atril 1.26.0 - en to ca translation catalogue (459 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
ca: S'ha produït un error en executar l'ordre «%s» per poder descomprimir el còmic: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
ca: No s'ha pogut descomprimir el còmic amb l'ordre «%s».

en: The command “%s” did not end normally.
ca: L'ordre «%s» no ha finalitzat correctament.

en: Not a comic book MIME type: %s
ca: El tipus MIME no és d'un còmic: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
ca: No es pot trobar una ordre adequada per descomprimir aquest tipus de còmic

en: Unknown MIME Type
ca: Tipus MIME desconegut

en: File corrupted
ca: El fitxer està malmès

en: No files in archive
ca: No hi ha cap fitxer a l'arxiu

en: No images found in archive %s
ca: No s'han trobat imatges a l'arxiu %s

en: There was an error deleting “%s”.
ca: S'ha produït un error en suprimir «%s».

en: Comic Books
ca: Còmics

en: DjVu document has incorrect format
ca: El document DjVu té un format incorrecte

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ca: El document està format per diversos fitxers, alguns dels quals són inaccessibles.

en: DjVu Documents
ca: Documents DjVu

en: DVI document has incorrect format
ca: El document DVI té un format incorrecte

en: DVI Documents
ca: Documents DVI

en: unexpected EOF
ca: EOF inesperat

en: could not load font `%s'
ca: no s'ha pogut carregar la lletra `%s'

en: could not reload `%s'
ca: no s'ha pogut recarregar `%s'

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
ca: %s: format DVI no admés (versió %u)

en: no pages selected
ca: no s'ha seleccionat cap pàgina

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
ca: %s: el fitxer està malmès o bé no és un fitxer DVI

en: %s: vf macro had errors
ca: %s: la maco vf té errors

en: %s: stack not empty after vf macro
ca: %s: la pila no està buida després de la macro vf

en: %s: could not reopen file (%s)
ca: %s: no s'ha pogut reobrir el fitxer (%s)

en: %s: page %d out of range
ca: %s: pàgina %d fora de rang

en: stack not empty at end of page
ca: la pila no està buida al final de la pàgina

en: no default font set yet
ca: encara no s'ha definit cap lletra per defecte

en: requested character %d does not exist in `%s'
ca: el caràcter demanat %d no existeix a `%s'

en: enlarging stack
ca: ampliació de la pila

en: stack underflow
ca: desbordament de la pila

en: font %d is not defined
ca: la lletra %d no està definida

en: malformed special length
ca: la longitud especial no té un format correcte

en: font %d is not defined in postamble
ca: la lletra %d no està definida a l'epíleg

en: unexpected opcode %d
ca: codi d'opció inesperat %d

en: undefined opcode %d
ca: codi d'opció no definit %d

en: %s: no fonts defined
ca: %s: no s'ha definit cap lletra

en: %s: could not set as default encoding
ca: %s: no s'ha pogut definir com a codificació per defecte

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
ca: %s: suma de comprovació incorrecta (s'esperava %u, s'ha obtingut %u)

en: %s: junk in postamble
ca: %s: brossa a l'epíleg

en: %s: File corrupted, or not a GF file
ca: %s: el fitxer està malmès o bé no és un fitxer GF

en: invalid page specification `%s'
ca: especificació de pàgina no vàlida `%s'

en: custom
ca: personalitzat

en: Bad PK file: More bits than required
ca: Fitxer PK malmès: té més bits dels necessaris

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
ca: %s: no coincidex la de suma de verificació (s'esperava %u, es va obtenir %u)

en: %s: unexpected preamble
ca: %s: preàmbul inesperat

en: %s: unexpected charcode (%d)
ca: %s: codi de caràacter inesperat (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
ca: %s: final de fitxer inesperat (sense epíleg)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
ca: fitxer PK no vàlid! (brossa a l'epíleg)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
ca: %s: el fitxer està malmès o bé no és un fitxer PK

en: %s: tried to pop top level layer
ca: %s: s'ha intentat treure de la pila la capa de nivell superior

en: %s: malformed value for key `%s'
ca: %s: valor amb format incorrecte de la clau `%s'

en: %s: unknown key `%s' ignored
ca: %s: s'ha ignorat la clau desconeguda `%s'

en: (t1) failed to reset device resolution
ca: (t1) no s'ha pogut restablir la resolució del dispositiu

en: %s: could not encode font
ca: %s: no s'ha pogut codificar la lletra

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
ca: %s: La suma de comprovació no coincideix (s'ha obtingut %u, s'esperava %u)

