atril 1.26.0 - en to tr translation catalogue (508 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
tr: Çizgi romanın sıkıştırmasını açmak için “%s” komutu başlatılırken hata: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
tr: Çizgi roman sıkıştırması açmak için “%s” komutu başarısız oldu.

en: The command “%s” did not end normally.
tr: Komut “%s” normal olarak bitirilemedi.

en: Not a comic book MIME type: %s
tr: Bir çizgi roman MIME türü değil: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
tr: Bu tür çizgi roman sıkıştırması açmak için uygun komut bulunamıyor

en: Unknown MIME Type
tr: Bilinmeyen MIME Türü

en: File corrupted
tr: Dosya bozulmuş

en: No files in archive
tr: Arşivde hiçbir dosya yok

en: No images found in archive %s
tr: %s arşivinde hiçbir resim bulunamadı

en: There was an error deleting “%s”.
tr: “%s” silerken hata oldu.

en: Error %s
tr: Hata %s

en: Comic Books
tr: Çizgi Romanlar

en: DjVu document has incorrect format
tr: DjVu belgesi geçersiz bir biçime sahip

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
tr: Bu belge birkaç dosyadan oluşmuş. Bu dosyalardan bir ya da daha fazlasına erişilemiyor.

en: DjVu Documents
tr: DjVu Belgeleri

en: DVI document has incorrect format
tr: DVI belgesi geçersiz biçime sahip

en: DVI Documents
tr: DVI Belgeleri

en: unexpected EOF
tr: Beklenmedik EOF(Dosya Sonu)

en: could not load font `%s'
tr: Yazı tipi '%s' yüklenemedi.

en: could not reload `%s'
tr:  `%s' yeniden yüklenemedi

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
tr: %s: desteklenmeyen DVI formatı (sürüm %u)

en: no pages selected
tr: hiçbir sayfa seçili değil

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
tr: %s: Dosya bozuk ya da bir DVI dosyası değil

en: %s: vf macro had errors
tr: %s: vf makrosunda hatalar var

en: %s: stack not empty after vf macro
tr: %s:vf macro sonrası yığın boş değil

en: %s: could not reopen file (%s)
tr: %s: dosya (%s) yeniden açılamadı

en: %s: page %d out of range
tr: %s: sayfa %d erim dışı

en: stack not empty at end of page
tr: sayfa sonunda yığın boş değil

en: no default font set yet
tr: henüz öntanımlı yazıtipi ayarlanmadı

en: requested character %d does not exist in `%s'
tr: istenen karakter %d  `%s' içinde yok

en: enlarging stack
tr: yığın genişletiliyor

en: stack underflow
tr: yığın aşağı taşması

en: font %d is not defined
tr: yazı tipi %d tanımlı değil

en: malformed special length
tr: hatalı özel uzunluk

en: font %d is not defined in postamble
tr: yazıtipi %d postamble içinde tanımlı değil

en: unexpected opcode %d
tr: beklenmedik opcode %d

en: undefined opcode %d
tr: tanımsız opcode %d

en: %s: no fonts defined
tr: %s: yazı tipi tanımlanmadı

en: %s: %d: [%s] requested encoding `%s' does not match vector `%s'
tr: %s: %d: [%s] istenen kodlama `%s' vektör ile eşleşmiyor `%s'

en: %s: could not load fontmap
tr: %s: fontmap yüklenemedi

en: %s: could not set as default encoding
tr: %s: öntanımlı kodlama olarak atanamadı

en: encoding vector `%s' is in use
tr: kodlanan vektör `%s' kullanımda

en: GF: invalid opcode %d in character %d
tr: GF: Hatalı opcode %d,  %d karakterinde

en: (gf) Character %d: invalid opcode %d
tr: (gf) Karakter %d: Geçersiz opcode %d

en: (gf) character %d has an incorrect bounding box
tr: (gf) karakter %d yanlış sınırlayıcı kutuya sahip

en: %s: bad checksum (expected %u, found %u)
tr: %s: hatalı sağlama toplamı (beklenen %u, bulunan %u)

en: %s: File corrupted, or not a GF file
tr: %s: Dosya bozuk ya da GF dosyası değil

en: invalid page specification `%s'
tr: hatalı sayfa özelliği `%s'

en: garbage after DVI page specification ignored
tr: DVI sayfası belirtimi yoksayıldıktan sonra değersizdir

en: more than 10 counters in page specification
tr: sayfa belirtiminde 10'dan fazla sayaç

en: garbage after TeX page specification ignored
tr: TeX sayfası belirtimi yoksayıldıktan sonra değersizdir

