atril 1.26.0 - en to cs translation catalogue (496 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
cs: Při rozbalování (pomocí %s) knihy komiksů %s nastala chyba

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
cs: Příkaz %s pro rozbalení knihy komiksů selhal.

en: The command “%s” did not end normally.
cs: Příkaz %s neskončil normálně.

en: Not a comic book MIME type: %s
cs: Nejedná se o typ MIME pro komiks: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
cs: Nelze najít příslušný příkaz pro rozbalení této komiksové knihy

en: Unknown MIME Type
cs: Neznámý typ MIME

en: File corrupted
cs: Soubor je poškozen

en: No files in archive
cs: V archivu nebyly nalezeny žádné soubory

en: No images found in archive %s
cs: V archivu %s nebyly nalezeny žádné obrázky

en: There was an error deleting “%s”.
cs: Při mazání %s se vyskytla chyba.

en: Error %s
cs: Chyba %s

en: Comic Books
cs: Komiksy

en: DjVu document has incorrect format
cs: Dokument DjVu nemá správný formát

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
cs: Dokument se skládá z několika souborů. K jednomu nebo více souborům se nepodařilo přistoupit.

en: DjVu Documents
cs: Dokumenty DjVu

en: DVI document has incorrect format
cs: Dokument DVI nemá správný formát

en: DVI Documents
cs: Dokumenty DVI

en: unexpected EOF
cs: neočekávaný EOF

en: could not load font `%s'
cs: nelze načíst písmo `%s'

en: could not reload `%s'
cs: nelze znovu načíst `%s'

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
cs: %s: nepodporovaný DVI formát (verze %u)

en: no pages selected
cs: nebyly vybrány žádné stránky

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
cs: %s: Soubor poškozen, nebo není DVI soubor

en: %s: vf macro had errors
cs: %s: vf makro obsahuje chyby

en: %s: stack not empty after vf macro
cs: %s: po makru vf není zásobník prázdný

en: %s: could not reopen file (%s)
cs: %s: nelze znovu otevřít soubor (%s)

en: %s: page %d out of range
cs: %s: stránka %d mimo rozsah

en: %s: bad offset at page %d
cs: %s: špatný ofset na stránce %d

en: stack not empty at end of page
cs: na konci stránky není zásobník prázdný

en: no default font set yet
cs: dosud nebylo nastaveno výchozí písmo

en: requested character %d does not exist in `%s'
cs: požadovaný znak %d v `%s' neexistuje

en: enlarging stack
cs: zvětšuje se zásobník

en: stack underflow
cs: podtečení zásobníku

en: font %d is not defined
cs: písmo %d není definováno

en: malformed special length
cs: deformovaná speciální délka

en: font %d is not defined in postamble
cs: písmo %d není definováno v postamble

en: unexpected opcode %d
cs: neočekávaný opcode %d

en: undefined opcode %d
cs: nedefinovaný opcode %d

en: %s: no fonts defined
cs: %s: nebylo definováno žádné písmo

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
cs: %s: %d: [%s] požadované kódování `%s' neodpovídá vektoru `%s'

en: %s: could not load fontmap
cs: %s: nelze načíst mapu písma

en: %s: could not set as default encoding
cs: %s: nelze nastavit jako výchozí kódování

en: encoding vector `%s' is in use
cs: kódovací vektor `%s' se používá

en: GF: invalid opcode %d in character %d
cs: GF: neplatný opcode %d ve znaku %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
cs: (gf) Znak %d: neplatný opcode %d

en: (gf) character %d has an incorrect bounding box
cs: (gf) znak %d má nesprávný ohraničovací rámeček

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
cs: %s: špatný kontrolní součet (očekáváno %u, nalezeno %u)

en: %s: junk in postamble
cs: %s:harampádí v postamble

en: %s: File corrupted, or not a GF file
cs: %s: Soubor je poškozen nebo se nejedná o soubor typu GF

en: invalid page specification `%s'
cs: neplatná specifikace stránky `%s'

en: garbage after DVI page specification ignored
cs: ignorováno smetí následující za specifikací stránky DVI

en: more than 10 counters in page specification
cs: více než 10 čítačů ve specifikaci stránky

en: garbage after TeX page specification ignored
cs: ignorováno smetí následující za specifikací stránky TeX

en: custom
cs: vlastní

en: Bad PK file: More bits than required
cs: Chybný soubor PK: Více bitů než požadováno

