atril 1.26.0 - en to hu translation catalogue (392 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
hu: Hiba történt a(z) „%s” indításakor a következő képregény kibontásakor: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
hu: A(z) „%s” parancs nem tudta kibontani a képregényt.

en: The command “%s” did not end normally.
hu: A(z) „%s” parancs hibásan fejeződött be.

en: Not a comic book MIME type: %s
hu: Nem képregény MIME-típus: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
hu: Nem található megfelelő parancs ezen képregény kibontásához

en: Unknown MIME Type
hu: Ismeretlen MIME típus

en: File corrupted
hu: A fájl sérült

en: No files in archive
hu: Nem találhatók fájlok az archívumban

en: No images found in archive %s
hu: Nem találhatók képek a(z) %s archívumban

en: There was an error deleting “%s”.
hu: Hiba történt a(z) „%s” törlésekor.

en: Error %s
hu: Hiba: %s

en: Comic Books
hu: Képregények

en: DjVu document has incorrect format
hu: A DjVu-dokumentum formátuma hibás

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
hu: A dokumentum több fájlból áll. Legalább az egyik fájl nem érhető el.

en: DjVu Documents
hu: DjVu-dokumentumok

en: DVI document has incorrect format
hu: A DVI dokumentum formátuma hibás

en: DVI Documents
hu: DVI-dokumentumok

en: Error
hu: Hiba

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Not an ePub document
hu: Nem ePub-dokumentum

en: could not retrieve filename
hu: a fájlnév nem kérdezhető le

en: could not open archive
hu: archívum megnyitása nem sikerült

en: could not extract archive
hu: archívum kibontása nem sikerült

en: could not retrieve container file
hu: a konténer fájl nem kérdezhető le

en: could not open container file
hu: a konténer fájl nem nyitható meg

en: container file is corrupt
hu: hibás konténer fájl

en: epub file is invalid or corrupt
hu: az epub fáj érvénytelen vagy hibás

en: epub file is corrupt, no container
hu: az epub fájl hibás, nem tartalmaz konténert

en: could not parse content manifest
hu: a tartalomjegyzék nem dolgozható fel

en: content file is invalid
hu: tartalomjegyzék fájl érvénytelen

en: epub file has no spine
hu: az epub fájlnak nincs tartalomjegyzéke

en: epub file has no manifest
hu: az epub fájlnak nincs tartalomjegyzéke

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
hu: Nem sikerült betölteni a tartalomjegyzéket, mert néhány fájl hiányzik

en: epub Documents
hu: epub dokumentumok

en: This work is in the Public Domain
hu: Ez a munka közkincs

en: Yes
hu: Engedélyezve

en: No
hu: Tiltva

en: Unknown font type
hu: Ismeretlen betűkészlet-típus

en: No name
hu: Névtelen

en: Embedded subset
hu: Beágyazott részhalmaz

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Not embedded
hu: Be nem ágyazott

en: PDF Documents
hu: PDF-dokumentumok

en: Images
hu: Képek

en: Failed to load document “%s”
hu: A(z) „%s” dokumentum betöltése sikertelen

en: Failed to save document “%s”
hu: A(z) „%s” dokumentum mentése sikertelen

en: PostScript Documents
hu: PostScript-dokumentumok

en: Invalid document
hu: Érvénytelen dokumentum

en: Tiff Documents
hu: Tiff-dokumentumok

en: XPS Documents
hu: XPS-dokumentumok

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
hu: A(z) „%s” melléklet nem menthető: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
hu: A(z) „%s” melléklet nem nyitható meg: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
hu: A(z) „%s” melléklet nem nyitható meg

en: File type %s (%s) is not supported
hu: A(z) %s fájltípus (%s) nem támogatott

en: All Documents
hu: Minden dokumentum

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Failed to create a temporary file: %s
hu: Az átmeneti fájl létrehozása meghiúsult: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
hu: Az átmeneti könyvtár létrehozása meghiúsult: %s

