atril 1.26.0 - en to ie translation catalogue (370 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
ie: Un errore evenit lansante li comande «%s» por decompresser li novelle dessinat: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
ie: Li comande «%s» ne successat decompresser li novelle dessinat.

en: The command “%s” did not end normally.
ie: Li comande «%s» finit abnormalmen.

en: Not a comic book MIME type: %s
ie: Ne es un MIME-tip de novelle dessinat: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
ie: Ne successat trovar un apt comande por decompresser ti-ci tip de novelle dessinat

en: Unknown MIME Type
ie: Ínconosset MIME-tip

en: File corrupted
ie: Li file es coruptet

en: No files in archive
ie: Li archive contene null files

en: No images found in archive %s
ie: Null images trovat in li archive «%s»

en: There was an error deleting “%s”.
ie: Un errore evenit durante deletion de «%s».

en: Error %s
ie: Errore %s

en: Comic Books
ie: Novelles dessinat

en: DjVu document has incorrect format
ie: Document DjVu have ínvalid formate

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ie: Li document es composit ex pluri files. Ún o plu de ti files ne posset esset accessat.

en: DjVu Documents
ie: Documentes DjVu

en: DVI document has incorrect format
ie: Document DVI have ínvalid formate

en: DVI Documents
ie: Documentes DVI

en: unexpected EOF
ie: ínexpectat fin de file

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
ie: %s: ínsupportat formate DVI (version %u)

en: no pages selected
ie: null págines selectet

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
ie: %s: Li file es corupt, o ne es un file DVI

en: %s: vf macro had errors
ie: %s: macro vf have errores

en: stack not empty at end of page
ie: li stack ne es vacui al fin de págine

en: %s: Error:
ie: %s: Errore:

en: Error
ie: Errore

en: %s: Warning:
ie: %s: Avise:

en: Warning
ie: Avise

en: Not an ePub document
ie: Ne es un document ePub

en: could not retrieve filename
ie: ne successat obtener un fil-nómine

en: could not open archive
ie: ne successat aperter un archive

en: could not extract archive
ie: ne successat extraer un archive

en: could not retrieve container file
ie: ne successat obtener un file de contentor

en: could not open container file
ie: Ne successat aperter li file de contentor

en: container file is corrupt
ie: Li file de contentor es corupt

en: epub file is invalid or corrupt
ie: Li file epub es ínvalid o coruptet

en: epub file is corrupt, no container
ie: Li file ePub es coruptet: contentor mancant

en: could not parse content manifest
ie: ne successat analisar li manifeste del contenete

en: content file is invalid
ie: li file de contenete es ínvalid

en: epub file has no spine
ie: Li file ePub ne have «spine»

en: epub file has no manifest
ie: Li file ePub ne have un manifeste

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
ie: Ne successat constructer li árbor de document por cargar, alcun files es mancant

en: epub Documents
ie: Documentes epub

en: This work is in the Public Domain
ie: Ti-ci ovre es in li dominia public

en: Type 1
ie: Tip 1

en: Type 1C
ie: Tip 1C

en: Type 3
ie: Tip 3

en: Type 1 (CID)
ie: Tip 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
ie: Tip 1C (CID)

en: Unknown font type
ie: Ínconosset tip de fonde

en: No name
ie: Sin nómine

en: Embedded
ie: Inbedat

en: Not embedded
ie: Ne inbedat

en: PDF Documents
ie: Documentes PDF

en: Failed to load document “%s”
ie: Ne successat cargar li document «%s»

en: Failed to save document “%s”
ie: Ne successat gardar li document «%s»

en: PostScript Documents
ie: Documentes PostScript

en: Invalid document
ie: Ínvalid document

en: Tiff Documents
ie: Documentes TIFF

en: XPS Documents
ie: Documentes XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
ie: Ne successat gardar li atachament «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
ie: Ne successat aperter li atachament «%s»: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
ie: Ne successat aperter li atachament «%s»

en: File type %s (%s) is not supported
ie: Tip de file %s (%s) es ínsuportat

en: All Documents
ie: Omni documentes

en: All Files
ie: Omni files

en: Failed to create a temporary file: %s
ie: Ne successat crear un file temporari: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
ie: Ne successat crear un directoria temporari: %s

en: File is not a valid .desktop file
ie: Li file ne esset un file .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ie: Ínconosset version '%s' de file desktop

en: Starting %s
ie: Startante %s

en: Application does not accept documents on command line
ie: Li application ne accepte documentes in li linea de comandes

en: Unrecognized launch option: %d
ie: Ínreconosset option de lansa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ie: Es impossibil passar URIs de documentes a un element desktop de 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ie: Elemente ne es lansabil

