atril 1.26.0 - en to sk translation catalogue (390 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
sk: Chyba pri spustení príkazu „%s“ na rozbalenie knihy komiksov: „%s“

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
sk: Príkaz %s pre rozbalenie knihy komiksov zlyhal.

en: The command “%s” did not end normally.
sk: Príkaz %s neskončil normálne.

en: Not a comic book MIME type: %s
sk: Nejedná sa o MIME typ pre komiks: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
sk: Nepodarilo sa nájsť príslušný príkaz pre rozbalenie tejto komiksovej knihy.

en: Unknown MIME Type
sk: Neznámy typ MIME

en: File corrupted
sk: Súbor je poškodený

en: No files in archive
sk: V archíve nie sú žiadne súbory

en: No images found in archive %s
sk: V archíve %s sa nenašli žiadne obrázky

en: There was an error deleting “%s”.
sk: Chyba pri odstraňovaní „%s“.

en: Error %s
sk: Chyba %s

en: Comic Books
sk: Komiksové knihy

en: DjVu document has incorrect format
sk: Dokument DjVu má nesprávny formát

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sk: Dokument je tvorený viacerými súbormi. Jeden alebo viacero z nich nie je dostupných.

en: DjVu Documents
sk: Dokumenty DjVu

en: DVI document has incorrect format
sk: Dokument DVI nemá správny formát

en: DVI Documents
sk: Dokumenty DVI

en: Error
sk: Chyba

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Not an ePub document
sk: Nie je ePub dokumentom

en: could not retrieve filename
sk: nepodarilo sa zistiť názov súboru

en: could not open archive
sk: nepodarilo sa otvoriť archív

en: could not extract archive
sk: nepodarilo sa rozbaliť archív

en: could not retrieve container file
sk: nepodarilo sa získať súbor

en: could not open container file
sk: nepodarilo sa otvoriť súbor

en: container file is corrupt
sk: súbor je poškodený

en: epub file is invalid or corrupt
sk: súbor epub je neplatným alebo poškodeným

en: epub file is corrupt, no container
sk: súbor epub je poškodený, chýba obsah

en: could not parse content manifest
sk: nepodarilo sa spracovať manifest obsahu

en: content file is invalid
sk: súbor s obsahom je poškodený

en: epub file has no spine
sk: epub súbor nemá jadro

en: epub file has no manifest
sk: epub súbor nemá manifest

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
sk: Nepodarilo sa pripraviť dokumentový strom k načítaniu, niektoré súbory chýbajú

en: epub Documents
sk: epub dokumenty

en: This work is in the Public Domain
sk: Toto je voľné dielo (Public Domain)

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Type 1
sk: Typ 1

en: Type 1C
sk: Typ 1C

en: Type 3
sk: Typ 3

en: Type 1 (CID)
sk: Typ 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
sk: Typ 1C (CID)

en: Unknown font type
sk: Neznámy typ písma

en: No name
sk: Bez mena

en: Embedded subset
sk: Zabudovaná podmnožina

en: Embedded
sk: Zabudovaná

en: Not embedded
sk: Nie je zabudovaná

en: PDF Documents
sk: Dokumenty PDF

en: Images
sk: Obrázky

en: Failed to load document “%s”
sk: Zlyhalo otvorenie dokumentu “%s”

en: Failed to save document “%s”
sk: Zlyhalo uloženie dokumentu “%s”

en: PostScript Documents
sk: Dokumenty v PostScripte

en: Invalid document
sk: Neplatný dokument

en: Tiff Documents
sk: Dokumenty Tiff

en: XPS Documents
sk: Dokumenty XPS

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť prílohu “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu “%s”: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu “%s”

en: File type %s (%s) is not supported
sk: Typ súboru %s (%s) nie je podporovaný

en: All Documents
sk: Všetky dokumenty

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Failed to create a temporary file: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného súboru: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného priečinka: %s

