atril 1.26.0 - en to sl translation catalogue (445 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
sl: Napaka pri zaganjanju ukaza »%s« za razširjanje stripa: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
sl: Ukaz “%s” je spodletel pri razširjanju stripa.

en: The command “%s” did not end normally.
sl: Ukaz “%s” se ni uspešno zaključil.

en: Not a comic book MIME type: %s
sl: Ni MIME vrsta stripa: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
sl: Ni mogoče najti ustreznega ukaza za razširjanje te vrste stripa.

en: Unknown MIME Type
sl: Neznana vrsta MIME

en: File corrupted
sl: Pokvarjena datoteka

en: No files in archive
sl: V arhivu ni datotek.

en: No images found in archive %s
sl: V arhivu %s ni slik

en: There was an error deleting “%s”.
sl: Med brisanjem “%s” je prišlo do napake.

en: Error %s
sl: Napaka %s

en: Comic Books
sl: Stripi

en: DjVu document has incorrect format
sl: Dokument DjVu ima nepravilen zapis

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sl: Dokument je sestavljen iz več datotek. Dostop do ene ali več teh datotek ni mogoč.

en: DjVu Documents
sl: Dokumenti DjVu

en: DVI document has incorrect format
sl: Dokument DVI ima nepravilen zapis

en: DVI Documents
sl: Dokumenti DVI

en: unexpected EOF
sl: nepričakovan konec datoteke (EOF)

en: could not load font `%s'
sl: ni bilo mogoče naložiti pisave `%s'

en: could not reload `%s'
sl: nisem mogel ponovno naložiti  `%s'

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
sl: %s: nepodprt DVI format (različica %u)

en: no pages selected
sl: ni zbranih strani

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
sl: %s: Daoteka je pokvarjena ali pa ni DVI datoteka

en: %s: vf macro had errors
sl: %s: vf makro ima napake

en: %s: stack not empty after vf macro
sl: %s: sklad ni prazen po vf makuo

en: %s: could not reopen file (%s)
sl: %s: ni mogel ponovno odpreti datoteke (%s)

en: %s: page %d out of range
sl: %s: stran %d je izven obsega

en: %s: bad offset at page %d
sl: %s: napačen odmik na strani %d

en: stack not empty at end of page
sl: sklad ni prazen na koncu strani

en: no default font set yet
sl: Privzeta pisava še ni nastavljena

en: requested character %d does not exist in `%s'
sl: zahtevani znak %d ne obstaja v `%s'

en: enlarging stack
sl: večanje sklada

en: font %d is not defined
sl: pisava %d ni definirana

en: malformed special length
sl: nepravilno oblikovana posebna dolžina

en: font %d is not defined in postamble
sl: pisava %dni definirana v zaglavju

en: unexpected opcode %d
sl: nepričakovana operacijska koda %d

en: undefined opcode %d
sl: nedefinirana operacijska koda %d

en: %s: no fonts defined
sl: %s: ni definiranih pisav

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
sl: %s: %d: [%s]zahteva kodiranje `%s' ne ustreza vektorju `%s'

en: %s: could not load fontmap
sl: %s: mape s pisavami ni bilo mogoče naložiti

en: %s: could not set as default encoding
sl: %s: ni bilo mogoče določiti kot privzeto kodiranje

en: encoding vector `%s' is in use
sl: vektor kodiranja `%s' je v rabi

en: GF: invalid opcode %d in character %d
sl: GF: napačna operacijska koda %d v znaku %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
sl: (gf) znak %d: napačna operacijska koda %d

en: %s: File corrupted, or not a GF file
sl: %s: datoteka je okvarjena ali pa ni datoteka GF.

en: %s: unexpected charcode (%d)
sl: %s: nepričakovana koda znaka (%d)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
sl: %s: datoteka je okvarjena ali pa ni datoteka PK.

en: %s: could not encode font
sl: %s: pisave ni možno kodirati

en: %s: Error reading AFM data
sl: %s: napaka pri branju podatkov AFM

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
sl: %s: datoteka je okvarjena ali pa ni datoteka TFM.

