atril 1.26.0 - en to gl translation catalogue (473 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
gl: Produciuse un erro ao executar a orde «%s» para descomprimir o cómic: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
gl: Produciuse un fallo na orde «%s» ao descomprimir o cómic.

en: The command “%s” did not end normally.
gl: A orde «%s» non rematou normalmente.

en: Not a comic book MIME type: %s
gl: O tipo MIME non é un libro de comic: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
gl: Non foi posíbel atopar unha orde apropiada para descomprimir este tipo de libro de comic

en: Unknown MIME Type
gl: Tipo MIME descoñecido

en: File corrupted
gl: Ficheiro estragado

en: No files in archive
gl: Non hai ficheiros no arquivo

en: No images found in archive %s
gl: Non se atoparon imaxes no arquivo %s

en: There was an error deleting “%s”.
gl: Produciuse un erro ao borrar «%s».

en: Error %s
gl: Produciuse o erro %s

en: Comic Books
gl: Libros de comic

en: DjVu document has incorrect format
gl: O documento DjVu ten un formato incorrecto

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
gl: O documento está composto por varios ficheiros.  Non é posíbel acceder a un ou máis destes ficheiros.

en: DjVu Documents
gl: Documentos DjVu

en: DVI document has incorrect format
gl: O documento DVI ten un formato incorrecto

en: DVI Documents
gl: Documentos DVI

en: unexpected EOF
gl: EOF (fin de ficheiro) non agardado

en: could not load font `%s'
gl: non foi posíbel cargar o tipo de letra «%s».

en: could not reload `%s'
gl: non foi posíbel cargar «%s»

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
gl: %s : formato DVI non admitido (versión%u)

en: no pages selected
gl: non hai ningunha páxina seleccionada

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
gl: %s: ficheiro estragado, ou non é un ficheiro DVI

en: %s: vf macro had errors
gl: %s: a macro vf tiña erros

en: %s: stack not empty after vf macro
gl: %s: a rima non está baleira apos a macro vf

en: %s: could not reopen file (%s)
gl: %s:  non foi posíbel volver abrir o ficheiro (%s)

en: %s: page %d out of range
gl: %s: páxina0 %d fora do intervalo

en: %s: bad offset at page %d
gl: %s: desprazamento incorrecto na páxina %d

en: stack not empty at end of page
gl: a rima non está baleira ao final da páxina

en: no default font set yet
gl: aínda non hai ningún tipo de letra predeterminado

en: requested character %d does not exist in `%s'
gl: o carácter solicitado %d non existe en «%s»

en: enlarging stack
gl: rima de ampliación

en: stack underflow
gl: rima de desbordamento

en: font %d is not defined
gl: non está definido o tipo de letra %d

en: malformed special length
gl: lonxitude especial formada incorrectamente

en: font %d is not defined in postamble
gl: non está definido o tipo de letra %d no epílogo

en: unexpected opcode %d
gl: código de operación non agardado %d

en: undefined opcode %d
gl: código de operación sen definir %d

en: %s: no fonts defined
gl: %s: sen tipos de letra definidos

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
gl: %s: %d:  [%s] a codificación solicitada «%s» non coincide co vector «%s»

en: %s: could not load fontmap
gl: %s: non foi posíbel cargar o mapa de tipos letra

en: %s: could not set as default encoding
gl: %s: non foi posíbel estabelecer a codificación como predeterminada

en: encoding vector `%s' is in use
gl: o vector de codificación «%s» está en uso

en: GF: invalid opcode %d in character %d
gl: GF: código de operación incorrecto %d no carácter %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
gl: (gf) Carácter %d: código de operación incorrecto %d

en: %s: junk in postamble
gl: %s: lixo no epílogo

en: %s: File corrupted, or not a GF file
gl: %s: ficheiro estragado, ou non é un ficheiro GF

en: invalid page specification `%s'
gl: especificación de páxina incorrecta «%s»

en: custom
gl: personalizado

en: Bad PK file: More bits than required
gl: Ficheiro PK incorrecto: máis bits dos requiridos