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
ca: %s: el fitxer està malmès o bé no és un fitxer TFM

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
ca: (tt) %s: no s'ha pogut establir la resolució: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
ca: (tt) %s: no s'ha pogut establir la mida del punt: %s

en: Ooops!
ca: Ostres!

en: Houston, we have a problem
ca: Houston, tenim un problema

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
ca: 3.. 2.. 1.. BUM!

en: I'm history
ca: Sóc història

en: I'm going down
ca: Estic acabat

en: I smell a rat
ca: crec que hi ha alguna cosa que no funciona

en: Crashing
ca: Catacrac

en: %s: Error:
ca: %s: error:

en: %s: Warning:
ca: %s: avís:

en: Warning
ca: Advertència

en: %s: Fatal:
ca: %s: fatal:

en: out of memory allocating %u bytes
ca: s'ha esgotat la memòria mentre s'assignaven %u bytes

en: attempted to reallocate with zero size
ca: s'ha intentat reassignar amb mida zero

en: failed to reallocate %u bytes
ca: no s'han pogut reassignar %u bytes

en: attempted to callocate 0 members
ca: s'ha intentat fer callocate 0 membres

en: failed to allocate %ux%u bytes
ca: no s'han pogut assignar %ux%u bytes

en: attempted to free NULL pointer
ca: s'ha intentat alliberar un punter NULL

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
ca: %s: La suma de comprovació no coincideix (s'ha obtingut %u, s'esperava %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
ca: (vf) %s: no s'ha pogut carregar la lletra `%s'

en: (vf) %s: unexpected character %d
ca: (vf) %s: %d caràcters inesperats

en: (vf) %s: character %d redefined
ca: (vf) %s: %d caràcters redefinits

en: (vf) %s: no postamble
ca: (vf) %s: sense epíleg

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
ca: %s: el fitxer està malmès o bé no és un fitxer VF.

en: Not an ePub document
ca: No és un document ePub

en: could not retrieve filename
ca: No s'ha pogut recuperar el nom del fitxer

en: could not open archive
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu

en: could not extract archive
ca: No s'ha pogut extreure l'arxiu

en: could not retrieve container file
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer del contenidor

en: could not open container file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer del contenidor

en: container file is corrupt
ca: el fitxer del contenidor està malmès

en: epub file is invalid or corrupt
ca: el fitxer epub no és vàlid o està malmès

en: epub file is corrupt, no container
ca: el fitxer epub està malmès, sense contenidor

en: could not parse content manifest
ca: no s'ha pogut analitzar sintàcticament el manifest del contingut

en: content file is invalid
ca: el fitxer del contenidor no és vàlid

en: epub file has no spine
ca: el fitxer epub no té cap columna vertebral

en: epub file has no manifest
ca: el fitxer epub no té cap manifest

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
ca: No s'ha pogut establir l'arbre del document per a la càrrega, falten alguns fitxers

en: epub Documents
ca: Documents epub

en: This work is in the Public Domain
ca: Aquest treball és de domini públic

en: Yes
ca: Sí

en: Type 1
ca: Tipus 1

en: Type 1C
ca: Tipus 1C

en: Type 3
ca: Tipus 3

en: Type 1 (CID)
ca: Tipus 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
ca: Tipus 1C (CID)

en: Unknown font type
ca: Lletra desconeguda

en: No name
ca: Sense nom

en: Embedded subset
ca: Subconjunt incrustat

en: Embedded
ca: Incrustat

en: Not embedded
ca: Sense incrustar

en: PDF Documents
ca: Documents PDF

en: Images
ca: Imatges

en: Failed to load document “%s”
ca: No s'ha pogut carregar el document «%s»