en: custom
tr: özel

en: Bad PK file: More bits than required
tr: Bozuk PK dosyası: Gerekli olandan daha fazla bit

en: %s: checksum mismatch (expected %u, got %u)
tr: %s: sağlama toplamı eşleşmiyor (beklenen %u, olan %u)

en: %s: unexpected preamble
tr: %s: beklenmedik preamble

en: %s: unexpected charcode (%d)
tr: %s: beklenmedik charcode (%d)

en: %s: unexpected end of file (no postamble)
tr: %s: beklenmedik dosya sonu (postamble yok)

en: invalid PK file! (junk in postamble)
tr: geçersiz PK dosyası! (posta paketinde gereksiz bilgi)

en: %s: File corrupted, or not a PK file
tr: %s: Dosya bozulmuş ya da PK dosyası değil

en: %s: tried to pop top level layer
tr: %s: üst düzey katmanı açmaya çalıştı

en: %s: malformed value for key `%s'
tr: %s: `%s' anahtarının değeri hatalı

en: %s: unknown key `%s' ignored
tr: %s: bilinmeyen anahtar `%s' görmezden geliniyor

en: %s: no argument for key `%s', using defaults
tr: %s: `%s' anahtarı için argüman yok, öntanımlılar kullanılıyor

en: %s: argument `%s' ignored for key `%s'
tr: %s: argüman `%s' `%s' anahtarı için görmezden gelindi

en: (t1) failed to reset device resolution
tr: (t1) cihaz çözünürlüğü sıfırlanamadı

en: %s: could not encode font
tr: %s: yazıtipi kodlanamadı

en: %s: Checksum mismatch (got %u, expected %u)
tr: %s: Sağlama toplamı eşleşmiyor (olan %u, beklenen %u)

en: %s: Error reading AFM data
tr: %s: AFM verisi okunurken hata

en: Warning: TFM file `%s' has suspicious size
tr: Uyarı: TFM dosyası `%s' boyutları şüpheli

en: %s: font coding scheme truncated to 40 bytes
tr: %s: yazı tipi kodlama şeması  40 baytta kesilmiş

en: %s: File corrupted, or not a TFM file
tr: %s: Dosya bozuk ya da bir TFM dosyası değil

en: (tt) %s: could not load face: %s
tr: (tt) %s: yüz yüklenemedi: %s

en: (tt) %s: could not create face: %s
tr: (tt) %s: yüz oluşturulamadı: %s

en: (tt) %s: could not create glyph: %s
tr: (tt) %s: glyph oluşturulamadı: %s

en: (tt) %s: no acceptable map found, using #0
tr: (tt) %s: kabul edilebilir harita bulunamadı, #0 kullanılıyor

en: (tt) %s: could not set resolution: %s
tr: (tt) %s: çözünürlük ayarlanamadı: %s

en: (tt) %s: could not set point size: %s
tr: (tt) %s: nokta buyutu ayarlanamadı: %s

en: (tt) %s: could not load PS name table
tr: (tt) %s: PS ad tablosu yüklenemedi

en: %s: no encoding vector found, expect bad output
tr: %s: kodlama vektörü bulunamadı, kötü çıktı bekleniyor

en: (tt) %s: no font metric data
tr: (tt) %s: yazıtipi metrik verisi bulunamadı

en: Ooops!
tr: Hata!

en: Aieeeee!!
tr: Eyvah!!

en: Ouch!
tr: Ah!

en: Houston, we have a problem
tr: Houston, bir sorun var

en: 3.. 2.. 1.. BOOM!
tr: 3.. 2.. 1.. GÜÜM!

en: I'm history
tr: Ben geçmişim

en: I'm going down
tr: Aşağı gidiyorum

en: I smell a rat
tr: Fare kokusu alıyorum

en: Crashing
tr: Çöküyor

en: %s: Error:
tr: %s: Hata:

en: Error
tr: Hata

en: %s: Warning:
tr: %s: Uyarı:

en: Warning
tr: Uyarı

en: %s: Fatal:
tr: %s: Ölümcül:

en: Fatal
tr: Ölümcül

en: out of memory allocating %u bytes
tr: ayrılan %u byte bellek yetersiz

en: attempted to reallocate with zero size
tr: yeniden tahsis işlemi sıfır birim ile yapılmaya çalışıldı

en: failed to reallocate %u bytes
tr: %u byte yeniden alan ayırması başarısız oldu

en: attempted to callocate 0 members
tr: 0 üyeyi çağırmaya çalıştı

en: failed to allocate %ux%u bytes
tr: %ux%u byte alan ayırması başarısız oldu

en: attempted to free NULL pointer
tr: BOŞ gösterge serbest bırakılmaya çalışıldı