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
gl: %s: a suma de verificación non coincide (agardábase %u, obtivose %u)

en: %s: unexpected preamble
gl: %s: epílogo non agardado

en: %s: unexpected charcode (%d)
gl: %s: código de carácter non agardado (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
gl: %s: fin de ficheiro non agardado (sen epílogo)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
gl: ficheiro PK incorrecto! lixo no (lixo no epílogo)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
gl: %s: ficheiro estragado, ou non é un ficheiro PK

en: %s: malformed value for key `%s'
gl: %s: valor malformado para a chave «%s»

en: (t1) failed to reset device resolution
gl: (t1) produciuse un fall ao restablecer a resolución do dispositivo

en: %s: could not encode font
gl: %s: non foi posíbel codificar o tipo de letra

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
gl: %s: A suma de verificación non coincide (obtivose%u, agardábase %u)

en: %s: Error reading AFM data
gl: %s: Produciuse un erro ao ler datos AFM

en: Warning: TFM file `%s' has suspicious size
gl: Aviso: o ficheiro TFM «%s» ten un tamaño sospeitoso

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
gl: %s: ficheiro estragado, ou non é un ficheiro TFM

en: (tt) %s: could not load face: %s
gl: (tt) %s: non foi posíbel cargar a cara: %s

en: (tt) %s: could not create face: %s
gl: (tt) %s: non foi posíbel crear a cara: %s

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
gl: (tt) %s: non foi posíbel crear o glifo: %s

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
gl: (tt) %s: non foi posíbel estabelecer a resolución: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
gl: (tt) %s: non foi posíbel estabelecer o tamaño do punto: %s

en: Ooops!
gl: Vaites!

en: Aieeeee!!
gl: Ala!

en: Ouch!
gl: Ouh!

en: Houston, we have a problem
gl: Houston, temos un problema

en: I'm history
gl: Son historia

en: I'm going down
gl: Vou cair

en: I smell a rat
gl: Eu cheiro unha rata

en: Crashing
gl: Crebado

en: %s: Error:
gl: %s: Erro:

en: Error
gl: Erro

en: %s: Warning:
gl: %s: Advertencia:

en: Warning
gl: Advertencia

en: out of memory allocating %u bytes
gl: sin memoria asignando %u bytes

en: attempted to reallocate with zero size
gl: intento de reasignación con tamaño cero

en: failed to reallocate %u bytes
gl: produciuse un fallo ao reasignar %u bytes

en: attempted to callocate 0 members
gl: tentouse asignar 0 membros

en: attempted to callocate %u members with size 0
gl: tentouse asignar %u membros con tamaño 0

en: failed to allocate %ux%u bytes
gl: produciuse un fallo ao asignar %ux%u bytes

en: attempted to free NULL pointer
gl: tentouse liberar o punteiro NULL

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
gl: %s: A suma de verificación non coincide (agardábase %u obtivose %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
gl: (vf) %s: non foi posíbel cargar o tipo de letra «%s»

en: (vf) %s: unexpected character %d
gl: (vf) %s: carácter non agardado %d

en: (vf) %s: character %d redefined
gl: (vf) %s: carácter %d redefinido

en: (vf) %s: no postamble
gl: (vf) %s: sen epílogo

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
gl: %s: ficheiro estragado, ou non é un ficheiro VF

en: Not an ePub document
gl: Non é un documento ePub

en: could not retrieve filename
gl: non foi posíbel recuperar o nome do ficheiro

en: could not open archive
gl: Non foi posíbel abrir o arquivo

en: could not extract archive
gl: non posibel extraer o arquivo

en: could not retrieve container file
gl: Non foi posíbel recuperar o arquivo contedor.

en: could not open container file
gl: non foi posíbel abrir o arquivo contedor

en: container file is corrupt
gl: o arquivo contedor está estragado

en: epub file is invalid or corrupt
gl: o ficheiro epub non é válido ou está estragado

en: epub file is corrupt, no container
gl: o ficheiro epub está estragado, non hai contedor

en: could not parse content manifest
gl: non foi posíbel analizar o manifesto de contido

en: content file is invalid
gl: o contido do ficheiro non é válido

en: epub file has no spine
gl: o ficheiro ePub non ten columna vertebral

en: epub file has no manifest
gl: o ficheiro epub carece de manifesto

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
gl: Non foi posíbel configurar a árbore do documento para a carga, faltan ficheiros.