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
sl: (tt) %s: ni mogoče naložiti reliefne brazde: %s

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
sl: (tt) %s: ni mogoče nastaviti ločljivosti: %s

en: Ooops!
sl: Ups!

en: Houston, we have a problem
sl: Houston, imamo problem

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
sl: 3, 2, 1 ,.. BUM!

en: Crashing
sl: Sesutje v teku

en: %s: Error:
sl: %s: Napaka:

en: Error
sl: Napaka

en: %s: Warning:
sl: %s: Opozorilo:

en: Warning
sl: Opozorilo

en: %s: Fatal:
sl: %s: Usodno:

en: Fatal
sl: Usodno

en: attempted to free NULL pointer
sl: poskus sprostitve kazalca NULL

en: (vf) %s: could not load font `%s'
sl: (vf) %s: ni bilo mogoče naložiti pisave »%s«

en: (vf) %s: unexpected character %d
sl: (vf) %s: nepričakovan znak %d

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
sl: %s: datoteka je okvarjena ali pa ni datoteka VF.

en: Not an ePub document
sl: Ni dokument ePub

en: could not retrieve filename
sl: Nisem mogel pridobiti datoteke

en: could not open archive
sl: Ne morem odpreti arhiva

en: could not extract archive
sl: Ne morem razširiti arhiva

en: could not retrieve container file
sl: Ne morem pridobiti meta datoteke

en: could not open container file
sl: Ne morem odpreti meta datoteko

en: container file is corrupt
sl: datoteka zabojnika je okvarjena

en: epub file is invalid or corrupt
sl: epub datoteka je neveljavna ali pokvarjena

en: epub file is corrupt, no container
sl: epub datoteka je okvarjena

en: could not parse content manifest
sl: nisem mogel razčleniti vsebine manifesta

en: content file is invalid
sl: Vsebinska datoteka je neveljavna.

en: epub file has no spine
sl: epub datoteka nima hrbtenice

en: epub file has no manifest
sl: epub datoteka nima manifesta

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
sl: Nisem mogel vzpostaviti drevesne strukture za nalaganje, ker manjkajo nekatere datoteke

en: epub Documents
sl: Dokumenti epub

en: This work is in the Public Domain
sl: Projekt je v javni lasti

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Type 1C (CID)
sl: Vrsta 1C (CID)

en: Unknown font type
sl: Neznana vrsta pisave

en: No name
sl: Brez imena

en: Embedded subset
sl: Vgrajeni pod-nabor

en: Embedded
sl: Vgrajeno

en: Not embedded
sl: Ni vgrajeno

en: PDF Documents
sl: Dokumenti PDF

en: Images
sl: Slike

en: Failed to load document “%s”
sl: Nalaganje dokumenta "%s" je spodletelo

en: Failed to save document “%s”
sl: Napaka med shranjevanjem dokumenta “%s”

en: PostScript Documents
sl: Dokumenti PostScript

en: Invalid document
sl: Neveljaven dokument

en: Tiff Documents
sl: Tiff dokumenti

en: XPS Documents
sl: XPS dokumenti

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
sl: Ni mogoče shraniti priloge "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
sl: Ni mogoče odpreti priloge "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”
sl: Ni mogoče odpreti priloge "%s"

en: File type %s (%s) is not supported
sl: Vrsta datoteke %s (%s) ni podprta

en: All Documents
sl: Vsi dokumenti

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Failed to create a temporary file: %s
sl: Ustvarjenje začasne datoteke je spodletelo: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sl: Ustvarjenje začasne mape je spodletelo: %s

en: File is not a valid .desktop file
sl: Datoteka ni veljavna .datoteka namizja

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sl: Neprepoznana različica datoteke namizja '%s'

en: Starting %s
sl: Začenjanje %s

en: Application does not accept documents on command line
sl: Program ne sprejme dokumentov v ukazni vrstici

en: Unrecognized launch option: %d
sl: Neprepoznana možnost zagona: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sl: Ni mogoče poslati naslovov URI dokumenta na vnos namizja 'Vrsta=Povezava'

en: Not a launchable item
sl: Predmet ni izvedljiv

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Specify file containing saved configuration
sl: Navaja datoteko s shranjenimi nastavitvami

