktual