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
cs: %s: neshoda kontrolního součtu (očekáváno %u, získáno %u)

en: %s: unexpected preamble
cs: %s: neočekávaná preambule

en: %s: unexpected charcode (%d)
cs: %s: neočekávaný znakový kód (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
cs: %s: neočekávaný konec souboru (žádný postamble)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
cs: neplatný soubor PK! (harampádí v postamble)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
cs: %s: Soubor je poškozen nebo se nejedná o soubor typu PK

en: %s: malformed value for key `%s'
cs: %s: poškozená hodnota klíče „%s”

en: %s: unknown key `%s' ignored
cs: %s: neznámý klíč „%s” ignorován

en: %s: no argument for key `%s', using defaults
cs: %s: žádný argument klíče „%s”, používá se výchozí

en: %s: argument `%s' ignored for key `%s'
cs: %s: argument „%s” ignorován pro klíč „%s”

en: (t1) failed to reset device resolution
cs: (t1) znovunastavení rozlišení u zařízení selhalo

en: %s: could not encode font
cs: %s: nelze kódovat písmo

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
cs: %s: Neshoda kontrolního součtu (mám %u, očekáváno %u)

en: %s: Error reading AFM data
cs: %s: Chyba čtení AFM dat

en: Warning: TFM file `%s' has suspicious size
cs: Varování: Soubor TFM  „%s” má podezřelou velkost

en: %s: font coding scheme truncated to 40 bytes
cs: %s: schéma konfigurace písma omezeno na 40 bytů

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
cs: %s: Soubor poškozen, nebo není TFM soubor

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
cs: (tt) %s: nelze vytvořit symbol: %s

en: (tt) %s: no acceptable map found, using #0
cs: (tt) %s: nenalezena žádná přijatelná mapa, používá se #0

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
cs: (tt) %s: nelze nastavit rozlišení: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
cs: (tt) %s: nelze nastavit velikost bodu: %s

en: (tt) %s: could not load PS name table
cs: (tt) %s: nelze načíst tabulku jmen PS

en: %s: no encoding vector found, expect bad output
cs: %s: nenalezen žádný kódovací vektor, očekávejte špatný výstup

en: (tt) %s: no font metric data
cs: (tt) %s: žádná data metriky písma

en: Ooops!
cs: Hups!

en: Aieeeee!!
cs: Kurvadrát!

en: Ouch!
cs: Jauvajs!

en: Houston, we have a problem
cs: Houstone, máme problém

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
cs: 3… 2… 1… BUM!

en: I'm history
cs: Jsem historií

en: I'm going down
cs: Jdu k zemi

en: I smell a rat
cs: Cítím krysu

en: Crashing
cs: Bourám

en: %s: Error:
cs: %s: Chyba:

en: Error
cs: Chyba

en: %s: Warning:
cs: %s: Varování:

en: Warning
cs: Varování

en: %s: Fatal:
cs: %s: Fatální:

en: Fatal
cs: Fatální

en: failed to reallocate %u bytes
cs: selhala realokace %u bajtů

en: failed to allocate %ux%u bytes
cs: selhala alokace %ux%u bytů

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
cs: %s: Neshoda kontrolního součtu (očekáváno %u, mám %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
cs: (vf) %s: nelze načíst písmo `%s'

en: (vf) %s: unexpected character %d
cs: (vf) %s: neočekávaný znak %d

en: (vf) %s: character %d redefined
cs: (vf) %s: znak %d předefinován

en: (vf) %s: no postamble
cs: (vf) %s: žádný postamble

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
cs: %s: Soubor poškozen, nebo není VF soubor

