atril 1.26.0 - en to ia translation catalogue (46 entries)

en: Unknown MIME Type
ia: Typo MIME incognite

en: File corrupted
ia: File corrupte

en: No files in archive
ia: Nulle files in archivo

en: No images found in archive %s
ia: Nulle imagines trovate in archivo %s

en: Warning
ia: Advertimento

en: Yes
ia: Si

en: Type 1
ia: Typo 1

en: Type 1C
ia: Typo 1C

en: Type 3
ia: Typo 3

en: No name
ia: Sin nomine

en: PDF Documents
ia: Documentos PDF

en: All Documents
ia: Tote Documentos

en: All Files
ia: Tote Files

en: File is not a valid .desktop file
ia: Le file non es un file .desktop valide

en: Starting %s
ia: Initiante %s

en: Atril Document Viewer
ia: Visualisator de Documentos Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
ia: Un Visualisator de Documentos pro le ambiente de scriptorio MATE

en: Document Viewer
ia: Visualisator de Documentos

en: MATE Document Previewer
ia: Previsualisator de Documentos MATE

en: _Close
ia: _Clauder

en: Go to the previous page
ia: Ir al pagina anterior

en: Go to the next page
ia: Ir al pagina posterior

en: Print
ia: Imprimer

en: Print this document
ia: Imprimer iste documento

en: Page
ia: Pagina

en: Document
ia: Documento

en: Modified:
ia: Modificate:

en: Find
ia: Cercar

en: Key
ia: Clave

en: Help
ia: Adjuta

en: New Paragraph
ia: Nove Paragrapho

en: Paragraph
ia: Paragrapho

en: Insert
ia: Inserer

en: Unknown
ia: Incognite

en: Open
ia: Aperir

en: Close
ia: Clauder

en: Properties
ia: Proprietates

en: _Add
ia: _Adder

en: _Edit
ia: _Modificar

en: _View
ia: _Vider

en: _Go
ia: _Vader

en: _Reload
ia: _Recargar

en: _Contents
ia: _Contentos

en: _About
ia: _Re

en: Zoom In
ia: Zoom avante

en: Zoom Out
ia: Zoom retro
