atril 1.26.0 - en to hy translation catalogue (360 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
hy: Հրամանի գործարկման սխալ “%s” կոմիկական գրքի փաթեթավորման նպատակով։ %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
hy: Կոմիկական գրքի փաթեթավորման հրամանը “%s” ձախողվեց.

en: The command “%s” did not end normally.
hy:  “%s” հրամանը նորմալ չի ավարտվել։

en: Not a comic book MIME type: %s
hy: Չկա MIME տեսակի կոմիկական գիրք։ %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
hy: Հնարավոր չէ գտնել համապատասխան հրահանգ այս տիպի կոմիկանա գիքի փաթեթավորման համար

en: Unknown MIME Type
hy: Անհայտ ՄԻՄ տեսակ

en: File corrupted
hy: ֆայլը կոռումպացված է

en: No files in archive
hy: Արխիվում ֆայլեր չկան

en: No images found in archive %s
hy: Արխիվում պատկերներ չեն հայտնաբերվել %s

en: There was an error deleting “%s”.
hy: Ոչնչացման ընթացքում սխալ կար “%s”.

en: Error %s
hy: Սխալ %s

en: Comic Books
hy: Կոմիկական Գրքեր

en: DjVu document has incorrect format
hy: DjVu փաստաթուղթը ունի սխալ ձևաչափ

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
hy: Փաստաթուղթը բաղկացած է մի քանի ֆայլերից։ Այդ Ֆայլերից մեկը կամ ավելին չեն կարող ներթափանցվել:

en: DjVu Documents
hy: DjVu Փաստաթղթեր

en: DVI document has incorrect format
hy: DVI փաստաթուղթը ունի սխալ ձևաչափ

en: DVI Documents
hy: DVI Փաստաթղթեր

en: Error
hy: Սխալ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Not an ePub document
hy: Ոչ մի ePub փաստաթուղթ

en: could not retrieve filename
hy: չի հաջողվում վերստանալ ֆայլի անունը

en: could not open archive
hy: չի հաջողվում բացել արխիվը

en: could not extract archive
hy: չի հաջողվում հանել արխիվը

en: could not retrieve container file
hy: հնարավոր չէ վերստանալ կոնտեյներային ֆայլ

en: could not open container file
hy: հնարավոր  չէ բացել կոնտեյներային ֆայլ

en: container file is corrupt
hy: կոնտեյներային ֆայլը վնասված է

en: epub file is invalid or corrupt
hy: epub ֆայլը անվավեր է կամ վնասված

en: epub file is corrupt, no container
hy: ePub ֆայլը կոռումպացված է, ոչ բեռնարկղային

en: could not parse content manifest
hy: հնարավոր չէ ակնհայտ վերլուծել բովանդակությունը

en: content file is invalid
hy: ֆայլի պարունակությունը անվավեր է

en: epub file has no spine
hy: ePub ֆայլը չունի ողնաշար

en: epub file has no manifest
hy: ePub ֆայլը հայտնի չէ

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
hy: Չհաջողվեց ստեղծվել  փաստաթղթային ծառ բեռնման համառ, որոշ ֆայլեր բացակայում են

en: epub Documents
hy: epub Փաստաթղթեր

en: This work is in the Public Domain
hy: Այս աշխատանքը գտնվում է Հանրային Տիրույթում

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Type 1
hy: Տիպ 1

en: Type 1C
hy: Տիպ 1C

en: Type 3
hy: Տիպ 3

en: TrueType
hy: ՃիշտՏիպ

en: Type 1 (CID)
hy: Տիպ  1 (CID)

en: Type 1C (CID)
hy: Տիպ 1C (CID)

en: TrueType (CID)
hy: ՃիշտՏիպ (CID)

en: Unknown font type
hy: Տառատեսակի անհայտ տիպ

en: No name
hy: Անանուն

en: Embedded subset
hy: Ներդրված ենթաբազմություն

en: Embedded
hy: Ներդրված

en: Not embedded
hy: Չներդրված

en: PDF Documents
hy: PDF Փաստաթղթեր

en: Images
hy: Նկարներ

en: Failed to load document “%s”
hy: Ձախողվել է բեռնել փաստաթուղթը “%s”

en: Failed to save document “%s”
hy: Ձախողվել է պահպանել փաստաթուղթը “%s”

en: PostScript Documents
hy: Ետգրության Փաստաթղթեր

en: Invalid document
hy: Անվավեր փաստաթուղթ

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
hy: Չի հաջողվել պահպանել հավելվածը “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
hy: Չի հաջողվել բացել հավելվածը “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
hy: Չի հաջողվել բացել հավելվածը “%s”

