atril 1.26.0 - en to ka translation catalogue (326 entries)

en: Not a comic book MIME type: %s
ka: არ წარმოადგენს კომიქსების MIME ტიპს: %s

en: Unknown MIME Type
ka: უცნობი MIME ტიპი

en: File corrupted
ka: ფაილი დაზიანებულია

en: No files in archive
ka: არქივი გამოსახულებებს არ შეიცავს

en: No images found in archive %s
ka: არქივი %s არ შეიცავს გამოსახულებებს

en: There was an error deleting “%s”.
ka: შეცდომა "%s"-ის წაშლისას.

en: Error %s
ka: შეცდომა: %s

en: Comic Books
ka: კომიქსები

en: DjVu document has incorrect format
ka: DVI დოკუმენტის არასწორი ფორმატი

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ka: დოკუმენტი რამდენიმე ფაილისგან შედგება. ამ ფაილებიდან ერთი ან მეტი, მიუწვდომელია.

en: DjVu Documents
ka: Djvu დოკუმენტები

en: DVI document has incorrect format
ka: DVI დოკუმენტს არასწორი ფორმატი გააჩნია

en: DVI Documents
ka: DVI დოკუმენტები

en: stack underflow
ka: სტეკის არშევსება

en: custom
ka: ხელით

en: Ooops!
ka: უკაცრავად!

en: Ouch!
ka: ეს მეტკინა!

en: %s: Error:
ka: %s: შეცდომა:

en: Error
ka: შეცდომა

en: %s: Warning:
ka: %s: გაფრთხილება:

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: %s: Fatal:
ka: %s: ფატალური:

en: Fatal
ka: ფატალური

en: This work is in the Public Domain
ka: ეს ნამუშევარი საჯაროა

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Type 1
ka: ტიპი 1

en: Type 1C
ka: ტიპი 1C

en: Type 3
ka: ტიპი 3

en: Type 1 (CID)
ka: ტიპი 1·(CID)

en: Type 1C (CID)
ka: ტიპი 1C·(CID)

en: Unknown font type
ka: უცნობი შრიფტის ტიპი

en: No name
ka: უსახელო

en: Embedded subset
ka: ჩაკერებული ქვესიმრავლე

en: Embedded
ka: ჩაკერებული

en: Not embedded
ka: არ არის ჩაშენებული

en: PDF Documents
ka: PDF დოკუმენტები

en: Images
ka: სურათები

en: Failed to load document “%s”
ka: დოკუმენტი “%s” ვერ ჩაიტვირთა

en: Failed to save document “%s”
ka: დოკუმენტის შენახვის შეცდომა: "%s"

en: PostScript Documents
ka: PostScrip დოკუმენტები

en: Invalid document
ka: არასწორი დოკუმენტი

en: XPS Documents
ka: XPS დოკუმენტები

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
ka: შეუძლებელია დანართის შენახვა “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
ka: შეუძლებელია დანართის გახსნა “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
ka: შეუძლებელია დანართის გახსნა “%s”

en: File type %s (%s) is not supported
ka: ფაილის ტიპი %s (%s) მხარდაუჭერელია

en: All Documents
ka: ყველა დოკუმენტი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Failed to create a temporary file: %s
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
ka: დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: File is not a valid .desktop file
ka: ფაილი არასწორი .desktop ფაილია

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ka: ამოუცნობი desktop ფაილის ვერსია '%s'

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: Application does not accept documents on command line
ka: აპლიკაციას დოკუმენტების ბრძანების სტრიქონიდან აღება არ შეუძლია

en: Unrecognized launch option: %d
ka: გაშვების უცნობი პარამეტრი: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ka: დოკუმენტის URI-ების გადაცემა დესკტოპის ჩანაწერში „Type=Link“ შეუძლებელია