en: Failed to save document “%s”
ca: No s'ha pogut desar el document «%s»

en: PostScript Documents
ca: Documents PostScript

en: Invalid document
ca: Document invàlid

en: Tiff Documents
ca: Documents TIFF

en: XPS Documents
ca: Documents XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
ca: No s'ha pogut desar l'adjunció «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obrir l'adjunció «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
ca: No s'ha pogut obrir l'adjunció «%s»

en: File type %s (%s) is not supported
ca: Encara no es pot gestionar el tipus de fitxer %s (%s)

en: All Documents
ca: Tots els documents

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Failed to create a temporary file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal: %s

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No es reconeix l'opció de llançament: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar els URI de document a una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració desada

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'ID de gestió de la sessió

en: ID
ca: id.

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de la sessió:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de la sessió

en: Show “_%s”
ca: Mostra «_%s»

en: _Move on Toolbar
ca: _Mou a la barra d'eines

en: Move the selected item on the toolbar
ca: Mou l'element seleccionat a la barra d'eines

en: _Remove from Toolbar
ca: Sup_rimeix de la barra d'eines

en: Remove the selected item from the toolbar
ca: Suprimeix l'element seleccionat de la barra d'eines

en: _Delete Toolbar
ca: Sup_rimeix la barra d'eines

en: Remove the selected toolbar
ca: Suprimeix la barra d'eines seleccionada

en: Separator
ca: Separador

en: Fit Page
ca: Ajusta a la pàgina

en: Fit Width
ca: Encaixa a l'amplada

en: Expand Window to Fit
ca: Ajusta la finestra a la pantalla

en: Atril Document Viewer
ca: Visualitzador de documents Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
ca: Un visualitzador de documents per a l'entorn d'escriptori MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
ca: Atril és un visualitzador simple de documents de diverses pàgines. Pot visualitzar i imprimir PS (PostScript), EPS (Encapsulated PostScript), DjVu, PDF (Portable Document Format) DVI, i XPS, així com els fitxers d'arxiu de llibres de còmics. Quan el document és compatible, també permet la cerca de text, la còpia de text al porta-retalls, la navegació d'hipertext i els marcadors de taula de continguts.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
ca: Atril és una bifurcació d'Evince, i part de l'entorn d'escriptori MATE. Si voleu saber més sobre MATE i Atril, si us plau, visiteu la pàgina principal del projecte.

en: Document Viewer
ca: Visualitzador de documents

en: View multi-page documents
ca: Visualitzeu documents de diverses pàgines

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
ca: MATE;document;visualitzador;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;còmics;

en: Override document restrictions
ca: No facis cas de les restriccions del document

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ca: No facis cas de les restriccions del document, com les de còpia o d'impressió.

en: Automatically reload the document
ca: Recarrega automàticament el document

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
ca: Si el document es recarrega automàticament amb una modificació al fitxer.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
ca: L'URI del directori que es va utilitzar l'última vegada per a obrir o desar un document.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
ca: L'URI del directori que es va utilitzar l'última vegada per a desar una imatge.

en: Page cache size in MiB
ca: Mida del cau de les pàgines en MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ca: La mida màxima que s'utilitzarà per al cau de les pàgines renderitzades, limita el nivell màxim de zoom.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
ca: Mostra un diàleg per confirmar que l'usuari vol activar la navegació amb cursor.

en: Delete the temporary file
ca: Suprimeix el fitxer temporal

en: Print settings file
ca: Imprimeix el fitxer dels ajusts

en: MATE Document Previewer
ca: Previsualitzador de documents de MATE

en: Failed to print document
ca: No s'ha pogut imprimir el document

en: The selected printer '%s' could not be found
ca: No s'ha pogut trobar la impressora «%s»

