atril 1.26.0 - en to sr translation catalogue (498 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
sr: Грешка покретања наредбе „%s“ за распакивање стрипа: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
sr: Наредба „%s“ није успела да распакује стрип.

en: The command “%s” did not end normally.
sr: Наредба „%s“ није нормално окончана.

en: Not a comic book MIME type: %s
sr: Ово није МИМЕ врста стрипа: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
sr: Не могу да нађем наредбу за распакивање ове врсте стрипа

en: Unknown MIME Type
sr: Непозната МИМЕ врста

en: File corrupted
sr: Датотека је оштећена

en: No files in archive
sr: Нема датотека у архиви

en: No images found in archive %s
sr: Нисам пронашао ниједну слику у архиви „%s“

en: There was an error deleting “%s”.
sr: Дошло је до грешке брисања „%s“.

en: Error %s
sr: Грешка „%s“

en: Comic Books
sr: Стрипови

en: DjVu document has incorrect format
sr: ДјВу документ има неисправан облик

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sr: Документ је састављен из неколико датотека. Не могу да приступим једној или неким од ових датотека.

en: DjVu Documents
sr: ДјВу документи

en: DVI document has incorrect format
sr: ДВИ документ има неисправан облик

en: DVI Documents
sr: ДВИ документи

en: unexpected EOF
sr: неочекивани крај датотеке

en: could not load font `%s'
sr: не могу да учитам словолик „%s“

en: could not reload `%s'
sr: не могу поново да учитам „%s“

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
sr: %s: неподржани ДВИ формат (издање %u)

en: no pages selected
sr: нису изабране странице

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
sr: %s: Датотека је оштећена, или није ДВИ датотека

en: %s: vf macro had errors
sr: %s: вф макро има грешака

en: %s: stack not empty after vf macro
sr: %s: спремник није празан након вф макроа

en: %s: could not reopen file (%s)
sr: %s: не могу поново да отоворим датотеку (%s)

en: %s: page %d out of range
sr: %s: страница %d је ван опсега

en: %s: bad offset at page %d
sr: %s: лош померај на страници %d

en: stack not empty at end of page
sr: спремник није празан на крају странице

en: no default font set yet
sr: није постављен основни словолик

en: requested character %d does not exist in `%s'
sr: захтевани знак %d не постоји у „%s“

en: enlarging stack
sr: проширујем спремник

en: stack underflow
sr: поткорачење спремника

en: font %d is not defined
sr: словолик %d није дефинисан

en: malformed special length
sr: лоша нарочита дужина

en: font %d is not defined in postamble
sr: словни лик %d није дефинисан у завршој изјави

en: unexpected opcode %d
sr: неочекивани опкод %d

en: undefined opcode %d
sr: недефинисани опкод %d

en: %s: no fonts defined
sr: %s: нису дефинисани словни ликови

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
sr: %s: %d: [%s] захтевано кодирање „%s“ не одговара вектору „%s“

en: %s: could not load fontmap
sr: %s: не могу да учитам мапу словолика

en: %s: could not set as default encoding
sr: %s: не могу да поставим као основно кодирање

en: encoding vector `%s' is in use
sr: вектор кодирања „%s“ је у употреби

en: GF: invalid opcode %d in character %d
sr: ГФ: неисправан опкод %d у знаку %d

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
sr: (gf) Знак %d: неисправан опкод %d

en: (gf) character %d has an incorrect bounding box
sr: (gf) знак %d има неисправан оквир

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
sr: %s: лоша сума провере (очекивах %u, нађох %u)

en: %s: junk in postamble
sr: %s: ђубре у завршној изјави

en: %s: File corrupted, or not a GF file
sr: %s: Датотека је оштећена, или није ГФ датотека

en: invalid page specification `%s'
sr: неисправна одредба странице „%s“

en: garbage after DVI page specification ignored
sr: ђубре након одредбе ДВИ странице је занемарено

en: more than 10 counters in page specification
sr: више од 10 бројача у одредби странице

en: garbage after TeX page specification ignored
sr: ђубре након одредбе ТеКс странице је занемарено

en: custom
sr: произвољно

en: Bad PK file: More bits than required
sr: Лоша ПК датотека: Више битова од захтеваних

