atril 1.26.0 - en to oc translation catalogue (430 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
oc: Error en lançant la comanda « %s » per descompressar la banda dessenhada : %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
oc: La comanda « %s » a pas reüssit a descompressar la banda dessenhada.

en: The command “%s” did not end normally.
oc: La comanda « %s » a pas terminat normalament.

en: Not a comic book MIME type: %s
oc: Pas un MIME type de banda dessenhada : %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
oc: Impossible de trobar una comanda apropriada per descompressar aqueste tipe de benda dessenhada

en: Unknown MIME Type
oc: Tipe MIME desconegut

en: File corrupted
oc: Fichièr corromput

en: No files in archive
oc: Cap de fichièr dins l’archiu

en: No images found in archive %s
oc: Cap d'imatge pas trobat dins « %s »

en: There was an error deleting “%s”.
oc: Error en suprimissent « %s ».

en: Comic Books
oc: Bendas dessenhadas

en: DjVu document has incorrect format
oc: Lo document DjVu a un format incorrècte

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
oc: Lo document es de mantun fichièr. L’accès a un o mai d’aqueles fichièr es impossible.

en: DjVu Documents
oc: Documents DjVu

en: DVI document has incorrect format
oc: Lo document DVI a un format incorrècte

en: DVI Documents
oc: Documents DVI

en: unexpected EOF
oc: EOF inesperat

en: could not load font `%s'
oc: cargament impossible de la polissa « %s »

en: could not reload `%s'
oc: recargament impossible de « %s »

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
oc: %s : format DVI pas pres en carga (version %u)

en: no pages selected
oc: cap de pagina pas seleccionada

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
oc: %s : fichièr corromput o pas un fichièr DVI

en: %s: could not reopen file (%s)
oc: %s : redobertura impossibla del fichièr (%s)

en: %s: page %d out of range
oc: %s : pagina %d fòra plaja

en: no default font set yet
oc: encara cap de polissa per defaut definida

en: font %d is not defined
oc: la polissa %d es pas definida

en: %s: no fonts defined
oc: %s : cap de polissa pas definida

en: custom
oc: personalizat

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
oc: %s : fichièr corromput o pas un fichièr TFM

en: %s: Error:
oc: %s : error :

en: %s: Warning:
oc: %s : avertiment :

en: Warning
oc: Avertiment

en: %s: Fatal:
oc: %s : critic :

en: Fatal
oc: Critic

en: (vf) %s: could not load font `%s'
oc: (vf) %s : cargament impossible de la polissa « %s »

en: (vf) %s: unexpected character %d
oc: (vf) %s : caractèr inesperat %d

en: Not an ePub document
oc: Es pas un document ePub

en: could not retrieve filename
oc: recuperacion impossibla del filename

en: could not open archive
oc: dubertura impossibla de l’archiu

en: could not extract archive
oc: extraccion impossibla de l’archiu

en: could not retrieve container file
oc: impossible de recuperar lo fichièr del contenedor

en: could not open container file
oc: impossible de dobrir lo fichièr del contenedor

en: container file is corrupt
oc: lo fichièr del contenidor es corromput

en: epub file is invalid or corrupt
oc: lo fichièr epub es invalid o corromput

en: epub file is corrupt, no container
oc: lo fichièr epub es corromput, cap de contenidor

en: could not parse content manifest
oc: impossible d’analisar lo contengut del manifèst

en: content file is invalid
oc: lo contengut del fichièr es invalid

en: epub file has no spine
oc: fichièr epub sens basa

en: epub file has no manifest
oc: lo fichièr epub a pas de manifest

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
oc: Impossible de definir l’arborescéncia del document pel cargament, unes fichièrs son mancants

en: epub Documents
oc: Documents epub

en: This work is in the Public Domain
oc: Aquesta òbra es dins lo domeni public

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Type 1
oc: Tipe 1

en: Type 1C
oc: Tpe 1C

en: Type 3
oc: Tipe 3

en: Type 1 (CID)
oc: Tipe 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
oc: Tipe 1C (CID)

