atril 1.26.0 - en to uz translation catalogue (243 entries)

en: The command “%s” did not end normally.
uz: “%s” buyrug'i muvofiq yakunlanmadi.

en: Unknown MIME Type
uz: Noma'lum MIME Turi

en: File corrupted
uz: Fayl shikastlangan

en: No files in archive
uz: Arxivda fayl yo'q

en: No images found in archive %s
uz: %s arxivida tasvirlar topilmadi

en: There was an error deleting “%s”.
uz: “%s” ni o'chirishda xato yuz berdi.

en: Error %s
uz: Xato %s

en: DjVu document has incorrect format
uz: DjVu hujjati noto'g'ri formatga ega

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
uz: Hujjat bir nechta fayldan iborat. Bir yoki bir necha faylga kirib bo'lmadydi.

en: DjVu Documents
uz: DjVU Hujjatlar

en: DVI document has incorrect format
uz: DVI hujjati noto'g'ri formatga ega

en: DVI Documents
uz: DVI hujjatlar

en: Error
uz: Xato

en: Warning
uz: Ogohlantirish

en: Not an ePub document
uz: ePub hujjati emas

en: could not retrieve filename
uz: fayl nomini olib bo'lmadi

en: could not open archive
uz: arxivni ochib bo'lmadi

en: could not extract archive
uz: arxivdan ajratib bo'lmadi

en: epub file is invalid or corrupt
uz: epub fayli yaroqsiz yoki shikastlangan

en: content file is invalid
uz: tarkibiy fayl yaroqsiz

en: epub Documents
uz: epub Hujjatlar

en: This work is in the Public Domain
uz: Asar Ommaviy Mulk hisoblanadi

en: Yes
uz: Ha

en: No
uz: Yo'q

en: Unknown font type
uz: Noma'lum shrift turi

en: No name
uz: Nomsiz

en: PDF Documents
uz: PDF Hujjatlar

en: Images
uz: Rasmlar

en: Failed to load document “%s”
uz: “%s” hujjatni yuklab bo'lmadi

en: Failed to save document “%s”
uz: “%s” hujjatni saqlab bo'lmadi

en: Invalid document
uz: Yaroqsiz hujjat

en: File type %s (%s) is not supported
uz: %s (%s)turdagi fayllar qo'llab-quvvatlanmaydi

en: All Documents
uz: Barcha Hujjatlar

en: All Files
uz: Barcha Fayllar

en: File is not a valid .desktop file
uz: Fayl yaroqli .desktop fayl emas

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
uz: Aniqlanmagan '%s' desktop fayli versiyasi

en: Starting %s
uz: %s boshlanmoqda

en: Application does not accept documents on command line
uz: Dastur hujjatlarni buyruq satrida qabul qilmaydi

en: Unrecognized launch option: %d
uz: Tanilmagan ishga tushirish xossasi: %d

en: Not a launchable item
uz: Element ishga tushiriladigan emas

en: Disable connection to session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga bogʻlanishni o'chirish

en: Specify file containing saved configuration
uz: Saqlangan moslamalar mavjud boʻlgan faylni koʻrsating

en: FILE
uz: FAYL

en: Specify session management ID
uz: Seans boshqaruvi ID'ni koʻrsating

en: Session management options:
uz: Seans boshqaruvi xossalari:

en: Show session management options
uz: Seans boshqaruvi xossalarini ko'rsatish

en: Show “_%s”
uz: “_%s” ni ko'rsatish

en: _Move on Toolbar
uz: Asboblar paneliga _koʻchirish

en: Move the selected item on the toolbar
uz: Asboblar panelidagi tanlangan elementni koʻchirish

en: _Remove from Toolbar
uz: Asboblar panelidan _olib tashlash

en: Remove the selected item from the toolbar
uz: Asboblar panelidagi tanlangan elementni olib tashlash

en: _Delete Toolbar
uz: Asboblar panelini _olib tashlash

en: Remove the selected toolbar
uz: Tanlangan asboblar panelini olib tashlash

en: Separator
uz: Ajratuvchi

en: Fit Width
uz: Mos Kenglik

en: Expand Window to Fit
uz: Oynani Moslik uchun Yoyish

en: Atril Document Viewer
uz: Atril Hujjat Ko'ruvchisi

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
uz: MATE ish stoli muhiti uchun hujjat ko'ruvchi

en: Document Viewer
uz: Hujjat Ko'ruvchi

en: Automatically reload the document
uz: Hujjatni avtomatik tarzda qayta yuklash

en: Delete the temporary file
uz: Vaqtinchalik faylni o'chirish

en: Failed to print document
uz: Hujjatni chop etib bo'lmadi

en: The selected printer '%s' could not be found
uz: Tanlangan '%s' printerni topib bo'lmadi