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným .desktop súborom

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná verzia súboru plochy „%s“

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Application does not accept documents on command line
sk: Program neprijíma dokumenty z príkazového riadka

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaný spúšťací argument: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Položke pracovnej plochy typu Odkaz nie je možné odovzdať URI dokumentov

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Show “_%s”
sk: Zobraziť „_%s“

en: _Move on Toolbar
sk: _Presunúť na paneli nástrojov

en: Move the selected item on the toolbar
sk: Presunúť vybranú položku na paneli nástrojov

en: _Remove from Toolbar
sk: _Ostrániť z panelu nástrojov

en: Remove the selected item from the toolbar
sk: Odstrániť vybranú položku z panelu nástrojov

en: _Delete Toolbar
sk: _Odstrániť panel nástrojov

en: Remove the selected toolbar
sk: _Odstrániť vybraný panel nástrojov

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Fit Page
sk: Prispôsobiť stranu

en: Fit Width
sk: Prispôsobiť šírke

en: Expand Window to Fit
sk: Zväčšiť okno na celý dostupný priestor

en: Atril Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
sk: Prehliadač dokumentov pre prostredie MATE

en: Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov

en: View multi-page documents
sk: Zobraziť viac-stranové dokumenty

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;document;viewer;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;comics;
sk: MATE;dokument;prehliadač;pdf;dvi;ps;xps;tiff;pixbuf;djvu;komiksy;

en: Override document restrictions
sk: Prepísať oprávnenia dokumentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sk: Prepíše oprávnenia dokumentu, ako je oprávnenie na kopírovanie alebo na tlač.

en: Automatically reload the document
sk: Automaticky znovu načítať dokument

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
sk: Určuje, či sa má dokument automaticky znovu načítať pri zmene súboru.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
sk: URI priečinka naposledy použitého na otvorenie alebo uloženie dokumentu.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
sk: URI priečinka naposledy použitého na uloženie obrázku.

en: Page cache size in MiB
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte stránky v MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sk: Maximálna veľkosť vyrovnávacej pamäte vykreslených stránok. Obmedzuje maximálne priblíženie.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sk: Zobraziť dialógové okno na potvrdenie, že používateľ chce aktivovať ovládanie pomocou klávesnice.

en: Delete the temporary file
sk: Vymazať dočasný súbor

en: Print settings file
sk: Súbor s nastavením tlače

en: MATE Document Previewer
sk: MATE prehliadač dokumentov

en: Failed to print document
sk: Zlyhala tlač dokumentu

en: The selected printer '%s' could not be found
sk: Vybratú tlačiareň „%s“ sa nepodarilo nájsť

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Previous Page
sk: _Predchádzajúca strana

en: Go to the previous page
sk: Choď na predchádzajúcu stranu

en: _Next Page
sk: _Nasledujúca strana

en: Go to the next page
sk: Prejsť na nasledujúcu stranu

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Enlarge the document
sk: Zväčšiť dokument

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Shrink the document
sk: Zmenšiť dokument

en: Reset zoom to 100%
sk: Obnoviť priblíženie na 100 %

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print this document
sk: Vytlačiť tento dokument

en: Fit Pa_ge
sk: Prispôsobiť s_tranu

en: Make the current document fill the window
sk: Nechať aktuálny dokument vyplniť okno

en: Fit _Width
sk: P_rispôsobiť šírke

en: Make the current document fill the window width
sk: Nechať aktuálny dokument vyplniť šírku okna

en: Page
sk: Strana

en: Select Page
sk: Vybrať stranu

en: Document
sk: Dokument

en: Title:
sk: Titulok:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Author:
sk: Autor:

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

en: Producer:
sk: Vyrobil:

en: Creator:
sk: Tvorca:

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Modified:
sk: Upravený:

en: Number of Pages:
sk: Počet strán:

en: Optimized:
sk: Optimalizované:

en: Format:
sk: Formát:

en: Security:
sk: Bezpečnosť:

en: Paper Size:
sk: Veľkosť papiera:

en: None
sk: Žiadne

en: default:mm
sk: predvolené:mm

en: %.2f × %.2f inch
sk: %.2f × %.2f palcov

en: %s, Portrait (%s)
sk: %s, Na výšku (%s)

en: %s, Landscape (%s)
sk: %s, Na šírku (%s)

en: Atril properties
sk: Vlastnosti Atril

en: Shows details for Atril documents
sk: Zobrazí detaily pre dokumenty Atril

en: (%d of %d)
sk: (%d z %d)

en: of %d
sk: z %d

en: Preparing to print…
sk: Pripravuje sa tlač…

en: Finishing…
sk: Dokončuje sa…

en: Printing page %d of %d…
sk: Tlačí sa strana %d z %d…

en: Printing is not supported on this printer.
sk: Tlač na tejto tlačiarni nie je podporovaná.

en: Invalid page selection
sk: Neplatný výber strán

en: Your print range selection does not include any pages
sk: Váš výber strán neobsahuje žiadne strany

en: Page Scaling:
sk: Zmena veľkosti stránky:

en: Shrink to Printable Area
sk: Zmenšiť na tlačiteľnú veľkosť

en: Fit to Printable Area
sk: Prispôsobiť na tlačiteľnú veľkosť

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sk: Prispôsobenie stránok dokumentu tak, aby zodpovedali veľkosti podľa vybratej tlačiarne. Vyberte jednu z nasledujúcich možností: 
    
    • „Žiadne“: Nebude prevedená žiadna zmena veľkosti. 
    
    • „Zmenšiť na tlačiteľnú veľkosť“: Stránky dokumentu, ktoré sú väčše ako tlačiteľná oblasť budú zmenšené tak, aby sa vošli do tlačiteľnej oblasti tlačiarne. 
    
    • „Prispôsobiť na tlačiteľnú veľkosť“: Stránky dokumentu budú podľa potreby zväčšené alebo zmenšené tak, aby zodpovedali tlačiteľnej oblasti tlačiarne.

en: Auto Rotate and Center
sk: Automaticky otočiť a zacentrovať

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sk: Otočiť každú tlačiteľnú stranu tak, aby zodpovedala orientácii stránky v dokumente. Stránky dokumentu budú zacentrované.

en: Select page size using document page size
sk: Veľkosť stránky podľa veľkosti stránky dokumentu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sk: Ak je povolené, bude každá stránka vytlačená na papier s veľkosťou, akú má v dokumente.

en: Page Handling
sk: Nastavenie stránky

en: Failed to print page %d: %s
sk: Zlyhala tlač strany %d: %s

en: Scroll Up
sk: Posun nahor

en: Scroll Down
sk: Posun nadol

en: Scroll View Up
sk: Posunúť obraz hore

en: Scroll View Down
sk: Posunúť obraz dole

en: Document View
sk: Prehliadanie dokumentu

en: Jump to page:
sk: Prejsť na stranu:

en: End of presentation. Click to exit.
sk: Koniec prezentácie. Kliknite na ukončenie.

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na nasledujúcu stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page
sk: Prejsť na stranu

en: Find
sk: Nájsť

en: Go to page %s
sk: Prejsť na stranu %s

en: Go to %s on file “%s”
sk: Prejsť na %s v súbore „%s“

en: Go to file “%s”
sk: Prejsť na súbor „%s“

en: Launch %s
sk: Spustiť %s

en: Find:
sk: Hľadať:

en: Find previous occurrence of the search string
sk: Hladať predchádzajúci výskyt slova alebo frázy

en: Find next occurrence of the search string
sk: Nájsť nasledujúci výskyt hľadaného reťazca

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Toggle case sensitive search
sk: Prepínanie rozlišovania veľkosti písmen