en: %s: Checksum mismatch (expected %u, got %u)
tr: %s: Sağlama toplamı eşleşmiyor (olan %u, beklenen %u)

en: (vf) %s: could not load font `%s'
tr: (vf) %s: yazıtipi yüklenemedi `%s'

en: (vf) %s: unexpected character %d
tr: (vf) %s: beklenmedik karakter %d

en: (vf) %s: character %d redefined
tr: (vf) %s: karakter %d yeniden tanımlandı

en: (vf) %s: no postamble
tr: (vf) %s: postamble yok

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
tr: %s: Dosya bozuk ya da VF dosyası değil

en: Not an ePub document
tr: ePub belgesi değil

en: could not retrieve filename
tr: dosya ismi alınamadı

en: could not open archive
tr: arşiv açılamadı

en: could not extract archive
tr: arşivden dosya çıkarılamadı

en: could not retrieve container file
tr: kap dosyası alınamadı

en: could not open container file
tr: kap dosyası açılamadı

en: container file is corrupt
tr: kap dosyası bozuk

en: epub file is invalid or corrupt
tr: epub dosyası geçersiz ya da bozuk

en: epub file is corrupt, no container
tr: epub dosyası bozuk, kap yok

en: could not parse content manifest
tr: içerik manifestosu ayrıştırılamadı

en: content file is invalid
tr: içerik dosyası geçersiz

en: epub file has no spine
tr: epub dosyasının omurgası yok

en: epub file has no manifest
tr: epub dosyasının manifestosu yok

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
tr: Yükleme için belge ağacı kurulamadı, bazı dosyalar eksik

en: epub Documents
tr: epub Belgeleri

en: This work is in the Public Domain
tr: Bu çalışma Kamu Malıdır

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Type 1
tr: Tür 1

en: Type 1C
tr: Tür 1C

en: Type 3
tr: Tür 3

en: Type 1 (CID)
tr: Tür 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
tr: Tür 1C (CID)

en: Unknown font type
tr: Bilinmeyen yazıtipi türü

en: No name
tr: İsimsiz

en: Embedded subset
tr: Gömülü alt küme

en: Embedded
tr: Gömülü

en: Not embedded
tr: Gömülü değil

en: PDF Documents
tr: PDF Belgeleri

en: Images
tr: Resimler

en: Failed to load document “%s”
tr: "%s" belgesi yüklenirken başarısız olundu

en: Failed to save document “%s”
tr: "%s" belgesi yüklenirken başarısız olundu

en: PostScript Documents
tr: PostScript Belgeleri

en: Invalid document
tr: Geçersiz doküman

en: Tiff Documents
tr: Tiff Belgeleri

en: XPS Documents
tr: XPS Belgeleri

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
tr: "%s" eki kaydedilemedi: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
tr: "%s" eki açılamadı: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
tr: "%s" eki açılamadı

en: File type %s (%s) is not supported
tr: Dosya türü %s (%s) desteklenmiyor

en: All Documents
tr: Tüm Belgeler

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Failed to create a temporary file: %s
tr: Geçici bir dosya oluşturma başarısız oldu: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
tr: Geçici bir dizin oluşturma başarısız oldu: %s

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosya geçerli bir .desktop dosyası değil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan desktop dosyası Sürüm '%s'

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırında belgeleri kabul etmiyor

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Anımsanamayan başlatma seçeneği: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Belge URI'leri bir 'Tür=Bağ' masaüstü girişine geçilemiyor

en: Not a launchable item
tr: Başlatılabilir bir öğe değil

en: Disable connection to session manager
tr: Ortam yöneticisiyle bağlantıyı kapat

en: Specify file containing saved configuration
tr: Kaydedilen yapılandırmayı içeren dosyayı belirtin

en: FILE
tr: DOSYA

en: Specify session management ID
tr: Ortam yönetici ID belirtin

en: ID
tr: No

en: Session management options:
tr: Ortam yönetimi seçenekleri:

en: Show session management options
tr: Ortam yönetimi seçeneklerini göster

en: Show “_%s”
tr: "_%s" Göster

en: _Move on Toolbar
tr: _Araç Çubuğunda Taşı

en: Move the selected item on the toolbar
tr: Seçili öğeyi araç çubuğu üzerinde taşı

en: _Remove from Toolbar
tr: _Araç Çubuğundan Kaldır

en: Remove the selected item from the toolbar
tr: Seçili öğeyi araç çubuğundan kaldır