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Specify file containing saved configuration
ie: Provider un file contenent un salvat configuration

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: Session management options:
ie: Optiones de gerentie de session:

en: Show session management options
ie: Monstrar optiones de gerentie de session

en: Show “_%s”
ie: Monstrar «_%s»

en: _Move on Toolbar
ie: _Mover al panel

en: Move the selected item on the toolbar
ie: Mover chascun element selectet in li Paper-corb

en: _Remove from Toolbar
ie: _Remover ex li panel

en: Remove the selected item from the toolbar
ie: Remover li selectet element ex li panel

en: _Delete Toolbar
ie: Remo_ver li panel

en: Remove the selected toolbar
ie: Remover li selectet panel de instrumentarium

en: Fit Page
ie: Ajustar al págine

en: Fit Width
ie: Ajustar a largore

en: Expand Window to Fit
ie: Agrandar li fenestre

en: Atril Document Viewer
ie: Visor de documentes Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
ie: Un visor de documentes por li ambientie MATE

en: Document Viewer
ie: Visor de documentes

en: View multi-page documents
ie: Vider documentes con mult págines

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
ie: MATE;document;visor;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;desinat;dessinat;

en: Override document restrictions
ie: Redefinir li restrictiones del document

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ie: Anullar li restrictiones del document, tal quam li restriction de copiar o printar.

en: Automatically reload the document
ie: Automaticmen recargar li document

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
ie: Automaticmen recargar li document si li file es modificat.

en: Page cache size in MiB
ie: Grandore de cache de págines in Mio

en: Delete the temporary file
ie: Deleter li temporari file

en: Print settings file
ie: File de parametres de printation

en: MATE Document Previewer
ie: Previse de documentes por MATE

en: Failed to print document
ie: Ne successat printar li document

en: The selected printer '%s' could not be found
ie: Li selectet printator «%s» ne posset esser trovat

en: _Close
ie: _Clúder

en: _Previous Page
ie: _Precedent págine

en: Go to the previous page
ie: Ear al precedent págine

en: _Next Page
ie: _Sequent págine

en: Go to the next page
ie: Ear al sequent págine

en: Zoom _In
ie: _Agrandar

en: Enlarge the document
ie: Agrandar li document

en: Zoom _Out
ie: _Diminuer

en: Shrink the document
ie: Diminuer li document

en: Reset zoom to 100%
ie: Reverter li scale a 100%

en: Print
ie: Printar

en: Print this document
ie: Printar ti-ci document

en: Fit Pa_ge
ie: _Ajustar al págine

en: Make the current document fill the window
ie: Adjustar li actual document al dimensiones del fenestre

en: Fit _Width
ie: Ajustar a _largore

en: Make the current document fill the window width
ie: Adjustar li actual document al largore del fenestre

en: Page
ie: Págine

en: Select Page
ie: Selecter un págine

en: Title:
ie: Titul:

en: Location:
ie: Localisation:

en: Subject:
ie: Tema:

en: Author:
ie: Autor:

en: Keywords:
ie: Clav-paroles:

en: Producer:
ie: Productor:

en: Created:
ie: Creat:

en: Modified:
ie: Modificat:

en: Number of Pages:
ie: Númere de págines:

en: Optimized:
ie: Optimisat:

en: Format:
ie: Formate:

en: Security:
ie: Securitá:

en: Paper Size:
ie: Dim. de papere:

en: None
ie: Null

en: %.2f × %.2f inch
ie: %.2f × %.2f inches

en: %s, Portrait (%s)
ie: %s, portrete (%s)

en: %s, Landscape (%s)
ie: %s, paisage (%s)

en: Atril properties
ie: Proprietás de Atril

en: Shows details for Atril documents
ie: Monstrar li detallies por documentes de Atril

en: (%d of %d)
ie: (%d ex %d)

en: of %d
ie: ex %d

en: Preparing to print…
ie: Preparante printation...

en: Finishing…
ie: Finalisation...

en: Printing page %d of %d…
ie: Printante págine %d ex %d...

en: Printing is not supported on this printer.
ie: Printation ne es supportat por ti-ci printator.

en: Invalid page selection
ie: Ínvalid selection de págines

en: Your print range selection does not include any pages
ie: Li selection de range a printar ne include págines.

en: Page Scaling:
ie: Scale de págine:

en: Shrink to Printable Area
ie: Reducter al printabil spacie

en: Fit to Printable Area
ie: Adjustar al printabil spacie

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ie: Redimensionar págines de document por passar li selectet printator. Selecte ún del sequent:
    
    • «Null»: Ne redimensionar págines.
    
