atril 1.26.0 - en to as translation catalogue (247 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
as: কমিক বহি ডিকম্প্ৰেছ কৰাৰ উদ্দেশ্যে “%s” আদেশ আৰম্ভ কৰিবলৈ সমস্যা: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
as: কমিক বহি ডিকম্প্ৰেছ কৰাৰ  উদ্দেশ্যে “%s” আদেশ ব্যৰ্থ ।

en: The command “%s” did not end normally.
as: “%s” আদেশ সঠিকৰূপে সমাপ্ত নহয় ।

en: Not a comic book MIME type: %s
as: এটা কমিক কিতাপৰ MIME ধৰণ নহয়: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
as: এই প্ৰকৃতিৰ কমিক বহি ডিকম্প্ৰেছ কৰাৰ উদ্দেশ্যে যথাযত আদেশ পোৱা নাযায়

en: Unknown MIME Type
as: অজ্ঞাত MIME'ৰ ধৰন

en: File corrupted
as: ক্ষতিগ্ৰস্ত নথিপত্ৰ

en: No files in archive
as: আৰ্কাইভ কোনো নথিপত্ৰ উপস্থিত নাই

en: No images found in archive %s
as: %s আৰ্কাইভে কোনো ছবি পোৱা নাযায়

en: There was an error deleting “%s”.
as: “%s” আঁতৰাবলৈ সমস্যা ।

en: Error %s
as: ত্ৰুটি: %s

en: Comic Books
as: কমিক-বই

en: DVI document has incorrect format
as: DVI ডকুমেন্টৰ বিন্যাস সঠিক নহয়

en: DVI Documents
as: DVI ডকুমেন্ট

en: Error
as: ত্ৰুটি

en: Warning
as: সতৰ্কবাৰ্তা

en: Yes
as: হয়

en: No
as: নহয়

en: Unknown font type
as: ফন্টৰ ধৰন অজ্ঞাত

en: No name
as: নামবিহীন

en: Embedded subset
as: এমবেড কৰা সাব-সেট

en: Embedded
as: এমবেড কৰা

en: Not embedded
as: এমবেড কৰা নহয়

en: PDF Documents
as: PDF ডকুমেন্ট

en: Images
as: ছবি

en: Failed to load document “%s”
as: “%s” ডকুমেন্ট লোড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: PostScript Documents
as: PostScript ডকুমেন্ট

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
as: সংযুক্ত বস্তু “%s” সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
as: সংয়ুক্ত বস্তু “%s” খুলতে ব্যৰ্থ: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
as: সংযুক্ত বস্তু “%s” খুলতে ব্যৰ্থ

en: File type %s (%s) is not supported
as: %s (%s) ধৰনৰ নথিপত্ৰ সমৰ্থিত নহয়

en: All Documents
as: সকলো ডকুমেন্ট

en: All Files
as: সৰ্বধৰনৰ নথিপত্ৰ

en: File is not a valid .desktop file
as: বৈধ .desktop নথিপত্ৰ নহয়

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ অজ্ঞাত সংস্কৰণ '%s'

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Application does not accept documents on command line
as: এই এপ্লিকেশন দ্বাৰা আদেশ-শাৰীৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা নহয়

en: Unrecognized launch option: %d
as: প্ৰাৰম্ভকালীন বিকল্প পৰিচিত নহয় : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
as: 'Type=Link' ডেস্কটপ নিবেশলৈ নথিৰ URI উল্লেখ কৰা নাযাব

en: Not a launchable item
as: প্ৰাৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত বিন্যাস সহ নথিপত্ৰ চিহ্নিত কৰক

en: FILE
as: নথিপত্ৰ: [1]