en: Unknown font type
oc: Tipe de polissa desconegut

en: No name
oc: Cap de nom

en: Embedded subset
oc: Sosensemble integrat

en: Embedded
oc: Integrat

en: Not embedded
oc: Pas integrat

en: PDF Documents
oc: Documents PDF

en: Images
oc: Imatges

en: Failed to load document “%s”
oc: Impossible de dobrir lo document « %s »

en: Failed to save document “%s”
oc: Impossible d’enregistrar lo document « %s »

en: PostScript Documents
oc: Documents PostScript

en: Invalid document
oc: Document invalid

en: Tiff Documents
oc: Documents Tiff

en: XPS Documents
oc: Documents XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
oc: Enregistrament impossible del fichièr junt « %s » : %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
oc: Dubertura impossibla del fichièr junt « %s » : %s

en: Couldn't open attachment “%s”
oc: Dubertura impossible del fichièr junt « %s »

en: File type %s (%s) is not supported
oc: Lo tipe de fichièr %s (%s) es pas compatible

en: All Documents
oc: Totes los documents

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Failed to create a temporary file: %s
oc: Creacion fracassada del fichièr temporari : %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
oc: Creacion fracassada del dossièr temporari : %s

en: File is not a valid .desktop file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
oc: La version « %s » del fichièr desktop es pas reconeguda

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Application does not accept documents on command line
oc: L'aplicacion accepta pas los documents en linha de comandas

en: Unrecognized launch option: %d
oc: Opcion d'aviada pas reconeguda : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
oc: Impossible de passar d'URI de document a un fichièr de burèu amb « Type=Link »

en: Not a launchable item
oc: L'element es pas executable

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Specify file containing saved configuration
oc: Indicar un fichièr que conten la configuracion enregistrada

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de session

en: ID
oc: Identificador

en: Session management options:
oc: Opcions de gestion de sessions :

en: Show session management options
oc: Afichar las opcions de gestion de sessions

en: Show “_%s”
oc: Afichar “_%s”

en: _Move on Toolbar
oc: _Desplaçar sus la barra d'espleches

en: Move the selected item on the toolbar
oc: Desplaçar l'element seleccionat sus la barra d'espleches

en: _Remove from Toolbar
oc: _Suprimir de la barra d'espleches

en: Remove the selected item from the toolbar
oc: Suprimir l'element seleccionat de la barra d'espleches

en: _Delete Toolbar
oc: _Suprimir la barra d'espleches

en: Remove the selected toolbar
oc: Suprimir la barra d'espleches seleccionada

en: Separator
oc: Separador

en: Fit Page
oc: Adaptar a la pagina

en: Fit Width
oc: Adaptar a la longor

en: Expand Window to Fit
oc: Espandir la fenèstra

en: 50%
oc: 50 %

en: 70%
oc: 70 %

en: 85%
oc: 85 %

en: 100%
oc: 100 %

en: 125%
oc: 125 %

en: 150%
oc: 150 %

en: 175%
oc: 175 %

en: 200%
oc: 200 %

en: 300%
oc: 300 %

en: 400%
oc: 400 %

en: 800%
oc: 800 %

en: 1600%
oc: 1600 %

en: 3200%
oc: 3200 %

en: 6400%
oc: 6400 %

en: Atril Document Viewer
oc: Visualizaira de documents Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
oc: Visualizaira de documents de MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
oc: Atril es una visualizaira simpla de document multi-pagina. Pòt afichar e imprimir de fichièrs PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS e Portable Document Format (PDF), e tanben d’archius de bandas dessenhadas. Quand pres en carga, permet de cercar lo tèxt, lo copiar al pachaquièr, navigar pels ligams e utilizar los marcapaginas de l’ensenhador.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
oc: Atril es una derivacion d’Evince e fa part de l’environament de burèu MATE. Se volètz ne saber mai a prepaus de MATE e Atril, consultatz lo site del projècte.

