atril 1.26.0 - en to sq translation catalogue (294 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
sq: Gabim në lëshimin e komandës “%s” në mënyrë që të ekstraktojë librin komik: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
sq: Komanda “%s” dështoj në ekstrakt të librit komik.

en: The command “%s” did not end normally.
sq: Komanda “%s” nuk përfundojë normalisht.

en: Not a comic book MIME type: %s
sq: Nuk është një libër komik tip MIME: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
sq: Nuk mund të gjesh një komandë të përshtatshme për të shpërbërë këtë lloj libri komik

en: Unknown MIME Type
sq: Lloj MIME i panjohur

en: File corrupted
sq: Skedarë korruptuar

en: No files in archive
sq: Ska skedarë në arkivë

en: No images found in archive %s
sq: Nuk u gjetën figura tek arkivi %s

en: There was an error deleting “%s”.
sq: Kishte një gabim në fshirje “%s”.

en: Error %s
sq: Gabim %s

en: Comic Books
sq: Libra komikë

en: DjVu document has incorrect format
sq: Dokumenti DjVu ka një format të pasaktë

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sq: Dokumenti përbëhet nga disa skedarë. Një ose më shumë nga këto skedarëve nuk mund të arrihet.

en: DjVu Documents
sq: DjVu Dokumentë

en: DVI document has incorrect format
sq: Dokumenti DVI është i një formati të parregullt

en: DVI Documents
sq: Dokumente DVI

en: Error
sq: Gabim

en: Warning
sq: Paralajmërim

en: Not an ePub document
sq: Nuk është dokument ePubi

en: could not retrieve filename
sq: nuk mund të gjente emrin e skedarit

en: could not open archive
sq: nuk mund ta hapte arkivin

en: could not extract archive
sq: nuk mund të nxjerrë arkiv

en: could not retrieve container file
sq: nuk mundi të gjente skedarin e kutisë

en: could not open container file
sq: nuk mund të hap skedarin e kutisë

en: container file is corrupt
sq: skedari i kutisë është korruptuar

en: epub file is invalid or corrupt
sq: skedari epub është i pavlefshëm ose korruptuar

en: epub file is corrupt, no container
sq: skedari epub është korruptuar, ska kuti

en: could not parse content manifest
sq: nuk mund të shqyrtoj përmbajtjen e manifestos

en: content file is invalid
sq: përmbajtja e skedarit është e pavlefshme

en: epub file has no spine
sq: skedari epub nuk ka shtyllë

en: epub file has no manifest
sq: skedari epun nuk ka manifesto

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
sq: Pema e dokumentit nuk mund të ndërtohet për ngarkim, disa skedarë mungojnë

en: epub Documents
sq: Dokumente epub

en: This work is in the Public Domain
sq: Kjo punë është në Domenin Publik

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Type 1
sq: Lloji 1

en: Type 1C
sq: Lloji 1C

en: Type 3
sq: Lloji 3

en: Type 1 (CID)
sq: Lloji 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
sq: Lloji 1C (CID)

en: Unknown font type
sq: Lloj gërmë e panjohur

en: No name
sq: Pa emër

en: Embedded subset
sq: E nënpërbashkët e trupëzuar

en: Embedded
sq: Trupëzuar

en: Not embedded
sq: Jo e trupëzuar

en: PDF Documents
sq: Dokumente PDF

en: Images
sq: Figura

en: Failed to load document “%s”
sq: E pamundur hapja e dokumentit “%s”

en: Failed to save document “%s”
sq: E pamundur ruajtja e dokumentit “%s”

en: PostScript Documents
sq: Dokumente PostScript

en: Invalid document
sq: Dokument i pavlefshëm

en: Tiff Documents
sq: Dokumente tiff

en: XPS Documents
sq: Dokumente XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
sq: E pamundur ruajtja e të bashkangjiturit “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
sq: E pamundur hapja e të bashkangjiturit “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
sq: E pamundur hapja e të bashkangjiturit “%s”

en: File type %s (%s) is not supported
sq: File i llojit %s (%s) nuk suportohet

en: All Documents
sq: Të gjithë dokumentët

en: All Files
sq: Të gjithë files

en: Failed to create a temporary file: %s
sq: Krijimi i një skedari të përkohshëm dështoi: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sq: Krijimi i një dosje të përkohshme dështoi: %s

