atomix - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Continue paused game
fa: ادامه‌ی بازی متوقف‌شده

en: E_xit
fa: خروج

en: End a game
fa: اتمام بازی

en: Exit game
fa: خروج از بازی

en: Pause the running game
fa: توقف بازی در حال اجرا

en: Reset level
fa: از اول مرحله

en: Restores start situation
fa: بازیابی وضعیت شروع

en: Set preferences
fa: تنظیم ترجیحات

en: Skip _level
fa: پریدن از مرحله

en: Skip the current level
fa: پریدن از مرحله‌ی فعلی

en: Start a new game
fa: شروع بازی جدید

en: Undo the last move
fa: برگشت حرکت قبلی

en: View highscores
fa: نمایش امتیازات بالا

en: _About
fa: درباره

en: _Continue game
fa: ادامه‌ی بازی

en: _Edit
fa: ویرایش

en: _End Game
fa: پایان بازی

en: _Game
fa: بازی

en: _Help
fa: راهنما

en: _New Game
fa: بازی جدید

en: _Pause game
fa: توقف بازی

en: _Preferences ...
fa: ترجیحات ...

en: _Scores ...
fa: امتیازات ...

en: _Undo move
fa: برگشت حرکت

en: No level found.
fa: هیچ مرحلهای یافت نشد.

en: Atomix
fa: اتومیکس

en: A mind game about atoms and molecules.
fa: یک بازی فکری درباره‌ی اتم‌ها و مولکول‌ها

en: Congratulations! You have finished all Atomix levels.
fa: تبریک! شما همه‌ی مرحله‌های اتومیکس را تمام کردید.

en: Do you want to finish the game?
fa: آیا می‌خواهید بازی را تمام کنید؟

en: Couldn't create directory: %s
fa: نمی‌توان شاخه را ایجاد کرد: %s

note: create statistics frame
en: Statistics
fa: آمار

en: Level:
fa: مرحله:

en: Molecule:
fa: مولکول:

en: Score:
fa: امتیاز:

en: Time:
fa: زمان:

en: Couldn't find file: %s
fa: نمی‌توان پرونده را یافت: %s

en: No themes found.
fa: هیچ تمی پیدا نشد.

en: Molecule mind game
fa: بازی فکری مولکولی
