atril 1.26.0 - en to mai translation catalogue (197 entries)

en: Unknown MIME Type
mai: अनजान MIME प्रकार

en: No images found in archive %s
mai: अभिलेख %s मे कोनो चित्र नहि भेटल

en: Comic Books
mai: कॉमिक पुस्तक

en: DVI document has incorrect format
mai: DVI दस्ताबेजमे गलत प्रारूप

en: DVI Documents
mai: DVI दस्ताबेज

en: Error
mai: त्रुटि

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Yes
mai: हँ

en: No
mai: नहि

en: Type 1
mai: प्रकार 1

en: Type 1C
mai: प्रकार 1C

en: Type 3
mai: प्रकार 3

en: Type 1 (CID)
mai: प्रकार 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
mai: प्रकार 1C (CID)

en: Unknown font type
mai: अज्ञात फाँट प्रकार

en: No name
mai: कोनो नाम नहि

en: Embedded subset
mai: अंतःस्थापित उपसमुच्चय

en: Embedded
mai: अंतःस्थापित

en: Not embedded
mai: अंतःस्थापित नहि

en: PDF Documents
mai: PDF दस्ताबेज

en: Images
mai: बिंब

en: Failed to load document “%s”
mai: '%s' दस्ताबेज लोड करबमे विफल

en: PostScript Documents
mai: पोस्टस्क्रिप्ट दस्ताबेज

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
mai: संलग्नक “%s” नहि सहेज सकल: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
mai: संलग्नक “%s” नहि खोलि सकल: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
mai: संलग्नक “%s” नहि खोलि सकल

en: All Documents
mai: सबहि दस्ताबेज

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: Starting %s
mai: %s शुरू भ' रहल अछि

en: Not a launchable item
mai: चलाबैबला मद नहि अछि

en: Disable connection to session manager
mai: सत्र प्रबंधकसँ संपर्क रद करू

en: FILE
mai: फाइल

en: Specify session management ID
mai: सत्र प्रबंधन आईडी निर्दिष्ट करू

en: Show session management options
mai: सत्र प्रबंधन विकल्प देखाबू

en: Show “_%s”
mai: देखाबू “_%s”

en: _Move on Toolbar
mai: अओजारपट्टी पर लए जाउ (_M)

en: Move the selected item on the toolbar
mai: चयनित मदकेँ अओजारपट्टीमे घसकाबू

en: _Remove from Toolbar
mai: अओजारपट्टी सँमेटाबू (_R)

en: Remove the selected item from the toolbar
mai: चयनित मदकेँ अओजारपट्टी सँ हटाबू

en: _Delete Toolbar
mai: अओजारपट्टीमेटाबू (_D)

en: Remove the selected toolbar
mai: चयनित अओजारपट्टी हटाबू

en: Separator
mai: विभाजक

en: Fit Width
mai: चओड़ाइ अनुरूप बनाबू

en: Document Viewer
mai: दस्ताबेज प्रदर्शक

en: Override document restrictions
mai: दस्ताबेज प्रतिबंध पर लिखू

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
mai: दस्ताबेज प्रतिबंध अध्यारोहित करू, कापी करै अथवा छापै क' प्रतिबंध क' जहिना.

en: Failed to print document
mai: दस्ताबेज छापबमे विफल

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Previous Page
mai: पछिला पृष्ठ (_P)

en: Go to the previous page
mai: पछिला पृष्ठ पर जाउ

en: _Next Page
mai: अगिला पृष्ठ (_N)

en: Go to the next page
mai: अगिला पृष्ठ पर जाउ

en: Zoom _In
mai: पैघ आकार (_I)

en: Enlarge the document
mai: दस्ताबेज पैघ करू

en: Zoom _Out
mai: छोट आकार (_O)

en: Shrink the document
mai: दस्ताबेज घोकचाबू

en: Print
mai: छपाइ

en: Print this document
mai: एहि दस्ताबेजकेँ छापू

en: Make the current document fill the window
mai: विंडो भरब क'लेल मोजुदा दस्ताबेज बनाबू

en: Make the current document fill the window width
mai: विंडो चओड़ाइ भरब क'लेल मोजुदा दस्ताबेज बनाबू