en: epub Documents
gl: Documentos epub

en: This work is in the Public Domain
gl: Este traballo está no dominio público

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Type 1
gl: Tipo 1

en: Type 1C
gl: Tipo 1C

en: Type 3
gl: Tipo 3

en: Type 1 (CID)
gl: Tipo 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
gl: Tipo 1C (CID)

en: Unknown font type
gl: Tipo de letra descoñecido

en: No name
gl: Sen nome

en: Embedded subset
gl: Subconxunto incorporado

en: Embedded
gl: Incorporado

en: Not embedded
gl: Non incorporado

en: PDF Documents
gl: Documentos PDF

en: Images
gl: Imaxes

en: Failed to load document “%s”
gl: Produciuse un fallo ao cargar o documento «%s»

en: Failed to save document “%s”
gl: Produciuse un fallo ao gardar o documento «%s»

en: PostScript Documents
gl: Documentos PostScript

en: Invalid document
gl: Documento incorrecto

en: Tiff Documents
gl: Documentos Tiff

en: XPS Documents
gl: Documentos XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
gl: Non foi posíbel gardar o anexo «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
gl: Non foi posíbel abrir o anexo «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
gl: Non foi posíbel abrir o anexo «%s»

en: File type %s (%s) is not supported
gl: Non está admitido o tipo de ficheiro %s (%s)

en: All Documents
gl: Todos os documentos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Failed to create a temporary file: %s
gl: Produciuse un fallo ao crear un ficheiro temporal: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
gl: Produciuse un fallo ao crear un cartafol temporal: %s

en: File is not a valid .desktop file
gl: O ficheiro non é un ficheiro .desktop válido

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gl: Non se recoñece a versión do ficheiro desktop «%s»

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Application does not accept documents on command line
gl: A aplicación non acepta documentos na liña de ordes

en: Unrecognized launch option: %d
gl: Opción de inicio non recoñecida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gl: Non se lle poden pasar URI de documento a unha entrada de escritorio «Type=Link»

en: Not a launchable item
gl: Non é un elemento executábel

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: Show “_%s”
gl: Amosar «_%s»

en: _Move on Toolbar
gl: _Mover na barra de ferramentas

en: Move the selected item on the toolbar
gl: Mover o elemento seleccionado na barra de ferramentas

en: _Remove from Toolbar
gl: _Retirar da barra de ferramentas

en: Remove the selected item from the toolbar
gl: Retirar o elemento seleccionado da barra de ferramentas

en: _Delete Toolbar
gl: _Eliminar a barra de ferramentas

en: Remove the selected toolbar
gl: Retirar a barra de ferramentas seleccionada

en: Separator
gl: Separador

en: Fit Page
gl: Axustar a páxina

en: Fit Width
gl: Axustarse á largura

en: Expand Window to Fit
gl: Expandir a xanela ata encher

en: Atril Document Viewer
gl: Visor de documentos Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
gl: Un visor de documentos para o contorno de escritorio MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
gl: Atril é un sinxelo visor de documentos multipáxina. Pode amosar e imprimir documentos  PostScript (PS), PostScript Encapsulado (EPS),  DJVU, DVI, XPS e Formato Portable de Documentos (PDF), así como tamén ficheiros de libro de comic. Cando o documento o permite, tamén permite buscar texto, copiar texto ao portapapeis, navegación en hipertextos e marcadores de táboas de contidos.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
gl: Atril é unha bifurcación de Evince e forma parte do contorno de escritorio MATE. Se quere saber máis sobre MATE e Atril, visite a páxina do proxecto.

en: Document Viewer
gl: Visor de documentos

en: View multi-page documents
gl: Ver documentos de varias páxinas

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
gl: MATE;documento;visor;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;

en: Override document restrictions
gl: Anular as restricións do documento.

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
gl: Anular as restricións do documento, como por exemplo copiar ou imprimir.

en: Automatically reload the document
gl: Volver cargar automaticamente o documento

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
gl: Se o documento debe ser cargado de novo automaticamente ao modificar o ficheiro.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
gl: O URI do directorio utilizado a ultima vez para abrir ou gardar un documento.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
gl: O URI do directorio utilizado a ultima vez para abrir ou gardar unha imaxe.

en: Page cache size in MiB
gl: Tamaño dea caché da paxina en MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
gl: O tamaño máximo que se usará para almacenar na caché as paxinas debuxadas, limita o nivel máximo de ampliación.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
gl: Amosa un cadro de diálogo para confirmar que o usuario quere activar a navegación por cursor de texto.