en: Not an ePub document
cs: Toto není dokument ePub

en: could not retrieve filename
cs: nelze načíst název souboru

en: could not open archive
cs: nelze otevřít archiv

en: could not extract archive
cs: nelze rozbalit archiv

en: could not retrieve container file
cs: nelze načíst zásobník souboru

en: could not open container file
cs: nelze otevřít zásobník souboru

en: container file is corrupt
cs: zásobník souboru je porušen

en: epub file is invalid or corrupt
cs: soubor epub je neplatný nebo porušen

en: epub file is corrupt, no container
cs: je porušen soubor epub, nikoliv zásobník

en: could not parse content manifest
cs: nelze analyzovat obsah prohlášení

en: content file is invalid
cs: obsah souboru je neplatný

en: epub file has no spine
cs: soubor epub nemá podporu

en: epub file has no manifest
cs: soubor epub nemá prohlášení

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
cs: Nelze sestavit strom dokumentů pro nahrání, některé soubory byly ztraceny

en: epub Documents
cs: dokumenty epub

en: This work is in the Public Domain
cs: Toto je volné dílo (Public Domain)

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Type 1
cs: Typ 1

en: Type 1C
cs: Typ 1C

en: Type 3
cs: Typ 3

en: Type 1 (CID)
cs: Typ 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
cs: Typ 1C (CID)

en: Unknown font type
cs: Neznámý řez písma

en: No name
cs: Žádný název

en: Embedded subset
cs: Vložená podmnožina

en: Embedded
cs: Vložené

en: Not embedded
cs: Nevložené

en: PDF Documents
cs: Dokumenty PDF

en: Images
cs: Obrázky

en: Failed to load document “%s”
cs: Nepodařilo se načíst dokument „%s“

en: Failed to save document “%s”
cs: Nepodařilo se uložit dokument „%s“

en: PostScript Documents
cs: Dokumenty PostScript

en: Invalid document
cs: Neplatný dokument

en: Tiff Documents
cs: Dokumenty Tiff

en: XPS Documents
cs: Dokumenty XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
cs: Nepodařilo se uložit přílohu „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
cs: Nepodařilo se otevřít přílohu „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
cs: Nepodařilo se otevřít přílohu „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
cs: Typ souboru %s (%s) není podporován

en: All Documents
cs: Všechny dokumenty

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Failed to create a temporary file: %s
cs: Nepodařilo se vytvořit dočasný soubor: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
cs: Nepodařilo se vytvořit dočasný adresář: %s

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platným souborem typu .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaný soubor typu .desktop ve verzi „%s“

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace nepřijímá dokumenty z příkazové řádky

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná volba spuštění: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: Nelze předat URI dokumentu položce .desktop „Type=Link“

en: Not a launchable item
cs: Není spustitelnou položkou

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat napojení na správce sezení

en: Specify file containing saved configuration
cs: Vyberte soubor s uloženou konfigurací

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Zadejte ID správce sezení

en: Session management options:
cs: Volby správce sezení:

en: Show session management options
cs: Zobrazit volby správce sezení

en: Show “_%s”
cs: Zobrazit „_%s“

en: _Move on Toolbar
cs: _Přesunout na lištu nástrojů

en: Move the selected item on the toolbar
cs: Přesunout vybranou položku na nástrojovou lištu

en: _Remove from Toolbar
cs: _Odstranit z nástrojové lišty

en: Remove the selected item from the toolbar
cs: Odstranit vybranou položku z nástrojové lišty

en: _Delete Toolbar
cs: _Odstranit nástrojovou lištu

en: Remove the selected toolbar
cs: Odstranit vybranou nástrojovou lištu

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Fit Page
cs: Přizpůsobit stránce

en: Fit Width
cs: Přizpůsobit šířce

en: Expand Window to Fit
cs: Přizpůsobit okno

en: 50%
cs: 50 %

en: 70%
cs: 70 %

en: 85%
cs: 85 %

en: 100%
cs: 100 %

en: 125%
cs: 125 %

en: 150%
cs: 150 %

en: 175%
cs: 175 %

en: 200%
cs: 200 %

en: 300%
cs: 300 %

en: 400%
cs: 400 %

en: Atril Document Viewer
cs: Prohlížeč dokumentů Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
cs: Prohlížeč dokumentů pro prostředí MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
cs: Atril je jednoduchý prohlížeč vícestránkových dokumentů. Může zobrazovat a tisknout soubory PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS a Portable Document Format (PDF), jakož i archivní soubory komiksu. Je-li to dokumentem podporováno, umožňuje také vyhledávání textu, kopírování textu do schránky, hypertextovou navigaci a záložky obsahu.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
cs: Atril je forkem Evince a je součást MATE. Pokud se chcete dozvědět více o MATE a Atril, navštivte domovskou stránku projektu.

