atril 1.26.0 - en to nn translation catalogue (330 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
nn: Feil under oppstart av kommando «%s» for å dekomprimera teikneeserien: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
nn: Kommando «%s» feila ved dekomprimering av teikneserien.

en: The command “%s” did not end normally.
nn: Kommandoen «%s» avslutta ikkje på normal måte.

en: Not a comic book MIME type: %s
nn: Ikkje ein MIME-type for ein teikneserie: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
nn: Kan ikkje finna ein passande kommando for å dekomprimera denne typen teikneserie

en: Unknown MIME Type
nn: Ukjend MIME-type

en: File corrupted
nn: Fila er øydelagd.

en: No files in archive
nn: Ingen filer i arkivet

en: No images found in archive %s
nn: Fann ingen bilete i arkivet %s

en: There was an error deleting “%s”.
nn: Det oppstod ein feil når «%s» skulle slettast.

en: Error %s
nn: Feil %s

en: Comic Books
nn: Teikneseriar

en: DjVu document has incorrect format
nn: DjVu-dokumentet har feil format

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
nn: Dokumentet er sete saman av fleire filer, og éi eller fleire av dei er ikkje mogleg å få tak på.

en: DjVu Documents
nn: DjVu-dokument

en: DVI document has incorrect format
nn: DVI-dokumentet har feil format

en: DVI Documents
nn: DVI-dokument

en: Error
nn: Feil

en: Warning
nn: Åtvaring

en: This work is in the Public Domain
nn: Dette verket er i offentleg domene

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Unknown font type
nn: Ukjend type skrift

en: No name
nn: Utan namn

en: Embedded subset
nn: Innebygd utval

en: Embedded
nn: Innebygd

en: Not embedded
nn: Ikkje innebygd

en: PDF Documents
nn: PDF-dokument

en: Images
nn: Bilete

en: Failed to load document “%s”
nn: Klarte ikkje å lasta dokumentet «%s»

en: Failed to save document “%s”
nn: Klarte ikkje å lagra dokumentet «%s»

en: PostScript Documents
nn: PostScript-dokument

en: Invalid document
nn: Ugyldig dokument

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
nn: Klarte ikkje å lagra vedlegget «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
nn: Klarte ikkje å opna vedlegget «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
nn: Klarte ikkje å opna vedlegget «%s»

en: File type %s (%s) is not supported
nn: Filtype %s (%s) er ikkje støtta

en: All Documents
nn: Alle dokument

en: All Files
nn: Alle filer

en: Failed to create a temporary file: %s
nn: Klarte ikkje å laga ei mellombels fil: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
nn: Klarte ikkje å laga ei mellombels mappe: %s

en: File is not a valid .desktop file
nn: Fila er ikkje ei gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nn: Kjende ikkje igjen versjonen til .desktop-fila «%s»

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Application does not accept documents on command line
nn: Programmet tek ikkje inn dokument via kommandolinja

en: Unrecognized launch option: %d
nn: Ugjenkjent oppstartsval: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nn: Kan ikkje senda dokument-URI-ar til ei skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nn: Ikkje eit køyrbart element

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Specify file containing saved configuration
nn: Oppgje fil som inneheld lagra brukarval

en: FILE
nn: FIL

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Session management options:
nn: Innstillingar til økthandsaming:

en: Show session management options
nn: Vis innstillingar til økthandsaming

en: Show “_%s”
nn: Vis «_%s»

en: _Move on Toolbar
nn: _Flytt på verktøylinja

en: Move the selected item on the toolbar
nn: Flytt det valte elementet på verktøylinja

en: _Remove from Toolbar
nn: _Fjern frå verktøylinja

en: Remove the selected item from the toolbar
nn: Fjern det valte elementet frå verktøylinja

en: _Delete Toolbar
nn: _Fjern verktøylinja

en: Remove the selected toolbar
nn: Fjern den valde verktøylinja

en: Separator
nn: Skiljefelt

en: Fit Width
nn: Tilpass breidda

en: 50%
nn: 50 %

en: 70%
nn: 70 %

en: 85%
nn: 85 %

en: 100%
nn: 100 %

en: 125%
nn: 125 %

en: 150%
nn: 150 %

en: 175%
nn: 175 %

en: 200%
nn: 200 %

en: 300%
nn: 300 %

en: 400%
nn: 400 %

en: 800%
nn: 800 %

en: 1600%
nn: 1600 %

en: 3200%
nn: 3200 %

en: 6400%
nn: 3400 %

en: Document Viewer
nn: Dokumentframsynar

en: View multi-page documents
nn: Vis dokument med mange sider

en: Override document restrictions
nn: Overstyr dokumentavgrensingar

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
nn: Overstyr dokumentavgrensingar, slik som avgrensingar på utskrift og kopiering.