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: FILE
sq: SKEDAR

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

en: Show “_%s”
sq: Shfaq “_%s”

en: _Move on Toolbar
sq: _Lëviz tek paneli i instrumentëve

en: Move the selected item on the toolbar
sq: Lëviz elementin e zgjedhur tek paneli i instrumentëve

en: _Remove from Toolbar
sq: _Hiq nga paneli i instrumentëve

en: Remove the selected item from the toolbar
sq: Hiq elementin e zgjedhur nga paneli i instrumentëve

en: _Delete Toolbar
sq: _Hiq panelin e instrumentëve

en: Remove the selected toolbar
sq: Hiq panelin e zgjedhur të instrumentëve

en: Separator
sq: Ndarës

en: Fit Width
sq: Përshtat sipas gjerësisë

en: Document Viewer
sq: Shikues dokumentesh

en: Override document restrictions
sq: Mbishkruaj kufizimet në dokument

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sq: Mbishkruaj kufizimet në dokument, si p.sh. kufizimin e kopjes apo shtypjes.

en: Print settings file
sq: Printo konfigurimin e dokumenti

en: MATE Document Previewer
sq: Shikues dokumentesh për MATE

en: Failed to print document
sq: I pamundur prinitmi i dokumentit

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Previous Page
sq: Faqja _Paraardhëse

en: Go to the previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: _Next Page
sq: Faqja në _Vazhdim

en: Go to the next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Zoom _In
sq: Z_madho

en: Enlarge the document
sq: Zmadho dokumentin

en: Zoom _Out
sq: Z_vogëlo

en: Shrink the document
sq: Ngushto dokumentin

en: Print
sq: Stampo

en: Print this document
sq: Printo këtë dokument

en: Make the current document fill the window
sq: Përshtatja dritares dokumentin aktual

en: Make the current document fill the window width
sq: Përshtatja dokumentin aktual gjerësisë së dritares

en: Page
sq: Faqja

en: Select Page
sq: Zgjidh faqen

en: Document
sq: Dokument

en: Title:
sq: Titulli:

en: Location:
sq: Pozicioni:

en: Subject:
sq: Subjekti:

en: Author:
sq: Autori:

en: Keywords:
sq: Fjalë kyç:

en: Producer:
sq: Producenti:

en: Creator:
sq: Krijuesi:

en: Created:
sq: Krijuar:

en: Modified:
sq: Modifikuar:

en: Number of Pages:
sq: Numri i faqeve:

en: Optimized:
sq: Optimizim:

en: Format:
sq: Formati:

en: Security:
sq: Siguria:

en: None
sq: Asgjë

en: %.2f × %.2f inch
sq: %.2f × %.2f inq

en: %s, Portrait (%s)
sq: %s, Vertikale (%s)

en: %s, Landscape (%s)
sq: %s, Horizontale (%s)

en: (%d of %d)
sq: (%d në %d)

en: of %d
sq: nga %d

en: Preparing to print…
sq: Përgatitja për printim...

en: Finishing…
sq: Mbarimi...

en: Printing page %d of %d…
sq: Printimi faqes %d i %d...

en: Printing is not supported on this printer.
sq: Printimi nuk suportohet nga ky printer.

en: Invalid page selection
sq: Zgjedhja Faqja e pavlefshme

en: Your print range selection does not include any pages
sq: Zgjedhja vargut tuaj për printim nuk përfshin ndonjë faqe

en: Shrink to Printable Area
sq: Zvogëlo në zonën printuese

en: Auto Rotate and Center
sq: Rrotullim Automatik dhe Qendra

en: Scroll Up
sq: Sipër

en: Scroll Down
sq: Poshtë

en: Scroll View Up
sq: Rrëshqit sipër pamjen

en: Scroll View Down
sq: Rrëshqit poshtë pamjen

en: Document View
sq: Shikimi i dokumentit

en: Jump to page:
sq: Shko tek faqja:

en: Go to first page
sq: Shko tek faqja e parë

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Go to last page
sq: Shko tek faqja e fundit

