atril 1.26.0 - en to ms translation catalogue (439 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
ms: Ralat melancarkan perintah "%s" dalam tertib untuk menyahmampat buku komik: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
ms: Perintah "%s" gagal semasa menyahmampat buku komik.

en: The command “%s” did not end normally.
ms: Perintah "%s" tidak berakhir dengan baik.

en: Not a comic book MIME type: %s
ms: Bukan jenis MIME buku komik: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
ms: Tidak dapat cari perintah yang sesuai untuk menyahmampat buku komik jenis ini

en: Unknown MIME Type
ms: Jenis Mime Tidak Diketahui

en: File corrupted
ms: Fail telah rosak

en: No files in archive
ms: Tiada fail dalam arkib

en: No images found in archive %s
ms: Tiada imej ditemui dalam arkib %s

en: There was an error deleting “%s”.
ms: Terdapat ralat memadam "%s".

en: Error %s
ms: Ralat %s

en: Comic Books
ms: Buku Komik

en: DjVu document has incorrect format
ms: Dokumen DjVu tersalah format

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ms: Dokumen digubah dari berbagai jenis fail. Satu atau lebih dari fail ini tidak dapat dicapai.

en: DjVu Documents
ms: Dokument DjVu

en: DVI document has incorrect format
ms: Dokumen DVI tersalah format

en: DVI Documents
ms: Dokumen DVI

en: unexpected EOF
ms: EOF tidak dijangka

en: could not load font `%s'
ms: tidak dapat memuatkan imej '%s'

en: could not reload `%s'
ms: tidak dapat memuatkan semula '%s'

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
ms: %s: format DV tidak disokong (versi %u)

en: no pages selected
ms: tiada halaman dipilih

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
ms: %s: Fail rosak, atau bukan satu fail DVI

en: %s: vf macro had errors
ms: %s: makro vf ada ralat

en: %s: stack not empty after vf macro
ms: %s: tindakan bukan kosong selepas makro vf

en: %s: could not reopen file (%s)
ms: %s: tidak dapat buka semula fail (%s)

en: %s: page %d out of range
ms: %s: halaman %d di luar julat

en: %s: bad offset at page %d
ms: %s: ofset teruk pada halaman %d

en: stack not empty at end of page
ms: tindanan bukan kosong di hujung halaman

en: no default font set yet
ms: tiada fon lalai ditetapkan lagi

en: requested character %d does not exist in `%s'
ms: aksara %d yang dipinta tidak wujud dalam '%s'

en: enlarging stack
ms: tindanan membesar

en: stack underflow
ms: tindanan bawah aliran

en: font %d is not defined
ms: fon %d tidak ditakrif

en: malformed special length
ms: panjang khas cacat

en: font %d is not defined in postamble
ms: fon %d tidak ditakrif dalam pasca-amble

en: unexpected opcode %d
ms: opcode %d tidak dijangka

en: undefined opcode %d
ms: opcode %d tidak ditakrif

en: %s: no fonts defined
ms: %s: tiada fon ditakrif

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
ms: %s: %d: [%s] pengekodan dipinta `%s' tidak sepadan dengan vektor `%s'

en: %s: could not load fontmap
ms: %s: tidak dapat muat peta pon

en: %s: could not set as default encoding
ms: %s: tidak dapat ditetapkan sebagai pengekodan lalai

en: encoding vector `%s' is in use
ms: pengekodan vektor '%s' masih digunakan

en: GF: invalid opcode %d in character %d
ms: GF: opcode %d tidak sah dalam aksara %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
ms: Aksara (gf) %d: opcode %d tidak sah

en: (gf) character %d has an incorrect bounding box
ms: (gf) aksara %d mempunyai satu kotak pembatas tidak betul