en: File type %s (%s) is not supported
hy: Ֆայլի տիպը %s (%s)  չի աջակցվում

en: All Documents
hy: Բոլոր Փաստաթղթերը

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: Failed to create a temporary file: %s
hy: Ձախողվել է ստեղծել ժամանակավոր ֆայլ: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
hy: Ձախողվել է ստեղծել ժամանակավոր տեղեկատու: %s

en: File is not a valid .desktop file
hy: Ֆայլը վավեր չէ .աշխատանքային սեղան ֆայլ

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքային ֆայլի տարբերակ '%s'

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Application does not accept documents on command line
hy: Ծրագիրը փաստաթուղթ չի ընդունում հրամանի տողում

en: Unrecognized launch option: %d
hy: Չճանաչված գործարկչի ընտրացանկ. %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hy: Չի հաջողվել անցկացնել փաստաթղթի URI–ները աշխատաքային սեղանի մուտքի 'Type=Link'–ին

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Show “_%s”
hy: Ցույց տալ “_%s”

en: _Move on Toolbar
hy: _Տեղափոխել gործիքադարակի մեջ

en: Move the selected item on the toolbar
hy: Տեղափոխել ընտրված տարրը գործիքադարակի մեջ

en: _Remove from Toolbar
hy: _Հեռացնել գործիքադարակից

en: Remove the selected item from the toolbar
hy: Հեռացնել ընտրված տարրը գործիքադարակի մեջից

en: _Delete Toolbar
hy: _Ջնջել գործիքադարակը

en: Remove the selected toolbar
hy: Հեռացնել ընտրված գործիքների վահանակը

en: Separator
hy: Բաժանարար

en: Fit Width
hy: Համապատասխանեցնել Լայնությունը

en: Expand Window to Fit
hy: Համապատասխան Ընդլայնեք պատուհանը

en: Atril Document Viewer
hy: Atril Փաստաթղթի Դիտող

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
hy: Փաստաթղթի դիտակ MATE սեղանադիր միջավայրի համար

en: Document Viewer
hy: Փաստաթուղթ Դիտող

en: View multi-page documents
hy: Դիտել բազմաէջ փաստաթղթեր

en: Override document restrictions
hy: Փաստաթղթի սահմանափակումների անտեսում

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
hy: Փաստաթղթի սահմանափակումների անտեսում, ինչպես պատճենելու կամ տպելու սահմանափակումը.

en: Delete the temporary file
hy: Ջնջել ժամանակավոր ֆայլը

en: Print settings file
hy: Տպել ֆայլի պարամետրերը

en: MATE Document Previewer
hy: MATE Փաստաթղթի  նախադիտակ

en: Failed to print document
hy: Ձախողվել է տպել փաստաթուղթը

en: The selected printer '%s' could not be found
hy: Ընտրված տպիչը '%s' չի կարող գտնվել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Previous Page
hy: _Նախորդ էջ

en: Go to the previous page
hy: Գնալ դեպի նախորդ էջ

en: _Next Page
hy: _Հաջորդ էջ

en: Go to the next page
hy: Գնալ դեպի հաջորդ էջ

en: Zoom _In
hy: Մեծացնել մասշտաբը

en: Enlarge the document
hy: Ընդլայնել փաստաթուղթը

en: Zoom _Out
hy: Փոքրացնել _Մասշտաբը

en: Shrink the document
hy: Սեղմել փաստաթուղթը

en: Print
hy: Տպել

en: Print this document
hy: Տպել այս փաստաթուղթը

en: Make the current document fill the window
hy: Կատարել ընթացիկ փաստաթղթի պատուհանի լրացում

en: Make the current document fill the window width
hy: Կատարել ընթացիկ փաստաթղթի պատուհանի լայնության լրացում

en: Page
hy: Էջ

en: Select Page
hy: Ընտրել էջը

en: Document
hy: Փաստաթուղթ

en: Title:
hy: Վերնագիր:

en: Location:
hy: Տեղադրությունը։

en: Subject:
hy: Թեմա։

en: Author:
hy: Հեղինակ:

en: Keywords:
hy: Բանալիբառեր:

en: Producer:
hy: Արտադրող:

en: Creator:
hy: Ստեղծող:

en: Created:
hy: Ստեղծված:

en: Modified:
hy: Մոդիֆիկացված։

en: Number of Pages:
hy: Էջերի թիվ։

en: Optimized:
hy: Օպտիմիզացված:

en: Format:
hy: Ֆորմատ:

en: Security:
hy: Անվտանգություն։

en: Paper Size:
hy: Թղթի չափը։

en: None
hy: Ոչինչ

en: default:mm
hy: լռելյայն:mm

en: %.2f × %.2f inch
hy: %.2f × %.2f մատնաչափ

en: %s, Portrait (%s)
hy: %s, Դիմանկար (%s)

en: %s, Landscape (%s)
hy: %s, Բնապատկեր (%s)

en: Atril properties
hy: Atril Հատկություններ

en: Shows details for Atril documents
hy: Ցույց է տալիս մանրամասներ Atril փաստաթղթերի համար

en: (%d of %d)
hy: (%d ի %d)

en: of %d
hy: ի %d

en: Preparing to print…
hy: Պատրաստվում տպել ...

en: Finishing…
hy: Ավարտվում է․․․

en: Printing page %d of %d…
hy: Տպվում է էջ %d ի %d…

en: Printing is not supported on this printer.
hy: Այս տպիչը չի ապահովում տպագրությունը։

en: Invalid page selection
hy: Անվավեր էջի ընտրություն

en: Your print range selection does not include any pages
hy: Ձեր տպման տեսականու ընտրությունը որևէ էջ չի ներառում

en: Page Scaling:
hy: Էջի մասշտաբի փոփոխություն։

en: Shrink to Printable Area
hy: Սեղմել Տպագրելու Տարածքը

en: Fit to Printable Area
hy: Համապատասխանեցնել Տպագրելու Տարածքը

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
hy: Սանդղակավորել փաստաթղթի էջերը համապատասխանեցնելով ընտրված տպիչի էջի հետ։ Ընտրեք հետևյալներից մերը․
    
    • "Ոչ մեկը"․ Չկա էջի սանդղակավորում․
    
    •"Կրճատել Տպագրելու Տարածքը"․ Փաստաթղթերի էջերը ավելի մեծ է, քան տպագրման տարածքը, կրճատել համապատասխան տպագրման տարածքը տպիչի էջում:
    
    •"Համապատասխանեցնել Տպագրելու տարածքը"․ Փաստաթղթերի էջերը մեծացնել կամ փոքրացնել, ինչպես պահանջում է տպագրման տարածքում համապատասխանությունը տպագրման էջին։

en: Auto Rotate and Center
hy: Ավտո Պտտում  և Կենտրոնավորում

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
hy: Պտտեցնել տպիչի դիրքորոշումը յուրաքանչյուր էջի դիրքորոշումը համապատասխանեցնել յուրաքանչյուր փաստաթղթի էջին։ Փաստաթղթերի էջերը կլինեն կենտրոնացված տպիչի էջի շրջանակներում։

en: Select page size using document page size
hy: Ընտրել էջի չափերը, օգտագործելով փաստաթղթի էջի չափերը

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
hy: Յուրաքանչյուր էջ կարող է տպագրվել նույն չափի թղթի վրա, ինչպես փաստաթղթի էջում, երբ թույլատրվեն։

en: Page Handling
hy: Էջի Ղեկավարում

en: Failed to print page %d: %s
hy: Ձախողվել է էջի տպագրությունը %d: %s

en: Scroll Up
hy: Ոլորել դեպի վեր

en: Scroll Down
hy: Պտտել Նեքև

en: Scroll View Up
hy: Պտտել տեսարանը դեպի վերև

en: Scroll View Down
hy: Պտտել տեսարանը դեպի ներքև

en: Document View
hy: Փաստաթուղթ Դիտել

en: Jump to page:
hy: Ցատկել դեպի էջը:

en: End of presentation. Click to exit.
hy: Ներկայացման Ավարտ. Սեղմեք դուրս գալ.

