atril 1.26.0 - en to pl translation catalogue (486 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania polecenia "%s" w celu dekompresji komiksu: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
pl: Wykonanie polecenia "%s" podczas dekompresowania komiksu się nie powiodło.

en: The command “%s” did not end normally.
pl: Polecenie "%s" nie zakończyło działania normalnie.

en: Not a comic book MIME type: %s
pl: To nie jest typ MIME komiksu: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
pl: Nie można znaleźć odpowiedniego polecenia do dekompresji tego typu komiksu

en: Unknown MIME Type
pl: Nieznany typ MIME

en: File corrupted
pl: Uszkodzony plik

en: No files in archive
pl: Nie odnaleziono plików w archiwum

en: No images found in archive %s
pl: Nie odnaleziono obrazów w archiwum %s

en: There was an error deleting “%s”.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania "%s".

en: Error %s
pl: Błąd %s

en: Comic Books
pl: Komiksy

en: DjVu document has incorrect format
pl: Dokument DjVu ma niepoprawny format

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
pl: Ten dokument jest złożony z kilku plików. Brak dostępu do jednego lub kilku z nich.

en: DjVu Documents
pl: Dokumenty DjVu

en: DVI document has incorrect format
pl: Dokument DVI ma niepoprawny format

en: DVI Documents
pl: Dokumenty DVI

en: unexpected EOF
pl: nieoczekiwany EOF

en: could not load font `%s'
pl: nie można wczytać czcionki "%s"

en: could not reload `%s'
pl: nie można wczytać ponownie "%s"

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
pl: %s: nieobsługiwany format DVI (wersja %u)

en: no pages selected
pl: nie wybrano żadnych stron

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
pl: %s: plik uszkodzony lub nie jest to plik DVI

en: %s: vf macro had errors
pl: %s: makro vf zawierało błędy

en: %s: stack not empty after vf macro
pl: %s: stos nie jest pusty po makro vf

en: %s: could not reopen file (%s)
pl: %s: nie można ponownie otworzyć pliku (%s)

en: %s: page %d out of range
pl: %s: strona %d poza zakresem

en: %s: bad offset at page %d
pl: %s: złe przesunięcie na stronie %d

en: stack not empty at end of page
pl: stos nie jest pusty na końcu strony

en: no default font set yet
pl: nie ustawiono jeszcze domyślnej czcionki

en: requested character %d does not exist in `%s'
pl: żądany znak %d nie istnieje w "%s"

en: enlarging stack
pl: powiększający stos

en: stack underflow
pl: niedomiar stosu

en: font %d is not defined
pl: czcionka %d nie jest określona

en: malformed special length
pl: zniekształcona długość specjalna

en: font %d is not defined in postamble
pl: czcionka %d nie jest określona w zakończeniu

en: unexpected opcode %d
pl: nieoczekiwany kod operacji %d

en: undefined opcode %d
pl: niezdefiniowany kod operacji %d

en: %s: no fonts defined
pl: %s: brak określonych czcionek

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
pl: %s: %d: [%s] żądane kodowanie "%s" nie pasuje do wektora "%s"

en: %s: could not load fontmap
pl: %s: nie można załadować mapy czcionek

en: %s: could not set as default encoding
pl: %s: nie można ustawić jako domyślnego kodowania

en: encoding vector `%s' is in use
pl: wektor kodowania "%s" jest używany

en: GF: invalid opcode %d in character %d
pl: GF: nieprawidłowy kod operacji %d w znaku %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
pl: (gf) znak %d: nieprawidłowy kod operacji %d

en: (gf) character %d has an incorrect bounding box
pl: (gf) znak %d ma nieprawidłową ramkę ograniczającą

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
pl: %s: zła suma kontrolna (oczekiwano %u, znaleziono %u)

en: %s: junk in postamble
pl: %s: śmieci w zakończeniu

en: %s: File corrupted, or not a GF file
pl: %s: plik uszkodzony lub nie jest to plik GF

en: invalid page specification `%s'
pl: nieprawidłowa specyfikacja strony "%s"

en: garbage after DVI page specification ignored
pl: śmieci po zignorowaniu specyfikacji strony DVI

en: more than 10 counters in page specification
pl: więcej niż 10 liczników w specyfikacji strony

en: garbage after TeX page specification ignored
pl: śmieci po zignorowaniu specyfikacji strony TeX

en: custom
pl: niestandardowe

en: Bad PK file: More bits than required
pl: Zły plik PK: więcej bitów niż potrzeba