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
ms: %s: hasil tambah semak teruk (dijangka %u, temui %u)

en: %s: junk in postamble
ms: %s: sarap dalam pasca-amble

en: %s: File corrupted, or not a GF file
ms: %s: Fail rosak, atau bukan sebuah fail GF

en: invalid page specification `%s'
ms: spesifikasi halaman '%s' tidak sah

en: garbage after DVI page specification ignored
ms: sampah selepas spesifikasi halaman DVI diabaikan

en: more than 10 counters in page specification
ms: lebih dari 10 pengira dalam spesifikasi halaman

en: garbage after TeX page specification ignored
ms: sampah selepas spesifikasi halaman TeX diabaikan

en: custom
ms: suai

en: Bad PK file: More bits than required
ms: Fail PK teruk: Lebih bit berbanding yang diperlukan

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
ms: %s: hasil tambah semak tidak sepadan (dijangka %u, dapat %u)

en: %s: unexpected preamble
ms: %s: pra-amble tidak dijangka

en: %s: unexpected charcode (%d)
ms: %s: kod aksara tidak dijangka (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
ms: %s: penghujung fail tidak dijangka (tiad pasca-amble)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
ms: fail PK tidak sah! (sarap dalam pasca-amble)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
ms: %s: Fail rosak, atau bukan sebuah fail PK

en: %s: tried to pop top level layer
ms: %s: cuba untuk tambah lapisan aras tertinggi

en: Error
ms: Ralat

en: Warning
ms: Amaran

en: Not an ePub document
ms: Bukan dokumen ePub

en: could not retrieve filename
ms: tidak memperoleh nama fail

en: could not open archive
ms: tidak dapat buka arkib

en: could not extract archive
ms: tidak dapat ekstrak arkib

en: could not retrieve container file
ms: tidak memperoleh fail bekas

en: could not open container file
ms: tidak dapat buka fail bekas

en: container file is corrupt
ms: fail bekas rosak

en: epub file is invalid or corrupt
ms: fail epub tidak sah atau telah rosak

en: epub file is corrupt, no container
ms: fail epub telah rosak, tiada bekas

en: could not parse content manifest
ms: tidak dapat hurai manifes kandungan

en: content file is invalid
ms: fail kandungan tidak sah

en: epub file has no spine
ms: fail epub tidak mempunyai spine

en: epub file has no manifest
ms: fail epub tiada manifes

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
ms: Tidak dapat pasang pepohon dokumen untuk dimuatkan, sesetengah fail hilang

en: epub Documents
ms: Dokumen epub

en: This work is in the Public Domain
ms: Ini merupakan hasil kerja Domain Awam

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Type 1
ms: Jenis 1

en: Type 1C
ms: Jenis 1C

en: Type 3
ms: Jenis 3

en: Type 1 (CID)
ms: Jenis 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
ms: Jenis 1C (CID)

en: Unknown font type
ms: Jenis fon tidak diketahui

en: No name
ms: Tiada nama

en: Embedded subset
ms: Subset terbenam

en: Embedded
ms: Terbenam

en: Not embedded
ms: Tidak terbenam

en: PDF Documents
ms: Dokumen PDF

en: Images
ms: Imej

en: Failed to load document “%s”
ms: Gagal memuatkan dokumen "%s"

en: Failed to save document “%s”
ms: Gagal menyimpan dokumen "%s"

en: PostScript Documents
ms: Dokumen PostSkrip

en: Invalid document
ms: Dokumen tidak sah

en: Tiff Documents
ms: Dokumen Tiff

en: XPS Documents
ms: Dokumen XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
ms: Tidak dapat simpan lampiran: "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
ms: Tidak dapat buka lampiran "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”
ms: Tidak dapat buka lampiran "%s"

en: File type %s (%s) is not supported
ms: Jenis fail %s (%s) tidak disokong

en: All Documents
ms: Semua Dokumen

en: All Files
ms: Semu Fail

en: Failed to create a temporary file: %s
ms: Gagal mencipta fail sementara: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
ms: Gagal mencipta direktori sementara: %s

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukanlah fail .desktop yang sah

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenali

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak terima dokument pada baris perintah

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat luluskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: FILE
ms: FAIL