en: Go to first page
hy: Գնալ առաջին էջ

en: Go to previous page
hy: Գնալ նախորդ էջ

en: Go to next page
hy: Գնալ հաջորդ էջ

en: Go to last page
hy: Գնալ վերջին էջ

en: Go to page
hy: Գնալ դեպի էջը

en: Find
hy: Գտնել

en: Go to page %s
hy: Գնալ դեպի էջ %s

en: Go to %s on file “%s”
hy: Գնալ դեպի %s ֆայլի մեջ “%s”

en: Go to file “%s”
hy: Գնալ դեպի ֆայլ “%s”

en: Launch %s
hy: Գործարկել  %s

en: Find:
hy: Գտնել։

en: Find previous occurrence of the search string
hy: Գտիր որոնման նախորդ դեպքի տողը

en: Find next occurrence of the search string
hy: Գտիր որոնման հաջորդ դեպքի տողը

en: Case Sensitive
hy: Տառաշարազգայուն

en: Toggle case sensitive search
hy: Փոխանջատել տառաշարազգայուն որոնումը

en: Icon:
hy: Պատկեր:

en: Note
hy: Նշում

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Key
hy: Բանալի

en: Help
hy: Օգնություն

en: New Paragraph
hy: Նոր պարբերություն

en: Paragraph
hy: Պարագրաֆ

en: Insert
hy: Տեղադրել

en: Cross
hy: Խաչաձև

en: Circle
hy: Շրջանակ

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Annotation Properties
hy: Ծանոթագրության Հատկություններ

en: Color:
hy: Գույն:

en: Style:
hy: Ոճ:

en: Transparent
hy: Թափանցիկ

en: Opaque
hy: Անթափանց

en: Initial window state:
hy: Սկզբնական պատուհանի վիճակ:

en: Open
hy: Բաց

en: Close
hy: Փակ

en: Password for document %s
hy: Գաղտնաբառ փաստաթղթի համար %s

en: Loading…
hy: Բեռնում...

en: Open a recently used document
hy: Բացել վերջերս օգտագործված փաստաթուղթ

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
hy: Այս փաստաթուղթը արգելափակված է և կարող է միայն ընթերցվել մուտքագրելով ճիշտ գաղտնաբառը:

en: _Unlock Document
hy: _Բացել Փաստաթուղթը

en: Enter password
hy: Մուտքագրեք գաղտնաբառը

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
hy: Փաստաթուղթը “%s” արգելափակված է և պահանջում է գաղտնաբառը մինչև այն կարող է բացվել.

en: Password required
hy: Պահանջվում է գաղտնաբառ

en: _Password:
hy: _Գաղտնաբառ

en: Forget password _immediately
hy: Մոռացալ գաղտնաբառը _անմիջապես

en: Remember password until you _log out
hy: Հիշել գաղտնաբառը մինչև ձեզ _դուրս գալը

en: Remember _forever
hy: Հիշել  _ ընդմիշտ

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Fonts
hy: Տառատեսակներ

en: Document License
hy: Փաստաթղթի արտոնագիր

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: Gathering font information… %3d%%
hy: Հավաքել տառատեսակի տեղեկատվություն… %3d%%

en: Usage terms
hy: Օգտագործման պայմանները

en: Text License
hy: Տեքստի արտոնագիր

en: Further Information
hy: Լրացուցիչ տեղեկություններ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add text annotation
hy: Ավելացնել տեքստային ծանոթություն

en: Document contains no annotations
hy: Փաստաթուղթը չի պարունակում ծանոթագրություններ

en: Page %d
hy: Էջ %d

en: Annotations
hy: Ծանոթություն

en: Attachments
hy: Հավելվածները

en: _Open Bookmark
hy: ―Բացել էջանիշը

en: _Rename Bookmark
hy: _Վերանվանել էջանիշը

en: _Remove Bookmark
hy: _Հեռացնել էջանիշը

en: Page %s
hy: Էջ  %s

en: _Add
hy: _Ավելացնել

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: Bookmarks
hy: Էջանշաններ

en: Layers
hy: Շերտերը

en: Print…
hy: Տպել...

en: Index
hy: Ինդեքս

en: Thumbnails
hy: Մատնապատկերներ

en: Page %s — %s
hy: Էջ %s — %s

en: The document contains no pages
hy: Փաստաթուղթը չի պարունակում էջերը

en: The document contains only empty pages
hy: Փաստաթղթում պարունակում է միայն դատարկ էջեր

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
hy: Ներկայացնամ ռեժիմը չի ապահովվում ePub փաստաթղթեր.

en: Unable to open document
hy: Անհնար է բացել փաստաթուղթը

en: Loading document from “%s”
hy: Բեռնել փաստաթուղթը սկսած %s

en: Downloading document (%d%%)
hy: Փաստաթղթի ներբեռնում (%d%%)

en: Failed to load remote file.
hy: Ձախողվեց բեռնել հեռավոր ֆայլը.

en: Reloading document from %s
hy: Վերբեռնել փաստաթուղթը սկսած %s

en: Failed to reload document.
hy: Ձախողվել է վերբեռնել փաստաթուղթը.