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Previous Page
ca: Pàgina _anterior

en: Go to the previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: _Next Page
ca: Pàgina _següent

en: Go to the next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Zoom _In
ca: A_ugmenta el zoom

en: Enlarge the document
ca: Amplia el document

en: Zoom _Out
ca: Disminueix el z_oom

en: Shrink the document
ca: Encongeix el document

en: Reset zoom to 100%
ca: Restableix el zoom al 100%

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print this document
ca: Imprimeix aquest document

en: Fit Pa_ge
ca: Ajusta a la pà_gina

en: Make the current document fill the window
ca: Fes que el document ompli la finestra

en: Fit _Width
ca: Aj_usta a l'amplada

en: Make the current document fill the window width
ca: Fes que el document encaixi a l'amplada de la finestra

en: Page
ca: Pàgina

en: Select Page
ca: Selecciona la pàgina

en: Title:
ca: Títol:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Author:
ca: Autor:

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Producer:
ca: Eina d'elaboració:

en: Creator:
ca: Eina de creació:

en: Created:
ca: Data de creació:

en: Modified:
ca: Data de modificació:

en: Number of Pages:
ca: Nombre de pàgines:

en: Optimized:
ca: Amb optimització:

en: Security:
ca: Amb seguretat:

en: Paper Size:
ca: Mida del paper:

en: None
ca: Cap

en: %.2f × %.2f inch
ca: %.2f × %.2f polzades

en: %s, Portrait (%s)
ca: %s, vertical (%s)

en: %s, Landscape (%s)
ca: %s, apaïsat (%s)

en: Atril properties
ca: Propietats d'Atril

en: Shows details for Atril documents
ca: Mostra els detalls per als documents d'Atril

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
ca: Drets d'autor (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Drets d'autor (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Drets d'autor (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Drets d'autor (C) 2005 Red Hat, Inc
    Drets d'autor (C) 2012–2021 Els desenvolupadors de MATE

en: (%d of %d)
ca: (%d de %d)

en: of %d
ca: de %d

en: Preparing to print…
ca: S'està preparant per imprimir…

en: Finishing…
ca: S'està acabant…

en: Printing page %d of %d…
ca: S'està imprimint la pàgina %d de %d…

en: Printing is not supported on this printer.
ca: No es pot imprimir en aquesta impressora.

en: Invalid page selection
ca: La selecció de pàgines no és vàlida

en: Your print range selection does not include any pages
ca: L'interval d'impressió que heu seleccionat no inclou cap pàgina

en: Page Scaling:
ca: Canvi d'escala de la pàgina:

en: Shrink to Printable Area
ca: Redueix a l'àrea d'impressió

en: Fit to Printable Area
ca: Ajusta a l'àrea d'impressió

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ca: Escala les pàgines del document per ajustar-les a la pàgina d'impressió seleccionada. Seleccioneu una de les opcions següents:
    
    • «Cap»: No es fa cap canvi d'escala.
    
    • «Redueix a l'àrea d'impressió»: Es redueixen les pàgines més grans que l'àrea d'impressió per ajustar-se a l'àrea de la pàgina d'impressió.
    
    • «Ajusta a l'àrea d'impressió»: S'amplien o es redueixen segons convingui per ajustar-se a l'àrea de la pàgina d'impressió.

en: Auto Rotate and Center
ca: Gira automàticament i centra

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ca: Gira l'orientació de la pàgina d'impressió de cada pàgina perquè coincideixi amb cada pàgina del document. Se centraran les pàgines respecte a la pàgina d'impressió.

en: Select page size using document page size
ca: Selecciona la mida de la pàgina mitjançant la mida de la pàgina del document

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ca: Quan s'habiliti cada pàgina s'imprimirà amb la mateixa mida de paper que la pàgina del document.

en: Page Handling
ca: Gestió de la pàgina

en: Failed to render page %d
ca: No s'ha pogut renderitzar la pàgina %d

en: Failed to print page %d: %s
ca: No s'ha pogut imprimir la pàgina %d: %s

en: Scroll Up
ca: Desplaça cap amunt

en: Scroll Down
ca: Desplaça cap avall

en: Scroll View Up
ca: Desplaça la visualització cap amunt

en: Scroll View Down
ca: Desplaça la visualització cap avall

en: Document View
ca: Visualització del document

en: Jump to page:
ca: Salta a la pàgina:

en: End of presentation. Click to exit.
ca: Final de la presentació. Feu clic per sortir.