en: Page
mai: पृष्ठ

en: Select Page
mai: पृष्ठ चुनू

en: Document
mai: दस्तावेज

en: Title:
mai: शीर्षक:

en: Location:
mai: स्थानः

en: Subject:
mai: विषय:

en: Author:
mai: लेखक:

en: Keywords:
mai: बीजशब्द:

en: Created:
mai: बनएलक:

en: Modified:
mai: परिवर्धितः

en: Number of Pages:
mai: पृष्ठ सभक संख्या:

en: Format:
mai: प्रारूप:

en: None
mai: किछु नहि

en: %s, Portrait (%s)
mai: %s, पोट्रैट (%s)

en: %s, Landscape (%s)
mai: %s, लैंडस्केप (%s)

en: (%d of %d)
mai: (%d %d क')

en: of %d
mai: %d क'

en: Printing is not supported on this printer.
mai: एहि मुद्रक पर छपाइ समर्थित नहि अछि.

en: Scroll Up
mai: स्क्रॉल अप

en: Scroll Down
mai: स्क्रॉल डाउन

en: Scroll View Up
mai: स्क्रॉल दृश्य उप्पर

en: Scroll View Down
mai: स्क्रॉल दृश्य नीच्चाँ

en: Document View
mai: दस्ताबेज प्रदर्शक

en: Jump to page:
mai: पृष्ठ पर जाउ:

en: Go to first page
mai: प्रथम पृष्ठ पर जाउ

en: Go to previous page
mai: पछिला पृष्ठ पर जाउ

en: Go to next page
mai: अगिला पृष्ठमे जाउ

en: Go to last page
mai: अंतिम पृष्ठ पर जाउ

en: Go to page
mai: पृष्ठ पर जाउ

en: Find
mai: खोजू

en: Go to page %s
mai: पृष्ठ %s पर जाउ

en: Go to %s on file “%s”
mai: %s मे “%s” फाइल पर जाउ

en: Go to file “%s”
mai: “%s” फाइल पर जाउ

en: Launch %s
mai: %s लाँच करू

en: Find:
mai: खोजू:

en: Find previous occurrence of the search string
mai: खोज स्ट्रिंग क' पछिला उपस्थिति खोजू

en: Find next occurrence of the search string
mai: खोज स्ट्रिंग क' अगिला उपस्थिति खोजू

en: Toggle case sensitive search
mai: स्थिति संवेदनशील खोज टॉगल करू

en: Note
mai: नोट

en: Comment
mai: टिप्पणी

en: Key
mai: कुँजी

en: Help
mai: मद्दति

en: Paragraph
mai: अनुच्छेद

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Style:
mai: शैली:

en: Open
mai: खोलू

en: Password for document %s
mai: %s दस्ताबेज क'लेल कूटशब्द

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
mai: दस्ताबेज तालाबन्न अछि आओर सही कूटशब्द दाखिल कए पढ़ल जाए सकैत अछि.

en: _Unlock Document
mai: दस्ताबेज खोलू (_U)

en: Enter password
mai: कूटशब्द दाखिल करू

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
mai: दस्ताबेज “%s” तालाबन्न अछि आओर खोलल जएबाक' पहिने कूटशब्द चाहैत अछि.

en: Password required
mai: कूटशब्द जरूरी

en: _Password:
mai: कूटशब्द (_P):

en: Properties
mai: गुण

en: General
mai: सामान्य

en: Fonts
mai: फ़ॉन्ट

en: Font
mai: फ़ॉन्ट

en: Attachments
mai: संलग्नक

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न

en: Layers
mai: परतसभ

en: Index
mai: सूची

en: Thumbnails
mai: लघु चित्र

en: Unable to open document
mai: दस्ताबेज खोलबामे असमर्थ

en: Open Document
mai: दस्तावेज खोलू

en: The file could not be saved as “%s”.
mai: फाइल केँ “%s” रूपमे सहेजल नहि जाए सकल.

en: Save As…
mai: एहि रूपमे सहेजू...