en: Open Document
hy: Բացել Փաստաթուղթը

en: Saving document to %s
hy: Պահպանել փաստաթուղթը դեպի %s

en: Saving attachment to %s
hy: Պահպանել հավելվածը դեպի %s

en: Saving image to %s
hy: Պահպանել պատկերը դեպի %s

en: The file could not be saved as “%s”.
hy: Ֆայլը չի կարող պահպանվել “%s”.

en: Uploading document (%d%%)
hy: Վերբեռնվում է փաստաթուղթը (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
hy: Վերբեռնվում է հավելվածը (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
hy: Վերբեռնվում է պատկերը (%d%%)

en: Save As…
hy: Պահել որպես…

en: Printing job “%s”
hy: Տպագրվող աշխատանք “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
hy: Փաստաթուղթը պարունակում ձեավոր դաշտեր, որոնք լրացվում են։ Եթե դուք չպահպանեք պատճենը, փոփոխությունը ընդմիշտ կկորցնեք։

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
hy: Փաստաթուղթը պարունակում է նոր կամ փոփոխված անոտացիաներ։ Եթե դուք չպահպանեք պատճենը, փոփոխությունը  ընդմիշտ կկորցնեք։

en: Save a copy of document “%s” before closing?
hy: Պահպանե՞լ փաստաթղթի պատճենը “%s” փակելուց առաջ

en: Close _without Saving
hy: Փակել _առանց Պահպանելու

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
hy: Փակելուց առաջ սպասե՞ք մինչև ավարտվի “%s” աշխատանքի ատպագրությունը։

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
hy: եթե դու փակեես պատուհանը, ապա տպատառ առաջադրանքները չեն տպվելու։

en: Cancel _print and Close
hy: Չեղարկել  _տպելը և փակել

en: Close _after Printing
hy: Փակել տպելուց _հետո

en: Running in presentation mode
hy: Ներկայացնամ ռեժիմի ընթացք

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
hy: Ներկայացման ռեժիմը չի ապահովվում ePub փաստաթղթի համար

en: Toolbar Editor
hy: Գործիքադարակի խմբագիր

en: There was an error displaying help
hy: Ձեռնարկի ցուցադրման ժամանակ սխալ է կատարվել

en: MATE Documentation Team
hy: MATE փաստաթղթավորման թիմ

en: GNOME Documentation Team
hy: GNOME փաստաթղթավորման թիմ

en: Not found
hy: Չի գտնվել

en: %3d%% remaining to search
hy: %3d%% որոնել մնացածները

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Դիտել

en: _Go
hy: _Գնալ

en: _Bookmarks
hy: _Էջանշաններ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Open…
hy: _Բացել․․․

en: Open an existing document
hy: Բացել գոյություն ունեցող փաստաթուղթ

en: Op_en a Copy
hy: Բա_ցել պատճենը

en: Open a copy of the current document in a new window
hy: Բացել ընթացիկ փաստաթղթի պատճենը նոր պատուհանում

en: Save a copy of the current document
hy: Պահպանել ընթացիկ փաստաթղթի պատճենը

en: Send _To...
hy: Ուղարկել դ_եպի:

en: _Print…
hy: _Տպել…

en: P_roperties
hy: Հ_ատկություններ

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: Select _All
hy: Ընտրել _Ամբողջը

en: _Find…
hy: _Գտնել

en: Find a word or phrase in the document
hy: Գտնել բառը կամ արտահայտությունը փաստաթղթում

en: Find Ne_xt
hy: Գտնել Հա_ջորդը

en: Find Pre_vious
hy: Գտնել Նախ_որդը

en: T_oolbar
hy: Գ_ործիքադարակ

en: Rotate _Left
hy: Պտտել _Ձախ

en: Rotate _Right
hy: Պտտել  _Աջ

en: Save Current Settings as _Default
hy: Պահպանել Ընթացիկ պարամետրերը որպես _Հիմնական