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Go to last page
ca: Vés a l'última pàgina

en: Go to page
ca: Vés a la pàgina

en: Find
ca: Troba

en: Go to page %s
ca: Vés a la pàgina %s

en: Go to %s on file “%s”
ca: Vés a %s en el fitxer «%s»

en: Go to file “%s”
ca: Vés al fitxer «%s»

en: Launch %s
ca: Engega %s

en: Find:
ca: Troba:

en: Find previous occurrence of the search string
ca: Troba l'anterior ocurrència de la cadena de cerca

en: Find next occurrence of the search string
ca: Troba la següent ocurrència de la cadena de cerca

en: Case Sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Toggle case sensitive search
ca: Commuta a una cerca que distingeixi entre majúscules i minúscules

en: Icon:
ca: Icona:

en: Note
ca: Nota

en: Comment
ca: Comentari

en: Key
ca: Tecla

en: Help
ca: Ajuda

en: New Paragraph
ca: Paràgraf nou

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Insert
ca: Insereix

en: Cross
ca: Creu

en: Circle
ca: Cercle

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Annotation Properties
ca: Propietats de l'anotació

en: Style:
ca: Estil:

en: Opaque
ca: Opac

en: Initial window state:
ca: Estat inicial de la finestra:

en: Open
ca: Obre

en: Close
ca: Tanca

en: Password for document %s
ca: Contrasenya per al document %s

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: Open a recently used document
ca: Obre un document utilitzat recentment

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ca: Aquest document està protegit i només es pot llegir si s'introdueix la contrasenya correcta.

en: _Unlock Document
ca: _Desbloqueja el document

en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ca: El document «%s» està protegit i cal una contrasenya per poder-lo obrir.

en: Password required
ca: Cal una contrasenya

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Forget password _immediately
ca: Oblida la contrasenya _immediatament

en: Remember password until you _log out
ca: Recorda la contrasenya durant aquesta _sessió

en: Remember _forever
ca: _Recorda-la per sempre

en: Properties
ca: Propietats

en: Fonts
ca: Lletres

en: Document License
ca: Llicència del document

en: Font
ca: Lletra

en: Gathering font information… %3d%%
ca: S'està recollint informació de la lletra… %3d%%

en: Usage terms
ca: Termes d'ús

en: Text License
ca: Llicència del text

en: Further Information
ca: Més informació

en: Hide sidebar
ca: Amaga la barra lateral

en: Add
ca: Afegeix

en: Add text annotation
ca: Afegeix el text de l'anotació

en: Document contains no annotations
ca: El document no conté cap anotació

en: Page %d
ca: Pàgina %d

en: Annotations
ca: Anotacions

en: Attachments
ca: Adjuncions

en: _Open Bookmark
ca: _Obre el marcador

en: _Rename Bookmark
ca: _Reanomena el marcador

en: _Remove Bookmark
ca: Sup_rimeix el marcador

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Layers
ca: Capes

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Index
ca: Índex

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Page %s — %s
ca: Pàgina %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
ca: No es pot entrar al mode de presentació amb documents ePub, en lloc seu utilitzeu el mode de pantalla completa.

en: The document contains no pages
ca: El document no conté cap pàgina

en: The document contains only empty pages
ca: El document només conté pàgines buides

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
ca: El mode de presentació no està admès per als documents ePub.

en: Unable to open document
ca: No es pot obrir el document

en: Loading document from “%s”
ca: S'està carregant el document des de «%s»

en: Downloading document (%d%%)
ca: S'està baixant el document (%d%%)

en: Failed to load remote file.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer remot.

en: Reloading document from %s
ca: S'està tornant a carregar el document des de %s

en: Failed to reload document.
ca: No s'ha pogut tornar a carregar el document.

en: Open Document
ca: Obre un document

en: Saving document to %s
ca: S'està desant el document a %s

en: Saving attachment to %s
ca: S'està desant l'adjunció a %s

en: Saving image to %s
ca: S'està desant la imatge %s

en: The file could not be saved as “%s”.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer com a «%s».