en: Delete the temporary file
gl: Eliminar o ficheiro temporal

en: Print settings file
gl: Ficheiro de axustes da impresión

en: MATE Document Previewer
gl: Visor de documentos do MATE

en: Failed to print document
gl: Produciuse un fallo ao imprimir o documento

en: The selected printer '%s' could not be found
gl: Non foi posíbel atopar a impresora seleccionada «%s»

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Previous Page
gl: Páxina _anterior

en: Go to the previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: _Next Page
gl: Páxina _seguinte

en: Go to the next page
gl: Ir á páxina seguinte

en: Zoom _In
gl: Acer_car

en: Enlarge the document
gl: Ampliar o documento

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Shrink the document
gl: Reducir o documento

en: Reset zoom to 100%
gl: Restabelecer o zoom ao 100%

en: Print
gl: Imprimir

en: Print this document
gl: Imprimir este documento

en: Fit Pa_ge
gl: Axustar a pá_xina

en: Make the current document fill the window
gl: Facer que o documento actual encha a xanela

en: Fit _Width
gl: Axustar á _largura

en: Make the current document fill the window width
gl: Facer que o documento actual encha a largura da xanela

en: Page
gl: Páxina

en: Select Page
gl: Seleccionar a páxina

en: Document
gl: Documento

en: Title:
gl: Título:

en: Location:
gl: Localización:

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Author:
gl: Autor:

en: Keywords:
gl: Palabras clave:

en: Producer:
gl: Produtor:

en: Creator:
gl: Creador:

en: Created:
gl: Creado:

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Number of Pages:
gl: Número de páxinas:

en: Optimized:
gl: Optimizado:

en: Format:
gl: Formato:

en: Security:
gl: Seguridade:

en: Paper Size:
gl: Tamaño do papel:

en: None
gl: Ningún

en: %.0f × %.0f mm
gl: %.0f x %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
gl: %.2f x %.2f polgadas

en: %s, Portrait (%s)
gl: %s, Vertical (%s)

en: %s, Landscape (%s)
gl: %s, Horizontal (%s)

en: Atril properties
gl: Propiedades de Atril

en: Shows details for Atril documents
gl: Amosa detalles dos documentos de Atril

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
gl: Dereitos de autoría (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Dereitos de autoría (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Dereitos de autoría (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Dereitos de autoría (C) 2005 Red Hat, Inc
    Dereitos de autoría (C) 2012–2021 Os desenvolvedores do MATE

en: (%d of %d)
gl: (%d de %d)

en: of %d
gl: de %d

en: Preparing to print…
gl: Preparándose para imprimir …

en: Finishing…
gl: Finalizando...

en: Printing page %d of %d…
gl: Imprimindo a páxina %d de %d...

en: Printing is not supported on this printer.
gl: Non se admite a impresión nesta impresora.

en: Invalid page selection
gl: A selección de páxina non é correcta

en: Your print range selection does not include any pages
gl: A súa selección de intervalo para impresión non contén ningunha páxina

en: Page Scaling:
gl: Escalado de páxina:

en: Shrink to Printable Area
gl: Reducir á área imprimíbel

en: Fit to Printable Area
gl: Axustar á área imprimíbel

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
gl: Escalar as páxinas do documento para axustalas á páxina de impresora seleccionada. Seleccione unha das seguintes:
    
    • «Ningún»: Non se leva a cabo o escalado da páxina.
    
    • «Reducir á área imprimíbel»: As páxinas do documento máis grandes que a área imprimíbel son reducidas para axustarse á área imprimíbel da páxina na impresora.
    
    • «Axustar á área imprimíbel»: As páxinas do documento son ampliadas ou reducidas para axustarse á área imprimíbel da páxina na impresora.

en: Auto Rotate and Center
gl: Rotar automaticamente e centrar.

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
gl: Rotar a orientación da páxina da impresora en cada páxina para coincidir a orientación de cada páxina do documento. As páxinas do documento serán centradas na páxina da impresora.

en: Select page size using document page size
gl: Seleccione o tamaño de páxina empregando o tamaño de páxina do documento.