en: Document Viewer
cs: Prohlížeč dokumentů

en: View multi-page documents
cs: Zobrazovat dokumenty po více stránkách

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
cs: MATE;dokument;dokumentů;dokumenty;prohlížeč;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;komiks;

en: Override document restrictions
cs: Ignorovat omezení dokumentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
cs: Ignorovat omezení dokumentu, jako např. právo kopírovat, tisknout atd.

en: Automatically reload the document
cs: Automatické znovunačtení dokumentu

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
cs: Zda má být dokument znovu načten, dojde-li ke změně jeho obsahu.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
cs: URI naposledy použité složky pro otevření či uložení dokumentu.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
cs: URI naposledy použité složky pro uložení obrázku.

en: Page cache size in MiB
cs: Velikost mezipaměti stránky v MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
cs: Maximální velikost, která bude použita k uchování vykreslených stránek v mezipaměti, omezující maximální úroveň přiblížení.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
cs: Zobrazovat dialogové okno s žádostí o potvrzení, když chce uživatel zapnout kurzorovou navigaci.

en: Delete the temporary file
cs: Smazat dočasný soubor

en: Print settings file
cs: Soubor s nastavením tisku

en: MATE Document Previewer
cs: Prohlížeč dokumentů pro pracovní prostředí MATE

en: Failed to print document
cs: Nepodařilo se vytisknout dokument

en: The selected printer '%s' could not be found
cs: Vybraná tiskárna '%s' nebyla nalezena

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Previous Page
cs: _Předchozí stránka

en: Go to the previous page
cs: Přejít na předchozí stránku

en: _Next Page
cs: _Následující stránka

en: Go to the next page
cs: Přejít na následující stránku

en: Zoom _In
cs: Z_většit

en: Enlarge the document
cs: Zvětšit dokument

en: Zoom _Out
cs: Z_menšit

en: Shrink the document
cs: Zmenšit dokument

en: Reset zoom to 100%
cs: Základní přiblížení na 100%

en: Print
cs: Tisk

en: Print this document
cs: Vytisknout tento dokument

en: Fit Pa_ge
cs: Přizpůsobit s_tránce

en: Make the current document fill the window
cs: Nechat aktuální dokument vyplnit okno

en: Fit _Width
cs: Přizpůsobit šíř_ce

en: Make the current document fill the window width
cs: Nechat aktuální dokument vyplnit šířku okna

en: Page
cs: Stránka

en: Select Page
cs: Zvolit stranu

en: Document
cs: Dokument

en: Title:
cs: Název:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Subject:
cs: Předmět:

en: Author:
cs: Autor:

en: Keywords:
cs: Klíčová slova:

en: Producer:
cs: Producent:

en: Creator:
cs: Tvůrce:

en: Created:
cs: Vytvořeno:

en: Modified:
cs: Změněno:

en: Number of Pages:
cs: Počet stránek:

en: Optimized:
cs: Optimalizace:

en: Format:
cs: Formát:

en: Security:
cs: Zabezpečení:

en: Paper Size:
cs: Velikost papíru:

en: None
cs: Žádný

en: %.2f × %.2f inch
cs: %.2f × %.2f palců

en: %s, Portrait (%s)
cs: %s, na výšku (%s)

en: %s, Landscape (%s)
cs: %s, na šířku (%s)

en: Atril properties
cs: Vlastnosti Atrilu

en: Shows details for Atril documents
cs: Zobrazuje údaje o dokumentech Atril

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
cs: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 vývojáři MATE

en: (%d of %d)
cs: (%d z %d)

en: of %d
cs: z %d

en: Preparing to print…
cs: Připravuje se tisk…

en: Finishing…
cs: Probíhá dokončování…

en: Printing page %d of %d…
cs: Tiskne se stránka %d z %d…

en: Printing is not supported on this printer.
cs: Tisk není touto tiskárnou podporován.