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

en: Show “_%s”
hu: „_%s” megjelenítése

en: _Move on Toolbar
hu: Át_helyezés az eszköztáron

en: Move the selected item on the toolbar
hu: A kijelölt elem áthelyezése az eszköztáron

en: _Remove from Toolbar
hu: _Eltávolítás az eszköztárról

en: Remove the selected item from the toolbar
hu: A kijelölt elem eltávolítása az eszköztárról

en: _Delete Toolbar
hu: _Eszköztár törlése

en: Remove the selected toolbar
hu: A kijelölt eszköztár eltávolítása

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Fit Page
hu: Teljes oldal

en: Fit Width
hu: Szélesség igazítása

en: Expand Window to Fit
hu: Az ablak megnövelése, hogy kitöltse a képernyőt

en: Atril Document Viewer
hu: Atril dokumentum-megjelenítő

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
hu: Dokumentum megjelenítő a MATE asztali környezethez

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
hu: Az Atril egy egyszerű több-oldalas dokumentum megjelenítő. Meg tud jeleníteni és ki tud nyomtatni PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS és Portable Document Format (PDF) fájlokat, valamint képregény archívum fájlokat. Ha a dokumentum támogatja, lehetőség van szöveg keresésére, vágólapra másolásra, hypertext navigációra és tartalomjegyzék könyvjelzőkre.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
hu: Az Atril az Evince forkja, és a MATE asztali környezet része. További információk a MATE-ról és az Atril-ról a projekt honlapján találhatóak.

en: Document Viewer
hu: Dokumentum-megjelenítő

en: View multi-page documents
hu: Többoldalas dokumentumok megjelenítése

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
hu: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;dokumentum;nézegető;megjelenítő;képregény;

en: Override document restrictions
hu: A dokumentum korlátozásainak felülbírálása

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
hu: Dokumentum (például: a másolásra vagy nyomtatásra vonatkozó) korlátozásainak felülbírálása.

en: Automatically reload the document
hu: A dokumentum automatikus újratöltése

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
hu: Automatikusan újratölthető legyen-e a dokumentum fájlcsere közben.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
hu: Az utolsó megnyitásra vagy mentésre használt könyvtár URI címe.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
hu: Az utolsó kép mentésre használt könyvtár URI címe.

en: Page cache size in MiB
hu: Oldal gyorsítótár mérete MiB-ban

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
hu: A leképzett oldalak gyorsítótárának maximális mérete korlátozza a maximális nagyítási szintet.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
hu: Mutat egy felugróablakot, ahol a felhasználó megtudja erősítse, hogy valóban beszeretné kapcsolni a kurzuros böngészést.

en: Delete the temporary file
hu: Ideiglenes fájl törlése

en: Print settings file
hu: Beállításfájl nyomtatása

en: MATE Document Previewer
hu: MATE dokumentumelőnézet-készítő

en: Failed to print document
hu: A dokumentum nyomtatása meghiúsult

en: The selected printer '%s' could not be found
hu: A kiválasztott nyomtató („%s”) nem található

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Previous Page
hu: Elő_ző oldal

en: Go to the previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: _Next Page
hu: _Következő oldal

en: Go to the next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Enlarge the document
hu: A dokumentum megnövelése

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Shrink the document
hu: A dokumentum zsugorítása

en: Reset zoom to 100%
hu: Nagyítás vissza állítása 100%-ra

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print this document
hu: A jelenlegi dokumentum nyomtatása

en: Fit Pa_ge
hu: _Teljes oldal

en: Make the current document fill the window
hu: A jelenlegi dokumentum töltse ki az ablakot

en: Fit _Width
hu: Teljes _szélesség

en: Make the current document fill the window width
hu: A jelenlegi dokumentum töltse ki az ablak szélességét

en: Page
hu: Oldal

en: Select Page
hu: Oldal kiválasztása

en: Document
hu: Dokumentum

en: Title:
hu: Cím:

en: Location:
hu: Hely:

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

en: Producer:
hu: Készítő:

en: Creator:
hu: Létrehozó:

en: Created:
hu: Létrehozva:

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Number of Pages:
hu: Lapok száma:

en: Optimized:
hu: Optimalizált:

en: Format:
hu: Formátum:

en: Security:
hu: Biztonság:

en: Paper Size:
hu: Papírméret:

en: None
hu: Nincs

en: %.2f × %.2f inch
hu: %.2f × %.2f hüvelyk

en: %s, Portrait (%s)
hu: %s, álló (%s)

en: %s, Landscape (%s)
hu: %s, fekvő (%s)

en: Atril properties
hu: Atril tulajdonságai

en: Shows details for Atril documents
hu: Atril dokumentumok részleteit jeleníti meg

en: (%d of %d)
hu: (%d / %d)

en: of %d
hu: / %d

en: Preparing to print…
hu: Nyomtatás előkészítése…

en: Finishing…
hu: Befejezés…

en: Printing page %d of %d…
hu: A(z) %d. oldal nyomtatása %d oldalból…

en: Printing is not supported on this printer.
hu: A nyomtatás nem támogatott ezen a nyomtatón

en: Invalid page selection
hu: Érvénytelen oldalválasztás

en: Your print range selection does not include any pages
hu: A kiválasztott nyomtatási tartomány nem tartalmaz oldalakat

en: Page Scaling:
hu: Oldal méretezése:

en: Shrink to Printable Area
hu: Zsugorítás a nyomtatható területre

en: Fit to Printable Area
hu: Illesztés a nyomtatható területhez

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
hu: Dokumentumoldalak átméretezése a kijelölt nyomtatóoldalhoz. Válasszon az alábbiak közül:
    
    • „Nincs”: Az oldal nem lesz átméretezve.
    
    • „Zsugorítás a nyomtatható területre”: A nyomtatható területnél nagyobb dokumentumoldalak mérete a nyomtatóoldal méretére lesz csökkentve.
    
    • „Illesztés a nyomtatható területhez”: A dokumentumoldalak szükség szerint a nyomtatóoldal nyomtatható területére lesznek növelve vagy csökkentve.

en: Auto Rotate and Center
hu: Automatikus forgatás és középre igazítás

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
hu: Minden oldal nyomtatóoldal-tájolásának forgatása a dokumentumoldalnak megfelelően. A dokumentumoldalak az nyomtatóoldalon belül középre lesznek igazítva.

en: Select page size using document page size
hu: Oldalméret kiválasztása a dokumentum oldalméretének használatával

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
hu: Ha engedélyezi, minden oldal a dokumentumoldallal egyező méretű papírra lesz nyomtatva.

en: Page Handling
hu: Oldalkezelés

en: Failed to print page %d: %s
hu: A(z) %d. oldal nyomtatása meghiúsult: %s

en: Scroll Up
hu: Görgetés felfelé

en: Scroll Down
hu: Görgetés lefelé

en: Scroll View Up
hu: Nézet görgetése felfelé

en: Scroll View Down
hu: Nézet görgetése lefelé

en: Document View
hu: Dokumentumnézet

en: Jump to page:
hu: Ugrás oldalra:

en: End of presentation. Click to exit.
hu: Vége a bemutatónak. A kilépéshez kattintson.