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
gl: Cando está activo, cada páxina será imprimida no mesmo tamaño de papel que a páxina do documento.

en: Page Handling
gl: Xestión de páxina

en: Failed to render page %d
gl: Produciuse un fallo ao representar a páxina %d

en: Failed to print page %d: %s
gl: Produciuse un fallo ao imprimir a páxina %d: %s

en: Scroll Up
gl: Desprazar cara a arriba

en: Scroll Down
gl: Desprazar cara a abaixo

en: Scroll View Up
gl: Desprazar a vista cara a arriba

en: Scroll View Down
gl: Desprazar a vista cara a abaixo

en: Document View
gl: Vista de documentos

en: Jump to page:
gl: Saltar á páxina:

en: End of presentation. Click to exit.
gl: Fin da presentación. Prema para saír.

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to page
gl: Ir á páxina

en: Find
gl: Atopar

en: Go to page %s
gl: Ir á páxina %s

en: Go to %s on file “%s”
gl: Ir a %s no ficheiro «%s»

en: Go to file “%s”
gl: Ir ao ficheiro «%s»

en: Launch %s
gl: Iniciar %s

en: Find:
gl: Atopar:

en: Find previous occurrence of the search string
gl: Atopar a anterior aparición da cadea de busca

en: Find next occurrence of the search string
gl: Atopar a seguinte aparición da cadea de busca

en: Case Sensitive
gl: Diferenciar as maiúsculas das minúsculas

en: Toggle case sensitive search
gl: Alternar a busca diferenciando maiúsculas de minúsculas

en: Icon:
gl: Icona:

en: Note
gl: Nota

en: Comment
gl: Comentario

en: Key
gl: Tecla

en: Help
gl: Axuda

en: New Paragraph
gl: Novo parágrafo

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Insert
gl: Inserir

en: Cross
gl: Cruz

en: Circle
gl: Círculo

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Annotation Properties
gl: Preferencias das anotacións

en: Color:
gl: Cor:

en: Style:
gl: Estilo:

en: Transparent
gl: Transparente

en: Opaque
gl: Opaco

en: Initial window state:
gl: Estado inicial da xanela:

en: Open
gl: Abrir

en: Close
gl: Pechar

en: Password for document %s
gl: Contrasinal para o documento %s

en: Loading…
gl: Cargando...

en: Open a recently used document
gl: Abrir un documento recente

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
gl: Este documento está bloqueado e só se pode ler introducindo o contrasinal correcto.

en: _Unlock Document
gl: _Desbloquear o documento

en: Enter password
gl: Introduza o contrasinal

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
gl: O documento «%s» está bloqueado e require un contrasinal antes de que se poida abrir.

en: Password required
gl: Requírese un contrasinal

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: Forget password _immediately
gl: Esquecer o contrasinal _inmediatamente

en: Remember password until you _log out
gl: Lembrar o contrasinal ata saír da _sesión

en: Remember _forever
gl: Lem_brar sempre

en: Properties
gl: Propiedades

en: General
gl: Xeral

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Document License
gl: Licenza do documento

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Gathering font information… %3d%%
gl: Obtendo información do tipo de letra... %3d%%

en: Usage terms
gl: Termos de uso

en: Text License
gl: Licenza do texto

en: Further Information
gl: Máis información

en: Add
gl: Engadir

en: Add text annotation
gl: Engadir texto de anotación

en: Document contains no annotations
gl: O documento non contén anotacións

en: Page %d
gl: Páxina %d

en: Annotations
gl: Anotacións

en: Attachments
gl: Anexos

en: _Open Bookmark
gl: _Abrir marcador

en: _Rename Bookmark
gl: _Renomear marcador

en: _Remove Bookmark
gl: _Eliminar marcador

en: Page %s
gl: Páxina %s

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Remove
gl: _Retirar

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Layers
gl: Capas

en: Print…
gl: Imprimir...

en: Index
gl: Índice

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Page %s — %s
gl: Páxina %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
gl: Non é posíbel entrar no modo de presentación con documentos ePub, use o modo de pantalla completa no seu lugar.

en: The document contains no pages
gl: O documento non contén páxinas

en: The document contains only empty pages
gl: O documento só contén páxinas baleiras

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
gl: O modo presentación non está admitido para documentos ePub.

en: Unable to open document
gl: Non é posíbel abrir o documento

en: Loading document from “%s”
gl: Cargando o documento dende «%s»

en: Downloading document (%d%%)
gl: Descargando o documento (%d%%)

en: Failed to load remote file.
gl: Produciuse un fallo ao cargar o ficheiro remoto.