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
sr: %s: сума провере не одговара (очекивах %u, добих %u)

en: %s: unexpected preamble
sr: %s: неочекивана завршна изјава

en: %s: unexpected charcode (%d)
sr: %s: неочекивани код знака (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
sr: %s: неочекивани крај датотеке (нема завршне изјаве)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
sr: неисправна ПК датотека! (ђубре у завршној изјави)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
sr: %s: Датотека је оштећена, или није ПК датотека

en: %s: tried to pop top level layer
sr: %s: покушах да издигнем слој највишег нивоа

en: %s: malformed value for key `%s'
sr: %s: лоша вредност за кључ „%s“

en: %s: unknown key `%s' ignored
sr: %s: непознат кључ „%s“ је занемарен

en: %s: no argument for key `%s', using defaults
sr: %s: нема аргумента за кључ „%s“, користим основности

en: %s: argument `%s' ignored for key `%s'
sr: %s: аргумент „%s“ је занемарен за кључ „%s“

en: (t1) failed to reset device resolution
sr: (t1) нисам успео поново да поставим резолуцију уређаја

en: %s: could not encode font
sr: %s: не могу да кодирам словолик

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
sr: %s: сума провере не одговара (добих %u, очекивах %u)

en: %s: Error reading AFM data
sr: %s: Грешка читања АФМ података

en: Warning: TFM file `%s' has suspicious size
sr: Упозорење: ТФМ датотека „%s“ има сумњиву величину

en: %s: font coding scheme truncated to 40 bytes
sr: %s: шема кодирања словног лика је скраћена на 40 бајтова

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
sr: %s: Датотека је оштећена, или није ТФМ датотека

en: (tt) %s: could not load face: %s
sr: (tt) %s: не могу да учитам изглед: %s

en: (tt) %s: could not create face: %s
sr: (tt) %s: не могу да створим изглед: %s

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
sr: (tt) %s: не могу да створим глиф: %s

en: (tt) %s: no acceptable map found, using #0
sr: (tt) %s: нисам нашао прихватљиву мапу, користим #0

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
sr: (tt) %s: не могу да поставим резолуцију: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
sr: (tt) %s: не могу да поставим величину тачке: %s

en: (tt) %s: could not load PS name table
sr: (tt) %s: не могу да учитам табелу ПС назива

en: %s: no encoding vector found, expect bad output
sr: %s: нисам нашао вектор кодирања, очекујем лош излаз

en: (tt) %s: no font metric data
sr: (tt) %s: нема податка метрике словног лика

en: Ooops!
sr: Упссс!

en: Aieeeee!!
sr: Ејјј!!

en: Ouch!
sr: Јао!

en: Houston, we have a problem
sr: Хјустон, имамо проблем

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
sr: 3.. 2.. 1.. БУУМ!

en: I'm history
sr: Ја сам прошлост

en: I'm going down
sr: Падам

en: I smell a rat
sr: Изгледа да ће невреме

en: Crashing
sr: Рушим се

en: %s: Error:
sr: %s: Грешка:

en: Error
sr: Грешка

en: %s: Warning:
sr: %s: Упозорење:

en: Warning
sr: Упозорење

en: %s: Fatal:
sr: %s: Кобно:

en: Fatal
sr: Кобно

en: out of memory allocating %u bytes
sr: нестаје меморије додељивања %u бајта

en: attempted to reallocate with zero size
sr: покушах поново да доделим са нултом величином

en: failed to reallocate %u bytes
sr: нисам успео поново да доделим %u бајта

en: attempted to callocate 0 members
sr: покушах да ц-доделим 0 чланова

en: attempted to callocate %u members with size 0
sr: покушах да ц-доделим %u члана са величином 0

en: failed to allocate %ux%u bytes
sr: нисам успео да доделим %u×%u бајта

en: attempted to free NULL pointer
sr: покушах да ослободим НИШТАВНИ показивач

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
sr: %s: Сума провере не одговара (очекивах %u, добих %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
sr: (vf) %s: не могу да учитам словни лик „%s“

en: (vf) %s: unexpected character %d
sr: (vf) %s: неочекивани знак %d

en: (vf) %s: character %d redefined
sr: (vf) %s: знак %d је поново дефинисан

en: (vf) %s: no postamble
sr: (vf) %s: нема завршне изјаве

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
sr: %s: Датотека је оштећена, или није ВФ датотека