en: Delete the temporary file
nn: Slett mellombels fil

en: Print settings file
nn: Skriv ut fil med innstillingar

en: MATE Document Previewer
nn: MATE dokumentframsynar

en: Failed to print document
nn: Klarte ikkje å skriva ut dokumentet

en: The selected printer '%s' could not be found
nn: Den valde skrivaren «%s» vart ikkje funnen

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Previous Page
nn: _Førre side

en: Go to the previous page
nn: Gå til førre side

en: _Next Page
nn: _Neste side

en: Go to the next page
nn: Gå til neste side

en: Zoom _In
nn: For_størr

en: Enlarge the document
nn: Forstørr dokumentet

en: Zoom _Out
nn: For_minsk

en: Shrink the document
nn: Forminsk dokumentet

en: Print
nn: Skriv ut

en: Print this document
nn: Skriv ut dette dokumentet

en: Make the current document fill the window
nn: Fyll vindauget med dokumentet

en: Make the current document fill the window width
nn: Fyll vindaugebreidda med dokumentet

en: Page
nn: Side

en: Select Page
nn: Vel side

en: Document
nn: Dokument

en: Title:
nn: Tittel:

en: Location:
nn: Plassering:

en: Subject:
nn: Emne:

en: Author:
nn: Forfattar:

en: Keywords:
nn: Nøkkelord:

en: Producer:
nn: Produsert av:

en: Creator:
nn: Oppretta av:

en: Created:
nn: Oppretta:

en: Modified:
nn: Endra:

en: Number of Pages:
nn: Tal på sider:

en: Optimized:
nn: Optimert:

en: Security:
nn: Tryggleik:

en: Paper Size:
nn: Papirstorleik:

en: None
nn: Ingen

en: %.2f × %.2f inch
nn: %.2f × %.2f tomme

en: %s, Portrait (%s)
nn: %s, ståande (%s)

en: %s, Landscape (%s)
nn: %s, liggjande (%s)

en: (%d of %d)
nn: (%d av %d)

en: of %d
nn: av %d

en: Preparing to print…
nn: Førebur utskrift …

en: Finishing…
nn: Fullfører …

en: Printing page %d of %d…
nn: Skriv ut side %d av %d …

en: Printing is not supported on this printer.
nn: Utskrift er ikkje støtta på denne skrivaren.

en: Invalid page selection
nn: Ugyldig sideutval

en: Your print range selection does not include any pages
nn: Området valt for utskrift inneheld ingen sider

en: Page Scaling:
nn: Skalering av side:

en: Shrink to Printable Area
nn: Krymp til utskriftsområde

en: Fit to Printable Area
nn: Tilpass utskriftsområde

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
nn: Skaler sidene til dokumentet til å passa til sidestorleiken til skrivaren. Vel éin av følgjande:
    
    • «None»: Ingen skalering av sidene vert utførd.
    
    • «Shrink to Printable Area»: Dokumentsider som er større enn utskriftsområdet vert forminska til å passa til utskriftsområde.
    
    • «Fit to Printable Area»: Sidene til dokumentet vert forstørra eller forminska til å passa utskriftsområdet til skrivaren etter behov.

en: Auto Rotate and Center
nn: Roter og sentrer automatisk

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
nn: Roter sideorienteringa til skrivaren for kvar side til å passa orientering i dokumentet. Sidene til dokumentet vil sentrerast innenfor utskriftsområdet.

en: Select page size using document page size
nn: Vel sidestorleik ved bruk av sidestorleiken til dokumentet

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
nn: Kvar side vil verta skrivne ut på same papirstorleik som sidestorleiken til dokumentet om dette vert slått på.

en: Page Handling
nn: Sidehandtering

en: Failed to print page %d: %s
nn: Klarte ikkje å skriva ut side %d: %s

en: Scroll Up
nn: Rull opp

en: Scroll Down
nn: Rull ned

en: Scroll View Up
nn: Rull synsfeltet opp

en: Scroll View Down
nn: Rull synsfeltet ned

en: Document View
nn: Dokumentframsyning

en: Jump to page:
nn: Gå til side:

en: End of presentation. Click to exit.
nn: Slutten av presentasjonen. Trykk for å avslutta.

