atril 1.26.0 - en to bs translation catalogue (250 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
bs: Greka pri pokretanju komande "%s" da dekompresira strip: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
bs: Komanda "%s" nije uspijela dekompresirati strip.

en: The command “%s” did not end normally.
bs: Komanda "%s" nije završila kao obično.

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
bs: Ne mogu naći odgovarajuću komandu za dekompresiranje ove vrste stripa.

en: Unknown MIME Type
bs: Nepoznat MIME Tip

en: File corrupted
bs: Fajl oštećen

en: No files in archive
bs: Nema fajla u arhivi

en: No images found in archive %s
bs: Nisu nađene slike u arhivi %s

en: There was an error deleting “%s”.
bs: Bila je greška pri brisanju "%s".

en: Error %s
bs: Greška %s

en: Comic Books
bs: Stripovi

en: DjVu document has incorrect format
bs: DjVu dokument ima netačan format

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
bs: Dokument je sastavljen od više fajlova. Jednom ili više od ovih fajlova se ne može pristupiti

en: DjVu Documents
bs: DjVu Dokumenti

en: DVI document has incorrect format
bs: DVI dokument ima netačan format

en: DVI Documents
bs: DVI Dokumenti

en: Error
bs: Greška

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Not an ePub document
bs: Nije ePub dokument

en: could not retrieve filename
bs: Nisam mogao dohvatiti ime fajla

en: could not open archive
bs: Nisam mogao otvoriti arhivu

en: could not extract archive
bs: nisam mogao raspakovati arhivu

en: epub file is invalid or corrupt
bs: epub fajl je nevažeći ili oštećen

en: epub Documents
bs: epub Dokumenti

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Type 1
bs: Tip 1

en: Type 1C
bs: Tip 1C

en: Type 3
bs: Tip 3

en: Type 1 (CID)
bs: Tip 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
bs: Tip 1C (CID)

en: Unknown font type
bs: Nepoznat tip fonta

en: No name
bs: Bez imena

en: PDF Documents
bs: PDF Dokumenti

en: Images
bs: Slike

en: Failed to load document “%s”
bs: Nisam mogao učitati dokument "%s"

en: Failed to save document “%s”
bs: Nisam mogao spremiti dokument "%s"

en: PostScript Documents
bs: PostScript Ddokumenti

en: Invalid document
bs: Nevažeći dokument

en: File type %s (%s) is not supported
bs: Vrsta fajla %s (%s) nije podržana

en: All Documents
bs: Svi Dokumenti

en: All Files
bs: Svi fajlovi

en: Failed to create a temporary file: %s
bs: Neuspjeh pri stvaranju privremenog fajla: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
bs: Neuspjeh pri stvaranju privremenog direktorija: %s

en: File is not a valid .desktop file
bs: Fajl nije validni .desktop fajl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bs: Nepoznat desktop fajl Verzija '%s'

en: Starting %s
bs: Pokrećem  %s

en: Application does not accept documents on command line
bs: Aplikacija ne prihvaća dokumente na komandnoj liniji

en: Not a launchable item
bs: Nije moguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: FILE
bs: FAJL

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Show “_%s”
bs: Prikaži "_%s"

en: _Move on Toolbar
bs: _Pomjeri na traku sa alatima

en: Move the selected item on the toolbar
bs: Pomjeri izabranu stavku na traku sa alatima

en: _Remove from Toolbar
bs: _Ukloni sa trake sa alatima

en: Remove the selected item from the toolbar
bs: Ukloni odabranu stavku sa alatne trake

en: _Delete Toolbar
bs: _Izbriši alatnu traku

en: Remove the selected toolbar
bs: Ukloni odabranu alatnu traku

en: Separator
bs: Razmak

en: Atril Document Viewer
bs: Atril Pregledač Dokumenata

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
bs: Pregledač dokumenata za MATE desktop

en: Document Viewer
bs: Pregledač dokumenata

en: Automatically reload the document
bs: Automatski ponovno učitaj dokument

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
bs: Da li dokument automatski ponovno učita nakon promjene fajla.

en: Delete the temporary file
bs: Obriši privremeni fajl

en: Failed to print document
bs: Neuspješno štampanje dokumenta

en: The selected printer '%s' could not be found
bs: Nije moguće pronaći odabrani printer '%s'

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Previous Page
bs: _Prethodna stranica

en: Go to the previous page
bs: Idi na prethodnu stranicu

en: _Next Page
bs: _Sljedeća stranica

en: Go to the next page
bs: Idi na sljedeću stranicu

en: Zoom _In
bs: _Uvećaj

en: Enlarge the document
bs: Uvećaj dokument

en: Zoom _Out
bs: U_manji

en: Shrink the document
bs: umanji dokument

en: Print
bs: Štampaj

en: Print this document
bs: Štampaj ovaj dokument

en: Page
bs: Stranica

en: Select Page
bs: Odaberi Stranicu

en: Document
bs: Dokument

en: Title:
bs: Naslov:

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Subject:
bs: Subjekt:

en: Author:
bs: Autor:

en: Creator:
bs: Stvoritelj:

en: Created:
bs: Stvoreno:

en: Modified:
bs: Promijenjeno:

en: Number of Pages:
bs: Broj Stranica:

en: Security:
bs: Sigurnost:

en: Paper Size:
bs: Veličina Papira:

en: None
bs: Nijedan

en: Atril properties
bs: Atril postavke

en: Shows details for Atril documents
bs: Prikaže detalje za Atril dokumente

en: (%d of %d)
bs: (%d od %d)

en: of %d
bs: od %d

en: Preparing to print…
bs: Pripremam za štampanje...

en: Finishing…
bs: Završavam...

en: Printing page %d of %d…
bs: Štampam stranicu %d od %d...

en: Printing is not supported on this printer.
bs: Štampanje nije podržano na ovom printeru.

en: Invalid page selection
bs: Nevažeći izbor stranica

en: Select page size using document page size
bs: Odredi veličinu stranice koristeći veličinu stranice dokumenta

en: Go to first page
bs: Idi na prvu stranicu

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranicu

en: Go to next page
bs: Idi na sljedeću stranicu

en: Go to last page
bs: Idi na zadnju stranicu

en: Go to page
bs: Idi na stranicu

en: Find
bs: Pronađi

en: Go to page %s
bs: Idi na stranicu %s

en: Go to file “%s”
bs: Idi do fajla "%s"

en: Launch %s
bs: Pokreni %s

en: Find:
bs: Pronađi:

en: Icon:
bs: Ikona:

en: Note
bs: Bilješka

en: Comment
bs: Komentar

en: Key
bs: Ključ

en: Help
bs: Pomoć

en: New Paragraph
bs: Novi paragraf

en: Paragraph
bs: Paragraf

en: Insert
bs: Unesi

en: Circle
bs: Krug

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Color:
bs: Boja:

en: Style:
bs: Stil:

en: Transparent
bs: Providno

en: Open
bs: Otvori

en: Close
bs: Zatvori

en: Password for document %s
bs: Šifra za dokument %s

en: Loading…
bs: Učitavam...

en: Open a recently used document
bs: Otvori nedavno korišten dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
bs: Ovaj dokument je zaključan i može se samo čitati ako se ukuca tačna šifra.

en: _Unlock Document
bs: O_tključaj dokument

en: Enter password
bs: Unesite šifru

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
bs: Dokument "%s" je zaključan i potrebna je šifra da bi se mogao otvoriti.

en: Password required
bs: Šifra je potrebna

en: _Password:
bs: _Šifra:

en: Forget password _immediately
bs: Zaboravi šifru _odmah

en: Remember password until you _log out
bs: Zapamti šifru dok se ne o_djavite

en: Remember _forever
bs: Zapamti _zauvijek

en: Properties
bs: Postavke

en: General
bs: Općenito

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Document License
bs: Licenca Dokumenta

en: Usage terms
bs: Uslovi korištenja

en: Add
bs: Dodaj

en: Add text annotation
bs: Dodaj tekstualnu anotaciju

en: Document contains no annotations
bs: Dokument ne sadrži ikakve anotacije

en: Page %d
bs: Stranica %d

en: Annotations
bs: Anotacije

en: _Open Bookmark
bs: _Otvori Zabilješku

en: _Rename Bookmark
bs: _Preimenuj Zabilješku

en: _Remove Bookmark
bs: _Ukloni zabilješku

en: Page %s
bs: Stranica %s

en: _Add
bs: _Dodaj

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Layers
bs: Slojevi

en: Print…
bs: Štampaj...

en: Index
bs: Indeks

en: Page %s — %s
bs: Stranica %s — %s

en: The document contains no pages
bs: Dokument ne sadrži stranice

en: The document contains only empty pages
bs: Dokument sadrži samo prazne stranice

en: Unable to open document
bs: Ne mogu otvoriti dokument

en: Loading document from “%s”
bs: Učitavam dokument od "%s"

en: Failed to reload document.
bs: Nisam mogao ponovno učitati dokument.

en: Open Document
bs: Otvori dokument

en: Saving document to %s
bs: Spremljam dokument u %s

en: Saving image to %s
bs: Spremljam sliku u %s

en: The file could not be saved as “%s”.
bs: Fajl nije moguće spremiti kao "%s".