en: Not an ePub document
sr: Није еПуб документ

en: could not retrieve filename
sr: не могу да довучем назив датотеке

en: could not open archive
sr: не могу да отворим архиву

en: could not extract archive
sr: не могу да распакујем архиву

en: could not retrieve container file
sr: не могу да довучем садржајну датотеку

en: could not open container file
sr: не могу да отворим садржајну датотеку

en: container file is corrupt
sr: садржајна датотека је оштећена

en: epub file is invalid or corrupt
sr: епуб датотека је неисправна или оштећена

en: epub file is corrupt, no container
sr: епуб датотека је оштећена, нема садржаоца

en: could not parse content manifest
sr: не могу да обрадим проглас садржаја

en: content file is invalid
sr: датотека садржаја је неисправна

en: epub file has no spine
sr: епуб датотека нема окосницу

en: epub file has no manifest
sr: епуб датотека нема проглас

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
sr: Не могу да подесим стабло документа за учитавање, неке датотеке недостају

en: epub Documents
sr: епуб документи

en: This work is in the Public Domain
sr: Овај рад је у јавном домену

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Type 1
sr: Тајп 1

en: Type 1C
sr: Тајп 1C

en: Type 3
sr: Тајп 3

en: TrueType
sr: Тру Тајп

en: Type 1 (CID)
sr: Тајп 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
sr: Тајп 1C (CID)

en: TrueType (CID)
sr: Тру Тајп (CID)

en: Unknown font type
sr: Непозната врста словног лика

en: No name
sr: Без назива

en: Embedded subset
sr: Угнеждени подскуп

en: Embedded
sr: Угнеждено

en: Not embedded
sr: Није угнежден

en: PDF Documents
sr: ПДФ документи

en: Images
sr: Слике

en: Failed to load document “%s”
sr: Не могу да отворим документ „%s“

en: Failed to save document “%s”
sr: Не могу да сачувам документ „%s“

en: PostScript Documents
sr: Постскрипт документи

en: Invalid document
sr: Неисправан документ

en: Tiff Documents
sr: ТИФФ документи

en: XPS Documents
sr: ИксПС документи

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
sr: Не могу да сачувам прилог „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
sr: Не могу да отворим прилог „%s“: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
sr: Не могу да отворим прилог „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
sr: Врста датотеке %s (%s) није подржана

en: All Documents
sr: Сви документи

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Failed to create a temporary file: %s
sr: Нисам успео да направим привремену датотеку: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sr: Нисам успео да направим привремени директоријум: %s

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документа из линије наредби

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Show “_%s”
sr: Прикажи „_%s“

en: _Move on Toolbar
sr: _Премести на палету алата

en: Move the selected item on the toolbar
sr: Преместите изабрану ставку на палету алата

en: _Remove from Toolbar
sr: Уклони са палете алата

en: Remove the selected item from the toolbar
sr: Уклоните изабрану ставку са палете алата

en: _Delete Toolbar
sr: _Обриши палету алата

en: Remove the selected toolbar
sr: Уклоните изабрану палету алата

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Fit Page
sr: Испуните страницу

en: Fit Width
sr: Уклопите ширину

en: Expand Window to Fit
sr: Раширите прозор да попуни

en: Atril Document Viewer
sr: Прегледач докумената Атрил

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
sr: Прегледач докумената за Мејтову радну површ

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
sr: Атрил је једноставан вишестранични прегледач докумената. Може приказивати и штампати датотеке Постскрипта (PS), Угнежденог Постскрипта (EPS), DJVU-а, DVI-а, XPS-а и Формата преносивог документа (PDF), као и датотеке архивираних стрипова. Када документ то подржава, такође омогућава тражење текста, умножавање текста у оставу, навигацију хипертекста и обележиваче садржаја.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
sr: Атрил је исцепак Евинса и део окружења Мејтове радне површи. Ако желите да знате више о Мејту и Атрилу, посетите матичну страницу пројекта.

en: Document Viewer
sr: Прегледач докумената

en: View multi-page documents
sr: Прегледајте вишестраничне документе

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
sr: Мејт;документ;прегледач;пдф;дви;пс;икспс;тифф;пиксбуф;дјву;стрип;

en: Override document restrictions
sr: Превазилази ограничења документа

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sr: Превазилази ограничења документа, као што је ограничење за умножавање или штампање.