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: Session management options:
sl: Možnosti upravljanja seje:

en: Show session management options
sl: Pokaži možnosti upravljanja seje

en: Show “_%s”
sl: Pokaži "_%s"

en: _Move on Toolbar
sl: _Premakni na orodni vrstici

en: Move the selected item on the toolbar
sl: Premakne izbrani predmet na orodni vrstici

en: _Remove from Toolbar
sl: _Odstrani iz orodne vrstice

en: Remove the selected item from the toolbar
sl: Odstrani izbrani predmet iz orodne vrstice

en: _Delete Toolbar
sl: _Izbriši orodno vrstico

en: Remove the selected toolbar
sl: Odstrani izbrano orodno vrstico

en: Separator
sl: Ločilnik

en: Fit Page
sl: Prilagodi strani

en: Fit Width
sl: Prilagodi širini

en: Expand Window to Fit
sl: Razširi okno, da se prilega

en: Atril Document Viewer
sl: Atril pregledovalnik dokumentov

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
sl: Pregledovalnik dokumentov za namizno okolje MATE

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
sl: Atril je preprost pregledovalnik več-stranskih dokumentov. Lahko prikaže in natisne datotee PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS in Portable Document Format (PDF), kot tudi datoteke z arhivi stripov. če dokument to podpira, omogoča tudi iskanje teksta, kopiranje teksta na odložišče, navigacijo preko hiperteksta in zaznamke v kazalu vsebine.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
sl: Atril je priredba programa Evince in je del MATE namiznega okolja. Če želite izvedeti več o MATE in Atrilu, obiščite domačo stran projekta.

en: Document Viewer
sl: Pregledovalnik dokumentov

en: View multi-page documents
sl: Poglejte večstranske dokumente

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
sl: MATE;dokumenti;pregledovalnik;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;stripi;

en: Override document restrictions
sl: Prepiši omejitve dokumenta

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sl: Prepiši omejitve dokumenta, kot sta omejitev kopiranja ali tiskanja.

en: Automatically reload the document
sl: Samodejno ponovno naloži dokument

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
sl: Ali se dokument samodejno osveži pri spremembi dokumenta.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
sl: URI povezava mape, ki je bila nazadnje uporabljena za odpiranje ali shranjevanje dokumenta.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
sl: URI povezava mape, ki je bila nazadnje uproabljena za shranjevanje slike.

en: Page cache size in MiB
sl: Velikost predpomnilnika v MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sl: Največja velikost, ki bo uporabljena za medpomnilnik izrisanih strani. Omeji največjo stopnjo povečave.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sl: Prikaži dialog za potrditev, da uporabnik želi vklopiti navigacijo z brskalko.

en: Delete the temporary file
sl: Izbriši začasno datoteko

en: Print settings file
sl: Natisni datoteko nastavitev

en: MATE Document Previewer
sl: Pregledovalnik dokumentov za MATE

en: Failed to print document
sl: Tiskanje dokumenta ni uspelo

en: The selected printer '%s' could not be found
sl: Izbranega tiskalnika '%s' ni mogoče najti

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Previous Page
sl: _Predhodna stran

en: Go to the previous page
sl: Pojdi na predhodno stran

en: _Next Page
sl: _Naslednja stran

en: Go to the next page
sl: Pojdi na naslednjo stran

en: Zoom _In
sl: _Približaj

en: Enlarge the document
sl: Povečaj dokument

en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

en: Shrink the document
sl: Skrči dokument

en: Reset zoom to 100%
sl: Ponastavi povečavo na 100%

en: Print
sl: Natisni

en: Print this document
sl: Natisni dokument

en: Fit Pa_ge
sl: Prilagodi Stra_ni

en: Make the current document fill the window
sl: Razširi trenutni dokument, da zapolni okno

en: Fit _Width
sl: Prilagodi_Širini

en: Make the current document fill the window width
sl: Razširi trenutni dokument, da zapolni širino okna

en: Page
sl: Stran

en: Select Page
sl: Izberi stran

en: Document
sl: Dokument

en: Title:
sl: Naslov:

en: Location:
sl: Mesto:

en: Subject:
sl: Zadeva:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Keywords:
sl: Ključne besede:

en: Producer:
sl: Producent:

en: Creator:
sl: Ustvarjalec:

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Modified:
sl: Spremenjeno:

en: Number of Pages:
sl: Število strani:

en: Optimized:
sl: Optimirano:

en: Format:
sl: Oblika:

en: Security:
sl: Varnost:

en: Paper Size:
sl: Velikost papirja:

en: None
sl: Brez

en: %s, Portrait (%s)
sl: %s, pokončno (%s)

en: %s, Landscape (%s)
sl: %s, ležeče (%s)

en: Atril properties
sl: Atril lastnosti

en: Shows details for Atril documents
sl: Pokaži podrobnosti za Atril dokumente

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
sl: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 razvijalci MATE

en: (%d of %d)
sl: (%d od %d)

en: of %d
sl: od %d

en: Preparing to print…
sl: Priprava na tiskanje ...

en: Finishing…
sl: Zaključevanje ...

en: Printing page %d of %d…
sl: Tiskanje strani %d od %d ...

en: Printing is not supported on this printer.
sl: Tiskanje na tem tiskalniku ni podprto.

en: Invalid page selection
sl: Neveljaven izbor strani

en: Your print range selection does not include any pages
sl: Območje tiskanja ne vključuje nobene strani

en: Page Scaling:
sl: Prilagajanje velikosti strani:

en: Shrink to Printable Area
sl: Skrči na območje tiskanja

en: Fit to Printable Area
sl: Prilagodi velikosti tiskanja

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sl: Prilagajanje velikosti dokumenta tiskalniku. Izberite naslednje vrednosti:
    
    • "Brez": strani ne bodo prilagojene tiskanju.
    
    • "Skrči na območje tiskanja": strani dokumenta, ki so večje od območja tiskanja, bodo pomanjšane na zahtevano velikost.
    
    • "Prilagodi velikosti tiskanja": strani dokumenta so povečane ali pomanjšane glede na območje tiskanja.

en: Auto Rotate and Center
sl: Samodejno zavrti in usredini

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sl: Zavrti postavitev vsake natisnjene strani tako, da se sklada z stranjo dokumenta. Strani bodo postavljene na sredino natisnjene strani.

en: Select page size using document page size
sl: Izbor velikosti strani z uporabo podatka velikosti dokumenta

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo stran natisnjena na enako velikost papirja, kot je velika stran dokumenta.

en: Page Handling
sl: Upravljanje strani

en: Failed to render page %d
sl: Napaka pri upodabljanju strani %d

en: Failed to print page %d: %s
sl: Napaka med tiskanjem strani %d: %s

en: Scroll Up
sl: Drsenje gor

en: Scroll Down
sl: Drsenje dol

en: Scroll View Up
sl: Podrsaj pogled gor

en: Scroll View Down
sl: Podrsaj pogled dol

en: Document View
sl:  Pogled dokumenta

en: Jump to page:
sl: Skoči na stran:

en: End of presentation. Click to exit.
sl: Konec predstavitve. Kliknite za končanje.

en: Go to first page
sl: Pojdi na prvo stran

en: Go to previous page
sl: Pojdi na predhodno stran

en: Go to next page
sl: Pojdi na naslednjo stran

en: Go to last page
sl: Pojdi na zadnjo stran

en: Go to page
sl: Pojdi na stran

en: Find
sl: Najdi

en: Go to page %s
sl: Pojdi na stran %s

en: Go to %s on file “%s”
sl: Pojdi na %s v datoteki "%s"

en: Go to file “%s”
sl: Pojdi v datoteko "%s"

en: Launch %s
sl: Zaženi %s

en: Find:
sl: Najdi:

en: Find previous occurrence of the search string
sl: Najdi predhodno ponovitev iskanega niza

en: Find next occurrence of the search string
sl: Najdi naslednjo ponovitev iskanega niza

en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Toggle case sensitive search
sl: Preklopi iskanje z razlikovanjem velikih in malih črk

en: Icon:
sl: Ikona:

en: Note
sl: Opomba

en: Comment
sl: Razlaga

en: Key
sl: Ključ

en: Help
sl: Pomoč

en: New Paragraph
sl: Nov odstavek

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Insert
sl: Vstavi

en: Cross
sl: Križ

en: Circle
sl: Krog

en: Unknown
sl: Neznano

en: Annotation Properties
sl: Lastnosti zabeležke

en: Color:
sl: Barva:

en: Style:
sl: Stil:

en: Transparent
sl: Prozorno

en: Opaque
sl: Prekrivno

en: Initial window state:
sl: Začetno stanje okna:

en: Open
sl: Odpri

en: Close
sl: Zapri

en: Password for document %s
sl: Geslo za dokument %s

en: Loading…
sl: Nalaganje ...