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: FILE
ka: ფაილი

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Show “_%s”
ka: აჩვენე “_%s”

en: _Move on Toolbar
ka: გადატანა ინსტრუმენტების ველზე

en: Move the selected item on the toolbar
ka: გადაიტანე მონიშნული ელემენტი ინსტრუმენტთა ველზე

en: _Remove from Toolbar
ka: ინსტრუმენტთა ველიდან  ამოშლა

en: Remove the selected item from the toolbar
ka: ამოშალე მონიშნული ელემენტი ინსტრუმენტების ველიდან

en: _Delete Toolbar
ka: ინსტრუმენტთა პანელის ამოშლა

en: Remove the selected toolbar
ka: ინსტრუმენტთა პანელის ამოშლა

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Fit Page
ka: გვერდის ჩატევა

en: Fit Width
ka: სიგანეში მორგება

en: Document Viewer
ka: დოკუმენტების მნახველი

en: View multi-page documents
ka: მრავალგვერდიანი დოკუმენტების ჩვენება

en: Override document restrictions
ka: დოკუმენტის შეზღუდვების უგულვებელყოფა

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ka: დოკუმენტის შეზღუდვების უგულებელყოფა, მაგალითად ბეჭდვის აკრძალვის.

en: Automatically reload the document
ka: დოკუმენტის ავტომატურად თავიდან ჩატვირთვა

en: Page cache size in MiB
ka: გვერდის კეშის ზომა მიბ-ში

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ka: დარენდერებული გვერდებისთვის გამოყენებული ქეშის მაქსიმალური ზომა. ზღუდავს გადიდების მაქსიმალურ დონეს.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
ka: ფანჯრის ჩვენება დასადასტურებლად, რომ მომხმარებელს კარეტით ნავიგაციის გააქტიურება სურს.

en: Delete the temporary file
ka: დროებითი ფაილის წაშლა

en: Failed to print document
ka: შეცდომა ბეჭდვისას

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Previous Page
ka: _წინა გვერდი

en: Go to the previous page
ka: წინა გვერდზე გადასვლა

en: _Next Page
ka: _შემდეგი გვერდი

en: Go to the next page
ka: გადასვლა -სკენ პანელი

en: Zoom _In
ka: მიახლოვება

en: Enlarge the document
ka: დოკუმენტის გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: Shrink the document
ka: დოკუმენტის შეკუმშვა

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Print this document
ka: დაბეჭდე ეს დოკუმენტი

en: Fit Pa_ge
ka: გვერდის _ჩატევა

en: Make the current document fill the window
ka: მიმდინარე დოკუმენტი ავსებს ფანჯარას

en: Fit _Width
ka: სიგანეში _ჩატევა

en: Make the current document fill the window width
ka: მიმდინარე დოკუმენტი ავსებს ფანჯარას სიგანეში

en: Page
ka: გვერდი

en: Select Page
ka: გვერდის ამორჩევა

en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Title:
ka: სათაური:

en: Location:
ka: ადგილმდებარეობა:

en: Subject:
ka: სათაური:

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Keywords:
ka: საკვანძო სიტყვები:

en: Producer:
ka: პროდუსერი:

en: Creator:
ka: შემქმნელი:

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Modified:
ka: შეცვლილი:

en: Number of Pages:
ka: გვერდების რაოდენობა:

en: Optimized:
ka: ოპტიმიზირებული:

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Security:
ka: უსაფრთხოება:

en: Paper Size:
ka: ფურცლის ზომა:

en: None
ka: არა

en: %.0f × %.0f mm
ka: %.0f × %.0f მმ

en: %.2f × %.2f inch
ka: %.2f × %.2f დუიმი

en: %s, Portrait (%s)
ka: %s, პორტრეტი (%s)

en: %s, Landscape (%s)
ka: %s, ლანდშაფტი (%s)

en: (%d of %d)
ka: (%d-დან %d)

en: of %d
ka: %d-დან

en: Preparing to print…
ka: დასაბეჭდად მომზადება…

en: Finishing…
ka: დასრულება…

en: Printing page %d of %d…
ka: მინდინარეობს %d-ე გვერდის დაბეჭდვა %d-დან…

en: Printing is not supported on this printer.
ka: არ არის ამ პრინტერის მხარდაჭერა

en: Invalid page selection
ka: მონიშნული გვერდი არასწორია

en: Your print range selection does not include any pages
ka: დასაბეჭდი დიაპაზონი არც ერთ გვერდს არ შეიცავს