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
pl: %s: niezgodność sumy kontrolnej (oczekiwano %u, otrzymano %u)

en: %s: unexpected preamble
pl: %s: nieoczekiwana preambuła

en: %s: unexpected charcode (%d)
pl: %s: nieoczekiwany kod znaku (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
pl: %s: nieoczekiwany koniec pliku (bez zakończenia)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
pl: nieprawidłowy plik PK! (śmieci w zakończeniu)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
pl: %s: plik uszkodzony lub nie jest to plik PK

en: %s: tried to pop top level layer
pl: %s: próbowano przebić warstwę najwyższego poziomu

en: %s: malformed value for key `%s'
pl: %s: źle sformułowana wartość klucza "%s"

en: %s: unknown key `%s' ignored
pl: %s: zignorowano nieznany klucz "%s"

en: %s: no argument for key `%s', using defaults
pl: %s: brak argumentu dla klucza "%s", używam wartości domyślnych

en: %s: argument `%s' ignored for key `%s'
pl: %s: zignorowano argument "%s" dla klucza "%s"

en: (t1) failed to reset device resolution
pl: (t1) nie udało się zresetować rozdzielczości urządzenia

en: %s: could not encode font
pl: %s: nie można zakodować czcionki

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
pl: %s: niezgodność sumy kontrolnej (otrzymano %u, oczekiwano %u)

en: %s: Error reading AFM data
pl: %s: błąd odczytu danych AFM

en: Warning: TFM file `%s' has suspicious size
pl: Ostrzeżenie: plik TFM "%s" ma podejrzany rozmiar

en: %s: font coding scheme truncated to 40 bytes
pl: %s: schemat kodowania czcionek obcięty do 40 bajtów

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
pl: %s: plik uszkodzony lub nie jest to plik TFM

en: (tt) %s: could not load face: %s
pl: (tt) %s: nie można wczytać odmiany: %s

en: (tt) %s: could not create face: %s
pl: (tt) %s: nie mozna utworzyć odmiany: %s

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
pl: (tt) %s: nie można utworzyć glifu: %s

en: (tt) %s: no acceptable map found, using #0
pl: (tt) %s: nie znaleziono akceptowalnej mapy, używam #0

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
pl: (tt) %s: nie można ustawić rozdzielczości: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
pl: (tt) %s: nie można ustawić rozmiaru punktu: %s

en: (tt) %s: could not load PS name table
pl: (tt) %s: nie można wczytać tabeli nazw PS

en: %s: no encoding vector found, expect bad output
pl: %s: nie znaleziono wektora kodowania, spodziewany zły wynik

en: (tt) %s: no font metric data
pl: (tt) %s: brak danych metrycznych czcionki

en: Ooops!
pl: Ups!

en: Aieeeee!!
pl: Aj!

en: Ouch!
pl: Auć!

en: Houston, we have a problem
pl: Houston, mamy problem

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
pl: 3... 2... 1... BUM!

en: I'm history
pl: Jestem historią

en: I'm going down
pl: Schodzę

en: I smell a rat
pl: Coś jest nie tak

en: Crashing
pl: Awaria

en: %s: Error:
pl: %s: Błąd:

en: Error
pl: Błąd

en: %s: Warning:
pl: %s: Ostrzeżenie:

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: %s: Fatal:
pl: %s: Krytyczne:

en: Fatal
pl: Krytyczne

en: out of memory allocating %u bytes
pl: za mało pamięci przy przydzielaniu %u bajtów

en: attempted to reallocate with zero size
pl: podjęto próbę ponownego przydziału z zerowym rozmiarem

en: failed to reallocate %u bytes
pl: nie udało się ponownie przydzielić %u bajtów

en: attempted to callocate 0 members
pl: próbowano wykonać calloc 0 członów

en: attempted to callocate %u members with size 0
pl: próbowano wykonać calloc %u członów z rozmiarem 0

en: failed to allocate %ux%u bytes
pl: nie udało się przydzielić %ux%u bajtów

en: attempted to free NULL pointer
pl: próbowano zwolnić wskaźnik NULL

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
pl: %s: niezgodność sumy kontrolnej (oczekiwano %u, otrzymano %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
pl: (vf) %s: nie można załadować czcionki "%s"

en: (vf) %s: unexpected character %d
pl: (vf) %s: nieoczekiwany znak %d

en: (vf) %s: character %d redefined
pl: (vf) %s: znak %d przedefiniowano

en: (vf) %s: no postamble
pl: (vf) %s: brak zakończenia

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
pl: %s: plik uszkodzony lub nie jest to plik VF.

en: Not an ePub document
pl: To nie dokument ePub

en: could not retrieve filename
pl: nie można pobrać nazwy pliku

en: could not open archive
pl: nie można otworzyć archiwum

en: could not extract archive
pl: nie można rozpakować archiwum

en: could not retrieve container file
pl: nie można pobrać pliku kontenera

en: could not open container file
pl: nie można otworzyć pliku kontenera

en: container file is corrupt
pl: plik kontenera jest uszkodzony

en: epub file is invalid or corrupt
pl: plik epub jest nieprawidłowy lub uszkodzony

en: epub file is corrupt, no container
pl: plik epub jest uszkodzony, brak kontenera

en: could not parse content manifest
pl: nie można zanalizować manifest zawartości

en: content file is invalid
pl: plik zawartości jest nieprawidłowy

en: epub file has no spine
pl: plik epub nie ma grzbietu

en: epub file has no manifest
pl: plik epub nie ma manifestu

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
pl: Nie można skonfigurować drzewa dokumentu do wczytania, brakuje kilku plików

en: epub Documents
pl: Dokumenty ePub

en: This work is in the Public Domain
pl: Ta praca znajduje się w domenie publicznej

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Unknown font type
pl: Nieznany typ czcionki

en: No name
pl: Bez nazwy

en: Embedded subset
pl: Osadzony podzestaw

en: Embedded
pl: Osadzone

en: Not embedded
pl: Niesadzone

en: PDF Documents
pl: Dokumenty PDF

en: Images
pl: Obrazy

en: Failed to load document “%s”
pl: Wczytanie dokumentu "%s" nie powiodło się

en: Failed to save document “%s”
pl: Zapisanie dokumentu "%s" nie powiodło się

en: PostScript Documents
pl: Dokumenty PostScript

en: Invalid document
pl: Nieprawidłowy dokument

en: Tiff Documents
pl: Dokumenty Tiff

en: XPS Documents
pl: Dokumenty XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
pl: Nie można zapisać załącznika "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
pl: Nie można otworzyć załącznika "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”
pl: Nie można otworzyć załącznika "%s"

en: File type %s (%s) is not supported
pl: Plik typu %s (%s) nie jest obsługiwany

en: All Documents
pl: Wszystkie dokumenty

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Failed to create a temporary file: %s
pl: Utworzenie pliku tymczasowego się nie powiodło: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
pl: Utworzenie katalogu tymczasowego się nie powiodło: %s

en: File is not a valid .desktop file
pl: Plik nie jest prawidłowym plikiem .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
pl: Nierozpoznany plik .desktop w wersji "%s"

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: Application does not accept documents on command line
pl: Program nie akceptuje dokumentów w wierszu poleceń

en: Unrecognized launch option: %d
pl: Nierozpoznana opcja startowa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
pl: Nie można przekazać adresów URI dokumentów do wpisu .desktop "Type=Link"

en: Not a launchable item
pl: Nie można uruchomić elementu

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Specify file containing saved configuration
pl: Określa plik zawierający zapisaną konfigurację

en: FILE
pl: PLIK

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Session management options:
pl: Opcje zarządzania sesją:

en: Show session management options
pl: Wyświetla opcje zarządzania sesją

en: Show “_%s”
pl: Wyświetl "_%s"

en: _Move on Toolbar
pl: _Przesuń na pasku narzędziowym

en: Move the selected item on the toolbar
pl: Przesuwa zaznaczony obiekt na pasku narzędziowym