en: Document Viewer
oc: Visualizaira de documents

en: View multi-page documents
oc: Veire documents multi-paginas

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
oc: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;dessenh;visualizar;pdf;

en: Override document restrictions
oc: Passar otra las restriccions del document

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
oc: Passar otra las restriccions del document, per exemple sus la còpia o l'impression.

en: Automatically reload the document
oc: Recargar automaticament lo document

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
oc: Indica se cal recargar automaticament lo document en cas de modificacion.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
oc: L’URI del darrièr repertòri utilizat per dobrir o enregistrar un document.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
oc: L’URI del darrièr repertòri utilizat per enregistrar un imatge.

en: Page cache size in MiB
oc: Cache pagina en Mo

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
oc: La talha maximala que serà utilizada per lo cache del rendut de las paginas, limita lo nivèl de zoom maximal.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
oc: Afichar una bóstia de dialòg per confirmar que l'utilizaire vòl activar la navigacion al cursor.

en: Delete the temporary file
oc: Suprimir lo fichièr temporari

en: Print settings file
oc: Fichièr de paramètres d’impression

en: MATE Document Previewer
oc: Apercebut de document de MATE

en: Failed to print document
oc: Fracàs de l’impression del document

en: The selected printer '%s' could not be found
oc: L’imprimenta seleccionada « %s » es introbabla

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Previous Page
oc: Pagina _precedenta

en: Go to the previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: _Next Page
oc: Pagina _seguenta

en: Go to the next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Zoom _In
oc: Zo_om +

en: Enlarge the document
oc: Agrandir lo document

en: Zoom _Out
oc: Zoo_m -

en: Shrink the document
oc: Reduire lo document

en: Reset zoom to 100%
oc: Reïnicializar lo zoom a 100%

en: Print
oc: Imprimir

en: Print this document
oc: Imprimir lo document

en: Fit Pa_ge
oc: Adaptar a la pa_gina

en: Make the current document fill the window
oc: Ajusta lo document actual a la talha de la fenèstra

en: Fit _Width
oc: Adaptar a la _longor

en: Make the current document fill the window width
oc: Ajusta lo document actual a la largor de la fenèstra

en: Page
oc: Pagina

en: Select Page
oc: Seleccionar la pagina

en: Title:
oc: Títol :

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: Subject:
oc: Subjècte :

en: Author:
oc: Autor :

en: Keywords:
oc: Mots claus :

en: Producer:
oc: Productor :

en: Creator:
oc: Creator :

en: Created:
oc: Creacion :

en: Modified:
oc: Modificat :

en: Number of Pages:
oc: Nombre de paginas :

en: Optimized:
oc: Optimizat :

en: Format:
oc: Format :

en: Security:
oc: Seguretat :

en: Paper Size:
oc: Talha de papièr :

en: None
oc: Pas cap

en: %.0f × %.0f mm
oc: %.0f × %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
oc: %.2f × %.2f inch

en: %s, Portrait (%s)
oc: %s, retrach (%s)

en: %s, Landscape (%s)
oc: %s, païsatge (%s)

en: Atril properties
oc: Proprietats Atril

en: Shows details for Atril documents
oc: Mòstra los detalhs dels documents Atril

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
oc: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 Los desvolopaires de MATE

en: (%d of %d)
oc: (%d sus %d)

en: of %d
oc: sus %d

en: Preparing to print…
oc: Preparacion a imprimir…

en: Finishing…
oc: Fin…

en: Printing page %d of %d…
oc: Impression de la pagina %d sus %d…

en: Printing is not supported on this printer.
oc: L’impression es pas compatibla amb l’imprimanta.

en: Invalid page selection
oc: Seleccion de pagina invalida

en: Your print range selection does not include any pages
oc: L‘interval seleccionat inclutz pas cap de pagina

en: Page Scaling:
oc: Escala pagina :

en: Shrink to Printable Area
oc: Reduire segon la zòna imprimibla

en: Fit to Printable Area
oc: Ajustar segon la zòna imprimibla

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
oc: Redimensiona las paginas del document per correspondre a la talha de pagina de l'imprimenta seleccionada. Causissètz demest las opcions seguentas :
    
    • Pas cap : las paginas son pas redimensionadas.
    