en: Uploading document (%d%%)
ca: S'està pujant el document (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
ca: S'està pujant l'adjunció (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ca: S'està pujant la imatge (%d%%)

en: Save As…
ca: Anomena i desa…

en: Could not send current document
ca: No s'ha pogut enviar el document actual

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
ca[0]:  %lu treball pendent a la cua
ca[1]:  %lu treballs pendents a la cua

en: Printing job “%s”
ca: Treball d'impressió «%s»

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ca: El document conté camps de formulari que han estat omplerts. Si no deseu una còpia, els canvis es perdran per sempre.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ca: El document conté anotacions noves o modificades. Si no deseu una còpia, els canvis es perdran per sempre.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ca: Voleu desar una còpia del document «%s» abans de tancar?

en: Close _without Saving
ca: Tanca _sense desar

en: _Save As…
ca: Anomena i de_sa…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ca: Voleu esperar fins que s'acabi el treball d'impressió «%s» abans de tancar?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
ca[0]: Hi ha %d treball d'impressió actiu. Voleu esperar fins que s'acabi d'imprimir abans de tancar?
ca[1]: Hi ha %d treballs d'impressió actius. Voleu esperar fins que s'acabin d'imprimir abans de tancar?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ca: Si tanqueu la finestra, no s'imprimiran els treballs d'impressió pendents.

en: Cancel _print and Close
ca: Cancel·la la im_pressió i tanca

en: Close _after Printing
ca: Tanca després d'im_primir

en: Running in presentation mode
ca: S'està executant en mode de presentació

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
ca: El mode de presentació no està admès per als documents ePub

en: Toolbar Editor
ca: Editor de la barra d'eines

en: There was an error displaying help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
ca: Atril és un visualitzador de documents multipàgina senzill,
    utilitza SyncTex %s i %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
ca: Atril és un visualitzador de documents multipàgina senzill.

en: MATE Documentation Team
ca: Equip de documentació de MATE

en: GNOME Documentation Team
ca: Equip de documentació de GNOME

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Atril és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol altra versió posterior.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Atril es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU; si no és així, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Atril Document Viewer
ca: Quant al visualitzador de documents Atril

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
ca: Drets d'autor © 1996–2009 Els autors d'Evince
    Drets d'autor © 2012–2021 Els desenvolupadors de MATE

en: %d found on this page | %d found on this page
ca[0]: N'hi ha %d en aquesta pàgina
ca[1]: N'hi ha %d en aquesta pàgina

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: %3d%% remaining to search
ca: Manca el %3d%% per cercar

en: Enable caret navigation?
ca: Voleu habilitar la navegació amb cursor?

en: _Enable
ca: _Habilita

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
ca: En prémer F7 engega o apaga la navegació mitjançant el símbol d'intercalació. Aquesta funció col·loca un cursor mòbil a les pàgines de text, us permet moure i seleccionar el text amb el vostre teclat. Voleu habilitar la navegació amb cursor?

en: Don't show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Vista

en: _Go
ca: _Vés

en: _Bookmarks
ca: M_arcadors

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Open…
ca: _Obre…

en: Open an existing document
ca: Obre un document existent

en: Op_en a Copy
ca: Obre'n una _còpia

en: Open a copy of the current document in a new window
ca: Obre una còpia del document actual en una finestra nova

en: Save a copy of the current document
ca: Desa una còpia del document actual

en: Send _To...
ca: Envia _a...

en: Send current document by mail, instant message...
ca: Envia el document actual per correu, missatgeria instantània...

en: _Print…
ca: _Imprimeix…

en: P_roperties
ca: _Propietats

en: _Copy
ca: _Copia

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: _Find…
ca: Tro_ba…

en: Find a word or phrase in the document
ca: Cerca una paraula o frase al document

en: Find Ne_xt
ca: Troba el _següent

en: Find Pre_vious
ca: Troba l'_anterior

en: T_oolbar
ca: _Barra d'eines

en: Rotate _Left
ca: Gira a l'_esquerra

en: Rotate _Right
ca: Gira a la _dreta

en: Save Current Settings as _Default
ca: _Desa els ajusts actuals com als predeterminats

en: _Reset Zoom
ca: _Restableix el zoom

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: Reload the document
ca: Torna a carregar el document

en: _Expand Window to Fit
ca: Ajusta la fin_estra a la pantalla

en: Auto_scroll
ca: Desplaça _automàticament

en: _First Page
ca: _Primera pàgina

en: Go to the first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: _Last Page
ca: Úl_tima pàgina

en: Go to the last page
ca: Vés a l'última pàgina

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix el marcador

en: Add a bookmark for the current page
ca: Afegeix un marcador per a la pàgina actual