    • «Reducter al printabil spacie»: Reducter págines de document quel es plu grand quam li printabil spacie al su dimensiones.
    
    • «Adjustar al printabil spacie»: Agrandar o reducter págines de document al dimensiones del printabil spacie del printator.

en: Auto Rotate and Center
ie: Autorotar e -centrar

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ie: Rotar li printat págines secun li orientation del págines de document. Li págines va esser centrat in li printat págine.

en: Select page size using document page size
ie: Selecter un dimension de págine secun li dimension de págine de document

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ie: Chascun págine va esser printat sur li págine del sam dimension.

en: Page Handling
ie: Manipulation de págines

en: Failed to print page %d: %s
ie: Ne successat printar li págine %d: %s

en: Scroll Up
ie: Rular ad-alt

en: Scroll Down
ie: Rular a-bass

en: Scroll View Up
ie: Rular li vise ad-alt

en: Scroll View Down
ie: Rular li vise a-bass

en: Document View
ie: Vise de document

en: Jump to page:
ie: Ear a págine:

en: End of presentation. Click to exit.
ie: Li presentation es finit. Fa un clic por surtir.

en: Go to first page
ie: Ear al prim págine

en: Go to previous page
ie: Ear al precedent págine

en: Go to next page
ie: Ear al sequent págine

en: Go to last page
ie: Ear al ultim págine

en: Go to page
ie: Ear a págine

en: Find
ie: Trovar

en: Go to page %s
ie: Ear a págine %s

en: Go to %s on file “%s”
ie: Ear a %s in li file «%s»

en: Go to file “%s”
ie: Ear a file «%s»

en: Launch %s
ie: Lansar %s

en: Find:
ie: Trovar:

en: Find previous occurrence of the search string
ie: Trovar un precedent occurrentie de textu

en: Find next occurrence of the search string
ie: Trovar un sequent occurrentie de textu

en: Case Sensitive
ie: Atenter a MAJ/min

en: Toggle case sensitive search
ie: Distinter majuscules e minuscules

en: Icon:
ie: Icone:

en: Note
ie: Nota

en: Comment
ie: Nota

en: Key
ie: Clave

en: Help
ie: Auxilie

en: New Paragraph
ie: Nov paragraf

en: Paragraph
ie: Paragraf

en: Cross
ie: Cruce

en: Circle
ie: Circul

en: Unknown
ie: Ínconosset

en: Annotation Properties
ie: Proprietás del anotation

en: Style:
ie: Stil:

en: Opaque
ie: Opac

en: Initial window state:
ie: Statu inicial del fenestre:

en: Open
ie: Aperter

en: Close
ie: Cludet

en: Password for document %s
ie: Contrasigne por li document %s

en: Loading…
ie: Cargante...

en: Open a recently used document
ie: Aperter un document recentmen usat

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ie: Li document es serrat e posse esset leet solmen med li correct contrasigne.

en: _Unlock Document
ie: D_esserrar li document

en: Enter password
ie: Intra li contrasigne

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ie: Li document «%s» es serrat e besona un contrasigne por aperter se.

en: Password required
ie: Un contrasigne es besonat

en: _Password:
ie: _Contrasigne:

en: Forget password _immediately
ie: Obl_iviar contrasigne ínmediatmen

en: Remember password until you _log out
ie: Memorar _li contrasigne til cluder li session

en: Remember _forever
ie: Memorar pe_rmanentmen

en: Properties
ie: Proprietás

en: Fonts
ie: Fondes

en: Document License
ie: Licentie del document

en: Font
ie: Fonde

en: Gathering font information… %3d%%
ie: Collectente information pri fondes... %3d%%

en: Usage terms
ie: Termines de usage

en: Text License
ie: Licentie del textu

en: Further Information
ie: Plu information

en: Add
ie: Adjunter

en: Add text annotation
ie: Adjunter un anotation textual

en: Document contains no annotations
ie: Document ne have anotationes

en: Page %d
ie: Págine %d

en: Annotations
ie: Anotationes

en: Attachments
ie: Atachamentes

en: _Open Bookmark
ie: _Aperter un marca-págine

en: _Rename Bookmark
ie: _Renominar li marca-págine

en: _Remove Bookmark
ie: _Remover li marca-págine

en: Page %s
ie: Págine %s

en: _Add
ie: _Adjunter

en: _Remove
ie: _Remover

en: Bookmarks
ie: Marca-págines

en: Layers
ie: Strates

en: Print…
ie: Printar...