    • Reduire segon la zòna imprimibla : las paginas mai grandas que la zòna imprimibla son reduchas per correspondre a la zòna imprimibla de l'imprimenta.
    
    • Ajustar segon la zòna imprimibla : las paginas son reduchas o agrandidas per fin de correspondre al pus juste a la zòna imprimibla de l'imprimenta.

en: Auto Rotate and Center
oc: Rotacion auto e cenrar

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
oc: Fa pivotar las paginas a l'impression segon l'orientacion de cada pagina del document imprimit. Las paginas son centradas dins la zòna d'impression de l'imprimenta.

en: Select page size using document page size
oc: Causir la talha del papièr en foncion de la de las paginas del document

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
oc: Se activat, cada pagina es imprimida segon la talha de papièr indicada dins lo document.

en: Page Handling
oc: Gestion de las paginas

en: Failed to render page %d
oc: Compaginacion fracassada %d

en: Failed to print page %d: %s
oc: Impression fracassada de la pagina %d: %s

en: Scroll Up
oc: Defilar cap amont

en: Scroll Down
oc: Defilar cap aval

en: Scroll View Up
oc: Far defilar la vista cap amont

en: Scroll View Down
oc: Far defilar la vista cap aval

en: Document View
oc: Vista del document

en: Jump to page:
oc: Anar a la pagina :

en: End of presentation. Click to exit.
oc: Fin de la presentacion. Clicatz per sortir.

en: Go to first page
oc: Anar a la primièra pagina

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Go to last page
oc: Anar a la darrièra pagina

en: Go to page
oc: Anar a la pagina

en: Find
oc: Recercar

en: Go to page %s
oc: Anar a la pagina %s

en: Go to %s on file “%s”
oc: Anar a %s del fichièr « %s »

en: Go to file “%s”
oc: Anar al fichièr « %s »

en: Launch %s
oc: Aviar %s

en: Find:
oc: Recercar :

en: Find previous occurrence of the search string
oc: Recèrca l'ocurréncia precedenta de la cadena

en: Find next occurrence of the search string
oc: Recèrca l'ocurréncia seguenta de la cadena

en: Case Sensitive
oc: Respectar la cassa

en: Toggle case sensitive search
oc: Bascular la sensibilitat a la cassa de la recèrca

en: Icon:
oc: Icòna :

en: Note
oc: Nòta

en: Comment
oc: Comentari

en: Key
oc: Clau

en: Help
oc: Ajuda

en: New Paragraph
oc: Paragraf novèl

en: Paragraph
oc: Paragraf

en: Insert
oc: Inserir

en: Cross
oc: Crotz

en: Circle
oc: Cercle

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Annotation Properties
oc: Proprietats d’anotacion

en: Color:
oc: Color :

en: Style:
oc: Estil :

en: Opaque
oc: Opac

en: Initial window state:
oc: Estat inicial de la fenèstra :

en: Open
oc: Dobrir

en: Close
oc: Tampar

en: Password for document %s
oc: Senhal pel document %s

en: Loading…
oc: Cargament…

en: Open a recently used document
oc: Dobrir un document recentament utilizat

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
oc: Aqueste document es verrolhat e òm pòt pas que lo legir en dintrant lo senhal corrècte.

en: _Unlock Document
oc: _Desverrolhar lo document

en: Enter password
oc: Picatz lo senhal

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
oc: Lo document « %s » es verrolhat e requerís un senhal abans d’èssert dobèrt.