en: _Remove from Toolbar
pl: _Usuń z paska narzędziowego

en: Remove the selected item from the toolbar
pl: Usuwa zaznaczony obiekt z paska narzędziowego

en: _Delete Toolbar
pl: _Usuń pasek narzędziowy

en: Remove the selected toolbar
pl: _Przesuń zaznaczony pasek narzędziowy

en: Fit Page
pl: Dopasuj stronę

en: Fit Width
pl: Dopasuj do szerokości

en: Expand Window to Fit
pl: Rozszerz okno w celu dopasowania

en: Atril Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
pl: Przeglądarka dokumentów dla środowiska MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
pl: Atril jest prostą wielostronicową przeglądarką dokumentów. Może wyświetlać oraz drukować pliki PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF), jak również pliki archiwa komików. Gdy obsługiwany dokument na to pozwala, program umożliwia wyszukiwanie tekstu, kopiowanie do schowka, nawigację po hiperłączach, oraz nawigację po zakładkach.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
pl: Atril jest forkiem Evince'a i częścią środowiska MATE Desktop Environment. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MATE i Atril, odwiedź stronę główną projektu.

en: Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów

en: View multi-page documents
pl: Wyświetlanie wielostronicowych dokumentów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
pl: MATE;dokument;przeglądarka;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;komiksy;

en: Override document restrictions
pl: Ignoruj ograniczenia dokumentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
pl: Ignoruj ograniczenia dokumentu, takie jak ograniczenie kopiowania lub drukowania.

en: Automatically reload the document
pl: Automatyczne ponownie wczytywanie dokumentu

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
pl: Automatyczne przeładowanie pliku po jego modyfikacji.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
pl: Adres URI katalogu ostatnio używanego do otwarcia lub zapisania dokumentu.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
pl: Adres URI katalogu ostatnio używanego do zapisania obrazu.

en: Page cache size in MiB
pl: Rozmiar bufora strony w MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
pl: Maksymalny rozmiar, który będzie używany do buforowania wyświetlanych stron, ogranicza maksymalny poziom powiększenia.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
pl: Wyświetlanie pytania o potwierdzenie, czy użytkownik chce aktywować nawigację karetki.

en: Delete the temporary file
pl: Usuwa plik tymczasowy

en: Print settings file
pl: Drukuje plik ustawień

en: MATE Document Previewer
pl: Przeglądarka podglądu dokumentów środowiska MATE

en: Failed to print document
pl: Wydrukowanie dokumentu się nie powiodło

en: The selected printer '%s' could not be found
pl: Nie można odnaleźć wybranej drukarki "%s"

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Previous Page
pl: Poprzednia _strona

en: Go to the previous page
pl: Przechodzi do poprzedniej strony

en: _Next Page
pl: _Następna strona

en: Go to the next page
pl: Przechodzi do następnej strony

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Enlarge the document
pl: Powiększa widok dokumentu

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Shrink the document
pl: Zmniejsza widok dokumentu

en: Reset zoom to 100%
pl: Przywróć powiększenie do 100%

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print this document
pl: Drukuje bieżący dokument

en: Fit Pa_ge
pl: _Dopasuj stronę

en: Make the current document fill the window
pl: Dopasowuje rozmiar dokumentu do rozmiaru okna

en: Fit _Width
pl: Dopasuj do _szerokości

en: Make the current document fill the window width
pl: Dopasowuje szerokość dokumentu do szerokości okna

en: Page
pl: Strona

en: Select Page
pl: Wybiera stronę

en: Document
pl: Dokument

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Author:
pl: Autor:

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Producer:
pl: Producent:

en: Creator:
pl: Twórca:

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Modified:
pl: Zmodyfikowano:

en: Number of Pages:
pl: Liczba stron:

en: Optimized:
pl: Optymalizacja:

en: Security:
pl: Zabezpieczenia:

en: Paper Size:
pl: Rozmiar papieru:

en: None
pl: Brak

en: %.2f × %.2f inch
pl: %.2f × %.2f cali

en: %s, Portrait (%s)
pl: %s, pionowo (%s)

en: %s, Landscape (%s)
pl: %s, poziomo (%s)

en: Atril properties
pl: Właściwości Atril

en: Shows details for Atril documents
pl: Wyświetla szczegóły dla dokumentów Atril