en: Index
ie: Índex

en: Thumbnails
ie: Miniaturas

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
ie: Li mode de exhibition es índisponibil por documentes ePub, usa li mode plen-ecran in vice de it.

en: The document contains no pages
ie: Li document contene null págines

en: The document contains only empty pages
ie: Li document contene solmen vacui págines

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
ie: Li mode de presentation ne es suportat por documentes ePub.

en: Unable to open document
ie: Ne successat aperter un document

en: Loading document from “%s”
ie: Cargante un document ex «%s»

en: Downloading document (%d%%)
ie: Descargante document (%d%%)

en: Failed to load remote file.
ie: Ne successat cargar un lontan file.

en: Reloading document from %s
ie: Recargante un document ex «%s»

en: Failed to reload document.
ie: Ne successat recargar li document

en: Open Document
ie: Aperter un document

en: Saving document to %s
ie: Gardante li document «%s»

en: Saving attachment to %s
ie: Gardante un atachament a «%s»

en: Saving image to %s
ie: Gardande un image a «%s»

en: The file could not be saved as “%s”.
ie: Li file ne posset esser gardat quam «%s».

en: Uploading document (%d%%)
ie: Cargante document (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
ie: Cargante atachament (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ie: Cargante image (%d%%)

en: Save As…
ie: Salvar quam...

en: Could not send current document
ie: Ne successat inviar li actual document

en: Printing job “%s”
ie: Printante li tache «%s»

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ie: Document contene campes de form que esset plenat. Si vu ne garda un copie, li modificationes va esser perdit irrevocabilmen.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ie: Li document contene nov o modificat anotationes. Si vu ne garda un copie, li modificationes va esser perdit irrevocabilmen.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ie: Gardar un copie del document «%s» ante que cluder?

en: Close _without Saving
ie: Cluder si_n gardar

en: _Save As…
ie: _Gardar quam...

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ie: Atender li fine del tache de printation «%s» ante que cluder?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ie: Si vu clude li fenestre, li atendent taches ne va esser printat.

en: Cancel _print and Close
ie: Interrupter _printation e cluder

en: Close _after Printing
ie: Cluder _pos printation

en: Running in presentation mode
ie: In li mode de presentation

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
ie: Li mode de presentation ne es suportat por documentes ePub

en: Toolbar Editor
ie: Redactor del instrumentarium

en: There was an error displaying help
ie: Un error ha evenit durante que monstrar auxilie

en: Atril is a simple multi-page document viewer,
    powered by SyncTex %s and %s %s.
ie: Atril es un simplic visor por documentes con mult págines,
    supportat de SyncTex %s e %s%s.

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
ie: Atril es un simplic visor por documentes con mult págines.

en: About Atril Document Viewer
ie: Pri li visor de documentes Atril

en: Not found
ie: Ne esset trovat

en: %3d%% remaining to search
ie: %3d%% remane a serchar

en: _Enable
ie: P_ermisser

en: Don't show this message again
ie: Ne monstrar plu ti-ci avise

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _View
ie: _Vise

en: _Go
ie: _Ear

en: _Bookmarks
ie: _Marca-págines

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Open…
ie: _Aperter...

en: Open an existing document
ie: Aperter un existent document

en: Op_en a Copy
ie: Ap_erter un copie

en: Open a copy of the current document in a new window
ie: Aperter un copie del actual document in un nov fenestre

en: Save a copy of the current document
ie: Gardar un copie del actual document

en: Send _To...
ie: In_viar a...

en: Send current document by mail, instant message...
ie: Inviar li actual document per e-post, missage ínmediat...

en: _Print…
ie: _Printar...

en: P_roperties
ie: P_roprietás

en: _Copy
ie: _Copiar

en: Select _All
ie: Selecter _omnicos

en: _Find…
ie: _Trovar...

