atomix - en to th translation catalogue (58 entries)

en: Acetic Acid
th: กรดแอซีติก

en: Acetone
th: แอซีโตน

en: Butanol
th: บิวทานอล

en: Cyclobutane
th: ไซโคลบิวเทน

en: Dimethyl Ether
th: ไดเมทิล อีเทอร์

en: Ethanal
th: เอทานัล

en: Ethane
th: อีเทน

en: Ethanol
th: เอทานอล

en: Ethylene
th: เอทิลีน

en: Glycerin
th: กลีเซอริน

en: Lactic Acid
th: กรดแลกติก

en: Methanal
th: เมทานัล

en: Methane
th: มีเทน

en: Methanol
th: เมทานอล

en: Propanal
th: โพรพานัล

en: Propylene
th: โพรพิลีน

en: Pyran
th: ไพรัน

en: Trans Butylen
th: ทรานส์บิวทิลีน

en: Water
th: น้ำ

en: Continue paused game
th: เล่นเกมที่พักไว้ต่อ

en: End a game
th: จบเกม

en: Pause the running game
th: พักเกมที่กำลังเล่น

en: Reset level
th: ล้างระดับที่เล่น

en: Restores start situation
th: คืนสภาพไปยังสถานะเริ่มต้น

en: Set preferences
th: ปรับแต่ง

en: Skip _level
th: _ข้ามระดับ

en: Skip the current level
th: ข้ามระดับปัจจุบัน

en: Start a new game
th: เริ่มเกมใหม่

en: Undo the last move
th: เรียกคืนการเดินเกมครั้งล่าสุด

en: View highscores
th: ดูคะแนนสูงสุด

en: _Continue game
th: เ_ล่นต่อ

en: _End Game
th: _จบเกม

en: _Game
th: เ_กม

note: submenu name="Edit" _label="_Edit"> <menuitem name="EditPreferences" verb=""/> </submenu
en: _Help
th: _วิธีใช้

en: _New Game
th: เกมใ_หม่

en: _Pause game
th: _พักเกม

en: _Preferences ...
th: ปรับแ_ต่ง ...

en: _Scores ...
th: _คะแนน ...

en: _Undo move
th: _ย้อนตากลับ

en: Couldn't find level sequence description.
th: ไม่พบข้อมูลลำดับของระดับ

en: No level found.
th: ไม่พบระดับ

en: Found level '%s' in: %s
th: พบระดับ '%s' ใน: %s

en: You have not achieved any scores yet. Play a little before coming back!
th: คุณยังไม่ได้เล่นเพื่อทำคะแนน เล่นก่อนแล้วค่อยกลับมาใหม่!

en: A puzzle game about atoms and molecules
th: เกมตัวต่ออะตอม และโมเลกุล

en: Atomix
th: อะตอมมิกซ์

en: Congratulations! You have finished all Atomix levels.
th: ยินดีด้วย! คุณผ่านอะตอมมิกซ์หมดทุกระดับแล้ว

en: Couldn't find at least one level.
th: หาระดับไม่พบอย่างน้อยหนึ่งระดับ

en: Do you want to finish the game?
th: คุณต้องการจะจบเกมเลยหรือไม่?

note: create statistics frame
en: Statistics
th: สถิติ

en: Level:
th: ระดับ:

en: Molecule:
th: โมเลกุล:

en: Formula:
th: สูตรเคมี:

en: Score:
th: คะแนน:

en: Time:
th: เวลา:

en: Couldn't find file: %s
th: ไม่พบแฟ้ม: %s

en: No themes found.
th: ไม่พบชุดตกแต่ง

en: Found theme '%s' in: %s
th: พบชุดตกแต่ง '%s' ใน: %s

en: Molecule puzzle game
th: เกมตัวต่อโมเลกุล