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
pl: Prawa autorskie (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Prawa autorskie (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>.
    Prawa autorskie (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Prawa autorskie (C) 2005 Red Hat, Inc
    Prawa autorskie (C) 2012–2021 programiści MATE

en: (%d of %d)
pl: (%d z %d)

en: of %d
pl: z %d

en: Preparing to print…
pl: Przygotowywanie do wydruku…

en: Finishing…
pl: Kończenie…

en: Printing page %d of %d…
pl: Drukowanie strony %d z %d…

en: Printing is not supported on this printer.
pl: Drukowanie na tej drukarce nie jest obsługiwane.

en: Invalid page selection
pl: Nieprawidłowy wybór strony

en: Your print range selection does not include any pages
pl: Wybór zakresu wydruku nie zawiera żadnej strony

en: Page Scaling:
pl: Skalowanie strony:

en: Shrink to Printable Area
pl: Zmniejszenie do drukowalnego obszaru

en: Fit to Printable Area
pl: Dopasowanie do drukowalnego obszaru

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
pl: Skalowanie stron dokumentu, aby pasowały do wybranej strony drukarki. Proszę wybrać jedną opcję z poniższych:
    
    • "Brak": żadne skalowanie strony nie będzie wykonywane.
    
    • "Zmniejszenie do drukowalnego obszaru": strony dokumentu większe niż obszar drukowalny będą zmniejszane, aby pasować do drukowalnego obszaru stron drukarki.
    
    • "Dopasowanie do drukowalnego obszaru": strony dokumentów będą powiększane lub zmniejszane, aby dopasować do obszaru drukowalnego stron drukarki.

en: Auto Rotate and Center
pl: Automatyczne obracanie i wyśrodkowanie

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
pl: Obraca układ strony drukarki każdej strony na pasujący do układu stron dokumentu. Strony dokumentu będą wyśrodkowane na stronie drukarki.

en: Select page size using document page size
pl: Wybór rozmiaru strony na podstawie rozmiaru stron dokumentu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
pl: Kiedy jest włączone, każda strona będzie drukowana na tym samym rozmiarze papieru, który używają strony dokumentu.

en: Page Handling
pl: Obsługa stron

en: Failed to render page %d
pl: Nie udało się wyrenderować strony %d

en: Failed to print page %d: %s
pl: Wydrukowanie strony %d się nie powiodło: %s

en: Scroll Up
pl: Przewinięcie w górę

en: Scroll Down
pl: Przewinięcie w dół

en: Scroll View Up
pl: Przewinięcie widoku w górę

en: Scroll View Down
pl: Przewinięcie widoku w dół

en: Document View
pl: Widok dokumentów

en: Jump to page:
pl: Przejdź do strony:

en: End of presentation. Click to exit.
pl: Koniec prezentacji. Kliknięcie zamknie okno.

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page
pl: Przejdź do strony

en: Find
pl: Znajdź

en: Go to page %s
pl: Przejdź do strony %s

en: Go to %s on file “%s”
pl: Przejdź do %s z pliku "%s"

en: Go to file “%s”
pl: Przejdź do pliku "%s"

en: Launch %s
pl: Uruchom %s

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Find previous occurrence of the search string
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie szukanego napisu

en: Find next occurrence of the search string
pl: Wyszukuje następne wystąpienie szukanego napisu

en: Case Sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Toggle case sensitive search
pl: Włącza rozróżnianie wielkości liter przy wyszukiwaniu

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Note
pl: Notatka

en: Comment
pl: Komentarz

en: Key
pl: Klucz

en: Help
pl: Pomoc

en: New Paragraph
pl: Nowy akapit

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Cross
pl: Krzyżyk

en: Circle
pl: Kółko

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Annotation Properties
pl: Właściwości adnotacji

en: Color:
pl: Kolor:

en: Style:
pl: Styl:

en: Transparent
pl: Przezroczysty

en: Opaque
pl: Nieprzezroczysty

en: Initial window state:
pl: Początkowy stan okna:

en: Open
pl: Otwórz

en: Close
pl: Zamknij

en: Password for document %s
pl: Hasło dla dokumentu %s

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Open a recently used document
pl: Otwiera ostatnio używany dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
pl: Ten dokument jest zablokowany, jego otwarcie wymaga wprowadzenia poprawnego hasła.