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Show “_%s”
ms: Tunjuk “_%s”

en: _Move on Toolbar
ms: _Alih ke Palang Alat

en: Move the selected item on the toolbar
ms: Pindah item terpilih ke palang alat

en: _Remove from Toolbar
ms: Buang da_ri Palang Alat

en: Remove the selected item from the toolbar
ms: Buang item terpilih dari palang alat

en: _Delete Toolbar
ms: Pa_dam Palang Alat

en: Remove the selected toolbar
ms: Buang palang alat terpilih

en: Separator
ms: Pemisah

en: Fit Page
ms: Suai Muat Halaman

en: Fit Width
ms: Muat Ke Lebar

en: Expand Window to Fit
ms: Kembangkan Tetingkap untuk Disuai Muat

en: Atril Document Viewer
ms: Pelihat Dokumen Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
ms: Pelihat Dokumen untuk persekitaran desktop MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
ms: Atril merupakan pelihat dokumen berbilang-halaman yang ringkas. Ia dapat papar dan cetak fail PostScript (PS), PostScript Terkurung (EPS), DJVU, DVI, XPS dan Format Dokumen Mudah Alih (PDF), serta fail arkib buku komik. Bila disokong oleh dokumen, ia membolehkan penggelintaran teks, penyalinan teks ke papan keratan, navigasi hiper-teks dan tanda buku senarai-kandungan.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
ms: Atril merupakan cabang Evince dan sebahagian dari Persekitaran Atas Meja MATE. Jika anda mahu ketahui lebih lanjut mengenai MATE dan Atril, sila lawati laman sesawang projek.

en: Document Viewer
ms: Pelihat Dokumen

en: View multi-page documents
ms: Paparkan

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
ms: MATE;dokumen;pelihat;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;komik;

en: Override document restrictions
ms: Batalkan sekatan dokumen

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ms: Batalkan sekatan dokumen, seperti sekatan menyalin atau mencetak.

en: Automatically reload the document
ms: Muat semula dokumen secara automatik

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
ms: Sama ada dokumen dimuatkan semula secara automatik bila ada perubahan fail.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
ms: URI direktori yang terakhir digunakan untuk buka atau simpan dokumen.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
ms: URI direktori yang terakhir digunakan untuk menyimpan gambar.

en: Page cache size in MiB
ms: Saiz cache halaman dalam MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ms: Saiz maksimum yang akan digunakan untuk cachekan halaman terterap, hadkan aras zum maksimum.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
ms: Tunjuk dialog yan mengesahkan pengguna mahu aktifkan navigasi karet.

en: Delete the temporary file
ms: Hapuskan Fail Sementara

en: Print settings file
ms: Cetak fail tetapan

en: MATE Document Previewer
ms: Prapapar Dokumen MATE

en: Failed to print document
ms: Gagal mencetak dokumen

en: The selected printer '%s' could not be found
ms: Pencetak terpilih '%s' tidak ditemui

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Previous Page
ms: _Halaman Terdahulu

en: Go to the previous page
ms: Pergi ke halaman terdahulu

en: _Next Page
ms: Halaman Seterus_nya

en: Go to the next page
ms: Pergi ke halaman seterusnya

en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

en: Enlarge the document
ms: Besarkan dokumen

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: Shrink the document
ms: Kecilkan dokumen

en: Reset zoom to 100%
ms: Tetap semula zum ke 100%

en: Print
ms: Cetak

en: Print this document
ms: Cetak dokumen ini

en: Fit Pa_ge
ms: Suai Muat _Halaman

en: Make the current document fill the window
ms: Jadikan dokumen semasa mengisi tetingkap

en: Fit _Width
ms: Muat Ke _Lebar

en: Make the current document fill the window width
ms: Jadikan dokumen semasa mengisi lebar tetingkap

en: Page
ms: Halaman

en: Select Page
ms: Pilih Halaman

en: Document
ms: Dokumen

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Subject:
ms: Subjek:

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Keywords:
ms: Kata Kunci:

en: Producer:
ms: Pengeluar:

en: Creator:
ms: Pencipta:

en: Created:
ms: Dicipta:

en: Modified:
ms: Diubahsuai:

en: Number of Pages:
ms: Bilangan Halaman:

en: Optimized:
ms: Dioptimumkan:

en: Security:
ms: Keselamatan:

en: Paper Size:
ms: Saiz Kertas:

en: None
ms: Tiada

en: %.2f × %.2f inch
ms: %.2f × %.2f inci

en: %s, Portrait (%s)
ms: %s, Potret (%s)

en: %s, Landscape (%s)
ms: %s, Lanskap (%s)

en: Atril properties
ms: Sifat Atril

en: Shows details for Atril documents
ms: Tunjuk perincian untuk dokumen Atril

en: of %d
ms: dari %d

en: Preparing to print…
ms: Bersedia untuk mencetak...

en: Finishing…
ms: Menyelesaikan...

en: Printing page %d of %d…
ms: Mencetak halaman %d dari %d...

en: Printing is not supported on this printer.
ms: Percetakan tidak disokong oleh pencetak ini.

en: Invalid page selection
ms: Pemilihan halaman tidak sah

en: Your print range selection does not include any pages
ms: Pemilihan julat cetakan anda tidak sertakan mana-mana halaman

en: Page Scaling:
ms: Penskalaan Halaman:

en: Shrink to Printable Area
ms: Kecil ke Kawasan Boleh Dicetak

en: Fit to Printable Area
ms: Suai Muat ke Kawasan Boleh Dicetak

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ms: Skalakan halaman dokumen untuk suai muat dengan halaman pencetak terpilih. Pilih salah satu dari berikut:⏎
    ⏎
    • "None": Tiada penskalaan halaman dibuat.⏎
    ⏎
    • "Shrink to Printable Area": Halaman dokumen lebih besar dari kawasan boleh cetak perlu dikurangkan untuk disuai muat ke kawasan boleh cetak halaman pencetak.⏎
    ⏎
    • "Fit to Printable Area": Halaman dokumen dibesar atau dikecilkan sepertimana yang diperlukan untuk suai muat ke kawasan boleh cetak halaman pencetak.⏎

en: Auto Rotate and Center
ms: Putar dan Tengahkan Sendiri

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ms: Putar orientasi halaman pencetak bagi setiap pencetak untuk padankan orientasi bagi setiap halaman dokumen, Halaman dokumen akan ditengahkan didalam halaman pencetak,

en: Select page size using document page size
ms: Pilih saiz halaman menggunakan saiz halaman dokumen

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ms: Bila dibenarkan, setiap halaman akan dicetak pada kertas saiz yang sama sebagai halaman dokumen.

en: Page Handling
ms: Pengendalian Halaman

en: Failed to print page %d: %s
ms: Gagal mencetak halaman %d: %s

en: Scroll Up
ms: Tatal Atas

en: Scroll Down
ms: Tatal Bawah

en: Scroll View Up
ms: Tatal Pandangan Atas

en: Scroll View Down
ms: Tatal Pandangan Bawah

en: Document View
ms: Pandangan Dokumen

en: Jump to page:
ms: Lompat ke halaman:

en: End of presentation. Click to exit.
ms: Akhir persembahan. Klik untuk keluar.

en: Go to first page
ms: Pergi ke halaman pertama.

en: Go to previous page
ms: Pergi ke halaman terdahulu

en: Go to next page
ms: Pergi ke halaman berikutnya

en: Go to last page
ms: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page
ms: Pergi ke halaman

en: Find
ms: Cari

en: Go to page %s
ms: Pergi ke halaman %s

en: Go to %s on file “%s”
ms: Pergi ke %s dalam fail "%s"

en: Go to file “%s”
ms: Pergi ke fail "%s"

en: Launch %s
ms: Lancar %s

en: Find:
ms: Cari:

en: Find previous occurrence of the search string
ms: Cari kejadian terdahulu dari rentetan gelintar

en: Find next occurrence of the search string
ms: Cari kejadian berikutnya dari rentetan gelintar

en: Case Sensitive
ms: Sensitif Kata

en: Toggle case sensitive search
ms: Togol gelintar sensitif  kata

en: Icon:
ms: Ikon:

en: Note
ms: Nota

en: Comment
ms: Ulasan

en: Key
ms: Kunci

en: Help
ms: Bantuan

en: New Paragraph
ms: Perenggan Baru

en: Paragraph
ms: Perenggan

en: Insert
ms: Sisip

en: Cross
ms: Silang

en: Circle
ms: Bulatan

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Annotation Properties
ms: Sifat Catatan

en: Color:
ms: Warna:

en: Style:
ms: Gaya:

en: Transparent
ms: Lutsinar

en: Opaque
ms: Legap

en: Initial window state:
ms: Keadaan tetingkap awal:

en: Open
ms: Buka

en: Close
ms: Tutup

en: Password for document %s
ms: Kata laluan untuk dokumen %s

en: Loading…
ms: Memuatkan...

en: Open a recently used document
ms: Buka dokumen yang diguna baru-baru ini

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ms: Dokumen ini telah dikunci dan hanya boleh dibaca dengan memasukkan kata laluan yang betul.

en: _Unlock Document
ms: N_yahkunci Dokumen

en: Enter password
ms: Masukkan kata laluan

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ms: Dokumen "%s" dikunci dan memerlukan kata laluan sebelum ia boleh dibuka.

en: Password required
ms: Kata laluan diperlukan

en: _Password:
ms: _Kata Laluan:

en: Forget password _immediately
ms: Lupakan kata laluan serta-_merta

en: Remember password until you _log out
ms: Ingat kata laluan sehingga anda _daftar keluar

en: Remember _forever
ms: Ingat _selamanya

en: Properties
ms: Sifat

en: General
ms: Am

en: Fonts
ms: Fon

en: Document License
ms: Lesen Dokumen

en: Font
ms: Fon

en: Gathering font information… %3d%%
ms: Mengumpulkan maklumat fon... %3d%%

en: Usage terms
ms: Terma Penggunaan

en: Text License
ms: Lesen Teks

en: Further Information
ms: Maklumat Lanjut

en: Add
ms: Tambah

en: Add text annotation
ms: Tambah catatan teks

en: Document contains no annotations
ms: Dokumen tidak mengandungi catatan

en: Page %d
ms: Halaman %d

en: Annotations
ms: Catatan

en: Attachments
ms: Lampiran

en: _Open Bookmark
ms: _Buka Tanda Buku

en: _Rename Bookmark
ms: _Nama Semula Tanda Buku

en: _Remove Bookmark
ms: B_uang Tanda Buku

en: Page %s
ms: Halaman %s

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Layers
ms: Lapisan

en: Print…
ms: Cetak...

en: Index
ms: Indeks

en: Thumbnails
ms: Lakaran Kenit

en: Page %s — %s
ms: Halaman %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
ms: Tidak dapat masuk ke mod persembahan dengan dokumen ePub, guna mod skrin penuh sebagai ganti.

en: The document contains no pages
ms: Dokumen tidak mengandungi halaman

en: The document contains only empty pages
ms: Dokumen hanya mengandungi halaman kosong

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
ms: Mod persembahan tidak disokong untuk dokumen ePub.

en: Unable to open document
ms: Tidak boleh buka dokumen

en: Loading document from “%s”
ms: Memuatkan dokumen dari "%s"

en: Downloading document (%d%%)
ms: Memuat turun dokumen (%d%%)

en: Failed to load remote file.
ms: Gagal memuatkan fail jauh.

en: Reloading document from %s
ms: Memuat semula dokumen dari %s

en: Failed to reload document.
ms: Gagal memuat semula dokumen.

en: Open Document
ms: Buka Dokumen

en: Saving document to %s
ms: Menyimpan dokumen ke %s

en: Saving attachment to %s
ms: Menyimpan lampiran ke %s

en: Saving image to %s
ms: Menyimpan imej ke %s

en: The file could not be saved as “%s”.
ms: Fail tidak dapat disimpan sebagai “%s”.

en: Uploading document (%d%%)
ms: Memuat naik dokumen (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
ms: Memuat naik lampiran (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ms: Memuat naik imej (%d%%)

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai...

en: Could not send current document
ms: Tidak dapat hantar dokumen semasa

en: Printing job “%s”
ms: Mencetak kerja "%s"

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ms: Dokumen mengandungi medan borang yang perlu diisi. Jika anda tidak simpan salinan, perubahan akan kekal hilang.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ms: Dokumen mengandungi catatan baru atau diubahsuai. Jika anda tidak simpan salinan, perubahan akan kekal hilang.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ms: Simpan salinan dokumen "%s" sebelum menutup?

en: Close _without Saving
ms: Tutup t_anpa Menyimpan

en: _Save As…
ms: _Simpan Sebagai...