en: Automatically reload the document
sr: Аутоматски поново-учитај документ

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
sr: Да ли ће документ бити аутоматски поново-учитан на основу преуређивања фајла.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
sr: УРИ директоријума задње коришћеног за отварање или чување документа

en: The URI of the directory last used to save a picture.
sr: УРИ директоријума задње коришћеног за чување слике.

en: Page cache size in MiB
sr: Количина кеша страница у MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sr: Максимална величина која би била употребљена за кеш рендероване стране, ограничи максимални ниво зумирања.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sr: Приказује прозорче да потврди да корисник жели да укључи преглед уметком.

en: Delete the temporary file
sr: Обриши привремену датотеку

en: Print settings file
sr: Датотека поставки штампања

en: MATE Document Previewer
sr: Мејтов прегледач докумената

en: Failed to print document
sr: Нисам успео да одштампам документ

en: The selected printer '%s' could not be found
sr: Не могу да пронађем штампач „%s“

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Previous Page
sr: _Претходна страница

en: Go to the previous page
sr: Идите на претходну страницу

en: _Next Page
sr: _Следећа страница

en: Go to the next page
sr: Идите на следећу страницу

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Enlarge the document
sr: Увећајте документ

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Shrink the document
sr: Умањите документ

en: Reset zoom to 100%
sr: Врати увеличање на 100%

en: Print
sr: Штампај

en: Print this document
sr: Одштампајте овај документ

en: Fit Pa_ge
sr: Испуни _страницу

en: Make the current document fill the window
sr: Раширите текући документ тако да испуни прозор

en: Fit _Width
sr: Уклопи _ширину

en: Make the current document fill the window width
sr: Раширите текући документ тако да испуни ширину прозора

en: Page
sr: Страна

en: Select Page
sr: Изаберите страницу

en: Document
sr: Документ

en: Title:
sr: Наслов:

en: Location:
sr: Место:

en: Subject:
sr: Тема:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: Producer:
sr: Произвођач:

en: Creator:
sr: Стваралац:

en: Created:
sr: Направљен:

en: Modified:
sr: Време измене:

en: Number of Pages:
sr: Број страница:

en: Optimized:
sr: Прилагођен:

en: Format:
sr: Облик:

en: Security:
sr: Безбедност:

en: Paper Size:
sr: Величина папира:

en: None
sr: Ништа

en: %.2f × %.2f inch
sr: %.2f × %.2f инча

en: %s, Portrait (%s)
sr: %s, усправно (%s)

en: %s, Landscape (%s)
sr: %s, положено (%s)

en: Atril properties
sr: Својства Атрила

en: Shows details for Atril documents
sr: Прикажите појединости Атрилових докумената

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
sr: Ауторска права © 2000, 2001 Eazel Inc.
    Ауторска права © 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Ауторска права © 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Ауторска права © 2005 Red Hat, Inc
    Ауторска права © 2012–2021 Програмери Мејта

en: (%d of %d)
sr: (%d од %d)

en: of %d
sr: од %d

en: Preparing to print…
sr: Припремам за штампу…

en: Finishing…
sr: Завршавам…

en: Printing page %d of %d…
sr: Штампам %d. страницу од %d…

en: Printing is not supported on this printer.
sr: Штампање није подржано на овом штампачу.

en: Invalid page selection
sr: Неисправан опсег страница

en: Your print range selection does not include any pages
sr: Задати опсег за штампу не садржи ни једну страницу

en: Page Scaling:
sr: Развуци страницу:

en: Shrink to Printable Area
sr: Скупи на област за штампу

en: Fit to Printable Area
sr: Уклопи у област за штампу

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sr: Развлачи странице документа тако да се уклопе у изабрану страницу штампача. Изаберите једно од приложених:
    
    • „Ништа“: Не развлачи странице документа.
    
    • „Умањи на област за штампу“: Умањује странице документа које су веће од области за штампу тако да се уклопе на папир штампача.
    