en: _Unlock Document
pl: Odblok_uj dokument

en: Enter password
pl: Proszę wprowadzić hasło

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
pl: Dokument "%s" jest zablokowany, jego otwarcie wymaga wprowadzenia hasła.

en: Password required
pl: Wymagane hasło

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Forget password _immediately
pl: _Bez zapamiętania hasła

en: Remember password until you _log out
pl: _Zapamiętanie hasła do wylogowania

en: Remember _forever
pl: Z_apamiętanie na zawsze

en: Properties
pl: Właściwości

en: General
pl: Ogólne

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Document License
pl: Licencja dokumentu

en: Font
pl: Czcionka

en: Gathering font information… %3d%%
pl: Zbieranie informacji o czcionce… %3d%%

en: Usage terms
pl: Warunki używania

en: Text License
pl: Tekst licencji

en: Further Information
pl: Więcej informacji

en: Hide sidebar
pl: Ukryj pasek boczny

en: Add
pl: Dodawanie

en: Add text annotation
pl: Dodanie adnotacji tekstowej

en: Document contains no annotations
pl: Dokument nie zawiera adnotacji

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Annotations
pl: Adnotacje

en: Attachments
pl: Załączniki

en: _Open Bookmark
pl: _Otwórz zakładkę

en: _Rename Bookmark
pl: _Zmień nazwę zakładki

en: _Remove Bookmark
pl: _Usuń zakładkę

en: Page %s
pl: Strona %s

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Layers
pl: Warstwy

en: Print…
pl: Wydrukuj…

en: Index
pl: Indeks

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Page %s — %s
pl: Strona %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
pl: Nie można użyć tryb prezentacji z dokumentami w formacie ePub, zamiast tego użyj trybu pełnoekranowego.

en: The document contains no pages
pl: Dokument nie zawiera stron

en: The document contains only empty pages
pl: Dokument zawiera tylko puste strony

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
pl: Tryb prezentacji nie jest obsługiwany dla dokumentów ePub.

en: Unable to open document
pl: Nie można otworzyć dokumentu

en: Loading document from “%s”
pl: Wczytywanie dokumentu z "%s"

en: Downloading document (%d%%)
pl: Pobieranie dokumentu (%d%%)

en: Failed to load remote file.
pl: Wczytanie zdalnego pliku się nie powiodło.

en: Reloading document from %s
pl: Ponowne wczytywanie dokumentu z %s

en: Failed to reload document.
pl: Ponowne wczytanie dokumentu się nie powiodło.

en: Open Document
pl: Otwarcie dokumentu

en: Saving document to %s
pl: Zapisywanie dokumentu do %s

en: Saving attachment to %s
pl: Zapisywanie załącznika do %s

en: Saving image to %s
pl: Zapisywanie obrazu do %s

en: The file could not be saved as “%s”.
pl: Nie można zapisać pliku jako "%s".

en: Uploading document (%d%%)
pl: Wysyłanie dokumentu (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
pl: Wysyłanie załącznika (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
pl: Wysyłanie obrazu (%d%%)

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Could not send current document
pl: Nie można było przesłać bieżącego dokumentu

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
pl[0]: %lu oczekujące zadanie w kolejce
pl[1]: %lu oczekujące zadania w kolejce
pl[2]: %lu oczekujących zadań w kolejce
pl[3]: %lu oczekujących zadań w kolejce

en: Printing job “%s”
pl: Drukowanie zadania "%s"

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
pl: Dokument zawiera pola formularza, które zostały wypełnione. Jeśli kopia nie zostanie zapisana, to zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
pl: Dokument zawiera nowe lub zmienione adnotacje. Jeśli kopia nie zostanie zapisana, to zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
pl: Zapisać kopię dokumentu "%s" przed zamknięciem?

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: _Save As…
pl: _Zapisz jako...