en: Go to page
sq: Shko tek faqja

en: Find
sq: Gjej

en: Go to page %s
sq: Shko tek faqja %s

en: Go to %s on file “%s”
sq: Shko tek %s tek file “%s”

en: Go to file “%s”
sq: Shko tek file “%s”

en: Launch %s
sq: Nis %s

en: Find:
sq: Gjej:

en: Find previous occurrence of the search string
sq: Gjej korrispondimin paraardhës të tekstit të kërkuar

en: Find next occurrence of the search string
sq: Gjej korrispondimin në vazhdim të tekstit të kërkuar

en: Toggle case sensitive search
sq: Ndrysho kërkimin e ndjeshëm ndaj ndryshimit gërma të mëdha/vogla

en: Icon:
sq: Ikona:

en: Note
sq: Shënim

en: Comment
sq: Koment

en: Key
sq: Çeles

en: Help
sq: Ndihmë

en: New Paragraph
sq: Paragrafi i Ri

en: Paragraph
sq: Paragraf

en: Insert
sq: Fut

en: Circle
sq: Rreth

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Color:
sq: Ngjyrat:

en: Style:
sq: Stili:

en: Transparent
sq: Tejdukshem:

en: Opaque
sq: e errët

en: Open
sq: Hap

en: Close
sq: Mbyll

en: Password for document %s
sq: Fjalëkalimi për dokumentin %s

en: Loading…
sq: Ngarkimi...

en: Open a recently used document
sq: Hap një dokument të përdorur së fundmi

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sq: Ky dokument është bllokuar dhe mund të lexohet vetë mbasi të jepet fjalëkalimi korrekt.

en: _Unlock Document
sq: Ç_blloko dokumentin

en: Enter password
sq: Shkruaj fjalëkalimin

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sq: Dokumenti “%s” është bllokuar dhe kërkon një fjalëkalim për t'u hapur.

en: Password required
sq: Kërkohet fjalëkalimi

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: Properties
sq: Pronësitë

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Fonts
sq: Gërmat

en: Document License
sq: Dokumenti liçensës

en: Font
sq: Gërmat

en: Gathering font information… %3d%%
sq: Mbledhja e informacionit font...%3d%%

en: Usage terms
sq: Kushtet Përdorimi

en: Text License
sq: Teksti liçensës

en: Further Information
sq: Informacione të mëtejshme

en: Add
sq: Shto

en: Add text annotation
sq: Shto tekstin shënimeve

en: Document contains no annotations
sq: Dokumenti nuk përmban shënime

en: Page %d
sq: Faqja %d

en: Annotations
sq: Shënime

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: Page %s
sq: Faqja %s

en: _Add
sq: _Shto

en: _Remove
sq: _Hiq

en: Bookmarks
sq: Libërshënues

en: Layers
sq: Shtresat

en: Print…
sq: Printo...

en: Index
sq: Treguesi

en: Thumbnails
sq: Miniaturat

en: Page %s — %s
sq: Faqja %s -- %s

en: The document contains no pages
sq: Dokumenti nuk përmban asnjë faqe

en: The document contains only empty pages
sq: Dokumenti përmban vetëm faqet bosh

en: Unable to open document
sq: E pamundur hapja e dokumentit

en: Loading document from “%s”
sq: Ngarkimi dokumentit nga "%s"

en: Downloading document (%d%%)
sq: Shkarkimi dokumentit (%d%%)

en: Open Document
sq: Hap dokumentin

en: The file could not be saved as “%s”.
sq: File nuk mund të ruhet si “%s”.

en: Save As…
sq: Ruaj si...

en: Close _without Saving
sq: Mbyll _pa ruajtur

en: Running in presentation mode
sq: Duke punuar në mënyrën prezantim

en: Toolbar Editor
sq: Edituesi i panelit të instrumentëve

en: Not found
sq: Nuk u gjend

en: %3d%% remaining to search
sq: %3d%% akoma për t'u kërkuar

en: _File
sq: _Skedari

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _View
sq: _Shfaq

en: _Go
sq: _Shko

en: _Bookmarks
sq: _Libërshënues

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Open…
sq: _Hap...

en: Open an existing document
sq: Hap një dokument ekzistues

en: Op_en a Copy
sq: Hap një kopj_e

en: Open a copy of the current document in a new window
sq: Hap një kopje të dokumentit aktual në një dritare të re

en: Save a copy of the current document
sq: Ruaj një kopje të dokumentit aktual

en: _Print…
sq: _Printo...