en: Open a recently used document
sl: Odpri nedavno uporabljen dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sl: Dokument je zaklenjen, preberete ga lahko edino tako, da vpišete pravilno geslo.

en: _Unlock Document
sl: _Odkleni dokument

en: Enter password
sl: Vnesite geslo

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sl: Dokument "%s" je zaklenjen in zahteva geslo, preden se ga lahko odpre.

en: Password required
sl: Zahtevano je geslo

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: Forget password _immediately
sl: _Takoj pozabi geslo

en: Remember password until you _log out
sl: Zapomni si geslo do _odjave

en: Remember _forever
sl: _Zapomni si

en: Properties
sl: Lastnosti

en: General
sl: Splošno

en: Fonts
sl: Pisave

en: Document License
sl: Dovoljenja dokumenta

en: Font
sl: Pisava

en: Gathering font information… %3d%%
sl: Zbiranje podrobnosti o pisavah ... %3d%%

en: Usage terms
sl: Pogoji uporabe

en: Text License
sl: Besedilo dovoljenja

en: Further Information
sl: Več podrobnosti

en: Hide sidebar
sl: Skrij stransko vrstico

en: Add
sl: Dodaj

en: Add text annotation
sl: Dodaj pripombo k besedilu ...

en: Document contains no annotations
sl: Dokument ne vsebuje pripomb

en: Page %d
sl: Stran %d

en: Annotations
sl: Pripombe

en: Attachments
sl: Priloge

en: _Open Bookmark
sl: _Odpri zaznamek

en: _Rename Bookmark
sl: P_reimenuj zaznamek

en: _Remove Bookmark
sl: Odst_rani zaznamek

en: Page %s
sl: Stran %s

en: _Add
sl: Dod_aj

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Layers
sl: Plasti

en: Print…
sl: Natisni ...

en: Index
sl: Kazalo

en: Thumbnails
sl: Sličice

en: Page %s — %s
sl: Stran %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
sl: Ne morem vstopiti v predstavitveni način z ePub dokumenti. Uporabite celozaslonski način.

en: The document contains no pages
sl: Dokument ne vsebuje nobene strani

en: The document contains only empty pages
sl: Dokument vsebuje le prazne strani

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
sl: Predstavitveni način za ePub dokumente ni podprt.

en: Unable to open document
sl: Dokumenta ni mogoče odpreti

en: Loading document from “%s”
sl: Nalaganje dokumenta preko “%s”

en: Downloading document (%d%%)
sl: Prejemanje dokumenta (%d%%)

en: Failed to load remote file.
sl: Napaka med nalaganjem oddaljenega dokumenta.

en: Reloading document from %s
sl: Ponovno nalaganje dokumenta iz %s

en: Failed to reload document.
sl: Ponovno nalaganje dokumenta ni uspelo.

en: Open Document
sl: Odpri dokument

en: Saving document to %s
sl: Shranjevanje dokumenta v %s

en: Saving attachment to %s
sl: Shranjevanje prilog v %s

en: Saving image to %s
sl: Shranjevanje slike v %s

en: The file could not be saved as “%s”.
sl: Datoteke ni mogoče shraniti kot "%s"-

en: Uploading document (%d%%)
sl: Pošiljanje dokumenta (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
sl: Pošiljanje priloge (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
sl: Pošiljanje slike (%d%%)

en: Save As…
sl: Shrani kot …

en: Could not send current document
sl: Trenutnega dokumenta ni bilo mogoče poslati

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
sl[0]: %lu opravilo v čakalni vrsti
sl[1]: %lu opravili v čakalni vrsti
sl[2]: %lu opravila v čakalni vrsti
sl[3]: %lu opravil v čakalni vrsti

en: Printing job “%s”
sl: Tiskanje posla “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
sl: Dokument vsebuje izpolnjena polja obrazca. V kolikor kopije ne shranite, bodo spremembe trajno izgubljene.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
sl: Dokument vsebuje nove ali spremenjene zabeležke. V kolikor kopije ne shranite, bodo spremembe trajno izgubljene.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sl: Ali želite spremembe v dokumentu “%s” pred zapiranjem shraniti?

en: Close _without Saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: _Save As…
sl: _Shrani kot...