en: _Delete Toolbar
tr: _Araç Çubuğunu Sil

en: Remove the selected toolbar
tr: Seçili araç çubuğunu kaldır

en: Separator
tr: Ayıraç

en: Fit Page
tr: Sayfaya Sığdır

en: Fit Width
tr: Enine Genişlet

en: Expand Window to Fit
tr: Pencereyi Uyacak Şekilde Genişlet

en: 50%
tr: %50

en: 70%
tr: %70

en: 85%
tr: %85

en: 100%
tr: %100

en: 125%
tr: %125

en: 150%
tr: %150

en: 175%
tr: %175

en: 200%
tr: %200

en: 300%
tr: %300

en: 400%
tr: %400

en: 800%
tr: %800

en: 1600%
tr: %1600

en: 3200%
tr: %3200

en: 6400%
tr: %6400

en: Atril Document Viewer
tr: Atril Belge Görüntüleyicisi

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
tr: MATE masaüstü ortamı için Belge Görüntüleyicisi

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
tr: Atril basit bir çok sayfalı belge görüntüleyicisidir. PostScript (PS), Encapsulated Postcript (EPS), DJVU, DVİ, XPS ve Taşınabilir Belge Biçimi (Portable Document Format, PDF) dosyaları ile çizgi roman arşiv dosyalarını görüntüleyebilir ve yazdırabilir. Belge tarafından desteklendiğinde metin aramaya, panoya metin kopyalamaya, bağlantı metni ile gezinmeye ve içindekiler favorilerini yönetmeye olanak sağlar.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
tr: Atril, bir Evince çatallamasıdır ve MATE masaüstü ortamının bir parçasıdır. MATE ve Atril hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen projenin ana sayfasını ziyaret ediniz.

en: Document Viewer
tr: Belge Görüntüleyici

en: View multi-page documents
tr: Çok sayfalı belgeleri göster

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
tr: MATE;belge;görüntüleyici;pdf;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;çizgi;roman;

en: Override document restrictions
tr: Belge sınırlamalarini hükümsüz kil.

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
tr: Belge sinirlamalarini,kopyalama veya yazdirma sınırlamalar gibi hükümsüz kıl.

en: Automatically reload the document
tr: Belgeyi otomatik yenile

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
tr: Dosya değiştiğinde belgenin otomatik olarak tekrar yüklenip yüklenmeyeceğini ayarlar.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
tr: Konumun URL'si en son bir belgeyi açmak veya kaydetmek için kullanıldı.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
tr: Konumun URL'si en son bir resmi kaydetmek için kullanıldı.

en: Page cache size in MiB
tr: Sayfa önbellek boyutu MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
tr: önbellek'de kullanılacak maksimum sayfa boyutunu yorumlar, maksimum yakınlaştırma düzeyini sınırlar.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
tr: Kullanıcının klavye ile gezintiyi etkinleştirmek istediğini teyit edecek bir diyalog göster.

en: Delete the temporary file
tr: Geçici dosyayı sil

en: Print settings file
tr: Ayar dosyasını yazdır

en: MATE Document Previewer
tr: MATE Belge Önizleyici

en: Failed to print document
tr: Belge yazdırılırken başarısız olundu

en: The selected printer '%s' could not be found
tr: Seçilen yazıcı '%s' bulunamadı

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Previous Page
tr: _Önceki Sayfa

en: Go to the previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: _Next Page
tr: S_onraki Sayfa

en: Go to the next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Zoom _In
tr: _Yakınlaştır

en: Enlarge the document
tr: Belgeyi genişlet

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

en: Shrink the document
tr: Belgeyi daralt

en: Reset zoom to 100%
tr: Yakınlaştırmayı %100'e geri al

en: Print
tr: Yazdır

en: Print this document
tr: Bu belgeyi yazdır

en: Fit Pa_ge
tr: Sayfaya Sığ_dır

en: Make the current document fill the window
tr: Geçerli belge pencereyi doldursun

en: Fit _Width
tr: _Enine Sığdır

en: Make the current document fill the window width
tr: Geçerli belge genişliği pencereyi doldursun

en: Page
tr: Sayfa

en: Select Page
tr: Sayfa Seç

en: Document
tr: Belge

en: Title:
tr: Başlık:

en: Location:
tr: Konum:

en: Subject:
tr: Konu:

en: Author:
tr: Yazan:

en: Keywords:
tr: Anahtar Kelimeler:

en: Producer:
tr: Üretici:

en: Creator:
tr: Oluşturucu:

en: Created:
tr: Oluşturulma:

en: Modified:
tr: Değiştirilme:

en: Number of Pages:
tr: Sayfa Sayısı:

en: Optimized:
tr: Optimize:

en: Format:
tr: Biçim:

en: Security:
tr: Güvenlik:

en: Paper Size:
tr: Kağıt Boyutu:

en: None
tr: Hiçbiri

en: default:mm
tr: varsayılan:mm

en: %.2f × %.2f inch
tr: %.2f × %.2f inç

en: %s, Portrait (%s)
tr: %s, Düşey (%s)

en: %s, Landscape (%s)
tr: %s, Yatay (%s)

en: Atril properties
tr: Atril özellikleri

en: Shows details for Atril documents
tr: Atril belgeleri için ayrıntıları gösterir

en: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 The MATE developers
tr: Copyright (C) 2000, 2001 Eazel Inc.
    Copyright (C) 2003 Andrew Sobala <aes@gnome.org>
    Copyright (C) 2005 Bastien Nocera <hadess@hadess.net>
    Copyright (C) 2005 Red Hat, Inc
    Copyright (C) 2012–2021 MATE geliştiricileri

en: (%d of %d)
tr: (%d / %d)

en: of %d
tr: / %d

en: Preparing to print…
tr: Yazdırmaya hazırlanıyor…

en: Finishing…
tr: Tamamlanıyor…

en: Printing page %d of %d…
tr: Yazdırılan sayfa %d / %d…

en: Printing is not supported on this printer.
tr: Bu yazıcıda yazdırma desteklenmiyor.

en: Invalid page selection
tr: Geçersiz sayfa seçimi

en: Your print range selection does not include any pages
tr: Yazdırma aralığı seçiminiz hiçbir sayfa içermiyor

en: Page Scaling:
tr: Sayfa Ölçeklendirme:

en: Shrink to Printable Area
tr: Basılabilir Alana Küçült

en: Fit to Printable Area
tr: Basılabilir Alana Sığdır

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
tr: Belge sayfalarını, seçilen yazıcı sayfasına sığacak şekilde ölçeklendir. Aşağıdakilerden birini seçin:
    
    • "Yok": Sayfa ölçeklendirmesi yapılmaz.
    
    • "Yazdırılabilir Alana Küçült": Yazdırılabilir alandan daha büyük belge sayfaları, yazıcı sayfasının yazdırılabilir alanına sığacak şekilde küçültülür.
    
    • "Yazdırılabilir Alana Sığdır": Belge sayfaları yazıcı sayfasının yazdırılabilir alanına sığacak şekilde gerektiği kadar büyütülür ya da küçültülür.

en: Auto Rotate and Center
tr: Otomatik Döndür ve Ortala

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
tr: Her sayfanın yazıcı sayfası yönelimini, belge sayfasının yönelimine uyacak şekilde döndürür. Belge sayfaları yazıcı sayfası içinde ortalanır.

en: Select page size using document page size
tr: Sayfa boyutu belgenin boyutu kullanılarak seçilsin

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
tr: Etkinleştirildiğinde her sayfa, belge sayfası ile aynı boyuttaki kağıda yazdırılır.

en: Page Handling
tr: Sayfa İşleme

en: Failed to render page %d
tr: Sayfa %d canlandırılamadı

en: Failed to print page %d: %s
tr: Sayfa %d yazdırırken başarısız oldu: %s

en: Scroll Up
tr: Yukarı Kaydır

en: Scroll Down
tr: Aşağı Kaydır

en: Scroll View Up
tr: Görünümü Yukarı Kaydır

en: Scroll View Down
tr: Görünümü Aşağı Kaydır

en: Document View
tr: Belge Görünümü

en: Jump to page:
tr: Sayfaya git:

en: End of presentation. Click to exit.
tr: Sunumun sonu. Çıkmak için tıklayın.

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page
tr: Sayfaya git

en: Find
tr: Bul

en: Go to page %s
tr: %s sayfasına git

en: Go to %s on file “%s”
tr: "%2$s" dosyasındaki %1$s konumuna git

en: Go to file “%s”
tr: "%s" dosyasına git

en: Launch %s
tr: %s başlat

en: Find:
tr: Bul:

en: Find previous occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin bulunduğu bir önceki yeri bul

en: Find next occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin bulunduğu bir sonraki yeri bul

en: Case Sensitive
tr: Büyük/küçük harflere duyarlı

en: Toggle case sensitive search
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı arama seçimi

en: Icon:
tr: İkon:

en: Note
tr: Not

en: Comment
tr: Yorum

en: Key
tr: Tuş

en: Help
tr: Yardım

en: New Paragraph
tr: Yeni Paragraf

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Insert
tr: İlâve et

en: Cross
tr: Çapraz Çizgi

en: Circle
tr: Çember

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Annotation Properties
tr: Açıklama Özellikleri

en: Color:
tr: Renk:

en: Style:
tr: Biçem:

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Opaque
tr: Işık Geçirmez

en: Initial window state:
tr: Pencere başlangıç durumu:

en: Open
tr: Aç

en: Close
tr: Kapat

en: Password for document %s
tr: %s belgesi için parola

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Open a recently used document
tr: Mevcut bir belgeyi aç

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
tr: Bu belge kilitli ve sadece doğru parola girilerek okunabilir.

en: _Unlock Document
tr: Belge _Kilidini Kaldır

en: Enter password
tr: Parola girin

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
tr: "%s" belgesi kilitli ve açılabilmesi için önce paralo gerekiyor.

en: Password required
tr: Parola gerekli

en: _Password:
tr: _Parola:

en: Forget password _immediately
tr: _Parolayı hemen unut

en: Remember password until you _log out
tr: Çıkış yapana kadar parolayı hatır_la

en: Remember _forever
tr: _Her zaman hatırla

en: Properties
tr: Özellikler

en: General
tr: Genel

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Document License
tr: Belge Lisansı

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Gathering font information… %3d%%
tr: Yazı tipi bilgisi alınıyor... %%%3d

en: Usage terms
tr: Kullanım şartları

en: Text License
tr: Metin Lisansı

en: Further Information
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Hide sidebar
tr: Yan çubuğu gizle

en: Add
tr: Ekle

en: Add text annotation
tr: Açıklama metni ekle

en: Document contains no annotations
tr: Belge hiçbir açıklama içermiyor

en: Page %d
tr: Sayfa %d

en: Annotations
tr: Açıklamalar

en: Attachments
tr: Ekler

en: _Open Bookmark
tr: Yer İmlerini _Aç

en: _Rename Bookmark
tr: Yer imini Yeniden _İsimlendir

en: _Remove Bookmark
tr: Yeri imini _Sil

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Remove
tr: _Sil

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Layers
tr: Katmanlar

en: Print…
tr: Yazdır...

en: Index
tr: İçindekiler

en: Thumbnails
tr: Küçük Resimler

en: Page %s — %s
tr: Sayfa %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
tr: ePub belgeleriyle çalışırken sunum moduna girilemiyor, bunun yerine tam ekran modunu kullanın.

en: The document contains no pages
tr: Belge hiçbir sayfa içermiyor

en: The document contains only empty pages
tr: Belge sadece boş sayfaları içeriyor

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
tr: Sunum kipi ePub belgeleri için desteklenmiyor.

en: Unable to open document
tr: Belge açılamadı

en: Loading document from “%s”
tr: “%s” konumundan belge yükleniyor

en: Downloading document (%d%%)
tr: Belge indiriliyor (%%%d)

en: Failed to load remote file.
tr: Uzaktaki dosya yüklenemedi.

en: Reloading document from %s
tr: Belge %s konumundan yeniden yükleniyor

en: Failed to reload document.
tr: Belge yeniden yüklenirken başarısız oldu.

en: Open Document
tr: Belge Aç

en: Saving document to %s
tr: Belge %s konumuna kaydediliyor

en: Saving attachment to %s
tr: Ek %s konumuna kaydediliyor

en: Saving image to %s
tr: Resim %s konumuna kaydediliyor

en: The file could not be saved as “%s”.
tr: Dosya “%s” olarak kaydedilemedi.

en: Uploading document (%d%%)
tr: Belge gönderiliyor (%%%d)

en: Uploading attachment (%d%%)
tr: Ek gönderiliyor (%%%d)

en: Uploading image (%d%%)
tr: Resim gönderiliyor (%%%d)

en: Save As…
tr: Farklı Kaydet...

en: Could not send current document
tr: Güncel belge gönderilemedi

en: %lu pending job in queue | %lu pending jobs in queue
tr[0]: %lu görev sırada bekliyor
tr[1]: %lu görev sırada bekliyor

en: Printing job “%s”
tr: “%s” sayılı görev yazdırılıyor

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
tr: Belge, doldurulmuş form alanları içeriyor. Eğer bir kopyasını kaydetmezseniz, yapılan değişiklikler daimi olarak kaybolacaktır.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
tr: Belge yeni veya değiştirilmiş açıklamalar içeriyor. Eğer bir kopyasını kaydetmezseniz, yapılan değişiklikler daimi olarak kaybolacaktır.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
tr: Kapatmadan önce “%s” dosyasının bir kopyası kaydedilsin mi?

en: Close _without Saving
tr: Ka_ydetmeden Kapat

en: _Save As…
tr: _Farklı Kaydet…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
tr: Kapatmadan önce yazdırma görevi “%s” tamamlanması beklensin mi?