    • „Уклопи у област за штампу“: Смањује или повећава странице документа тако да се уклопе на папир штампача.

en: Auto Rotate and Center
sr: Сам ротирај и центрирај

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sr: Окреће сваку страницу штампача, тако да буде иста оној унутар документа и поставља странице документа на средину папира за штампу.

en: Select page size using document page size
sr: Одреди величину странице на основу документа

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sr: Поставља величину сваке одштампане странице на величину странице у документу.

en: Page Handling
sr: Рад са страницама

en: Failed to render page %d
sr: Нисам успео да исцртам страницу %d

en: Failed to print page %d: %s
sr: Нисам успео да одштампам страницу %d: %s

en: Scroll Up
sr: Клизај на горе

en: Scroll Down
sr: Клизај на доле

en: Scroll View Up
sr: Клизај један екран горе

en: Scroll View Down
sr: Клизај један екран доле

en: Document View
sr: Преглед документа

en: Jump to page:
sr: Скочи на страницу:

en: End of presentation. Click to exit.
sr: Крај презентације. Кликните за излазак.

en: Go to first page
sr: Идите на прву страницу

en: Go to previous page
sr: Идите на претходну страницу

en: Go to next page
sr: Идите на следећу страницу

en: Go to last page
sr: Идите на последњу страницу

en: Go to page
sr: Идите на страницу

en: Find
sr: Нађи

en: Go to page %s
sr: Иди на страницу %s

en: Go to %s on file “%s”
sr: Иди на %s датотеке „%s“

en: Go to file “%s”
sr: Иди на датотеку „%s“

en: Launch %s
sr: Покрени %s

en: Find:
sr: Нађи:

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Пронађите претходну појаву ниске претраге

en: Find next occurrence of the search string
sr: Пронађите следећу појаву ниске претраге

en: Case Sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Toggle case sensitive search
sr: Укључите претрагу осетљиву на величину слова

en: Icon:
sr: Иконица:

en: Note
sr: Белешка

en: Comment
sr: Напомена

en: Key
sr: Тастер

en: Help
sr: Прикажите помоћ

en: New Paragraph
sr: Нови пасус

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Insert
sr: Уметни

en: Cross
sr: Крстић

en: Circle
sr: Круг

en: Unknown
sr: Непознато

en: Annotation Properties
sr: Особине забелешке

en: Color:
sr: Боја:

en: Style:
sr: Изглед:

en: Transparent
sr: Провидно

en: Opaque
sr: Непровидно

en: Initial window state:
sr: Почетно стање прозора:

en: Open
sr: Отвори

en: Close
sr: Затвори

en: Password for document %s
sr: Лозинка за документ „%s“

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Open a recently used document
sr: Отворите скоро коришћени документ

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sr: Овај документ је закључан и може се прочитати једино уз унос исправне лозинке.

en: _Unlock Document
sr: _Откључај документ

en: Enter password
sr: Упишите лозинку

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sr: Документ „%s“ је закључан и неопходна је лозинка да бисте могли да га отворите.

en: Password required
sr: Потребна је лозинка

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Forget password _immediately
sr: _Одмах заборави лозинку

en: Remember password until you _log out
sr: Запамти лозинку до _одјављивања

en: Remember _forever
sr: Запамти _заувек

en: Properties
sr: Својства

en: General
sr: Опште

en: Fonts
sr: Слова

en: Document License
sr: Лиценца докумената

en: Font
sr: Словни лик

en: Gathering font information… %3d%%
sr: Прикупљам податке о словном лику… %3d%%

en: Usage terms
sr: Услови коришћења

en: Text License
sr: Текст лиценце

en: Further Information
sr: Још података

en: Hide sidebar
sr: Сакриј бочну површ

en: Add
sr: Додај

en: Add text annotation
sr: Додај забелешку

en: Document contains no annotations
sr: Документ не садржи забелешке

en: Page %d
sr: Страница %d

en: Annotations
sr: Забелешке

en: Attachments
sr: Прилози

en: _Open Bookmark
sr: _Отвори обележивач

en: _Rename Bookmark
sr: _Преименуј обележивач

en: _Remove Bookmark
sr: _Уклони обележивач

en: Page %s
sr: Страница %s

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Layers
sr: Слојеви

en: Print…
sr: Штампај…

en: Index
sr: Попис

en: Thumbnails
sr: Умањени прикази

en: Page %s — %s
sr: Страница %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
sr: Не могу да уђем у режим презентације са еПуб документима, користите режим преко целог екрана.

en: The document contains no pages
sr: Документ не садржи странице

en: The document contains only empty pages
sr: Документ садржи само празне странице

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
sr: Режим представљања није подржан за еПуб документа.