en: Invalid page selection
cs: Neplatný výběr stran

en: Your print range selection does not include any pages
cs: Snažíte se vytisknout výběr, který nezahrnuje žádné stránky

en: Page Scaling:
cs: Změna velikosti stránky:

en: Shrink to Printable Area
cs: Zmenšit na tisknutelnou oblast

en: Fit to Printable Area
cs: Přizpůsobit tisknutelné oblasti

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
cs: Přizpůsobení stránky dokumentu tak, aby odpovídaly velikosti dle zvolené tiskárny. Vyberte jednu z následujících možností:
    
    • „Žádná“: Nebude provedena žádná změna velikosti.
    
    • „Zmenšit na tisknutelnou oblast“: Stránky dokumentu, které jsou větší než tisknutelná oblast budou zmenšeny tak, aby se vešly do tisknutelné oblasti tiskárny.
    
    • „Přizpůsobit tisknutelné oblasti“: Stránky dokumentu budou podle potřeby zvětšeny nebo zmenšeny tak, aby odpovídaly tisknutelné oblasti tiskárny.

en: Auto Rotate and Center
cs: Automaticky otočit a centrovat

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
cs: Otočí každou tisknutou stranu tak, aby odpovídala orientaci stránky v dokumentu. Stránky dokumentu budou vycentrovány.

en: Select page size using document page size
cs: Velikost stránky dle velikosti stránky dokumentu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
cs: Pokud je povoleno, bude každá stránka vytištěna na papír o velikosti, jakou má v dokumentu.

en: Page Handling
cs: Nastavení stránky

en: Failed to render page %d
cs: Selhalo vykreslení stránky %d

en: Failed to print page %d: %s
cs: Nepodařilo se vytisknout stranu %d z dokumentu %s

en: Scroll Up
cs: Posunout nahoru

en: Scroll Down
cs: Posunout dolů

en: Scroll View Up
cs: Posunout pohled nahoru

en: Scroll View Down
cs: Posunout pohled dolů

en: Document View
cs: Pohled na dokument

en: Jump to page:
cs: Přejít na stránku:

en: End of presentation. Click to exit.
cs: Konec prezentace. Prezentaci opustíte klepnutím myši.

en: Go to first page
cs: Přejít na první stránku

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na následující stránku

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stránku

en: Go to page
cs: Přejít na stránku

en: Find
cs: Hledat

en: Go to page %s
cs: Přejít na stránku %s

en: Go to %s on file “%s”
cs: Přejít na %s v souboru „%s“

en: Go to file “%s”
cs: Přejít na soubor “%s”

en: Launch %s
cs: Spustit %s

en: Find:
cs: Najít:

en: Find previous occurrence of the search string
cs: Najít předchozí výskyt hledaného řetězce

en: Find next occurrence of the search string
cs: Najít následující výskyt hledaného řetězce

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Toggle case sensitive search
cs: Přepnout rozlišování velikosti písmen při hledání

en: Icon:
cs: Ikona:

en: Note
cs: Poznámka

en: Comment
cs: Komentář

en: Key
cs: Klíč

en: Help
cs: Nápověda

en: New Paragraph
cs: Nový odstavec

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Cross
cs: Křížek

en: Circle
cs: Kruh

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Annotation Properties
cs: Vlastnosti poznámky

en: Color:
cs: Barva:

en: Style:
cs: Styl:

en: Transparent
cs: Průhlednost

en: Opaque
cs: Neprůhlednost

en: Initial window state:
cs: Výchozí stav okna:

en: Open
cs: Otevřít

en: Close
cs: Zavřené

en: Password for document %s
cs: Heslo dokumentu %s

en: Loading…
cs: Probíhá načítání…

en: Open a recently used document
cs: Otevřít nedávno použitý dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
cs: Tento dokument je uzamčen a lze jej číst jen po zadání správného hesla.