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
pl: Poczekać na ukończenie zadania wydruku "%s" przed zamknięciem?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
pl[0]: Aktywne jest %d zadanie drukowania. Poczekać na zakończenie drukowania przed zamknięciem?
pl[1]: Aktywne są %d zadania drukowania. Poczekać na zakończenie drukowania przed zamknięciem?
pl[2]: Aktywnych jest %d zadań drukowania. Poczekać na zakończenie drukowania przed zamknięciem?
pl[3]: Aktywnych jest %d zadań drukowania. Poczekać na zakończenie drukowania przed zamknięciem?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
pl: Zamknięcie okna spowoduje anulowanie wydruku oczekujących zadań.

en: Cancel _print and Close
pl: Anuluj _drukowanie i zamknij

en: Close _after Printing
pl: _Zamknij po wydrukowaniu

en: Running in presentation mode
pl: Praca w trybie prezentacji

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
pl: Tryb prezentacji nie jest obsługiwany dla dokumentów ePub

en: Toolbar Editor
pl: Edytor paska narzędziowego

en: There was an error displaying help
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
pl: Atril to prosta przeglądarka wielostronicowych dokumentów
    używająca SyncTex %s oraz %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
pl: Atril to prosta przeglądarka wielostronicowych dokumentów.

en: MATE Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji MATE

en: GNOME Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji GNOME

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program Atril jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program Atril rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
pl: Wraz z programem Atril powinna być dostarczona także kopia Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Atril Document Viewer
pl: O programie Przeglądarka dokumentów Atril

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1996–2009 autorzy Evince
    Prawa autorskie © 2012–2021 programiści MATE

en: %d found on this page | %d found on this page
pl[0]: %d znaleziono na tej stronie
pl[1]: %d znalezione na tej stronie
pl[2]: %d znalezionych na tej stronie
pl[3]: %d znalezionych na tej stronie

en: Not found
pl: Nie odnaleziono

en: %3d%% remaining to search
pl: %3d%% pozostałych do przeszukania

en: Enable caret navigation?
pl: Włączyć nawigację karetki?

en: _Enable
pl: _Włącz

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
pl: Wciśnięcie F7 przełącza nawigację karetki. Ta opcja ustawia przemieszczalny kursor w zawartości dokumentu, umożliwiając Ci przemieszczanie się i zaznaczanie tekstu za pomocą klawiatury. Czy chcesz włączyć nawigację karetki?

en: Don't show this message again
pl: Nie pokazuj ponownie tej wiadomości

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Go
pl: _Przejdź

en: _Bookmarks
pl: Zakła_dki

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Open…
pl: _Otwórz…

en: Open an existing document
pl: Otwiera istniejący dokument

en: Op_en a Copy
pl: Otwórz _kopię

en: Open a copy of the current document in a new window
pl: Otwiera kopię bieżącego dokumentu w nowym oknie

en: Save a copy of the current document
pl: Zapisuje kopię bieżącego dokumentu

en: Send _To...
pl: Wyślij _do...

en: Send current document by mail, instant message...
pl: Prześlij bieżący dokument poprzez e-mail, komunikator...

en: _Print…
pl: Wy_drukuj…

en: P_roperties
pl: Wł_aściwości

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: _Find…
pl: _Znajdź…

en: Find a word or phrase in the document
pl: Wyszukuje w dokumencie podane słowo lub wyrażenie

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź _następne

en: Find Pre_vious
pl: Znajdź p_oprzednie

en: T_oolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Rotate _Left
pl: Obróć w _lewo

en: Rotate _Right
pl: Obróć w p_rawo

en: Save Current Settings as _Default
pl: Zapisz bieżące ustawienia jako _domyślne

en: _Reset Zoom
pl: _Przywróć powiększenie

en: _Reload
pl: Wczy_taj ponownie

en: Reload the document
pl: Wczytuje ponownie bieżący dokument

en: _Expand Window to Fit
pl: _Rozszerz okno w celu dopasowania

en: Auto_scroll
pl: _Automatyczne przewijanie

en: _First Page
pl: Pie_rwsza strona

en: Go to the first page
pl: Przechodzi do pierwszej strony

en: _Last Page
pl: _Ostatnia strona

en: Go to the last page
pl: Przechodzi do ostatniej strony

en: _Add Bookmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: Add a bookmark for the current page
pl: Dodaj zakładkę do bieżącej strony