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to previous page
nn: Gå til førre side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page
nn: Gå til side

en: Find
nn: Finn

en: Go to page %s
nn: Gå til side %s

en: Go to %s on file “%s”
nn: Gå til %s i fila «%s»

en: Go to file “%s”
nn: Gå til fil «%s»

en: Launch %s
nn: Start %s

en: Find:
nn: Finn:

en: Find previous occurrence of the search string
nn: Finn førre oppføring av søkjestrengen

en: Find next occurrence of the search string
nn: Finn neste oppøring av søkjestrengen

en: Toggle case sensitive search
nn: Skil eller ikkje skil på små og store bokstavar

en: Icon:
nn: Ikon:

en: Note
nn: Merknad

en: Comment
nn: Kommentar

en: Key
nn: Nøkkel

en: Help
nn: Hjelp

en: New Paragraph
nn: Nytt avsnitt

en: Paragraph
nn: Avsnitt

en: Insert
nn: Set inn

en: Cross
nn: Kross

en: Circle
nn: Sirkel

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Annotation Properties
nn: Kommentareigenskapar

en: Color:
nn: Farge:

en: Style:
nn: Stil:

en: Transparent
nn: Gjennomsiktig

en: Opaque
nn: Ugjennomsiktig

en: Initial window state:
nn: Innleiande vindaugtilstand:

en: Open
nn: Opna

en: Close
nn: Lukk

en: Password for document %s
nn: Passord for dokumentet %s

en: Loading…
nn: Lastar …

en: Open a recently used document
nn: Opna eit nyleg brukt dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
nn: Dokumentet er låst og kan berre lesast ved å skriva rett passord.

en: _Unlock Document
nn: L_ås opp dokumentet

en: Enter password
nn: Skriv passord

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
nn: Dokumentet «%s» er låst og treng eit passord for å opnast.

en: Password required
nn: Treng passord

en: _Password:
nn: _Passord:

en: Forget password _immediately
nn: Gløym passordet _med ein gong

en: Remember password until you _log out
nn: Hugs passordet til du _loggar ut

en: Remember _forever
nn: Hugs _for alltid

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: General
nn: Allmennt

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Document License
nn: Dokumentlisens

en: Font
nn: Skrifttype

en: Gathering font information… %3d%%
nn: Samlar informasjon om skrifer … %3d%%

en: Usage terms
nn: Vilkår for bruk

en: Text License
nn: Tekstlisens

en: Further Information
nn: Vidare informasjon

en: Add
nn: Legg til

en: Add text annotation
nn: Legg til tekstkommentar

en: Document contains no annotations
nn: Dokumentet inneheld ingen kommentarar

en: Page %d
nn: Side %d

en: Annotations
nn: Kommentarar

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Page %s
nn: Side %s

en: _Add
nn: _Legg til

en: _Remove
nn: _Fjern

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Layers
nn: Lag

en: Print…
nn: Skriv ut …

en: Index
nn: Register

en: Thumbnails
nn: Miniatyrar

en: Page %s — %s
nn: Side %s – %s

en: The document contains no pages
nn: Dokumentet inneheld ingen sider

en: The document contains only empty pages
nn: Dokumentet inneheld kun tomme sider

en: Unable to open document
nn: Klarte ikkje å opna dokumentet

en: Loading document from “%s”
nn: Lastar dokument frå «%s»

en: Downloading document (%d%%)
nn: Lastar ned dokument (%d%%)

en: Failed to load remote file.
nn: Klarte ikkje å lasta ekstern fil.

en: Reloading document from %s
nn: Les dokument frå %s på nytt

en: Failed to reload document.
nn: Klarte ikkje å lesa dokumentet på nytt.

en: Open Document
nn: Opna dokument

en: Saving document to %s
nn: Lagrar dokumentet til %s

en: Saving attachment to %s
nn: Lagrar vedlegg til %s

en: Saving image to %s
nn: Lagrar bilete til %s

en: The file could not be saved as “%s”.
nn: Fila kunne ikkje lagrast som «%s».

en: Uploading document (%d%%)
nn: Lastar opp dokument (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
nn: Lastar opp vedlegg (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
nn: Lastar opp bilete (%d%%)

en: Save As…
nn: Lagra som …

en: Printing job “%s”
nn: Skriv ut jobb %s

en: Close _without Saving
nn: Lukk _utan å lagra

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
nn: Vent med å lukka programmet til utskriftsjobb %s er fullførd?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
nn: Viss du lukkar vindauget vil uteståande utskriftsjobbar ikkje verta fullførde.

en: Cancel _print and Close
nn: Avbryt _utskrift og lukk

en: Close _after Printing
nn: Lukk etter ut_skrift

en: Running in presentation mode
nn: Køyr i presentasjonsmodus

en: Toolbar Editor
nn: Verktøylinjeredigering

en: There was an error displaying help
nn: Det oppstod ein feil ved vising av hjelp

en: MATE Documentation Team
nn: MATE Dokumentasjonslag

en: GNOME Documentation Team
nn: GNOME Dokumentasjonslag

en: Not found
nn: Ikkje funne

en: %3d%% remaining to search
nn: %3d%% att å søka i

en: _File
nn: _Fil

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _View
nn: _Vis

en: _Go
nn: _Gå

en: _Bookmarks
nn: _Bokmerke

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Open…
nn: _Opna …

en: Open an existing document
nn: Opna eit eksisterande dokument

en: Op_en a Copy
nn: Opn_a ein kopi

en: Open a copy of the current document in a new window
nn: Opna ein kopi av det noverande dokumentet i eit nytt vindauge

