atril 1.26.0 - en to xh translation catalogue (61 entries)

en: Error
xh: Impazamo

en: Warning
xh: Isilumkiso

en: No name
xh: Akukho gama

en: Images
xh: Imifanekiso

en: All Files
xh: Zonke Iifayile

en: Starting %s
xh: Kuqaliswa %s

en: Not a launchable item
xh: Asilonqaku linokundululwa

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: ID
xh: I-ID

en: 50%
xh: ama-50 e-%

en: 100%
xh: i-100 le-%

en: 150%
xh: i-150 e-%

en: 200%
xh: ama-200 e-%

en: 400%
xh: ama-400 e%

en: _Close
xh: _Vala

en: Zoom _In
xh: Yandisela _Ngaphakathi

en: Zoom _Out
xh: Nciphi _sa

en: Print
xh: Shicilela

en: Location:
xh: Indawo:

en: Modified:
xh: Ilungisiwe:

en: None
xh: Akukho nanye

en: Find
xh: Fumana

en: Note
xh: Qhaphela

en: Comment
xh: Yenza izwi

en: Key
xh: Iqhosha

en: Help
xh: uNcedo

en: Paragraph
xh: Umhlathi

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Style:
xh: Isimbo:

en: Open
xh: Vula

en: Enter password
xh: Faka i-password

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: Properties
xh: Iimpawu

en: General
xh: Jikelele

en: Fonts
xh: Iifonti

en: Font
xh: Ifonti

en: _Add
xh: _Yongeza

en: Bookmarks
xh: Izinto zokuphawula

en: Close _without Saving
xh: Vala _ungagcinanga

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: _Go
xh: _Hamba

en: _Bookmarks
xh: _Izinto zokuphawula

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Copy
xh: _Kopa

en: Select _All
xh: Khetha _Zonke

en: Find Ne_xt
xh: Fumana oku_Landelayo

en: Find Pre_vious
xh: Fumana eza_ngaphambili

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: _Add Bookmark
xh: _Yongeza iNto yokuPhawula

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _About
xh: _Malunga

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _Open Link
xh: _Vula uNxulumaniso

en: _Copy Link Address
xh: _Kopa iDilesi yoNxulumaniso

en: Zoom
xh: Yandisa

en: Zoom In
xh: Yandisa ngaPhakathi

en: Zoom Out
xh: Yandisa ngaPhandle

en: Save Image
xh: Gcina Umfanekiso