en: P_roperties
sq: P_ronësitë

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: Select _All
sq: Zgjidh _gjithçka

en: Find a word or phrase in the document
sq: Gjej një fjalë apo frazë në dokument

en: Find Ne_xt
sq: Gjej në va_zhdim

en: Find Pre_vious
sq: Gjej Par_aardhësen

en: T_oolbar
sq: Paneli i _instrumentëve

en: Rotate _Left
sq: Rrotullo _Majtas

en: Rotate _Right
sq: Rrotullo _Djathtas

en: _Reload
sq: _Ringarko

en: Reload the document
sq: Rilexo dokumentin

en: Auto_scroll
sq: Rë_shkitje automatike

en: _First Page
sq: _Faqja e parë

en: Go to the first page
sq: Shko tek faqja e parë

en: _Last Page
sq: Faqja e _fundit

en: Go to the last page
sq: Shko tek faqja e fundit

en: _Add Bookmark
sq: _Shto Libërshënues

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _About
sq: _Rreth

en: Leave Fullscreen
sq: Largohu nga modaliteti me ekran të plotë

en: Leave fullscreen mode
sq: Dil nga modaliteti me ekran të plotë

en: Start Presentation
sq: Fillo prezantimin

en: Start a presentation
sq: Fillo një prezantim

en: _Toolbar
sq: _Paneli i instrumentëve

en: Show or hide the toolbar
sq: Shfaq ose fsheh panelin

en: Side _Pane
sq: _Paneli anës

en: Show or hide the side pane
sq: Shfaq ose fsheh panelin anësor

en: _Continuous
sq: _Pa ndërprerje

en: Show the entire document
sq: Shfaq krejt dokumentin

en: _Dual
sq: _Dopjo

en: Show two pages at once
sq: Shfaq dy faqe njëkohësisht

en: _Fullscreen
sq: _Ekran i plotë

en: Expand the window to fill the screen
sq: Zmadho dritaren për t'ju përshtatur krejt ekranit

en: Pre_sentation
sq: Pre_zantim

en: Run document as a presentation
sq: Zbato dokumentin si një prezantim

en: _Open Link
sq: _Hap adresën

en: _Go To
sq: _Shko tek

en: Open in New _Window
sq: Hap në _Dritare të re

en: _Copy Link Address
sq: _Kopjo adresën e lidhjes

en: Copy _Image
sq: Kopjo f_igurën

en: Zoom
sq: Shkalla e zmadhimit

en: Adjust the zoom level
sq: Rregullo nivelin e zmadhimit

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: Back
sq: Mbrapa

en: Move across visited pages
sq: Lëviz midis faqeve të vizituara

en: Previous
sq: Paraardhëse

en: Next
sq: Pasardhëse

en: Zoom In
sq: Zmadho

en: Zoom Out
sq: Zvogëlo

en: Unable to open external link
sq: E pamundur hapja e lidhjes së jashtme

en: Couldn't find appropriate format to save image
sq: E pamundur gjetja e formatit të duhur për ruajtjen e figurës

en: The image could not be saved.
sq: E pamundur ruajtja e figurës.

en: Save Image
sq: Ruaj figurën

en: Unable to open attachment
sq: E pamundur hapja e të bashkangjiturit

en: The attachment could not be saved.
sq: E pamundur ruajtja e të bashkangjiturit.

en: Save Attachment
sq: Ruaj të bashkangjiturin

en: By extension
sq: Sipas prapashtesës

en: MATE Document Viewer
sq: Shikues dokumentesh për MATE

en: PAGE
sq: FAQJA

en: NUMBER
sq: NUMRI

en: Run atril in fullscreen mode
sq: Ekzekuto atril në modalitetin me ekran të plotë

en: Run atril in presentation mode
sq: Ekzekuto atril në modalitetin prezantime

en: Run atril as a previewer
sq: Ekzekuto atril si vështrues i shpejtë

en: The word or phrase to find in the document
sq: Fjala apo fraza për tu kërkuar në dokument

en: STRING
sq: VARG

en: [FILE…]
sq: [FILE...]