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Go to page
hu: Ugrás:

en: Find
hu: Keresés

en: Go to page %s
hu: Ugrás a(z) %s oldalra

en: Go to %s on file “%s”
hu: Ugrás erre: %s a következő fájlban: „%s”

en: Go to file “%s”
hu: Ugrás a(z) %s fájlra

en: Launch %s
hu: %s indítása

en: Find:
hu: Keresés:

en: Find previous occurrence of the search string
hu: A keresőkifejezés előző előfordulása az oldalon

en: Find next occurrence of the search string
hu: A keresőkifejezés következő előfordulása az oldalon

en: Case Sensitive
hu: Kis- és nagybetű érzékeny

en: Toggle case sensitive search
hu: Nagybetűérzékeny keresés be/ki

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Key
hu: Billentyű

en: Help
hu: Súgó

en: New Paragraph
hu: Új bekezdés

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Cross
hu: Kereszt

en: Circle
hu: Kör

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Annotation Properties
hu: Jegyzettulajdonságok

en: Color:
hu: Szín:

en: Style:
hu: Stílus:

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Opaque
hu: Átlátszatlan

en: Initial window state:
hu: Kiinduló ablakállapot:

en: Open
hu: Megnyitás

en: Close
hu: Bezárás

en: Password for document %s
hu: %s dokumentum jelszava

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: Open a recently used document
hu: Nemrég használt dokumentum megnyitása

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
hu: Ez a dokumentum zárolva van és csak a megfelelő jelszó megadásával lehet elolvasni.

en: _Unlock Document
hu: _Dokumentum feloldása

en: Enter password
hu: Adja meg a jelszót

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
hu: A dokumentum („%s”) zárolva van és megnyitásához jelszó szükséges.

en: Password required
hu: Jelszó szükséges

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Forget password _immediately
hu: Jelszó a_zonnali elfelejtése

en: Remember password until you _log out
hu: Jelszó megjegyzése _kijelentkezésig

en: Remember _forever
hu: _Megjegyzés örökre

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: General
hu: Általános

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Document License
hu: Dokumentum licence

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Gathering font information… %3d%%
hu: Betűkészlet-információk összegyűjtése… %3d%%

en: Usage terms
hu: Felhasználási feltételek

en: Text License
hu: Szöveg licence

en: Further Information
hu: További információk

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add text annotation
hu: Szöveges jegyzet hozzáadása

en: Document contains no annotations
hu: A dokumentum nem tartalmaz jegyzeteket

en: Page %d
hu: %d. oldal

en: Annotations
hu: Jegyzetek

en: Attachments
hu: Mellékletek

en: _Open Bookmark
hu: Könyvjelző _megnyitása

en: _Rename Bookmark
hu: Könyvjelző át_nevezése

en: _Remove Bookmark
hu: Könyvjelző _eltávolítása

en: Page %s
hu: Oldal: %s

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Layers
hu: Rétegek

en: Print…
hu: Nyomtatás…

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Page %s — %s
hu: Oldal: %s – %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
hu: A prezentáció üzemmód nem érhető el az ePub dokumentumok számára. Használja a teljes képernyős üzemmódot helyette.

en: The document contains no pages
hu: A dokumentum nem tartalmaz oldalakat

en: The document contains only empty pages
hu: A dokumentum csak üres oldalakat tartalmaz

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
hu: A prezentáció mód nem érhető el az ePub dokumentumok számára.

en: Unable to open document
hu: A dokumentum nem nyitható meg

en: Loading document from “%s”
hu: Dokumentum betöltése innen: „%s”

en: Downloading document (%d%%)
hu: Dokumentum letöltése (%d%%)

en: Failed to load remote file.
hu: A távoli fájl betöltése meghiúsult.

en: Reloading document from %s
hu: Dokumentum újratöltése innen: %s

en: Failed to reload document.
hu: A dokumentum újratöltése meghiúsult.

en: Open Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Saving document to %s
hu: Dokumentum mentése ide: %s

en: Saving attachment to %s
hu: Melléklet mentése ide: %s

en: Saving image to %s
hu: Kép mentése ide: %s

en: The file could not be saved as “%s”.
hu: A fájl nem menthető „%s” néven.

en: Uploading document (%d%%)
hu: Dokumentum feltöltése (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
hu: Melléklet feltöltése (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
hu: Kép feltöltése (%d%%)

