atril 1.26.0 - en to bg translation catalogue (382 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
bg: Грешка при стартиране на командата „%s“, да разархивира комикса: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
bg: Командата „%s“ не успя да разархивира комикса.

en: The command “%s” did not end normally.
bg: Командата „%s“ не завърши нормално.

en: Not a comic book MIME type: %s
bg: Видът на MIME не е на комикс: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
bg: Не може да се намери подходяща команда за разархивиране на този тип комикс

en: Unknown MIME Type
bg: Неясен/непознат вид MIME

en: File corrupted
bg: Файлът е повреден

en: No files in archive
bg: В архива няма файлове

en: No images found in archive %s
bg: В архива %s няма намерени изображения

en: There was an error deleting “%s”.
bg: Възникна грешка при изтриването на „%s“.

en: Error %s
bg: Грешка %s

en: Comic Books
bg: Комикси

en: DjVu document has incorrect format
bg: Документът DjVu е в неправилен формат

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
bg: Документът се състои от няколко файла. Някои от тях не са достъпни.

en: DjVu Documents
bg: Документи DjVu

en: DVI document has incorrect format
bg: Документът DVI е в неправилен формат

en: DVI Documents
bg: Документи DVI

en: Error
bg: Грешка

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Not an ePub document
bg: Това не е ePub документ

en: could not retrieve filename
bg: невъзможно получаване на име на файл

en: could not open archive
bg: невъзможно отваряне на архив

en: could not extract archive
bg: неуспешно извличане от архив

en: could not retrieve container file
bg: неуспешно получаване на контеинер файл

en: could not open container file
bg: невъзможно отваряне на контеинер файл

en: container file is corrupt
bg: контеинер файл е повреден

en: epub file is invalid or corrupt
bg: epub файл е навалиден или повреден

en: epub file is corrupt, no container
bg: epub файл е повреден, няма контеинер

en: could not parse content manifest
bg: невъзможно анализ на манифест съдържанието

en: content file is invalid
bg: контекстов файл е невалиден

en: epub file has no spine
bg: epub файл няма гръбнак

en: epub file has no manifest
bg: epub фалй няма манифест

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
bg: Не може да се създаде документово дърво за зареждане, някои файлове липсват.

en: epub Documents
bg: epub Документи

en: This work is in the Public Domain
bg: Тази творба е обществено достояние

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Unknown font type
bg: Неизвестен вид шрифт

en: No name
bg: Без име

en: Embedded subset
bg: Вградени подмножества

en: Embedded
bg: Вградени

en: Not embedded
bg: Не е вграден

en: PDF Documents
bg: Документи PDF

en: Images
bg: Изображения

en: Failed to load document “%s”
bg: Документът „%s“ не може да бъде зареден

en: Failed to save document “%s”
bg: Документът „%s“ не може да бъде запазен

en: PostScript Documents
bg: Документи PostScript

en: Invalid document
bg: Невалиден документ

en: Tiff Documents
bg: Tiff документи

en: XPS Documents
bg: XPS документи

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
bg: Неуспех при запазването на прикрепения файл „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
bg: Неуспех при отварянето на прикрепения файл „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
bg: Неуспех при отварянето на прикрепения файл „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
bg: Не се поддържат файлове от вида %s (%s)

en: All Documents
bg: Всички документи

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Failed to create a temporary file: %s
bg: Неуспешно създаване на временен файл: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
bg: Неуспешно създаване на временна папка: %s

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИдПр

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Show “_%s”
bg: Показване на “_%s”

en: _Move on Toolbar
bg: П_оставяне в лентата с инструменти

en: Move the selected item on the toolbar
bg: Преместване на избрания обект в лентата с инструменти

en: _Remove from Toolbar
bg: Пр_емахване от лентата с инструменти

en: Remove the selected item from the toolbar
bg: Премахване на избрания обект от лентата с инструменти

en: _Delete Toolbar
bg: П_ремахване на лентата с инструменти

en: Remove the selected toolbar
bg: Премахване на избраната лента с инструменти

en: Separator
bg: Разделител

en: Fit Page
bg: Напасване на страницата

en: Fit Width
bg: Напасване по широчина

en: Expand Window to Fit
bg: Разширяване на прозореца до запълване

en: Atril Document Viewer
bg: Atril преглед на документи

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
bg: Преглед на документи за работна среда МАТЕ