en: Page Scaling:
ka: გვერდის მასშტაბი:

en: Shrink to Printable Area
ka: დაბეჭდვად ფართობამდე შემცირება

en: Fit to Printable Area
ka: დაბეჭდვად ფართობში ჩატევა

en: Auto Rotate and Center
ka: ავტომატური შემობრუნება და ცენტრირება

en: Select page size using document page size
ka: გვერდის ზომის დოკუმენტის გვერდის ზომის მიხედვით არჩევა

en: Page Handling
ka: გვერდის დამუშავება

en: Failed to render page %d
ka: %d-ე გვერდის რენდერის შეცდომა

en: Failed to print page %d: %s
ka: %d-ე გვერდის დაბეჭდვის შეცდომა: %s

en: Scroll Up
ka: ზემოთ

en: Scroll Down
ka: ქვემოთ

en: Scroll View Up
ka: ჩვენება ზემოთ

en: Scroll View Down
ka: ჩვენება ქვემოთ

en: Document View
ka: დოკუმენტის ნახვა

en: Jump to page:
ka: გვერდზე გადასვლა:

en: Go to first page
ka: პირველ გვერდზე

en: Go to previous page
ka: წინა გვერდზე

en: Go to next page
ka: შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Go to last page
ka: ბოლო გვერდზე

en: Go to page
ka: გვერდზე გადასვლა

en: Find
ka: ძიება

en: Go to page %s
ka: %s გვერდზე

en: Go to %s on file “%s”
ka: %s-ზე გადასვლა “%s” ფაილში

en: Go to file “%s”
ka: გადასვლა ფაილზე “%s”

en: Launch %s
ka: გაუშვი %s

en: Find:
ka: ძებნა:

en: Find previous occurrence of the search string
ka: იპოვე საძიებო ნუსხის  წინა ვარიანტი

en: Find next occurrence of the search string
ka: იპოვე საძიებო ნუსხის  შემდეგი ვარიანტი

en: Case Sensitive
ka: დიდი ასოს გმრძნობიარე

en: Toggle case sensitive search
ka: ჩართე ძიება რეგისტრის გათვალისწინებით

en: Icon:
ka: _ხატულა:

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Key
ka: გასაღები

en: Help
ka: დახმარება

en: New Paragraph
ka: ახალი პარაგრაფი

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Cross
ka: ჯვარი

en: Circle
ka: წრე

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Annotation Properties
ka: ანოტაციის თვისებები

en: Color:
ka: ფერი:

en: Style:
ka: სტილი:

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

en: Opaque
ka: გაუმჭვირვალე

en: Initial window state:
ka: ფანჯრის საწყისი მდგომარეობა:

en: Open
ka: გახსენი

en: Close
ka: დაკეტვა

en: Password for document %s
ka: “%s” დოკუმენტის პაროლი

en: Loading…
ka: იტვირთება…

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ka: დოკუმენტი ბლოკირებულია, გაიხსნება მხოლოდ პაროლის სწორად შეყვანისას.

en: _Unlock Document
ka: _დოკუმენტის განბლოკვა

en: Enter password
ka: შეიყვანეთ პაროლი

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ka: “%s” დოკუმენტის გახსნისათვის საჭიროა პაროლი

en: Password required
ka: პაროლი აუცილებელია

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: Forget password _immediately
ka: პაროლის _მყისვე დავიწყება

en: Remember password until you _log out
ka: სესიის პაროლის დამახსოვრება

en: Remember _forever
ka: სამუდამოდ დამახსოვრება

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: General
ka: საერთო

en: Fonts
ka: შრიფტები

en: Document License
ka: დოკუმენტის ლიცენზია

en: Font
ka: შრიფტი

en: Gathering font information… %3d%%
ka: ფონტის შესახებ ინფორმაციის შეგროვება... %3d%%

en: Usage terms
ka: გამოყენების პირობები

en: Text License
ka: ტექსტის ლიცენზია

en: Further Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Hide sidebar
ka: გვერდითი ზოლის დამალვა