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Note
sk: Poznámka

en: Comment
sk: Komentár

en: Key
sk: Kľúč

en: Help
sk: Pomocník

en: New Paragraph
sk: Nový odstavec

en: Paragraph
sk: Odstavec

en: Insert
sk: Vložiť

en: Cross
sk: Kríž

en: Circle
sk: Kruh

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Annotation Properties
sk: Vlastnosti vysvetliviek

en: Color:
sk: Farba:

en: Style:
sk: Štýl:

en: Transparent
sk: Prisvitné:

en: Opaque
sk: Nepriehľadnosť

en: Initial window state:
sk: Úvodný stav okna:

en: Open
sk: Otvoriť

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Password for document %s
sk: Heslo pre dokument %s

en: Loading…
sk: Načítava sa…

en: Open a recently used document
sk: Otvoriť nedávno použitý dokument

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sk: Dokument je zamknutý a je možné ho čítať až po zadaní správneho hesla.

en: _Unlock Document
sk: _Odomknúť dokument

en: Enter password
sk: Zadajte heslo

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sk: Dokument „%s“ je zamknutý a pre otvorenie je potrebné heslo.

en: Password required
sk: Je potrebné heslo

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Forget password _immediately
sk: Zabudnúť heslo _okamžite

en: Remember password until you _log out
sk: Pamätať heslo do odh_lásenia

en: Remember _forever
sk: Zapamätať si _navždy

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: General
sk: Všeobecné

en: Fonts
sk: Písma

en: Document License
sk: Licencia dokumentu

en: Font
sk: Písmo

en: Gathering font information… %3d%%
sk: Zhromažďujú sa informácie o písmach... %3d%%

en: Usage terms
sk: Podmienky používania

en: Text License
sk: Text licencie

en: Further Information
sk: Ďalšie informácie

en: Add
sk: Pridať

en: Add text annotation
sk: Pridať textový komentár

en: Document contains no annotations
sk: Dokument neobsahuje komentáre

en: Page %d
sk: Strana %d

en: Annotations
sk: Komentáre

en: Attachments
sk: Prílohy

en: _Open Bookmark
sk: _Otvoriť záložku

en: _Rename Bookmark
sk: P_remenovať záložku

en: _Remove Bookmark
sk: Odst_rániť záložku

en: Page %s
sk: Strana %s

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Print…
sk: Tlačiť…

en: Thumbnails
sk: Miniatúry

en: Page %s — %s
sk: Strana %s — %s

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
sk: Nepodarilo sa spustiť prezentačný režim ePub dokumentov. Použite režim na celú obrazovku.

en: The document contains no pages
sk: Dokument neobsahuje strany

en: The document contains only empty pages
sk: Dokument obsahuje len čisté strany

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
sk: Prezentačný režim nie je pre ePub dokumentoch podporovaný.

en: Unable to open document
sk: Nedá sa otvoriť dokument

en: Loading document from “%s”
sk: Načítava sa dokument z „%s“

en: Downloading document (%d%%)
sk: Sťahuje sa dokument (%d%%)

en: Failed to load remote file.
sk: Zlyhalo načítanie vzdialeného súboru.

en: Reloading document from %s
sk: Obnoviť dokument z %s

en: Failed to reload document.
sk: Zlyhalo obnovenie dokumentu.

en: Open Document
sk: Otvoriť dokument

en: Saving document to %s
sk: Ukladá sa dokument do %s

en: Saving attachment to %s
sk: Ukladá sa príloha do %s

en: Saving image to %s
sk: Ukladá sa obrázok do %s

en: The file could not be saved as “%s”.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť ako „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
sk: Odovzdáva sa dokument (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
sk: Odovzdáva sa príloha (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
sk: Odovzdáva sa obrázok (%d%%)

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: Could not send current document
sk: Nepodarilo sa odoslať aktuálny dokument

en: Printing job “%s”
sk: Tlačí sa úloha „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
sk: Dokument obsahuje polia formulára, ktoré boli vyplnené. Ak neuložíte kópiu, budú zmeny navždy stratené