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _About
ca: _Quant a

en: Leave Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Leave fullscreen mode
ca: Surt del mode de pantalla completa

en: Start Presentation
ca: Inicia la presentació

en: Start a presentation
ca: Inicia una presentació

en: _Toolbar
ca: Barra d'_eines

en: Show or hide the toolbar
ca: Mostra o oculta la barra d'eines

en: Side _Pane
ca: Plafó _lateral

en: Show or hide the side pane
ca: Mostra o oculta el plafó lateral

en: _Continuous
ca: C_ontinu

en: Show the entire document
ca: Mostra el document sencer

en: Show two pages at once
ca: Mostra dues pàgines alhora

en: _Odd pages left
ca: Pà_gines senars a l'esquerra

en: Show odd pages on the left in dual mode
ca: Mostra les pàgines senars a l'esquerra en mode dual

en: _Fullscreen
ca: Pantalla _completa

en: Expand the window to fill the screen
ca: Expandeix la finestra fins a omplir la pantalla

en: Pre_sentation
ca: _Presentació

en: Run document as a presentation
ca: Mostra el document com una presentació

en: Inverted _Colors
ca: _Colors invertits

en: Show page contents with the colors inverted
ca: Mostra el contingut de la pàgina amb els colors invertits

en: Caret _Navigation
ca: _Navegació amb cursor

en: Activate or disable caret-navigation
ca: Activa o inhabilita la navegació amb cursor

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: _Go To
ca: Vé_s-hi

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Save Image As…
ca: _Anomena i desa la imatge…

en: Copy _Image
ca: Copia la _imatge

en: Annotation Properties…
ca: Propietats de l'anotació…

en: Remove Annot…
ca: Suprimeix l'anotació…

en: _Open Attachment
ca: _Obre l'adjunció

en: _Save Attachment As…
ca: _Desa l'adjunció com a…

en: Adjust the zoom level
ca: Ajusta el nivell de zoom

en: Navigation
ca: Navegació

en: Back
ca: Enrere

en: Move across visited pages
ca: Creua les pàgines visitades

en: Send To
ca: Envia a

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Zoom In
ca: Augmenta el zoom

en: Zoom Out
ca: Disminueix el zoom

en: Reset Zoom
ca: Restableix el zoom

en: Unable to launch external application.
ca: No es pot executar l'aplicació externa.

en: Unable to open external link
ca: No es pot obrir l'enllaç extern

en: Couldn't find appropriate format to save image
ca: No s'ha trobat cap format adequat per desar la imatge

en: The image could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar la imatge.

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Unable to open attachment
ca: No es pot obrir l'adjunció

en: The attachment could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'adjunció.

en: Save Attachment
ca: Desa l'adjunció

en: %s — Password Required
ca: %s — Necessita contrasenya

en: By extension
ca: Per extensió

en: MATE Document Viewer
ca: Visualitzador de documents de MATE

en: The page label of the document to display.
ca: L'etiqueta de pàgina del document a mostrar.

en: PAGE
ca: PÀGINA

en: The page number of the document to display.
ca: El número de pàgina del document a mostrar.

en: NUMBER
ca: NÚMERO

en: Run atril in fullscreen mode
ca: Executa Atril en mode pantalla completa

en: Named destination to display.
ca: La destinació amb nom a mostrar.

en: Run atril in presentation mode
ca: Executa Atril en mode de presentació

en: Run atril as a previewer
ca: Executa Atril com a previsualitzador

en: The word or phrase to find in the document
ca: La paraula o frase que es vol trobar al document

en: STRING
ca: CADENA

en: [FILE…]
ca: [FITXER…]