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sl: Ali želite počakati, da se dokument “%s” natisne, preden zaključite?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
sl[0]: V vrsti je %d pripravljen dokument za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisnejo vsi dokumenti?
sl[1]: V vrsti sta %d pripravljena dokumenta za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisnejo vsi dokumenti?
sl[2]: V vrsti so %d pripravljeni dokumenti za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisnejo vsi dokumenti?
sl[3]: V vrsti za je %d pripravljenih dokumentov za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisnejo vsi dokumenti?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sl: V primeru, da zaprete okno, pripravljeni dokumenti ne bodo natisnjeni.

en: Cancel _print and Close
sl: Prekliči _tiskanje in zapri okno

en: Close _after Printing
sl: Zapri _po tiskanju

en: Running in presentation mode
sl: Izvajanje v predstavitvenem načinu

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
sl: Predstavitveni način ni podprt za ePub dokumente

en: Toolbar Editor
sl: Urejevalnik orodnih vrstic

en: There was an error displaying help
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
sl: Atril je preprost pregledovalnik večstranskih dokumentov,
    ki ga poganja SyncTex %s in %s %s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
sl: Atril je preprost pregledovalnik večstranskih dokumentov.

en: MATE Documentation Team
sl: MATE skupina za dokumente

en: GNOME Documentation Team
sl: GNOME skupina za dokumente

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Atril je prost program; lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji licence GNU General Public License, kot jo je objavila organizacija Free Software Foundation; bodisi pod različico 2 ali (po vašem mnenju) katerokoli kasnejšo različico.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Atril se razširja v upanju, da bo koristen, vendar BREZ KAKRŠNEGAKOLI JAMSTVA; tudi brez posrednega jamstva CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČENO UPORABO. Za več podrobnosti si oglejte GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
sl: Skupaj s programom bi morali prejeti kopijo GNU Splošnega javnega dovoljenja. V primeru, da je niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: About Atril Document Viewer
sl: O programu Atril pregledovalnik dokumentov

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
sl: Avtorske pravice © 1996–2009 Avtorji programa Evince
    Avtorske pravice © 2012–2021 Razvijalci okolja MATE

en: %d found on this page | %d found on this page
sl[0]: %d zadetek na tej strani
sl[1]: %d zadetka na tej strani
sl[2]: %d zadetkov na tej strani
sl[3]: %d zadetkov na tej strani

en: Not found
sl: Ni najdeno

en: %3d%% remaining to search
sl: Preiskati je treba še %3d%%

en: Enable caret navigation?
sl: Omogoči navigacijo z brskalko?

en: _Enable
sl: _Omogoči

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sl: Pritisk na F7 vklopi ali izklopi navigacijo z brskalko. Ta funkcija na stran z besedilom postavi premakljiv kurzor, ki omogoča premikanje in izbiranje teksta s tipkovnico. Ali bi radi vklopili navigacijo z brskalko?

en: Don't show this message again
sl: Ne prikazuj več tega sporočila

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _View
sl: _Prikaz

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Open…
sl: _Odpri …

en: Open an existing document
sl: Odpri obstoječi dokument

en: Op_en a Copy
sl: Odpri _kopijo

en: Open a copy of the current document in a new window
sl: Odpri kopijo trenutnega dokumenta v novem oknu

en: Save a copy of the current document
sl: Shrani kopijo trenutnega dokumenta

en: Send _To...
sl: Pošlji_na...

en: Send current document by mail, instant message...
sl: Pošlji trenutni dokument preko e-pošte, hipnega sporočanja ...

en: _Print…
sl: _Natisni ...

en: P_roperties
sl: L_astnosti

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: _Find…
sl: _Najdi ...

en: Find a word or phrase in the document
sl: Najdi besedo ali reklo v dokumentu

en: Find Ne_xt
sl: Najdi naslednje

en: Find Pre_vious
sl: Najdi _predhodne

en: T_oolbar
sl: O_rodna vrstica

en: Rotate _Left
sl: Zavrti _levo

en: Rotate _Right
sl: Zavrti _desno

en: Save Current Settings as _Default
sl: Shrani trenutne nastavitve kot _privzete

en: _Reset Zoom
sl: Ponastav_i povečavo

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: Reload the document
sl: Ponovno naloži trenutni dokument