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: Could not send current document
hu: Nem lehetett elküldeni a dokumentumot

en: Printing job “%s”
hu: „%s” feladat nyomtatása

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
hu: A dokumentum kitöltött űrlapmezőket tartalmaz. Ha nem ment egy példányt, akkor a módosítások véglegesen elvesznek.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
hu: A dokumentum új vagy módosított megjegyzéseket tartalmaz. Ha nem ment egy példányt, akkor a módosítások véglegesen elvesznek.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
hu: Bezárás előtt menti a(z) „%s” dokumentum másolatát?

en: Close _without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: _Save As…
hu: _Mentés másként…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
hu: Bezárás előtt megvárja a(z) „%s” nyomtatási feladat befejeződését?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
hu: Ha bezárja az ablakot, a függőben lévő nyomtatási feladatok megszakadnak.

en: Cancel _print and Close
hu: _Nyomtatás megszakítása és bezárás

en: Close _after Printing
hu: Bezárás nyomtatás _után

en: Running in presentation mode
hu: Bemutató mód

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
hu: A prezentáció mód nem érhető el az ePub dokumentumok számára.

en: Toolbar Editor
hu: Eszköztárszerkesztő

en: There was an error displaying help
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
hu: Az Atril egy egyszerű többoldalas dokumentummegjelenítő,
    amely a következőkre épül: SyncTex %s és %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
hu: Az Atril egy egyszerű többoldalas dokumentummegjelenítő.

en: MATE Documentation Team
hu: MATE dokumentációs csapat

en: GNOME Documentation Team
hu: GNOME dokumentációs csapat

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Az Atril szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: Az Atril programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
hu: A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze (cím: Free Software Foundation Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.)

en: About Atril Document Viewer
hu: Az Atril dokumentum-megjelenítő névjegye

en: Not found
hu: Nem található

en: %3d%% remaining to search
hu: %3d%% van hátra a keresésből

en: Enable caret navigation?
hu: Kurzoros navigálás engedélyezése?

en: _Enable
hu: _Engedélyezés

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
hu: Az F7 gomb kapcsolja be, illetve ki a kurzoros navigálást. Ez a funkció egy mozdítható kurzort helyez a szöveges oldalakra, lehetővé téve a mozgatást és a szövegkijelölést billentyűzettel. Be kívánja kapcsolni a kurzoros navigálást?

en: Don't show this message again
hu: Ne mutassa ezt többé

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Bookmarks
hu: _Könyvjelzők

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: Open an existing document
hu: Létező dokumentum megnyitása

en: Op_en a Copy
hu: Másolat megn_yitása

en: Open a copy of the current document in a new window
hu: A jelenlegi dokumentum egy másolatának megnyitása új ablakban

en: Save a copy of the current document
hu: A jelenlegi dokumentum egy másolatának mentése

en: Send _To...
hu: _Küldés...

en: Send current document by mail, instant message...
hu: Aktuális dokumentum küldése e-mailben, azonnali üzenetben...

en: _Print…
hu: _Nyomtatás…

en: P_roperties
hu: _Tulajdonságok

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Select _All
hu: Min_dent kijelöl

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: Find a word or phrase in the document
hu: Szó vagy kifejezés keresése a dokumentumban

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: T_oolbar
hu: Eszköz_tár

en: Rotate _Left
hu: Forgatás _balra

en: Rotate _Right
hu: Forgatás _jobbra

en: Save Current Settings as _Default
hu: _Jelenlegi beállítások mentése alapértelmezettként

en: _Reset Zoom
hu: _Nagyítás visszaállítása

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: Reload the document
hu: A dokumentum újratöltése

en: _Expand Window to Fit
hu: Az ablak megnövelése, hogy kitöltse a képernyőt

en: Auto_scroll
hu: Aut_omatikus görgetés

en: _First Page
hu: _Első oldal

en: Go to the first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: _Last Page
hu: _Utolsó oldal

en: Go to the last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: _Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzá_adása

en: Add a bookmark for the current page
hu: Könyvjelző hozzáadása a jelenlegi oldalhoz