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ms: Tunggu hingga kerja mencetak “%s” selesai sebelum tutup?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ms: Jika anda tutup tetingkap, kerja cetak tertangguh tidak akan dicetak.

en: Cancel _print and Close
ms: Batal _cetak dan Tutup

en: Close _after Printing
ms: Tutup selep_as Mencetak

en: Running in presentation mode
ms: Berjalan dalam mod persembahan

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
ms: Mod persembahan tidak disokong untuk dokumen ePub

en: Toolbar Editor
ms: Penyunting Palang Alat

en: There was an error displaying help
ms: Terdapat ralat pemaparan bantuan

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
ms: Atril merupakan sebuah pelihat dokumen halaman-berbilang yang ringkas,
    diperkasakan oleh SyncTex %s dan %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
ms: Atril ialah sebuah pelihat dokumen halaman-berbilang.

en: MATE Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi MATE

en: GNOME Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi GNOME

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Atril merupakan perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma GNU General Public License sebagaimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Atril diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public License untuk keterangan lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
ms: Anda seharusnya menerima salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama Atril; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: About Atril Document Viewer
ms: Perihal Pelihat Dokumen Atril

en: Not found
ms: Tidak ditemui

en: %3d%% remaining to search
ms: %3d%% berbaki untuk digelintar

en: Enable caret navigation?
ms: Benarkan navigasi karet?

en: _Enable
ms: _Benarkan

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
ms: Dengan menekan F7 akan hidup atau matikan navigasi karet. Fitur ini menggantikan kursor boleh alih di dalam halaman berteks, membolehkan anda bergerak dan memilih teks dengan bantuan papan kekunci anda. Anda mahu benarkan navigasi karet?

en: Don't show this message again
ms: Jangan tunjuk mesej ini lagi

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _View
ms: _Lihat

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Bookmarks
ms: _Tanda Buku

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Open…
ms: _Buka…

en: Open an existing document
ms: Buka dokumen sedia ada

en: Op_en a Copy
ms: Bu_ka Salinan

en: Open a copy of the current document in a new window
ms: Buka satu salinan dokumen semasa dalam tetingkap baru

en: Save a copy of the current document
ms: Simpan salinan dokumen semasa

en: Send _To...
ms: Hantar _Kepada...

en: Send current document by mail, instant message...
ms: Hantar dokumen semasa dengan mel, mesej segera...

en: _Print…
ms: C_etak…

en: P_roperties
ms: Si_fat

en: _Copy
ms: _Salin

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: _Find…
ms: _Cari...

en: Find a word or phrase in the document
ms: Cari satu perkataan atau frasa

en: Find Ne_xt
ms: Cari _Lagi

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: T_oolbar
ms: Palang a_lat

en: Rotate _Left
ms: Putar K_iri

en: Rotate _Right
ms: Putar K_anan

en: Save Current Settings as _Default
ms: Simpan Tetapan Semasa sebagai _Lalai

en: _Reset Zoom
ms: _Tetap Semula Zum

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: Reload the document
ms: Muat semula dokumen

en: _Expand Window to Fit
ms: K_embangkan Tetingkap untuk Disuai Muat

en: Auto_scroll
ms: _Tatal sendiri

en: _First Page
ms: Halaman Pe_rtama

en: Go to the first page
ms: Pergi ke halaman pertama

en: _Last Page
ms: Halaman Terak_hir

en: Go to the last page
ms: Pergi ke halaman terakhir

en: _Add Bookmark
ms: T_ambah Tanda Buku

en: Add a bookmark for the current page
ms: Tambah tanda buku untuk halaman semasa