en: Find a word or phrase in the document
ie: Trovar un parole o frase in li document

en: Find Ne_xt
ie: Trovar se_quent

en: Find Pre_vious
ie: Trovar pre_cedent

en: T_oolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: Rotate _Left
ie: Rotar a _levul

en: Rotate _Right
ie: Rotar a _dextri

en: Save Current Settings as _Default
ie: Gardar li parametres quam _predefinit

en: _Reset Zoom
ie: _Reverter li scale

en: _Reload
ie: _Recargar

en: Reload the document
ie: Recargar li document

en: _Expand Window to Fit
ie: _Ajustar li fenestre si plu grand

en: Auto_scroll
ie: Auto_rular

en: _First Page
ie: _Prim págine

en: Go to the first page
ie: Ear al prim págine

en: _Last Page
ie: _Ultim págine

en: Go to the last page
ie: Ear al ultim págine

en: _Add Bookmark
ie: _Adjuncter marca-págine

en: Add a bookmark for the current page
ie: Adjuncter un marca-págine al actual págine

en: _Contents
ie: _Contenete

en: _About
ie: _Pri

en: Leave Fullscreen
ie: Surtir plen-ecran

en: Leave fullscreen mode
ie: Surtir li mode plen-ecran

en: Start Presentation
ie: Iniciar un presentation

en: Start a presentation
ie: Iniciar un presentation

en: _Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: Show or hide the toolbar
ie: Monstrar o celar li panel de instrumentarium

en: Side _Pane
ie: Panel _lateral

en: Show or hide the side pane
ie: Monstrar o celar li panel lateral

en: _Continuous
ie: _Continuosi

en: Show the entire document
ie: Monstrar li tot document

en: Show two pages at once
ie: Monstrar 2 págines simultanmen

en: _Odd pages left
ie: Ínpar págines a _levul

en: Show odd pages on the left in dual mode
ie: Monstrar li ínpar págines a levul in mode dual

en: _Fullscreen
ie: Plen-_ecran

en: Expand the window to fill the screen
ie: Agrandar li fenestre por plenar li ecran

en: Run document as a presentation
ie: Lansar un document quam un presentation

en: Inverted _Colors
ie: Colores _invertet

en: Show page contents with the colors inverted
ie: Monstrar li contenete de págine in colores invertet

en: _Open Link
ie: _Aperter ligament

en: _Go To
ie: _Ear

en: Open in New _Window
ie: Aperter in no_v fenestre

en: _Copy Link Address
ie: _Copiar li adresse del ligament

en: _Save Image As…
ie: _Gardar li image quam...

en: Copy _Image
ie: Copiar _image

en: Annotation Properties…
ie: Proprietás del anotation...

en: Remove Annot…
ie: Remover annot...

en: _Open Attachment
ie: _Aperter atachament

en: _Save Attachment As…
ie: _Gardar atachament quam...

en: Zoom
ie: Scale

en: Adjust the zoom level
ie: Ajustar li scale

en: Back
ie: Retro

en: Send To
ie: Inviar a

en: Previous
ie: Precedent

en: Next
ie: Sequent

en: Zoom In
ie: Agrandar

en: Zoom Out
ie: Diminuer

en: Reset Zoom
ie: Reverter li scale

en: Unable to launch external application.
ie: Ne successat lansar un extern application.

en: Unable to open external link
ie: Ne successat aperter li ligament extern

en: Couldn't find appropriate format to save image
ie: Ne successat trovar un apt formate por gardar image

en: The image could not be saved.
ie: Li image ne posset esser gardat.

en: Save Image
ie: Salvar li image

en: Unable to open attachment
ie: Ne posset aperter li atachament

en: The attachment could not be saved.
ie: Li atachament ne posset esser gardat.

en: Save Attachment
ie: Gardar li atachament

en: %s — Password Required
ie: %s — un contrasigne es besonat

en: By extension
ie: Secun extension

en: MATE Document Viewer
ie: Un visor de documentes de MATE

en: The page label of the document to display.
ie: Li etiquette de págine a monstrar.

en: PAGE
ie: PAGINE

en: The page number of the document to display.
ie: Li numeró de págine a monstrar.

en: NUMBER
ie: NUMERO

en: Run atril in fullscreen mode
ie: Lansar atril in li mode plen-ecran

en: Named destination to display.
ie: Un nominat destination a monstrar.

en: Run atril in presentation mode
ie: Lansar atril in li mode de presentation

en: Run atril as a previewer
ie: Lansar atril quam un previsor

en: The word or phrase to find in the document
ie: Li parole o frase por trovar in li document

en: STRING
ie: CATENE