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Previous Page
uz: _Oldingi Sahifa

en: Go to the previous page
uz: Oldingi sahifaga o'tish

en: _Next Page
uz: _Keyingi Sahifa

en: Go to the next page
uz: Keyingi sahifaga o'tish

en: Zoom _In
uz: Ka_ttalashtirish

en: Enlarge the document
uz: Hujjatni Kattalashtirish

en: Zoom _Out
uz: _Uzoqlashtirish

en: Shrink the document
uz: Hujjatni Toraytirish

en: Print
uz: Chop etish

en: Print this document
uz: Ushubu hujjatni chop etish

en: Page
uz: Sahifa

en: Select Page
uz: Sahifani Tanlash

en: Document
uz: Hujjat

en: Title:
uz: Sarlavha:

en: Location:
uz: Joylashuv:

en: Subject:
uz: Mavzu:

en: Author:
uz: Muallif:

en: Keywords:
uz: Kalit so'zlar:

en: Producer:
uz: Ishlab chiqaruvchi:

en: Creator:
uz: Yaratuvchi:

en: Created:
uz: Yaratilgan:

en: Modified:
uz: O'zgartirilgan:

en: Number of Pages:
uz: Sahifalar Soni:

en: Optimized:
uz: Optimallashtirilgan:

en: Format:
uz: Shakl:

en: Security:
uz: Xavfsizlik:

en: Paper Size:
uz: Qo'g'oz Hajmi:

en: None
uz: Yo'q

en: default:mm
uz: standart:mm

en: %.2f × %.2f inch
uz: %.2f × %.2f dyuym

en: %s, Portrait (%s)
uz: %s, Portret (%s)

en: %s, Landscape (%s)
uz: %s, Manzara (%s)

en: Atril properties
uz: Atril xususiyatlari

en: Shows details for Atril documents
uz: Atril Hujjatlarining tafsilotlarini ko'rsatadi

en: (%d of %d)
uz: (%d dan %d)

en: of %d
uz: %d dan

en: Preparing to print…
uz: Chop etishga tayyorlanmoqda…

en: Finishing…
uz: Yakunlanmoqda…

en: Printing is not supported on this printer.
uz: Ushbu printerda chop etish qo'llab quvvatlanmaydi.

en: Invalid page selection
uz: Yaroqsiz sahifa tanlovi

en: Your print range selection does not include any pages
uz: Sizning chop etish diapazoningizda hech qanday sahifa yo'q

en: Page Scaling:
uz: Sahifa Masshtabi:

en: Shrink to Printable Area
uz: Chop etish Hududiga Kichraytirish

en: Fit to Printable Area
uz: Chop etish Hududiga Moslash

en: Scroll Up
uz: YUqoriga chiqish

en: Scroll Down
uz: Pastga Tushish

en: Jump to page:
uz: Sahifaga o'tish:

en: End of presentation. Click to exit.
uz: Namoyish tugadi. Chiqish uchun bosing.

en: Go to first page
uz: Ilk sahifaga o'tish

en: Go to previous page
uz: Oldingi sahifaga o'tish

en: Go to next page
uz: Keyingi sahifaga o'tish

en: Go to last page
uz: So'nggi sahifaga o'tish

en: Go to page
uz: Sahifaga o'tish

en: Find
uz: Topish

en: Go to page %s
uz: Go to page %ssahifaga o'tish

en: Go to file “%s”
uz: “%s” faylga o'tish

en: Launch %s
uz: %s ni Ishga tushirish

en: Find:
uz: Topish:

en: Case Sensitive
uz: Katta harflarga Ta'sirchan

en: Icon:
uz: Nishoncha:

en: Note
uz: Qayd

en: Comment
uz: Izoh

en: Key
uz: Kalit

en: Help
uz: Yordam

en: New Paragraph
uz: Yangi Satr boshi

en: Paragraph
uz: Satr Boshi

en: Insert
uz: Kiritish

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Color:
uz: Rang:

en: Style:
uz: Uslub:

en: Open
uz: Ochish

en: Close
uz: Yopish

en: Password for document %s
uz: %s hujjat uchun maxfiy so'z

en: Loading…
uz: Yuklanmoqda…

en: Open a recently used document
uz: Yaqinda ishlatilgan hujjatni ochish

en: _Unlock Document
uz: Hujjatni _Qulfdan Chiqarish

en: Enter password
uz: Maxfiy so'zni kiritish

en: Password required
uz: Maxfiy so'z talab etiladi

en: _Password:
uz: _Maxfiy so'z:

en: Forget password _immediately
uz: Maxfiy so'zni _darhol unutish

en: Remember password until you _log out
uz: Maxfiy so'zni _tizimdan chiqquncha eslash

en: Remember _forever
uz: Maxfiy so'zni _doim eslash

en: Properties
uz: Xususiyatlar

en: General
uz: Umumiy

en: Fonts
uz: Shriftlar

en: Document License
uz: Hujjat Litsenziyasi

en: Font
uz: Shrift

en: Usage terms
uz: Foydalanish shartlari

en: Text License
uz: Matn Litsenziyasi

en: Further Information
uz: Qo'shimcha Ma'lumot

en: Add
uz: Qo'shish

en: Page %d
uz: Sahifa %d

en: _Open Bookmark
uz: Xatcho'pni _Ochish

en: _Rename Bookmark
uz: Xatcho'pni _Qayta Nomlash

en: _Remove Bookmark
uz: Xatcho'pni _Olib tashlash

en: Page %s
uz: Sahifa %s

en: _Add
uz: _Qoʻshish

en: Bookmarks
uz: Xatcho'plar

en: Layers
uz: Qatlamlar

en: Print…
uz: Chop etish…

en: The document contains no pages
uz: Hujjatda birorta sahifa yo'q

en: The document contains only empty pages
uz: Hujjat faqat bo'sh sahifalardan iborat

en: Unable to open document
uz: Hujjatni ochib bo'lmadi

en: Open Document
uz: Hujjatni Ochish

en: Saving document to %s
uz: Hujjat %s ga saqlanmoqda

en: Saving image to %s
uz: Tasvir %s ga saqlanmoqda

en: The file could not be saved as “%s”.
uz: Faylni "%s" sifatida saqlab bo'lmadi.