en: Save As…
bs: Spremi kao...

en: Could not send current document
bs: Nisam mogao poslati trenutni dokument

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
bs: Dokument sadrži nove ili promijenjene anotacije. Ako ne spremite kopiju, promijene ću trajno nestati.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
bs: Sačuvajte kopiju dokumenta "%s" prije zatvaranja?

en: Close _without Saving
bs: Zatvori _bez sačuvanja

en: Cancel _print and Close
bs: Zaustavi _štampanje i zatvori

en: Close _after Printing
bs: Zatvori n_akon Štampanja

en: There was an error displaying help
bs: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći

en: Not found
bs: Nije pronađeno

en: _File
bs: _Fajl

en: _Edit
bs: _Ured

en: _View
bs: _Pogled

en: _Go
bs: _Idi

en: _Bookmarks
bs: _Zabilješke

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Open…
bs: _Otvori...

en: Open an existing document
bs: Otvori postojeći dokument

en: Op_en a Copy
bs: Ot_vori kopiju

en: Open a copy of the current document in a new window
bs: Otvori kopiju trenutnog dokumenta u novom prozoru

en: Save a copy of the current document
bs: Sačuvaj kopiju trenutnog dokumenta

en: Send _To...
bs: Pošalji...

en: _Print…
bs: _Štampaj...

en: P_roperties
bs: Pos_tavke

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: Select _All
bs: Izaberi _sve

en: _Find…
bs: _Pronađi...

en: Find a word or phrase in the document
bs: Pronađi riječ ili rečenicu u dokumentu

en: Find Ne_xt
bs: Pronađi s_ljedeći

en: Find Pre_vious
bs: Pronađi Prethod_no

en: T_oolbar
bs: A_latna traka

en: Rotate _Left
bs: Okreni _Lijevo

en: Rotate _Right
bs: Okreni _Desno

en: Save Current Settings as _Default
bs: Sačuvaj trenutne postavke kao _Uobičajeno

en: _Reload
bs: _Učitaj ponovo

en: Reload the document
bs: Ponovno učitaj dokument

en: _First Page
bs: _Prva strana

en: Go to the first page
bs: Idi na prvu stranicu

en: _Last Page
bs: _Zadnja strana

en: Go to the last page
bs: Idi na zadnju stranicu

en: _Add Bookmark
bs: _Dodaj zabilješku

en: Add a bookmark for the current page
bs: Dodaje zabilješku za trenutnu stranicu

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: _About
bs: _O

en: Start Presentation
bs: Pokreni prezentaciju

en: Start a presentation
bs: Pokreni prezentaciju

en: _Toolbar
bs: _Alatna traka

en: Show or hide the toolbar
bs: Prikaži ili sakrij alatnu traku

en: _Continuous
bs: _Neprekidno

en: Show the entire document
bs: Prikaži cijeli dokument

en: Expand the window to fill the screen
bs: Povećaj prozor da popuni ekran

en: Pre_sentation
bs: Pre_zentacija

en: Run document as a presentation
bs: Pokreni dokument kao prezentaciju

en: _Open Link
bs: _Otvori link

en: _Go To
bs: _Idi do

en: Open in New _Window
bs: Otvori u novom _prozoru

en: _Copy Link Address
bs: _Kopiraj adresu linka

en: _Save Image As…
bs: _Spremi sliku kao...

en: Copy _Image
bs: Kopiraj _sliku

en: Annotation Properties…
bs: Postavke anotacije...

en: Zoom
bs: Uvećanje

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Back
bs: Nazad

en: Send To
bs: Pošalji

en: Previous
bs: Prethodno

en: Next
bs: Sljedeće

en: Zoom In
bs: Uvećaj

en: Zoom Out
bs: Umanji

en: Unable to launch external application.
bs: Nije moguće pokrenuti eksternu aplikaciju.

en: Unable to open external link
bs: Nije moguće otvoriti eksterni link

en: Couldn't find appropriate format to save image
bs: Nije moguće pronaći prikladan format za spremanje slike

en: The image could not be saved.
bs: Slika nije mogla biti

en: Save Image
bs: Spremi sliku

en: %s — Password Required
bs: %s — Šifra je potrebna

en: MATE Document Viewer
bs: MATE Pregledač dokumenata

en: PAGE
bs: STRANA

en: The page number of the document to display.
bs: Broj stranice dokumenta za prikazat.

en: NUMBER
bs: BROJ

en: Run atril as a previewer
bs: Pokreni atril kao pregledač

en: The word or phrase to find in the document
bs: Riječ ili rečenicu za naći u dokumentu

en: STRING
bs: NIZ

en: [FILE…]
bs: [FAJL...]
