atril 1.26.0 - en to nb translation catalogue (489 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
nb: Feil under oppstart av kommando «%s» for å dekomprimere tegneserien: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
nb: Kommandoen «%s» klarte ikke dekomprimere tegneserien.

en: The command “%s” did not end normally.
nb: Kommandoen «%s» avsluttet ikke på normal måte.

en: Not a comic book MIME type: %s
nb: Ikke en MIME-type for en tegneserie: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
nb: Fant ikke en passende kommando som kan dekomprimere denne typen tegneserien

en: Unknown MIME Type
nb: Ukjent MIME-type

en: File corrupted
nb: Filen er korrupt

en: No files in archive
nb: Ingen filer i arkivet

en: No images found in archive %s
nb: Fant ingen bilder i arkiv %s

en: There was an error deleting “%s”.
nb: Det oppsto en feil ved sletting av «%s».

en: Error %s
nb: Feil %s

en: Comic Books
nb: Tegneserier

en: DjVu document has incorrect format
nb: DjVu-dokumentet har feil format

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
nb: Dette dokumentet består av flere filer. En eller flere av disse filene kan ikke aksesseres.

en: DjVu Documents
nb: DjVu-dokumenter

en: DVI document has incorrect format
nb: DVI-dokumentet har feil format

en: DVI Documents
nb: DVI-dokumenter

en: unexpected EOF
nb: uventet EOF

en: could not load font `%s'
nb: klarte ikke laste skriften «%s»

en: could not reload `%s'
nb: klarte ikke laste «%s» på nytt

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
nb: %s: DVI-format støttes ikke (versjon %u)

en: no pages selected
nb: ingen sider valgt

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
nb: %s: Fila er ødelagt, eller det er ikke en DVI-fil

en: %s: vf macro had errors
nb: %s: vf-makro hadde feil

en: %s: stack not empty after vf macro
nb: %s: stabel ikke tom etter vf-makro

en: %s: could not reopen file (%s)
nb: %s: klarte ikke gjenåpne fil (%s)

en: %s: page %d out of range
nb: %s: side %d utenfor rekkevidde

en: %s: bad offset at page %d
nb: %s: ugyldig forskyvning på side %d

en: stack not empty at end of page
nb: stabel ikke tom ved sideslutt

en: no default font set yet
nb: standardskrift er ikke valgt

en: requested character %d does not exist in `%s'
nb: forespurt tegn %d finnes ikke i «%s»

en: enlarging stack
nb: utvider stabel

en: stack underflow
nb: stabel er uventet tom

en: font %d is not defined
nb: skriften %d er ikke definert

en: malformed special length
nb: feilkodet spesiallengde

en: font %d is not defined in postamble
nb: skriften %d er ikke definert i postamble

en: unexpected opcode %d
nb: uventet opkode %d

en: undefined opcode %d
nb: udefinert opkode %d

en: %s: no fonts defined
nb: %s: ingen skrifter er definert

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
nb: %s: %d: [%s] forespurt tegnkoding «%s» samsvarer ikke med vektoren «%s»

en: %s: could not load fontmap
nb: %s: klarte ikke laste skrifttabell (fontmap)

en: %s: could not set as default encoding
nb: %s: klarte ikke å velge som standard tegnkoding

en: encoding vector `%s' is in use
nb: tegnkodingsvektor «%s» er i bruk

en: GF: invalid opcode %d in character %d
nb: GF: ugyldig opkode %d i tegnet %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
nb: (gf) Tegnet %d: ugyldig opkode %d

en: (gf) character %d has an incorrect bounding box
nb: (gf) tegnet %d har ugyldig avgrensingsboks