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
bg: Atril е прост четец за многостранични документи. С него може да се разглеждат и отпечатват  PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS и Portable Document Format (PDF), както и архиви с комикси. Когато самият формат поддържа това, Atril може да търси в съдържанието да копира текст, да обхожда документите с помощта на хипертекст и „Съдържание“.

en: Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: View multi-page documents
bg: Преглед на документи с много страници

en: Override document restrictions
bg: Пренебрегване ограниченията на документа

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
bg: Пренебрегване на ограниченията на документа, като ограничения за копиране и печат.

en: Automatically reload the document
bg: Автоматично презареждане на документа

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
bg: Дали документът да бъде презареждан автоматично при всяка промяна.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
bg: Адресът на последно използваната папка за отваряне или запазване на документ.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
bg: Адресът на последно използваната папка за запазване на изображение.

en: Page cache size in MiB
bg: Размер на кеша за страницата в МиБ

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
bg: Максималният размер, който ще бъде използван за кеширане на изчертаните страници; ограничава максималното ниво на приближение.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
bg: Показва прозорец за потвърждение, че потребителят наистина иска да включи разглеждането с каретка.

en: Delete the temporary file
bg: Изтриване на временен файл

en: Print settings file
bg: Файл с настройки за печат

en: MATE Document Previewer
bg: Преглед на документи

en: Failed to print document
bg: Документът не може да бъде отпечатан

en: The selected printer '%s' could not be found
bg: Избраният принтер „%s“ не може да бъде открит

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Previous Page
bg: _Предишна страница

en: Go to the previous page
bg: Отиване на предишната страница

en: _Next Page
bg: _Следваща страница

en: Go to the next page
bg: Отиване на следващата страница

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Enlarge the document
bg: Увеличаване на документа

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: Shrink the document
bg: Смаляване на документа

en: Reset zoom to 100%
bg: Възстановяване на мащаба към 100%

en: Print
bg: Печат

en: Print this document
bg: Печатане на този документ

en: Fit Pa_ge
bg: Напасване на _страницата

en: Make the current document fill the window
bg: Текущият документ да запълни прозореца

en: Fit _Width
bg: Напасване по _широчина

en: Make the current document fill the window width
bg: Текущият документ да запълни прозореца по широчина

en: Page
bg: Страница

en: Select Page
bg: Избор на страница

en: Document
bg: Документ

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Subject:
bg: Тема:

en: Author:
bg: Автор:

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Producer:
bg: Производител:

en: Creator:
bg: Автор:

en: Created:
bg: Създаден:

en: Modified:
bg: Променян:

en: Number of Pages:
bg: Брой страници:

en: Optimized:
bg: Оптимизиран:

en: Format:
bg: Формат:

en: Security:
bg: Сигурност:

en: Paper Size:
bg: Размер на хартията:

en: None
bg: Без

en: %.0f × %.0f mm
bg: %.0f × %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
bg: %.2f × %.2f инча

en: %s, Portrait (%s)
bg: %s, вертикално (%s)

en: %s, Landscape (%s)
bg: %s, хоризонтално (%s)

en: Atril properties
bg: Настройки на Atril

en: Shows details for Atril documents
bg: Показване на детайли за документи на Atril

en: (%d of %d)
bg: (%d от %d)

en: of %d
bg: от %d

en: Preparing to print…
bg: Подготовка за печат…

en: Finishing…
bg: Завършване…

en: Printing page %d of %d…
bg: Печатане на страница № %d от общо %d…

en: Printing is not supported on this printer.
bg: Разпечатването чрез този принтер не се поддържа.