en: Password required
oc: Senhal requerit

en: _Password:
oc: Sen_hal :

en: Forget password _immediately
oc: Doblidar _immediatament lo senhal

en: Remember password until you _log out
oc: Memorizar lo senhal fins a la _tampadura de session

en: Remember _forever
oc: Memorizar per _totjorn

en: Properties
oc: Proprietats

en: Fonts
oc: Polissas

en: Document License
oc: Licéncia del document

en: Font
oc: Polissa

en: Gathering font information… %3d%%
oc: Amassa las informacions de polissa… %3d%%

en: Usage terms
oc: Condicions d'utilizacion

en: Text License
oc: Licéncia del tèxt

en: Further Information
oc: Mai d’informacions

en: Hide sidebar
oc: Amagar barra laterala

en: Add
oc: Apondre

en: Add text annotation
oc: Apondre lo tèxt d’anotacion

en: Document contains no annotations
oc: Lo document a pas cap d’anotacion

en: Page %d
oc: Pagina %d

en: Annotations
oc: Anotacions

en: Attachments
oc: Fichièrs junts

en: _Open Bookmark
oc: _Dobrir favorits

en: _Rename Bookmark
oc: _Renomenar favorit

en: _Remove Bookmark
oc: _Suprimir favorit

en: Page %s
oc: Pagina %s

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: Bookmarks
oc: Favorits

en: Layers
oc: Calques

en: Print…
oc: Imprimir…

en: Index
oc: Indèx

en: Thumbnails
oc: Miniaturas

en: Page %s — %s
oc: Pagina %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
oc: Dintrada impossibla en mòde presentacion amb los documents ePub, utilizacion del mòde ecran complèt a la plaça.

en: The document contains no pages
oc: Lo document a pas cap de pagina

en: The document contains only empty pages
oc: Lo document conten solament de paginas voidas

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
oc: Lo mòde presentacion es pas pres en carga pels documents ePub.

en: Unable to open document
oc: Impossible de dobrir lo document

en: Loading document from “%s”
oc: Cargament del document de « %s » estant

en: Downloading document (%d%%)
oc: Telecargament lo document (%d %%)

en: Failed to load remote file.
oc: Fracàs de cargament del fichièr distant.

en: Reloading document from %s
oc: Recargament del document de « %s » estant

en: Failed to reload document.
oc: Fracàs del recargament del document.

en: Open Document
oc: Dobrir un document

en: Saving document to %s
oc: Enregistrament del document dins %s

en: Saving attachment to %s
oc: Enregistrament del fichièr junt dins %s

en: Saving image to %s
oc: Enregistrament de l’imatge dins %s

en: The file could not be saved as “%s”.
oc: Enregistrament impossible del document coma « %s ».

en: Uploading document (%d%%)
oc: Mandadís del document (%d %%)

en: Uploading attachment (%d%%)
oc: Mandadís del fichièr junt (%d %%)

en: Uploading image (%d%%)
oc: Mandadís de l’imatge (%d %%)

en: Save As…
oc: Enregistrar coma…

en: Could not send current document
oc: Impossible de mandar lo document actual

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
oc[0]: %lu prètzfach en espèra dins la fila
oc[1]: %lu prètzfaches en espèra dins la fila

en: Printing job “%s”
oc: Trabalh d’impression « %s »

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
oc: Lo document conten de camps de formulari que son estats completats. Se enregistratz pas una còpia, las modificacions seràn perdudas definitivament.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
oc: Lo document content d’anotacions novèlas o modificadas. S’enregistratz pas una còpia, las modificacions seràn perdudas per totjorn.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
oc: Enregistrar una còpia del document « %s » abans de tampar ?

en: Close _without Saving
oc: Tampar _sens enregistrar

en: _Save As…
oc: _Enregistrar coma…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
oc: Esperar que lo trabalh d’impression de « %s » s’acabe abans de tampar ?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
oc[0]: %d prètzfach d'impression es en cors. Cal esperar la fin de l'impression abans de tampar ?
oc[1]: %d prètzfaches d'impression es en cors. Cal esperar la fin de l'impression abans de tampar ?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
oc: Se tampatz la fenèstra, los prètzfaches d’impression en espèra serà pas imprimits.

en: Cancel _print and Close
oc: Anullar l’impression e _tampar

en: Close _after Printing
oc: Tampar _aprèp impression

en: Running in presentation mode
oc: Execucion en mòde presentacion

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
oc: Lo mòde presentacion es pas pres en carga pels documents ePub

en: Toolbar Editor
oc: Barra d'espleches

en: There was an error displaying help
oc: Una error s'es produsida al moment de l'afichatge de l'ajuda

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
oc: Atril es una visualizaira simpla de document multi-paginas,
    propulsat per SyncTex %s e %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
oc: Atril es una visualizaira simpla de document multi-paginas.