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: _Move on Toolbar
as: টুলবাৰে স্থানান্তৰ কৰক (_M)

en: Move the selected item on the toolbar
as: চিহ্নিত বস্তুকে টুলবাৰ-এ স্থানান্তৰ কৰেন

en: _Remove from Toolbar
as: টুলবাৰৰ পৰা অপসাৰণ কৰক (_R)

en: Remove the selected item from the toolbar
as: চিহ্নিত বস্তুকে টুলবাৰৰ পৰা অপসাৰণ কৰো

en: _Delete Toolbar
as: টুলবাৰ আঁতৰাওক (_D)

en: Remove the selected toolbar
as: চিহ্নিত টুলবাৰ অপসাৰণ কৰো

en: Separator
as: বিভাজক

en: Fit Width
as: প্ৰস্থ অনুযায়ী নিৰ্ধাৰণ

en: 50%
as: ৫০%

en: 70%
as: ৭০%

en: 100%
as: ১০০%

en: 125%
as: ১২৫%

en: 150%
as: ১৫০%

en: 175%
as: ১৭৫%

en: 200%
as: ২০০%

en: 300%
as: ৩০০%

en: 400%
as: ৪০০%

en: Document Viewer
as: ডকুমেন্ট প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থা

en: Override document restrictions
as: ডকুমেন্টৰ ক্ষেত্ৰ ধাৰ্য নিষেধাজ্ঞা অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
as: ডকুমেন্টৰ ক্ষেত্ৰ ধাৰ্য নিষেধাজ্ঞা যেমন কপি অথবা প্ৰিন্ট সংক্ৰান্ত, অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব  ।

en: Delete the temporary file
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ আঁতৰাওক

en: Print settings file
as: প্ৰিন্টৰ বৈশিষ্ট্য সম্বলিত নথিপত্ৰ

en: Failed to print document
as: ডকুমেন্ট প্ৰিন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: The selected printer '%s' could not be found
as: নিৰ্বাচিত প্ৰিন্টাৰ '%s' পোৱা নাযায়

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Previous Page
as: পূৰ্ববৰ্তী পৃষ্ঠা (_P)

en: Go to the previous page
as: পূৰ্ববৰ্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: _Next Page
as: পৰবৰ্তী পৃষ্ঠা (_N

en: Go to the next page
as: পৰবৰ্তী পৃষ্ঠায় চলুন

en: Zoom _In
as: ডাঙৰ কৰি প্ৰদৰ্শন (_I)

en: Enlarge the document
as: ডকুমেন্টৰ মাপ বৃদ্ধি কৰক

en: Zoom _Out
as: সৰু কৰি প্ৰদৰ্শন (_O)

en: Shrink the document
as: ডকুমেন্টৰ মাপ হ্ৰাস কৰক

en: Print
as: প্ৰিন্ট কৰক

en: Print this document
as: এই ডকুমেন্ট প্ৰিন্ট কৰক

en: Make the current document fill the window
as: সম্পূৰ্ণ উইন্ডোত প্ৰদৰ্শনৰ জন্য ডকুমেন্টৰ মাপ বৃদ্ধি কৰক

en: Make the current document fill the window width
as: উইন্ডোৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰস্থেৰ মাপ অনুসাৰে প্ৰদৰ্শনৰ জন্য ডকুমেন্টৰ মাপ বৃদ্ধি কৰক

en: Page
as: পৃষ্ঠা

en: Select Page
as: পৃষ্ঠা নিৰ্বাচন কৰক

en: Document
as: ডকুমেন্ট

en: Title:
as: শিৰোনাম:

en: Location:
as: অবস্থান:

en: Subject:
as: বিষয়:

en: Author:
as: লেখক:

en: Keywords:
as: <b>অভিব্যক্ত:</b>

en: Producer:
as: <b>প্ৰকাশক:</b>

en: Creator:
as: <b>প্ৰস্তুতকাৰক:</b>

en: Created:
as: নিমাৰ্ণৰ সময়কাল:

en: Modified:
as: পৰিবৰ্তনৰ সময়:

en: Number of Pages:
as: <b>পৃষ্ঠা সংখ্যা:</b>

en: Optimized:
as: <b>সৰ্বোত্তম:</b>

en: Format:
as: আকৃতি:

en: Security:
as: সুৰক্ষা:

en: Paper Size:
as: <b> কাগজ মাপ</b>

en: None
as: শূণ্য

en: default:mm
as: ডিফল্ট

en: (%d of %d)
as: (%d, সৰ্বমোট %d)

en: of %d
as: সৰ্বমোট %d

en: Printing is not supported on this printer.
as: এই প্ৰিন্টাৰে প্ৰিন্ট কৰা সম্ভব নহয়  ।

en: Invalid page selection
as: পৃষ্ঠা নিৰ্বাচন বৈধ নহয়

en: Failed to print page %d: %s
as: %d পৃষ্ঠা প্ৰিন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Scroll Up
as: উপৰে চলুন

en: Scroll Down
as: নীচে চলুন

en: Scroll View Up
as: প্ৰদৰ্শন ক্ষেত্ৰেৰ উপৰেৰ অংশে চলুন

en: Scroll View Down
as: প্ৰদৰ্শন ক্ষেত্ৰেৰ নীচেৰ অংশে চলুন

en: Document View
as: ডকুমেন্ট অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন

en: Go to first page
as: প্ৰথম পৃষ্ঠায় চলুন

en: Go to previous page
as: পূৰ্ববৰ্তী পৃষ্ঠায় চলুন

en: Go to next page
as: পৰবৰ্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
as: সৰ্বশেষ পৃষ্ঠায় চলুন

en: Go to page
as: চিহ্নিত পৃষ্ঠায় চলুন

en: Find
as: অনুসন্ধান

en: Go to page %s
as: পৃষ্ঠা %s'এ চলুন

en: Go to %s on file “%s”
as: %s'এ চলুন, “%s”'ত

en: Go to file “%s”
as: “%s” নথিপত্ৰে চলুন

en: Launch %s
as: %s আৰম্ভ কৰক

en: Find:
as: অনুসন্ধান:

en: Find previous occurrence of the search string
as: শব্দ বা পংক্তিৰ পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক

en: Find next occurrence of the search string
as: অনুসন্ধানৰ জন্য চিহ্নিত পংক্তিৰ পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক

en: Toggle case sensitive search
as: অনুসন্ধানৰ সময় হৰফেৰ ছাঁদ গণ্য কৰা হ'ব অথবা ন'হ'ব

en: Note
as: নোট

en: Comment
as: মন্তব্য

en: Key
as: চাবি

en: Help
as: সহায়তা

en: Paragraph
as: পেৰেগ্ৰাফ

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Style:
as: বৰ্গ:

en: Open
as: খোলক

en: Password for document %s
as: %s ডকুমেন্টৰ গুপ্তশব্দ

en: Open a recently used document
as: খুলুন

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
as: ডকুমেন্ট বৰ্তমানে লক কৰা আছে ও অকল গুপ্তশব্দ উল্লেখ কৰা হলে সেটি মুক্ত কৰা হ'ব  ।

en: _Unlock Document
as: ডকুমেন্ট মুক্ত কৰা হ'ব(_U)

en: Enter password
as: গুপ্তশব্দ লিখুন

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
as: “%s” ডকুমেন্ট বৰ্তমানে লক কৰা আছে ও মুক্ত কৰাৰ জন্য গুপ্তশব্দ উল্লেখ কৰা আবশ্যক  ।

en: Password required
as: গুপ্তশব্দ প্ৰয়োজন

en: _Password:
as: গুপ্তশব্দ: (_P)

en: Forget password _immediately
as: গুপ্তশব্দ তৎক্ষনাৎ আঁতৰুৱা হ'ব (_i)

en: Remember _forever
as: গুপ্তশব্দ স্থায়ীৰূপে সংৰক্ষণ কৰা হ'ব ( _f)

en: Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী

en: General
as: সাধাৰণ

en: Fonts
as: ফন্ট

en: Font
as: ফন্ট

en: Attachments
as: সংযুক্ত বস্তু

en: _Add
as: যোগ (_য)