en: Reloading document from %s
gl: Recargando o documento dende %s

en: Failed to reload document.
gl: Produciuse un fallo ao recargar o documento.

en: Open Document
gl: Abrir o documento

en: Saving document to %s
gl: Gardando o documento en %s

en: Saving attachment to %s
gl: Gardando o anexo en %s

en: Saving image to %s
gl: Gardando a imaxe en %s

en: The file could not be saved as “%s”.
gl: Non foi posíbel gardar como «%s».

en: Uploading document (%d%%)
gl: Subindo o documento (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
gl: Subindo o anexo (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
gl: Subindo a imaxe (%d%%)

en: Save As…
gl: Gardar como…

en: Could not send current document
gl: Non foi posíbel enviar o documento actual

en: Printing job “%s”
gl: Imprimindo o traballo «%s»

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
gl: O documento contén campos de formulario que foron reenchidos. Os cambios perderanse permanentemente se non garda unha copia.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
gl: O documento contén anotacións novas ou modificadas. Os cambios perderanse permanentemente se non garda unha copia.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
gl: Desexa gardar unha copia do documento «%s» antes de pechar?

en: Close _without Saving
gl: Pechar _sen gardar

en: _Save As…
gl: _Gardar como…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
gl: Quere esperar a que termine o traballo de impresión «%s» antes de pechar?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
gl: Se pecha a xanela, non se imprimirán os traballos pendentes.

en: Cancel _print and Close
gl: Cancelar a im_presión e Pechar

en: Close _after Printing
gl: Pechar _despois de imprimir

en: Running in presentation mode
gl: Executando no modo presentación

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
gl: O modo presentación non está admitido para documentos ePub.

en: Toolbar Editor
gl: Editor da barra de ferramentas

en: There was an error displaying help
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
gl: Atril é un sinxelo visor de documentos con varias páxinas,
    coa infraestrutura de SyncTex %s and %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
gl: Atril é un sinxelo visor de documentos con varias páxinas.

en: MATE Documentation Team
gl:  Equipo de documentación do MATE

en: GNOME Documentation Team
gl: Equipo de documentación do GNOME

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: O Atril é software libre, pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral de GNU tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 2 da Licenza como (segundo o seu criterio) en calquera versión posterior.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: O Atril distribúese esperando que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de VALOR COMERCIAL ou ADECUACIÓN PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para máis detalles vexa a Licenza Pública Xeral de GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
gl: Debeu de recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto co Atril; en caso contrario, escriba á Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: About Atril Document Viewer
gl: Sobre o visor de documentos Atril

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
gl: Copyright © 1996–2009 Os autores do Evince
    Copyright © 2012–2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Not found
gl: Non atopado

en: %3d%% remaining to search
gl: falta por buscar %3d%%

en: Enable caret navigation?
gl: Activar a navegación por cursor de texto?

en: _Enable
gl: A_ctivar

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
gl: Premendo F7, activase ou desactivase a navegación por cursor de texto. Esta característica coloca un cursor movíbel nas páxinas de texto, o que le permite moverse e seleccionar texto co seu teclado. Quere activar a navegación por cursor de texto?

en: Don't show this message again
gl: Non volver amosar esta mensaxe

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Go
gl: _Ir

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Open…
gl: _Abrir...

en: Open an existing document
gl: Abrir un documento existente

en: Op_en a Copy
gl: A_brir unha copia

en: Open a copy of the current document in a new window
gl: Abrir unha copia do documento actual nunha xanela nova

en: Save a copy of the current document
gl: Gardar unha copia do documento actual

en: Send _To...
gl: En_viar a...

en: Send current document by mail, instant message...
gl: Enviar o documento actual por correo-e, mensaxe instantánea...

en: _Print…
gl: _Imprimir...

en: P_roperties
gl: P_ropiedades

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: _Find…
gl: _Buscar...