en: Save As…
uz: Quyidagicha saqlash...

en: Printing job “%s”
uz: “%s” Chop etish vazifasi

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
uz: Hujjatda to'dirilgan maydonlar mavjud. Agar nusxasini saqlamsangiz, o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
uz: Hujjatda yangi yoki o'zgartirilgan annotatsiyalar mavjud. Agar nusxasini saqlamsangiz, o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
uz: “%s” hujjat nusxasi yopishdan avval saqlansinmi?

en: Close _without Saving
uz: _Saqlamasdan Yopish

en: Cancel _print and Close
uz: _Chop etishni bekor qilish va Yopish

en: Close _after Printing
uz: Chop etishdan _so'ng Yopish

en: Running in presentation mode
uz: Namoyish rejimida ko'rsatilmoqda

en: Toolbar Editor
uz: Asboblar panelini tahrirlash

en: Not found
uz: Topilmadi

en: _File
uz: _Fayl

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: _View
uz: _Ko'rish

en: _Go
uz: _O'tish

en: _Bookmarks
uz: _Xatcho'plar

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Open…
uz: _Ochish…

en: Op_en a Copy
uz: Nusxasini Och_ish

en: _Print…
uz: _Chop etish

en: P_roperties
uz: X_ususiyatlar

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: Select _All
uz: Barchasini _Tanlash

en: _Find…
uz: _Topish…

en: Find a word or phrase in the document
uz: Hujjatdan so'z yoki jumlani topish

en: Find Ne_xt
uz: Key_ingini Topish

en: Find Pre_vious
uz: Old_ingini Topish

en: T_oolbar
uz: As_boblar paneli

en: Rotate _Left
uz: Chapga _Burish

en: Rotate _Right
uz: O'ngga _Burish

en: _Reload
uz: _Qayta yuklash

en: _Expand Window to Fit
uz: _Oynani Moslik uchun Yoyish

en: _First Page
uz: _Ilk Sahifa

en: Go to the first page
uz: Ilk sahifaga o'tish

en: _Last Page
uz: _So'nggi Sahifa

en: Go to the last page
uz: So'nggi sahifaga o'tish

en: _Add Bookmark
uz: _Xatcho'p Qo'shish

en: _Contents
uz: _Tarkibi

en: _About
uz: _Haqida

en: Leave Fullscreen
uz: To'liq Ekrandan Chiqish

en: Leave fullscreen mode
uz: To'liq ekran rejimidan chiqish

en: Start Presentation
uz: Namoyishni Boshlash

en: Start a presentation
uz: Namoyishni boshlash

en: _Toolbar
uz: _Asboblar paneli

en: Show or hide the toolbar
uz: Asboblar panelini ko'rsatish yoki yashirish

en: Side _Pane
uz: Yon _Panel

en: Show or hide the side pane
uz: Yon panelni ko'rsatish yoki yashirish

en: _Continuous
uz: _Davomli

en: Show the entire document
uz: Butun hujjatni ko'rsatish

en: _Dual
uz: _Qo'shaloq

en: Show two pages at once
uz: Biq vaqtda ikki sahifani ko'rsatish

en: _Fullscreen
uz: _To'liq Ekran

en: Expand the window to fill the screen
uz: Oynani to'liq ekranga yoyish

en: Pre_sentation
uz: Na_moyish

en: Run document as a presentation
uz: Hujjatni namoyish shaklida ko'rsatish

en: _Open Link
uz: _Linkno Ochish

en: _Go To
uz: _O'tish

en: Open in New _Window
uz: Yangi _Oynada Ochish

en: Zoom
uz: Yaqinlashtirish

en: Back
uz: Ortga

en: Previous
uz: Oldingi

en: Next
uz: Keyingi

en: Zoom In
uz: Yaqinlashish

en: Zoom Out
uz: Uzoqlashish

en: The image could not be saved.
uz: Tasvirni saqlab bo'lmadi.

en: Save Image
uz: Tasvirni Saqlash

en: MATE Document Viewer
uz: MATE Hujjat Ko'ruvchisi

en: PAGE
uz: SAHIFA

en: NUMBER
uz: RAQAM

en: Run atril in fullscreen mode
uz: Atrilni to'la ekran usulida bajarish

en: Run atril in presentation mode
uz: Atrilni namoyish usulida bajarish

en: The word or phrase to find in the document
uz: Hujjatda topilishi zarur so'z yoki jumla