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
nb: %s: feil sjekksum (forventet %u, men fant %u)

en: %s: junk in postamble
nb: %s: søppel i postamble

en: %s: File corrupted, or not a GF file
nb: %s: Fila er ødelagt, eller det er ikke en GF-fil

en: invalid page specification `%s'
nb: ugyldig sidespesifikasjon «%s»

en: garbage after DVI page specification ignored
nb: så bort fra søppel etter DVI-sidespesifikasjon

en: more than 10 counters in page specification
nb: mer enn ti tellere i sidespesifikasjon

en: garbage after TeX page specification ignored
nb: så bort fra søppel i TeX-sidespesifikasjon

en: custom
nb: selvvalgt

en: Bad PK file: More bits than required
nb: Ugyldig PK-fil: Flere biter enn nødvendig

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
nb: %s: feil sjekksum (forventet %u, men fikk %u)

en: %s: unexpected preamble
nb: %s: uventet preamble

en: %s: unexpected charcode (%d)
nb: %s: uventet tegnkode (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
nb: %s: uventet filslutt (ingen postamble)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
nb: ugyldig PK-fil (søppel i postamble)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
nb: %s: Fila er ødelagt, eller det er ikke en PK-fil

en: %s: tried to pop top level layer
nb: %s: forsøkte å poppe øverste lag

en: %s: malformed value for key `%s'
nb: %s: nøkkelen «%s» har feilaktig verdi

en: %s: unknown key `%s' ignored
nb: %s: så bort fra ukjent nøkkel «%s»

en: %s: no argument for key `%s', using defaults
nb: %s: nøkkelen «%s» mangler argument; bruker forvalg

en: %s: argument `%s' ignored for key `%s'
nb: %s: så bort fra argumentet «%s» for nøkkelen «%s»

en: (t1) failed to reset device resolution
nb: (t1) klarte ikke tilbakestille enhetsoppløsning

en: %s: could not encode font
nb: %s: klarte ikke å kode skrift

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
nb: %s: feil sjekksum (fikk %u, men forventet %u)

en: %s: Error reading AFM data
nb: %s: Feil ved lesing av AFM-data

en: Warning: TFM file `%s' has suspicious size
nb: Advarsel: TFM-fila «%s» har mistenkelig størrelse

en: %s: font coding scheme truncated to 40 bytes
nb: %s: kodingsskjema for skrift ble avkortet til 40 byte

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
nb: %s: Fila er ødelagt, eller det er ikke en TFM-fil

en: (tt) %s: could not load face: %s
nb: (tt) %s: klarte ikke å laste skrifttype: %s

en: (tt) %s: could not create face: %s
nb: (tt) %s: klarte ikke å opprette skrifttype: %s

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
nb: (tt) %s: klarte ikke å opprette glyf: %s

en: (tt) %s: no acceptable map found, using #0
nb: (tt) %s: fant ingen akseptabel tabell, bruker #0

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
nb: (tt) %s: klarte ikke å velge oppløsning: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
nb: (tt) %s: klarte ikke å velge punktstørrelse: %s

en: (tt) %s: could not load PS name table
nb: (tt) %s: klarte ikke å laste navnetabell for PS

en: %s: no encoding vector found, expect bad output
nb: %s: fant ingen tegnkodingsvektor; forvent søppel i utdata

en: (tt) %s: no font metric data
nb: (tt) %s: mangler metrikkdata for skrift

en: Ooops!
nb: Ups!

en: Aieeeee!!
nb: Hyl og skrik!

en: Ouch!
nb: Den var vond!

en: Houston, we have a problem
nb: Oddvar Brå brakk nettopp staven

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
nb: 3… 2… 1… krasjlanding!

en: I'm history
nb: Jeg legger inn årene

en: I'm going down
nb: Nede for telling

en: I smell a rat
nb: Jeg lukter lunta

en: Crashing
nb: Krasjer

en: %s: Error:
nb: %s: Feil:

en: Error
nb: Feil

en: %s: Warning:
nb: %s: Advarsel:

en: Warning
nb: Advarsel

en: %s: Fatal:
nb: %s: Kritisk feil:

en: Fatal
nb: Kritisk feil

en: out of memory allocating %u bytes
nb: tom for minne ved allokering av %u byte

en: attempted to reallocate with zero size
nb: forsøkte å reallokere med størrelse null