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _About
hu: _Névjegy

en: Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Leave fullscreen mode
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Start Presentation
hu: Bemutató indítása

en: Start a presentation
hu: Egy bemutató elindítása

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: Show or hide the toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése vagy elrejtése

en: Side _Pane
hu: Oldalsá_v

en: Show or hide the side pane
hu: Oldalsáv megjelenítése vagy elrejtése

en: _Continuous
hu: Fol_ytonos

en: Show the entire document
hu: A teljes dokumentum mutatása

en: _Dual
hu: _Dupla

en: Show two pages at once
hu: Két oldal egyszerre

en: _Odd pages left
hu: Páratlan oldalak _balra

en: Show odd pages on the left in dual mode
hu: Két oldal megjelenítése egyszerre, a páratlan oldalakkal a bal oldalon

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: Expand the window to fill the screen
hu: Az ablak megnövelése, hogy kitöltse a képernyőt

en: Pre_sentation
hu: _Bemutató

en: Run document as a presentation
hu: A dokumentum elindítása bemutatóként

en: Inverted _Colors
hu: Színek_megfordítása

en: Show page contents with the colors inverted
hu: Az oldal tartalmának megjelenítése inverz színekkel

en: Caret _Navigation
hu: Kurzoros_Navigálás

en: Activate or disable caret-navigation
hu: Kapcsolja be vagy ki a kurzuros navigálást

en: _Open Link
hu: _Hivatkozás megnyitása

en: _Go To
hu: _Ugrás

en: Open in New _Window
hu: Megnyitás új _ablakban

en: _Copy Link Address
hu: Hivatkozás cí_mének másolása

en: _Save Image As…
hu: Ké_p mentése másként…

en: Copy _Image
hu: Ké_p másolása

en: Annotation Properties…
hu: Jegyzet tulajdonságai…

en: Remove Annot…
hu: Jegyzet eltávolítása…

en: _Open Attachment
hu: _Melléklet megnyitása

en: _Save Attachment As…
hu: Melléklet m_entése másként…

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Adjust the zoom level
hu: A nagyítás szintjének beállítása

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Back
hu: Vissza

en: Move across visited pages
hu: Mozgás a megjelenített oldalak között

en: Send To
hu: Küldés

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Reset Zoom
hu: Nagyítás vissza állítása

en: Unable to launch external application.
hu: A külső alkalmazás nem indítható.

en: Unable to open external link
hu: A külső hivatkozás nem nyitható meg

en: Couldn't find appropriate format to save image
hu: Nem található megfelelő formátum a kép mentéséhez

en: The image could not be saved.
hu: A kép nem menthető.

en: Save Image
hu: Kép mentése

en: Unable to open attachment
hu: A melléklet nem nyitható meg

en: The attachment could not be saved.
hu: A melléklet nem menthető.

en: Save Attachment
hu: Melléklet mentése

en: %s — Password Required
hu: %s – Jelszó szükséges

en: By extension
hu: Kiterjesztés szerint

en: MATE Document Viewer
hu: MATE dokumentum-megjelenítő

en: The page label of the document to display.
hu: A megjelenítendő dokumentum oldalcímkéje.

en: PAGE
hu: OLDAL

en: The page number of the document to display.
hu: A megjelenítendő dokumentum oldalszáma.

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: Run atril in fullscreen mode
hu: Teljes képernyős mód

en: Named destination to display.
hu: Megjelenítendő elnevezett cél.

en: DEST
hu: CÉL

en: Run atril in presentation mode
hu: Az Atril futtatása bemutató módban

en: Run atril as a previewer
hu: Az Atril futtatása előnézet módban

en: The word or phrase to find in the document
hu: A dokumentumban keresendő szó vagy kifejezés

en: STRING
hu: KARAKTERLÁNC

en: [FILE…]
hu: [FÁJL…]
