atril 1.26.0 - en to eo translation catalogue (283 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
eo: Eraro dum rulado de komando "%s" por maldensigi la bildstrian libron: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
eo: La komando "%s" malsukcesis maldensigi la bildstrian libron.

en: The command “%s” did not end normally.
eo: La komando "%s" finiĝis nenormale.

en: Not a comic book MIME type: %s
eo: Ĝi ne estas MIME-speco de bildstria libro: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
eo: Taŭga komando por maldensigi ĉi tiun specon de bildstria libro ne troveblas.

en: Unknown MIME Type
eo: Nekonata MIME-speco

en: File corrupted
eo: Damaĝita dosiero

en: No files in archive
eo: Neniu dosiero en arkivo

en: No images found in archive %s
eo: Neniu bildo en arkivo %s estas trovata

en: There was an error deleting “%s”.
eo: Eraro okazis dum forigado de "%s".

en: Error %s
eo: Eraro %s

en: Comic Books
eo: Bildstriaj libroj

en: DjVu document has incorrect format
eo: DjVu-dokumento havas malĝustan strukturon

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
eo: Ĉi tiu dokumento konsistas el pluraj dosieroj. Almenaŭ unu el ili ne atingeblas.

en: DjVu Documents
eo: DjVu-dokumentoj

en: DVI document has incorrect format
eo: DVI-dokumento havas malĝustan strukturon

en: DVI Documents
eo: DVI-dokumentoj

en: Error
eo: Eraro

en: Warning
eo: Averto

en: Not an ePub document
eo: Ne estas la dokumento ePub

en: could not open archive
eo: ne eblis malfermi arkivon

en: This work is in the Public Domain
eo: Ĉi tiu verko estas publika havaĵo.

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Type 1
eo: Speco 1

en: Type 1C
eo: Speco 1C

en: Type 3
eo: Speco 3

en: TrueType
eo: Trutajpa

en: Type 1 (CID)
eo: Speco 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
eo: Speco 1C (CID)

en: TrueType (CID)
eo: Trutajpa (CID)

en: Unknown font type
eo: Nekonata speco de tiparo

en: No name
eo: Neniu nomo

en: Embedded subset
eo: Enkorpigita subaro

en: Embedded
eo: Enkorpigita

en: Not embedded
eo: Ne enkorpigita

en: PDF Documents
eo: PDF-dokumentoj

en: Images
eo: Bildo

en: Failed to load document “%s”
eo: Ŝargado de dokumento "%s" fiaskis.

en: Failed to save document “%s”
eo: Konservado de dokumento "%s" fiaskis.

en: PostScript Documents
eo: PostScript-dokumentoj

en: Invalid document
eo: Nevalida dokumento

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
eo: Kunsendaĵo "%s" ne konserveblas: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
eo: Kunsendaĵo "%s" ne malfermeblas: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
eo: Kunsendaĵo "%s" ne malfermeblas

en: File type %s (%s) is not supported
eo: Dosierspeco %s (%s) ne estas subtenata

en: All Documents
eo: Ĉiuj dokumentoj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Failed to create a temporary file: %s
eo: Portempa dosiero ne kreeblas: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
eo: Portempa dosierujo ne kreeblas: %s

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio de labortabla dosiero '%s'

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: URI-dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link' ne transdoneblas

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: Show “_%s”
eo: Montri "_%s"

en: _Move on Toolbar
eo: _Movi al ilobreton

en: Move the selected item on the toolbar
eo: Movi la elektitan elementon al la ilo-breton

en: _Remove from Toolbar
eo: _Forigi el la ilo-breto

en: Remove the selected item from the toolbar
eo: Forigi la elektitan elementon el la ilo-breto

en: _Delete Toolbar
eo: Forigi _ilo-breton

en: Remove the selected toolbar
eo: Forigi la elektitan ilo-breton

en: Separator
eo: Disigilo

en: Fit Width
eo: Adekvatigi larĝecon

en: Document Viewer
eo: Dokumentrigardilo

en: Override document restrictions
eo: Anstataŭigi rajtlimigojn de dokumento

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
eo: Anstataŭigi rajtlimigojn de dokumento, kiel rajtlimigo por kopii aŭ presi.

en: Automatically reload the document
eo: Aŭtomate reŝargi la dokumenton

en: Failed to print document
eo: Presado de dokumento fiaskis

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Previous Page
eo: Antaŭa _paĝo

en: Go to the previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: _Next Page
eo: _Sekva paĝo

en: Go to the next page
eo: Iri al la sekva paĝo

en: Zoom _In
eo: Zom_i

en: Enlarge the document
eo: Pligrandigi la dokumenton

en: Zoom _Out
eo: Malz_omi

en: Shrink the document
eo: Malpligrandigi la dokumenton

en: Print
eo: Presi

en: Print this document
eo: Presi ĉi tiun dokumenton

en: Make the current document fill the window
eo: Fari ke la aktuala dokumento plenumos la fenestron

en: Make the current document fill the window width
eo: Plenigi la larĝecon de la fenestro

