atomix - en to eo translation catalogue (42 entries)

en: Acetic Acid
eo: Aceta acido

en: Acetone
eo: Acetono

en: Ethanal
eo: Etanalo

en: Ethane
eo: Etano

en: Ethanol
eo: Etanolo

en: Ethylene
eo: Eteno

en: Glycerin
eo: Glicerino

en: Lactic Acid
eo: Lakta acido

en: Methanal
eo: Metanalo

en: Methane
eo: Metano

en: Methanol
eo: Metanolo

en: Propylene
eo: Propileno

en: Water
eo: Akvo

en: Could not show link
eo: Ne eblas montri ligilon

en: Time
eo: Horo

note: Note that this assumes the default style is plain.
en: Score
eo: Poentaro

en: New Game
eo: Nova ludo

en: Name
eo: Nomo

note: Empty title shows up as "<unnamed>" on maemo
en: Error
eo: Eraro

en: No level found.
eo: Ne trovis nivelon.

en: Found level '%s' in: %s
eo: Trovis nivelon '%s' en: %s

en: A puzzle game about atoms and molecules
eo: Puzloludo pri atomoj kaj molekuloj

en: Congratulations! You have finished all Atomix levels.
eo: Gratulon! Vi finigis ĉiujn nivelojn de Atomix.

en: Do you want to finish the game?
eo: Ĉu fi volas ĉesi la ludon?

note: create statistics frame
en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Level:
eo: Nivelo:

en: Molecule:
eo: Molekulo:

en: Formula:
eo: Formulo:

en: Score:
eo: Poentoj:

en: Time:
eo: Tempo:

en: _Game
eo: _Ludo

en: _Help
eo: _Helpo

en: End Game
eo: Fini ludon

en: Skip Level
eo: Preterpasi nivelon

en: Reset Level
eo: Rekomencigi nivelon

en: _Pause Game
eo: _Paŭzigi ludon

en: _Continue Game
eo: _Daŭrigi ludon

en: _Scores...
eo: _Poentoj ...

en: About
eo: Pri

en: No themes found.
eo: Ne trovis etoson.

en: Found theme '%s' in: %s
eo: Trovis etoson '%s' en: %s

en: Molecule puzzle game
eo: Molekulo-puzloludo