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _About
ms: Perih_al

en: Leave Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin Penuh

en: Leave fullscreen mode
ms: Tinggalkan mod skrin penuh

en: Start Presentation
ms: Mulakan Persembahan

en: Start a presentation
ms: Mulakan persembahan

en: _Toolbar
ms: Palang ala_tan

en: Show or hide the toolbar
ms: Tunjuk atau sembunyi palang alat

en: Side _Pane
ms: _Anak Tetingkap Sisi

en: Show or hide the side pane
ms: Tunjuk atau sembunyi anak tetingkap sisi

en: _Continuous
ms: _Berterusan

en: Show the entire document
ms: Tunjuk keseluruhan dokumen

en: _Dual
ms: _Dwi

en: Show two pages at once
ms: Tunjuk dua halaman sekaligus

en: _Odd pages left
ms: Halaman _ganjil sebelah kiri

en: Show odd pages on the left in dual mode
ms: Tunjuk halaman ganjil di sebelah kiri dalam mod dwi

en: _Fullscreen
ms: Skrin _Penuh

en: Expand the window to fill the screen
ms: Kembangkan tingkap untuk penuhkan skrin

en: Pre_sentation
ms: Per_sembahan

en: Run document as a presentation
ms: Jalankan dokumen sebagai persembahan

en: Inverted _Colors
ms: _Warna Songsang

en: Show page contents with the colors inverted
ms: Tunjuk kandungan halaman dengan warna disongsangkan

en: Caret _Navigation
ms: _Navigasi Karet

en: Activate or disable caret-navigation
ms: Aktif atau lumpuhkan navigasi-karet

en: _Open Link
ms: B_uka Pautan

en: _Go To
ms: Per_gi Ke

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baru

en: _Copy Link Address
ms: Sa_lin Alamat Pautan

en: _Save Image As…
ms: _Simpan Imej Sebagai...

en: Copy _Image
ms: Salin _Imej

en: Annotation Properties…
ms: Sifat Catatan...

en: Remove Annot…
ms: Buang Anotasi...

en: _Open Attachment
ms: B_uka Lampiran

en: _Save Attachment As…
ms: _Simpan Lampiran Sebagai...

en: Zoom
ms: Zum

en: Adjust the zoom level
ms: Laras aras zum

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Back
ms: Undur

en: Move across visited pages
ms: Alih sepanjang halaman dilawati

en: Send To
ms: Hantar Kepada

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Next
ms: Berikutnya

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Reset Zoom
ms: Tetap Semula Zum

en: Unable to launch external application.
ms: Tidak boleh lancarkan aplikasi luar.

en: Unable to open external link
ms: Tidak dapat buka pautan luaran

en: Couldn't find appropriate format to save image
ms: Tidak menemui format sesuai untuk menyimpan imej

en: The image could not be saved.
ms: Imej tidak dapat disimpan.

en: Save Image
ms: Simpan Imej

en: Unable to open attachment
ms: Tidak boleh buka lampiran

en: The attachment could not be saved.
ms: Lampiran tidak dapat disimpan

en: Save Attachment
ms: Simpan Lampiran

en: %s — Password Required
ms: %s — Kata Laluan Diperlukan

en: By extension
ms: Mengikut sambungan

en: MATE Document Viewer
ms: Pelihat Dokumen MATE

en: The page label of the document to display.
ms: Label halaman dokumen untuk dipaparkan

en: PAGE
ms: HALAMAN

en: The page number of the document to display.
ms: Bilangan halaman dokumen untuk dipaparkan

en: NUMBER
ms: NOMBOR

en: Run atril in fullscreen mode
ms: Jalankan atril dalam mod skrin penuh

en: Named destination to display.
ms: Destinasi bernama yang dipaparkan.

en: Run atril in presentation mode
ms: Jalankan atril dalam mod persembahan

en: Run atril as a previewer
ms: Jalankan atril sebagai pra-pelihat

en: The word or phrase to find in the document
ms: Perkataan atau frasa untuk mencari dokumen

en: STRING
ms: RENTETAN

en: [FILE…]
ms: [FAIL…]