en: Save a copy of the current document
nn: Lagra ein kopi av det noverande dokumentet

en: _Print…
nn: _Skriv ut …

en: P_roperties
nn: Eigenskapa_r

en: _Copy
nn: _Kopier

en: Select _All
nn: Merk _alt

en: _Find…
nn: _Finn  …

en: Find a word or phrase in the document
nn: Finn eit ord eller ei setning i dokumentet

en: Find Ne_xt
nn: Finn ne_ste

en: Find Pre_vious
nn: Finn f_ørre

en: T_oolbar
nn: V_erktøylinje

en: Rotate _Left
nn: Roter til _venstre

en: Rotate _Right
nn: Roter til _høgre

en: _Reload
nn: _Last om att

en: Reload the document
nn: Last dokumentet om att

en: Auto_scroll
nn: Automati_sk rulling

en: _First Page
nn: _Første side

en: Go to the first page
nn: Gå til første side

en: _Last Page
nn: _Siste side

en: Go to the last page
nn: Gå til siste side

en: _Add Bookmark
nn: _Legg til bokmerke

en: _Contents
nn: _Innhald

en: _About
nn: _Om

en: Leave Fullscreen
nn: Forlat fullskjerm

en: Leave fullscreen mode
nn: Forlat fullskjermmodus

en: Start Presentation
nn: Start presentasjon

en: Start a presentation
nn: Start ein presentasjon

en: _Toolbar
nn: _Verktøylinje

en: Show or hide the toolbar
nn: Vis eller gøym verktøylinja

en: Side _Pane
nn: Side_panel

en: Show or hide the side pane
nn: Vis eller gøym sidepanelet

en: _Continuous
nn: _Samanhengande

en: Show the entire document
nn: Vis heile dokumentet

en: _Dual
nn: _Dobbel

en: Show two pages at once
nn: Vis to sider samtidig

en: _Fullscreen
nn: _Fullskjerm

en: Expand the window to fill the screen
nn: Utvid vindauget så det fyller heile skjermen

en: Pre_sentation
nn: Pre_sentasjon

en: Run document as a presentation
nn: Vis dokumentet som ein presentasjon

en: Show page contents with the colors inverted
nn: Vis sideinnhald med fargane snutt om

en: _Open Link
nn: _Opna lenkje

en: _Go To
nn: _Gå til

en: Open in New _Window
nn: Opna i nytt _vindauge

en: _Copy Link Address
nn: _Kopier lenkjeadresse

en: _Save Image As…
nn: _Lagra bilete som …

en: Copy _Image
nn: Kopier b_ilete

en: Annotation Properties…
nn: Kommentareigenskapar …

en: _Open Attachment
nn: _Opna vedlegg

en: _Save Attachment As…
nn: _Lagra vedlegg som …

en: Adjust the zoom level
nn: Juster zoomnivået

en: Navigation
nn: Navigasjon

en: Back
nn: Tilbake

en: Move across visited pages
nn: Gå gjennom vitja sider

en: Previous
nn: Førre

en: Next
nn: Neste

en: Zoom In
nn: Zoom inn

en: Zoom Out
nn: Zoom ut

en: Unable to launch external application.
nn: Klarte ikkje starta eksternt program.

en: Unable to open external link
nn: Klarte ikkje opna ekstern lenkje

en: Couldn't find appropriate format to save image
nn: Klarte ikkje finna høveleg format å lagra biletet i

en: The image could not be saved.
nn: Biletet kunne ikkje lagrast.

en: Save Image
nn: Lagra bilete

en: Unable to open attachment
nn: Klarte ikkje å opna dokumentet

en: The attachment could not be saved.
nn: Vedlegget kunne ikkje lagrast.

en: Save Attachment
nn: Lagra vedlegg

en: %s — Password Required
nn: %s – Treng passord

en: By extension
nn: Etter filtype

en: MATE Document Viewer
nn: MATE dokumentframsynar

en: The page label of the document to display.
nn: Side i dokumentet som skal visast.

en: PAGE
nn: SIDE

en: The page number of the document to display.
nn: Side i dokumentet som skal visast.

en: NUMBER
nn: NUMMER

en: Run atril in fullscreen mode
nn: Køyr Atril i fullskjerm

en: Run atril in presentation mode
nn: Køyr Atril som ein presentasjonsvisar

en: Run atril as a previewer
nn: Køyr Atril som førehandsvisar

en: The word or phrase to find in the document
nn: Ord eller uttrykk å finna i dokumentet

en: STRING
nn: STRENG

en: [FILE…]
nn: [FIL …]