en: Unable to open document
sr: Не могу да отворим документ

en: Loading document from “%s”
sr: Учитавам документ из „%s“

en: Downloading document (%d%%)
sr: Преузимам документ (%d%%)

en: Failed to load remote file.
sr: Не могу да учитам удаљену датотеку.

en: Reloading document from %s
sr: Изнова учитавам документ из %s

en: Failed to reload document.
sr: Не могу поново да учитам документ.

en: Open Document
sr: Отвори документ

en: Saving document to %s
sr: Чувам документ у %s

en: Saving attachment to %s
sr: Чувам прилог у %s

en: Saving image to %s
sr: Чувам слику у %s

en: The file could not be saved as “%s”.
sr: Датотека није могла бити сачувана као „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
sr: Шаљем документ (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
sr: Шаљем прилог (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
sr: Шаљем слику (%d%%)

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Could not send current document
sr: Не могу да пошаљем текући документ

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
sr[0]: %lu задужење чека у заказаним
sr[1]: %lu задужења чекају у заказаним
sr[2]: %lu задужења чека у заказаним

en: Printing job “%s”
sr: Штампам задужење „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
sr: Документ садржи образац са пољима која су попуњена. Уколико не сачувате копију, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
sr: Документ садржи нове или измењене забелешке. Уколико не сачувате копију, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sr: Да сачувам примерак документа „%s“ пре затварања?

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: _Save As…
sr: _Сачувај као…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sr: Да сачекам док се не одштампа задужење „%s“ пре затварања?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
sr[0]: Постоји %d активан посао штампе. Да сачекам да се штампање заврши пре затварања?
sr[1]: Постоје %d активна посла штампе. Да сачекам да се штампање заврши пре затварања?
sr[2]: Постоји %d активних послова штампе. Да сачекам да се штампање заврши пре затварања?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sr: Уколико затворите прозор, задужења која су на чекању неће бити одштампана.

en: Cancel _print and Close
sr: Прекини штампање и _затвори

en: Close _after Printing
sr: Затвори _након штампања

en: Running in presentation mode
sr: Покретање у режиму презентације

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
sr: Режим представљања није подржан за еПуб документа

en: Toolbar Editor
sr: Уређивање палете алата

en: There was an error displaying help
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
sr: Атрил је једноставан вишестранични прегледач докумената,
    кога погони „SyncTex %s“ и „%s %s“.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
sr: Атрил је једноставан вишестранични прегледач докумената.

en: MATE Documentation Team
sr: Тим Мејтове документације

en: GNOME Documentation Team
sr: Тим Гномове документације

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Атрил је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; било верзије 2 лиценце или (по вашем избору) било које новије верзије.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Атрил се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
sr: Требали сте да добијете примерак Опште јавне лиценце уз Атрил; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: About Atril Document Viewer
sr: О Атрилу прегледачу докумената

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
sr: Ауторска права © 1996–2009 Аутори Евинса
    Ауторска права © 2012–2021 Програмери Мејта

en: %d found on this page | %d found on this page
sr[0]: %d погодак на овој страници
sr[1]: %d поготка на овој страници
sr[2]: %d погодака на овој страници

en: Not found
sr: Нисам пронашао

en: %3d%% remaining to search
sr: Преостаје да претражим: %3d%%

en: Enable caret navigation?
sr: Да укључим преглед уметком?

en: _Enable
sr: _Укључи

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sr: Притисак тастера „F7“ ће укључити/искључити преглед уметком. Ова могућност поставља курсор унутар Интернет страница и омогућава вам да листате садржај помоћу тастатуре. Да ли желите да укључите преглед са уметком?

en: Don't show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Go
sr: _Иди

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: Open an existing document
sr: Отворите постојећи документ

en: Op_en a Copy
sr: Отвори _умножак

en: Open a copy of the current document in a new window
sr: Отворите умножак текућег документа у новом прозору

en: Save a copy of the current document
sr: Сачувајте један примерак текућег документа

en: Send _To...
sr: _Пошаљи...

en: Send current document by mail, instant message...
sr: Пошаљите текући програм поштом, брзом поруком...