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Atril es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Atril es distribuit dins l'espèr que serà utile, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita de COMERCIABILITAT o DE CONFORMITAT A UNA UTILIZACION PARTICULARA. Vejatz la Licéncia Publica Generala GNU per mai de detalhs.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la Licéncia Publica Generala GNU al meteis temps qu’Atril ; s'es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Atril Document Viewer
oc: A prepaus de Atril Document Viewer

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
oc: Copyright © 1996–2009 Los autors de Evince
    Copyright © 2012–2021 Los desvolopaires de MATE

en: %d found on this page | %d found on this page
oc[0]: %d trobat dins la pagina
oc[1]: %d trobats dins la pagina

en: Not found
oc: Pas trobat

en: %3d%% remaining to search
oc: %3d%% restants de cercar

en: Enable caret navigation?
oc: Activar la navigacion al cursor ?

en: _Enable
oc: _Activar

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
oc: Quichar F7 bascula la navigacion al cursor. Aquesta foncionalitat plaça un cursor bolegable per las paginas de tèxt, vos permet de vos desplaçar e de seleccionar lo tèxt al clavièr. Volètz activar la navigacion al cursor ?

en: Don't show this message again
oc: Mostrar pas mai aqueste messatge

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _View
oc: _Afichatge

en: _Go
oc: _Anar

en: _Bookmarks
oc: _Favorits

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Open…
oc: _Dobrir…

en: Open an existing document
oc: Dobrir un document existent

en: Op_en a Copy
oc: _Dobrir una còpia

en: Open a copy of the current document in a new window
oc: Dobrir una còpia del document actual dins una fenèstra novèla

en: Save a copy of the current document
oc: Enregistrar una còpia del document actual

en: Send _To...
oc: Mandar _a...

en: Send current document by mail, instant message...
oc: Mandar lo document actual via mail, messatjariá…

en: _Print…
oc: _Imprimir…

en: P_roperties
oc: P_ropietats

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: _Find…
oc: _Recercar…

en: Find a word or phrase in the document
oc: Recèrca un mot o una frasa dins lo document

en: Find Ne_xt
oc: Recercar lo se_guent

en: Find Pre_vious
oc: Recercar lo _precedent

en: T_oolbar
oc: B_arra d'espleches

en: Rotate _Left
oc: Pivotar cap a es_quèrra

en: Rotate _Right
oc: Pivotar cap a _drecha

en: Save Current Settings as _Default
oc: Se remembrar dels reglatges _actuals

en: _Reset Zoom
oc: _Reïnicializar lo zoom

en: _Reload
oc: _Recargar

en: Reload the document
oc: Recargar lo document

en: _Expand Window to Fit
oc: _Espandir la fenèstra per ajustar

en: Auto_scroll
oc: Des_filament automatic

en: _First Page
oc: _Primièra pagina

en: Go to the first page
oc: Anar a la primièra pagina

en: _Last Page
oc: _Darrièra pagina

en: Go to the last page
oc: Anar a la darrièra pagina

en: _Add Bookmark
oc: _Apondre un favorit

en: Add a bookmark for the current page
oc: Apondre un favorit per aquesta pagina