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
sk: Dokument obsahuje nové alebo upravené komentíre. Ak neuložíte jeho kópiu, všetky zmeny budú stratené.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sk: Uložiť kópiu dokumentu „%s“ pred zavretím?

en: Close _without Saving
sk: Zatvoriť _bez uloženia

en: _Save As…
sk: _Uložiť ako…

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sk: Odložiť zatvorenie, kým sa nedokončí tlačová úloha „%s“?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sk: Ak zatvoríte okno, nebudú vytlačené nevybavené tlačové úlohy.

en: Cancel _print and Close
sk: Zrušiť _tlač a zavrieť

en: Close _after Printing
sk: Z_avrieť po vytlačení

en: Running in presentation mode
sk: Beží v režime prezentácie

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
sk: Prezentačný režim nie je pri ePub dokumentoch podporovaný

en: Toolbar Editor
sk: Editor panela nástrojov

en: There was an error displaying help
sk: Pri zobrazovaní pomocníka sa vyskytla chyba

en: MATE Documentation Team
sk: MATE Dokumentačný projekt

en: GNOME Documentation Team
sk: GNOME Dokumentačný tím

en: About Atril Document Viewer
sk: O prehliadači dokumentov Atril

en: Not found
sk: Nenájdené

en: %3d%% remaining to search
sk: Zostáva vyhľadať %3d%%

en: Enable caret navigation?
sk: Povoliť ovládanie pomocou klávesnice?

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sk: Stlačením klávesy F7 sa zapne alebo vypne navigácia pomocou klávesnice. Táto funkcia umiestňuje pohyblivý kurzor do stránok s textom, čím vám umožňuje pohyb a výber textu pomocou vašej klávesnice. Chcete povoliť navigáciu pomocou klávesnice?

en: Don't show this message again
sk: Nezobrazovať túto správu znovu

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Go
sk: _Prejsť

en: _Bookmarks
sk: Zá_ložky

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Open…
sk: _Otvoriť…

en: Open an existing document
sk: Otvoriť existujúci dokument

en: Op_en a Copy
sk: O_tvoriť kópiu

en: Open a copy of the current document in a new window
sk: Otvoriť kópiu aktuálneho dokumentu v novom okne

en: Save a copy of the current document
sk: Uložiť kópiu aktuálneho dokumentu

en: Send _To...
sk: Odoslať _do...

en: Send current document by mail, instant message...
sk: Odoslať aktuálny dokument poštou, okamžitou správou...

en: _Print…
sk: _Tlačiť…

en: P_roperties
sk: _Vlastnosti

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: _Find…
sk: _Nájsť…

en: Find a word or phrase in the document
sk: Nájsť v dokumente slovo alebo frázu

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť _nasledujúci

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúci

en: T_oolbar
sk: Panel _nástrojov

en: Rotate _Left
sk: Otočiť d_oľava

en: Rotate _Right
sk: Otočiť do_prava

en: Save Current Settings as _Default
sk: Uložiť aktuálne nastavenia ako pre_dvolené

en: _Reset Zoom
sk: _Obnoviť priblíženie

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: Reload the document
sk: Znovu načítať dokument

en: _Expand Window to Fit
sk: _Zväčšiť okno na celý dostupný priestor

en: Auto_scroll
sk: Automaticky s_krolovať

en: _First Page
sk: _Prvá strana

en: Go to the first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: _Last Page
sk: Po_sledná strana

en: Go to the last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: _Add Bookmark
sk: Prid_ať záložku