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: P_roperties
sr: _Својства

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: Find a word or phrase in the document
sr: Пронађите реч или израз у документу

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи _претходно

en: T_oolbar
sr: Трака _алата

en: Rotate _Left
sr: Окрени на _лево

en: Rotate _Right
sr: Окрени на _десно

en: Save Current Settings as _Default
sr: Сачувај подешавања као _основна

en: _Reset Zoom
sr: Вра_ти увећање

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Reload the document
sr: Поново учитајте документ

en: _Expand Window to Fit
sr: _Рашири прозор да попуни

en: Auto_scroll
sr: Самостално _померај

en: _First Page
sr: П_рва страница

en: Go to the first page
sr: Идите на прву страницу

en: _Last Page
sr: П_оследња страница

en: Go to the last page
sr: Идите на последњу страницу

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Add a bookmark for the current page
sr: Додајте обележивач за текућу страницу

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: _About
sr: _О програму

en: Leave Fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Leave fullscreen mode
sr: Напустите режим преко целог екрана

en: Start Presentation
sr: Покрени презентацију

en: Start a presentation
sr: Покрените презентацију документа

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажите или сакријте траку алата

en: Side _Pane
sr: Бочна _површ

en: Show or hide the side pane
sr: Прикажите или сакријте бочну површ

en: _Continuous
sr: _Непрекидно

en: Show the entire document
sr: Прикажите читав документ

en: _Dual
sr: По _две

en: Show two pages at once
sr: Прикажите две странице одједном

en: _Odd pages left
sr: _Непарне странице с лева

en: Show odd pages on the left in dual mode
sr: Прикажите непарне странице са леве стране у двојном режиму

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: Expand the window to fill the screen
sr: Раширите прозор да попуни цео екран

en: Pre_sentation
sr: Пре_зентација

en: Run document as a presentation
sr: Покрените документ као презентацију

en: Inverted _Colors
sr: Обрнуте _боје

en: Show page contents with the colors inverted
sr: Прикажите садржај страница у супротним бојама

en: Caret _Navigation
sr: Преглед _уметком

en: Activate or disable caret-navigation
sr: Укључите или искључите преглед уметком

en: _Open Link
sr: Отвори _везу

en: _Go To
sr: _Иди на

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

en: _Save Image As…
sr: Сачувај слику _као…

en: Copy _Image
sr: Умножи _слику

en: Annotation Properties…
sr: Особине забелешке…

en: Remove Annot…
sr: Уклони забелешке…

en: _Open Attachment
sr: _Отвори прилог

en: _Save Attachment As…
sr: _Сачувај прилог као…

en: Zoom
sr: Увеличајте

en: Adjust the zoom level
sr: Дотерајте ниво увеличања

en: Navigation
sr: Кретање

en: Back
sr: Назад

en: Move across visited pages
sr: Крећите се по посећеним страницама

en: Send To
sr: Пошаљи

en: Previous
sr: Претходна

en: Next
sr: Следећа

en: Zoom In
sr: Увећајте

en: Zoom Out
sr: Умањите

en: Reset Zoom
sr: Врати увећање

en: Unable to launch external application.
sr: Не могу да покренем спољни програм.

en: Unable to open external link
sr: Не могу да отворим спољну везу

en: Couldn't find appropriate format to save image
sr: Не могу да пронађем пригодан формат за чување слике

en: The image could not be saved.
sr: Нисам могао да сачувам слику.

en: Save Image
sr: Сачувајте слику

en: Unable to open attachment
sr: Не могу да отворим прилог

en: The attachment could not be saved.
sr: Не могу да сачувам прилог.

en: Save Attachment
sr: Сачувај прилог

en: %s — Password Required
sr: %s — потребна је лозинка

en: By extension
sr: По проширењу

en: MATE Document Viewer
sr: Мејтов прегледач докумената

en: The page label of the document to display.
sr: Натпис странице документа за приказивање.

en: PAGE
sr: СТРАНА

en: The page number of the document to display.
sr: Број странице документа за приказивање.

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Run atril in fullscreen mode
sr: Покреће атрила преко целог екрана

en: Named destination to display.
sr: Именовано одредиште за приказивање.

en: DEST
sr: ОДРЕД

en: Run atril in presentation mode
sr: Покреће атрила у режиму представљања

en: Run atril as a previewer
sr: Покреће атрила као претпрегледача

en: The word or phrase to find in the document
sr: Реч или израз који ће бити пронађен у документу

en: STRING
sr: НИСКА

en: [FILE…]
sr: [ДАТОТЕКА…]