en: failed to reallocate %u bytes
nb: klarte ikke reallokere %u byte

en: attempted to callocate 0 members
nb: forsøkte å calloc 0 medlemmer

en: attempted to callocate %u members with size 0
nb: forsøkte å calloc %u medlemmer med størrelse null

en: failed to allocate %ux%u bytes
nb: klarte ikke allokere %u x %u byte

en: attempted to free NULL pointer
nb: forsøkte å frigjøre NULL-peker

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
nb: %s: feil sjekksum (forventet %u, men fikk %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
nb: (vf) %s: klarte ikke laste skriften «%s»

en: (vf) %s: unexpected character %d
nb: (vf) %s: uventet tegn %d

en: (vf) %s: character %d redefined
nb: (vf) %s: tegnet %d er redefinert

en: (vf) %s: no postamble
nb: (vf) %s: mangler postamble

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
nb: %s: Fila er ødelagt, eller det er ikke en VF-fil.

en: Not an ePub document
nb: Ikke et ePub-dokument

en: could not retrieve filename
nb: klarte ikke hente filnavn

en: could not open archive
nb: klarte ikke åpne arkivet

en: could not extract archive
nb: klarte ikke pakke ut arkivet

en: could not retrieve container file
nb: klarte ikke innhente kontainerfil

en: could not open container file
nb: klarte ikke åpne kontainerfil

en: container file is corrupt
nb: kontainerfila er ødelagt

en: epub file is invalid or corrupt
nb: epub-filen er ugyldig eller korrupt

en: epub file is corrupt, no container
nb: epub-fila er ødelagt, ingen kontainer

en: could not parse content manifest
nb: klarte ikke tolke innholdsmanifest

en: content file is invalid
nb: innholdsfil ugyldig

en: epub file has no spine
nb: epub-filen har ingen rygg

en: epub file has no manifest
nb: epub-filen mangler manifest

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
nb: Klarte ikke sette opp dokument-tre for innlasting fordi noen filer mangler

en: epub Documents
nb: epub-dokumenter

en: This work is in the Public Domain
nb: Dette verket er i offentlig eie (public domain)

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Unknown font type
nb: Ukjent skrifttype

en: No name
nb: Uten navn

en: Embedded subset
nb: Innebygd subsett

en: Embedded
nb: Innebygd

en: Not embedded
nb: Ikke innebygd

en: PDF Documents
nb: PDF-dokumenter

en: Images
nb: Bilder

en: Failed to load document “%s”
nb: Klarte ikke åpne dokument «%s»

en: Failed to save document “%s”
nb: Klarte ikke lagre dokument «%s»

en: PostScript Documents
nb: PostScript-dokumenter

en: Invalid document
nb: Ugyldig dokument

en: Tiff Documents
nb: Tiff-dokumenter

en: XPS Documents
nb: XPS-dokumenter

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
nb: Klarte ikke lagre vedlegg «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
nb: Klarte ikke åpne vedlegg «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
nb: Klarte ikke åpne vedlegg «%s»

en: File type %s (%s) is not supported
nb: Filtype %s (%s) er ikke støttet

en: All Documents
nb: Alle dokumenter

en: All Files
nb: Alle filer

en: Failed to create a temporary file: %s
nb: Klarte ikke å lage en midlertidig fil: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
nb: Klarte ikke å lage en midlertidig katalog: %s

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Show “_%s”
nb: Vis «_%s»

en: _Move on Toolbar
nb: _Flytt på verktøylinje

en: Move the selected item on the toolbar
nb: Flytt valgt oppføring på verktøylinjen

en: _Remove from Toolbar
nb: Fje_rn verktøylinje

en: Remove the selected item from the toolbar
nb: Fjern valgt oppføring fra verktøylinjen