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _About
pl: _O programie

en: Leave Fullscreen
pl: Opuść tryb pełnoekranowy

en: Leave fullscreen mode
pl: Opuszcza tryb pełnoekranowy

en: Start Presentation
pl: Wyświetl prezentację

en: Start a presentation
pl: Wyświetla prezentację

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Show or hide the toolbar
pl: Wyświetla lub ukrywa pasek narzędziowy

en: Side _Pane
pl: Panel _boczny

en: Show or hide the side pane
pl: Wyświetla lub ukrywa panel boczny

en: _Continuous
pl: _Ciągły

en: Show the entire document
pl: Wyświetla cały dokument

en: _Dual
pl: Po_dwójny

en: Show two pages at once
pl: Wyświetlaj dwie strony naraz

en: _Odd pages left
pl: _Nieparzyste strony po lewej

en: Show odd pages on the left in dual mode
pl: Wyświetl nieparzyste strony po dwie na lewo

en: _Fullscreen
pl: Pełny _ekran

en: Expand the window to fill the screen
pl: Wyświetla dokument w trybie pełnoekranowym

en: Pre_sentation
pl: Pre_zentacja

en: Run document as a presentation
pl: Wyświetla dokument jako prezentację

en: Inverted _Colors
pl: Odwrócone _kolory

en: Show page contents with the colors inverted
pl: Wyświetla zawartość strony z odwróconymi kolorami

en: Caret _Navigation
pl: _Nawigacja karetki

en: Activate or disable caret-navigation
pl: Włącz lub wyłącz nawigację karetki

en: _Open Link
pl: _Otwórz odnośnik

en: _Go To
pl: _Przejdź do

en: Open in New _Window
pl: Ot_wórz w nowym oknie

en: _Copy Link Address
pl: _Skopiuj adres odnośnika

en: _Save Image As…
pl: _Zapisz obraz jako…

en: Copy _Image
pl: Skopiuj _obraz

en: Annotation Properties…
pl: Właściwości adnotacji…

en: Remove Annot…
pl: Usuń przypis…

en: _Open Attachment
pl: _Otwórz załącznik

en: _Save Attachment As…
pl: Zapi_sz załącznik jako…

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Adjust the zoom level
pl: Dostosowuje powiększenie dokumentu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Back
pl: Wstecz

en: Move across visited pages
pl: Przechodzi pomiędzy odwiedzonymi stronami

en: Send To
pl: Wyślij do

en: Previous
pl: Poprzednia

en: Next
pl: Następna

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Reset Zoom
pl: Przywróć powiększenie

en: Unable to launch external application.
pl: Nie można uruchomić zewnętrznego programu.

en: Unable to open external link
pl: Nie można otworzyć zewnętrznego odnośnika

en: Couldn't find appropriate format to save image
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego formatu, aby zapisać obraz

en: The image could not be saved.
pl: Nie można zapisać obrazu.

en: Save Image
pl: Zapis obrazu

en: Unable to open attachment
pl: Nie można otworzyć załącznika

en: The attachment could not be saved.
pl: Nie można zapisać załącznika.

en: Save Attachment
pl: Zapis załącznika

en: %s — Password Required
pl: %s — wymagane hasło

en: By extension
pl: Wg rozszerzenia

en: MATE Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów dla środowiska MATE

en: The page label of the document to display.
pl: Etykieta strony dokumentu do wyświetlenia.

en: PAGE
pl: STRONA

en: The page number of the document to display.
pl: Numer strony dokumentu do wyświetlenia.

en: NUMBER
pl: NUMER

en: Run atril in fullscreen mode
pl: Uruchamia program Atril w trybie pełnoekranowym

en: Named destination to display.
pl: Nazwane miejsce docelowe do wyświetlenia.

en: Run atril in presentation mode
pl: Uruchamia program Atril w trybie prezentacji

en: Run atril as a previewer
pl: Uruchamia program Atril w trybie podglądu

en: The word or phrase to find in the document
pl: Słowo lub wyrażenie do wyszukania w dokumencie

en: STRING
pl: CIĄG

en: [FILE…]
pl: [PLIK…]