en: Invalid page selection
bg: Неправилен избор на страница

en: Your print range selection does not include any pages
bg: Обхватът за печат не включва нито една страница

en: Page Scaling:
bg: Мащабиране на страница:

en: Shrink to Printable Area
bg: Свиване към областта за печат

en: Fit to Printable Area
bg: Напасване към областта за печат

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
bg: Мащабиране на документите към избрания размер на листите. Изберете една от следните възможности:
    
    • „Без“: не се извършва мащабиране;
    
    • „Свиване към областта за печат“: страниците по-големи от областта за печат върху листите се свиват, за да се вместят в нея;
    
    • „Напасване към областта за печат“: страниците се свиват или увеличават, за да напаснат към областта за печат върху листите.

en: Auto Rotate and Center
bg: Автоматично завъртане и центриране

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
bg: Завъртане на всяка страница, за да съвпадне с ориентацията на листите на принтера. Страниците се центрират върху листите.

en: Select page size using document page size
bg: Избор на размер на листите според размера на страниците на документа

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
bg: Когато е избрано, всяка страница се разпечатва на лист със същия размер.

en: Page Handling
bg: Управление на страниците

en: Failed to print page %d: %s
bg: Страница %d не може да бъде отпечатана: %s

en: Scroll Up
bg: Придвижване нагоре

en: Scroll Down
bg: Придвижване надолу

en: Scroll View Up
bg: Придвижване на изгледа нагоре

en: Scroll View Down
bg: Придвижване на изгледа надолу

en: Document View
bg: Преглед на документи

en: Jump to page:
bg: Отиване на страница:

en: End of presentation. Click to exit.
bg: Край на презентацията. Натиснете за изход.

en: Go to first page
bg: Първа страница

en: Go to previous page
bg: Предишна страница

en: Go to next page
bg: Следваща страница

en: Go to last page
bg: Последна страница

en: Go to page
bg: Отиване на страница

en: Find
bg: Търсене

en: Go to page %s
bg: Отиване на страница %s

en: Go to %s on file “%s”
bg: Отиване при %s във файла „%s“

en: Go to file “%s”
bg: Отиване при файла „%s“

en: Launch %s
bg: Стартиране на %s

en: Find:
bg: Търсене:

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Откриване на предишната поява на търсения низ

en: Find next occurrence of the search string
bg: Откриване на следващата поява на търсения низ

en: Case Sensitive
bg: Чувствителност към регистъра

en: Toggle case sensitive search
bg: Превключване на разлика главни/малки букви

en: Icon:
bg: Икона:

en: Note
bg: Бележка

en: Comment
bg: Коментар

en: Key
bg: Клавиш

en: Help
bg: Помощ

en: New Paragraph
bg: Нов абзац

en: Paragraph
bg: Абзац

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Cross
bg: Кръст

en: Circle
bg: Кръг

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Annotation Properties
bg: Свойства на анотацията

en: Color:
bg: Цвят:

en: Style:
bg: Стил:

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Opaque
bg: Непрозрачен

en: Initial window state:
bg: Начално състояние на прозореца:

en: Open
bg: Отваряне

en: Close
bg: Затваряне

en: Password for document %s
bg: Парола за документа %s

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Open a recently used document
bg: Отваряне на скоро използван документ

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
bg: Този документ е заключен и може да бъде прочетен, само ако се подаде вярната парола.

en: _Unlock Document
bg: _Отключване на документа

en: Enter password
bg: Въведете парола

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
bg: Документът „%s“ е заключен и изисква парола, за да бъде отворен.

en: Password required
bg: Изисква се парола

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Forget password _immediately
bg: _Незабавно забравяне на паролата

en: Remember password until you _log out
bg: Запомняне на паролата за тази _сесия

en: Remember _forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Properties
bg: Свойства

en: General
bg: Общи

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Document License
bg: Лиценз на документа

en: Font
bg: Шрифт

en: Gathering font information… %3d%%
bg: Събиране на информация за шрифтовете… %3d%%

en: Usage terms
bg: Условия за ползване

en: Text License
bg: Текст на лиценза

en: Further Information
bg: Допълнителна информация

en: Add
bg: Добавяне

en: Add text annotation
bg: Добавяне на текстова анотация

en: Document contains no annotations
bg: Документът не съдържа анотации

en: Page %d
bg: Страница %d

en: Annotations
bg: Анотации:

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: _Open Bookmark
bg: _Отваряне на отметка

en: _Rename Bookmark
bg: _Преименуване на отметка

en: _Remove Bookmark
bg: _Премахване на отметка

en: Page %s
bg: Страница %s

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Layers
bg: Слоеве

en: Print…
bg: Печат…

en: Index
bg: Съдържание

en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Page %s — %s
bg: Страница %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
bg: Режимът на презентация не е позволен за документи ePub, използвайте режим на цял екран.

en: The document contains no pages
bg: Документът не съдържа страници

en: The document contains only empty pages
bg: Документът съдържа само празни страници

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
bg: Режим на презентация не се поддържа за ePub документи.

en: Unable to open document
bg: Документът не може да бъде отворен

en: Loading document from “%s”
bg: Зареждане на документ от „%s“

en: Downloading document (%d%%)
bg: Изтегляне на документ (%d%%)

en: Failed to load remote file.
bg: Отдалеченият файл не може да бъде зареден.

en: Reloading document from %s
bg: Презареждане на документа от %s

en: Failed to reload document.
bg: Документът не може да бъде презареден.

en: Open Document
bg: Отваряне на документ

en: Saving document to %s
bg: Запазване на документа като %s

en: Saving attachment to %s
bg: Запазване на прикрепения файл като %s

en: Saving image to %s
bg: Запазване на изображението като %s

en: The file could not be saved as “%s”.
bg: Файлът не може да бъде запазен като „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
bg: Качване на документ (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
bg: Качване на прикрепен файл (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
bg: Качване на изображение (%d%%)

en: Save As…
bg: Запазване _като…

en: Could not send current document
bg: Невъзможно е изпращането на текущия документ

en: Printing job “%s”
bg: Отпечатване на задача „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
bg: Документът съдържа формуляри с попълнени полета. Ако не запазите копие, промените ще бъдат безвъзвратно загубени.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
bg: Документът съдържа нови или променени анотации. Ако не запазите копие, промените ще бъдат безвъзвратно загубени.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
bg: Да се запази ли копие на документа „%s“ преди спирането на програмата?

en: Close _without Saving
bg: _Без запазване

en: _Save As…
bg: _Запазване като…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
bg: Да се изчака ли приключването на задача „%s“ преди спирането на програмата?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
bg: Ако затворите прозореца, предстоящите задачи няма да бъдат отпечатани.

en: Cancel _print and Close
bg: _Отказване на печатането и затваряне

en: Close _after Printing
bg: Затваряне _след отпечатване

en: Running in presentation mode
bg: Работа в режим на презентация

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
bg: Режим на презентация не се поддържа за ePub документи

en: Toolbar Editor
bg: Редактор на лентата с инструменти

en: There was an error displaying help
bg: Грешка при показването на помощ

en: MATE Documentation Team
bg: Екип за документацията на MATE

en: GNOME Documentation Team
bg: Екип за документацията на GNOME

en: Not found
bg: Търсеният текст не е намерен

en: %3d%% remaining to search
bg: %3d%% остават да бъдат претърсени

en: Enable caret navigation?
bg: Включване на разглеждането с каретка?

en: _Enable
bg: _Включване

en: Don't show this message again
bg: _Да не се показва това съобщение отново

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: Open an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

en: Op_en a Copy
bg: Отваряне на _копие

en: Open a copy of the current document in a new window
bg: Отваряне на копие на текущия документ в нов прозорец

en: Save a copy of the current document
bg: Запазване на копие на текущия документ

en: Send _To...
bg: Изпращане _до…

en: Send current document by mail, instant message...
bg: Изпращане на текущия документ чрез писмо или мигновено съобщение…

en: _Print…
bg: _Печат…

en: P_roperties
bg: _Свойства

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: _Find…
bg: _Търсене…

en: Find a word or phrase in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Find Pre_vious
bg: _Предишна поява

en: T_oolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Rotate _Left
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate _Right
bg: Завъртане на_дясно

en: Save Current Settings as _Default
bg: Използване на тези настройки по _подразбиране