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
tr[0]: %d adet etkin yazdırma işi var. Kapatmadan önce yazdırma bitmesi beklensin mi?
tr[1]: %d adet etkin yazdırma işi var. Kapatmadan önce yazdırma bitmesi beklensin mi?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
tr: Eğer pencereyi kapatırsanız bekleyen yazdırma görevleri yazdırılmayacak.

en: Cancel _print and Close
tr: _Yazdırmayı İptal Et ve Kapat

en: Close _after Printing
tr: Yazdırdıktan _sonra Kapat

en: Running in presentation mode
tr: Sunum kipinde çalışıyor

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
tr: Sunum kipi ePub belgeleri için desteklenmiyor

en: Toolbar Editor
tr: Araç Çubuğu Düzenleyicisi

en: There was an error displaying help
tr: Yardım gösterilirken bir hata oluştu

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
tr: Atril basit, çok sayfalı belge görüntüleyicidir,
    SyncTex %s ve %s %s ile güçlendirilmiştir..

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
tr: Atril basit, çok sayfalı belge görüntüleyicidir

en: MATE Documentation Team
tr: MATE Belgelendirme Projesi

en: GNOME Documentation Team
tr: GNOME Belgelendirme Projesi

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Atril özgür yazılımdır; onu Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayınlanan GNU Genel Kamu Lisansı 2. sürüm ya da (tercihen) güncel bir sürümünün şartları altında yeniden dağıtabilir ya da değiştirebilirsiniz.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Atril faydalı olacağı umularak dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez.  Lütfen GNU Genel Kamu Lisansını daha fazla detay için inceleyin.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
tr: GNU Genel Kamu Lisansınının bir kopyasını Atril ile birlikte almış olmalıydınız; aksi halde bu adrese yazılı olarak bildirin: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Atril Document Viewer
tr: Atril Belge Görüntüleyici Hakkında

en: Copyright © 1996–2009 The Evince authors
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
tr: Copyright © 1996–2009 Evince yazarları
    Copyright © 2012–2021 MATE geliştiricileri

en: %d found on this page | %d found on this page
tr[0]: Bu sayfada %d bulundu
tr[1]: Bu sayfada %d bulundu

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: %3d%% remaining to search
tr: Arama için %%%3d kaldı

en: Enable caret navigation?
tr: Klavye ile gezinti etkinleştirilsin mi?

en: _Enable
tr: _Etkinleştir

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
tr: F7 tuşuna basmak klavye ile gezintiyi etkinleştirir veya devre dışı bırakır. Bu işlev metin sayfalarında taşınabilecek bir imleç yerleştirir ve bu klavyenizle dolaşmanıza ve metin seçmenize imkân verir. Klavye ile gezintiyi etkinleştirmek istiyor musunuz?

en: Don't show this message again
tr: Bu mesajı bir daha gösterme

en: _File
tr: _Dosya

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Go
tr: _Git

en: _Bookmarks
tr: _Yer imleri

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Open…
tr: _Aç…

en: Open an existing document
tr: Mevcut bir belgeyi aç

en: Op_en a Copy
tr: B_ir Kopya Aç

en: Open a copy of the current document in a new window
tr: Mevcut belgenin bir kopyasını yeni bir pencerede aç

en: Save a copy of the current document
tr: Mevcut belgenin bir kopyasını kaydet

en: Send _To...
tr: Şuna _Gönder...

en: Send current document by mail, instant message...
tr: Güncel belgeyi e-posta, anlık mesaj vs. ile gönder...

en: _Print…
tr: _Yazdır…

en: P_roperties
tr: Ö_zellikler

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Select _All
tr: Tü_münü Seç

en: _Find…
tr: _Bul…

en: Find a word or phrase in the document
tr: Doküman içinde kelime ya da deyim ara

en: Find Ne_xt
tr: Sonrakini B_ul

en: Find Pre_vious
tr: Ö_ncekini Bul

en: T_oolbar
tr: _Araç Çubuğu

en: Rotate _Left
tr: _Sola Çevir

en: Rotate _Right
tr: S_ağa Çevir

en: Save Current Settings as _Default
tr: Şu Anda Kullanılan Ayarları _Varsayılan olarak Kaydet