en: _Unlock Document
cs: _Odemknout dokument

en: Enter password
cs: Zadejte heslo

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
cs: Dokument „%s“ je uzamčen a před otevřením vyžaduje zadání hesla.

en: Password required
cs: Je vyžadováno heslo

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: Forget password _immediately
cs: Zapomenout heslo _okamžitě

en: Remember password until you _log out
cs: _Pamatovat si heslo, dokud se neodhlásíte

en: Remember _forever
cs: Zapamatovat si _napořád

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: General
cs: Všeobecné

en: Fonts
cs: Písma

en: Document License
cs: Licence dokumentu

en: Font
cs: Písmo

en: Gathering font information… %3d%%
cs: Získávají se informace o písmech… %3d %%

en: Usage terms
cs: Podmínky užívání

en: Text License
cs: Licence textu

en: Further Information
cs: Další informace

en: Hide sidebar
cs: Skrýt postranní panel

en: Add
cs: Přidat

en: Add text annotation
cs: Přidat textovou poznámku

en: Document contains no annotations
cs: Dokument neobsahuje žádné poznámky

en: Page %d
cs: Strana %d

en: Annotations
cs: Poznámky

en: Attachments
cs: Přílohy

en: _Open Bookmark
cs: _Otevřít záložku

en: _Rename Bookmark
cs: _Přejmenovat záložku

en: _Remove Bookmark
cs: _Odstranit záložku

en: Page %s
cs: Stránka %s

en: _Add
cs: Při_dat

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Layers
cs: Vrstvy

en: Print…
cs: Tisk…

en: Index
cs: Rejstřík

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Page %s — %s
cs: Stránka %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
cs: Nelze vstoupit do režimu prezentace s dokumenty ePub, místo toho použijte režim celé obrazovky.

en: The document contains no pages
cs: Dokument neobsahuje žádné stránky

en: The document contains only empty pages
cs: Dokument obsahuje pouze prázdné stránky

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
cs: Režim prezentace není pro ePub dokumenty podporován.

en: Unable to open document
cs: Nepodařilo se otevřít dokument

en: Loading document from “%s”
cs: Načítá se dokument z %s

en: Downloading document (%d%%)
cs: Stahuje se dokument (%d %%)

en: Failed to load remote file.
cs: Nepodařilo se nahrát vzdálený soubor.

en: Reloading document from %s
cs: Obnovuje se dokument z %s

en: Failed to reload document.
cs: Nepodařilo se obnovit dokument.

en: Open Document
cs: Otevřít dokument

en: Saving document to %s
cs: Dokument se ukládá do %s

en: Saving attachment to %s
cs: Příloha se ukládá do %s

en: Saving image to %s
cs: Obrázek se ukládá do %s

en: The file could not be saved as “%s”.
cs: Soubor nelze uložit jako „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
cs: Nahrává se dokument (%d %%)

en: Uploading attachment (%d%%)
cs: Nahrává se příloha (%d %%)

en: Uploading image (%d%%)
cs: Nahrává se obrázek (%d %%)

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Could not send current document
cs: Nelze odeslat aktuální dokument

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
cs[0]: %lu čekající úloha ve frontě
cs[1]: %lu čekající úlohy ve frontě
cs[2]: %lu čekajících úloh ve frontě
cs[3]: %lu čekajících úloh ve frontě

en: Printing job “%s”
cs: Tiskne se úloha „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
cs: Dokument obsahuje pole formuláře, která byla vyplněna. Pokud neuložíte kopii, budou změny navždy ztraceny.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
cs: Dokument obsahuje nové nebo upravené poznámky. Pokud neuložíte kopii, budou změny navždy ztraceny.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
cs: Uložit kopii dokumentu "%s"  před uzavřením?