en: _Contents
oc: _Ensenhador

en: _About
oc: A _prepaus

en: Leave Fullscreen
oc: Quitar lo plen ecran

en: Leave fullscreen mode
oc: Quitar lo mòde plen ecran

en: Start Presentation
oc: Començar la presentacion

en: Start a presentation
oc: Començar una presentacion

en: _Toolbar
oc: _Barra d'espleches

en: Show or hide the toolbar
oc: Afichar/Amagar la barra d’aisinas

en: Side _Pane
oc: Panèl _lateral

en: Show or hide the side pane
oc: Afichar/amagar lo panèl lateral

en: _Continuous
oc: _Continú

en: Show the entire document
oc: Aficha lo document entièr

en: _Dual
oc: _Doble

en: Show two pages at once
oc: Aficha doas paginas a l'encòp

en: _Odd pages left
oc: _Paginas imparas

en: Show odd pages on the left in dual mode
oc: Mostrar las paginas imparas a man esquèrra en mòde doble

en: _Fullscreen
oc: _Plen ecran

en: Expand the window to fill the screen
oc: Agrandís la fenèstra per ocupar tot l'ecran

en: Pre_sentation
oc: Pre_sentacion

en: Run document as a presentation
oc: Aficha lo document coma una presentacion

en: Inverted _Colors
oc: Invertir las _colors

en: Show page contents with the colors inverted
oc: Aficha lo contengut de las paginas en inversant las colors

en: Caret _Navigation
oc: _Navigacion al cursor

en: Activate or disable caret-navigation
oc: Activar o desactivar la navigacion al cursor

en: _Open Link
oc: _Dobrir lo ligam

en: _Go To
oc: _Anar a

en: Open in New _Window
oc: Dobrir dins una _fenèstra novèla

en: _Copy Link Address
oc: Copiar l'_adreça del ligam

en: _Save Image As…
oc: _Enregistrar l'imatge jos…

en: Copy _Image
oc: Copiar l'_imatge

en: Annotation Properties…
oc: Proprietats d’anotacion…

en: Remove Annot…
oc: Suprimir anotacions…

en: _Open Attachment
oc: _Dobrir lo fichièr junt

en: _Save Attachment As…
oc: _Enregistrar lo fichièr junt jos…

en: Adjust the zoom level
oc: Ajustar lo nivèl de zoom

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Back
oc: Precedent

en: Move across visited pages
oc: Se desplaçar per las paginas visitadas

en: Send To
oc: Mandar a

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Zoom In
oc: Zoom avant

en: Zoom Out
oc: Zoom arrièr

en: Reset Zoom
oc: Reïnicializar lo zoom

en: Unable to launch external application.
oc: Dobertura impossibla d’una aplicacion extèrna.

en: Unable to open external link
oc: Dobertura impossibla d’un ligam extèrn

en: Couldn't find appropriate format to save image
oc: Impossible de trobar lo format apropriat per enregistrar l'imatge

en: The image could not be saved.
oc: Enregistrament impossible de l’imatge.

en: Save Image
oc: Enregistrar l'imatge

en: Unable to open attachment
oc: Dobertura impossibla del fichièr junt

en: The attachment could not be saved.
oc: Enregistrament impossible del fichièr junt.

en: Save Attachment
oc: Enregistrar lo fichièr junt

en: %s — Password Required
oc: %s — Senhal requerit

en: By extension
oc: Per extension

en: MATE Document Viewer
oc: Visualizaira de documents MATE

en: The page label of the document to display.
oc: L'etiqueta de la pagina del document d'afichar.

en: PAGE
oc: PAGINA

en: The page number of the document to display.
oc: Lo numèro de la pagina del document d'afichar.

en: NUMBER
oc: NUMÈRO

en: Run atril in fullscreen mode
oc: Executar atril en mòde plen ecran

en: Named destination to display.
oc: Destinacion nomada a mostrar.

en: Run atril in presentation mode
oc: Executar atril en mòde presentacion

en: Run atril as a previewer
oc: Executar atril pels apercebuts

en: The word or phrase to find in the document
oc: Lo mot o frasa a cercar dins lo document

en: STRING
oc: CADENA

en: [FILE…]
oc: [FICHIÈR…]