en: _Reload
hy: _Վերբեռնում

en: Reload the document
hy: Վերբեռնել փաստաթուղթը

en: _Expand Window to Fit
hy: Համապատասխան Ընդլայնեք Պատուհանը

en: Auto_scroll
hy: Ինքնա֊պտտել

en: _First Page
hy: _Առաջին Էջ

en: Go to the first page
hy: Գնալ առաջին էջը

en: _Last Page
hy: _Վերջին Էջ

en: Go to the last page
hy: Գնալ վերջին էջը

en: _Add Bookmark
hy: _Ավելացնել Էջանշան

en: Add a bookmark for the current page
hy: Ընթացիկ էջը ավելացնել էջանիշերի մեջ

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: _About
hy: _Մասին

en: Leave Fullscreen
hy: Թողնել ամբողջ էկրանով

en: Leave fullscreen mode
hy: Թողնել ամբողջ էկրանի ռեժիմը

en: Start Presentation
hy: Սսկել Ներկայացում

en: Start a presentation
hy: Սսկել ներկայացումը

en: _Toolbar
hy: _Գործիքների վահանակ

en: Show or hide the toolbar
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել գործիքադարակը

en: Side _Pane
hy: Կողմնակի _Վահանակ

en: Show or hide the side pane
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել կողմնակի պատուհանը

en: _Continuous
hy: _Շարունակական

en: Show the entire document
hy: Ցույց տալ ամբողջ փաստաթուղթը

en: _Dual
hy: _Երկակի

en: Show two pages at once
hy: Երկու էջերը  ցույց տալ միանգամից

en: _Fullscreen
hy: _Ամբողջ էկրանով

en: Expand the window to fill the screen
hy: Ընդարձակել պատուհանը ամբողջ էկրանին

en: Pre_sentation
hy: Ներ_կայացում

en: Run document as a presentation
hy: Աշխատեցնել փաստաթուղթը որպես ներկայացում

en: Show page contents with the colors inverted
hy: Ցույց տալ էջի բովանդակությունը շրջված գույներով

en: _Open Link
hy: _Բացել Հղումը

en: _Go To
hy: _Գնալ դեպի

en: Open in New _Window
hy: Բացել Նոր _Պատուհան

en: _Copy Link Address
hy: _Պատճենել Հղման Հասցեն

en: _Save Image As…
hy: _Պահպանել պատկերը որպես…

en: Copy _Image
hy: Պատճենել  _պատկերը

en: Annotation Properties…
hy: Ծանոթագրության Հատկություններ…

en: _Open Attachment
hy: _Բացել հավելվածները

en: _Save Attachment As…
hy: _Պահապանել Հավելվածը Որպես…

en: Zoom
hy: Պատկերման մասշտաբ

en: Adjust the zoom level
hy: Կարգավորել  մասշտաբի  մակարդակը

en: Navigation
hy: Նավիգացիա

en: Back
hy: Ետ

en: Move across visited pages
hy: Տեղափոխել այցելած էջերը մյուս կողմում

en: Send To
hy: Ուղարկել դեպի

en: Previous
hy: Նախորդ

en: Next
hy: Հաջորդ

en: Zoom In
hy: Մեծացնել

en: Zoom Out
hy: Փոքրացնել

en: Unable to launch external application.
hy: Անհնար է գործարկել արտաքին դիմումը.

en: Unable to open external link
hy: Անհնար է բացել արտաքին հղումը

en: Couldn't find appropriate format to save image
hy: Հնարավոր չէ գտնել համապատասխան ձևաչափ պատկերը պահպանելու համար

en: The image could not be saved.
hy: Պատկերը չի կարող պահպանվել․

en: Save Image
hy: Պահպանել պատկերը

en: Unable to open attachment
hy: Անհնար է բացել հավելվածը

en: The attachment could not be saved.
hy: Հավելված չի կարող պահպանվել․

en: Save Attachment
hy: Պահապանել հավելվածը

en: %s — Password Required
hy: %s — Պահանջվում է գաղտնաբառ

en: By extension
hy: Ըստ երկարաձգման

en: MATE Document Viewer
hy: Գնոմ Փաստաթուղթ Դիտող

en: The page label of the document to display.
hy: Ցուցադրել փաստաթղթի էջի պիտակը․

en: PAGE
hy: ԷՋ

en: The page number of the document to display.
hy: Ցուցադրել փաստաթղթի էջի համարը․

en: NUMBER
hy: ՀԱՄԱՐ

en: Run atril in fullscreen mode
hy: Գործարկել atril֊ը ամբողջ էկրանի ռեժիմում

en: Run atril in presentation mode
hy: Գործարկել atril֊ը ներկայացման ռեժիմում

en: Run atril as a previewer
hy: Գործարկել atril֊ը, որպես նախադիտող

en: The word or phrase to find in the document
hy: Բառը կամ արտահայտությունը գտնել փաստաթղթում

en: STRING
hy: ՏՈՂ

en: [FILE…]
hy: [ՖԱՅԼ...]