en: Add
ka: დამატება

en: Add text annotation
ka: ტექსტის ანოტაციის დამატება

en: Document contains no annotations
ka: დოკუმენტს  ანოტაციები არ გააჩნია

en: Page %d
ka: %d გვერდი

en: Annotations
ka: ანოტაციები

en: Attachments
ka: დანართი

en: _Open Bookmark
ka: _სანიშნის გახსნა

en: _Rename Bookmark
ka: ს_ანიშნის სახელის გადარქმევა

en: Page %s
ka: გვერდი: %s

en: _Add
ka: დამატება

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Layers
ka: ფენები

en: Print…
ka: ბეჭდვა…

en: Index
ka: ინდექსი

en: Thumbnails
ka: ესკიზები

en: The document contains no pages
ka: დოკუმენტი გვერდებს არ შეიცავს

en: The document contains only empty pages
ka: დოკუმენტი მხოლოდ ცარიელ გვერდებს შეიცავს

en: Unable to open document
ka: დოკუმენტი არ იხსნება

en: Loading document from “%s”
ka: დოკუმენტის ჩატვირთვა %s-დან

en: Downloading document (%d%%)
ka: დოკუმენტის გადმოწერა (%d%%)

en: Failed to load remote file.
ka: დაშორებული ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Reloading document from %s
ka: დოკუმენტის %s-დან თავიდან ჩატვირთვა

en: Failed to reload document.
ka: დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Open Document
ka: დოკუმენტის გახსნა

en: Saving document to %s
ka: დოკუმენტის %s-ში შენახვა

en: Saving attachment to %s
ka: მიმაგრებული ფაილის %s-ში შენახვა

en: Saving image to %s
ka: გამოსახულების %s-ში ჩაწერა

en: The file could not be saved as “%s”.
ka: ფაილი ვერ ინახება სახელით “%s”.

en: Uploading document (%d%%)
ka: დოკუმენტის ატვირთვა (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
ka: მიმაგრებული ფაილის ატვირთვა (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ka: გამოსახულების ატვირთვა (%d%%)

en: Save As…
ka: შეინახე როგორც ...

en: Could not send current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის გაგზავნის შეცდომა

en: Printing job “%s”
ka: ამოცანის დაბეჭდვა (%s)

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ka: შევინახო დოკუმენტის (%s) ასლი დახურვამდე?

en: Close _without Saving
ka: დახური დამახსოვრების გარეშე

en: _Save As…
ka: _შენახვა, როგორც…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ka: დაველოდო სანამ ბეჭდვის დავალება %s დასრულდება?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
ka[0]: აქტიურია ბეჭდვის %d დავალება. დაველოდო დასრულებას?
ka[1]: აქტიურია ბეჭდვის %d დავალება. დაველოდო დასრულებას?

en: Cancel _print and Close
ka: დაბეჭდვის გაუქმება და დახურვა

en: Close _after Printing
ka: _დახურვა დაბეჭდვის შემდეგ

en: Running in presentation mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმი ჩართულია

en: Toolbar Editor
ka: ინსტრუმენტთა პანელის რედაქტორი

en: There was an error displaying help
ka: დახმარების ჩვენების შეცდომა

en: Not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: %3d%% remaining to search
ka: ძიებისათვის საჭიროა %3d%%

en: Enable caret navigation?
ka: ჩავრთო კარეტის ნავიგაცია?

en: _Enable
ka: _ჩართვა

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Go
ka: _წინ

en: _Bookmarks
ka: _სანიშნეები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Open…
ka: გახსნა…