en: _Reset Zoom
tr: Yakınlaştırmayı _Sıfırla

en: _Reload
tr: _Yeniden Yükle

en: Reload the document
tr: Belgeyi yeniden yükle

en: _Expand Window to Fit
tr: Pencereyi Uyacak Şekilde _Genişlet

en: Auto_scroll
tr: Otomatik k_aydır

en: _First Page
tr: _İlk Sayfa

en: Go to the first page
tr: İlk sayfaya git

en: _Last Page
tr: _Son Sayfa

en: Go to the last page
tr: Son sayfaya git

en: _Add Bookmark
tr: _Yer İmi Ekle

en: Add a bookmark for the current page
tr: Geçerli sayfa için bir yer imi ekle

en: _Contents
tr: İçi_ndekiler

en: _About
tr: _Hakkında

en: Leave Fullscreen
tr: Tam Ekranı Terk Et

en: Leave fullscreen mode
tr: Tam ekran kipini terk et

en: Start Presentation
tr: Sunum Başlat

en: Start a presentation
tr: Bir sunum başlat

en: _Toolbar
tr: _Araç çubuğu

en: Show or hide the toolbar
tr: Araç çubuğunu gizle ya da göster

en: Side _Pane
tr: Yan _Panel

en: Show or hide the side pane
tr: Yan paneli göster ya da gizle

en: _Continuous
tr: _Art Arda

en: Show the entire document
tr: Tüm belgeyi göster

en: _Dual
tr: _Çift

en: Show two pages at once
tr: Tek seferde iki sayfa göster

en: _Odd pages left
tr: _Tekil sayfalar solda

en: Show odd pages on the left in dual mode
tr: Çiftli kipte tekil sayfaları solda göster

en: _Fullscreen
tr: _Tam ekran

en: Expand the window to fill the screen
tr: Pencereyi, ekranı dolduracak kadar genişlet

en: Pre_sentation
tr: _Sunum

en: Run document as a presentation
tr: Belgeyi sunum olarak çalıştır

en: Inverted _Colors
tr: Ters _Renkler

en: Show page contents with the colors inverted
tr: Sayfa içeriğini renkleri ters çevrilmiş olarak göster

en: Caret _Navigation
tr: Klavye ile _Gezinti

en: Activate or disable caret-navigation
tr: Klavye ile gezintiyi etkinleştir veya devre dışı bırak

en: _Open Link
tr: _Bağ Aç

en: _Go To
tr: _Git

en: Open in New _Window
tr: Yeni _Pencerede Aç

en: _Copy Link Address
tr: _Bağ Adresini Kopyala

en: _Save Image As…
tr: Resmi Farklı _Kaydet…

en: Copy _Image
tr: Resmi K_opyala

en: Annotation Properties…
tr: Açıklama Özellikleri…

en: Remove Annot…
tr: Açıklama Sil...

en: _Open Attachment
tr: Ekleri _Aç

en: _Save Attachment As…
tr: Ekleri Farklı _Kaydet...

en: Zoom
tr: Yakınlık

en: Adjust the zoom level
tr: Yakınlık seviyesini ayarla

en: Navigation
tr: Dolaşma

en: Back
tr: Geri

en: Move across visited pages
tr: Gezilen sayfalara taşı

en: Send To
tr: Şuna Gönder

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Reset Zoom
tr: Yakınlaştırmayı Sıfırla

en: Unable to launch external application.
tr: Harici uygulama başlatılamadı.

en: Unable to open external link
tr: Harici bağ açılamadı

en: Couldn't find appropriate format to save image
tr: Resmi kaydetmek için uygun biçim bulunamadı

en: The image could not be saved.
tr: Görüntü kaydedilemedi.

en: Save Image
tr: Görüntüyü Kaydet

en: Unable to open attachment
tr: Ek açılamadı

en: The attachment could not be saved.
tr: Ek kaydedilemedi.

en: Save Attachment
tr: Ekleri Kaydet

en: %s — Password Required
tr: %s — Parola Gerekli

en: By extension
tr: Uzantı ile

en: MATE Document Viewer
tr: MATE Belge Görüntüleyici

en: The page label of the document to display.
tr: Gösterilecek belgenin sayfa etiketi.

en: PAGE
tr: SAYFA

en: The page number of the document to display.
tr: Gösterilecek belgenin sayfa numarası.

en: NUMBER
tr: NUMARA

en: Run atril in fullscreen mode
tr: Atril'i tam ekran kipinde çalıştır

en: Named destination to display.
tr: Görüntülenecek adlandırılmış hedef

en: DEST
tr: HEDEF

en: Run atril in presentation mode
tr: Atril'i sunum kipinde çalıştır

en: Run atril as a previewer
tr: Atril'i ön izleyici olarak çalıştır

en: The word or phrase to find in the document
tr: Bir sözcüğü ya da tamlamayı belgede ara

en: STRING
tr: DİZGİ

en: [FILE…]
tr: [DOSYA…]