en: _Delete Toolbar
nb: F_jern verktøylinje

en: Remove the selected toolbar
nb: Fjern valgt verktøylinje

en: Separator
nb: Skillelinje

en: Fit Page
nb: Tilpass til side

en: Fit Width
nb: Tilpass bredde

en: Expand Window to Fit
nb: Utvid vinduet til å passe

en: Atril Document Viewer
nb: Dokumentfremviseren Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
nb: En dokumentfremviser for skrivebordsmiljøet MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
nb: Atril er en enkel dokumentfremviser med støtte for flere sider. Den kan vise og skrive ut filer i PostScript (PS), innebygd PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS og bærbart dokumentformat (PDF); i tillegg til tegneseriearkiv. Når dokumentet støtter det kan den også søke etter tekst, kopiere til utklippstavlen, navigere etter hypertekst og lagre bokmerker i innholdsregisteret.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
nb:  Atril er avledet fra Evince og del av skrivebordsmiljøet MATE. Hvis du vil vite mer om MATE og Atril kan du besøke hjemmesiden til prosjektet.

en: Document Viewer
nb: Dokumentfremviser

en: View multi-page documents
nb: Vis dokumenter med mange sider

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
nb: MATE;dokument;visning;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;tegneserier;

en: Override document restrictions
nb: Overstyr dokumentbegrensninger

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
nb: Overstyr dokumentbegrensninger som f.eks mulighet til å kopiere eller skrive ut.

en: Automatically reload the document
nb: Gjeninnlast dokumentet automatisk

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
nb: Hvorvidt dokumentet skal gjeninnlastes automatisk ved filendring.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
nb: URI-en til mappa sist brukt til å åpne eller lagre et dokument.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
nb: URI-en til mappa som sist ble brukt til å lagre et bilde.

en: Page cache size in MiB
nb: Sidehurtiglagerstørrelse i MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
nb: Maksimal størrelse som brukes for å hurtiglagre opptegnede sider, begrenser maksimalt forstørrelsesnivå.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
nb: Vis en dialog for å bekrefte at brukeren ønsker å aktivere navigering med skrivemerke.

en: Delete the temporary file
nb: Slett midlertidig fil

en: Print settings file
nb: Skriv ut fil med innstillinger

en: MATE Document Previewer
nb: MATE dokumentvisning

en: Failed to print document
nb: Klarte ikke å skrive ut dokumentet

en: The selected printer '%s' could not be found
nb: Fant ikke den valgte skriveren «%s»

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Previous Page
nb: _Forrige side

en: Go to the previous page
nb: Gå til forrige side

en: _Next Page
nb: _Neste side

en: Go to the next page
nb: Gå til neste side

en: Zoom _In
nb: For_størr

en: Enlarge the document
nb: Forstørr dokumentet

en: Zoom _Out
nb: For_minsk

en: Shrink the document
nb: Komprimer dokumentet

en: Reset zoom to 100%
nb: Tilbakestill zoom til 100%

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print this document
nb: Skriv ut dette dokumentet

en: Fit Pa_ge
nb: Tilpass til si_de

en: Make the current document fill the window
nb: La dokumentet fylle hele vinduet

en: Fit _Width
nb: Tilpass til _bredde

en: Make the current document fill the window width
nb: La dokumentet fylle vinduet i bredden

en: Page
nb: Side

en: Select Page
nb: Velg side

en: Document
nb: Dokument

en: Title:
nb: Tittel:

en: Location:
nb: Plassering:

en: Subject:
nb: Emne:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

en: Producer:
nb: Produsert av:

en: Creator:
nb: Opprettet av:

en: Created:
nb: Opprettet:

en: Modified:
nb: Endret:

en: Number of Pages:
nb: Antall sider:

en: Optimized:
nb: Optimalisert:

en: Security:
nb: Sikkerhet:

en: Paper Size:
nb: Papirstørrelse:

en: None
nb: Ingen

en: %.2f × %.2f inch
nb: %.2f × %.2f tomme

en: %s, Portrait (%s)
nb: %s, portrett (%s)

en: %s, Landscape (%s)
nb: %s, landskap (%s)