en: Add a bookmark for the current page
sk: Pridať záložku pre aktuálnu stranu

en: _Contents
sk: _Pomocník

en: _About
sk: O progr_ame

en: Leave Fullscreen
sk: Opustiť režim celej obrazovky

en: Leave fullscreen mode
sk: Opustiť režim celej obrazovky

en: Start Presentation
sk: Spustiť Prezentáciu

en: Start a presentation
sk: Spustiť prezentáciu

en: _Toolbar
sk: Panel nás_trojov

en: Show or hide the toolbar
sk: Zobraziť alebo skryť panel nástrojov

en: Side _Pane
sk: _Bočný panel

en: Show or hide the side pane
sk: Zobraziť alebo skryť bočný panel

en: _Continuous
sk: _Súvislý

en: Show the entire document
sk: Zobraziť celý dokument

en: _Dual
sk: _Duálny režim

en: Show two pages at once
sk: Zobraziť dve strany naraz

en: _Odd pages left
sk: _Nepárne strany vľavo

en: Show odd pages on the left in dual mode
sk: V duálnom režime zobraziť nepárne strany vľavo

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: Expand the window to fill the screen
sk: Zväčšiť okno tak, aby zaplnilo celú obrazovku

en: Pre_sentation
sk: _Prezentácia

en: Run document as a presentation
sk: Spustiť dokument ako prezentáciu

en: Inverted _Colors
sk: Invertovať _Farby

en: Show page contents with the colors inverted
sk: Zobraziť obsah stránky s invertovanými farbami

en: Caret _Navigation
sk: _Navigácia pomocou klávesnice

en: Activate or disable caret-navigation
sk: Aktivovať alebo zakázať navigáciu pomocou klávesnice

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: _Go To
sk: Í_sť na

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: _Copy Link Address
sk: _Kopírovať adresu odkazu

en: _Save Image As…
sk: _Uložiť obrázok ako…

en: Copy _Image
sk: Kopírovať _Obrázok

en: Annotation Properties…
sk: Vlastnosti komentára…

en: Remove Annot…
sk: Odstrániť vysvetlivku…

en: _Open Attachment
sk: _Otvoriť prílohu

en: _Save Attachment As…
sk: _Uložiť prílohu ako…

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Adjust the zoom level
sk: Upraviť úroveň priblíženia

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Back
sk: Späť

en: Move across visited pages
sk: Pohyb medzi navštívenými stránkami

en: Send To
sk: Odoslať do

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Next
sk: Nasledujúca

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Reset Zoom
sk: Obnoviť priblíženie

en: Unable to launch external application.
sk: Nedá sa spustiť externý program.

en: Unable to open external link
sk: Nedá sa otvoriť externý odkaz

en: Couldn't find appropriate format to save image
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný formát pre uloženie obrázka

en: The image could not be saved.
sk: Obrázok sa nepodarilo uložiť.

en: Save Image
sk: Uložiť obrázok

en: Unable to open attachment
sk: Nedá sa otvoriť prílohu

en: The attachment could not be saved.
sk: Prílohu sa nepodarilo uložiť.

en: Save Attachment
sk: Uložiť prílohu

en: %s — Password Required
sk: %s — Vyžaduje sa heslo

en: By extension
sk: Podľa prípony

en: MATE Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov MATE

en: The page label of the document to display.
sk: Popisok strany dokumentu, ktorá sa má zobraziť.

en: PAGE
sk: STRANA

en: The page number of the document to display.
sk: Číslo strany dokumentu, ktorá sa má zobraziť.

en: NUMBER
sk: ČÍSLO

en: Run atril in fullscreen mode
sk: Spustiť atril v režime celej obrazovky

en: Named destination to display.
sk: Pomenovaný cieľ na zobrazenie.

en: DEST
sk: CIEĽ

en: Run atril in presentation mode
sk: Spustiť atril v prezentačnom režime

en: Run atril as a previewer
sk: Spustiť atril v režime náhľadov

en: The word or phrase to find in the document
sk: Slovo alebo fráza, ktorá sa má nájsť v dokumente.

en: STRING
sk: REŤAZEC

en: [FILE…]
sk: [SÚBOR…]