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

en: Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্নসমূহ

en: Layers
as: স্তৰবোৰ

en: Index
as: সূচিপত্ৰ

en: Thumbnails
as: থাম্ব-নাইল

en: The document contains no pages
as: ডকুমেন্টত কোনো পৃষ্ঠা উপস্থিত নাই

en: The document contains only empty pages
as: ডকুমেন্টত অকল ৰিক্ত পৃষ্ঠা উপস্থিত আছে

en: Unable to open document
as: ডকুমেন্ট খুলতে ব্যৰ্থ

en: Loading document from “%s”
as: “%s”ৰ পৰা ডকুমেন্ট লোড কৰা হৈছে

en: Downloading document (%d%%)
as: নথি ডাউন্‌লোড কৰা হৈছে (%d%%)

en: Reloading document from %s
as: %s ৰ পৰা ডকুমেন্ট পুনৰায় লোড কৰক

en: Failed to reload document.
as: ডকুমেন্ট প্ৰিন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Open Document
as: ডকুমেন্ট খুলুন

en: Saving document to %s
as: %s লৈ ডকুমেন্ট ৰক্ষা কৰা হৈছে

en: Saving attachment to %s
as: %s লৈ সংযুক্ত বস্তু সংৰক্ষণ কৰক

en: Saving image to %s
as: %s লৈ ইমেজ ৰক্ষা কৰা হৈছে

en: The file could not be saved as “%s”.
as: “%s”ৰূপে নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ  ।

en: Uploading document (%d%%)
as: নথি আপ-ল'ড কৰা হৈছে (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
as: সংলগ্ন নথি আপ-ল'ড কৰা হৈছে (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
as: ছবি আপ-ল'ড কৰা হৈছে (%d%%)

en: Save As…
as: নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ…

en: Printing job “%s”
as: “%s” কাৰ্য্য মূদ্ৰণ কৰা হৈছে

en: Close _without Saving
as: সংৰক্ষণ নকৰি বন্ধ কৰক (_w)

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
as: বন্ধ কৰাৰ আগতে “%s” মূদ্ৰণ কাৰ্য্য শেষ হোৱালৈ ৰখক ?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
as: এই সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰিলে, ৰখি থকা মূদ্ৰণ কাৰ্য্য মূদ্ৰণ কৰা ন'হ'ব  ।

en: Cancel _print and Close
as: মূদ্ৰণ বাতিল কৰক আৰু বন্ধ কৰক (_p)

en: Close _after Printing
as: মূদ্ৰণৰ পিছত বন্ধ কৰক (_a)

en: Running in presentation mode
as: চলমান

en: Toolbar Editor
as: টুলবাৰ সম্পাদক

en: There was an error displaying help
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনত সমস্যা

en: Not found
as: পোৱা নাযায়

en: %3d%% remaining to search
as: %3d%% অনুসন্ধান অবশিষ্ট আছে

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _Go
as: গন্তব্য (_G)

en: _Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্ন (_B)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: Open an existing document
as: কোনো উপস্থিত ডকুমেন্ট খুলুন

en: Op_en a Copy
as: কপি কৰক

en: Open a copy of the current document in a new window
as: খুলুন সৰ্বমোট

en: Save a copy of the current document
as: বৰ্তমান ডকুমেন্টৰ একটি প্ৰতিলিপি সংৰক্ষণ কৰক

en: P_roperties
as: বৈশিষ্ট (_r)