en: Atril properties
nb: Egenskaper for Atril

en: Shows details for Atril documents
nb: Viser detaljer for Atril-dokumenter

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
nb: Opphavsrett (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Opphavsrett (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Opphavsrett (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Opphavsrett (C) 2005 Red Hat, Inc
    Opphavsrett (C) 2012–2021 MATE-utviklerne

en: (%d of %d)
nb: (%d av %d)

en: of %d
nb: av %d

en: Preparing to print…
nb: Forbereder utskrift …

en: Finishing…
nb: Fullfører …

en: Printing page %d of %d…
nb: Skriver ut side %d av %d …

en: Printing is not supported on this printer.
nb: Utskrift støttes ikke på denne skriveren.

en: Invalid page selection
nb: Ugyldig sideutvalg

en: Your print range selection does not include any pages
nb: Ingen sider i området som er valgt for utskrift

en: Page Scaling:
nb: Skalering av side:

en: Shrink to Printable Area
nb: Krymp til utskriftsområde

en: Fit to Printable Area
nb: Tilpass utskriftsområde

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
nb: Skaler dokumentets sider til å passe til skriverens sidestørrelse. Velg fra en av følgende:
    
    • «None»: Ingen skalering av sidene utføres.
    
    • «Shrink to Printable Area»: Dokumentsider som er større enn utskriftsområdet reduseres til å passe til skriverens utskriftsområde.
    
    • «Fit to Printable Area»: Dokumentets sider forstørres eller forminskes til å passe utskriftsområdet for skriveren etter behov.

en: Auto Rotate and Center
nb: Roter og sentrer automatisk

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
nb: Roter skriverens sideorientering for hver side til å passe orientering i dokumentet. Dokumentets sider vil bli sentrert innenfor utskriftsområdet.

en: Select page size using document page size
nb: Velg sidestørrelse ved bruk av dokumentets sidestørrelse

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
nb: Hver side vil bli skrevet ut på samme papirstørrelse som dokumentets sidestørrelse hvis dette slås på.

en: Page Handling
nb: Sidehåndtering

en: Failed to render page %d
nb: Klarte ikke å tegne opp side %d

en: Failed to print page %d: %s
nb: Klarte ikke å skrive ut side %d: %s

en: Scroll Up
nb: Rull opp

en: Scroll Down
nb: Rull ned

en: Scroll View Up
nb: Rull visning opp

en: Scroll View Down
nb: Rull visning ned

en: Document View
nb: Dokumentvisning

en: Jump to page:
nb: Gå til side:

en: End of presentation. Click to exit.
nb: Slutt på presentasjonen. Klikk for å avslutte.

en: Go to first page
nb: Gå til første side

en: Go to previous page
nb: Gå til forrige side

en: Go to next page
nb: Gå til neste side

en: Go to last page
nb: Gå til siste side

en: Go to page
nb: Gå til side

en: Find
nb: Finn

en: Go to page %s
nb: Gå til side %s

en: Go to %s on file “%s”
nb: Gå til %s i fil «%s»

en: Go to file “%s”
nb: Gå til fil «%s»

en: Launch %s
nb: Start %s

en: Find:
nb: Finn:

en: Find previous occurrence of the search string
nb: Finn forrige forekomst av søkestrengen

en: Find next occurrence of the search string
nb: Finn neste forekomst av søkestrengen

en: Case Sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Toggle case sensitive search
nb: Slå av/på søk som skiller mellom små/store bokstaver

en: Icon:
nb: Ikon:

en: Note
nb: Notat

en: Comment
nb: Kommentar

en: Key
nb: Nøkkel

en: Help
nb: Hjelp

en: New Paragraph
nb: Nytt avsnitt

en: Paragraph
nb: Avsnitt

en: Insert
nb: Sett inn

en: Cross
nb: Kryss

en: Circle
nb: Sirkel

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Annotation Properties
nb: Egenskaper for anmerkninger

en: Color:
nb: Farge:

en: Style:
nb: Stil:

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Opaque
nb: Ugjennomsiktig

en: Initial window state:
nb: Opprinnelig  tilstand for vindu:

en: Open
nb: Åpne

en: Close
nb: Lukk

en: Password for document %s
nb: Passord for dokument %s

en: Loading…
nb: Laster …

en: Open a recently used document
nb: Åpne et nylig brukt dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
nb: Dette dokumentet er låst og kan kun leses etter å ha oppgitt riktig passord.

en: _Unlock Document
nb: _Lås opp dokument

en: Enter password
nb: Oppgi passord

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
nb: Dokumentet «%s» er låst og krever et passord før det kan åpnes.

en: Password required
nb: Passord kreves

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Forget password _immediately
nb: Glem passordet _med en gang

en: Remember password until you _log out
nb: Husk passordet til du _logger ut

en: Remember _forever
nb: Husk _for alltid

en: Properties
nb: Egenskaper

en: General
nb: Generelt

en: Fonts
nb: Skrift

en: Document License
nb: Dokumentlisens

en: Font
nb: Skrifttype

en: Gathering font information… %3d%%
nb: Samler informasjon om skrifter … %3d%%

en: Usage terms
nb: Vilkår for bruk

en: Text License
nb: Tekstlisens

en: Further Information
nb: Videre informasjon

en: Hide sidebar
nb: Skjul sidestolpe

en: Add
nb: Legg til

en: Add text annotation
nb: Legg til tekstanmerkning

en: Document contains no annotations
nb: Dokumentet inneholder ingen notater

en: Page %d
nb: Side %d

en: Annotations
nb: Notater

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: _Open Bookmark
nb: _Åpne bokmerke

en: _Rename Bookmark
nb: _Gi nytt navn til bokmerket

en: _Remove Bookmark
nb: _Fjern bokmerket

en: Page %s
nb: Side %s

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Layers
nb: Lag

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: Index
nb: Indeks

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: Page %s — %s
nb: Side %s - %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
nb: Kan ikke åpne presentasjonmodus med ePub-dokumenter. Bruk heller fullskjermmodus

en: The document contains no pages
nb: Dokumentet inneholder ingen sider

en: The document contains only empty pages
nb: Dokumentet inneholder kun tomme sider

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
nb: Presentasjonmodus støttes ikke for ePub-dokumenter

en: Unable to open document
nb: Kan ikke åpne dokument

en: Loading document from “%s”
nb: Laster dokument fra «%s»

en: Downloading document (%d%%)
nb: Laster ned dokument (%d%%)

en: Failed to load remote file.
nb: Klarte ikke å laste ekstern fil.

en: Reloading document from %s
nb: Leser dokument fra %s på nytt

en: Failed to reload document.
nb: Klarte ikke å lese dokumentet på nytt.

en: Open Document
nb: Åpne dokument

en: Saving document to %s
nb: Lagrer dokumentet til %s

en: Saving attachment to %s
nb: Lagrer vedlegg til %s

en: Saving image to %s
nb: Lagrer bilde til %s

en: The file could not be saved as “%s”.
nb: Klarte ikke lagre filen som «%s».

en: Uploading document (%d%%)
nb: Laster opp dokument (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
nb: Laster opp vedlegg (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
nb: Laster opp bilde (%d%%)

en: Save As…
nb: Lagre som …

en: Could not send current document
nb: Klarte ikke sende gjeldende dokument

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
nb[0]: %lu utestående jobb i kø
nb[1]: %lu utestående jobber i kø

en: Printing job “%s”
nb: Skriver ut jobb %s

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
nb: Dokumentet inneholder skjemafelter som ikke er fylt ut. Hvis du ikke lagrer en kopi vil disse endringene gå tapt.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
nb: Dokumentet inneholder nye eller endrede anmerkninger. Hvis du ikke lagrer en kopi vil disse endringene gå tapt.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
nb: Lagre en kopi av dokument «%s» før programmet lukkes?