en: Page
eo: Paĝo

en: Select Page
eo: Elekti paĝon

en: Document
eo: Dokumento

en: Title:
eo: Titolo:

en: Location:
eo: Loko:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

en: Producer:
eo: Kreanto:

en: Creator:
eo: Kreinto:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Modified:
eo: Modifita:

en: Number of Pages:
eo: Nombro de paĝoj:

en: Optimized:
eo: Optimumigita:

en: Format:
eo: Aranĝo:

en: Security:
eo: Sekurigo:

en: Paper Size:
eo: Papergrando:

en: None
eo: Neniu

en: %s, Portrait (%s)
eo: %s, Portreto (%s)

en: %s, Landscape (%s)
eo: %s, Pejzaĝo (%s)

en: (%d of %d)
eo: (%d el %d)

en: of %d
eo: el %d

en: Preparing to print…
eo: Pretigado por presado...

en: Finishing…
eo: Finigado...

en: Printing is not supported on this printer.
eo: Ĉi tiu presilo ne subtenas presadon.

en: Scroll Up
eo: Rulumi supren

en: Scroll Down
eo: Rulumi malsupren

en: Scroll View Up
eo: Rulumi vidpanelon supren

en: Scroll View Down
eo: Rulumi vidpanelon malsupren

en: Document View
eo: Vido de dokumento

en: Jump to page:
eo: Iri al la paĝo:

en: Go to first page
eo: Iri al la unua paĝo

en: Go to previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: Go to next page
eo: Iri al la sekva paĝo

en: Go to last page
eo: Iri al la lasta paĝo

en: Go to page
eo: Iri al paĝo

en: Find
eo: Serĉi

en: Go to page %s
eo: Iri al paĝo %s

en: Go to %s on file “%s”
eo: Iri al %s en dosiero "%s"

en: Go to file “%s”
eo: Iri al dosiero "%s"

en: Launch %s
eo: Lanĉi %s

en: Find:
eo: Trovi:

en: Find previous occurrence of the search string
eo: Trovi antaŭan aperon de la serĉata ĉeno

en: Find next occurrence of the search string
eo: Trovi sekvan aperon de la serĉata ĉeno

en: Toggle case sensitive search
eo: Baskuli usklecodistingan traserĉon

en: Note
eo: Noto

en: Comment
eo: Komento

en: Help
eo: Helpo

en: Paragraph
eo: Paragrafo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Color:
eo: Koloro:

en: Open
eo: Malfermi

en: Close
eo: Fermi

en: Password for document %s
eo: Pasvorto por dokumento %s

en: Loading…
eo: Ŝargado...

en: Open a recently used document
eo: Malfermi lasttempe uzatan dokumenton

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
eo: Ĉi tiu dokumento estas ŝlosita kaj ĝi nur legeblos per tajpado de la ĝusta pasvorto.

en: _Unlock Document
eo: Malŝlosi dok_umenton

en: Enter password
eo: Tajpu pasvorton

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
eo: La dokumento "%s" estas ŝlosita kaj pasvorto necesas por malfermado.

en: Password required
eo: Pasvorto bezonata

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: Forget password _immediately
eo: Forges_i pasvorton tuj

en: Remember _forever
eo: Memori porĉiame

en: Properties
eo: Ecoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Font
eo: Tiparo

en: Add
eo: Aldoni

en: Page %d
eo: Paĝo %d

en: Attachments
eo: Kunsendaĵoj

en: Page %s
eo: Paĝo %s

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Remove
eo: _Forigi

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Layers
eo: Tavoloj

en: Print…
eo: Presi...

en: Index
eo: Indekso

en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Page %s — %s
eo: Paĝo %s — %s

en: The document contains no pages
eo: Ĉi tiu dokumento ne enhavas paĝojn

en: Unable to open document
eo: Dokumento ne malfermeblas

en: Reloading document from %s
eo: Reŝargado de la dokumento de %s

en: Failed to reload document.
eo: Reŝargado de dokumento fiaskis.

en: Open Document
eo: Malfermi dokumenton

en: Saving attachment to %s
eo: Konservi kunsendaĵon al %s

en: Saving image to %s
eo: Konservi bildon al %s

en: The file could not be saved as “%s”.
eo: La dosiero ne konserveblas kiel "%s".

en: Uploading document (%d%%)
eo: Alŝuti dokumenton (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
eo: Alŝutado de kunsendaĵo (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
eo: Alŝuti bildon (%d%%)

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Printing job “%s”
eo: Presado de tasko "%s"

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: _Save As…
eo: Kon_servi kiel...