en: _Expand Window to Fit
sl: _Razširi okno, da se prilega

en: Auto_scroll
sl: Samodejno _drsenje

en: _First Page
sl: P_rva stran

en: Go to the first page
sl: Pojdi na prvo stran

en: _Last Page
sl: _Zadnja stran

en: Go to the last page
sl: Pojdi na zadnjo stran

en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: Add a bookmark for the current page
sl: Dodaj zaznamek za trenutno stran

en: _Contents
sl: _Vsebine

en: _About
sl: _O programu

en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Leave fullscreen mode
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Start Presentation
sl: Začni predstavitev

en: Start a presentation
sl: Začni predstavitev

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: Show or hide the toolbar
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico

en: Side _Pane
sl: _Stranski pladenj

en: Show or hide the side pane
sl: Pokaži ali skrij stranski pladenj

en: _Continuous
sl: _Neprekinjen

en: Show the entire document
sl: Pokaži cel dokument

en: _Dual
sl: _Dvojni

en: Show two pages at once
sl: Pokaži dve strani skupaj

en: _Odd pages left
sl: _Lihe strani na levi

en: Show odd pages on the left in dual mode
sl: Prikaži lihe strani na levi v dvojnem načinu

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: Expand the window to fill the screen
sl: Razširi okno, da zapolni zaslon

en: Pre_sentation
sl: _Predstavitev

en: Run document as a presentation
sl: Zaženi dokument kot predstavitev

en: Inverted _Colors
sl: Obrnjene _Barve

en: Show page contents with the colors inverted
sl: Pokaži vsebino strani z obrnjenimi barvami.

en: Caret _Navigation
sl: Navigacija_z brskalko

en: Activate or disable caret-navigation
sl: Aktiviraj ali onemogoči navigacijo z brskalko

en: _Open Link
sl: _Odpri povezavo

en: _Go To
sl: Po_jdi na

en: Open in New _Window
sl: Odpri v _novem oknu

en: _Copy Link Address
sl: _Kopiraj naslov povezave

en: _Save Image As…
sl: S_hrani sliko kot ...

en: Copy _Image
sl: Kopiraj _sliko

en: Annotation Properties…
sl: Lastnosti zabeležke ...

en: Remove Annot…
sl: Odstrani Druge...

en: _Open Attachment
sl: _Odpri prilogo

en: _Save Attachment As…
sl: Shrani prilogo _kot ...

en: Zoom
sl: Približanje

en: Adjust the zoom level
sl: Prilagodi raven približanja

en: Navigation
sl: Krmiljenje

en: Back
sl: Nazaj

en: Move across visited pages
sl: Pomikaj se med obiskanimi stranmi

en: Send To
sl: Pošlji

en: Previous
sl: Predhodna

en: Next
sl: Naslednja

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Reset Zoom
sl: Ponastavi povečavo

en: Unable to launch external application.
sl: Ni mogoče zagnati zunanjega programa.

en: Unable to open external link
sl: Ni mogoče odpreti zunanje povezave

en: Couldn't find appropriate format to save image
sl: Ni mogoče najti primernega zapisa za shranjevanje slike

en: The image could not be saved.
sl: Slike ni bilo mogoče shraniti.

en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: Unable to open attachment
sl: Priloge ni mogoče odpreti

en: The attachment could not be saved.
sl: Priloge ni bilo mogoče shraniti.

en: Save Attachment
sl: Shrani prilogo

en: %s — Password Required
sl: %s — zahtevano geslo

en: By extension
sl: Po končnici

en: MATE Document Viewer
sl: Pregledovalnik dokumentov za MATE

en: The page label of the document to display.
sl: Naziv strani dokumenta za prikaz.

en: PAGE
sl: STRAN

en: The page number of the document to display.
sl: Številka strani dokumenta, ki naj se pokaže.

en: NUMBER
sl: ŠTEVILKA

en: Run atril in fullscreen mode
sl: Zaženi atril v celozaslonskem načinu

en: Named destination to display.
sl: Poimenovan cilj za prikaz.

en: Run atril in presentation mode
sl: Zaženi atril v predstavitvenem načinu

en: Run atril as a previewer
sl: Zaženi atril v predoglednem načinu

en: The word or phrase to find in the document
sl: Poišči besedo ali reklo v dokumentu

en: STRING
sl: NIZ

en: [FILE…]
sl: [DATOTEKA ...]