en: Close _without Saving
nb: Fortsett _uten å lagre

en: _Save As…
nb: _Lagre som …

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
nb: Vent med å lukke programmet til utskriftsjobb %s er fullført?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
nb[0]: Det er %d aktiv utskriftsjobb. Vil du vente med å lukke programmet til denne er fullført?
nb[1]: Det er %d aktive utskriftsjobber. Vil du vente med å lukke programmet til disse er fullførte?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
nb: Hvis du lukker vinduet vil utestående utskriftsjobber ikke bli fullført.

en: Cancel _print and Close
nb: Avbryt _utskrift og lukk

en: Close _after Printing
nb: Lukk etter ut_skrift

en: Running in presentation mode
nb: Kjører i presentasjonsmodus

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
nb: Presentasjonmodus støttes ikke for ePub-dokumenter

en: Toolbar Editor
nb: Redigering av verktøylinje

en: There was an error displaying help
nb: Det oppsto en feil ved visning av hjelp

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
nb: Atril et et enkelt visningsprogram for dokumenter,
    og bygger på SyncTex %s og %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
nb: Atril er et enkelt visningsprogram for dokumenter.

en: MATE Documentation Team
nb: MATE-dokumentasjonslaget

en: GNOME Documentation Team
nb: GNOME-dokumentasjonslaget

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Atril er fri programvare; du kan redistribuere programmet og eller endre det i henhold til betingelsene gitt i GNU General Public License som publisert av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker) enhver senere versjon.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Atril distribueres i håp om at programmet vil være nyttig, men UTEN NOEN GARANTI; selv ikke en implisitt garanti for at det er SALGBART eller PASSER ET SPESIELT FORMÅL. Se Gnu General Public License for flere detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med Atril; hvis ikke kan du skrive til Free Software Foundation, Inc.,51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Atril Document Viewer
nb: Om dokumentfremviseren Atril

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
nb: Opphavsrett © 1996–2009 Evince-forfatterne
    Opphavsrett © 2012–2021 MATE-utviklerne

en: %d found on this page | %d found on this page
nb[0]: Fant %d på denne siden
nb[1]: Fant %d på denne siden

en: Not found
nb: Fant ikke

en: %3d%% remaining to search
nb: %3d%% igjen å søke i

en: Enable caret navigation?
nb: Aktiver navigasjon med skrivemerke?

en: _Enable
nb: _Aktiver

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
nb: Trykk F7 for å slå av eller på skrivemerkenavigasjon. Dette plasserer et flyttbart skrivemerke i tekstsider, og gjør det mulig å flytte rundt og merke tekst med tastaturet. Vil du aktivere skrivemerkenavigasjon?

en: Don't show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Go
nb: _Gå til

en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: Open an existing document
nb: Åpne et eksisterende dokument

en: Op_en a Copy
nb: Åpn_e en kopi

en: Open a copy of the current document in a new window
nb: Åpne en kopi av dette dokumentet i et nytt vindu

en: Save a copy of the current document
nb: Lagre en kopi av dette dokumentet

en: Send _To...
nb: Send _til …

en: Send current document by mail, instant message...
nb: Send gjeldende dokument per e-post, lynmelding …

en: _Print…
nb: _Skriv ut …

en: P_roperties
nb: E_genskaper

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: _Find…
nb: _Søk …

en: Find a word or phrase in the document
nb: Finn et ord eller en frase i dokumentet

en: Find Ne_xt
nb: Finn ne_ste

en: Find Pre_vious
nb: Finn forri_ge

en: T_oolbar
nb: V_erktøylinje

en: Rotate _Left
nb: Roter til _venstre

en: Rotate _Right
nb: _Roter til høyre

en: Save Current Settings as _Default
nb: Lagre nåværende innstillinger som _forvalg

en: _Reset Zoom
nb: Nullstill forst_ørring

en: _Reload
nb: L_es på nytt

en: Reload the document
nb: Les dokumentet på nytt

en: _Expand Window to Fit
nb: _Utvid vinduet til å passe

en: Auto_scroll
nb: Automati_sk rulling

en: _First Page
nb: _Første side

en: Go to the first page
nb: Gå til den første siden

en: _Last Page
nb: S_iste side

en: Go to the last page
nb: Gå til den siste siden

en: _Add Bookmark
nb: _Legg til bokmerke

en: Add a bookmark for the current page
nb: Legg til bokmerke for den aktive siden