en: Open an existing document
ka: უკვე არსებული დოკუმენტის გახსნა

en: Save a copy of the current document
ka: მოცემული დოკუმენტის ასლის შენახვა

en: _Print…
ka: _ბეჭდვა…

en: P_roperties
ka: პარამე_ტრები

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: _Find…
ka: _მოძებნა…

en: Find a word or phrase in the document
ka: დოკუმენტში სიტყვის ან ფრაზის ძიება

en: Find Ne_xt
ka: შემდეგის ძ_იება

en: Find Pre_vious
ka: წ_ინას მოძებნა

en: T_oolbar
ka: _ინსტრუმენტთა პანელი

en: Rotate _Left
ka: მარცხნივ მოტრია_ლება

en: Rotate _Right
ka: მარჯვნივ მოტრია_ლება

en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

en: Reload the document
ka: დოკუმენტის გადატვირთვა

en: Auto_scroll
ka: ავტომატური _გადახვევა

en: _First Page
ka: _პირველი გვერდი

en: Go to the first page
ka: პირველ გვერდზე გადასვლა

en: _Last Page
ka: _ბოლო გვერდი

en: Go to the last page
ka: ბოლო გვერდზე გადასვლა

en: _Add Bookmark
ka: სანიშნეს _დამატება

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _About
ka: _შესახებ

en: Leave Fullscreen
ka: დატოვე მთელს ეკრანზე

en: Leave fullscreen mode
ka: მთელს ეკრანზე რეჟიმის დატოვება

en: Start Presentation
ka: პრეზენტაციის დაწყება

en: _Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ველი

en: Show or hide the toolbar
ka: ინსტრუმენტთა პანელის დამალვა ან გამოჩენა

en: Side _Pane
ka: გვერდითა _პანელი

en: Show or hide the side pane
ka: გვერდითა პანელის დამალვა ან გამოჩენა

en: _Continuous
ka: უწყვეტი

en: Show the entire document
ka: მთლიანი დოკუმენტის ჩვენება

en: _Dual
ka: _ორმაგი

en: Show two pages at once
ka: ორი გვერდის ერთდროულად ჩვენება

en: _Fullscreen
ka: _მთელს ეკრანზე

en: Expand the window to fill the screen
ka: ფანჯრის მთელი ეკრანის დაფარვამდე გადიდება

en: Run document as a presentation
ka: დოკუმენტის პრეზენტაციის სახით გაშვება

en: _Open Link
ka: _ბმულის გახსნა

en: _Go To
ka: _გადასვლა

en: Open in New _Window
ka: ახალ ფან_ჯარაში გახსნა

en: _Copy Link Address
ka: დაა_კოპირე ბმულის მისამართი

en: _Save Image As…
ka: _გამოსახულების შენახვა, როგორც…

en: Copy _Image
ka: გამოსახულების _კოპირება

en: Annotation Properties…
ka: ანოტაციის _თვისებები…

en: _Open Attachment
ka: _მიმაგრებული ფაილის გახსნა

en: _Save Attachment As…
ka: _მიმაგრებული ფაილის გახსნა, როგორც…

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Adjust the zoom level
ka: გადიდების მაშტაბის გამართვა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Back
ka: უკან

en: Send To
ka: გაგზავნა

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Reset Zoom
ka: გადიდების საწყისი პარამეტრები

en: Unable to open external link
ka: გარე ბმულის გახსნის შეცდომა

en: The image could not be saved.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა.

en: Save Image
ka: გრაფიკული გამოსახულების შენახვა

en: Unable to open attachment
ka: შეუძლებელია დანართის გახსნა

en: The attachment could not be saved.
ka: შეუძლებელია დანართის დამახსოვრება.

en: Save Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილის შენახვა

en: MATE Document Viewer
ka: დოკუმენტების დამთვალიერებელი

en: The page label of the document to display.
ka: საჩვენებელი დოკუმენტის გვერდის ჭდე.

en: PAGE
ka: გვერდი

en: The page number of the document to display.
ka: საჩვენებელი დოკუმენტის გვერდის ნომერი.

en: NUMBER
ka: რიცხვი

en: Run atril in fullscreen mode
ka: ევინსის მთელს ეკრანიან რეჟიმში გაშვება

en: Run atril in presentation mode
ka: ევინსის პრეზენტაციის რეჟიმში გაშვება

en: Run atril as a previewer
ka: ევინსის წინასწარ მნახველივით გაშვება

en: The word or phrase to find in the document
ka: დოკუმენტში სიტყვის ან ფრაზის ძიება

en: STRING
ka: სტრიქონი