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: _Save As…
cs: _Uložit jako…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
cs: Odložit uzavření, dokud se nedokončí tisková úloha „%s“?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
cs[0]: %d tisková úloha je aktivní. Vyčkat s uzavřením na dokončení tisku?
cs[1]: %d tiskové úlohy jsou aktivní. Vyčkat s uzavřením na dokončení tisku?
cs[2]: %d tiskových úloh je aktivních. Vyčkat s uzavřením na dokončení tisku?
cs[3]: %d tiskových úloh je aktivních. Vyčkat s uzavřením na dokončení tisku?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
cs: Pokud zavřete okno, nebudou vytištěny nevyřízené tiskové úlohy.

en: Cancel _print and Close
cs: Zrušit _tisk a zavřít

en: Close _after Printing
cs: Zavřít _po vytištění

en: Running in presentation mode
cs: Běží v režimu prezentace

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
cs: Režim prezentace není pro ePub dokumenty podporován

en: Toolbar Editor
cs: Editor nástrojové lišty

en: There was an error displaying help
cs: Při zobrazování nápovědy se vyskytla chyba

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
cs: Atril je jednoduchý prohlížeč vícestránkových dokumentů,
    používá SyncTex %s a %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
cs: Atril je jednoduchý prohlížeč vícestránkových dokumentů.

en: MATE Documentation Team
cs: Dokumentační tým MATE

en: GNOME Documentation Team
cs: Dokumentační tým GNOME

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Atril je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo modifikovat podle ustanovení GNU General Public License, vydávané Free Software Foundation; a to buď verze 2 této licence anebo (podle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Atril je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
cs: Kopii GNU General Public License jste měl(a) obdržet spolu s tímto programem; pokud se tak nestalo, napište o ni Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301,  USA.

en: About Atril Document Viewer
cs: O aplikaci Prohlížeč dokumentů Atril

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
cs: Copyright © 1996–2009 autoři Evince
    Copyright © 2012–2021 vývojáři MATE

en: %d found on this page | %d found on this page
cs[0]: %d nález na této stránce
cs[1]: %d nálezy na této stránce
cs[2]: %d nálezů na této stránce
cs[3]: %d nálezů na této stránce

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: %3d%% remaining to search
cs: Zbývá prohledat %3d %%

en: Enable caret navigation?
cs: Zapnout kurzorovou navigaci?

en: _Enable
cs: Z_apnout

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
cs: Zmáčknutím F7 zapnete/vypnete kurzorovou navigaci. Tato funkce umístí do textových stránek pohyblivý kurzor, kterým se můžete pomocí klávesnice po dokumentu pohybovat a vybírat text. Chcete kurzorovou navigaci zapnout?

en: Don't show this message again
cs: Tuto zprávu znovu nezobrazovat

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Open…
cs: _Otevřít…

en: Open an existing document
cs: Otevřít existující dokument

en: Op_en a Copy
cs: Otevřít _kopii

en: Open a copy of the current document in a new window
cs: Otevřít kopii aktuálního dokumentu v novém okně

en: Save a copy of the current document
cs: Uložit kopii aktuálního dokumentu

en: Send _To...
cs: Odesla_t do...

en: Send current document by mail, instant message...
cs: Odeslat aktuální soubor mailem, rychlou zprávou...

en: _Print…
cs: _Tisk…

en: P_roperties
cs: _Vlastnosti

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Select _All
cs: Vybr_at vše

en: _Find…
cs: _Najít…

en: Find a word or phrase in the document
cs: Najít v dokumentu slovo nebo frázi

en: Find Ne_xt
cs: Hledat _následující

en: Find Pre_vious
cs: Hledat _předchozí

en: T_oolbar
cs: Nás_trojová lišta

en: Rotate _Left
cs: Otočit do_leva

en: Rotate _Right
cs: Otočit dop_rava

en: Save Current Settings as _Default
cs: Uložte současné nastavení jako _výchozí