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _About
nb: _Om

en: Leave Fullscreen
nb: Forlat fullskjerm

en: Leave fullscreen mode
nb: Forlat fullskjerm-modus

en: Start Presentation
nb: Start presentasjon

en: Start a presentation
nb: Start en presentasjon

en: _Toolbar
nb: Verk_tøylinje

en: Show or hide the toolbar
nb: Vis eller skjul verktøylinjen

en: Side _Pane
nb: Si_defelt

en: Show or hide the side pane
nb: Vis eller skjul sidelinjen

en: _Continuous
nb: _Sammenhengende

en: Show the entire document
nb: Vis hele dokumentet

en: _Dual
nb: _Tosidig

en: Show two pages at once
nb: Vis to sider samtidig

en: _Odd pages left
nb: _Oddetallssider gjenstår

en: Show odd pages on the left in dual mode
nb: Vis oddetallssider til venstre i tosidig modus

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Expand the window to fill the screen
nb: Utvid vinduet så det fyller skjermen

en: Pre_sentation
nb: Pre_sentasjon

en: Run document as a presentation
nb: Vis dokumentet som en presentasjon

en: Inverted _Colors
nb: _Snu om farger

en: Show page contents with the colors inverted
nb: Vis sideinnhold med fargene snudd om

en: Caret _Navigation
nb: _Naviger med skrivemerke

en: Activate or disable caret-navigation
nb: Slå av eller på navigering med skrivemerke

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: _Go To
nb: _Gå til

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkeadressen

en: _Save Image As…
nb: Lagre bilde _som …

en: Copy _Image
nb: Kopier b_ilde

en: Annotation Properties…
nb: Egenskaper for anmerkninger …

en: Remove Annot…
nb: Fjern anmerkning …

en: _Open Attachment
nb: _Åpne vedlegg

en: _Save Attachment As…
nb: Lagre vedlegg _som …

en: Zoom
nb: Forstørr

en: Adjust the zoom level
nb: Juster nivå for forstørrelse

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Back
nb: Tilbake

en: Move across visited pages
nb: Bla gjennom sider du har sett på

en: Send To
nb: Send til

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Reset Zoom
nb: Nullstill forstørring

en: Unable to launch external application.
nb: Kan ikke starte eksternt program.

en: Unable to open external link
nb: Kan ikke åpne ekstern lenke.

en: Couldn't find appropriate format to save image
nb: Klarte ikke finne passende format for å lagre filen

en: The image could not be saved.
nb: Klarte ikke lagre bildet.

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Unable to open attachment
nb: Kan ikke åpne vedlegg

en: The attachment could not be saved.
nb: Klarte ikke lagre vedlegget.

en: Save Attachment
nb: Lagre vedlegg

en: %s — Password Required
nb: %s - passord kreves

en: By extension
nb: Etter utvidelse

en: MATE Document Viewer
nb: MATE dokumentvisning

en: The page label of the document to display.
nb: Etikett for side i dokumentet som skal vises.

en: PAGE
nb: SIDE

en: The page number of the document to display.
nb: Nummer på siden i dokumentet som skal vises.

en: NUMBER
nb: NUMMER

en: Run atril in fullscreen mode
nb: Kjør atril i fullskjermsmodus

en: Named destination to display.
nb: Navngitt mål å vise.

en: DEST
nb: MÅL

en: Run atril in presentation mode
nb: Kjør atril i presentasjonsmodus

en: Run atril as a previewer
nb: Kjør atril som forhåndsvisning

en: The word or phrase to find in the document
nb: Ord eller frase som skal finnes i dokumentet

en: STRING
nb: STRENG

en: [FILE…]
nb: [FIL…]