en: Close _without Saving
mai: बिनु सहेजने बन्न करू (_w)

en: Running in presentation mode
mai: प्रस्तुती मोडमे चलि रहल अछि

en: Toolbar Editor
mai: अओजारपट्टी संपादक

en: Not found
mai: नहि भेटल

en: %3d%% remaining to search
mai: %3d%% खोजबा क'लेल शेष

en: _File
mai: फाइल (_F)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: _Go
mai: जाउ (_G)

en: _Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न (_B)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: Open an existing document
mai: मोजुदा दस्ताबेज खोलू

en: Open a copy of the current document in a new window
mai: नवीन विंडोमे मोजुदा दस्ताबेज क' कॉपीकेँ खोलू

en: Save a copy of the current document
mai: मोजुदा दस्ताबेजक कापी सहेजू

en: P_roperties
mai: गुण (_r)

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: Find a word or phrase in the document
mai: दस्ताबेजमे शब्द अथवा मुहावरा खोजू

en: Find Ne_xt
mai: अगिला खोजू (_x)

en: Find Pre_vious
mai: पछिला खोजू (_v)

en: T_oolbar
mai: अओजारपट्टी (_o)

en: Rotate _Left
mai: घुमाउ बामाँ (_L)

en: Rotate _Right
mai: घुमाउ दहिन्ना (_R)

en: _Reload
mai: पुनः लोड करू (_R)

en: Reload the document
mai: दस्ताबेज पुनः लोड़ करू

en: _First Page
mai: पहिल पृष्ठ (_F)

en: Go to the first page
mai: प्रथम पृष्ठ पर जाउ

en: _Last Page
mai: अंतिम पृष्ठ (_L)

en: Go to the last page
mai: अंतिम पृष्ठ पर जाउ

en: _Add Bookmark
mai: पुस्तकचिह्न जोड़ू (_A)

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: Leave Fullscreen
mai: फुलस्क्रीन छोड़ू

en: Leave fullscreen mode
mai: पूर्ण स्क्रीन छोड़ू

en: _Toolbar
mai: अओजारपट्टी (_T)

en: Show or hide the toolbar
mai: अओजारपट्टी नुकाबू अथवा देखाबू

en: Side _Pane
mai: किनार क' पट्टी (_P)

en: Show or hide the side pane
mai: किनारक पट्टीकेँ देखाबू आ नुकाबू

en: _Continuous
mai: निरन्तर (_C)

en: Show the entire document
mai: सौंसे दस्ताबेज देखाबू

en: _Dual
mai: दोहरा (_D)

en: Show two pages at once
mai: एक सँग दुनू पृष्ठ देखाबू

en: _Fullscreen
mai: फुलस्क्रीन (_F)

en: Expand the window to fill the screen
mai: विंडोकेँ स्क्रीन भरब क'लेल पसारू

en: Run document as a presentation
mai: एकटा दस्ताबेज प्रस्तुति चलाबू

en: _Open Link
mai: लिंक खोलू (_O)

en: _Go To
mai: एकरा पर जाउ (_G)

en: Open in New _Window
mai: नवीन विंडोमे खोलू (_W)

en: _Copy Link Address
mai: लिंक पता कापी करू (_C)

en: Zoom
mai: ज़ूम

en: Adjust the zoom level
mai: जूम लेबल समायोजित करू

en: Navigation
mai: नेविगेशन

en: Back
mai: पाछाँ

en: Move across visited pages
mai: देखल गेल पृष्ठ क' पार लए जाउ

en: Previous
mai: पछिला

en: Next
mai: अगिला

en: Zoom In
mai: ज़ूम इन

en: Zoom Out
mai: ज़ूम आउट

en: Save Image
mai: चित्र सहेजू

en: Unable to open attachment
mai: दस्ताबेज खोलबमे असमर्थ

en: The attachment could not be saved.
mai: फाइल सहेजल नहि जाए सकल.

en: By extension
mai: विस्तार सँ

en: MATE Document Viewer
mai: MATE दस्ताबेज प्रदर्शक

en: PAGE
mai: पृष्ठ

en: NUMBER
mai: संख्या

en: Run atril in fullscreen mode
mai: पूर्ण स्क्रीन मोड मे एवींस चलाबू

en: Run atril in presentation mode
mai: दस्ताबेज प्रस्तुतिमे एवींस चलाबू

en: Run atril as a previewer
mai: पूर्वावलोकनकर्ता क' रूप मे एवींस चलाबू

en: STRING
mai: स्ट्रिंग