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: Reload the document
bg: Презареждане на документа

en: _Expand Window to Fit
bg: Разширяване на прозореца до запълване

en: Auto_scroll
bg: _Автоматично придвижване

en: _First Page
bg: Пър_ва страница

en: Go to the first page
bg: Отиване на първата страница

en: _Last Page
bg: Пос_ледна страница

en: Go to the last page
bg: Отиване на последната страница

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: Add a bookmark for the current page
bg: Добавяне на отметка за текущата страница

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _About
bg: _Относно…

en: Leave Fullscreen
bg: Напускане на режим „Цял екран“

en: Leave fullscreen mode
bg: Напускане на режима за цял екран

en: Start Presentation
bg: Презентация

en: Start a presentation
bg: Започване на презентация с документа

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване и скриване на лентата с инструментите

en: Side _Pane
bg: Страничен _панел

en: Show or hide the side pane
bg: Показване и скриване на страничния панел

en: _Continuous
bg: _Без прекъсване

en: Show the entire document
bg: Показване на целия документ

en: _Dual
bg: _Две страници

en: Show two pages at once
bg: Показване на две страници едновременно

en: _Odd pages left
bg: _Нечетните страници отляво

en: Show odd pages on the left in dual mode
bg: Показване на нечетните страници отляво в режима за показване на две страници

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: Expand the window to fill the screen
bg: Разширяване на прозореца, така че да запълни екрана

en: Pre_sentation
bg: Пре_зентация

en: Run document as a presentation
bg: Отваряне на документа като презентация

en: Show page contents with the colors inverted
bg: Показване на съдържанието на страниците с обратни цветове

en: Caret _Navigation
bg: _Разглеждане с каретка

en: Activate or disable caret-navigation
bg: Включване или изключване на разглеждането с каретка

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Go To
bg: _Отиване

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в нов _прозорец

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: _Save Image As…
bg: _Запазване на изображението като…

en: Copy _Image
bg: Копиране на _изображението

en: Annotation Properties…
bg: Свойства на анотацията…

en: Remove Annot…
bg: Премахване на анотацията…

en: _Open Attachment
bg: _Отваряне на прикрепения файл

en: _Save Attachment As…
bg: _Запазване на прикрепения файл като…

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Adjust the zoom level
bg: Настройване на мащаба

en: Navigation
bg: Навигация

en: Back
bg: Назад

en: Move across visited pages
bg: Придвижване през посетените страници

en: Send To
bg: Изпращане до

en: Previous
bg: Предишна

en: Next
bg: Следваща

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Unable to launch external application.
bg: Неуспех при отварянето на външна програма

en: Unable to open external link
bg: Неуспех при отварянето на външна връзка

en: Couldn't find appropriate format to save image
bg: Неуспех при намирането на подходящ формат за запазване на изображението

en: The image could not be saved.
bg: Неуспех при запазването на изображението.

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: Unable to open attachment
bg: Неуспех при отварянето на прикрепения файл

en: The attachment could not be saved.
bg: Прикрепеният файл не може да бъде запазен.

en: Save Attachment
bg: Запазване на прикрепения файл

en: %s — Password Required
bg: %s — изисква се парола

en: By extension
bg: По разширение

en: MATE Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: The page label of the document to display.
bg: Текст за страница.

en: PAGE
bg: СТРАНИЦА

en: The page number of the document to display.
bg: Текст за номер на страница.

en: NUMBER
bg: НОМЕР

en: Run atril in fullscreen mode
bg: Пускане на Atril в режим цял екран

en: Named destination to display.
bg: Именувано местоположение за показване

en: DEST
bg: МЯСТО

en: Run atril in presentation mode
bg: Пускане на Atril в режим на презентация

en: Run atril as a previewer
bg: Пускане на Atril за преглед

en: The word or phrase to find in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: STRING
bg: НИЗ

en: [FILE…]
bg: [ФАЙЛ…]