en: _Reset Zoom
cs: _Základní přiblížení

en: _Reload
cs: _Obnovit

en: Reload the document
cs: Obnovit dokument

en: _Expand Window to Fit
cs: Přizpůsob_ení okna

en: Auto_scroll
cs: Automaticky po_sunovat

en: _First Page
cs: P_rvní stránka

en: Go to the first page
cs: Přejít na první stránku

en: _Last Page
cs: Po_slední stránka

en: Go to the last page
cs: Přejít na poslední stránku

en: _Add Bookmark
cs: _Přidat záložku

en: Add a bookmark for the current page
cs: Přidat záložku pro tuto stránku

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit celou obrazovku

en: Leave fullscreen mode
cs: Opustit režim přes celou obrazovku

en: Start Presentation
cs: Spustit prezentaci

en: Start a presentation
cs: Spustit prezentaci

en: _Toolbar
cs: _Nástrojová lišta

en: Show or hide the toolbar
cs: Zobrazit nebo skrýt nástrojovou lištu

en: Side _Pane
cs: Postranní _panel

en: Show or hide the side pane
cs: Zobrazit nebo skrýt postranní lištu

en: _Continuous
cs: _Souvislé

en: Show the entire document
cs: Zobrazovat celý dokument

en: _Dual
cs: _Dvojstrana

en: Show two pages at once
cs: Zobrazovat dvě stránky najednou

en: _Odd pages left
cs: _Liché stránky vlevo

en: Show odd pages on the left in dual mode
cs: Zobrazit liché stránky vlevo v režimu dvojstrany

en: _Fullscreen
cs: Přes _celou obrazovku

en: Expand the window to fill the screen
cs: Zvětšit okno, aby vyplnilo obrazovku

en: Pre_sentation
cs: Pr_ezentace

en: Run document as a presentation
cs: Spustit dokument jako prezentaci

en: Inverted _Colors
cs: _Invertovat barvy

en: Show page contents with the colors inverted
cs: Zobrazí obsah stránky s invertovanými barvami

en: Caret _Navigation
cs: Kurzorová _navigace

en: Activate or disable caret-navigation
cs: Aktivovat nebo deaktivovat kurzorovou navigaci

en: _Open Link
cs: _Otevřít odkaz

en: _Go To
cs: _Přejít na

en: Open in New _Window
cs: Otevřít v novém _okně

en: _Copy Link Address
cs: _Kopírovat adresu odkazu

en: _Save Image As…
cs: _Uložit obrázek jako…

en: Copy _Image
cs: Kopí_rovat obrázek

en: Annotation Properties…
cs: Vlastnosti poznámky…

en: Remove Annot…
cs: Odstranit poznámku…

en: _Open Attachment
cs: _Otevřít přílohu

en: _Save Attachment As…
cs: _Uložit přílohu jako…

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Adjust the zoom level
cs: Upravit úroveň zvětšení

en: Navigation
cs: Navigace

en: Back
cs: Zpět

en: Move across visited pages
cs: Procházení navštívených stránek

en: Send To
cs: Odeslat do

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Následující

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Reset Zoom
cs: Základní přiblížení

en: Unable to launch external application.
cs: Nepodařilo se spustit externí aplikaci.

en: Unable to open external link
cs: Nepodařilo se otevřít externí odkaz

en: Couldn't find appropriate format to save image
cs: Nepodařilo se najít vhodný formát pro uložení obrázku

en: The image could not be saved.
cs: Nepodařilo se uložit obrázek.

en: Save Image
cs: Uložit obrázek

en: Unable to open attachment
cs: Nepodařilo se otevřít přílohu

en: The attachment could not be saved.
cs: Nepodařilo se uložit přílohu.

en: Save Attachment
cs: Uložit přílohu

en: %s — Password Required
cs: %s – Vyžadováno heslo

en: By extension
cs: Podle přípony

en: MATE Document Viewer
cs: Prohlížeč dokumentů pro pracovní prostředí MATE

en: The page label of the document to display.
cs: Popisek stránky dokumentu, která se má zobrazit.

en: PAGE
cs: STRÁNKA

en: The page number of the document to display.
cs: Číslo stránky dokumentu, která se má zobrazit.

en: NUMBER
cs: ČÍSLO

en: Run atril in fullscreen mode
cs: Spustit Atril v celoobrazovkovém režimu

en: Named destination to display.
cs: Pojmenovaný cíl k zobrazení.

en: DEST
cs: CÍL

en: Run atril in presentation mode
cs: Spustit Atril v prezentačním režimu

en: Run atril as a previewer
cs: Spustit Atril v náhledovém režimu

en: The word or phrase to find in the document
cs: Hledané slovo nebo fráze v dokumentu

en: STRING
cs: ŘETĚZEC

en: [FILE…]
cs: [SOUBOR…]