en: Find a word or phrase in the document
gl: Atopar unha palabra ou frase no documento

en: Find Ne_xt
gl: Atopar _seguinte

en: Find Pre_vious
gl: Atopar a an_terior

en: T_oolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: Rotate _Left
gl: Rotar á _esquerda

en: Rotate _Right
gl: Rotar á _dereita

en: Save Current Settings as _Default
gl: Gardar os axustes actuais como os _predeterminados

en: _Reset Zoom
gl: _Restaurar o zoom

en: _Reload
gl: _Recargar

en: Reload the document
gl: Volver cargar o documento

en: _Expand Window to Fit
gl: _Expandir a xanela ata encher

en: Auto_scroll
gl: Despra_zamento automático

en: _First Page
gl: _Primeira páxina

en: Go to the first page
gl: Ir á primeira páxina

en: _Last Page
gl: _Última páxina

en: Go to the last page
gl: Ir á última páxina

en: _Add Bookmark
gl: _Engadir marcador

en: Add a bookmark for the current page
gl: Engadir un marcador á páxina actual

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _About
gl: _Sobre

en: Leave Fullscreen
gl: Saír do modo de pantalla completa

en: Leave fullscreen mode
gl: Saír do modo de pantalla completa

en: Start Presentation
gl: Iniciar a presentación

en: Start a presentation
gl: Iniciar unha presentación

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: Show or hide the toolbar
gl: Amosar ou agochar a barra de ferramentas

en: Side _Pane
gl: _Panel lateral

en: Show or hide the side pane
gl: Amosar ou agochar o panel lateral

en: _Continuous
gl: _Continuo

en: Show the entire document
gl: Amosar todo o documento

en: Show two pages at once
gl: Amosar dúas páxinas á vez

en: _Odd pages left
gl: Páxinas _impares á esquerda

en: Show odd pages on the left in dual mode
gl: Amosar as páxinas impares á esquerda en modo dual

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: Expand the window to fill the screen
gl: Expandir a xanela para encher a pantalla

en: Pre_sentation
gl: Pre_sentación

en: Run document as a presentation
gl: Executar o documento como unha presentación

en: Inverted _Colors
gl: _Cores invertidos

en: Show page contents with the colors inverted
gl: Amosar os contidos da páxina coas cores invertidas

en: Caret _Navigation
gl: _Navegación por cursor de texto

en: Activate or disable caret-navigation
gl: Activar ou desactivar anavegación por cursor de texto

en: _Open Link
gl: _Abrir a ligazón

en: _Go To
gl: _Ir a

en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha _xanela nova

en: _Copy Link Address
gl: _Copiar a ligazón do enderezo

en: _Save Image As…
gl: _Gardar a imaxe como...

en: Copy _Image
gl: Copiar a _imaxe

en: Annotation Properties…
gl: Propiedades das anotacións...

en: Remove Annot…
gl: Retirar anot…

en: _Open Attachment
gl: _Abrir anexo

en: _Save Attachment As…
gl: _Gardar o anexo como...

en: Adjust the zoom level
gl: Axustar o nivel de zoom

en: Navigation
gl: Navegación

en: Back
gl: Atrás

en: Move across visited pages
gl: Moverse a través das páxinas visitadas

en: Send To
gl: Enviar a

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Reset Zoom
gl: Restabelecer o zoom

en: Unable to launch external application.
gl: Non foi posíbel iniciar a aplicación externa.

en: Unable to open external link
gl: Non foi posíbel abrir a ligazón externa

en: Couldn't find appropriate format to save image
gl: Non foi posíbel atopar o formato apropiado para gardar a imaxe

en: The image could not be saved.
gl: Non foi posíbel gardar a imaxe.

en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

en: Unable to open attachment
gl: Non foi posíbel abrir o anexo

en: The attachment could not be saved.
gl: Non foi posíbel gardar o anexo.

en: Save Attachment
gl: Gardar o anexo

en: %s — Password Required
gl: %s — Requírese o contrasinal

en: By extension
gl: Por extensión

en: MATE Document Viewer
gl: Visor de documentos do MATE

en: The page label of the document to display.
gl: A etiqueta da páxina do documento para amosar.

en: PAGE
gl: PÁXINA

en: The page number of the document to display.
gl: O número de páxina do documento para amosar.

en: NUMBER
gl: NÚMERO

en: Run atril in fullscreen mode
gl: Executar o Atril no modo de pantalla completa

en: Named destination to display.
gl: Nome do destino para amosar.

en: DEST
gl: DESTINO

en: Run atril in presentation mode
gl: Executar o Atril no modo de presentación

en: Run atril as a previewer
gl: Executar o Atril para facer vistas previas

en: The word or phrase to find in the document
gl: A palabra ou frase que se buscará no documento

en: STRING
gl: CADEA

en: [FILE…]
gl: [FICHEIRO...]