en: Close _after Printing
eo: Fermi post ol pres_ado

en: Running in presentation mode
eo: Lanĉado de prezenta reĝimo

en: Toolbar Editor
eo: Redaktilo de ilobreto

en: Not found
eo: Ne trovite

en: %3d%% remaining to search
eo: Traserĉenda %3d%% restas

en: _Enable
eo: Ŝ_alti

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _View
eo: _Vidi

en: _Go
eo: _Iri

en: _Bookmarks
eo: _Legosignoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: Open an existing document
eo: Malfermi ekzistan dokumenton

en: Op_en a Copy
eo: Malf_ermi kopion

en: Open a copy of the current document in a new window
eo: Malfermi kopion de kuranta dokumento en nova fenestro

en: Save a copy of the current document
eo: Konservi kaj kopii la aktualan dokumenton

en: Send _To...
eo: Sendi _al...

en: _Print…
eo: _Printi…

en: P_roperties
eo: At_ributoj

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: _Find…
eo: _Trovi...

en: Find a word or phrase in the document
eo: Trovi vorton aŭ frazon en la dokumento

en: Find Ne_xt
eo: _Trovi sekvan

en: Find Pre_vious
eo: Tro_vi antaŭan

en: T_oolbar
eo: _Ilobreto

en: Rotate _Left
eo: Turni _maldekstren

en: Rotate _Right
eo: Turni _dekstren

en: _Reset Zoom
eo: _Reagordi zomon

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: Reload the document
eo: Reŝargi la dokumenton

en: Auto_scroll
eo: Aŭtomata _rulumado

en: _First Page
eo: _Unua paĝo

en: Go to the first page
eo: Iri al la unua paĝo

en: _Last Page
eo: _Lasta paĝo

en: Go to the last page
eo: Iri al la lasta paĝo

en: _Add Bookmark
eo: _Aldoni legosignon

en: Add a bookmark for the current page
eo: Aldoni legosignon al la aktuala paĝo

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _About
eo: _Pri

en: Leave Fullscreen
eo: Eliri el plenekrana reĝimo

en: Leave fullscreen mode
eo: Eliri el plenekrana reĝimo

en: Start Presentation
eo: Komenci prezentadon

en: Start a presentation
eo: Komenci prezentadon

en: _Toolbar
eo: _Ilobreto

en: Show or hide the toolbar
eo: Montri aŭ kaŝi la ilobreton

en: Side _Pane
eo: Flanka _panelo

en: Show or hide the side pane
eo: Montri aŭ kaŝi la flankan panelon

en: _Continuous
eo: _Longdaŭra

en: Show the entire document
eo: Montri la tutan dokumenton

en: _Dual
eo: _Duobla

en: Show two pages at once
eo: Montri du paĝojn samtempe

en: _Fullscreen
eo: _Plenekrane

en: Expand the window to fill the screen
eo: Ekspansii la fenestran por plenigi la ekranon

en: Pre_sentation
eo: Pre_zentaĵo

en: Run document as a presentation
eo: Ruli dokumenton kiel prezentaĵo

en: Show page contents with the colors inverted
eo: Montri paĝ-enhavon per inversigitaj koloroj.

en: _Open Link
eo: _Malfermi ligilon

en: _Go To
eo: _Iri al

en: Open in New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

en: _Copy Link Address
eo: _Kopii adreson de ligilo

en: _Save Image As…
eo: Kon_servi bildon kiel...

en: Copy _Image
eo: Kopii _bildon

en: _Open Attachment
eo: _Malfermi kunsendaĵon

en: _Save Attachment As…
eo: Kon_servi kunsendaĵon kiel...

en: Zoom
eo: Zomo

en: Adjust the zoom level
eo: Ĝustigi la nivelon de zomo

en: Navigation
eo: Navigado

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Move across visited pages
eo: Moviĝi inter vizititaj paĝoj

en: Send To
eo: Sendi al

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Reset Zoom
eo: Reagordi zomon

en: Unable to launch external application.
eo: Ne eblas lanĉi ekteran aplikaĵon.

en: Unable to open external link
eo: Malsukcesis malfermi eksteran ligilon

en: The image could not be saved.
eo: Ne povas konservi bildon.

en: Save Image
eo: Konservi bildon

en: Unable to open attachment
eo: Malsukcesis malfermi kunsendaĵon.

en: The attachment could not be saved.
eo: Ne povis konservi kunsendaĵon.

en: Save Attachment
eo: Konservi kunsendaĵon

en: %s — Password Required
eo: %s — Pasvorto bezonatas

en: By extension
eo: Laŭ kromaĵo

en: MATE Document Viewer
eo: MATE vidigilo de dokumentoj

en: The page label of the document to display.
eo: La paĝ-etikedo de la dokumento por vidigi.

en: PAGE
eo: PAĜO

en: The page number of the document to display.
eo: La paĝ-numero de la dokumento por vidigi.

en: NUMBER
eo: NUMERO

en: Run atril in fullscreen mode
eo: Ruli Envince tutekrane

en: Run atril in presentation mode
eo: Ruli Envince prezentaĵe

en: Run atril as a previewer
eo: Lanĉi Atril kiel antaŭvidilo

en: The word or phrase to find in the document
eo: Vorto aŭ frazo por trovi en la dokumento

en: STRING
eo: SIGNOĈENO

en: [FILE…]
eo: [DOSIERO...]