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: Select _All
as: সমস্ত নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: Find a word or phrase in the document
as: ডকুমেন্টত একটি শব্দ অথবা পংক্তি অনুসন্ধান কৰক

en: Find Ne_xt
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_x)

en: Find Pre_vious
as: পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_v)

en: T_oolbar
as: টুল-বাৰ(_o)

en: Rotate _Left
as: বাঁদিকে ঘোৰানো হ'ব (_L)

en: Rotate _Right
as: ডানদিকে ঘোৰানো হ'ব (_R)

en: _Reload
as: পুনৰায় লোড (_R)

en: Reload the document
as: ডকুমেন্ট পুনৰায় লোড কৰক

en: Auto_scroll
as: স্বয়ংক্ৰিয়

en: _First Page
as: প্ৰথম পৃষ্ঠা (_F)

en: Go to the first page
as: প্ৰথম পৃষ্ঠায় যাও

en: _Last Page
as: সৰ্বশেষ পৃষ্ঠা (_L)

en: Go to the last page
as: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: _Add Bookmark
as: পত্ৰচিহ্ন যোগ কৰক (_A)

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: Leave Fullscreen
as: পূৰ্ণপৰ্দা মোড ত্যাগ কৰো

en: Leave fullscreen mode
as: পূৰ্ণপৰ্দা মোডৰ পৰা প্ৰস্থান কৰো

en: Start Presentation
as: আৰম্ভ

en: Start a presentation
as: আৰম্ভ

en: _Toolbar
as: টুল-বাৰ (_T)

en: Show or hide the toolbar
as: টুলবাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হোক বা গুটিয়ে নেৱ হোক

en: Side _Pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন (_P)

en: Show or hide the side pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন প্ৰদৰ্শন অথবা আড়াল কৰা হ'ব

en: _Continuous
as: অনবৰত (_C)

en: Show the entire document
as: সম্পূৰ্ণ ডকুমেন্ট প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: _Dual
as: দ্বৈত (_D)

en: Show two pages at once
as: একযোগে দুটি পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: _Fullscreen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দাজুড়ে প্ৰদৰ্শন (_F)

en: Expand the window to fill the screen
as: পৰ্দাৰ সম্পূৰ্ণ মাপ অনুযায়ী প্ৰদৰ্শনৰ জন্য উইন্ডোৰ মাপ বৃদ্ধি কৰক

en: Run document as a presentation
as: প্ৰেসেন্টেশন ৰূপে ডকুমেন্ট প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: _Open Link
as: লিঙ্ক খুলুন (_O)

en: _Go To
as: এখানে যাও (_G)

en: Open in New _Window
as: নতুন উইন্ডোতে প্ৰদৰ্শন কৰো (_W)

en: _Copy Link Address
as: লিঙ্ক দ্বাৰা চিহ্নিত অবস্থান কপি কৰক (_C)

en: Copy _Image
as: কপি কৰক চিত্ৰ

en: Zoom
as: জুম

en: Adjust the zoom level
as: প্ৰদৰ্শনৰ মাত্ৰা পৰিবৰ্তন কৰক

en: Back
as: পিছলৈ

en: Previous
as: পূৰ্বাবস্থা

en: Next
as: পৰবৰ্তী

en: Zoom In
as: বড় কৰে দেখানো

en: Zoom Out
as: ছোট কৰে দেখানো

en: Unable to launch external application.
as: Unable to open external link

en: Save Image
as: ছবি সংৰক্ষণ কৰো

en: Unable to open attachment
as: সংযুক্ত বস্তু খুলতে ব্যৰ্থ

en: The attachment could not be saved.
as: সংযুক্ত বস্তু সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ  ।

en: Save Attachment
as: সংৰক্ষণ কৰক সংযুক্ত বস্তু

en: NUMBER
as: সংখ্যা

en: Run atril in fullscreen mode
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দায় atril চালানো হ'ব

en: Run atril in presentation mode
as: প্ৰেসেন্টেশন মোডে atril চালানো হ'ব

en: Run atril as a previewer
as: পূৰ্বৰূপ প্ৰদৰ্শনৰ মোডে atril চালানো হ'ব
