atomix 0.9.2 - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Build molecules out of single atoms
ca: Construeix molècules a partir d'àtoms individuals

en: Atomix is a puzzle game where your goal is to assemble molecules from compound atoms by moving them on the playfield. However, atoms don't just move wherever you want to move them to, they slide until they hit either a wall or another atom.
ca: Atomix és un joc de trencaclosques on el seu objectiu és muntar molècules d'àtoms compostos movent-les en el camp de joc. No obstant això, els àtoms no es limiten a moure cap a on es desitgi per moure'ls a, llisquen fins que arribin ja sigui a una paret o a un altre àtom.

en: Try to build the molecules as fast as you can on each level to earn a higher score.
ca: Intenta construir les molècules tan ràpid com et sigui possible en cada nivell per a obtenir una puntuació més alta.

en: Molecule puzzle game
ca: Joc de Trencaclosques amb molècules

en: A puzzle game about atoms and molecules
ca: Un trencaclosques sobre àtoms i molècules

en: Acetic Acid
ca: Àcid acètic

en: Acetone
ca: Acetona

en: Butanol
ca: Betanol

en: Cyclobutane
ca: Ciclobutà

en: Dimethyl Ether
ca: Dimetil-Èter

en: Ethanal
ca: Etanal

en: Ethane
ca: Età

en: Ethanol
ca: Etanol

en: Ethylene
ca: Etilè

en: Glycerin
ca: Glicerina

en: Lactic Acid
ca: Àcid làctic

en: Methanal
ca: Metanal

en: Methane
ca: Metà

en: Methanol
ca: Metanol

en: Propylene
ca: Propilè

en: Pyran
ca: Pirà

en: Trans Butylen
ca: Transbutilè

en: Water
ca: Aigua

en: _File
ca: _Fitxer

en: _New Game
ca: Joc _nou

en: _End Game
ca: _Finalitza el joc

en: _Skip Level
ca: _Omet el _nivell

en: _Reset Level
ca: _Reinicia el nivell

en: _Undo Move
ca: _Desfés el moviment

en: _Pause Game
ca: _Atura el joc

en: _Continue Game
ca: _Continua el joc

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About
ca: Qu_Ant a

en: Level:
ca: Nivell:

en: Molecule:
ca: Molècula:

en: Formula:
ca: Fórmula:

en: Score:
ca: Puntuació:

en: Time:
ca: Temps:

en: empty
ca: buit

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: New Game
ca: Joc nou

en: End Game
ca: Finalitza el joc

en: Skip Level
ca: Omet el nivell

en: Reset Level
ca: Reinicia el nivell

en: Undo Move
ca: Desfés la jugada

en: Pause Game
ca: Atura el joc

en: Continue Game
ca: Continua el joc

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Surt

en: Guide the atoms through the maze to form molecules. Click, or use the arrow keys and Enter, to select an atom and move it. Be careful, though: an atom keeps moving until it hits a wall.
ca: Guia dels àtoms a través del laberint per a formar molècules. Feu clic o utilitzeu les tecles de fletxa i Retorn per a seleccionar un àtom i moure'l. Aneu amb compte, ja que: un àtom segueix movent-se fins que xoca amb una paret.

en: Couldn't find level sequence description.
ca: No s'ha trobat la descripció de la seqüència del nivell.

en: No level found.
ca: No s'ha trobat cap nivell.

en: Found level '%s' in: %s
ca: S'ha trobat el nivell '%s' a: %s

en: Congratulations! You have finished all Atomix levels.
ca: Felicitats! Heu finalitzat tots els nivells de l'Atomix.

en: No themes found.
ca: No s'ha trobat cap tema.

en: Found theme '%s' in: %s
ca: S'ha trobat el tema '%s' a: %s
